Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 12 grudnia 2018 r. Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
 Wiadomości lokalne
» WiFi w Bojanowie
» Stany siódmą najpiękniejszą wsią
» Komunikat MZK
» NaprawmyTo.pl do naprawy?
» Budynek PSP nr 9 w Rozwadowie przejdzie audyt energetyczny
» Jakie gazety czytają w Urzędzie Miasta w Stalowej Woli?
» Chór Puellarum Cantus - Złote Anioły
» Program Przebudowy Dróg: które gminy z dofinansowaniem?
» COP24: Jaka przyszłość czeka komunikację miejską w Stalowej Woli?
» Pijany 18-latek uderzył w pociąg. Miał 2 tygodnie prawo jazdy
» Akordeoniści ze Stalowej Woli na XXV Jubileuszowym Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu
» Muzeum Jana Pawła II odebrało wyróżnienie w Warszawie
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Stalowowolska Wigilia Miejska
» Wigilia w Stalowej Woli
» Wielka Wojna nad Dolnym Sanem
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Stalowa Wola na COP24
»Stalowa Wola na COP24
»Otwarcie Centrum Języka i Kultury Chińskiej w Stalowej Woli
»Stalowa Wola: otwarcie lodowiska w stylu retro
»Rada Miasta 2018-2023
»100-lecie Niepodległej w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 9 marca 2018 r. godz. 12:56     /Magdalena Rodecka/
Przy miejskich szkołach powstaną nowoczesne hale

Dla PSP nr 7 na ulicy Okulickiego jeszcze w tym roku ma zostać przygotowany projekt techniczny budowy hali. W budżecie miasta przeznaczono na ten cel 75 tysięcy złotych.
Dla PSP nr 7 na ulicy Okulickiego jeszcze w tym roku ma zostać przygotowany projekt techniczny budowy hali. W budżecie miasta przeznaczono na ten cel 75 tysięcy złotych.
Fot. UM Stalowa Wola
Przy PSP nr 3 i 7 w Stalowej Woli powstaną nowoczesne hale gimnastyczne. Na ich budowę miasto chce pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wniosek o dofinansowanie budowy hali przy PSP nr 3 w Stalowej Woli na ulicy Wyszyńskiego ma być złożony w Ministerstwie Sportu i Turystyki jeszcze w marcu tego roku.

Z kolei dla PSP nr 7 na ulicy Okulickiego jeszcze w tym roku ma zostać przygotowany projekt techniczny. W budżecie miasta przeznaczono na ten cel 75 tysięcy złotych. - Tę inwestycję chcemy zrealizować w następnych dwóch latach. Jest ona od lat oczekiwana na tym osiedlu - mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Na obu obiektach będzie istniała możliwość gry we wszystkie dyscypliny zespołowe ze względu na parametry i wyposażenie hal.

Od początku kadencji Ministerstwo Sportu i Turystyki wspiera Stalową Wolę o czym mówi poseł Rafał Weber: - Do tej pory udało się zrealizować wiele ważnych i długo oczekiwanych przez szkoły inwestycji, wśród nich są między innymi: rozbudowa hali gimnastycznej przy SLO, budowa boiska lekkoatletycznego przy PSP nr 12, boiska wielofunkcyjnego przy PSP nr 2, zmodernizowana hala sportowa oraz wybudowane boisko przy ZSP nr 2, boisko do piłki nożnej przy LO im. KEN. Oprócz działań dedykowanych dla szkół powstaje Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej, wcześniej wybudowano na ulicy Hutniczej boisko wielofunkcyjne. Ministerstwo Sportu z roku na rok zwiększa swój budżet na dofinansowanie inwestycji sportowych i w przyszłości na pewno będziemy z niego korzystać choćby z myślą budowy nowej hali gimnastycznej przy PSP nr 7.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 11:35
~CIEKAWA
Sale piękna rzecz ,ale kto wygrał konkurs w SLO?
+0-0
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 08:04
~Kaczor
Mam nadzieje ze media beda o tym mowily glosno. Zadluzenie miasta to fakt a nie jakies tam gadanie o niczym.
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 19:16
~Ksiegowy
mankun ma rację że miasto jest zadłużone. Ta rada z Nadbrzeżnym na cz ale wzięła : W październiku 2015 r - 10 mln kredytu na spłatę raty kredytowej . W październiku 2016 r wzięła 18 mln i 10 na spłatę raty a 8 na inwestycje czyli rozdawnictwo :) W budżecie na 2017 r zapisane 40 mln kredytu i na zakup budynku dyrekcji Buty 4,5 mln W 2017 r Nadbrzeżny wyemitował obligacje na 40 mln zł no i doszliśmy do 2018 r dokładnie do 2 marca gdzie radni bez mrugnięcia okiem zezwolili Nadbereznemu na emisję obligacji na kwotę 86mln zł . Chcę przypomnieć że jak był uchwalany budżet to Nadberezny zapisał w nim 71 mln o symbolu pisały media stalowowolskie a tu masz teraz 86 mln jest ! Pewnie żeby zamknąć budżet 2018 trzeba będzie jeszcze dobrać z kilka baniek bo przecież płatności przyjdą za te wspaniałe inwestycje Nadberezny takie jak stadion 52 mln parki wodny inlinowy oraz błonia nadsańskiego i skarpa a za co zapłaci za te niby hale targowa czy plac Piłsudskiego czy sale gimnastyczne dla PSP 3 i PSP 7 ? Nie wspomnę już o rowerkach i ławeczce dla zakochanych gdzie rowerki niespełna 1 mln a ławeczka 46 tys zł !
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 18:34
manukun
@mieszkaniec No tak, zapomniałem, że tłumy młodych stalowiaków wyprowadzają się do Sandomierza z powodu tamtejszych bulwarów. Więcej! Uchwała budżetowa jest nieoficjalnym dokumentem. Może rzeczywiście powinienem czerpać wiedzę z facebooka prezydenta...
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 14:44
~Kamil
Do mieszkaniec Kolego właśnie takie buraki ja ty myślą, że pieniądze biorą się z bankomatu. Pamiętaj na wszystko trzeba zarobić własną pracą. Proszę wymien nowych inwestorow w miescie, dzięki nowym pożal sie władzą. Czy nie widzisz że to zwykłe rozdawnictwo, nieuzasadnione z naszych pieniedzy. Mam nadzieję że zostaną za to rozliczeni.
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 01:10
~Stw
Do mieszkaniec, po ile wazelinka i ile w korytku zostało zlewek? Byłeś w Rzeszowie? Panu Ferencowi to możecie buty czyścić na stojąco w postawie zasadniczej jak umyjesz ręce i zjesz wagon buraków.
+0-0
Niedziela, 11 marca 2018 r. godz. 00:59
~Kronika filmowa
@mieszkaniec, oficjalne źródła podają ze wszyscy będziemy piękni i bogaci oraz ze wszystko będziemy zawdzięczać władzy ludowej miłomściwie nam panującej, szczególnie jej egzekutywie partyjnej.
+0-0
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 19:57
~mieszkaniec
@manukun coś ci dużo tych milionów wyszło :V sprawdz proszę sobie jeszcze raz z oficjalnych źródeł , a nie z kosmosu, bo widze ze rozmowa z kims kto nie ma nawet wiedzy o tym o czym mowi jest bezsensu
+0-0
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 19:49
~mieszkaniec
@Hahahaha to może ty wymienisz jakie inwestycje miasto zrealizowało PRZED obecją kadencją? Ludzie wyjeżdżają właśnie przez to że nic nie ma , ale to nie jest zasługa obecnego prezydenta tylko POPRZEDNICH , gdzie najlepszym miejscem gdzie ze stalowej można było pójść był Sandomierz. Dla przykładu porównajcie sobie dług np takich miast jak Rzeszów czy nawet Tarnobrzeg. Coś za coś, jakbyśmy nigdy nie podejmowali takich kroków nadal cała Polska nie ruszyłaby niczego po komunie
+0-0
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 18:54
~JA
@mankun, widzę ze jeszcze ci się chce i masz silę tłumaczyć bezwiednym przeżuwaczom chleba, co to dług, inwestycja, przyjemność z pieniędzy podatnika i lansik. Dzięki!!!
+0-0
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 18:36
manukun
@mieszkaniec Dług miasta łatwo policzyć, bo władze nie zwróciły ani złotówki. Wystarczy zsumować 72 mln sprzed 2014, 3 mln z 2016, 40 mln z 2017 i 86 mln z 2018. Wychodzi 200 mln jak nic. Z czego większość tych długów nie powstały z powodu realizacji dochodowych inwestycji, lecz kosztownych przyjemności.
+0-0
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 18:31
manukun
@stefan Mam rozumieć, że internetowi krzykacze partii lepiej znają moje intencje ode mnie. Cóż, każdy ma prawo do własnego zdania. Fakty są takie, że mieszkańców wciąż ubywa, nadwyżki budżetowej coraz mniej, przedsiębiorstw - lepiej nie wiedzieć. Gdzie ten rozwój? Nawet perspektywy dla młodych stalowiaków są mizerne. Gdyby tylko Nadbereżny rozwijał miasto zamiast swojej popularności - nie miałbym o czym pisać. Niestety prezydent woli twierdzić, że niedasię, chociaż mieszkańcy przychodzą do magistratu z gotowymi rozwiązaniami wielu problemów.
+0-0
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 18:11
~Hahahaha
@mieszkaniec, chamów szukaj u siebie lub popatrz w lustereczko. Nic nie było? Wszystko powstało w ostatnie trzy lata, pokaz co konkretnie? Nie długo zmienimy erę i będziemy liczyć nową od 0 czyli 2015 roku wyzerujemy liczniki czasu i będziemy go odmierzać na nowo. Pewnie dla ciebie jest 3 rok po narodzeniu prawd objawionych, wyznawców Naczelnika Zbawiciela.
+0-0
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 17:43
~gaduuu
Konferencje, fotki, obiecanki, prezentacje, plany, zapowiedzi, igrzyska - bo wybory się zbliżają...a dług miasta rośnie jak nigdy dotąd!!! A inwestorów nie widać i nowych miejsc pracy także. Miasto się starzeje i wyludnia! Co na to mieszkańcy?... Przekonamy się już niedługo...przy urnach.
+0-0
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 15:02
~mieszkaniec
Ciekawe ile z "cebulaków" poniżej sprawdziło ile tak naprawde stalowa ma długu i jak to wypada w porównaniu z innymi miastami. Ale chamowi i tak nic nie dogodzi. Był ślęzak i nie było nic - było źle. Przyszedł inny- cokolwiek się dzieje - jest źle. Ogarnijcie się
+0-0
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 14:33
~@totalna g...
@totalna po za tym wszyscy zdrowi i zapaszowani przy korytku? Ale nabudowali i ile długu narobili na te parki, pomniki, budynki dla urzędników. No poprostu dolina krzemowa hahahaha. Same najpotrzebniejsze pseudo inwestycje, które będą generować same koszty w przyszłości, a kredyty i obligacje będziemy spłacać latami.
+0-0
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 12:46
~Totalna
Jak ja nienawidzę tej władzy! Oni ciągle coś robią, budują, ulepszają. Przecież nie po to się wygrywa wybory, żeby robić coś dla ludzi, tylko doić kasę dla siebie. Teraz jak my wygramy kiedyś wybory, to ludzie będą i od nas wymagać, żeby coś robić. To niespotykane! Jakiej kiełbasy wyborczej mamy teraz użyć by wygrać? Przecież to niemożliwe bo oni cały czas coś robią. Nigdy nikt nic nie robił, tylko sobie kradł legalnie, a tym głupkom robić się zachciało. Aż mi piana z pyska cieknie! Dobrze, że oprócz mnie jest jeszcze dwóch hejterów na tym forum, to sobie pokrytykować możemy. A jak się cieplej zrobi, to wyciągniemy kartony i wszyscy ośmiu zrobimy taką demonstrację jakiej świat nie widział! Może poprosimy Komitet Centralny żeby nam znowu gąsienicę przysłał?!
+0-0
Sobota, 10 marca 2018 r. godz. 07:07
~piket
@stefan miasto się rozwija? gdzie? uważasz, że rewitalizacje, które robione są na kredyty to rozwój? chłopie zdejmij okulary i spójrz. rowerki, lodowisko, doniczki to wszystko co potrafi politolog partyjny. chce zrobić wszystko tylko kasa miejska pusta. a kredyty to i debil potrafi nabrać. on spłacać nie będzie tylko my.
+0-0
Piątek, 9 marca 2018 r. godz. 22:06
~.
Super cieszmy się kolejną biedną inwestycją. Szkoda że władze miasta nie potrafią ściągnąć do Stalowej Woli większej inwestycji i pieniędzy od państwa. Rzeszów rozbudowuje się naszym kosztem, nawet w Mielcu jest lepiej a my się cieszymy jeszcze niewybudowaną halą sportową. Co z mostem przez san czy obwodnicą 2x2? Tak ciężko jest na to zdobyć pieniądze?
+0-0
Piątek, 9 marca 2018 r. godz. 21:33
~Obserwatorka
Ażeby szkoła dobrze prosperowala potrzebuje dobrej dyrekcji SP 7 ma dobrą p. dyrektor a 3.........
+0-0
Piątek, 9 marca 2018 r. godz. 21:18
~Stefan z wariatkowa
manukun to zależy od artykułu: raz narzeka że albo dopiero się starają i nic z tego nie będzie, albo za dużo robią i są problemy. IDIOTA. Ogarnij się hejterze bo "linia partii" nie wyrabia przy twoich wpisach, a miasto się rozwija, bez względu na to, że mu życzysz źle.
+0-0
Piątek, 9 marca 2018 r. godz. 20:56
~Jacek
Manukun, znowu płatny hejt?
+0-0
Piątek, 9 marca 2018 r. godz. 20:36
~wniosek
Solary też były...nawet wnioski złożone :) i co?? to jest gospodarz?!
+0-0
Piątek, 9 marca 2018 r. godz. 20:22
~lolek
Mankun tu jesteś jak w domu.
+0-0
Piątek, 9 marca 2018 r. godz. 20:09
~Jacenty
Od złożenia wniosku o finansowanie do wybudowania jest daleka droga znając prawdomówność pisirów równie dobrze może obiecać budowę metra w Stw.
+1-0
Piątek, 9 marca 2018 r. godz. 20:05
manukun
Dlatego zachęcam do wstrzymania się z entuzjazmem do czasu budowy tych obiektów, zwłaszcza w roku wyborczym.
+0-0
Piątek, 9 marca 2018 r. godz. 19:59
manukun
No tak, most na Sanie i aquapark też już miały mieć...
+0-0
Piątek, 9 marca 2018 r. godz. 19:15
~kaja
"babcia" ma rację- w tej szkole nic sie nie dzieje. Nie tylko szatni brak, świetlica to parodnia porozrzucana na 3 salach i jadalni, dzieci ćwiczą w jakiś podziemiach albo korytarzach o ile wogóle mają jakiś w-f, malowanie ścian nawet nie objęło 2-go piętra. Potrzeba kogoś kto w końcu zacząłby cos robić dla tej szkoły
+0-0
Piątek, 9 marca 2018 r. godz. 17:38
~Babcia
A czy przy tej inwestycji szkoła nr. 3 mogłaby mieć w końcu szatnie dla dzieci bo od lat tam nic się nie dzieje.Ja tam uczęszczam 50 lat temu a teraz mam wnuki i oprócz koloru ścian, wyposażenia sal nic się nie zmieniło to najbiedniejszych szkoła w Stalowej Woli.
+0-0
Piątek, 9 marca 2018 r. godz. 15:55
~Luka
tylko czy ta przybudówka z boku co tam jest pokazana nie zasłoni światła w salach lekcyjnych tam z tyłu na niższych piętrach?Trzeba myśleć o wszystkim przed, a nie po
+0-0
Piątek, 9 marca 2018 r. godz. 14:30
~szok
Najważniejsze danie w artykule "wniosek MA BYĆ ZŁOŻONY w marcu". O solary i fotowoltaikę też składali wnioski. Więc tytuł artykułu a rzeczywistość to dwie różne rzeczy.
+1-0
Piątek, 9 marca 2018 r. godz. 14:19
~Szymon Banecki
Panie prezydencie a to co pan robi dla miasta, choć wcześniej nie głosowałem na pana, to teraz jestem gotowy zmienić zdanie!
+0-0
Piątek, 9 marca 2018 r. godz. 14:09
~ulica
brawo juanes . was sie totalno opozycjo nic nie podoba haha:) tylko ujadają jak kundle :D szreki dariuszka i andziejka . handel w niedziele co 2 wstrzymany tvn trzeszczy haha
+0-0
Piątek, 9 marca 2018 r. godz. 14:08
~Inda
Wybory, wybory i kolejne kredyty.
+0-1
Piątek, 9 marca 2018 r. godz. 14:00
~juanes
Jestem za. Im lepsza infrastruktura tym lepiej dla dzieciakow. Prawde mowiec to nie maja gdzie cwiczyc. Zeby miec dobrych sportowcow w przyszlosci trzeba zainwestowac w takie wlasnie hale sportowe. Moze takie hale sportowe doprowadza do tego ze wiecej dzieci beda uprawiac sport. Trzeba uswiadamiac tez rodzicow ze sport to zdrowie dla ich dzieci. Jak jest obecnie? Wiele dzieci ma zwolnienia lekarskie Nie cwicza z blachych powodow. To rodzice robia krzywde swoicm pociechom. W tym czasie gdy nie cwicza korzystaja z internetu. Wielu rodzicow zwalnia swoje dzieci z WF nawet jak nic mu nie dolega twierdzac ze dziecku nie jest potrzebny wf do zycia. Jesli nie zmieni sie podejscia to bedziemy miec niedorobione dzieci a na dodatek polowa z nich bedzie miec nadwage i inne choroby. Rodzice od malego ucza dzieci kombinowania. Pamietam jak za moich czasow nie bylo wyjatkow kazdy cwiczyl No moze 1-2 osoby nie cwiczyly ale to byly naprawde wyjatki. Teraz na 30-tu uczniow na lekcji wf-u polowa biega a druga polowa bawi sie telefonami w tym czasie. Z roku na rok widze ze dzieci sa bardziej niedorobione niz kiedys. Wiec jesli one sa to co mam powiedziec o rodzicach.
+0-0
Piątek, 9 marca 2018 r. godz. 13:50
~Kassa
Obiecanki cacanki a głupiemu radość. Śmieszne jak golodupiec wybiera się z motyką na księżyc. Chłopie siadź na dupie i pomyśl skąd wziąść kasę na spłacenia zaciągniętego długu.
+1-1
Piątek, 9 marca 2018 r. godz. 13:23
~Ania
Super wreszcie dzieciaki będą miały gdzie pograć... Brawo prezydent!
+1-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2018 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.