Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Piątek, 22 marca 2019 r. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
 Wiadomości lokalne
» Pożar na "m16"
» Miejska Stacja Paliw. Mieszkańcy pytają o LPG, faktury, elektromobilność oraz... kolejną stację
» Droga krzyżowa ekstremalnie
» Sukces tancerek LaVolty w Miejskiego Domu Kultury
» Czy most na Sanie powinien być podświetlany?
» Tworzą wspólną profilaktykę dla dzieci i młodzieży
» Stalowowolska policja bez kamer na mundurze
» Miejska Stacja Paliw otwarta. Ma być taniej niż u konkurencji
» Przez wandali doszło do awarii oświetlenia
» Kolizja skutera z samochodem. 1 osoba ranna
» Starosta chce rozbudowy ZPO w Rozwadowie. Liczy na pomoc miasta i opozycji
» Spółka Piłkarska podpisała porozumienie z Akademią na szkolenie dzieci i młodzieży
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Ojcowski Poligon Duchowy
» XI Zdarzenia teatralne
» Zajęcia z matematyki dla maturzystów
» Przeczytaj Białoszewskiego i wygraj 1000 złotych
» Naucz się rysować komiks w MBP
» Po górach na uwięzi - ferraty w Dolomitach - spotkanie z Jolantą Rydkodym
» Szkolenia dla Kół Gospodyń Wiejskich
» Na skrzydłach wyobraźni - wernisaż wystawy malarstwa Iwony Pityńskiej
» Zofia Rydet - Zapis socjologiczny 1978-1990
» Wikingowie w Polsce? Zabytki skandynawskie z ziem polskich
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: 30 rocznica sakry bp Edwarda Frankowskiego
»30 rocznica sakry bp Edwarda Frankowskiego
»Miejska Wigilia z szopką i jarmarkiem
»Protest urzędników przed Sądem Rejonowym
»Stalowa Wola na COP24
»Otwarcie Centrum Języka i Kultury Chińskiej w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Piątek, 13 kwietnia 2018 r. godz. 18:39     /ZS/
Posprzątają rzeki San i Wisłę dzięki łodzi "pychówce"

W dniu 21 kwietnia Fundacja i jej partnerzy chcą już po raz trzeci posprzątać Wisłę oraz San. Odcinek Sanu będzie sprzątany od progu wodnego w okolicach elektrowni w Stalowej Woli, aż do ujścia rzeki do Wisły.
W dniu 21 kwietnia Fundacja i jej partnerzy chcą już po raz trzeci posprzątać Wisłę oraz San. Odcinek Sanu będzie sprzątany od progu wodnego w okolicach elektrowni w Stalowej Woli, aż do ujścia rzeki do Wisły.
- Wiosna to czas porządków. Doświadczeniem lat ubiegłych zamierzamy posprzątać po sezonie zimowym najpiękniejszą z rzek Wisłę - ogłosił Sebastian Nabrzeski, związany z Fundacją Fundusz Lokalny SMK.

O tym, że Wisła i San łaczy ludzi z pasjami wodniackimi, przyrodniczymi czy wędkarskimi powszechnie wiadomo. Z tej to przyczyny, pod wspólną banderą kontynuowana jest bardzo ciekawa inicjatywa "Partnerstwa Wiślanego" związana z tymi rzekami.

- Inicjatorem "Partnerstwa Wiślanego" jest Fundacja Fundusz Lokalny SMK, która działania statutowe skupia głównie w widłach Wisły i Sanu i propaguje szeroko rozumianą współpracę, jako metodę do zmian i przeobrażeń - tłumaczy Sebastian Nabrzeski.

Inicjatywa jest kontynuacją rozpoczętego w 2016 roku projektu "Wisła jakiej nie znamy", w ramach którego zorganizowano spływ kilkunastu łodzi Wisłą na odcinku Sandomierz-Warszawa, połączonego z obchodami upamiętnienia Powstania Warszawskiego. W roku 2017 również odbył się kolejny spływ na obchody upamiętniające te rocznicę. Kalendarz imprez powiązanych z Wisłą rozrasta się. Fundacja SMK złożyła wniosek na konkurs grantowy "Niepodległa", w którym chce upamiętnić Wisłę i związane z nią wydarzenia niepodległościowe. Ponadto Fundacja posiada od ubiegłego roku własną łódź "pychówkę", która jest do dyspozycji partnerów porozumienia.

- Chcemy, poprzez wiślane porozumienie, aby tak dobrze przyjęte działania z 2016 i 2017 roku stały się naszą lokalną wartością, zaś Wisła i jej dorzecze były pozytywną marką naszego regionu i ludzi tu zamieszkałych - mówi Stanisław Baska, prezes Fundacji Fundusz Lokalny SMK.

W dniu 21 kwietnia Fundacja i jej partnerzy chcą już po raz trzeci posprzątać Wisłę oraz San. Odcinek Sanu będzie sprzątany od progu wodnego w okolicach elektrowni w Stalowej Woli, aż do ujścia rzeki do Wisły. Sprzątanie Wisły natomiast obejmie odcinek od Dymitrowa Małego do ujścia Sanu. Akcja ma na celu zebranie jedynie tych odpadów, które znajdują się bezpośrednio na powierzchni wody lub na nawisach przybrzeżnych.

- Jako osoby posiadające pasje związane z rzeką Wisłą uważamy, że warto podejmować inicjatywy polegające na dbałości o dobro wspólne i jednocześnie wpływające na społeczny szacunek do natury warunkujący zrównoważony rozwój. Wisła to bogaty zasób. To ornitologia, pejzaż dla obiektywu fotograficznego, teren do rekreacji wodniackiej, historia oraz tradycja. Wisła jest zapomniana. Inicjatywy na rzecz Wisły mają pokazać, że niekoniecznie trzeba wyjeżdżać nad morze czy na Mazury, by przyjemnie spędzić czas na gruncie tego, co jest za przysłowiowym "płotem" - uważa Stanisław Baska.

Celem partnerstwa jest przeprowadzenie akcji sprzątania wideł Wisły i Sanu oraz spływu Wisłą na odcinku Baranów Sandomierski-Warszawa. Zamiarem jest bowiem, aby każdy odcinek Wisły, lewo- i prawobrzeżny od Dymitrowa Małego w Gminie Baranów Sandomierski, aż po most w Annopolu był objęty na działaniami partnerstwa.

Przeprowadzenie spływu wiąże się z programem edukacyjnym kształtującym postawę i upowszechniającego wiedzę praktyczną. Mowa tu o poznaniu zabytków wzdłuż Wisły, miejsc ważnych historycznie takich jak dawnych przepraw wojsk, przyczółków wiślanych, a także wdrożenie u uczestników umiejętności radzenia sobie na biwaku poprzez rozpalanie ognisk, rozbijanie namiotów, warty nocne oraz branie odpowiedzialności za innych i powierzone mienie.

Udział w obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego będzie po raz trzeci już wyjątkową okazją dla uczczenia tych, którzy podnieśli wolnościowy zryw w sierpniu 1944 r., zaś włączenie się w nią jest jednym z celów edukacyjno-społecznych naszego pomysłu odkąd pojawiła się alternatywa udziału w tejże uroczystości.

- Na koniec chciałbym zaprosić wszystkich chętnych - organizacje, instytucje oraz osoby fizyczne, którym Wisła oraz San jest bliska sercu do włączenia się w nasze akcje i partnerstwo - zachęca koordynator inicjatywy Robert Bąk. Kontakt z koordynatorem projektu Robertem Bąkiem, telefon 601-168-152, slombryk@gmail.com.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r. godz. 14:19
~rondel
ewka: witamy w dziczy! Przykre niestety. Niektore chamy tak maja, ze pozostali nadal chamami i sra..ja i smieca gdzie popadnie. Tfu.
+0-1
Poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r. godz. 08:16
~ewka
wybraliśmy się na rowerową wycieczkę w weekend i to co zobaczyliśmy wzdłuż lokalnych dróg po prostu nas przeraziło. setki plastikowych i szklanych butelek, worków, opony... masakra.
+0-1
Niedziela, 15 kwietnia 2018 r. godz. 17:37
~nick
Niby to ktoś zatwierdza te komentarze,niby jest jakiś admin,ale jak widać,przez to jego sito niedouczenia i ignoranctwa przelatują różne idiotyzmy,typu Dzidek czy Damian choćby tych dwóch dla przykładu. Nie są to wcale smieszne te przykłady typowych idiotyzmów rozsiewanych po internecie.
+0-0
Niedziela, 15 kwietnia 2018 r. godz. 07:36
~Bławat
@Dzidek- ciężko będzie, ,,czyściciele'' stracili robotę.
+0-0
Niedziela, 15 kwietnia 2018 r. godz. 03:31
~Edek z Podkarpackiego
Popieram takie prace.
+0-0
Sobota, 14 kwietnia 2018 r. godz. 20:53
DzidekzCzarnieckiego
a kto posprzonta po pisie?
+0-0
Sobota, 14 kwietnia 2018 r. godz. 20:30
~Damianpszedszkolak
Ja tam do sanu wrzucałem stard opony kaloryfery samochody topilem w sanie rowery zlom i wiele innych rzeczy.
+0-0
Sobota, 14 kwietnia 2018 r. godz. 10:21
~Jaro
Akurat 21.04 to jest sobota, gdzie większość ma wolne - więc zamiast się szwędać bez celu jak ta ćma po tych galeriach - zróbmy coś dla naszego miasta i dla naszych dzieci, żeby nam jeszcze to wszystko długo służyło! Więcej takich akcji! Zbierajmy się! :-)
+0-0
Sobota, 14 kwietnia 2018 r. godz. 07:32
~hello kitty
najpierw posprzątajcie sobie w głowach podkarpackie edki i nie wywoźcie śmieci do lasu, nie wrzucajcie syfu do rzek i nie wyrzucajcie na ulicy papierków po batonach, jedzeniu i plastików po napojach i uczcie tego swoje dzieci, będzie mniej sprzątania
+0-0
Piątek, 13 kwietnia 2018 r. godz. 23:09
~kret
No i dobra jest. Stalowiacy - do roboty! Pokażcie, że jesteśmy cywilizowanym krajem. Trzeba ten syf posprzątać!!!! :-) Zbierać ekipę! Jestem ZA.
+0-0
Piątek, 13 kwietnia 2018 r. godz. 22:41
~jasio
bo wiadomo co będą pic
+0-0
Piątek, 13 kwietnia 2018 r. godz. 21:54
~jasio
to co będą jesc ryby w morzu jak wszystko sprzatniecie
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.