Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 19 marca 2019 r. Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
 Wiadomości lokalne
» Kolizja skutera z samochodem. 1 osoba ranna
» Spółka Piłkarska podpisała porozumienie z Akademią na szkolenie dzieci i młodzieży
» O sprawach miasta okiem opozycji
» Jechała jako pasażerka. Doszło do zgonu
» Sukces projektantki mody Eweliny Kowal ze Złotej Kościuszkowskiej
» Za kościołem Opatrzności Bożej powstanie plac zabaw z ogrodami zucha i formalnym
» Sandomierska Solidarność popiera nauczycieli strajkujących w kuratorium
» Dyskretnie towarzyszą młodym poetom
» DK77: na remontowanych Alejach autobus staranował osobówkę
» Nowa wystawa w galerii Tło. Tym razem "na skrzydłach wyobraźni"
» Jastkowice. Spalił się drewniany dom. Jedna osoba nie żyje
» Starszy brat wymierzył sprawiedliwość
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Zajęcia z matematyki dla maturzystów
» Dzień Otwarty KUL Stalowa Wola
» Ojcowski Poligon Duchowy
» XI Zdarzenia teatralne
» Przeczytaj Białoszewskiego i wygraj 1000 złotych
» Naucz się rysować komiks w MBP
» Po górach na uwięzi - ferraty w Dolomitach - spotkanie z Jolantą Rydkodym
» Szkolenia dla Kół Gospodyń Wiejskich
» Na skrzydłach wyobraźni - wernisaż wystawy malarstwa Iwony Pityńskiej
» Zofia Rydet - Zapis socjologiczny 1978-1990
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: 30 rocznica sakry bp Edwarda Frankowskiego
»30 rocznica sakry bp Edwarda Frankowskiego
»Miejska Wigilia z szopką i jarmarkiem
»Protest urzędników przed Sądem Rejonowym
»Stalowa Wola na COP24
»Otwarcie Centrum Języka i Kultury Chińskiej w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / EDU Strefa

Poniedziałek, 11 czerwca 2018 r. godz. 08:26     /Informacja prasowa/
Sukces nauczycieli oraz uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej

Wszyscy uczniowie reprezentujący szkołę zostali laureatami lubelskeigo festiwalu, w czym jest zasługa także nauczycieli.
Wszyscy uczniowie reprezentujący szkołę zostali laureatami lubelskeigo festiwalu, w czym jest zasługa także nauczycieli.
Miejscem corocznego festiwalu Akordeonowego "Lubelskie Spotkania Akordeonowe" jest Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Lublinie. Jest on adresowany do uczniów klas akordeonu szkół muzycznych I i II stopnia.

Celem Przeglądu jest popularyzacja akordeonu, promocja młodych instrumentalistów. Przegląd stanowi również okazję do wymiany doświadczeń pedagogicznych i artystycznych oraz zachętę do gry zespołowej.

W tym roku festiwal rozpoczął się 6 czerwca koncertem prawykonań , którym zostały zaprezentowane kompozycje Jerzego Mądrawskiego- "Dialogi na dwa akordeony, orkiestrę smyczkową i fortepian" (prawykonanie światowe) oraz "Koncert na akordeon ,orkiestrę i kotły"(prawykonanie lubelskie). Wspomniane kompozycje wykonali ; Elwira Śliwkiewicz -Cisak (akordeon), Jerzy Mądrawski (akordeon),Anna Parkita (fortepian) zaś Lubelską Orkiestrę Kameralną poprowadził Tomasz Orkiszewski.

W tegorocznym XXVIII Lubelskim Przeglądzie Akordeonowym zaprezentowali się uczniowie reprezentujący większość okolicznych szkół muzycznych . ( Lublin , Kielce, Zamość, Puławy, Sanok, Lubaczów , Zabrze, Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Radzyń Podlaski, Chełm, Biłgoraj, Łuków, Włodawa, Pruchnik, Jeżowe, Dydnia, Świdnik, Kraśnik, Biała Podlaska. ) łącznie zaprezentowało się 53 uczniów oraz 5 zespołów. Wykonawców oceniała Jury w składzie ; prof. zw. dr hab. Bogdan Dowlasz AM Łódź, prof. Zoran Rakić Szkoła Muzyczna Kosta Manajlovic w Belgradzie -Serbia, mgr Krzysztof Naklicki PSM I st. w Świnoujściu (kompozytor ), prof. ośw. Andrzej Smolik PSM I i II st. w Sanoku, prof. Boris Lenko Wyższa Szkoła Sztuk Scenicznych w Bratysławie -Słowacja, mgr Dorota Puchnowska- Aftyka Teatr Wielki i Opera Narodowa w Warszawie.

Pierwsze miejsce w kategorii III uzyskał Mateusz Siudak uczeń pana Krzysztofa Garbacza reprezentujący PSM I st. w Tarnobrzegu, podobnie I miejsce w kategorii IV otrzymał Szymon Wnuk uczeń pana Janusza Kutyły reprezentujący PSM I st. w Kraśniku . Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie PSM I i II st. w Stalowej Woli, bowiem wszyscy uczniowie reprezentujący naszą szkołę zostali laureatami . Tymoteusz Kak i Mikołaj Wybacz zdobyli II miejsca w kategorii III I IV, zaś Karolina Wdowiak i Hubert Smutek otrzymali wyróżnienia (wszyscy są uczniami pana Piotra Szafrańca) . Jest to kolejny w tym roku szkolnym sukces akordeonistów naszej stalowowolskiej szkoły.

W dniach 8-9 czerwca odbywały się Warsztaty Akordeonowe "Od solisty do orkiestry". Jak co roku miały charakter zajęć indywidualnych i zbiorowych, w których wzięli czynny udział uczniowie oraz nauczyciele szkół muzycznych I i II stopnia. Podczas dwudniowych spotkań uczestnicy doskonalili swoje umiejętności improwizacji na instrumencie (akordeonie), umiejętności gry w jednorodnych i mieszanych zespołach kameralnych oraz "warsztatowej" orkiestrze akordeonowej jak również w grze solowej. Celem warsztatów jest podniesienie poziomu gry uczniów szkół muzycznych I i II stopnia, wymiana myśli dydaktycznej, aktywizacja środowiska pedagogicznego w celu zapoznania się z nowymi metodami i osiągnięciami w zakresie technik wykonawczych, interpretacji i literatury akordeonowej. Służą temu liczne wykłady- prowadzone przez znakomitych wirtuozów i pedagogów. Uczniowie uczestniczyli w koncertach organizowanych w ramach festiwalu w których zaprezentowali się prof. Boris Lenko (Słowacja) ,Jakub Stefaniak, Piotr Zarzyka, Karol Jabłoński (AM w Katowicach). Ostatni dzień festiwalu zakończył koncert orkiestry warsztatowej oraz recital Zorana Rakić’a (akordeon) Serbia i Gabrieli Leśniak (akordeon) UMCS Lublin. Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Lublinie każdego roku zaskakuje bardzo ciekawą oraz różnorodną ofertą programową i koncertową ,z której korzystają uczniowie- akordeoniści stalowowolskiej szkoły muzycznej . Udział w festiwalu zawsze jest niezapomnianą przygodą z muzyką i potężnym źródłem motywacji do dalszego rozwoju.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 12 czerwca 2018 r. godz. 09:56
~Barnaba
Cóż, sukces zawsze ma wielu ojców..:)
+0-0
Poniedziałek, 11 czerwca 2018 r. godz. 20:22
~muzykalny
Serdeczne gratulacje dla laureatów i wyróżnionych uczniów. To prawda, że do ich sukcesów przyczynili się nauczyciele, dlatego też należy w tym miejscu zaznaczyć, że Szymon Wnuk z SM I st. w Kraśniku jest wychowankiem pani Kasi Gieniec, która w tej chwili przebywa na urlopie macierzyńskim. Pani Kasiu, gratuluję tak zdolnego ucznia.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.