Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 13 grudnia 2018 r. Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
 Wiadomości lokalne
» Most na Bukowej po przebudowie
» Stalowa Wola stroi się na święta
» By być lepszym 2... - szkolenia dla profesjonalistów
» WiFi w Bojanowie
» Stany siódmą najpiękniejszą wsią
» Komunikat MZK
» NaprawmyTo.pl do naprawy?
» Budynek PSP nr 9 w Rozwadowie przejdzie audyt energetyczny
» Jakie gazety czytają w Urzędzie Miasta w Stalowej Woli?
» Chór Puellarum Cantus - Złote Anioły
» Program Przebudowy Dróg: które gminy z dofinansowaniem?
» COP24: Jaka przyszłość czeka komunikację miejską w Stalowej Woli?
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Stalowowolska Wigilia Miejska
» Wigilia w Stalowej Woli
» Wielka Wojna nad Dolnym Sanem
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Stalowa Wola na COP24
»Stalowa Wola na COP24
»Otwarcie Centrum Języka i Kultury Chińskiej w Stalowej Woli
»Stalowa Wola: otwarcie lodowiska w stylu retro
»Rada Miasta 2018-2023
»100-lecie Niepodległej w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Czwartek, 11 stycznia 2018 r. godz. 00:37     /Informacja prasowa/
Nowe oblicze CEZ-u i jak powiat stawia na zawodowców?

Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli to kolejna szkoła prowadzona przez Powiat Stalowowolski, która została poddana modernizacji energetycznej. W przypadku tej placówki skala inwestycji była bardzo duża, a jej koszt wyniósł 3,8 mln zł.
Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli to kolejna szkoła prowadzona przez Powiat Stalowowolski, która została poddana modernizacji energetycznej. W przypadku tej placówki skala inwestycji była bardzo duża, a jej koszt wyniósł 3,8 mln zł.
Fot. Starostwo Powiatowe
Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli to kolejna szkoła prowadzona przez Powiat Stalowowolski, która została poddana modernizacji energetycznej. W przypadku tej placówki skala inwestycji była bardzo duża, a jej koszt wyniósł 3,8 mln zł.

Po zaprezentowanych pod koniec 2017 roku zmodernizowanych budynkach Centrum Kształcenia Ustawicznego i Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego, a także Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Jana III Sobieskiego, tym razem przyszedł czas na Centrum Edukacji Zawodowej. Zakres przeprowadzonych tu prac budowlanych był bardzo duży, ponieważ objął: wymianę stolarki okiennej i zewnętrznej drzwiowej, docieplenie ścian zewnętrznych i ścian fundamentowych budynku, docieplenie stropodachu wraz z wymianą pokrycia, remontem kominów oraz attyk, remont schodów zewnętrznych, tarasu zewnętrznego, balustrad i murków, wykonanie instalacji odgromowej, wymianę instalacji centralnego ogrzewania wraz z montażem kotłów gazowych kondensacyjnych w istniejącej kotłowni, wymianę instalacji oświetlenia na LED, a także montaż instalacji fotowoltaicznej.

- To było potężne i bardzo pracochłonne zadanie. Nie dość, że zakres prac był duży, to jeszcze wiele z nich było realizowanych w czasie roku szkolnego, co było trudne zarówno dla budowlańców, ale także nauczycieli oraz uczniów. Ale efekt jest taki, o jaki nam chodziło: szkoła, która uczy naszej młodzieży nowoczesnych zawodów, funkcjonuje dzięki tej inwestycji w nowoczesnym budynku. Fotowoltaika, oświetlenie LED-owe, kotły kondensacyjne - wszystko to sprawi, że budynek będzie tańszy w utrzymaniu, a także bardziej przyjazny środowisku - komentuje Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski, który wspólnie z Piotrem Żyjewskim, dyrektorem CEZ, zaprezentował 10 stycznia wyremontowaną placówkę oświatową lokalnym mediom. - Koszty utrzymania budynku na pewno spadną, ale nas ogromnie cieszy również zmiana jego wizualnego wizerunku. Wbrew pozorom, ma to spore znaczenie, młodzież naprawdę zwraca i na to uwagę. Dodatkowo, ten remont był już najzwyczajniej potrzebny, część stolarki okiennej była już w opłakanym stanie - mówił podczas konferencji dyrektor Żyjewski.

Modernizacja energetyczna budynku CEZ kosztowała 3 800 460,86 zł, z czego 2 334 281,09 zł wyniosło dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Warto zaznaczyć, że inwestycja jest jednym z elementów większego przedsięwzięcia, jakim jest zadanie pn. "Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej będących własnością Powiatu Stalowowolskiego", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 - 2020.

Przy okazji konferencji prasowej prezentującej zmodernizowany budynek CEZ-u, przedstawiono również dotychczasowe efekty realizowanego od roku przez 5 placówek oświatowych dużego projektu pn. "Powiat Stalowowolski stawia na zawodowców".

Uczestniczą w nim uczniowie, słuchacze i nauczyciele: Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Ośrodka Doskonalenia i Dokształcania Zawodowego, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Władysława Sikorskiego, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki, a także Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego. Jednostką odpowiedzialną za realizację projektu jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli, a jego celem jest podniesienie jakości i atrakcyjności szkolnictwa zawodowego w Powiecie Stalowowolskim poprzez wdrożenie programów rozwojowych szkół kształcenia zawodowego i współpracę z pracodawcami. - Projekt ma być realizowany przez 3 lata - do października 2019 roku, a jego całkowita wartość to aż 5,6 mln zł. Co najważniejsze, te środki są przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu do szkół, a także doskonalenie kadry nauczycielskiej oraz podnoszenie wiedzy i kwalifikacji uczniów. To wspaniale wpisuje się w naszą wizję szkolnictwa, ponieważ nie ukrywamy, że bardzo nam zależy zwłaszcza na rozwoju szkolnictwa technicznego i zawodowego. Lokalny rynek pracy czeka na młodych specjalistów z dobrych fachem w rękach - komentuje Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Realizacja projektu jest rozłożona na 3 lata, a będzie w nim uczestniczyć w sumie 79 nauczycieli kształcenia zawodowego oraz prawie 2,5 tysiąca uczniów, którzy nabędą nowe kwalifikacje zawodowe przez udział w stażach i praktykach zawodowych oraz wezmą udział w specjalistycznych szkoleniach i kursach przygotowawczych. Dodatkowo, w ramach projektu "Powiat Stalowowolski stawia na zawodowców" wyposażonych lub doposażonych zostanie 34 pracownie kształcenia zawodowego. Na ten moment zakupiono już sprzęt komputerowy wraz z niezbędnym wyposażeniem i oprogramowaniem za kwotę 499 tys. zł, w tym: 102 komputery stacjonarne z monitorami i oprogramowaniem, 31 laptopów oraz projektory multimedialne i drukarki. W ramach projektu, w ZSP Nr 2 zostały już wyposażone pracownie dla zawodów budowlanych, geodezyjnych, logistycznych oraz systemów i urządzeń energetyki odnawialnej, a w ZSP Nr 3 pracownia do nauki zawodu fototechnik. Natomiast doposażone w sprzęt zostaną jeszcze następujące pracownie: fryzjersko-kosmetyczna, pracownia organizacji reklamy, pracownia mechatroniczna, pracownia samochodowa (wszystkie w CEZ), pracownia kosmetyczna i pracownia do zawodu BHP (CKUiODiDZ), pracownie mechatroniczna i samochodowa (ZSP Nr 1).

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 14 stycznia 2018 r. godz. 12:28
~Stalowe
Ten projekt to jakieś nieporozumienie, trwa już drugi rok i nic się nie posuwa do przodu, ciągle mówi się tylko o planach
+0-0
Sobota, 13 stycznia 2018 r. godz. 14:56
~Boldek
Czym oni to ocieplali?????Złotą wełną ????Kolejny wałek.
+0-0
Sobota, 13 stycznia 2018 r. godz. 12:52
~Absolwent cez
Cez to kiedyś była dla dresow i kiboli teraz tam coraz więcej pedałów w rurkach wystarczy wyjść na zajke na długiej przerwie porażka
+0-0
Czwartek, 11 stycznia 2018 r. godz. 18:22
~jaras
cez to szkółka dla dresów, kiboli i innych tego typu
+0-0
Czwartek, 11 stycznia 2018 r. godz. 17:27
~Dodge
Coś tam cuchnie czy to nie te pieniądze unijne?
+0-0
Czwartek, 11 stycznia 2018 r. godz. 12:13
~ktoś
Kiedy wreszcie starostwo zrobi porządek z technikami na terenie miasta. Miało być w jednej szkole a jest w kilku.
+0-0
Czwartek, 11 stycznia 2018 r. godz. 09:47
~ELE
BRAWO DLA STAROSTWA
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2018 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.