Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 18 marca 2019 r. Imieniny: Edwarda, Narcyza, Zbysława
 Wiadomości lokalne
» Za kościołem Opatrzności Bożej powstanie plac zabaw z ogrodami zucha i formalnym
» Komunikat MZK
» Sandomierska Solidarność popiera nauczycieli strajkujących w kuratorium
» Dyskretnie towarzyszą młodym poetom
» DK77: na remontowanych Alejach autobus staranował osobówkę
» Nowa wystawa w galerii Tło. Tym razem "na skrzydłach wyobraźni"
» Jastkowice. Spalił się drewniany dom. Jedna osoba nie żyje
» Starszy brat wymierzył sprawiedliwość
» Czym jest dobry detaling? Czym nie jest?
» Na wakacjach nie popływasz na krytym basenie. Będzie remont
» Akcja PASY
» DK77: wypadek przed szkołą w Zaleszanach. 2 osoby ranne
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Zajęcia z matematyki dla maturzystów
» Wykłady otwarte Uniwersytetu Trzeciego Wieku
» Dzień Otwarty KUL Stalowa Wola
» Ojcowski Poligon Duchowy
» XI Zdarzenia teatralne
» Przeczytaj Białoszewskiego i wygraj 1000 złotych
» Naucz się rysować komiks w MBP
» Po górach na uwięzi - ferraty w Dolomitach - spotkanie z Jolantą Rydkodym
» Szkolenia dla Kół Gospodyń Wiejskich
» Na skrzydłach wyobraźni - wernisaż wystawy malarstwa Iwony Pityńskiej
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: 30 rocznica sakry bp Edwarda Frankowskiego
»30 rocznica sakry bp Edwarda Frankowskiego
»Miejska Wigilia z szopką i jarmarkiem
»Protest urzędników przed Sądem Rejonowym
»Stalowa Wola na COP24
»Otwarcie Centrum Języka i Kultury Chińskiej w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 10:29     /Magdalena Rodecka/
W szpitalu bez zmian. Kolejne pielęgniarki nie przychodzą do pracy

Z 61 do 77 wzrosła liczba pielęgniarek, które w ramach protestu nie przyszły do pracy. Nadal wstrzymane są planowe przyjęcia do szpitala. Przyjmowane są przypadki ratujące życie.
Z 61 do 77 wzrosła liczba pielęgniarek, które w ramach protestu nie przyszły do pracy. Nadal wstrzymane są planowe przyjęcia do szpitala. Przyjmowane są przypadki ratujące życie.
Fot. Jacek Rodecki
Z 61 do 77 wzrosła liczba pielęgniarek, które w ramach protestu nie przyszły do pracy. Nadal wstrzymane są planowe przyjęcia do szpitala. Przyjmowane są przypadki ratujące życie.

Jak informuje dyrekcja stalowowolskiego szpitala sytuacja nie uległa zmianie. W Oddziałach Szpitalnych przebywa obecnie 262 pacjentów. Przyjmowane są jedynie przypadki ratujące życie.

Protest pielęgniarek ma związek z roszczeniami finansowymi. 29 czerwca Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych złożył szereg postulatów niemożliwych do spełnienia, m.in. podwyżka wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych o kwotę nie mniejszą niż 1 800, 00 PLN od dnia 01.07.2018 roku. Rozmowy dyrekcji szpitala z Przedstawicielami Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przewidziane są na dzień 12.07.2018 roku.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 13 lipca 2018 r. godz. 14:31
~Iza
Po co tyle nienawiści w tych komentarzach ? Wymagacie empatii od pielęgniarek a sami wypisujcie wulgarne komentarze w internecie na ich temat . Nie zapominajmy o tym, że w szpitalu pracują tylko ludzie a nie super bohaterowie z kreskówek. Ci ludzie mają prawo mieć gorszy dzień być smutnym czy zmęczonym . Praca w szpitalu wymaga wiele poświęcenia o którym większość z nas nie ma pojęcia i zasługuje na odpowiednie wynagrodzenie . Traktujmy się z szacunkiem .
+0-0
Piątek, 13 lipca 2018 r. godz. 10:41
~soso
Jak ma się bieda z nędzą w służbie zdrowia do : - nakładów na upiększanie twarzy pani Beaty 65+ za 167 tys/rok? - rozbijanych masowo limuzyn rządowych wartych po kilka mln zł? - nagród w dziesiątkach tysięcy wypłacanych nielegalnie przez rząd? - różnych dotacji dla toruńskiego zakonnika w dziesiątkach mln zł? - niebotycznych wynagrodzeń dla zarządów i członków rad nadzorczych? Dlaczego nie ma kasy dla pielęgniarek, lekarzy rezydentów(zostali zrobieni na szaro!) i innych zawodów medycznych, osób z niepełnosprawnością czy policjantów wreszcie?
+0-0
Piątek, 13 lipca 2018 r. godz. 00:14
~stróż
Platformiarze robią ferment, do roboty i nie gadać ale to już. Gdzie to łażenie wczesniej do domu. Kiedy zacznie działać kontrola wejść wyjść, odliczanie przerwy długiej itp. Państwówka to się wymaga.
+0-0
Czwartek, 12 lipca 2018 r. godz. 21:14
~niezalogowany
Do Handlowiec Przecież mają pacjenci opiekę.Twoi najlepsi lekarze specjaliści o których tak piszesz nie strajkują . Nic złego w szpitalu się nie dzieje. Nina, którą popierasz w jej rozważaniach miała strasznego pecha bo trafiła do prywaciarza i nie może sobie postrajkować. Teraz są przyjęcia ma szansę na zmianę . Większość kursów pracownicy szpitali finansują sobie sami.
+0-0
Czwartek, 12 lipca 2018 r. godz. 15:30
~roke feler
Do ~matka Polka. Co z ciebie za matka Polka skoro tyrasz za 1800. Inne matki Polki samych nagród przytulają z 70 000 i na dodatek rozwalają samochody za 2,5 mln.
+0-0
Czwartek, 12 lipca 2018 r. godz. 15:28
~nieszcześliwy zpod 10
DZIS OBIAD BYL DO KITU . I PLASTER POMIDDDDDDORA ., 1 SZTUKA ZMIEMNIAKA A UWAGA ZAMIST 'normalnego' KOTLETA polozyli plaster jakiejs szynki c kpina!!!!!!!!!
+0-0
Czwartek, 12 lipca 2018 r. godz. 15:04
~STANISŁAW
siostro ,..ta pani mnie wyzywa na forum od bufonow prosze jej zwiekrzyć dawkę morfiny .;-P
+0-0
Czwartek, 12 lipca 2018 r. godz. 14:59
~ORCHIDEA
dokańczam , nie bede sie nerwować z powodu JKAIAEGO,S GBURA!!!!!
+0-0
Czwartek, 12 lipca 2018 r. godz. 14:56
~ORCCHIDEA
DO STANISŁĄW - TO TWOJ PROBLEM -!!!!!!!!!!! SPIPRZAJ DZIADU POPIERWSZE A PO DRUGIE NIE ODZYZWAJ SIE BO TWOJA KACZKA JEEST BŁAHOSTKĄ - JA MAM RANĘ MI ROPA WYCIEKA.Eh BUFON !!
+0-0
Czwartek, 12 lipca 2018 r. godz. 14:45
~STANISŁAW
A MI NE MA KTO ZMIENIC KACZKI .I JAKOŚ NIE PŁACZĘ .....;P
+0-0
Czwartek, 12 lipca 2018 r. godz. 14:39
~ORCHIDEA
CHCIALAM TUSJ ZAKOMUNIKOWAĆ BO NIKT MNIE NIE SLUCHA OD 3 DNI NIE MA MI KTO ZMIENIC OPATRUNKU ... WYCHODZI RANA TO OKROPNIE CUCHNIE , ZA 2 - 3 DNI Z TEGO SIE ZROBIOM ODLEŻYNY TO TAK SIE ROBI !! KTO MI ZMIENI TEN CHOLERNY OPATRUNEK MOŻE MĘŻA ZAWOLAĆ MAM BO PANIE PIELEG,. MAJĄ WAGARY /
+0-0
Czwartek, 12 lipca 2018 r. godz. 13:21
~Handlowiec
@Nina : Większość społeczeństwa ma takie samo zdanie,nie można faworyzować jednej grupy,to nie medycyna .Wystarczy zdać maturę i zrobić jakiś licencjat,a porównują się do najlepszych lekarz specjalistów. Za dużo im Pracodawca pozwala,zgłosić sprawę do prokuratury.Ludzie płacący całe życie składki muszą mieć opiekę.Weryfikować tą kadrę,komu się nie podoba podziękować!
+0-0
Czwartek, 12 lipca 2018 r. godz. 13:16
~Emerytka
Zawód pielęgniarki zawsze kojarzył mi się z empatią i pomocą potrzebującemu człowiekowi,a jak widzę butę tych pseudo sióstr ,to się zastanawiam,kto ich tam zatrudnił.Dawniej było liceum medyczne i świetnie prosperowało,więcej dziewczyny potrafiły niż po tych na niby studiach.Komu zależało na tym by to zlikwidować.Pewnie po to,żeby do śmierci pracowały te nie zastąpione.
+0-0
Czwartek, 12 lipca 2018 r. godz. 10:38
~Nina
Jestem fizjoterapeuta.ukonczylam studia wyższe oraz wiele kursów specjalistycznych tak jak piszą to pielęgniarki.Z tą różnicą, że szkoleń nie sponsorował szpital tylko ja sama.. Pracuje w prywatnej instytucji i zarabiam najniższa krajowa.Jakbym chciała strajkować to na drugi dzień po strajku byłabym na bezrobociu. Więc drogie pielęgniarki-chcialyscie zarabiać kokosy to kto wam bronił iść na medycyne?
+0-0
Czwartek, 12 lipca 2018 r. godz. 10:06
~Niżanin
Jak najbardziej praca pielęgniarek do łatwych się nie zalicza i jak najbardziej należy im się duży szacunek za to co robią. Z tym, że to jest nie fair nie przychodzenie do pracy i nie przyjmowanie pacjentów. Co oni mają do małego wynagrodzenia? Lepiej by było nie przyjmować chyba rządzących i tych, którzy odpowiadają za małe stawki. Każdy chciałby więcej zarabiać, ale w normalnej pracy za takie cyrki po prostu by się ją utraciło. Moim zdaniem ZUS powinien przyjrzeć się tymże zwolnieniom lekarskim, bo za pewne 99% jest lewych. Pozdrawiam.
+0-0
Czwartek, 12 lipca 2018 r. godz. 09:20
~ET
Swoimi wpisami sami robicie z siebie niewolników a nie pracowników, a później się dziwicie ze was paracodawcy nie szanują i płacą grosze. Co za tempadła intelektualne które wypisisują te posty ze jak ja nie mam to inni tez nie powini mieć. Co za buraczyska porównują zawód kasjera czy tokarza z pielęgniarką. W dzisiejszych czasach to wstyd pisać ze pracujecie np. 20 lat jeden z drugim i zarabiacie 1800 zeta. Jeśli tak jest to oznacza żeście lenie i nieroby. Cieszycie się ze za to wstajemy jako dumny naród z kolan, tylko przy tym wstawaniu walnęliśmy się łeb.
+0-0
Czwartek, 12 lipca 2018 r. godz. 09:12
~Pielęgniarka.
do allo .DLACZEGO BOISZ SIĘ PIELĘGNIAREK .STRYCZEK NA SZYJĘ,TO JUŻ WIADOMO PO TWOIM KOMENTARZU JAKI MASZ STOSUNEK DO PIELĘGNIAREK.MOI DRODZY WYSTARCZY BYĆ GRZECZNYM W STOSUNKU DO LUDZI I WSZYSTKO BĘDZIE OK.SZANUJMY SIĘ NAWZAJEM.PIELĘGNIARKI TO TEŻ LUDZIE TAK SAMO JAK WY.NIE WIDZIAŁAM ,ABY JAKAKOLWIEK PIELĘGNIARKA PISAŁA O KTÓRYMŚ ZAWODZIE TAKIE ZŁOŚLIWOŚCI.ROZEJRZYJCIE SIĘ W KOŁO,CZY TYLKO PIELĘGNIARKI SĄ TAKIE WREDNE?KAŻDY KTO Z WAS PISZE TE ZŁOŚLIWOŚCI MA COŚ NA SUMIENIU.
+0-0
Czwartek, 12 lipca 2018 r. godz. 08:47
~allo
Pielegniarka czy ty piszesz i wierzysz w to Powiedzieć wam prawdę na oddziele jako pacjent to tak jakby założyć sobie stryczek na szyję
+0-0
Czwartek, 12 lipca 2018 r. godz. 08:44
~Zdzich
ZUS ZUSem, ale to sprawa dla prokuratury!
+0-0
Czwartek, 12 lipca 2018 r. godz. 08:36
~Obiektywna
@Wiechu: Może do wszystkich zawodów dodamy plus,pielęgniarki to nie święte krowy żeby co roku brały niebotyczne podwyżki. Sprowadzić z Ukrainy i za połowę uposażenia będą pracować. A tym co symulują powinni zabrać prawo do wykonywania zawodu.Granice stoją otworem na niby większe zarobki.
+0-0
Czwartek, 12 lipca 2018 r. godz. 06:06
~Pracownik
A czy ZUS skontroluje te lewe zwolnienia???!!!
+0-0
Czwartek, 12 lipca 2018 r. godz. 00:58
~@polak @szymek
@polak i @szymek, poluzowali rękawy w kaftanie?
+0-0
Czwartek, 12 lipca 2018 r. godz. 00:45
~Felek
Zwolnić niech idą pracować na felgę tam jest niby letko i bez nocek i niedziele wolne śmiech ludzie po studiach nie zarabiają tyle co one chcą dostać.
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 23:42
~wirus
gdzie można zlapac te bakterie co maja pielegniarki?
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 23:22
~california
specjalnie przejrzałem komentarze pod artykułami z innych miast,praktycznie wszędzie wsparcie pielęgniarek,ludzie ich popierają,doceniają ich pracę,i ubolewają ,że praca po 12 h,że noce nieprzespane,a za to wszystko żenująco niskie zarobki. A u nas,na obu "wiodących" portalach tylko jad i przytyki. Źle jest,nie tylko w służbie zdrowia! Wszędzie,po prostu wszędzie! I przestańcie udawać ,że tego nie widzicie!?!
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 22:38
wiechu
~MatkaPolka - napisała,co wiedziała.Którzy to są ci komunistyczni emeryci?Co zaś tyczy się opini o miejscowym szpitalu,to tylko pielęgniarki na nią mają wpływ?A skoro premier chwali się tak dużą nadwyżką budżetową,to niech uruchomi kolejny program pielęgniarki+.
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 22:12
~joe
Arogancja pielęgniarek mocno przewyźsza skalę podwyżek . I tak a może dlatego Szpital w STALOWEJ matak parszywą opinię. Nie rozmawiać z pielęgniarkami.
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 21:39
~Pielęgniarka.
Czytam,te komentarze i zastanawiam się dlaczego nikt nie powie nam prosto w oczy jak leży na oddziale,że jesteśmy pazerne ,ciągle nam mało,że nie zasługujemy na podwyżki bo jesteśmy niemiłe,aroganckie,nieuczynne.Mało tego pacjenci słodzą,że siostrzyczkom się należy za ich prace poświęcenie nieprzespane noce święta spędzone w pracy z chorymi,bo coraz więcej rodzin robi sobie urlopy świąteczne i w wigilie w wielką sobotę pozbywa się chorych rodziców przywożąc do szpitala bo 90letniej mamusi nagle zrobiło się słabo.Tylko ,że nikt już nie raczy w Boże Narodzenie ,czy Wielkanoc pofatygować się i odwiedzić chorego rodzica no bo przecież ma opiekę.Kochani zanim zaczniecie pisać te komentarze to uderzcie się w piersi.Zdaje sobie sprawę ,że nie wszystkie pielęgniarki są bez winy,ale nie obrażajcie nas wszystkich.Po 35 latach pracy nie zasłużyłyśmy sobie na takie traktowanie.Wszystkich nie można potępiać i wyzywać.Zróbcie to bezpośrednio do nas,nie anonimowo.Nie bójcie się nie otrujemy WAS.
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 21:36
~szymek
zwolnic te pielegniarki dyscyplinarnie
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 21:05
~Polak
Proponuję przejąć szpital siła A pielęgniarki powiesic
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 19:13
~Stas
Kochani, nie szalejcie, ten protest był przygotowany i zorganizowany przez P O.. Jestem pracownikiem służby zdrowia, też ciężko pracuje i mniej zarabiam, niż pielęgniarki, 18000 na głowę, to farsa z kosmosu życzenia.....
+0-1
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 18:54
~mieszkaniec
Miałem mieć operację, odwołana. Także nie wiem ile pociągnę jeszcze...
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 18:39
~Realista
Do "pielęgniarka" Jeśli jest Ci tak źle i każdy obraża Cię to przecież mozesz zmienić zawód.... Dla kasjerek i innych zawodów są wszyscy mili i uprzejmi... Jak sobie pielęgniarki wypracowały opinię to taka mają. Pretensje do koleżanek po fachu. Szacunek dla tych nielicznych które pracuja godnie.
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 18:04
~Bolo
zyta - a jakiej partii? Bo nie znam partii do której mi blisko.
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 17:30
~sisters
Jednym z postulatów protestujących powinno być ŻĄDANIE ustąpienia starosty Janusza Zarzecznego ze stanowiska. To jest przegięcie by facet tak lekceważył swoje obowiązki służbowe. Protest w swej zaostrzonej formie(strajk!) winien się przenieść na plac przed... starostwem, a w przypadku dalszej zwłoki okupacja jego siedziby! Zobaczycie jak temu ważniakowi rura zmięknie!
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 17:25
~zyta
"Bolo" nie bądź partyjnym idiotą nie ośmieszaj się cwaniaku!
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 17:02
~niezalogowany
Kasiulenka Siedź w biedronce i nie ruszaj się na krok.
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 16:39
~Kasiulenka
Pielegniarka to zaoraszam do Biedronki. Ja od razu mialam tyle co Ty a teraz po rolu mam wiecej. Takze rzucaj szpital i dawaj do jeronimo !!!
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 15:59
~Pielegniarka
A kto Wam wszystkim broni zostac pielegniarka i dostac ta podwyzszke ja pracuje w tym szpitalu i nic nie slyszalam o takiej podwyzce to jakies bzdury . Zeby nam dal 200 zl to bedzie sukces ! Ludzie przestancie mi pierdolic o empatii i sluzbie bo to Wy wszyscy zabijacie w nas uczucia ,waszymi wyzwiskami brakiem szacunku, nam pielegniarkom mozna nawciskac ze jestesmy kurwami w bialym i szajbusami a ja mam caly czas sie usmiechac pacjent moze mnie opluc, zwymiotowac na mnie bo ja nie jestem czlowiekiem . Niech kazdy zacznie od siebie czy jest taki idealny w swoim zawodzie a nie teraz bedziecie na nas pluc i wyladowywac swoje frustracje . Ja proponuje zeby zlikwidowac ten zawod calkowicie.
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 15:50
~fura
Do "Zin" w całej rozciągłości podpisuję się pod Twoim komentarzem, dodam tylko, że "chytra baba z Brzeszcz" wydarła się nie gdzie indziej tylko w Sejmie, że im się to należało! Tak samo należy się paniom pielęgniarkom, położnym, laborantkom, ratownikom i pozostałym grupom zawodowym. Po prostu się należy! P.S. Odnośnie żądań policjantów to uważam, że mało chcą za służbę podwyżki bowiem oni zostali oskubani z wynagrodzeń jeszcze za Suchockiej i miało to trwać krótko. Do tej pory im nie zwrócono tamtych świadczeń. Oraz to, że dlaczego o 5 tys/m-c mają więcej od nich agenci cba z takim samym stażem służby?
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 15:35
~112
witam czy Pan redaktor może nie wstawiać zdjęć karetki w sprawach szpitala to źle wpływa na relacje pacjent zespoły wyjazdowe pozdrawiam
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 15:17
~Zin
Panie pielęgniarki, ratownicy, nauczyciele, policjanci i inne zawody zaufania popieram wasz protest i życzę wytrwałości. Na nagrody pieniądze są, na limuzynę, samoloty dla VIP, rauty, wizażystów podwyżki dla posłów i całej tej hołoty partyjnej z zarobkami po kilkaset tysięcy lub liczone w milionach.
+1-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 15:05
~Bolo
A czy w szpitalu " Sanus" u doktora Goli też rozchorowały się pielęgniarki? A czy prokuratura zbada wystawianie lewych zwolnień? Przecież to przestępstwo!
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 15:04
~Jacenty
A hołota już głosiła że podpisali porozumienie pewnie znowu jakaś ściema w zaciemnianiu spraw jasnych są mistrzami trzeba to pisiorom przyznać
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 14:58
~stalowiak
w zasadzie zarobki pielegniarek jak I wszystkich ,ktorzy sa w budzetowce sa powiazane z zarobkami wszystkich pracownikow.Nie moze byc taki ,ze wiekszosc Polakow zarabia malo placac male skladki a sluzba zdrowia jakims trafem ma zarabiac duzo wiecej .
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 14:56
~Maniek z Partyzantów
Niech nie chodza do pracy, niech szlag trafi szpital, ludzie nie bedą mieli się gdzie leczyć, a one stracą pracę. I ciekawe jak na mieście się wtedy pokażą! 1800 złotych podwyzki!!! LUDZIE TRZYMAJCIE MNIE!!!!
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 14:44
~Kris
Ja rozumiem potrzeby pielęgniarek i to, że mogą zachorować. W prywatnej firmie pracodawca nie mógłby dopuścić do sytuacji, że nie ma kto pracować, bo musiałby firmę zlikwidować.
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 14:34
~asek
Nono to mają odlot taka malutaka podwyzka ciekawe co powiedza kobiety które zarabiają w sklepach piekarniach przy zbiorach borówki i inne maja tupet te Siostry Szpitalne byłem akurat u lekarza jak weszła pielegniarka jako pacjentka uśmiechnięta pobajdurzyły pół godziny wyszła ze zwolnieniem cała w skowronkach A ja biedny cierpiący czekałem jak ten głupi
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 14:21
~medice cura te ipsum
Lekarze oczywiście powinni zarabiać adekwatnie więcej, ale dysproporcja pomiędzy ich wynagrodzeniami, a wynagrodzeniem średniego personelu jest zbyt duża. Lekarz za dyżur w średnim mieście, na którym większą część prześpi, weźmie w ramach umowy cywilnoprawnej taką samą kwotę, jak zasadnicza pensja pielęgniarki za cały miesiąc pracy. Na podnoszony argument o odpowiedzialności za ludzkie życie, proponuję pochylić się nad zarobkami ratowników medycznych- polscy są jednymi z najlepiej wykwalifikowanych na świecie i to od ich sprawności i błyskawicznych decyzji zależy, czy lekarz będzie mógl się wykazać. Działaja na pierwszej linii frontu, pod presją czasu, nierzadko z narażeniem własnego zdrowia i życia a zarobki... pożal się Boże. Radziłbym się zastanowić nad tym, bo już spora część wykwalifikowanych medykow opuszcza nasz kraj i jak tak dalej pójdzie i rząd będzie ich zastępował braćmi z ukrainy, to trzeba będzie stąd uciekać.
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 13:50
~matka Polka
1800 złotych to ja zarabiam, a one tyle chcą podwyżki?? JPRDLE!
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 13:38
~aut
W każdym zawodzie są artyści i rzemieślnicy.... Artyści faktycznie raczej w Stalowej Woli nie zostają....
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 13:31
~TYUIO
Do Medyk a czy pielęgniarki nie kończyły studiów ?. Przynajmniej ich znaczna część. Co do kierunków lekarskich to kończą je niestety również i gamonie. Dobrzy naprawdę dobrzy lekarze nie pracują w Stalowej Woli. Taki sam zawód jak każdy inny. Strażak, policjant też mają dużą odpowiedzialność - może nawet większą niż duża część lekarzy.
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 13:12
~Anka
Popieram pielęgniarki, Brawo
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 13:07
~jasio
to już nie chcą pierszenstwa do apteki na blonia stadiony podgrzewana trawe parki wodne i linowe noce bublitek tylko wola takk SAMO jak bezradni radni premiery ministry raslalska PIENIAZKI DO REKI bo ja tez zamiast loda za szyby wole 2zł do reki
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 13:01
~dziobal
~MatkaPolka ... darmowe bilety ,darmowe 500 plus , 300 plus, a skąd biorą się te pieniądze ? Jesteś totalną debilką i tyle w temacie !
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 12:58
~niezalogowany
Medyk Nie poświęciłeś życia dla nauki bo nie jesteś profesorem na katedrach i uniwersytetach. Jedziesz na tym samym wózku ze wszystkimi pracownikami szpitala bo w nim pracujesz. Twoje środowisko wie dzięki komu i w jaki sposób dostałeś podwyżkę i to nie jedną. Wszyscy Pracownicy szpitala też wiedzą. Nie pisz o odpowiedzialności za życie ludzkie, że Twoje większe. Większą, czy mniejszą zostawiłeś na cmentarzach.
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 12:46
~xyz
W dobie wzrostu gospodarczego, tak nauczyciele, jak i pielęgniarki , mają prawo do upominania się o podwyżki.Skoro stać rząd na 500+ bez kryterium dochodowego, na nagrody, premie i "puder" dla Beaty Szydło -to nie stać na podwyżki dla tych grup zawodowych?
+2-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 12:41
~Bestofthe
Cale spoleczenstwo jest biedne oprocz pewnych grup spolecznych
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 12:41
~pielęgniarka
Mam 2270 zasadniczej po 30 latach pracy do tego mgr,specjalizacje i liczne kursy kwalifikacyjne i specjalistyczne, kto w temacie to wie co to znaczy a kto burak to i tak nie zrozumie.( Nie zapominajcie o podatku).
+1-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 12:30
~MatkaPolka
@Antoni:A twoje dzieci nie korzystają z 500 plus,może wnuki? Nie podoba się to nie wyciągajcie ręki ! Komunistycznym emerytom też władza nie odpowiada,ale pierwsi poszli po darmowe bilety na MKS.
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 12:26
~Podatnik
ZUS to istnieje?weryfikuje fikcyjne zwolnienia?Czy coś się zmieniło w tej instytucji?
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 12:24
~Medyk
@IoIo; Jak chcecie diety poselskie to zmieńcie zawód i startujcie w wyborach!Po co innym zazdrościć. Nie można porównać pracy i kwalifikacji lekarza do pracy pielęgniarki.Trudne i wymagające studia,specjalizacje,to jest poświęcenie życia prywatnego dla nauki. I nie ta odpowiedzialność za ludzkie życie. Proponuję dostać się najpierw na kierunek lekarski,i go ukończyć.Też będziecie zarabiać.
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 11:47
~Taka Prawda
Bardzo skromne wymagania co to jest 1800 złotych to dieta Poselska za dobę więcej wynosi .
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 11:32
~Antoni1962
Jeżeli państwo stać na płacenie po 500 zł na dziecko gdzie dochód w rodzinie wynosi np: 1000 zł/osobę i więcej czy też wyprawkę po 300 zł pomimo dochodu na dziecko powyżej 1000 zł, jeżeli państwo stać na płacenie nagród idących w dziesiątki tysięcy złotych, to dlaczego pielęgniarki nie mają się upominać o podwyżki za pracę? Kwota 1800 zł może i jest duża ale zawsze można z tej kwoty coś utargować. Upominając się o np: 500 zł mogą dostać 150 zł a upominając się o 1800 zł mogą liczyć np na 500 zł które ich zadowoli.
+2-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 11:23
~Obiektywna
Nie popieram podejścia "zabrać lekarzom i dać pielęgniarkom, ratownikom itp." Lekarze całe życie kształcili się i ciężko pracowali aby moc wykonywać ten zawód. Popieram aby jednak pielęgniarki i pozostały personel szpitala otrzymał podwyżki ale za to wypadałoby aby pielęgniarki miały bardziej przyjazne podejście do pacjenta i się nim zajmowały nie tylko wtedy gdy rodzina chorego o to prosi bo nam tym polega ich praca i właśnie na taka opiekę każdy z nas ze swojej wypłaty ma pobierane składki na NFZ
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 11:21
~nescafe
mieszkaniec Najniższa średnia krajowa 5000- 6000 tys. netto we wszystkich sektorach zatrzyma strajki protesty na jakiś czas- tyle w temacie. Co nie realne ?
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 11:19
~do popieram
Moze i ciezka i odpowiedzialna ale tyle co one chca podwyzki to ja zarabiam tyrajac caly miesiac. No bez przesady.
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 11:14
~IoIo
W szpitalu panuje patologia. Jak to jest że lekarzy stać kilka razy w roku wyjeżdżać na drogie wczasy zagraniczne do Tunezji czy Macedonii a pielęgniarkę czy ratowników jak dobrze uszczuplą budżet co najwyżej stać na wyjazd w Bieszczady. Czy to jest dobrze zarządzana placówka? Może czas na zmianę dyrektora ???
+1-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 11:09
~popieram
Popieram w 100%, praca pielęgniarki jest ciężka i odpowiedzialna a wynagrodzenie marne, powinni uszczuplić pensję tym bożkom lekarzom, którzy i tak ciągną na lewo ile się da i dać więcej niższemu personelowi medycznemu!!
+1-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 10:37
~mieszkaniec
Dlaczego tylko 1800 złotych chcą, może 2800, albo 3800 od razu, co się szczypać!!!
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.