Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 19 marca 2019 r. Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
 Wiadomości lokalne
» Kolizja skutera z samochodem. 1 osoba ranna
» Spółka Piłkarska podpisała porozumienie z Akademią na szkolenie dzieci i młodzieży
» O sprawach miasta okiem opozycji
» Jechała jako pasażerka. Doszło do zgonu
» Sukces projektantki mody Eweliny Kowal ze Złotej Kościuszkowskiej
» Za kościołem Opatrzności Bożej powstanie plac zabaw z ogrodami zucha i formalnym
» Sandomierska Solidarność popiera nauczycieli strajkujących w kuratorium
» Dyskretnie towarzyszą młodym poetom
» DK77: na remontowanych Alejach autobus staranował osobówkę
» Nowa wystawa w galerii Tło. Tym razem "na skrzydłach wyobraźni"
» Jastkowice. Spalił się drewniany dom. Jedna osoba nie żyje
» Starszy brat wymierzył sprawiedliwość
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Zajęcia z matematyki dla maturzystów
» Dzień Otwarty KUL Stalowa Wola
» Ojcowski Poligon Duchowy
» XI Zdarzenia teatralne
» Przeczytaj Białoszewskiego i wygraj 1000 złotych
» Naucz się rysować komiks w MBP
» Po górach na uwięzi - ferraty w Dolomitach - spotkanie z Jolantą Rydkodym
» Szkolenia dla Kół Gospodyń Wiejskich
» Na skrzydłach wyobraźni - wernisaż wystawy malarstwa Iwony Pityńskiej
» Zofia Rydet - Zapis socjologiczny 1978-1990
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: 30 rocznica sakry bp Edwarda Frankowskiego
»30 rocznica sakry bp Edwarda Frankowskiego
»Miejska Wigilia z szopką i jarmarkiem
»Protest urzędników przed Sądem Rejonowym
»Stalowa Wola na COP24
»Otwarcie Centrum Języka i Kultury Chińskiej w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 13 kwietnia 2018 r. godz. 18:36     /UM Stalowa Wola/
MOPS w nowej odsłonie

W ramach inwestycji do istniejącego obiektu zostało dobudowane nowe, dwukondygnacyjne skrzydło o powierzchni około 1000 mkw.
W ramach inwestycji do istniejącego obiektu zostało dobudowane nowe, dwukondygnacyjne skrzydło o powierzchni około 1000 mkw.
Fot. UM Stalowa Wola
Komfort, swoboda i prywatność - tego dotychczas brakowało pracownikom i przede wszystkim klientom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. Modernizacja MOPS przeniosła na zupełnie inny poziom obsługę interesantów.

- Jesteśmy w roku 80-lecia Miasta Stalowej Woli. Kiedy rozpoczynaliśmy kadencję, w toku dyskusji z radnymi założyliśmy sobie cel, że na jubileusz Miasta stworzymy pomniki, ale nie takie, które mają świadczyć o poszczególnych osobach, lecz monumenty funkcjonalne, które mają na co dzień służyć Mieszkańcom Stalowej Woli. Pomniki, które będą budować silną, dobrze zorganizowaną społeczność Miasta Stalowej Woli. Rozbudowa Ośrodka jest tego najlepszym przykładem - mówił podczas uroczystego otwarcia Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Piotr Pierścionek zaznaczył, że rozbudowa Ośrodka jest bardzo ważną inwestycją nie tylko dla pracowników, ale również dla klientów. - Jej duże znaczenie wynikało głównie z tego, że dotychczas przez wiele lat pracowaliśmy w bardzo trudnych warunkach lokalowych. W pokojach 5-6 osobowych przy udziale takiej samej liczby klientów naprawdę bardzo trudno było prowadzić prace socjalną w sposób profesjonalny i godny. Brak było poufności w rozmowach z klientami. W związku z tym ta rozbudowa w znacznym stopniu rozwiązała te problemy - tłumaczył Piotr Pierścionek. - Przez wiele lat w pomocy społecznej pojawiały się też nowe zadania, które rodzą również potrzebę zabezpieczenia lokalowego. A tych zabezpieczeń stary budynek nie spełniał - dodał Dyrektor MOPS-u.

Włodarz Stalowej Woli podkreślił, że realizacja tej inwestycji to nie tylko wyraz szacunku dla klientów Miejskiego Ośrodka, ale także docenienie ważnej pracy pracowników socjalnych. - Pracownicy MOPS-u każdego dnia wkładają swoje zaangażowanie, doświadczenie, kompetencje w to, aby służyć na rzecz społeczeństwa. Pracownicy socjalni wykonują cichą, ale bardzo pożyteczną pracę każdego dnia dbając o to, aby eliminować problemy społeczne i rozwijać społeczeństwo - mówił Lucjusz Nadbereżny.

W ramach inwestycji do istniejącego obiektu zostało dobudowane nowe, dwukondygnacyjne skrzydło o powierzchni około 1000 mkw. W istniejącej części został przyprowadzony remont pierwszego piętra. Wymieniona została instalacja elektryczna, teleinformatyczna, wykonana została instalacja centralnego ogrzewania, stolarka drzwiowa, okienna, a także nowa elewacja z termomodernizacją. Ponadto zakupione zostało nowe wyposażenie.

Do MOPS-u przychodzą osoby z różnymi sprawami, problemami, często z bardzo osobistymi, rodzinnymi, które chciałyby porozmawiać bez udziału osób trzecich. Remont MOPS-u zapewnił lepsze warunki pracy i większy komfort przyjmowania klientów. W nowej dobudowanej części powstało 17 nowych pomieszczeń biurowych, w których pracują pracownicy merytoryczni, tzw. grupy problemowe, m.in. ds. osób starszych, rodzin, problemów alkoholowych, diagnostyczna, a także asystenci rodzin. Osoby te pracują z konkretnymi osobami. Pojawiły się też pokoje do indywidualnych rozmów np. z psychologiem.

W nowej części znalazły się także pomieszczenia, które nie można nazwać biurowymi jak "przyjazny pokój" do przeprowadzania rozmów z osobami, u których występują poważne problemy, a rozmowa o nich wymaga stworzenia atmosfery intymności, czy też do prowadzenia mediacji i superwizji. Ponadto jest sala do spotkań Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Niuansem jest "Klubik dla dzieci", który będzie wykorzystywany w trakcie spotkań, szkoleń, pogadanek dotyczących opieki nad dziećmi, prowadzenia szkoły dla rodziców, babć i dziadków.

Nowością w tym budynku jest punkt informacyjny, w którym przez cały czas otwarcia Ośrodka przebywają pracownicy socjalni i na bieżąco informują klientów z jakich form pomocy mogą skorzystać. Przygotowane jest również miejsce pod wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, którą w przyszłości MOPS planuje otworzyć. W ramach prac został też zagospodarowany teren wokół obiektu.

Ta duża, ale konieczna inwestycja powstała w niespełna 12 miesięcy. Budynek powstał w ramach projektu: "Poprawa dostępności do usług społecznych poprzez rozbudowę i przebudowę MOPS w Stalowej Woli" i był współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Całkowity koszt projektu wyniósł prawie 5,7 mln zł, natomiast dofinansowanie blisko 3,2 mln zł.

- Jestem pod wrażeniem jak świetnie jest zagospodarowany wkład finansowy Województwa Podkarpackiego. Cieszy, że nie tylko MOPS się rozwija, ale powstaje też cały szereg działań służących lokalnej społeczności. Gratuluję pomysłu i realizacji. Kolejny ważny dzień dla Stalowej Woli. Niech ten budynek służy Mieszkańcom, a wszystkie inwestycje niech kwitną tak jak do tej pory pod Pana okiem i zarządzaniem - zwrócił się do prezydenta Stalowej Woli Piotr Pilch członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Podczas uroczystego otwarcia, dyrektor Pierścionek zaprezentował również kolejną inwestycję. - Od 1 stycznia 2018 roku funkcjonuje w naszym budynku Dzienny Dom Senior +, który powstał z przekształcenia Dziennego Domu Pobytu, dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Inwestycja ta pozwoliła na remont i wyposażenie sal w niezbędny sprzęt. Śmiem stwierdzić, że nasi seniorzy mają naprawdę komfortowe warunki do tego, żeby miło i przyjemnie spędzić czas na różnego rodzaju zajęciach - mówił Piotr Pierścionek.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r. godz. 10:27
~taki sobie
Ciekawe co powiedziałby prof. Markowski z Rady Języka Polskiego, który niedawno gościł w naszym mieście, gdyby usłyszał, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, instytucja publiczna, której pracownicy nawet noszą godny status funkcjonariusza publicznego, obsługiwał "KLIENTÓW". Przecież to nie sklep, w którym coś się kupuje a instytucja, a człowiek korzystający z pomocy to PETENT i powinien być tam godnie traktowany i ze zrozumieniem, bo instytucja ta ma statutowo służyć społeczeństwu, o czym tam się często zapomina.
+0-0
Poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r. godz. 09:26
~hello kitty
@bławat, tłuczku, pracuję z ludźmi, którym zawaliło się życie i znam "te klimaty" z trochę innej strony i wiem co piszę, żałosny bławacie
+0-0
Poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r. godz. 07:48
~hahaha
finansowane z moich pieniędzy, więc jak będę tamtędy przechodził, to czapki z głów i "dzień dobry Proszę Pana" patologio i nieroby!!!!
+0-0
Poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r. godz. 01:38
~ABC
@~Dżoana, Jeśli Ci nie odpowiada firma, to możesz przecież zmienić. Przecież mamy wolny rynek.
+0-0
Niedziela, 15 kwietnia 2018 r. godz. 20:34
~Doris
Witam p,Dyrektorze jestem bardzo zawiedziona zachowaniem pracy pana Sekretarki i będę chciała osobiście z panem o tym porozmawiać nie jestem podopieczną państwa ,reprezentuję firmę która obsługuje państwa podopiecznych.
+0-0
Niedziela, 15 kwietnia 2018 r. godz. 20:13
~Bławat
@kitty- widzę, że to Twoje klimaty ;) Panie w MOPS-ie nieprzychylne? Wylazło roszczeniowe indywiduum.
+0-0
Sobota, 14 kwietnia 2018 r. godz. 11:11
~csa
szacunek do klientów mówisz? to już wiem dlaczego każdy ZUS wygląda jak pałac. przez szacunek do klientów. hahhaha.
+0-1
Sobota, 14 kwietnia 2018 r. godz. 08:13
~Polak
Tak szczerze to sukcesem polityków i społeczeństwa powinien być brak zapotrzebowania na usługi instytucji pomocowych, a tu się chwalimy rozbudową czyli polska w ruinie co raz większej. Ludzie w większości korzystający to specjaliści, kombinatorzy od życia na koszt państwa czyli społeczeństwa któremu się chce pracować. Są biedni na papierku, samotnymi rodzicami na papierku itd. dzisiaj już istnieje bezrobocie dziedziczne, kobinatorstwo dziedziczne.
+0-1
Sobota, 14 kwietnia 2018 r. godz. 07:41
~Mixon
Bardzo dobrze że wyremontowany, bo był wcześniej PRL pełną gębą
+1-0
Sobota, 14 kwietnia 2018 r. godz. 07:33
~hello kitty
każda pani z mopsu powinna zjeść snickersa a najlepiej całą paczkę
+0-1
Piątek, 13 kwietnia 2018 r. godz. 20:27
~Misiu
MOPS powienien wykazać trochę więcej przyzwoitości i zatrudniać opiekunki na umowę o pracę po okresię próbnycm, a nie zatrudniać je na śmieciowych, upadlających umowach za tę "gównianą" robotę, której wynagrodznie jest rónie "gówniane". Po tym splendorze, trochę gorzkich słó dla równowagi. :)
+0-1
Piątek, 13 kwietnia 2018 r. godz. 20:19
~Dżoana
To co wyprawiają pracownice MOPS z klijetami to jeden wielki skandal! Chcą o rodzinie wiedzieć co ksiądz na spowiedzi, wtrącają się tak radykalnie (chamsko!) w życie rodzin i z byle powodu piszą obsesyjnie pisma do Sądu Opiekuńczego wręcz z żądaniem o ingerencję tej instytucji, zamiast pracować z rodziną "do końca". Wiem o cZym piszę. Można sprawdzić wpis "drukowanych" przez MOPS spraw do sądu. Nie zajmują się rodziną tylko chcą aby sąd zaraz karał?! To po co oni są i jeszcze wygód lokalowych żądają? Jakim prawem? Niech wrócą lepiej do swoich korzeni z przed lat!!! Wtedy funkcjonowali dobrze, z życzliwością!
+1-1
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.