Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 25 września 2018 r. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
 Wiadomości lokalne
» Najnowsze poezje Aleksandry Knap
» W Turbi spłonęły dwie stodoły
» WD-855: zasłabł za kierownicą i wjechał w barierę energochłonną. 2 osoby ranne
» Wichura nad powiatem stalowowolskim. Powalone drzewa, zerwane linie energetyczne
» Weekend za pół ceny w Muzeum
» Piraci na motocyklach. Jak walczy z nimi policja?
» Grand Prix Relacji Teatralnych dla Teatru The M.A.S.K. z Bielska Podlaskiego
» DK77: wypadek w Agatówce. Trzy auta najechały na siebie
» W Stalowej Woli zmierzą się w turnieju brydżowym
» Park linowy otwarty. Niebawem jego rozbudowa
» Zjeżdżał z Górki Rozwadowskiej rowerem. Wpadł do zaparkowanego taxi. Miał 2,5 promila
» DK77: Pożar renault na Energetyków
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Popiełuszko - Teatr Dramatyczny w Białymstoku
» "Dookoła Bałtyku" - spotkanie z podróżnikiem Tomaszem Kudasikiem
» Zbudowaliśmy to miasto
» Świat Zmysłów - wystawa interaktywna
» Napisz reportaż o Stalowej Woli i wygraj 2 tysiące złotych
» Wspomnienia ze sportowych kronik
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Otwarcie parku linowego w Stalowej Woli
»Otwarcie parku linowego w Stalowej Woli
»Minister kultury Piotr Gliński w Stalowej Woli
»Otwarcie wodnego placu zabaw
»XXXV Piesza Pielgrzymka Stalowa Wola - Jasna Góra
»VII Rajd Honoru
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Piątek, 13 kwietnia 2018 r. godz. 18:39     /ZS/
Posprzątają rzeki San i Wisłę dzięki łodzi "pychówce"

W dniu 21 kwietnia Fundacja i jej partnerzy chcą już po raz trzeci posprzątać Wisłę oraz San. Odcinek Sanu będzie sprzątany od progu wodnego w okolicach elektrowni w Stalowej Woli, aż do ujścia rzeki do Wisły.
W dniu 21 kwietnia Fundacja i jej partnerzy chcą już po raz trzeci posprzątać Wisłę oraz San. Odcinek Sanu będzie sprzątany od progu wodnego w okolicach elektrowni w Stalowej Woli, aż do ujścia rzeki do Wisły.
- Wiosna to czas porządków. Doświadczeniem lat ubiegłych zamierzamy posprzątać po sezonie zimowym najpiękniejszą z rzek Wisłę - ogłosił Sebastian Nabrzeski, związany z Fundacją Fundusz Lokalny SMK.

O tym, że Wisła i San łaczy ludzi z pasjami wodniackimi, przyrodniczymi czy wędkarskimi powszechnie wiadomo. Z tej to przyczyny, pod wspólną banderą kontynuowana jest bardzo ciekawa inicjatywa "Partnerstwa Wiślanego" związana z tymi rzekami.

- Inicjatorem "Partnerstwa Wiślanego" jest Fundacja Fundusz Lokalny SMK, która działania statutowe skupia głównie w widłach Wisły i Sanu i propaguje szeroko rozumianą współpracę, jako metodę do zmian i przeobrażeń - tłumaczy Sebastian Nabrzeski.

Inicjatywa jest kontynuacją rozpoczętego w 2016 roku projektu "Wisła jakiej nie znamy", w ramach którego zorganizowano spływ kilkunastu łodzi Wisłą na odcinku Sandomierz-Warszawa, połączonego z obchodami upamiętnienia Powstania Warszawskiego. W roku 2017 również odbył się kolejny spływ na obchody upamiętniające te rocznicę. Kalendarz imprez powiązanych z Wisłą rozrasta się. Fundacja SMK złożyła wniosek na konkurs grantowy "Niepodległa", w którym chce upamiętnić Wisłę i związane z nią wydarzenia niepodległościowe. Ponadto Fundacja posiada od ubiegłego roku własną łódź "pychówkę", która jest do dyspozycji partnerów porozumienia.

- Chcemy, poprzez wiślane porozumienie, aby tak dobrze przyjęte działania z 2016 i 2017 roku stały się naszą lokalną wartością, zaś Wisła i jej dorzecze były pozytywną marką naszego regionu i ludzi tu zamieszkałych - mówi Stanisław Baska, prezes Fundacji Fundusz Lokalny SMK.

W dniu 21 kwietnia Fundacja i jej partnerzy chcą już po raz trzeci posprzątać Wisłę oraz San. Odcinek Sanu będzie sprzątany od progu wodnego w okolicach elektrowni w Stalowej Woli, aż do ujścia rzeki do Wisły. Sprzątanie Wisły natomiast obejmie odcinek od Dymitrowa Małego do ujścia Sanu. Akcja ma na celu zebranie jedynie tych odpadów, które znajdują się bezpośrednio na powierzchni wody lub na nawisach przybrzeżnych.

- Jako osoby posiadające pasje związane z rzeką Wisłą uważamy, że warto podejmować inicjatywy polegające na dbałości o dobro wspólne i jednocześnie wpływające na społeczny szacunek do natury warunkujący zrównoważony rozwój. Wisła to bogaty zasób. To ornitologia, pejzaż dla obiektywu fotograficznego, teren do rekreacji wodniackiej, historia oraz tradycja. Wisła jest zapomniana. Inicjatywy na rzecz Wisły mają pokazać, że niekoniecznie trzeba wyjeżdżać nad morze czy na Mazury, by przyjemnie spędzić czas na gruncie tego, co jest za przysłowiowym "płotem" - uważa Stanisław Baska.

Celem partnerstwa jest przeprowadzenie akcji sprzątania wideł Wisły i Sanu oraz spływu Wisłą na odcinku Baranów Sandomierski-Warszawa. Zamiarem jest bowiem, aby każdy odcinek Wisły, lewo- i prawobrzeżny od Dymitrowa Małego w Gminie Baranów Sandomierski, aż po most w Annopolu był objęty na działaniami partnerstwa.

Przeprowadzenie spływu wiąże się z programem edukacyjnym kształtującym postawę i upowszechniającego wiedzę praktyczną. Mowa tu o poznaniu zabytków wzdłuż Wisły, miejsc ważnych historycznie takich jak dawnych przepraw wojsk, przyczółków wiślanych, a także wdrożenie u uczestników umiejętności radzenia sobie na biwaku poprzez rozpalanie ognisk, rozbijanie namiotów, warty nocne oraz branie odpowiedzialności za innych i powierzone mienie.

Udział w obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego będzie po raz trzeci już wyjątkową okazją dla uczczenia tych, którzy podnieśli wolnościowy zryw w sierpniu 1944 r., zaś włączenie się w nią jest jednym z celów edukacyjno-społecznych naszego pomysłu odkąd pojawiła się alternatywa udziału w tejże uroczystości.

- Na koniec chciałbym zaprosić wszystkich chętnych - organizacje, instytucje oraz osoby fizyczne, którym Wisła oraz San jest bliska sercu do włączenia się w nasze akcje i partnerstwo - zachęca koordynator inicjatywy Robert Bąk. Kontakt z koordynatorem projektu Robertem Bąkiem, telefon 601-168-152, slombryk@gmail.com.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r. godz. 14:19
~rondel
ewka: witamy w dziczy! Przykre niestety. Niektore chamy tak maja, ze pozostali nadal chamami i sra..ja i smieca gdzie popadnie. Tfu.
+0-1
Poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r. godz. 08:16
~ewka
wybraliśmy się na rowerową wycieczkę w weekend i to co zobaczyliśmy wzdłuż lokalnych dróg po prostu nas przeraziło. setki plastikowych i szklanych butelek, worków, opony... masakra.
+0-1
Niedziela, 15 kwietnia 2018 r. godz. 17:37
~nick
Niby to ktoś zatwierdza te komentarze,niby jest jakiś admin,ale jak widać,przez to jego sito niedouczenia i ignoranctwa przelatują różne idiotyzmy,typu Dzidek czy Damian choćby tych dwóch dla przykładu. Nie są to wcale smieszne te przykłady typowych idiotyzmów rozsiewanych po internecie.
+0-0
Niedziela, 15 kwietnia 2018 r. godz. 07:36
~Bławat
@Dzidek- ciężko będzie, ,,czyściciele'' stracili robotę.
+0-0
Niedziela, 15 kwietnia 2018 r. godz. 03:31
~Edek z Podkarpackiego
Popieram takie prace.
+0-0
Sobota, 14 kwietnia 2018 r. godz. 20:53
DzidekzCzarnieckiego
a kto posprzonta po pisie?
+0-0
Sobota, 14 kwietnia 2018 r. godz. 20:30
~Damianpszedszkolak
Ja tam do sanu wrzucałem stard opony kaloryfery samochody topilem w sanie rowery zlom i wiele innych rzeczy.
+0-0
Sobota, 14 kwietnia 2018 r. godz. 10:21
~Jaro
Akurat 21.04 to jest sobota, gdzie większość ma wolne - więc zamiast się szwędać bez celu jak ta ćma po tych galeriach - zróbmy coś dla naszego miasta i dla naszych dzieci, żeby nam jeszcze to wszystko długo służyło! Więcej takich akcji! Zbierajmy się! :-)
+0-0
Sobota, 14 kwietnia 2018 r. godz. 07:32
~hello kitty
najpierw posprzątajcie sobie w głowach podkarpackie edki i nie wywoźcie śmieci do lasu, nie wrzucajcie syfu do rzek i nie wyrzucajcie na ulicy papierków po batonach, jedzeniu i plastików po napojach i uczcie tego swoje dzieci, będzie mniej sprzątania
+0-0
Piątek, 13 kwietnia 2018 r. godz. 23:09
~kret
No i dobra jest. Stalowiacy - do roboty! Pokażcie, że jesteśmy cywilizowanym krajem. Trzeba ten syf posprzątać!!!! :-) Zbierać ekipę! Jestem ZA.
+0-0
Piątek, 13 kwietnia 2018 r. godz. 22:41
~jasio
bo wiadomo co będą pic
+0-0
Piątek, 13 kwietnia 2018 r. godz. 21:54
~jasio
to co będą jesc ryby w morzu jak wszystko sprzatniecie
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2018 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.