Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 12 grudnia 2018 r. Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
 Wiadomości lokalne
» WiFi w Bojanowie
» Stany siódmą najpiękniejszą wsią
» Komunikat MZK
» NaprawmyTo.pl do naprawy?
» Budynek PSP nr 9 w Rozwadowie przejdzie audyt energetyczny
» Jakie gazety czytają w Urzędzie Miasta w Stalowej Woli?
» Chór Puellarum Cantus - Złote Anioły
» Program Przebudowy Dróg: które gminy z dofinansowaniem?
» COP24: Jaka przyszłość czeka komunikację miejską w Stalowej Woli?
» Pijany 18-latek uderzył w pociąg. Miał 2 tygodnie prawo jazdy
» Akordeoniści ze Stalowej Woli na XXV Jubileuszowym Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu
» Muzeum Jana Pawła II odebrało wyróżnienie w Warszawie
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Stalowowolska Wigilia Miejska
» Wigilia w Stalowej Woli
» Wielka Wojna nad Dolnym Sanem
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Stalowa Wola na COP24
»Stalowa Wola na COP24
»Otwarcie Centrum Języka i Kultury Chińskiej w Stalowej Woli
»Stalowa Wola: otwarcie lodowiska w stylu retro
»Rada Miasta 2018-2023
»100-lecie Niepodległej w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelnika

Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 18:57     /Magdalena Rodecka/
Niedziela bez handlu? Niekoniecznie

Jedna z największych galerii handlowych w Stalowej Woli zaprasza na Niedzielny relaks w VIVO!. Wśród internautów wywiązała się dyskusja.
Jedna z największych galerii handlowych w Stalowej Woli zaprasza na "Niedzielny relaks w VIVO!". Wśród internautów wywiązała się dyskusja.
Fot. Jacek Rodecki
Najbliższa niedziela, 11 marca 2018 roku będzie pierwszą wolną od pracy w związku z ustawą o ograniczeniu handlu w niedzielę. Tymczasem nie do końca. Jedna z największych galerii handlowych w Stalowej Woli zaprasza na "Niedzielny relaks w VIVO!". Wśród internautów wywiązała się dyskusja.

Przypominamy: obowiązująca ustawa ma zastosowanie do pracowników zatrudnionych na umowie o pracę, pracowników tymczasowych a także innych osób fizycznych, które wykonują pracę na podstawie umów prawa cywilnego, oraz osób wykonywujących czynności związane z handlem nieodpłatnie, tzw. wolontariatu. Zgodnie z zapisami ustawy w niedziele czynne będą mogły być małe sklepy pod warunkiem, że za ladą stanie ich właściciel. Ograniczenia nie dotyczą też m.in. piekarni, kiosków z prasą, cukierni, stacji benzynowych, kwiaciarni, aptek, placówek pocztowych, czy sklepów usytuowanych na dworcach kolejowych i lotniskach.

Centrum handlowe VIVO! w Stalowej Woli, jedno z największych nie będzie zamknięte "na cztery spusty". Jak czytamy na ich profilu FB centrum będzie otwarte w godzinach od 10:00 do 18:00 a dokładnie strefa restauracyjno-usługowo-rozrywkowa. Tak ma być 11 i 18 marca. "Otwarte będą: Pretty Woman, Piekarnia Galicyjska, Silver Dragon, Kwiaciarnia Róża, Leopark Stalowa Wola, Q&Q Your Style, Spotted: ICON Fitness Stalowa Wola, Itaka, De Facto, Coffee Bar, lodziarnia Grycan. Kino otwarte zgodnie z repertuarem. Icon Fitness otwarte od 8:00 do 21:00" - informują w komunikacie.

Na profilu społecznościowym wywiązała się dyskusja: - To jest dla mnie niezrozumiale. Każdy człowiek ma prawo do odpoczynku w dodatku w niedziele. Wiec dajcie pracownikom odpocząć. Głupota ... - pisze pani Agnieszka. - Pewnie ze nikt nikogo nie zmusza. Ale trzeba iść jeżeli nie chcesz stracić pracy proste. Czyli z jednej strony to mus. Nie ma wyboru chyba ze strata pracy - dodaje; - Hasło na niedzielę - kontrola - stwierdza pan Marek; - Handel może być prowadzony przez właścicieli lub niezatrudniona rodzine pod warunkiem, że za ten dzień nikt nie dostanie wynagrodzenia. Powinny więc tego dnia być jakieś super oferty promocyjne bo ten dzień nie powinien być liczony do obrotów - argumentuje pani Ania; - Ale po co robić taką tragedię i na siłę otwierać 11 sklepów z 80. Jaki to ma sens? Nie przeżyją? W Niemczech w niedziele nic nie kupisz i żyją. Śmiechłam z polskich żydów - stwierdza pani Magdalena.

Są też tacy, którzy bronią otwarcia poszczególnych sklepów. Przedstawiciele VIVO! komentują: - Proszę pamiętać o wszystkich zapisach ustawy - handel może być prowadzony przez właścicieli sklepów; - Podejrzewam, że w tych miejscach będą po prostu właściciele, którym nikt tego handlu nie zabroni - pisze pani Agnieszka; - To może wyłączcie tv i telefony komórkowe w niedziele - żartuje pani Lena; - Ja bym chętnie pracowała w niedzielę żeby mieć np. wolny wtorek. W niedziele nie można nic załatwić w urzędach, lekarza... - pisze pani Magda.

Inna ze stalowowolskich galerii City Park zdecydowała się zamknąć 11 i 18 marca swoje podwoje, nie robiąc wyjątków.

Zakaz handlu w niedziele w Polsce wprowadzany będzie stopniowo. Od marca do końca 2018 roku handel będzie dozwolony jedynie w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. W pozostałe tak jak we wszystkie święta państwowe i kościelne, sklepy będą zamknięte. W 2019 roku zakaz handlu nie będzie obowiązywał tylko w jedną niedzielę miesiąca. Sklepy otwarte będą w 15 niedziel, a zamknięte w 37. Od 2020 roku handel w niedziele zostanie całkowicie zakazany z wyjątkiem siedmiu niedziel: dwóch niedziel handlowych przed świętami Bożego Narodzenia, jednej przed Wielkanocą i czterech dodatkowych, czyli ostatnich niedziel stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

W najbliższy poniedziałek Platforma Obywatelska na posiedzeniu Sejmu zapowiedziała wniesienie projektu ustawy uchylającej ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele i święta.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 18:54
~nnn
z jednej strony dobrze, że durna ustawa od pierwszego dnia nie działa. z drugiej może ktoś zauważy jaka ona jest niesprawiedliwa. dlaczego pracownicy spożywczych mają wolne, a pracownicy kwiaciarni, kin, restauracji nie mogą mieć wolnej niedzieli. ustawa powinna brzmieć n tak "pracodawca musi zapewnić pracownikowi dwie wolne niedziele w miesiącu", a wtedy raz pracował by ktoś, w inną ktoś inny. byłby wilk syty i owca cała.
+0-0
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 17:36
~Bo jemu wolno wszystko!
A biznesmen z Torunia trzepie kaskę świątek, piątek i niedziela. A związek Dudowo-Śniadkowy oślepł?
+0-0
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 17:23
~ja przelotem z gwiazdki tej...
Jestem kosmitą i powiem wam że jesteście stale obserwowani jak "dajecie się wodzić za nos'' jakimś karłom i liliputom uważanym za geniuszy. Robią z wami co chcą, decydują za was co macie robić i co dla was dobre a co złe. Każdy z was ma u nas "teczkę", jesteście naszą hodowlą (mózgi i geny takich ubezwłasnowolnionych nas interesują)...Nasze urządzenia są tak zaawansowane że możemy z księżyca zobaczyć oko mrówki, wszystko usłyszeć, nawet budynki nie są przeszkodą a sami jesteśmy dla was niewidzialni...oczywiście jesteście tylko jedną z wielu hodowli planetarnych, waszą planetą zajmuje się ok. 400 z nas, a cała nasza rasa liczy 98 miliardów.
+0-0
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 17:07
~babcia WC
Ja też mam wolną niedzielę i niech se srają po trawnikach!
+0-0
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 16:58
~Rydzyk za ladą?
- Nie dorobisz się, jak będziesz w niedzielę pracować. To psu na budę, diabeł się cieszy - mówił w ubiegłym roku Rydzyk. W ten sposób krytykował kompromisowy charakter ustawy o zakazie handlu. Mimo to powiązana z duchownym toruńska księgarnia jest otwarta i działa w niedzielę wolną od handlu bez problemu. Ciekawe czy miał tam Rydzyk kontrole, chyba ze sam stal za ladą i sprzedawał.
+0-0
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 16:53
~@postępowy
''Jakim trzeba być niezorganizowanym i zamotańcem'' BY MI KTOŚ WYZNACZAŁ CO JA MAM ROBIĆ. KIEDYŚ PARTIA MYŚLAŁA ZA TAKICH JAK TY. Teraz tylko jej nazwa się zmieniła a rozum takich jak ty pozostaje bez zmian. Kretyniejesz a masz się za postępowego i nic dodać nic ująć!
+0-0
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 16:47
~do PiStłumoków:
Węgierska ustawa zabraniająca sprzedaży w niedziele przetrwała tylko 13 miesięcy. Miała poprawić konkurencyjność małych sklepów, ale nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Została cofnięta m.in. z powodu silnego oporu społecznego.
+0-0
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 16:38
~szybki
Ale wy to głąby jesteście przecież tu chodzi o zakaz pracy która nie jest konieczna w niedziele. Usługi czy elektrownia to jest inna bajka ktoś musi pracować żeby ktoś inny wypoczywał.
+0-0
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 15:13
~dssr
Bart: a mnie smiesza takie sieroty zyciowe, co tylko narzekac przy piwsku potrafia a tylka nie rusza. Dzis jest tyle mozliwosci, kursow, szkol w zasiegu reki i kieszeni - nawet internetowych i wiele kursow za darmo czy to jezykowe czy inne - to juz naprawde trzeba byc niezlym leniem - zeby z tego nie skorzystac, zeby gdzies lazic do pracy, biadolic i nic nie chciec zmienic. A jak nie tu - to w innym kraju, zgromadzic kapital przez pare lat i pomyslec o zalozeniu wlasnej firmy. Jakos inni potrafia. I to nawet z niczego cos stworzyc. Ale trzeba miec do tego mozg. Jak na Zachodzie sie da zamknac wiele zakladow pracy, to i tu by sie dalo, wiadomo sluzby zdrowia nie mozna z tego wykluczyc. I jakby takie patafiany jezdzily bezpieczniej - to i policja i straz miala mniej pracy - czy w swieta czy w niedziele.
+0-0
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 13:00
~Dzidka
Wszystkie niedziele wolne.
+0-1
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 12:56
~Bart
Śmiesza mnie debilne kometarze typu ze moze zmienic prace... Jakbyscie forumowi gieniusze znali zycie tylko z internetow i mieli o nim takie same pojecie jakie bzdury tu wypisujecie
+0-0
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 10:49
~xyz
Najlepiej zamknijcie ten kraj na niedzielę Wszystkie służby pogotowie policję straż pożarną nie będzie niczego idźcie do kościoła i świętujcie siódmy dzień tygodnia Na granicy napiszcie "Nieczynne do poniedziałku"
+1-0
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 09:34
~Śweta
Sklepy pozamykane a w barach pizzeriach tłumy.A ja się pytam czy tam nie pracują czyjeś mężowie żony.Oni nie potrzebują wolnej niedzieli.Tłumaczenie że 12 godzin na kasie to ciężka praca ok zgodzę się ale w barach pubach pizzeriach też się pracuje po 12 godz.czasami nawet 13 bo przyjdzie taki klient przed zamknięciem i zamówi jak mu odmówisz to drze jape.Jak wolne niedziele to dla wszystkich a nie dla sklepów.
+1-0
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 09:27
~Лукашенко
~kot marcowy niech się wypowie Twój brat niech powie jaką ma stawkę za święta ???? a kasjerka ile ma ???? a jak nie pasuje to na wschód do towarzysza Aleksandra Grigorjewicza Łukaszenko pa ruski Александр Григорьевич Лукашенко . co ty chcesz kpić w tą niedzielę jak cię nie stać na tygodniu zrobić zakupy ...
+0-0
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 09:12
~dssr
do kot marcowy: po pierwsze - twoj brat nic nie musi - moze zmienic zawod, wyjechac do innego miasta - nikt mu nie karze w elektowni pracowac. mogl sie wyksztalcic na lekarza, adwokata - studia przeciez sa darmowe itp. itd. Po drugie - a za ktorej wladzy/partii mogles robic co chcesz? Bo ja takiej nie znam. Podaj przyklad. Podaj nawet kraj - gdzie mieszkancy moga robic to, na co maja ochote. Poza tym pis to partia prokatolicka - kosciol zabrania - nawet od stworzenia swiata podobno - siodmy dzien jest dniem odpoczynku - wiec o co ten jazgot. Dlaczego polscy katolicy jazgocza, ze sklepy sa pozamykane?
+0-1
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 03:15
~kot marcowy
PiSowskie dranie (i ich solidarnosciowi poplecznicy) narzucaja ludziom co maja robic. A moj brat musi pracowac w niedziele (w elektrowni). Moze nalezaloby wylaczac prad w niedziele?
+1-0
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 01:59
~postępowy
Bardzo dobrze, że te sklepy pozamykali, przynajmniej ludzie nie będą chodzić po tym sklepie jak de.ile Jakim trzeba być niezorganizowanym i zamotańcem żeby sobie w tygodniu zakupów nie zrobić. Wpadasz po jedna rzecz, myślisz sobie spoko to tylko chwilka w końcu niedziela, a tu kolejki i się przeciskasz między alejkami bo stoją z tymi wózkami i się zastanawiają co by tu sobie kupić ..widzisz i nie grzmisz, normalnie krew człowieka zalewa A jak komuś braknie piwerka czy flaszeczki to do osiedlowego niech drobny handel się rozwija.
+0-1
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 00:11
~Alojzy
Dssr alez katolicy dobrze robia ze po kosciele lataja do galerii bo kosciol maja w niedziele czyli pierwszy dzien tygodnia czyli mozna kupowac i pracowac. Siodmy dzien ich nie obchodzi bo myslenie boli a im by lby z bolow pekly wtedy. Poczytaj pozniej zabieraj glos
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 23:24
~RADA
NIE WALCZCIE Z IDIOTAMI. MAJĄ LICZEBNĄ PRZEWAGĘ!
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 23:06
~Waldek
Nie pytaj co rząd może zrobić dla ciebie. Zapytaj czy mógłby tego nie robić!
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 22:33
~dssr
Nie rozumiem. Kto tu sie wypowiada. Polska to ponad 92% KATOLIKOW. Bog katolicki mowi wyraznie - siodmego dnai wypoczywaj. Wiec o co wam chodzi. Wielkie swietoszki ida do kosciolka, i pokazuja jakie to swiete - a potem jazda po galeriach. Albo badz w kosciele i rob jak w kosciele - albo opusc to. Nie mozna zjesc swojego ciastka i rownoczesnie go miec. Oskarzacie politykow, rzady, ba caly swiat nawet, wszyscy sie przeciw wam sprzysiegli - a takie judaszowe obludniki niektorzy z was sa!!!!!!
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 19:52
~OLEKSY
Ja będę zgłaszał wszystko jak zobacze otwarty sklep . Trzeba iść zgodnie z wolą partii PIS
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 18:36
~zyta
Prawdę mówiąc mnie się paliwem odbijało a dziś Ameryka spokojnie, cisza nic nie śmierdzi tak ma być kierowcy odpoczywają Oby tak dalej rozum też jest majątek. Dziękuję Wam.
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 18:20
~GG
Do wqurwiona. 40 minut to też niepełna godzina ;) Ludzie głupoty piszą jakby świat się kończył i z głodu umrzeć mieli
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 16:51
~to jest Wolność
Jakie ograniczenie wolności człowieka Przez PIS mogę robić co chcę mam prywatny mój sklep sprzedaję 24 / 24 7 dni w tygodniu , mogę nawet pod-siebie -- Idz do sklepu osiedlowego gdzie stoi za ladą właściciel i zwiedzaj BARANIE i IDIOTKO KUPUJ mąkę , cukier , sól , margarynę , mleko , kasze , makaron - nawet piwo 1,2,3 na miejscu STÓJ jak ten pomnik w Rzeszowie zwany potocznie piz....ą Niech cię widzą że cię stać ...to jest Wolność że mogę napisać i mam to w ddddd.. CHWAŁA nowej władzy
+0-1
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 16:32
~Igor
Pracowałem na zachodzie Europy i tam tez pozamykane sklepy. U nas wreszcie tez. Chce zrobić zakupy to stacja benzynowa. Zarobki pomału ale tez rosną
+0-1
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 16:15
~Żabka
DEBILU ..DZIDEK Z CZARNECKIEGO idź się napić wody z SANU
+0-1
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 16:13
~Jestem ZA
JA do tych co krytykują PIS .. za co >>> jestem urodzony lata 70 i sobie chwale , powodów jest wiele .... A ci co krytykują rządy PIS-u niech nie biorą w ramach protestu 500+ , niech robią na umowę zlecenie za 4.70 na godz. ukróciło się pracodawcom czekam jak wprowadzą dla wszystkich umowy o pracę i zmieni ,, KOCHANY;; PIS kodeks pracy ... Ja czuje się wolny robię co chcę .
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 16:10
DzidekzCzarnieckiego
Gdzie morzna kupic piwo?
+1-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 15:36
~dotrze do was towarzysze z KC PiS?
Żądamy odejścia od polityki wchodzenia z butami w prywatne życie Polaków i decydowania za nich jak dysponują wolnym czasem. Aby zadbać o prawa pracowników, nie trzeba zabierać zakupów wszystkim Polakom!
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 15:27
~sygnalista
zakaz handlu w niedziele a, kontrolerzy od samego rana sprawdzają kto i dlaczego pracuje w sklepie oczywiście. A oni rodzin nie mają? Też powinni spędzać z rodziną a nie szpiegować. To jest już państwo policyjne. Koszmar ,że takie pisowskie tumany decydują kto i co ma robić
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 15:24
~PRL bis?
Zamknięte sklepy w niedziele to ograniczenie wolności człowieka i wręcz czysta paranoja.A dlaczego? Otóż kochani sklepy to tylko niewielki fragment ludzi pracujących. Ja juz nawet nie wspomne o szpitalach ,policji czy wojsku ale mamy takze srodki lokomocji jak koleje autobusy, mamy tez stacje paliw , kawiarnie ,restauracje. Pracuja operatorzy sieci telefonicznej ,elektrownie i wiele wiele innych instytucji. Zrobic jak w cywilizowanych krajach kto chce to przychodzi do pracy po godzinach i za to sie placi 1,5 stawki podstawowej a za niedziele podwojnie i niech kazdy decyduje czy chce spedzic ten dzien w domu czy tez pracowac albo zrobic zakupy.Gdzie ta wolnosc konstytucyjna gdzie? Rząd z tym facetem (któremu na gębie maluje się tęsknota za rozumem) ma decydować co mam robic w niedziele, jak kiedyś KC PZPR? Może i sratać mi w niedzielę zabronią?
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 15:13
~Bierz Kacperka i spadaj!
Mam już dość tych fałszywych obrońców ludzi pracy. Sami żyją w takim dostatku że my zwykli ludzie nigdy tego nie osiągniemy a teraz na dodatek zabraniają nam pracować i zarabiać by móc przetrwać od pierwszego do pierwszego. Duda obłudniku oddaj mi swoje wynagrodzenie związkowe to wtedy będzie uczciwie i będę żył tak samo wygodnie jak Ty. A najlepiej zniknij ludziom z oczu. SApadaj!
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 15:11
~Grażyna
Przecież to tylko chodzi o zdobycie Waszych głosów wyborczych. Jeśli myślicie, że ktoś się przejmuje Waszym losem to jesteście w błędzie! Zamknięte sklepy nie poprawia Waszych zarobków. Wręcz przeciwnie. Właściciele wielu sklepów, tracąc niedzielny utarg, będą zmuszeni do podwyższenie cen. Będą zwalniać pracowników lub wręcz likwidować sklepy a tym samym miejsca pracy. Popatrzcie o ile wzrosły przez ostatnie dwa lata Wasze zarobki i o ile wzrosły ceny towarów. Tak, tak znów zbiednieliśmy! 500+ nas wykończy!
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 15:08
~skąd to już znamy?
Historia zatacza błędne koło. Wkrótce na taczkach wywiozą działaczy pseudo związkowych, jak kiedyś sekretarzy partyjnych ?
+0-1
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 14:59
~Zizu
Proponuję bojkotować FF , to jedz sobie do tych Włoch jak tam tak wspaniale
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 14:37
~maniek_z_poniatowskiego
Pracujemy najwięcej ze wszystkich narodów Unii Europejskiej. Według wyliczeń OECD statystyczny Polak spędza w pracy 1963 godzin rocznie, a np. Niemiec tylko 1371. Z tego powodu Niemcy mogą sobie pozwolić za zamykanie sklepów w niedziele i ograniczenie godzin handlu w soboty. Mają po prostu więcej czasu w tygodniu. Powoływanie się przez twórców zakazu, na to, że w innych krajach UE - zazwyczaj bogatszych - sklepy w weekendy są zamknięte, nie ma sensu
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 14:36
~niesamowite co się dzieje
Pożyczki grzybowi z Dlaczego nam nie pożyczą z takim oprocentowaniem?Torunia udzielili na geotermię 8,4 mln na 2,6 %.
+0-1
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 14:32
~Renata
Dla wyznawców religii smoleńskiej nic nie przeszkadza, bo oni nie myślą, oni wierzą. Każda podłość jest przedstawiana jako zadośćuczynienie sprawiedliwości dziejowej. Ciemny lud to kupuje. I nie szybko to się zmieni.
+0-1
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 14:29
~ HSW huta
DO ~bea stalowowianka IDŹ i daj d.py tym co ciężko pracują ..
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 14:27
~Nie bać się prawdy!
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać. PiSlamiści trwają...
+0-1
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 14:22
~wqurwiona
Wreszcie sondaże im spadają. ludzie w koncu i na szczescie przejrzeli na oczy i poszli po rozum do glowy, nie dosyc iz Paranoja i Schizofrenia nie dotrzymala ani jednej przedwyborczej obietnicy, to jeszcze oklamala w beszczelny , podly i chamski sposob Polakow, dbaja jedynie o wlasne kieszenie, obsadzanie stolkow pociotkami stalo sie standartem, to co wyprawiaja przeszlo juz dawno wszelkie granice przyzwoitosci , trwonia pieniadze podatnikow, jakby byly ich wlasne , finansowanie comiesieczne torunskiego hochsztaplera , to juz regula ( jesli rata nie wplynie okazuje swoje wielkie niezadowolenie !) utrzymywanie szeregowego posla kaczynskiego i placenie za jego ochrone calodobowa , wycieczki na Wawel , jego miesiecznice kosztuja miliony , a nic z tych rzecz mu sie nie przysluguje !!!! jest tylko i wylacznie zwyklym poslem , to kolejna paranoja za ktora placa podatnicy , placenie sierocej renty niejakiej suminskiej-dubienieckiej , doroslej babie ! kolejna podlosc , wyliczac mozna bardzo dlugo i bez konca , a mialo byc tak pieknie i wspaniale , tylko zapomnieli dodac , ze mowiac to mysleli wylacznie o sobie i wlasnych portfelach !
+0-1
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 14:16
~w PiSdu z nimi
Może w końcu się ludzie opamiętają...Sami pobrali po 65-85 tys. zł. DO Torunia odprowadzili miliony a emerytom dali po 20, 30 zł i ogłaszają, że to NAJWYŻSZA podwyżka. Teraz podwyżkę paliw fundują. Jak sie beztrosko trwoni pieniadze podatnika to trzeba gdzies do zdobyc a ze zarabiac sie nie umie, gospodarka "dziwicza" leci sila rozpedu po poprzednikach wiec zaczyna sie podnosic podatki i tu wreszcie "suweren" sie obudzi nie tylko z reka w nocniku ale i z cala glowa w kaczym łajnie. :D
+0-1
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 13:26
~JUDE
Nowy kodeks pracy przewiduje tylko umowy o prace a za niedzielę trzeba pracownikowi zapłacić 100% i zamknąć się w normie 168 godzin . Koniec wyzysku przez pracodawców JA chce kasę a nie dzień wolnego za niedzielę . za 8 godzin 160 zeta i wypad .....................czas pracy pracownika nie może przekraczać 8 godzin na dobę i 40 godzin w przeciętnym, 5-dniowym tygodniu pracy. W przypadku przedłużonego dobowego wymiaru czasu pracy natomiast do 12 godzin w systemie równoważnym. Należy również pamiętać, że pracownikowi przysługuje prawo do co najmniej 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku w każdej dobie oraz prawo do 35-godzinnego nieprzerwanego odpoczynku w ciągu tygodnia.
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 12:38
~bea stalowowianka
A ja będę robic zakupy w Vivo i korzystac z tego co jest otwarte.Po pierwsze bede wspomagac tych co pracuja,aby utrzymali swoje stanowiska pracy. A po drugie zaden pisior ani ksiezyna nie będą mi dyktować jak mam spędzać niedzele i z kim. A durne porównania naszego kraju do zachodnich to tylko ciemno gród smiechem zabic-ile osób stać natakie życie jak tam prowadzą. Iprosze nie pisać ze wszystko zamknięte we Wloszech l-w wielu miejscowosciach w sezonie sklepy otwarte do 12-13.W niemczech stac ich na wyjazd poza miasto i obiad w restauracji.I po drugie w niemczech tez sa organizowane niedzele handlowe.A to co sie dzieje u nas to komuna wróciła w czystej postaci razem ze starymi urzednikami.
+0-1
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 11:41
~Pis
Spokojnie rząd teraz będzie brał się za inne zawody aby miały niedziele wolną trochę cierpliwości nie odrazu Rzym zbudowano
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 11:39
~STW
A ja wogóle nie rozumię sensu tej ustawy. Jak komuś nie pasuje praca w niedzielę to się zwalnia i idzie do pracy takiej, w której mu odopowiadają godziny pracy. A jak ktoś chce pracować za podwójną stawkę w niedziele to pracuje. Tyle w temacie. Ja robię zakupy wyłącznie w niedziele bo tylko wydedukowałem mam czas a nie Pisiory mi będę mówić co jest dla mnie lepsze w niedziele.
+0-1
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 10:26
~aspire
Skąd w ogóle pomysł, że jak odpoczywać to tylko w niedziele? :D Etat to etat - godzin masz do wypracowania tyle samo. Masz pracującą niedzielę - masz wolne na tygodniu. Osobiście wolałbym mieć wolne na tygodniu, kiedy wszystko jest czynne, można załatwić wiele spraw.
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 10:19
~Taka prawda
Przecież wystarczyło wprowadzić obowiązkowe 2 niedziele wolne w miesiacu dla kazdego pracownika i po temacie, wtedy pracodawca w jedną niedziele postawiłby jednego a w drugą drugiego pracownika. Ale tu nie o to chodziło. Chidziło o naciski kleru aby w Kosciele na tace wiecej było... A skoro odpoczynek w niedzielę ma być to do Koscioła tez nie powinno się iść.
+0-1
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 10:10
~kokon
Co za problem - PRZESTANCIE KUPOWAC W NIEDZIELE i ludzie dostana wolne. Nie masz naprawde czlowieku co robic tylko chodzic na weekendzie jak cmy po tych galeriach???? Caly tydzien ci z sobota ci nie starcza???
+1-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 10:05
~stw
zakłady pracy też powinni zamknąć, tych trucicieli aluminiowych.
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 09:43
~master
Jestem za zmianą godzin pracy urzędow od 8 do 16 lub do 17 bo niekazdy pracuje w Uniwhellsie czy w jakis tam innym zatruwaczu powietrza.
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 09:18
~Lukas
A czy od czynszu zostanie ten dzien odliczony? Wszakze i tak niemale jak na stalowowolskie warunki
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 09:03
~Ppwiedzenie
Po to Pan Bóg dal niedzielę żeby po całotygodniowym Trudzie ,pomodliwszy się w Kościele do knajpy poszli Ludzie .
+0-1
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 08:28
~Premie i Suweniry
Dzięki zamknięciu w niedzielę sklepów może Gowinowi wystarczy do pierwszego? Może go bezdomni obdarują samochodem?
+0-1
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 08:18
~znajoma
Sąsiadka pracuje w naszych zakładach, na czterobrygdówce. Jej mąż również. Dzieciaczki zostają w niedzielę same..Ale co tam.Ważne, że ekspedientki mają czas dla rodziny. Reszta to gorszy sort....
+0-1
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 08:11
~Amen
Vivo,źle mnie się kojarzy ,najlepiej całkiem je zamknąć.
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 02:14
~CzesiekBajkers
Citi park niech se zrobi kase biletową i bedzie handlować jako dworzec
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 00:42
~Wqurwuony
Pracuje w niedzielę nawet w Wielkanocna będę pracował bo pracuje w ruchu ciągłym, w czym jestem gorszy od pracowników handlu? Też chciałbym wolne a nikt się nade mną nie lituje, jak to się ma do konstytucyjnej zady równości obywateli wobec prawa A Sorki zapomniałem, że pisiory nie przestrzegają konstytucji, Ps swoją drogą ciekawe gdzie poseł Weber będzie robił zakupy bo widziałem go kiedyś w niedzielę w centrum (hipokryci)
+0-1
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 00:42
~W e
Tylko ile zarabiaja lekarze za prace w weekendy a ile sprzedawcy za lada. Chcesz sprobowac tego nigdy to sie zatrudnij
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 00:26
~Miast0wy
I psu na bude ten dzien wolnego?? teraz jak ktorys z tych pracownikow galerii bedzie potrzebowal wolnego zeby zalatwic jakas sprawe... to dostacie odpowiedz: to sobie zalatw w niedziele albo sobote - Masz wolne.
+0-1
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 23:16
~wierny
11i 18 ksieza tez nie pracują mają wolną niedzielę
+0-1
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 23:13
~maniek_z_poniatowskiego
To jak w końcu z tym dochodzeniem do prawdy?Najpierw prezes mówi,że już niedługo dojdą a potem,że ta "prawda" zwyciężyła?Kręci.mówi w kółko to samo,nic z tego nie wynika a naiwni wyznawcy w to wierzą!Biedni ludzie
+0-1
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 23:04
~Wara
Niech każdy robi zakupy kiedy chce, a politykom i właścicielowi Kacperka nic do tego! Wara wam od ludzi, decydujcie tylko za siebie, pasożyty!
+0-1
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 23:02
~masz wolny wybór suwerenie!
niedługo wybory warto podjąć prawidłową decyzję i iść na te wybory
+0-0
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 22:50
~Renata
Dzisiaj byłam w sklepie. Tłumy ludzi a ekspedientki umordowane i już sił nie mają od pracy. Bo jakiś zezowaty tumok z drugim chce "uszczęśliwiać" ludzi. A zajmij się Kacperkiem baranie a nuie wtrącaj się do handlu.
+0-1
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 22:47
~Paranoja
Co mi jakiś Dudo-Śniadek będzie dyktował kiedy mam robić zakupy? Już niebawem może będę chodzić się wys...ać kiedy oni mi wyznaczą?
+0-1
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 22:46
~Kacperek
Co z tego, że będą nie zadowoleni skoro za rok kiedy nadejdzie moment aby wypowiedzieć się i zagłosować na inną mądrzejszą partię, to będą siedzieć w domach?
+0-1
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 22:42
~z internetu
Niedziela jak i każdy inny dzień jest po to by robić co się chcę związkowy matole. Skoro związki są za zakazami to może by tak zrobić ustawę ZAKAZUJĄCĄ działalność związków zawodowych. Z legendarnej walki o wolność stali się wrzodem na zdrowym organizmie narodu
+0-1
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 22:40
~coś tu śmierdzi...
Jeśli naprawdę niedziela musi być dniem wolnym od pracy i poświęcanym rodzinie to czemu to nie dotyczy faktycznie wszystkich? Jak wyobrażasz sobie zamkniecie szpitali, gastronomii, stacji paliw, wyłączenie komunikacji publicznej, zamykanie zakładów pracy ciągłej itd. itp? Ludzie, którzy muszą pracować w niedziele w niczym nie są gorsi od pracowników handlu - myślenie nie panie Duda!
+0-1
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 22:36
~Won
Solidarność stała się przybudówką PIS-u a realizacja postulatu nie pracować w niedzielę jest po prostu zapłatą za poparcie brak strajków górników nie popierania lekarzy, pielęgniarek, ignorowania setek tysięcy zwolnień w firmach państwowych.....Nie w głowie im ludzie pracujący tylko partia. Jak za komuny. Co oni mają wspólnego z naszą dawną Solidarnością. Hańbią tylko nazwę związku.
+0-1
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 22:33
~QRA DOMOWA
Dudo-Śniadki jako przystawki PiSu chcą przymilić się chcą przymilić się i dumają co by tu zrobić. Weźcie się do roboty bo szlag człowieka trafia ile bierzecie kasy za swoje bezrobocie. Nie macie górników, hutników itp.? To biegajcie z czteronożnym Kacperkiem a zostawcie nam handel bo gówno się na tym znacie.
+0-1
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 22:28
~wqurwiona
Mam dwie soboty w miesiącu wolne - prowadzę własny interes. W osiedlowym sklepie gołe półki więc trzeba było gnać do dużego dyskontu. Szukanie miejsca parkingowego, gigantyczne tłumy w sklepie, kolejka do kasy ponad 40 minut.. niech was PiS szlag trafi. Pół soboty w sklepie z musu. W niedzielę robiłam to samo w niepełna godzinę.
+0-1
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 22:10
~panem et circenses
#Dobra zmiana. Chleba i igrzysk! ...tylko gdzie go kupić?
+0-1
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 22:00
~A
Do Moher49 - Jak Ci się nudzi. To książkę sobie poczytaj.
+1-0
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 21:56
~Feliks
W kinie Helios dla rodzin Filmowe Poranki - Tęczowa Rubink. Rząd by pozamykał nawet kina ale komuś innemu na dzieciach i rodzinie bardziej zależy
+0-0
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 21:27
~Jacenty
Pracują w handlu niedzielnym właściciele poza tym gastronomia i kultura czy tak trudno to pojąć.A wystarczyło zapewnić pracownikom odpowiednią ilość dni wolnych w kodeksie pracy i było by po sprawie.
+0-0
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 21:17
~Moher49
Się nie dziwię, że ludzie z nudów łażą po jakichś galeriach w niedzielę. W TVP nic do oglądania, prezydent Polski się kundli, żydów przeprasza nie wiadomo za co, w lesie i nad Sanem błoto. Niemcy jakoś potrafią się obejść bez zakupów w niedzielę. Nie pracują w niedzielę, w sobotę i w wielu zakładach nawet piątki mają wolne. Na Polskę jakiś diabeł się uwziął, ciągle państwu podatków mało , gonią nas do roboty, aby Polak czegoś niezgodnego z linią partii nie wymyślił.
+0-1
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 21:09
~FF
Proponuję bojkotować tę galerię. Szczerze współczuję ludziom, którzy muszą tam pracować. Kiedy byłem we Włoszech bardzo zdziwiło mnie to, że w niedzielę wszystko jest zamknięte, a w pozostałe dni zakupy można zrobić max. do 19.00. Jak się okazuje, tak też da się żyć. Nie koniecznie musimy kupować w niedzielę.
+1-0
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 20:45
~Stalowiak
Ta ustawa to będzie martwy przepis i bubel
+0-1
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 20:14
~kabi
"W najbliższy poniedziałek Platforma Obywatelska na posiedzeniu Sejmu zapowiedziała wniesienie projektu ustawy uchylającej ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele i święta." platformiaki co i rusz wyskakują z propozycjami jak królik z kapelusza
+0-1
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2018 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.