Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 18 marca 2019 r. Imieniny: Edwarda, Narcyza, Zbysława
 Wiadomości lokalne
» Za kościołem Opatrzności Bożej powstanie plac zabaw z ogrodami zucha i formalnym
» Komunikat MZK
» Sandomierska Solidarność popiera nauczycieli strajkujących w kuratorium
» Dyskretnie towarzyszą młodym poetom
» DK77: na remontowanych Alejach autobus staranował osobówkę
» Nowa wystawa w galerii Tło. Tym razem "na skrzydłach wyobraźni"
» Jastkowice. Spalił się drewniany dom. Jedna osoba nie żyje
» Starszy brat wymierzył sprawiedliwość
» Czym jest dobry detaling? Czym nie jest?
» Na wakacjach nie popływasz na krytym basenie. Będzie remont
» Akcja PASY
» DK77: wypadek przed szkołą w Zaleszanach. 2 osoby ranne
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Zajęcia z matematyki dla maturzystów
» Wykłady otwarte Uniwersytetu Trzeciego Wieku
» Dzień Otwarty KUL Stalowa Wola
» Ojcowski Poligon Duchowy
» XI Zdarzenia teatralne
» Przeczytaj Białoszewskiego i wygraj 1000 złotych
» Naucz się rysować komiks w MBP
» Po górach na uwięzi - ferraty w Dolomitach - spotkanie z Jolantą Rydkodym
» Szkolenia dla Kół Gospodyń Wiejskich
» Na skrzydłach wyobraźni - wernisaż wystawy malarstwa Iwony Pityńskiej
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: 30 rocznica sakry bp Edwarda Frankowskiego
»30 rocznica sakry bp Edwarda Frankowskiego
»Miejska Wigilia z szopką i jarmarkiem
»Protest urzędników przed Sądem Rejonowym
»Stalowa Wola na COP24
»Otwarcie Centrum Języka i Kultury Chińskiej w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Poniedziałek, 9 lipca 2018 r. godz. 23:29     /Magdalena Rodecka/
Stalowowolscy policjanci będą protestować

Protest ma przebiegać zgodnie z prawem. Podejmując interwencję wobec sprawców wykroczeń, funkcjonariusze będą korzystać ze środka oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia.
Protest ma przebiegać zgodnie z prawem. Podejmując interwencję wobec sprawców wykroczeń, funkcjonariusze będą korzystać ze środka oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia.
Fot. Jacek Rodecki
"Proszę dmuchnąć. - A co. Oparzył się pan?" - podczas gdy śmiejemy się z dowcipów o policjantach, funkcjonariuszom do śmiechu nie jest. 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Zawsze… Mówią dość i rozpoczynają ogólnopolski protest.

- 10 lipca 2018 roku rozpoczynamy akcję protestacyjną. Nadchodzące dni będą przede wszystkim testem naszej jedności. Przyczyną naszego sprzeciwu są względy ekonomiczne i wbrew insynuacjom, jest to protest całkowicie apolityczny. Protest nie jest wymierzony we władze ani w naszych przełożonych. Celem protestu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na dramatycznie pogarszającą się sytuację materialną funkcjonariuszy i braki w obsadzie kadrowej skutkujące przeciążeniem obowiązkami pozostających w służbie policjantów - uzasadnia Rafał Jankowski, z Komitetu Protestacyjnego NSZZ Policjantów.

Protest ma przebiegać zgodnie z prawem. Podejmując interwencję wobec sprawców wykroczeń, funkcjonariusze będą korzystać ze środka oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia. Policjanci domagają się 650 złotych podwyżki oraz wprowadzenia pełnej odpłatności za zwolnienia chorobowe do 30 dni w roku i za nadgodziny. Żądają także przywrócenia korzystniejszego dla służb mundurowych systemu emerytalnego. Na znak przyłączenia się do strajku komendy i radiowozy zostaną oflagowane.

Stalowowolscy policjanci również przyłączają się do akcji o czym mówi w rozmowie z Stalowka.NET przewodniczący NSZZ Policji w Stalowej Woli, specjalista wydziału dochodzeniowo-śledczego, aspirant sztabowy Tadeusz Kowal: - Policja nie może strajkować. My możemy jedynie protestować. Tak jak zarząd główny zainicjował, my się przyłączamy. Będziemy oflagowani, będziemy stosować się do zaleceń zarządu.

Ogólnopolski Komitet Protestacyjny NSZZ Policjantów apeluje jednocześnie do funkcjonariuszy aby w codziennej służbie, zgodnie z rotą ślubowania skupili się na zatrzymywaniu przestępców i niesieniu pomocy, tworzyli razem policję, w której będą chcieli służyć: sprawną, skuteczną, opiekuńczą i pomocną wobec słabszych i pokrzywdzonych.

Na wrzesień zaplanowana jest manifestacja policjantów w Warszawie.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 13 lipca 2018 r. godz. 13:53
~psia kość
Znalazły się pieniądze na przykład dla funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. Ludzie którzy pilnują posłów, czyli straż marszałkowska, zarabiają lepiej od policjanta, który codziennie wychodzi na ulice i nie wie naprawdę, co go tam spotka. My jednak naprawdę służymy z narażeniem życia i zdrowia - zaznaczył przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski - Staramy się traktować jednakowo wszystkie nasze służby w rodzinie służb MSWiA, ale bywa tak, że w danym czasie trzeba, tak jak w rodzinie, kogoś bardziej wesprzeć, kto bardziej tego potrzebuje. W ostatnim czasie, taką służbą, która potrzebuje większego wsparcia, jest Służba Ochrony Państwa -tłumaczy wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.
+0-0
Czwartek, 12 lipca 2018 r. godz. 08:29
~zyzy
Protest służb mundurowych rozszerzy się o funkcjonariuszy Straży Granicznej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Celno-Skarbowej - poinformował w środę przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych Marcin Kolasa. Decyzję o rozpoczęciu ogólnopolskiej akcji protestacyjnej podjęła Rada Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych na swoim środowym (11 lipca) posiedzeniu zdecydowała o proteście który rozpocznie się 16 lipca i obejmie wszystkie służby reprezentowane przez Federację Związków Zawodowych Służb Mundurowych, a więc oprócz Policji również Służbę Więzienną, Straż Graniczną, Państwową Straż Pożarną i Służbę Celno-Skarbową. Decyzja ta jest podyktowana brakiem podpisania porozumienia z ministrem spraw wewnętrznych i administracji, porozumienia, które gwarantuje realizację żądań skierowanych przez Federację do pana ministra 12 marca 2018 roku - powiedział przewodniczący FZZSM Marcin Kolasa.I CO KRZYKACZE!!!!!!!!!!!!! TERAZ TEŻ BĘDZIECIE PISAĆ ZE ZA DUŻO JEST W TYM KRAJU STRAŻAKÓW, STRAZNIKÓW WIEZIENNYCH CZY PRACOWNIKOW ADMINISTRACJI CELNO-SKARBOWEJ KTÓRA W DUŻEJ MIERZE ZŁODZIEJOM W BIAŁYCH KOŁNIERZYKACH WYDZIERA SETKI MILONÓW ZAGRABIONYCH Z WYŁUDZEŃ VAT I IN PRZEKRĘTÓW GOSPODARCZYCH DZIEKI KTÓRYM M.IN WASZE DZIECI MAJĄ PINCET PLUS I INNE??
+0-0
Czwartek, 12 lipca 2018 r. godz. 01:12
~@stalowiak
@stalowiak, wystarczy reanimować ORMO i ZOMO. Ostatnio moda na reaktywację PRL.
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 21:15
~on
Stalowiak:Portal Eurostat poinformował, że na terenie Unii Europejskiej było ok.1,7 mln policjantów. Średnio na 100 tys. mieszkańców wspólnoty przypada 338 funkcjonariuszy Najmniej funkcjonariuszy na 100 tys. mieszkańców przypada w Finlandii (156 policjantów) Niewielka liczba policji jest także w Norwegii i Szewcji. W Danii przypada 196,9 policjantów na 100 tys. mieszkańców. W Niemczech na 100 tys. mieszkańców przypada 299,7 policjantów. W Szkocji liczba policjantów na 100 tys. mieszkańców wypadła blisko europejskiej średniej. Dokładnie wynosi 336. We Francji przypada 390,5 policjantów na 100 tys. mieszkańców. Włosi wypadli powyżej średniej, na Półwyspie Apenińskim na 100 tys. mieszkańców przypada 411,2 policjantów. W objętej kryzysem gospodarczym Grecji na 100 tys. mieszkańców przypada 453 policjantów. Hiszpania przoduje w UE pod względem ilości policjantów. Na 100 tys. mieszkańców przypada tam 505,8 funkcjonariuszy. W Rosji na 100 tys. mieszkańców przypada 546 funkcjonariuszy. Najwięcej policji jest w Czarnogórze. Na 100 tys. mieszkańców przypada tam aż 865,5 funkcjonariuszy. Polska mieści się na początku listy, znacznie poniżej europejskiej średniej. W naszym kraju na 100 tys. mieszkańców przypada 259,5 policjantów.
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 17:34
~On
Stalowiak. Problem polega....ale na tym ze dalej pseudobusinesmeny kradna i wyłudzają dzisiatkami milionow co budzet rokrocznie kosztuje dzoesiatki miliardow. Nie mowie juz o drobnej przestepczosci. Juz byly czasy gdy po dyktando jednej z partii w calej Polsce zlikwidowano wydzialy PG a potem sie dziwili ze powstaly mafie pruszkowskie wolominskie szczecinskie czy setki gangow mutantow Oczki itd a dzisiaj ich kaska dziala wyprana w gospodarce bo z dnia na dzien z miesiaca na miesoac zrobili sie prawymi businesmenami w bialych kolnirzykach. Tak wiec chlopie zmien ton i częstotliwość.....
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 15:23
~stalowiak
Problem polega na tym ,ze policjanci byli szkoleni przez milicjatow ,a tu juz nie ma specjalnych sklepow czy stolowek jest normalnie.Po za tym komu potrzeba 100 tys. policjantow nie liczac sluzb specjalnych przeciez to panstwo opresyjne.
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 15:14
~arizona
Ostatni raz powtórzę, że pan starosta nie zna definicji co to jest "szpital powiatowy" i w dodatku jak na złość 'specjalistyczny"! Jemu cały czas wydaje się, że to są tylko mury, tynki, eleganckie elewacje, przebudowy, dobudowy i sprzęt w tych murach! No i on oczywiście co jakiś czas pod krawatem dokonujący jakiejś nieistotnej wizytacji z nożyczkami w rękach. Panie starosto, szpital powiatowy to przede wszystkim ludzie czyli wszyscy pracownicy i... pacjenci! Dopiero za nimi jest baza i jej wyposażenie. Czas panu pakować manatki i do... domu! Kończ waść, wstydu oszczędź!
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 15:10
~Żbik
Jak patrzę na t co się dzieje, ile jest wakatów, jaka marna kasa, i ze władza obecna wzoruje się na czasach PRL powoła na nowo ORMO i ZOMO.. Wot już mamy.
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 13:55
~nescafe
Do kit We wrześniu w Warszawie akcję policjantów zabezpieczą Wojska Obrony Terytorialnej. No chyba , że przyłączą się do protestu i pójdą po kasę razem z Policją bo u nich też bidnie. Będzie jatka.
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 11:27
~iks
Zapomniałem dodać. Jak już się przyjmiecie i dojdziecie do pewnego mistrzostwa w swoim fachu -to będziecie zapewne rozpracowywali zorganizowane grupy przestępcze zajmujące sie np. międzynarodowa przestepczościa narkotykowa, handlem ludżmi, przestępczością gospodarczą itd.itd, . Będziecie zabezpieczali setki milionów środków pochodzacych z przestępstw w tym gospodarczych (w tym wyłudzeń VAT) i dzięki temu będą m.in. pieniądze na Wasze pincet plus itd.
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 11:22
~bo to już najwyższy czas
Rafał Jankowski szef policyjnych związkowców dla Superstacji: "Jestem zaniepokojony, że atmosfera w terenie jest aż tak bojowa"." Naprawdę wrze, i ja jako szef związków staram się te nastroje jakoś wytonować ". W środę decyzję ws. ewentualnego protestu podejmą pozostałe służby mundurowe.
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 10:57
~iks
W całej policji jest ponadt 6 tysi wakatów a w przyszłym roku szykuje się rekorodowa liczba odejść z uwagi na nędzną kasę. Już teraz składajcie papierki zatrudnieni na strefie, w tartakach, pyłach,gorącu i Bóg raczy wiedzieć gdzie jeszcze. Po kursie zarobki za ok. 2500zł/miesiąc w świątek piątek i niedziela , na III zmiany, 365 dni w roku przez pierwsze ok 10 lat. Potem ok. 1000zł więcej przez kolejne 25 lat i to wszystko do 55 roku życia. Policja serdecznie zaprasza a chętnych szuka już wśród bezrobotnych w PUP-ach i to wcale nie żart. Jak tak dalej pójdzie, już za kilka lat ( nie kilkanaście) będziecie mieć w kraju Meksyk- macie to jak w banku.
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 10:56
~wer
czytam to i ja wiem jak ci którzy piszą o policji źle z pewną nienawiścią płaczą prawie przy każdej kontroli dlatego wam cwaniaczki powiem jesteście dzikim społeczeństwem i nie zasługujecie na normalne traktowanie pozdrawiam z fabryki
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 09:27
~Jan
@senior, dawniej żyły też smoki:-)
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 08:17
~Senior
Dawniej Milicja jakoś nie protestowała nie strajkowała i wszyscy byli zadowoleni kierowcy, meliniarze i nie było takich problemów . Teraz nawet papierosa na ulicy nie wolno zapalić .
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 07:58
~UPROWADZONY
ilove was .smerfy
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 06:33
~Mo
A minister Mariusz od MSWiA w 2017 82000 zł nagrody plus pensja.
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 01:35
~Zigzak
Nagrody NALEŻAŁY i NALEŻĄ się tylko dojnej zmianie. Jedenemu biduli ministrowi nawet 17 tysia na miesiąc nie wystarczało na życie! Co do strajków to były zawsz nawet jak Mateusz obecny premier był doradcą od ekonomi u samego Donalda. Widać lepiej doradzał niż sam rządzi.
+0-0
Środa, 11 lipca 2018 r. godz. 00:36
~7
Czy w tym miescie tylko tacy debile mieszkaja jak ci spuszczajacy sie na forum wielcy znawcy tematu placacy niebotyczne podatki na darmozjadow? To tyle sie zarabia na amelinium? :D intelektualna zenada
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 23:19
~Pracownik
Ludzie nie dajcie się podzielić. W jedności siła. Tylko tak możemy coś wywalczyć. A tego pyszałka Surmacza z całym tym towarzystwem wzajemnej adoracji na taczki i za bramę. Nie zapomnijcie załadować jaśnie łoświeconą, wszechwiedzącą Mazurową i tego jej pachołka z kontroli. A panu karierowiczowi,staroście Zarzecznemu i Sołtysowi to już na jesieni podziękujemy. To jest kpina żeby nikt nie mógł się do dyrektora dostać. Sekretarka jak zaprogramowana powtarza w kòłko "pan dyrektor dziś nie ma czasu" i tak każdego dnia. A Zarzeczny doskonale wie co się dzieje i głupa pali. Ludzie koniec tego chamstwa i ignorancji. Ten człowiek nie jest w stanie walczyć o pieniądze dla tego szpital. Coraz mniejsze kontrakty, pozbywanie się fachowej kadry lekarskiej, przyjmowanie skąpromitowanych w innych placówkach (wręcz wyrzuconych z wielkim hukiem) pseudo specjalistów. Może to jest celowe działanie żeby osłabić szpital a w siłę rośnie Goła i inne ościenne placówki niepubliczne. Ludzie nie dajcie się zwariować. To co Surmacz wypisuje na zebraniach to są zwykłe bzdury wyssane z palca. Ten człowiek nie ma pojęcia o czym mówi. Scenariusz jest wcześniej ustalany a wszyscy się zachwycają jakiego geniusz mają za dyrektora. Powtarzam jeszcze raz. To wszystko są bzdury wyssane z palca.
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 23:08
~Jumbo
Zwolnienia niech mają płatne jak wszyscy obywatele.I niech się zastanowią że na ich zarobki pracują ludzie co wytwarzają od pdstaw.Niech jadą do Niemiec zobaczą jak Policja odzywa się do obywateli chodząc ulicą np. dzień dobry , dobry wieczór. Oni rozumią że naród na nich pracuje
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 21:50
~Guma
Sprzedam idealnie zużyte opony. Świetnie nadają się do spalenia na protestach
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 21:47
~Policeman
Byłem Policjantem przez 25 lat,i to wcale nie jest taki przyjemny zawód. Pieniążki złe nie były,zawsze w kwocie o 20% wyższej jak rówieśników pracujących w innych miejscach. Mniej natomiast jak np lekarz,czy strażak. Czy mój zawód był gorszy? Nie sądzę. Policjant to również zawód nieco nie lubiany przez społeczeństwo(zdecydowanie mniej szanowany jak wspomniani lekarze,czy strażacy). Plus bycia mundurowym jest niezaprzeczalny fakt iż mając obecnie mam niespełna 50 lat,i jestem już na emeryturze(kwota nie powalająca).
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 21:47
~Kazek
A co tylko nauczyciele mogą strajkować? Całe lata strajkują i zyskują...wolne wakacje, święta i weekendy i mogą dorabiać jak chcą i tak mało...pieniążki dostają za każdym razem...więc nie ma się co dziwić że protestują ci co od prawie 9 lat nie zaznali przyjemności podwyżki bo zamroziło
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 21:34
~Obywatel
Chorobowe 100 procent płatne, no nieźle:-)
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 21:09
~Pyzdra
A ja będę walił mandaty wszystkim i za wszystko skoro takie komentarze czytam...żywemu nie odpuszczę a później taki jeden z drugim co się tutaj spuszczają będą błagać jak zawsze o pouczenie bo protest
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 20:55
~lex
Trzymam kciuki za protestujących. Wszyscy ci, którzy są "ekspertami" waszej pracy niech dalej zrzędzą, obrażaja i marudzą.Ewidentnie świadczy to o braku logicznego myslenia bo przeciez każdy jest kowalem własnego losu i nikt nikomu pracy nie wybiera więc ublizając policjantom wystawiacie sobie swiadectwo sfrustrowani nieudacznicy życiowi.
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 19:10
~skorek
Źle ? za malo sie zarabia nie pasuje bada inni na wasze miejsce !! za dobrze macie robicie co chcecie i jeszcze wam malo pojdz do tartaku na miesiac to wrocisz i bedziesz siedzial cicho :D a wy myslicie ze inni na podwyzki nie zasluguja ?
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 18:11
~kit
... a mnie najbardziej ciekawi kto będzie zabezpieczał akcję protestacyjną policjantów we wrześniu w Warszawie? Będą jaja jak zajmie się tym sam Brudziński!
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 16:58
~mojezdanie
Tym też już odbija.
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 15:03
~elka
buhahhahahaha
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 14:56
~lessu
Co jest grane z tą taryfą ulgową tylko 650 złotych. Dlaczego nie 1 tysiąc/m-c? Przecież policja został okradziona z kasy jeszcze za rządów premierowania p. Hanny Suchockiej. Mieli to wyrównać i jak dotychczas nic nie uczyniono by to "chwilowe" zabranie" świadczeń naprawić! Trochę brzmi ta zapowiedź jak obiecanka dla dziecka. Kierownictwo policji powinno uświadomić młodym wilczkom, że gorliwość w ich służbie jest godna litości a nie uznania. Koszenie mandatami za drobne wykroczenia jest tylko wspomaganiem rządzących przeciwko którym mają protestować policjanci. Z tego tytułu policjantom nie przybędzie na wynagrodzeniu a jedynie pogarszacie swoją sytuację. Służba jest traktowana zadaniowo a nie prewencyjnie.
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 14:33
~~
Jak widzę dyskusja rozgorzała i jak to zawsze bywa pieniaczy, zawistników i zazdrośników nie brakuje oto typowy Polak. Żal wam powiedzeniowe cztery litery ściska!!!!!. Trzeba było się do mundurówki pchać a nie teraz hejtować. To że wam w życiu nie wyszło to jest już wasz problem!!!!!. Protestujcie i wy kto wam broni może niemiec u którego zapieprzacie jak woły na czterobrygadówce? Służba w policji stoi przed wami otworem nikt wam nie broni startujcie jak jesteście tacy moci w gębie. Cześć z was nawet by testu sprawnościowego nie zdała nie mówiąc już o teście psychologiczym. I żeby nie było ja tu nikogo nie bronię ale nie podoba mi się kloaka internetowa którą tu niektórzy uprawiają.
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 12:28
~driver
ciekawe czy jak bym przekroczył 100km/h w zabudowanym to też bym dostał upomnienie ???? wolę nie sprawdzać jednak...ale wam ludzie ściska d..e niech obie strajkują każdy chce żyć lepiej...
+1-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 12:05
~Angel
Tyci: każdy może fakt ale przyjmują tylko wybranych
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 11:47
~zorg
"jest to protest całkowicie apolityczny". buhahahahahha! Takie kity wciskajcie w okna, a nie ludziom. Rok wyborów samorządowych i wszyscy protestują "apolitycznie" A jak protestowali górnicy, to woleliście do nich strzelać niż ich wesprzeć w protestach. Ile razy protestowaliście przez 8 lat rządów PO-PSL???? Pytam ile razy???I to w latach wyborczych???? Dla mnie sprawa jest prosta - jak się nie podobają wynagrodzenia i warunki pracy, to po co się pchacie do Policji??? Kto wam zabrania zmienić pracę??? Na zmywaku w Anglii, czy Irlandii zawsze znajdzie się miejsce. A nie to do Aluteku, czy innego niemieckiego "aluminiusa". Albo na kasę do BIedronki, czy Lidla albo na magazyn. Kto wam zabrania się przekwalifikować? Powinni wam jeszcze zabrać , a nie dać więcej. Nikt nikogo na siłę w robocie nie trzyma.
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 11:35
~Tyci
Każdy mogl startować na milicjanta nikt nikomu nie broni
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 10:29
~emryt
Macie racje my emeryci też strajkujemy po 50 latach pracy , po 24 godz. na dobe , efektów zero.
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 10:28
~allo
No policja to taka przerobiona jest ze klękajcie narody po paru latach emerytura młode byczki wypoczęte
+1-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 09:48
~Dero
Do innej roboty niech idą w a nie posadka ciepła i miła do emerytury parę dni. lat a młodzi są to na budowę niech zapierdala jeden z drugim i zobaczy co to jest praca i ciężki chleb a nie mandaciki wypisywać i dlatego jeżdżą na we dwóch lat bo jeden czyta a drugi pisze bezjajowcy
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 09:45
~Lucjan
Z mediów stalowowolskich tylko na stalowa NET można przeczytać o proteście policji. Tylko na was w ważnych sprawach można liczy na wsparcie. Inne milczą i jutro odrapią od was temat
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 09:44
~strażak
koledzy policjanci jesteśmy z wami my też żadamy podwyżek
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 09:28
~Senior
Proszę bardzo dlaczego nie podano zarobków ,każdy by chciał tyle zarabiać i za 25 lat pracy iść na emeryturę
+1-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 09:13
~K.E.N. 5
Ja jako obywatel powiem jedno!! Widząc w Stalowej Woli działania policji i sobie jakoś radzą ale to wstyd żeby policjanci jeździli tak starymi radiowozami. To jeżeli wizerunkowo tak słabo jest w Policji to nie dziwne że macie pełne wsparcie od strony mieszkańców
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 09:08
~kundel bury fajny pies
trzeba było się uczyć a nie kamieniami w szkołę rzucać, a nie teraz narzekają że "pracują" 24 godz na dobę . 7 dni w tygodniu i 365dni w roku. połowa z tych matołów nie potrafi nawet wypisać mandatu bez błędów! nie wiem jakim cudem zdali testy sprawnościowe skoro sprawności to oni nie mają! większość z nich to bandyci! polska policja to legalna zorganizowana grupa przestępcza!
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 08:59
~Qaz
Na szparagi do nimca jak nie pasi opoje
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 08:57
~Moher49
Gangrena żre cały ten tzw "wymiar sprawiedliwości". Ileż tam przepisów, paragrafów. Na sam sąd "najwyższy" jest podobno osiemdziesiąt kilka stron przepisów. Jedne przeczą drugim. Nawet najmądrzejszy cadyk nie jest w stanie tego rozszyfrować. Powołano kolejne dwie izby w SN bo sobie nie dają rady, czy sędzia ukradł 50zł, czy był roztargniony pomrocznością jasną. Najwięcej pieniędzy wydajemy na oświatę, w drugiej kolejności jest wymiar sprawiedliwości, gdzie średnia pensja ponad 8000 zł/mc. Pani Prezes SN ponad 15 tys. Panowie policjanci - pieniądze macie u siebie - zabrać prezesom - dać stójkowym, bo nam maluczkim to już kolejny podatek "dobra zmiana" nakłada. Będzie dopiero problem, kiedy my się zaczniemy burzyć, nie pomogą wasze "ścieżki zdrowia".
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 08:56
~Wrocław
Bardzo dobrze POLICKA !!! Wam też się należy i jakieś prawa obywatelskie macie bo o swoje trzeba walczy
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 08:52
~Zapraszamy, podobno maja braki
Ale ci tak narzekają, że oni już mają lepiej to proszę w internecie poszukać jak wygląda test sprawnościowy i rekrutacja oraz jak się zapisać. Przecież mają braki, może znajdzie się dla was miejsce?
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 08:46
~qwerty
Wbrew pozorom w budżetówce pracy przybywa, a wynagrodzeń wcale nie. Ale Policjanci a i owszem niech dostaną na początek składki emerytalne jak inni! Później zacznijmy dyskusje nad podwyżkami, bo może i się należą, ale najpierwniech mundurówka będzie traktowana pod tym względem jak inni! Po za tym za taką pracę jak wykonują niektórzy policjanci to Boga by nie obrażali i nic nie żądali, pokazali panowie z drogówki inteligencje w tamten czwartek podczas wyścigu.
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 08:30
~przepracowany
Pracuje na danym stanowisku. Nie ma pracownika A staje za niego. Nie ma pracownika B staje za niego. I tak obskakuje 5 slownie piec stanowisc lacznie ze swoim. A na wyplate myslicie ze co?? Niestety to samo. Nic wiecej. Tak to sie pracuje.
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 08:27
~CZARODZIEJ
o m g jusz sie boje ..pol. mnie NIE LUBI. ostanuio przeszukali mi moje auto znalezli. zioło. trzepanie bylo chamskie POD WYVIERACZKI I TAM GDZIE SA PEDALY TAM SZUKALI ZAKAMARKOW .bezczelnośc = 1000 złoty KARY!!!
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 08:02
~Ziom
Przy układaniu kostki brukowej jest praca,zapraszamy!
+1-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 08:01
~Zenek
Dlaczego tylko budżetówka strajkuje,i ciągle im mało,ja jako pracownik prywatnej firmy już bym nie pracował.
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 07:08
~mieszkaniec
Do roboty, a nie tylko dej dej i dej!
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 06:11
~jan
... piją taką samą wodę jak reszta społeczeństwa, dlaczego jak jest chory ma dostawać 100% a reszta obywateli 80% ??? .... jeśli choroba jest zawodowa lub wynikiem wypadku w pracy i tak jest płatna 100%, a katarek, gardełko czy grypa dopada wszystkich jednakowo i jednakowo powinno być płacone ..... czasem jeden głupi postulat kładzie sens całego protestu, a ludzie zamiast popierać będą się pukać w czoło.
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 02:03
~N J
jest wyjscie jak nie odpowiada praca zwolnic sie i szukac nowej pracy
+1-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 01:28
~KKwKK
nie ma to jak mieć obecnie 25-letni okres uprawniający do przejścia na emeryturę państwowy etat, urlopy, przywileje o jakich pracownicy prywatnych firm nawet nie marzą etc i jeszcze protestować. Chcecie więcej zarabiać? To przechodźcie na emerytury wtedy kiedy przechodzą ci co was utrzymują i pracujcie tyle ile oni pracują. A tak to tylko wyciąganie rąk po kasę z państwowego żłoba i nic więcej...
+1-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 01:08
~Bartek
Jak sie nie podoba to zmiena pracy lenie.
+1-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 01:03
~lucyfer
haha padam ze smiechu
+0-0
Wtorek, 10 lipca 2018 r. godz. 00:05
~Anty PiS
Dobra Zmiana , , , nadchodzi
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.