Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 23 kwietnia 2019 r. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
 Wiadomości lokalne
» Majówka 2019 (oficjalny program)
» Droga Krzyżowa na błoniach?
» Będzie zmiana na stanowisku skarbnika w mieście
» Miasto szykuje się do walki z komarami
» Łabędź w parku w Charzewicach
» Przez Stalową Wolę przejechał pociąg specjalny z 750 kibicami
» 998: pożar szklarni w Charzewicach
» Zmarł kapucyn Piotr Nowak. Miał 48 lat
» Koniec formalności. Jest decyzja wojewody o budowie obwodnicy Stalowej Woli i Niska
» Noc Konfesjonałów w Stalowej Woli
» Akcja Wielkanoc na drogach
» W klasztorze w Stalowej Woli wystawiana jest relikwia krzyża, na którym skonał Jezus
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Warsztaty animacji poklatkowej w MBP
» Na skrzydłach wyobraźni - wernisaż wystawy malarstwa Iwony Pityńskiej
» Zofia Rydet - Zapis socjologiczny 1978-1990
» Wikingowie w Polsce? Zabytki skandynawskie z ziem polskich
» O Mani Skłodowskiej - spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem
» Czytelnik Roku 2019
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Jarmark Wielkanocny 2019
»Jarmark Wielkanocny 2019
»30 rocznica sakry bp Edwarda Frankowskiego
»Miejska Wigilia z szopką i jarmarkiem
»Protest urzędników przed Sądem Rejonowym
»Stalowa Wola na COP24
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 14 września 2018 r. godz. 13:01     /ZS/
Modernizacja linii kolejowej skróci podróż z Rzeszowa przez Stalową Wolę do Lublina

Od 13 września pociągi wróciły na zmodernizowany odcinek z Lublina do Kraśnika. Największy projekt kolejowy wkroczył w kolejny etap. Prace przeniosły się na odcinek Kraśnik - Zaklików. Efektem inwestycji będą krótsze przejazdy i większe bezpieczeństwo.
Od 13 września pociągi wróciły na zmodernizowany odcinek z Lublina do Kraśnika. Największy projekt kolejowy wkroczył w kolejny etap. Prace przeniosły się na odcinek Kraśnik - Zaklików. Efektem inwestycji będą krótsze przejazdy i większe bezpieczeństwo.
Fot. ZS
Od 13 września pociągi wróciły na zmodernizowany odcinek z Lublina do Kraśnika. Największy projekt kolejowy wkroczył w kolejny etap. Prace przeniosły się na odcinek Kraśnik - Zaklików. Efektem inwestycji będą krótsze przejazdy i większe bezpieczeństwo.

Jak informują Polskie Linie Kolejowe, prace realizowane przez spółkę na 100-kilometrowej trasie Stalowa Wola Rozwadów - Lublin to pierwsza od 30 lat tak duża elektryfikacja linii kolejowej w Polsce. Przebudowa pozytywnie wpłynie na obsługę ruchu regionalnego od stacji Stalowa Wola Rozwadów do linii Warszawa Lublin - Dorohusk, i na usprawnienie transportu towarów pomiędzy kopalnią węgla kamiennego w Bogdance, a elektrownią węglową w Połańcu.

- Elektryfikacja głównej linii łączącej Lubelszczyznę i Podkarpacie zwiększy konkurencyjność ekonomiczną regionów i wpłynie na lepsze warunki życia mieszkańców. Realizacja projektu w ramach KPK poprawi sieć kolejową w Polsce Wschodniej, zapewni lepsze połączenia miedzy miastami wojewódzkimi - powiedział Andrzej Bittel, wiceminister w Ministerstwie Infrastruktury, cytowany na stronie internetowej PKP.

Dodatkowo PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zamierzają zrealizować łącznicę między liniami Lublin - Warszawa i Lublin - Stalowa Wola. Takie rozwiązanie usprawni komunikację kolejową w aglomeracji lubelskiej, pozwoli na omijanie przez pociągi towarowe głównej stacji. Od września pasażerom wyższy komfort obsługi zapewniają nowe perony na zmodernizowanych stacjach i przystankach.

Pasażerowie zyskają dwa nowe przystanki w Zaklikowie i Stalowej Woli - Charzewicach. Oczekiwanym efektem prac będą krótsze o około 20 minut podróże na trasie Lublin - Stalowa Wola oraz na trasie Lublin - Rzeszów.

Pasażerowie wsiadają już do pociągów z nowych peronów w Kraśniku, Krężnicy Jarej, Majdanie, Niedrzwicy Kościelnej, Leśniczówce, Wilkołazie Wsi i Pułankowicach. Perony są wyposażone w nowe ławki, wiaty, oświetlenie oraz informację pasażerską. Wszystkie obiekty są wyższe, ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z pociągu oraz dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

- Na trzydziestosześcio kilometrowym odcinku z Lublina do Kraśnika wyremontowano już tory, obiekty inżynieryjne i przejazdy, postawiono konstrukcje wsporcze sieci trakcyjnej. We wrześniu wykonawca rozpoczął prace na kolejnym odcinku Kraśnik - Zaklików. Efekty prac widać także na stacji Stalowa Wola Rozwadów. Po zakończeniu wszystkich prac i elektryfikacji pociągi pojadą z prędkością do 120 kilometrów na godzinę - powiedział Arnold Bresch, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Poziom bezpieczeństwa na zmodernizowanym odcinku poprawia sygnalizacja przejazdowa na 8 skrzyżowaniach.

W tym miesiącu prace przeniosły się na kolejny odcinek Kraśnik - Zaklików. Wykonawca przystąpił do demontażu urządzeń sterowania ruchem kolejowym, zabudowy fundamentów sieci trakcyjnej oraz oczyszczania tłucznia specjalistyczną maszyną. Roboty obejmują modernizację torów i rozjazdów, obiektów inżynieryjnych, peronów, urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz zabudowę sieci trakcyjnej. 20 przystanków zostanie zmodernizowanych i dostosowanych do oczekiwanego standardu obsługi.

Zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Na czas modernizacji przewoźnicy wprowadzili autobusową komunikację zastępczą.

Większy poziom bezpieczeństwa na trasie zapewni przebudowa 75 przejazdów kolejowo-drogowych, wymiana 56 rozjazdów oraz remont 46 i przebudowa 24 obiektów inżynieryjnych. Montaż nowoczesnych urządzeń sterowania ruchem kolejowym usprawni przejazd pociągów. Inwestycja zakończy się w 2019 roku.

Całkowita wartość projektu to wydatek 367 miliona złotych. Dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia wynosi 311,9 miliona złotych.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 5 października 2018 r. godz. 22:18
~vvvvv
lobby krzaklewskie sie postarało by linię na przeworsk przeznaczyć do zaorania
+0-0
Wtorek, 25 września 2018 r. godz. 11:50
~xxxxx
od grudnia Hetmana ma zastąpić szrot SKPL, to spowoduje spadek frekwencji i wygaszenie popytu
+0-0
Środa, 19 września 2018 r. godz. 06:05
~jan
.... @~no nie wiem? ... skróci, skróci.... w dobie komputerów bardzo łatwo opracować rozkład jazdy tak by pociągi spotykały się na mijankach, a na tym szlaku ruch towarowy jest znikomy, więc i zawalidrogi się nie będą trafiały, więcej tutaj będzie zależało od stanu torowiska a nie elektryfikacji, bo jak tor będzie kiepski to i elektryczny będzie się wlókł.
+0-0
Wtorek, 18 września 2018 r. godz. 09:58
~sssccc
o linii na przeworsk jakoś zapomnieli, pewnie idzie do zaorania. Do 2023 roku zdąży zarosnąć krzakami.
+0-0
Poniedziałek, 17 września 2018 r. godz. 11:04
~no nie wiem?
w żaden sposób nie skróci to przejazdu na tym odcinku gdyż jest to szlak jednotorowy i jakiekolwiek zwiększenie liczby pociągów na tej trasie spowoduje jedynie opóżnienia.
+0-0
Poniedziałek, 17 września 2018 r. godz. 08:29
~NIEŹLE :)
Bardzo dobrze, ale dopiero REWOLUCJĄ będzie, gdy powstanie na rok 2027 (maksymalnie do roku 2030) odcinek Nisko - Rzeszów zaplanowany pod prędkość 250 km/h, dzięki któremu pojedziemy pociągami regionalnymi ze Stalowej Woli do Rzeszowa w ok. 40 minut, a pośpiesznym ok. 25 minut!!!
+0-0
Poniedziałek, 17 września 2018 r. godz. 00:21
~MATi
A kiedy metro do Niska, Rudnika i Studzieńca?
+0-0
Niedziela, 16 września 2018 r. godz. 23:20
~LHS
A co z linią Rozwadów- Biłgoraj -Zamość?
+0-0
Niedziela, 16 września 2018 r. godz. 19:59
~a łooo
dobrze ze nie jestem ze stalowej, tylko mieszkancem gminy ktora kradnie wam obywateli jeszcze kilka lat i w stw zostanie stadion i przystan
+0-0
Niedziela, 16 września 2018 r. godz. 12:49
~mamuszka
Zielony Ludek oczywiscie dzisiaj jest tak jak napisales lecz inwestycje musza byc robione z mysla o przyszlosci i mozliwych zagrozeniach.Oprocz mozliwego kryzysu paliwowego jest mozliwe wyprowadzenie Polski z UE ktore bedzie skutkowac wysokimi clami na samochody .To ze dzisiaj kazdego stac na samochod nie oznacza ze bedzie tak wiecznie
+0-0
Niedziela, 16 września 2018 r. godz. 10:30
~zielony ludek
do mamuszka czytaj uważnie.piszę wyrażnie ,że na dzień DZISIEJSZY to transport cargo ma sens.Jest na pewno tańszy,bardziej ekologiczny i wydajniejszy.Jeśli chcesz porównac funkcjonowanie cargo w innych krajach to w Austrii,NORWEGI,Szwecji bo tam byłem i widziałem transport wygląda tak.Z zakładu do najbliższej stacji przeładunkowej samochodami dalej pociągiem do najbliższej stacji odbiorcy lub bezpośrednio do niego jeśli ma bocznice.Jeśli chodzi o transport osobowy to chyba nigdzie w cywilizowanym świecie nie ma tak aby jedna spółka zarządzała torami druga peronami trzecia energia czwarta wagonami,a wszędzie prezes zastępca paru zastępców zastępcy prezesa w randze dyrektora.Spróbuj przejechać trasę z RZESZOWA,KRAKOWA LUBLINA ,WARSZAWY pociągiem busem pks porównaj ceny i CZAS.Prawdą jest to,że koleje na zachodzie Europy są dotowane.Ale tam centralniez myślą o nich jako o przewożniku strategicznym.U nas zwalono to na barki gmin.To ja się pytam która na to stać.RUDNIK,NISKO,GRĘBÓW ZAKLIKÓW.O STW nie wspomne.Jeszcze raz podkreślam pociągi INTER CITY obsługują miasta i one jakoś funkcjonują.Przewozy lokalne to inna bajka.Nie dość ,że drogo czasowo dłużej to liczba połączeń znikoma.Nasz region to nie aglomeracja SLĄSKA czy TRÓJMIASTO albo WARSZAWA gdzie oprócz metra ,pkp mks funkcjonuje wkd.
+0-0
Niedziela, 16 września 2018 r. godz. 10:07
zegorat22
Gdyby nasi poprzedni i terazniejsi rządzący nie kradli, nie zniszczyli naszej gospodarki i nie wyorzedali polskiego przemysłu "za granicę", zadbali o rozwój to nie musieli byśmy wchodzić do tego gówna zwane Unia Europejska. A tak to Tusku obiecał Irlandię i była - jak ktoś sobie do niej wyjechał. Kaczyński obiecywał obniżki cen i są w naszych snach
+0-0
Niedziela, 16 września 2018 r. godz. 08:23
~Kum
Pisowska Adrianowa propaganda działa co widać po poniższych wpisał żadnej merytoryka tylko kłamliwa propaganda w komunistycznym stylu. otrzymaliśmy z budżetu uni 147 miliardów €, a składka nasza w tym czasie to 43 miliardy€ czyli na czysto 104 miliardy. Ale dla posowo adrianowych fanatyków i wyznawców cyfry nie maja znaczenia, jedynie pensyjki euro posłów są w € i na nie się nie obrażają. I nie piszczcie kastraci intelektuali ze ktoś nas wykorzystuje, ponieważ zabiegaliśmy o to sami i sam suweren w referendum powiedział Yes i nie zgadzaliśmy się tylko na dojenie kasy bo UE to nie bankomat tylko tez na wspólne wartością, które jak widać nowokomuszej partii i jej wyznawcą przeszkadzają ponieważ tęsknią za PRL i jest to dla nich w dalszym ciągu wzór państwa najlepszy jaki za swojej młodości mieli i kochają zamordyzm, opluwajacych swoich bohaterów, szczucie i dzielenie na sorty, stawianie się na ponikach, nazywanie ulic swoimi bożkami, rozdzielanie, przydzielanie i kontrolowanie każdego obywatela aby wyznawał jedną i jedyną słuszną linie matki partii. Pa komuszki.
+0-0
Niedziela, 16 września 2018 r. godz. 07:56
~sympatyk
Nie mielismy lepszego prezydenta niz PAN PREZYDENT ANDRZEJ DUDA. Jedynie PAN PREZYDENT LECH KACZYNSKI mogl z nim konkurowac. Caly swiat na zazdrosci PANA PREZYDENTA A.D. i ci miesiac zapraszaja go najwieksi prezydenci z calego swiata.
+0-0
Sobota, 15 września 2018 r. godz. 23:41
~Bławat
@Ooo- to PO nie umiała modernizować trakcji kolejowej? Zakupili pendolino, które nie ma po czym jeździć i przez nieprzystosowane tory, połowa składu stoi uszkodzona!
+0-0
Sobota, 15 września 2018 r. godz. 22:59
~Adas
Jest taki film O Dwoch Takich Co Ukradli Ksiezyc. A wiecie co cza skrot partii PiS..? Pie.....niemy i Slonce
+0-0
Sobota, 15 września 2018 r. godz. 21:48
~mamuszka
Zielony Ludku transport kolejowy musi funkcjonowac.Nigdy nie wiadomo jaka bedzie sytuacja na swiecie za np.10 lat,wystarczy kryzys paliwowy ktory spowoduje ze jazda samochodem bedzie dla tych z grubym portfelem.A tak na marginesie w Niemczech kolej przezywa bum popyt na przewozy kolejowe jest bardzo wysoki i ciagle rosnie
+0-0
Sobota, 15 września 2018 r. godz. 21:01
~zielony ludek
Bez jaj.Ludzie jakie udogodnienia dla pasażerów?To nie te czasy gdy Rozwadów był stacją rozrządową i przez 24h nadobe słychać było jak kolejarze przetaczają wagony na stacji był bar dwie kasy ,a na tablicy z rozkładem było więcej pociągów niż obecnie w Rzeszowie.Bezpośrednie połączenia z Warszawą,Krakowem ,Wrocławiem ,Przeworskiem gdzie po paru minutach oczekiwania człowiek miał pociąg do Szczecina.Nie licze pociągów robotniczych .Tłok w pociągu był taki ,że do wagonów wchodziło się oknami,a chcąc zrobić siku lub kupkę trzeba było wyprosić pasażera.To prawda o kolej trzeba dbać.Przewozy towarowe na pewno maja sens,ale bicie piany jak to się polepszy pasażerom to kpina.Ten co pisał ten artykuł niech poobserwuje pociągi na trasie STW-PRZEWORSK czy STW-RZESZÓW nie wspomnę o kierunku LUBELSKIM.W obecnym czasie ludzie podróżują swoimi autami bądż korzystają z busów ewentualnie pks.
+0-0
Sobota, 15 września 2018 r. godz. 20:43
~OoO
Co pisowskie boty skad na to kasa jest? A z unii, a jak wiemy mennica bedzie bila 2zl z Adrianem na rewersie, to za te pieniadze cos bedzie mozna zrobic
+0-0
Sobota, 15 września 2018 r. godz. 20:27
~Zasanie
Wazelina, wazelina... w wielu wpisach. P.S. Bolszewik Kaczyński zapowiada koniec samorządności i odrębności regionów. Ma być po PRL-owsku: centralistycznie i z rozdzielnika.
+0-0
Sobota, 15 września 2018 r. godz. 19:43
~kaMA
Owszem, Polska oplaca skladke czlonkowska UE, tyle, ze duzo wiecej z Unii wyciaga. I to jest niepodwazalny fakt...
+0-0
Sobota, 15 września 2018 r. godz. 19:42
~kaMA
Panie "Hutnik"... PiS-owscy aparatczycy sa zbyt ciency w uszach, by "zmieniac" Unie! To raczej zakonczy sie tym, ze Polska znajdzie sie w orbicie wplywow putinowskiej Rosji!!
+0-0
Sobota, 15 września 2018 r. godz. 19:25
~@ babcia
Powiedział dziad nękając połowie na kredyt
+0-0
Sobota, 15 września 2018 r. godz. 16:08
~marko
Do wiechu, hejterze jesli masz na mysli warszawke to akurat rzadzi najwiekszy maz stanu w istorii POLSKI. A jezeli masz na mysli nasze miasto to mamy njlepszego prezydenta od 2 wojny swiatowej.
+0-0
Sobota, 15 września 2018 r. godz. 15:51
~BĘDZIE DOBRZE :)
Bardzo dobrze, ale dopiero REWOLUCJĄ będzie, gdy powstanie na rok 2027 ( maksymalnie do roku 2030) odcinek Nisko - Rzeszów zaplanowany pod prędkość 250 km/h, dzięki któremu pojedziemy pociągami regionalnymi ze Stalowej Woli do Rzeszowa w ok. 40 minut, a pośpiesznym ok. 25 minut!!!
+0-0
Sobota, 15 września 2018 r. godz. 13:30
~donaldzgdanska
Ile tu niektorzy mają lat komentujący? Zapamietajcie jedno...unia nie daje za darmo pieniedzy,unia pożycza...bedziemy my,i nasze dzieci splacac wszystko co budujemy...juz teraz nie jestem pewien czy wiecej nie wplacamy niz otrzymujemy..
+0-0
Sobota, 15 września 2018 r. godz. 12:36
~babcia
Wiechu ...do tamtego czasu nie ma powrotu ,inne realia geopolityczne .A co nam innego zostało?????Oni chodz głosno mówia a i czynia dla zwykłych ludzi a tamci....żal zciska "kasty" i wszelakie machloje.Chyba że Ci emeryturkę zabrali ( zjechali na ile to?? 1500) i Masz do nich za to uraz to rozumie...:))). No ale wkońcu coś niecoś sprawiedliwosci sie stało.Czas dogadania sie i grubej kreski dawno powinien mimąć.Nie sądzisz???? Przemyśl to.
+0-0
Sobota, 15 września 2018 r. godz. 12:11
~mamuszka
Hutnik,Muzulmanie Niemcy budowali i reszte Europy.Przyjechali tam w latach 60 nie po to aby brac socjal inie mozna ich sobie ot tak wyrzucic bo sa niepotrzebni.To jest juz trzecia generacja.Pis swoja propaganda przedstawia falszywy obraz sytuacji.W Niemczech zyje wiele milionow muzulmanow z czego zaledwie odsetek sprawia problemy.Powiedz Turkowi ktory zyje tu 50 lat ze sobie nie zyczysz jego obecnosci to ci plunie w twarz.Emigrantow w Europie jest juz za duzo,emigrantem tez jest takze Polak co widac doskonale w Angli po atakach rasistowskich na Polakach przez Brytyjczykow.Nawolujesz do swietej wojny za ktora stoi KK,wyprawy krzyzowe byly w sredniowieczu rzekomo w obronie chrzescijanstwa.Pisowska propaganda jest na tyle skuteczna ze prosty lud uwierzyl ze nam Polakom grozi islamizacja a hordy niewiernych wrecz szturmuja nasza granice aby zdobyc ten kraj i sie w nim osiedlic
+0-0
Sobota, 15 września 2018 r. godz. 11:44
~jan-mar
babcia to zapewne ten płatny pisowski troll, który za 2 złote pisze komentarze. Gratuluję pomysłu na zarobek, szkoda tylko, że w wyniku tej twojej zarobkowej działalności urząd prezydenta Polski pełni taki osobnik.
+0-0
Sobota, 15 września 2018 r. godz. 10:33
wiechu
~babcia-Patrzę realnie.Przeżyłem rządy jednej partii ,jednego sekretarza.Teraz znowu rządzi jedna partia,jedna dziadyga.Powtórka z historii tylko po co mi to???
+0-0
Sobota, 15 września 2018 r. godz. 08:11
~Hutnik
Merlot po pierwsze zgadzam się z babcią po drugie my nie chcemy wyjść z unii tylko zmienić ludzi tam rządzących na patriotów pokroju orbana i salviniego trzeba powstrzymać islamizację Europy i w maju zdeptać lewaków w wyborach do PE
+0-0
Sobota, 15 września 2018 r. godz. 07:09
~babcia
merlot-czy Ty byś chciał aby Ci w Twoim domu sąsiad jeden czy drugi ustawiał warunki jak Masz żyć ????.Jestesmy członkiem Unii ale od spraw naszych w kraju wara im w Brukseki a szczególnie w Berlinie.Ten farbowany lis nam nic nie pomaga a tylko szkodzi wręcz tak jak i nasi totalni-donosiciele a wrecz kolaboranci.
+0-0
Sobota, 15 września 2018 r. godz. 06:41
~Mieszkaniec
Znowu troll opozycyjny nadaje z Rzeszowa. Człowieku nawet nie mieszkasz w Stalowej Woli, odczep się!
+0-0
Piątek, 14 września 2018 r. godz. 23:22
~pohienabuteryn
jełopy kazdy kraj czlonkowski wplaca pieniadze składkę członkowska do uni w tym Polska ! unia to zło ograniczenia zakazy chore ideologie propagowanie dewiacji zła !
+0-0
Piątek, 14 września 2018 r. godz. 21:54
~merlot
Widzisz "babciu"... plujecie na te Unie i plujecie, a pieniazki wciaz garniecie do siebie i bez nich pewnie nie bylibyscie w stanie zadnej drogi szybkiego ruchu, ani linii kolejowej zbudowac. Czy to sa objawy tej slynnej juz (nie tylko w Polsce!) PiS-owskiej hipokryzji?
+0-0
Piątek, 14 września 2018 r. godz. 21:22
~tutejszy
za peło nie wyrentowali ani kilometra i było ok. niektórym . Teraz pół trasy zrobili w pare miesiecy i marudzicie.
+0-1
Piątek, 14 września 2018 r. godz. 20:40
~rolnik00
Co niektorzy skakaja z radosci bo mysla ze juz pociagi jezdza szybciej.Niestety wyremontowano tylko kawałek i podroz z Stalowej do Lublina to 2 i pół godziny.
+0-0
Piątek, 14 września 2018 r. godz. 20:38
~babcia
merlot...na drzewo i liscie pompować bo inaczej z takimi nie można.Przestance pluc jadem wielcy opozycjonisci i patrzcie realnie na to co dzieje sie wokół (a dzieje na przez ostatnie 3 lata). Zapomnijcie o kastach i układzikach czasy sie zmieniaja na korzyść ludzi zwykłych a was to tak strasznie boli.
+0-0
Piątek, 14 września 2018 r. godz. 19:44
~Budowlaniec
Brawo!
+0-0
Piątek, 14 września 2018 r. godz. 16:27
~merlot
Dofinansowanie ze srodkow unijnych to okolo 312 mln. zlotych! Czy (nienawidzacy UE oraz wszelkiej demokracji) PiSuarczycy byliby w stanie cokolwiek zbudowac jezeli do Polski przestana docierac pieniadze z Unii?
+0-0
Piątek, 14 września 2018 r. godz. 16:21
~:)))
da sie ? ano da sie.Za Peło sie nie dało-potrzeby były inne ,trzeba było napełniac swoje koryta ...sorrry taki był czas i klimat tyle umieli.
+0-0
Piątek, 14 września 2018 r. godz. 16:16
~DzidekzCzarnieckiego
Lubie rzeszow.mialem tam kiedys babę, fajna byla
+0-0
Piątek, 14 września 2018 r. godz. 13:42
~jasio
jesczs się taki nie urodzil coby skrócił tory
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.