Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 24 kwietnia 2024 r. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
 Wiadomości lokalne
» Co się dzieje z pnączami na ekranach akustycznych?
» Powstanie budynek z mieszkaniami treningowymi
» Roszady w Zarządzie Powiatu?
» Są chętni na przebudowę parkingu przy PCK w Stalowej Woli
» Pożar w bloku na Alejach. Na kuchence spalił się garnek
» Dzień otwarty w SLO w Stalowej Woli
» W piwnicy w bloku na Śródmieściu zapaliła się instalacja elektryczna
» Pożar w opuszczonym budynku przy dworcu PKS
» Muzeum COP zaprasza na wirtualny spacer
» Usterka usunięta. Tężnia solankowa w Parku Jordanowskim
» Stalowowolski Hackathon rozpoczęty!
» W piątek policyjne działania "Prędkość"
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» MBP: na safari z Robertem Gondkiem
» COP: pokazy mody
» MR: rodzinna niedziela
» Majówka 2024
» Jubileuszowa Gala Gałązki Sosny
» Kabaret Nowaki w nowym programie
» Krwią Bohaterskiej Młodzi Zroszony
» Maria Kozłowa 1910-1999
» Muzeum COP: Matematyczny pociąg
» Z muzealnego skarbca
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli
»Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli
»Piknik w Parku Jordanowskim
»Otwarcie Parku Jordanowskiego
»SPS ze wsparciem Elżbiety Łukacijewskiej
»Kamień węgielny pod nowe osiedle Ogrodowe
Więcej » 
Wiadomości lokalne / EDU Strefa

Piątek, 23 marca 2018 r. godz. 18:05     /Magdalena Rodecka/
Czy to koniec KUL-u w Stalowej Woli?

Jedna z najbardziej dopieszczonych uczelni w Stalowej Woli, Katolicki Uniwersytet Lubelski, wysyła pocztą elektroniczną komunikat o konsolidacji kierunków. Co to w praktyce oznacza? Cztery kierunki kształcenia: pedagogika, socjologia, praca socjalna oraz prawo będą istniały tylko na macierzystej uczelni w Lublinie.
Jedna z najbardziej "dopieszczonych" uczelni w Stalowej Woli, Katolicki Uniwersytet Lubelski, wysyła pocztą elektroniczną komunikat o konsolidacji kierunków. Co to w praktyce oznacza? Cztery kierunki kształcenia: pedagogika, socjologia, praca socjalna oraz prawo będą istniały tylko na macierzystej uczelni w Lublinie.
Fot. Jacek Rodecki
Jedna z najbardziej "dopieszczonych" uczelni w Stalowej Woli, Katolicki Uniwersytet Lubelski, wysyła pocztą elektroniczną komunikat o konsolidacji kierunków. Co to w praktyce oznacza? Cztery kierunki kształcenia: pedagogika, socjologia, praca socjalna oraz prawo będą istniały tylko na macierzystej uczelni w Lublinie.

Decyzja jak czytamy w komunikacie KUL ma związek z planowanymi zmianami legislacyjnymi dotyczącymi szkolnictwa wyższego, dlatego Senat KUL-u podjął uchwałę o konsolidacji tych kierunków studiów, które prowadzone są jednocześnie na więcej niż jednym wydziale KUL i są dublowane.

- Konsolidacją objęte zostaną cztery kierunki (pedagogika, socjologia, praca socjalna oraz prawo) prowadzone jednocześnie na Wydziale Zamiejscowym Prawa i Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli i trzech wydziałach w Lublinie: Wydziale Nauk Społecznych, Wydziale Teologii oraz Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji. Kierunki te zostaną połączone w jeden i będą prowadzone w Lublinie, a w roku akademickim 2018/19 nie będzie prowadzony nabór na I rok studiów na tych kierunkach na Wydziale Zamiejscowym Prawa i Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli. Studenci WZPiNoS kontynuują kształcenie na Wydziale na dotychczasowych zasadach, do zakończenia danego cyklu kształcenia - tłumaczy dr Lidia Jaskuła, rzecznik prasowy KUL.

JESTEŚMY BALASTEM DLA LUBLINA?

Przy okazji KUL wytyka Stalowej Woli błędy jakie popełniła na przestrzeni tych ostatnich 27 lat. Powołuje się na tzw. ocenę parametryczną dokonaną w 2017 roku, w której Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli otrzymał kategorię "C". Krytyka jest miażdżąca bowiem owa kategoria "wpływa to poważnie i negatywnie na pozycję naukową i finansową zarówno wydziału, jak i całego Uniwersytetu - obniża dotację dla całego Uniwersytetu, a sam wydział ma zagwarantowane finansowanie jedynie na pół roku - do 30 czerwca 2018 roku". Kolejna sprawa to brak rozwoju naukowego. W ciągu 27 lat uczelnia nie uzyskała uprawnień do nadawania stopni doktora i doktora habilitowanego w żadnej z prowadzonych dyscyplin, co szkodzi całemu uniwersytetowi. Ponadto liczba studentów podejmujących decyzję o studiowaniu zabieranych nam kierunków w Stalowej Woli sukcesywnie spada.

POTENCJAŁ W INŻYNIERII?

Kolejne badanie parametryzacji jak informuje KUL w 2021 roku, zachęcając do skoncentrowania swojej działalności na kierunkach inżynierskich i są szansą rozwoju. Obecnie kształcenie odbywa się na inżynierii materiałowej i inżynierii środowiska ale i tu wyniki rekrutacji nie powalają. Co roku rozpoczyna niewiele, około 50 studentów na obu kierunkach. - W związku z tym Rektor KUL poprosił Dziekana i Radę Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Społeczeństwie o przygotowanie i przedstawienie do 15 czerwca 2018 r. planu działań wzmacniających kierunki inżynieria środowiska oraz inżynieria materiałowa prowadzonych w Stalowej Woli, w szczególności do przedstawienia działań na rzecz rozwoju  potencjału naukowego Instytutu Inżynierii Środowiska - informuje rzecznik prasowy KUL.


MIASTO DLA KUL-U WSZYSTKO, CO KUL DLA MIASTA?

Na przestrzeni 27 lat KUL mógł liczyć na ogromne wsparcie samorządu stalowowolskiego, zwłaszcza jeżeli chodzi o bazę lokalową. Przez lata uczelnia użytkowała pomieszczenia przy Bazylice Konkatedralnej na ulicy Popiełuszki. W 2014 opuściła je i przeniosła się na kampus na ulicy Ofiar Katynia, gdzie oprócz gmachu z aulą są również akademiki. W tym samym roku miasto oddało do użytku uczelni nowoczesny budynek na potrzeby Inżynierii Materiałowej, rok później zainaugurowano działalność budynku dla studentów kierunku Inżynierii Środowiska, oba o wartości około 50 mln. złotych, wybudowane z unijnym wsparciem. Ponadto biblioteka KUL przeniosła się do nowoczesnej Biblioteki Międzyuczelnianej na ulicy Popiełuszki. Przez lata to miasto w związku dofinansowaniem zewnętrznym ponosiło ciężar promocji rekrutacji, wspierało organizację konferencji, wydarzeń kulturalnych z udziałem studentów, publikacje naukowe.

Od 1991 roku działalność KUL wspiera Fundacja Uniwersytecka, założona jak czytamy na ich stronie internetowej "przez największe instytucje i zakłady pracy Miasta Stalowej Woli, Nowej Dęby oraz osoby prywatne". W jej celach statutowych jest materialne wspieranie działalności KUL, a w szczególności przedsięwzięć w zakresie badań naukowych, kształcenia i wychowania młodzieży. prowadzenie działalności wychowawczej i popularno-naukowej, upowszechnianie wiedzy i kultury chrześcijańskiej, a także tworzenie, prowadzenie i wspieranie instytucji naukowo-badawczych, naukowo-dydaktycznych, oświatowych i wychowawczych.

Przez lata jej pozycja znacząco słabła. W ostatnim czasie osoby nią zarządzające nie są nawet ze Stalowej Woli a patrząc na działania promocyjne, skupiono się intensywnie wokół… stołówki fundacji pod nazwą MENSA QUL, której hasłem przewodnim jest "Pysznie jak w domu".

KUL niezmiennie chce rozwijać te kierunki na Wydziale Zamiejscowym i w żadnym wypadku nie rezygnuje z obecności w Stalowej Woli - zapewnia rzecznik, tylko czy zostawiając na zaledwie dwa kierunki można mówić o jakiejkolwiek przyszłości przy takiej bazie lokalowej?

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 12 sierpnia 2018 r. godz. 12:52
~student
Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli otrzymał kategorię "C". Nie dziwie się tej ocenie. Wystarczyło pójść na zajęcia np do P. Sołtyka Śmiech na sali....
+0-0
Piątek, 27 kwietnia 2018 r. godz. 11:46
~Absolwent innej uczelni
CZAS KONCZYC I ZAMYKAC. Wstyd kto tam uczy albo starocie z Krakowa ,zamiast na emeryturze być to udają że uczą albo ukraincy.To nie o to chodzi.
+0-0
Środa, 28 marca 2018 r. godz. 21:05
~Luke
Najlepsze czasy KUL-u w Stalowej Woli to chyba lata 90, kiedy istniała filia. Ponoć wtedy prawo czy psychologia miały taki sam, a czasem i wyższy poziom niż w Lublinie. Jakość nauczania to relacja dwóch stron. Oczywiście studenci mogliby dać z siebie więcej. Z drugiej strony ile dawali wykładowcy?
+0-0
Wtorek, 27 marca 2018 r. godz. 16:02
~adiunkt
Tak, to koniec kul-u w Stalowej Woli. Ale może jest jakaś alternatywa ...?
+0-0
Wtorek, 27 marca 2018 r. godz. 13:00
~Tak
Osoby które naprawdę chcą się uczyć nie muszą tego robić na Sorbonie Stalowa Wola też będzie wystarczająca jestem za uczelniami w Stalowej woli
+0-0
Wtorek, 27 marca 2018 r. godz. 10:43
~Waldek z Oxford
uczelnia w St Woli to kpiny ze szkolnictwa wyższego.
+0-0
Poniedziałek, 26 marca 2018 r. godz. 23:08
~Róża
Dziwna sprawa z tą fundacją uniwersytecką - FU, że też służby jeszcze się nie zajęły kontrolą finansów? Przecież to przekręt na wielką skalę.Widocznie ktoś za tym stoi w prokuraturze. Ale to wyjdzie...
+0-0
Poniedziałek, 26 marca 2018 r. godz. 22:09
~Krzysiek
I bardzo dobrze. Mówię jako absolwent.
+0-0
Poniedziałek, 26 marca 2018 r. godz. 17:53
~merlot
Dekomunizacja Uczelni powinna być priorytetem rządzących !!! i tyle w temacie ...tu jest cały problem uczelni w Polsce !! `````````````````````````````````````` Kolejny fanatyk/ignorant na forum?
+0-0
Poniedziałek, 26 marca 2018 r. godz. 17:49
~merlot
"Na KUL studiował też TW Życiński, Palikot, anty-Polak - idiota Hartman." I co z tego, szanowny panie? P.S. "Moher" jak zawsze - musi szczuc i rzucac blotem!
+0-0
Niedziela, 25 marca 2018 r. godz. 17:02
~pieczony królik
a jak wygląda sprawa dofinansowania z u e do k u l?
+0-0
Niedziela, 25 marca 2018 r. godz. 14:37
~biedna
Do sprzedawania na targu też się przyda socjologia.Jeden wydział humanistyczny można by zostawić.
+0-0
Niedziela, 25 marca 2018 r. godz. 13:18
~Zyga
przykre, Stalówka potrzebuje uniwersytetu, jakby nie bylo. Nie chce mi sie wiecej pisac, zgodziłbym sie z Pelem i Andrew, dobre argumenty chlopaki...
+0-0
Niedziela, 25 marca 2018 r. godz. 12:10
~Gbur
Dekomunizacja Uczelni powinna być priorytetem rządzących !!! i tyle w temacie ...tu jest cały problem uczelni w Polsce !!
+0-0
Niedziela, 25 marca 2018 r. godz. 09:47
~Andrew
Potencjał dla KUL w Stalowej Woli był, ale nie było dobrej woli ze strony Lublina. Zachęcali np. do robienia pielęgniarstwa, ale po wykonaniu ciężkiej i czasochłonnej roboty ze strony kadry stalowolskiego wydziału, lubelski senat nie zgodził się na otwarcie tego kierunku, bo niby za drugo. Brednie. Byliby studenci, byłyby nowe kierunki niedublujące się z Lublinem. I tyle mamy co do rzetelności p. rzecznik KULu Jaskóły.
+0-0
Niedziela, 25 marca 2018 r. godz. 09:38
~pele
Problem nie leży w KUL-u Stalowa Wola, lecz w KUL-u w Lublinie. Jak można było to doili ze Stalowej wszystko co się da, a gdy komfitury się skończyły, to zwijają interes.
+0-0
Niedziela, 25 marca 2018 r. godz. 08:37
~Janeczka
kul to było coś, ale za czasów kiedy był jeszcze filią,wtedy poziom niezły tam był, po tych "przeróbkach" to juz nie to...
+0-0
Niedziela, 25 marca 2018 r. godz. 00:34
~Vittoriana
A może to też troszeczkę kwestia promocji miasta w sensie miasta otwartego na młodzież. Coś w rodzaju jak zrobiono to parę ładnych lat temu we Wrocławiu. Pewnie,że Wrocław to duże miasto i zupełnie inna skala, ale jednak mimo wszystko Stalowa Wola ma dużo mocnych stron, których po prostu nie wykorzystuje.
+0-0
Sobota, 24 marca 2018 r. godz. 19:17
~obserwator
Do rozwalenia KUL-U przyczyniła się pani Kozłowska kierująca fundacją.Wszystkich skłóciła,pytanie jak wyglądają finanse fundacji ? Jak taka pani może pełnić funkcję ambasadora,reprezentować Polskę !
+0-0
Sobota, 24 marca 2018 r. godz. 17:25
~Miki Mack
Jolanta Róża Kozłowska, córka b. senatora Kozłowskiego, to wyleciała z hukiem za gospodarowanie mieniem i finansami i teraz jest dzięki znajomej minister z MSW ambasadorem nadzwyczajnym RP w Austrii. Obecny Prezes FU Paweł Polański to jest dobry i praw człowiek, ale zastępczyni jego i wcześniej Kozłowskiej (ex. sekretarka po zaocznej pedagogice katolickiej na Filii KUL tak jak Ewa Sękowa, tyle że ta ma dr Słowacki z Rozembereck) pod nim ryje razem z mężusiem, co portieruje w akademikach na FU, żeby zostać Prezeską.
+0-0
Sobota, 24 marca 2018 r. godz. 12:46
~obserwtor
Poprzednia prezes FU zamieniła fundację w jadłodajnię, zero pomysłu zero współpracy z kulem od czasów prezesa Kozielewicza. Budynek dydaktyczny pusty, bez pomysłu. Kul bez zaplecza w postaci auli. Osoba z działu promocji miasta w kadrze dydaktycznej Politechniki. Brak władz miejskich i samorządowych na wydarzeniach organizowanych przez kul. Kierunek był jeden, pomóc im zwinąć żagle.....
+0-0
Sobota, 24 marca 2018 r. godz. 12:18
~piket
wydział politologii koniecznie musi zostać. przecież po tym wydziale jest największy "ekonom" w historii miasta. niejaki lucjusz nadbereżny.
+0-0
Sobota, 24 marca 2018 r. godz. 11:40
~pieczony królik
po studiach to jest pełno " magistrów" a fachowości brak. Dotyczy to wszystkich studiów.
+0-0
Sobota, 24 marca 2018 r. godz. 10:16
~polo
I dobrze. Nierobów po KUL wystarczy. Sam skończyłem Polibude, tę na miejscu, i jakoś nie szwendam się w poszukiwaniu pracy. Znajomi co pokończyli KUL najczęściej nadal na garnuszku rodziców i dorabiają handlując na targu. Żadna strata dla miasta.
+0-0
Sobota, 24 marca 2018 r. godz. 07:41
~Zając
Kończyć KUL to wstyd. Teraz jeszcze większych.
+0-0
Sobota, 24 marca 2018 r. godz. 07:09
~jan
.... dobra trudnodostępne są wartościowe i cenione, dobra powszechnie dostępne i łatwe w nabyciu są mało albo nic nie warte. Tak jest też z dobrem która zwie się wykształcenie, tak też jest dyplomami wyższych uczelni, niestety też uczelni wcześniej cenionych i szanowanych,które motywowane instynktem stadnym przeszły na ,,produkcje masową".... ile jest wart taki dyplom skoro może go mieć każdy ?
+0-0
Sobota, 24 marca 2018 r. godz. 05:54
~Niedoszły student KUL
Dlaczego minister szkolnictwa nie reformuje wykładowców na uczelniach dla których wiek na emeryturę to dożywocie.Młodzi doktorzy i profesorowie nie mogą znaleźć pracy bo ,,starzy,, blokują.W takiej sytuacji albo zmieniają pracę albo wyjeżdzają za granicę.Czy to jest normalne.
+0-0
Piątek, 23 marca 2018 r. godz. 21:14
~Urzędnik
Dziś na sesji rady miasta w urzędzie żaden z radnych nie pytał o uczelnię, bibliotekę, kulturę czy inne sprawy które dają przyszłość temu miastu. Ale wszyscy pytali którzy mieszkańcy będą w ich okręgu wyborczym bo decydowali o rozplanowanie okręgów. Radni Stalowej Woli to jedna wilka tragedia. Wszystkich trzeba wymienić. Niczym się nie interesuje i o nic nie pytają
+0-0
Piątek, 23 marca 2018 r. godz. 21:10
~Masta
A to ciekawe, że hejt płynie z warszawskiego IP....
+0-0
Piątek, 23 marca 2018 r. godz. 21:08
~Ksiądz
J.E. Ks. Biskup Frankowski o tym wie? To za jego wiedzą ? Szok!
+0-0
Piątek, 23 marca 2018 r. godz. 20:51
~rex
Za kilka lat to samo czeka Politechnikę..Taki trend..Jestem ojcem. Moja córka nawet słuchać nie chciała o studiowaniu w Stalowej Woli..Jaki wielu młodych ludzi..Zamiast pieniędzy przeznaczanych na marne uczelnie lepiej było fundować stypendia w Krakowie, Warszawie czy Lublinie choćby na KUL-u. KUL jest w Lublinie. A tu to taki KUL-ik..
+0-0
Piątek, 23 marca 2018 r. godz. 20:35
~byly absolwent
Pisze "absolwent KUL powinien być już dawno zaorany. Jestem jego absolwentem bez pracy już 3 lata. Pracodawcy nie chcą przyjmować. Jak usłyszy KUL, dziękuję, do widzenia. Stracone lata. Dyplom u doopę rozbić" Muszę Ci odpowiedzieć jako również były absolwent. Po pierwsze są pracodawcy, którzy chętniej przyjmują po KUL niż po innych uczelniach. Kwestia kierunku i tego na kogo trafisz, choć w ostateczności nie nazwa uczelni powinna przesądzać o zatrudnieniu. Po drugie, z perspektywy młodego, zakompleksionego człowieka, któremu nikt nie doradzał, nie miał odniesienia, z małej miejscowości - Stalowa Wola i wydział zamiejscowy to już było coś. Za moich czasów atrakcją główną były wycieczki do "dużego Tesco". Z perspektywy dużego miasta, studiowanie tam np. socjologii to strata czasu. I bardzo dobrze, że nie będzie kierunku, bo to nie miejsce dla socjologii czy ekonomii. Jakie było myślenie w Stalowej W., jakie podejście do studentów w mieście? Kadra, która czasami nie wiedziała, w jakim języku będą zajęcia, Spóźniający się wykładowcy, którzy zamiast pracy z tekstem serwowali opowiadania z życia. Instytucje wydające zaświadczenia o odbytych praktykach pro forma. Wóz jechał, był wyż demograficzny i parcie na papierek. Na kierunkach ponad sto osób. Nikt nie pokusił się o reformy. Z perspektywy czasu, ówcześni studenci też ponoszą część odpowiedzialności. Czy ktoś skrzyknął się i zaprotestował wobec poziomu kształcenia?
+0-0
Piątek, 23 marca 2018 r. godz. 20:28
~Moher49
KUL niech wraca do Lublina. Kierunki, które oferuje niewielu się przydadzą. Roboty taki w HSW nie dostanie. Pchają się tacy do urzędów, do rządu, mamy tam historyków, socjologów, politologów, korzyść z nich dla społeczeństwa żadna. Biurokratów coraz więcej, nagrody po 75 tys każdy chce. Na KUL studiował też TW Życiński, Palikot, anty-Polak - idiota Hartman. Polsce potrzeba inżynierów, informatyków, chemików, medyków, którzy żyją z własnej pracy a nie z naszych podatków.
+0-0
Piątek, 23 marca 2018 r. godz. 20:17
~a-daśko
Fundacja zaczęła podupadać po odejściu Kozielewicza
+0-0
Piątek, 23 marca 2018 r. godz. 20:07
~Katolik
Jak KUL może przetrwać skoro w radzie programowej Politechniki Rzeszowskiej jest cała Stalowowolska Wierchuszka która na niej skupiła całą swoją uwagę a KUL stał się tylko ciężarem.
+0-0
Piątek, 23 marca 2018 r. godz. 19:28
~Mirek Sobota
I bardzo dobrze. Wykładowcy, to albo naukowcy z Ukrainy lub ze Słowaccy. A co do Polaków, to po "doktoracikach" i "habilitacyjkach" zdobytych na Słowacji w Preszowcu lub w Rozembereck. Gdzie najważniejsza była kasa i przedstawienie po polsku napisanej pracy naukowej. Pogonić pseudonaukowców.
+0-0
Piątek, 23 marca 2018 r. godz. 19:23
~trix
Bardzo dobrze - jakieś socjologie czy nietechniczne to wylęgarnia bezrobotnych!! Tylko techniczne
+0-0
Piątek, 23 marca 2018 r. godz. 18:57
~Julian
To jest Skandal! Niech zbierają kolejny raz na KUL w kościele! Na św. Szczepana na pewno nie dam ani złotówki zawsze 100 zł dawalem i wszystkim innym też w ramach protestu tak proponuję
+0-0
Piątek, 23 marca 2018 r. godz. 18:34
~były student
KUL jako uczelnia kościelna powinna utrzymywać się z datków kościelnych - dla swoich wyznawców. Z nauką niewiele ma wspólnego, a do perfekcji ma opanowane dojenie społeczeństwa - podobnie jak inne instytucje kościelne. Absolwenci - to bezrobotni z cenzusem!
+0-0
Piątek, 23 marca 2018 r. godz. 18:24
~absolwent
KUL powinien być już dawno zaorany. Jestem jego absolwentem bez pracy już 3 lata. Pracodawcy nie chcą przyjmować. Jak usłyszy KUL, dziękuję, do widzenia. Stracone lata. Dyplom u doopę rozbić.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.