Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Piątek, 24 maja 2019 r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
 Wiadomości lokalne
» Premier RP Mateusz Morawiecki z wizytą w Bojanowie
» Dzień Matki w Galerii Handlowej City Park
» Renata Butryn, kandydatka Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego
» Wybory do Parlamentu Europejskiego - 26 maja 2019
» Janina Sagatowska - kandydatka do Parlamentu Europejskiego
» W Przyszowie zerwał się budowany wał. Kilkadziesiąt hektarów zalane
» Podtopione domy, zalane drogi, przedszkolaki ewakuowane. Do gminy Bojanów ściąga straż z całego powiatu
» W Stalowej Woli wprowadzono pogotowie przeciwpowodziowe
» W "ekonomiku" odbyła się konferencja o prawach konsumenta
» Miasto z Nadleśnictwem odnowiło grzybek na Ciemnym Kącie
» Minister MON Mariusz Błaszczak z wizytą w miejscach zagrożonych powodzią
» Rzeka Łęg wylewa. W Bojanowie ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Postacie. Spektakl z muzyką Gintrowskiego.
» "Przed wyrokiem" z Wiesławem Hopem
» Kolorowe wakacje w MDK
» Secesja
» Czytelnik Roku 2019
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Powódź w gminie Bojanów
»Powódź w gminie Bojanów
»Wbito łopatę pod budowę obwodnicy Stalowej Woli i Nisko
»Stalowa Wola: Piknik Rodzinny z okazji Dni Otwartych UE
»XII Rowerowa Masa Krytyczna
»Jarmark Wielkanocny 2019
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelnika

Poniedziałek, 24 września 2018 r. godz. 11:20     /Magdalena Rodecka/
Piraci na motocyklach. Jak walczy z nimi policja?

Z redakcją Stalowka.NET skontaktował się mężczyzna, którego zdaniem stalowowolska policja nie ma wystarczających narzędzi do pracy aby skutecznie rozprawić się z motocyklistami.
Z redakcją Stalowka.NET skontaktował się mężczyzna, którego zdaniem stalowowolska policja nie ma wystarczających narzędzi do pracy aby skutecznie rozprawić się z motocyklistami.
Fot. Jacek Rodecki
Z redakcją Stalowka.NET skontaktował się mężczyzna, którego zdaniem stalowowolska policja nie ma wystarczających narzędzi do pracy aby skutecznie rozprawić się z motocyklistami.

- Motocykliści robią co chcą. Urządzają sobie wyścigi na Alejach Jana Pawła II, na trasie podskarpowej, huk przy tym niesamowity. Ignorują sygnalizacje świetlne. Nieraz byłem świadkiem jak w godzinach wieczornych nie zatrzymywali się do kontroli ignorując policyjne sygnały. Nie mam tutaj pretensji do policji. Wystarczy popatrzeć czym jeżdżą. Ostatnio kupiono im rowery ale na tym chyba pościgu nie podejmą. Mnie jako ich przełożonemu byłoby osobiście wstyd - twierdzi mężczyzna.

Dodaje, że w wielu mniejszych gminach z tego co się orientuje patrole "drogówki" wyposażone są mierniki do pomiaru hałasu, spalin w pojazdach. Standardem są również nieoznakowane radiowozy. - Jak można łapać piratów jak z daleka widać gdzie stoją? - dodaje.

Zapytaliśmy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie o możliwość doposażenia stalowowolskich policjantów w sprzęt o który wspomina Czytelnik. - Zakupy radiowozów z wiedorejestratorem odbywają się na poziomie centralnym, w Komendzie Głównej Policji. Pojazdy, które w tym roku trafią do garnizonu podkarpackiego zostały wstępnie rozdysponowane. One trafią do komend miejskich policji oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie. Prawdopodobnie w przyszłym roku zakupione zostaną kolejne pojazdy tego rodzaju. Niewykluczone, że jeden z nich trafi do komendy w Stalowej Woli - wyjaśnia nadkomisarz Marta Tabasz - Rygiel, rzecznik prasowy KWP w Rzeszowie.

Z kolei od Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli w zakresie działań podejmowanych względem motocyklistów - piratów w odpowiedzi czytamy: Policjanci ruchu drogowego ze stalowowolskiej komendy podczas codziennych służb realizowanych na terenie miasta i powiatu podejmują działania skierowane wobec motocyklistów. Funkcjonariusze sprawdzają, czy motocykliści jeżdżą z dopuszczalną prędkością, podejmują również akcje związane z mierzeniem poziomu hałasu. Przynajmniej raz w miesiącu jest organizowana akcja "SMOG" w trakcie której dokonywane są pomiary spalin w pojazdach. O skuteczności działań stalowowolskich policjantów świadczą chociażby zatrzymane motocyklistom prawa jazdy za przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym, czy też pościgi za motocyklistami, którzy nie zatrzymali się do kontroli.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 25 listopada 2018 r. godz. 17:07
J23
Dziadek idź spać
+0-0
Piątek, 28 września 2018 r. godz. 14:37
~Boże, kiedy to się zmieni???
Policja albo jest bezsilna albo udaje że nie widzi tego bo są też kolesie popisujący się na motorach. Trzecia sprawa to, że jest mało policjantów bo tysiące ich wywozi się ich by strzegli politycznej hucpy pisowskich cyrkowań albo "dochodzić" muszą chłopaki kto wywiesił na pomniku koszulkę z napisem KONSTYTUCJA. Kolejna sprawa, że policjanci mało zarabiają a kasę się rozdaje pisowskim kacykom "którym te pieniądze się należą" jak twierdzi pokrzykujące Szydło!
+0-0
Środa, 26 września 2018 r. godz. 09:06
~xxl
Tak tylko na zachodzie policja jest od pomagania obywatelom a unas od karania ludzi i jak w tym kraju ma być dobrze jak policja bawi się z kierowcami w kotka i myszke jedni robią wszystko żeby się nie dać złapać a policja żeby ukarać. Jak opowiadałem to Angielskim Policji to nie dowiezali że taka padolgia w Naszym kraju
+0-0
Wtorek, 25 września 2018 r. godz. 22:14
~normalny
Proszę Państwa wszyscy doskonale wiemy, kto z naszych sąsiadów w naszym mieście jeździ jakim motocyklem, w szczególności jeżeli są to ścigacze. Musimy trochę pomóc Policji, sfotografować owe ścigacze i przesłać na komendę zdjęcia z adnotacją kto się tym motocyklem faktycznie porusza i że nie jest to 90 letni dziadek-emeryt z Zaklikowa. Policjo, jeżeli potrzebujesz pomocy opublikuj zdjęcie motocykla z "nieczytelnymi tablicami" a niebawem odpowiedź sama się znajdzie. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo bo to co wyprawiają motocykliści jest skrajnie niebezpieczne.
+0-0
Wtorek, 25 września 2018 r. godz. 17:35
~angel
Starszym ludziom osobiscie to juz zaczyna wszystko przeszkadzac ale, jaki jest krzyk ja przejda 10 m od przejscia dla pieszych bo na wprost do lekarza maja i dostana mandat za przejscie w miejscu nie dozwolonym wtedy nie przeszkadza motocyklista,sasiad,dzieci na podworku , pies sasiadki ani drzewo bez wlasciciela tylko mandat i policjant. Zrobić kawałek pasa afaltem pokryc i niech mlodziez szaleje
+0-0
Wtorek, 25 września 2018 r. godz. 11:03
~Kierowca
Obwodnicą motocyklem to można jechac max 60km/h,nie da sie szybciej chyba ze crossem
+0-0
Wtorek, 25 września 2018 r. godz. 00:57
~panie komendancie
Sądzę, że nasza policja jest albo bezsilna wobec tych debilów na motorach albo przymyka na nich oko bo to kolesie. Panie komendancie czas najwyższy by tę sprawę załatwić jak należy. To może być pana sukces!!!
+0-0
Poniedziałek, 24 września 2018 r. godz. 23:42
~Gość
Szaleńcy ?? A zwróćcie uwaga ile jest wypadków czy kolizji miesięcznie w których biorą udział a nawet są sprawcami " szaleńcy" a ile jest takich zdarzeń z udziałem samochodów czy rowerzystów??? Niby tacy debile a jakoś chyba nie wiele takich wypadków jest.
+0-0
Poniedziałek, 24 września 2018 r. godz. 18:23
~7
Dokladnie nikt wazny NIKT zwykly debil
+0-0
Poniedziałek, 24 września 2018 r. godz. 17:43
~LudowyObserwator
spacerując wczoraj z dziewczyną po mieście i obserwując mimowolnie sytuacje co cały dzień wyprawiało na mieście kilku kolesi na motorach mam wrażenie że policja woli karać kierowców samochodów za "byle co" niż zająć się szaleńcami na motorach od taty którzy sprowadzają realne zagrożenie dla kierowców i mieszkańców
+0-0
Poniedziałek, 24 września 2018 r. godz. 17:37
~arturo
Panie ja nikt nie wyzywa ich tak jak pan maja pasję to dobrz ale nie na drodze publicznej sam mam motorek 1500 ale takich jaj nie robię
+0-0
Poniedziałek, 24 września 2018 r. godz. 17:08
~arturo
tak się składa że mieszkam przy Al,Pawla na wysokim piętrze fajnie to wygląda jak jadom na tylnym kole robi wrazenie prz prędkosci 150 i lepiej ale na litosc nie o to chodzi to nie tor wyscigowy od tragedi krok a policja .......
+0-0
Poniedziałek, 24 września 2018 r. godz. 17:00
~ja
@Nikt ważny - spotkania grup ludzi co mają pasję?????Przez takich debili jak ty, ci ludzie którzy faktycznie mają pasję są traktowani jak debile. Na motocyklach.
+0-0
Poniedziałek, 24 września 2018 r. godz. 16:43
~xXx
Nikt ważny - obszczaniec spod muru. Weź idź się schowaj w bak od tego pierduno swojego hihi Pajace
+0-0
Poniedziałek, 24 września 2018 r. godz. 14:08
~Nikt ważny
Hahaha Banda klaunów . Piraci ? Hahaha nie raz nie dwa byłem ścigany przez policję bez powodu .. Zazwyczaj jeżdżę motocyklem typu enduro który ma homologację, światła itp. Nie da się wyjechać z lasu.. wyjeżdżam sobie jakby nigdy nic . A tu kia i to na sygnałach ? To im pokazałem ze mam ich w dupie obróciłem się i pieron prosto. Co do tych pościgów się odnosząc . A mówiąc o zatrzymaniach ? Raz mnie zatrzymali po tym jak wyprzedziłem radiowóz bo dwie panie jechały hamowały same nie wiedziały co robiły ... wyprzedziłem ich w zabudowanym mając 60km/h bo one jechały 30 hah. Zatrzymały mnie wydarły kluczyki jakbym był bandytą i 2 h trzymali . Dlatego od tej pory się nie zatrzymuje ;) i staram się unikać kontaktu z policją. Co do wyścigów i tym podobnych tez pierwsze słyszę, mylicie sobie wyścigi z spotkaniami grup ludzi co mają pasje . Wymyślacie bo zawadzają wam nasze wydechy :) hah 4t na przelocie czy tez jakaś 250 w 2t wnerwia Januszy ? Haha :) a co do waszych dróg jechałem na obwodnicy i to na obwodnicy nie tyle w mieście co co chwile święte krowy wchodzą na drogę miałem 150 na obwodnicy w pewnym momencie podrzuciło mnie ... kierownica wpadła w shimmy i fruwałem po całej drodze jak kot, który próbuje złapać mysz . Mało brakło bym skończył na barierkach .. a wy mówicie o wyścigach w stalowej ? Raz jakiś pijaczek w mieście wyszedł mi na drogę mało go nie rozjechalem.. (jechałem 70 szczerze ) i jeszcze miał czelność do bicia skakać
+0-0
Poniedziałek, 24 września 2018 r. godz. 13:33
~józef
poszukaj w ostatnim raporcie nik, analizującym, dlaczego walka z pijanymi kierowcami jest tak nieskuteczna w wykonaniu naszej policji.
+0-0
Poniedziałek, 24 września 2018 r. godz. 12:49
~Do driver
Driver podaj te statystyki.
+0-0
Poniedziałek, 24 września 2018 r. godz. 12:28
~lololo
@driver, widzę kolega z uniwheelsa czy jak tam sie teraz nazywacie. No straszna szkoda że łapią pijaczków.
+0-0
Poniedziałek, 24 września 2018 r. godz. 12:21
~kierowca
Ale niby jak oni mają szaleć na obwodnicy!? przeciez na tych karbach to by zlecieli z tych motocykli... samochodem sie tam źle jeździ a co dopiero motocyklem
+1-0
Poniedziałek, 24 września 2018 r. godz. 11:49
~DRIVER
Wystarczy zakończyć "trzeźwie poranki" które nie podnoszą poziomu bezpieczeństwa a jedynie powodują korki i to ze jednego dnia kilkaset osób spóźnia się do pracy, część traci premie. Siły policyjne "zaoszczędzone" na "trzeźwym poranku" przenieść na weekend pt - niedz 16-23. Oj podniosą się statystyki, bo wtedy tak na prawdę są wypadki po alkoholu (przynajmniej wg statystyk najwięcej) oraz będzie można utemperować piratów.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.