Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 13 grudnia 2018 r. Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
 Wiadomości lokalne
» Most na Bukowej po przebudowie
» Stalowa Wola stroi się na święta
» By być lepszym 2... - szkolenia dla profesjonalistów
» WiFi w Bojanowie
» Stany siódmą najpiękniejszą wsią
» Komunikat MZK
» NaprawmyTo.pl do naprawy?
» Budynek PSP nr 9 w Rozwadowie przejdzie audyt energetyczny
» Jakie gazety czytają w Urzędzie Miasta w Stalowej Woli?
» Chór Puellarum Cantus - Złote Anioły
» Program Przebudowy Dróg: które gminy z dofinansowaniem?
» COP24: Jaka przyszłość czeka komunikację miejską w Stalowej Woli?
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Stalowowolska Wigilia Miejska
» Wigilia w Stalowej Woli
» Wielka Wojna nad Dolnym Sanem
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Stalowa Wola na COP24
»Stalowa Wola na COP24
»Otwarcie Centrum Języka i Kultury Chińskiej w Stalowej Woli
»Stalowa Wola: otwarcie lodowiska w stylu retro
»Rada Miasta 2018-2023
»100-lecie Niepodległej w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Niedziela, 7 stycznia 2018 r. godz. 22:18     /Magdalena Rodecka/
Ruszyły aukcje WOŚP 2018!

W szpitalu w Stalowej Woli na oddziale pediatrycznym znajdują się między innymi łóżka zakupione przez WOŚP.
W szpitalu w Stalowej Woli na oddziale pediatrycznym znajdują się między innymi łóżka zakupione przez WOŚP.
Fot. Jacek Rodecki
Stalowowolski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uruchomił internetowe aukcje, w których do zlicytowania są między innymi: komplet felg aluminiowych, loty widokowe balonem, koszulka koszykarzy Stali Stalowa Wola, voucher dla dwunastu osób na flisacki spływ rzeką San, książki i wyroby artystyczne.

W tym roku na ulice Stalowej Woli wyjdzie 240 wolontariuszy. Imprezy towarzyszące zbiórce to: CZAD Orkiestra!, 4. Bieg "Policz się z cukrzycą", Orkiestrowe Warsztaty Piwne, Orkiestrowe BJJ w Klubie KAITO, Koncert + licytacje w SDK, Orkiestrowe Jam Session!, V Orkiestrowy Maraton ZUMBY, Orkiestrowy Turniej Bilardowy, Orkiestrowy Turniej w Kręgle, Orkiestrowy Turniej w Tenisa Stołowego. Szczegóły na stronie: www.wosp-stalowawola.pl Aby wziąć udział w licytacjach kliknij na link. Aukcje kończą się za osiem dni.

26. Finał WOŚP odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".

- Polska neonatologia zmienia się, co widzimy zarówno w opiniach specjalistów, jak i w sygnałach od rodziców najmniejszych pacjentów - mówi Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Członek Zarządu oraz Dyrektor ds. Medycznych Fundacji WOŚP - Oddziały proszą nas często o zastępowanie urządzeń przekazanych kiedyś przez WOŚP, które się wyeksploatowały, sprzętem nowym i nowoczesnym. Ponadto w ostatnim czasie w Polsce rośnie liczba urodzeń. To oczywiście cieszy, ale uwypukla jednocześnie problem coraz częściej zdarzających się przypadków, kiedy na świat przychodzą dzieci, głównie wcześniaki, które od pierwszych chwil życia wymagają intensywnej opieki medycznej. Dawniej dzieci te, jeszcze przed urodzeniem, były diagnozowane, dzięki czemu mama była kierowana i rodziła na zaawansowanym oddziale noworodkowym. Dziś takie urodzenia zdarzają się często na oddziałach podstawowych, które - mimo, ze mają doskonałych lekarzy - nie posiadają odpowiedniego wyposażenia do natychmiastowego działania. Transport dzieci do wyspecjalizowanych ośrodków to ogromne ryzyko, którego wszyscy chcieliby uniknąć. Tym bardziej, że czas oczekiwania na specjalistyczny, neonatologiczny transport często także bywa długi. - dodaje.

Stalowa Wola w ciągu 25 lat dostała od Orkiestry sprzęt wartości 799 tysięcy 315 złotych. Szpital dostał 592 tysiące 117 tysięcy złotych, w tym Oddział Noworodkowy 361 tysięcy 675 złotych, Oddział Chorób Dziecięcych 80 tysięcy 657 złotych, Oddział Pediatryczny 142 tysiące 971 tysięcy złotych, Dział pomocy Doraźnej 6 tysięcy 812 złotych. Z kolei w tym roku Zakład Opiekuńczo-Pielęgnacyjny w Stalowej Woli po ubiegłorocznej zbiórce otrzymał od Orkiestry 207 tysięcy 198 złotych na kupno sprzętu, między innymi wagi do ważenia pacjentów.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Sobota, 13 stycznia 2018 r. godz. 23:06
~Ola
Nie sądziłęm, że aż taki z ciebie ciężki matoł.
+0-0
Sobota, 13 stycznia 2018 r. godz. 20:18
~Bławat
@Ola- tatuować powiadasz? Skoro program skierowany do niemowlaków, to sama weź tatuownicę i bij numery jak w nazistowskich obozach. Masz zapędy! ,,Pieniądze dla TVN, który w latach 2008-2013 dostał niemal 22 miliony złotych, a także Polsat, który z rządowej puli otrzymał prawie 10 milionów złotych''. Prenumerata GW też cię nie bolała? Nawet pogaduszki HGW za marne 48 tys za lipiec, też nie boli. Wystawiają sobie pensje po kilkanaście tys zł miesięcznie i zlecenia dla rodzinnej firmy. Prezes Owsiak, pracownik graficzny Owsiak, pracownik medyczny Lidia Owsiak, Konwent Owsiakowie, Rodzina Tabasco. Niech każdy daje co chce i ile chce, ale wara od publicznych pieniędzy! Te można bezpośrednio kierować do szpitali! Nie chodzi mi o walkę z fundacją, ale o finansowanie organizowania zbiórek za publiczne pieniądze!
+0-0
Sobota, 13 stycznia 2018 r. godz. 17:53
~Ola
@Bławat, ty mnie nie pytaj ile poszło z publicznych pieniędzy na TV, tylko ty mi powiedz ja ta suma się ma do 8.000.000.000 publiczych pieniędzy, którą wpycha się Episkopatowi pod sutannę. Już sama religijna indoktrynacja dzieci kosztuje 1.600.000.000. Owsiak pracuje na sowje pieniąde. Tym sie przyjmuj, bo to pieniądze wsadzone psu... w wiesz gdzie. Policz też ile idzie publicznych pieniędzy na złodzieja z Torunia i Kur....skiego, ktory dostał już na swoją gównianą TV 1.700.000.000. Powtarzam jeszcze raz - wytatuuj sobie deklrarcję o braku twojej zgody na używania sprzętu WOŚP, żeby ratować twoje podłe życie.
+0-0
Sobota, 13 stycznia 2018 r. godz. 14:59
~Bławat
@Ola- napisz ile publicznych pieniędzy wydały samorządy i telewizja na organizację poprzednich zbiórek.
+0-0
Sobota, 13 stycznia 2018 r. godz. 09:53
~Ola
Do wszystkich krytykujących WOŚP - on wam w Dudę. Cierniowy, żeby wam nie było za dobrze, nienawiste ciemniaki. Noś ze sobą deklarację, że nie życzysz sobie korzystania ze sprzętu zakupionego przez fundację dla ratowania tobie, czy twoim dzieciom życia. Podpisz i noś przy Dudzie, a najlepiej wytatuuj sobie na czole, matole.
+0-0
Środa, 10 stycznia 2018 r. godz. 20:33
~Mira
Tak trzeba dać perę melonów na bzdetne światełko do nieba fajerwerki dla idiotów pare set na festiwal tarzania się w błocie zidiociałej ni to młodzieży i ideologom głębokiej komuny. A wreszcie prywatny biznes oszołoma resertowego dziecka jak Mrówka Cała itp a na koniec wypożyczony sprzęt dla szpitali. Wykorzystywanie dzieci do zbierania kasy Żenada ``````````````````````````````````````` To fakt, torunski ojciec-oszust jeszcze nie wykorzystuje dzieci do zbierania kasy na swoje przedsiewziecia biznesowe !
+0-0
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 23:28
~@blawat
@blawat masz prawo do autokompromitacji. Pisz więcej. Pozdrawiam serdecznie
+1-0
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 22:59
~Bławat
Widzę same wyrafinowane pieszczoty słowne. Tak to jest, gdy argumentów brak. @maniac-Melon jest własnością WOŚP i otrzymuję od niego dywidendę, to chyba normalne w końcu wpłaciła na udziały, chyba 1.5 mln. Być prezesem Melona, to nie byle gratka, można zatrudnić znanego grafika, można dać zlecenia znanej rodzinnej firmie. Melon to nie WOŚP, ale jest własnością WOŚP w 100%. Cele statutowe są zupełnie inne.
+0-1
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 16:06
~Stosh
Bławatek masz cechę pisowskiego kundelka jak nie może ugryźć to przynajmniej obsika. gratulacje ten ocet robi swoje tak trzymaj
+1-0
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 15:54
~Rak
Bławat. To dno i pisowski osiol
+1-0
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 13:40
~@blawat
@blawat masz prawo do autokompromitacji. Pisz więcej.
+1-0
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 13:10
~asa
A kto oglądał owsiaka jak na czworakach szukał słoika na stole Paląc głupa jak padło pytanie o rozliczenia dokumenty itp To zenujące patrzeć na taki spektakl starego cwaniaka
+0-1
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 11:32
~Niko
Przez ostatnich 6 lat blisko 50 milionów złotych trafiło do podziału dla rodziny Owsiaków ! Dzieci zbierające do puszek de facto zbierają na wynagrodzenia dla założycieli WOŚP:
+0-2
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 10:53
maniac
@Bławat: Polecam czytanie ze zrozumieniem ze szczególnym uwzględnieniem zwrotu "darowizny celowe" (tj przekazywane w określonym celu - np związanych z realizacją przystanku). Pieniądze WOŚP to nie tylko pieniądze pochodzące ze zbiórek. Złoty Melon jest źródłem dochodu dla WOŚP i przekazuje swojemu jedynemu właścicielowi (tj WOŚP) dywidendę.
+0-0
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 10:44
~hello kitty
wiecie co kołki od kaszanki? jak wam nie pasuje Owsiak to wyślijcie Rydzykowi i stulcie japy a w razie choroby naklejcie sobie na głupich łbach naklejkę, że nie chcecie korzystać ze sprzętu zakupionego przez Owsiaka tylko przez Rydzyka, co za ciemniaki, Boże gdzie ja żyję?! tak wam ciężko wrzucić 5 zł do puszki a na chlanie, faje i pedofilom na tacę no problem? żałosne
+1-0
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 10:11
~Bławat
@maniac- czy te pieniądze sponsorów Woodstock nie są wpłacane za pośrednictwem WOŚP? Napisz, że tak nie jest. Czy Złoty Melon i jego pracownicy nie są opłacani z pieniędzy WOŚP i czy ich praca przy organizacji Woodstock jest opłacana z innego źródła? Czy nie są to milionowe kwoty? Zaprzecz i podaj kwoty, i źródła.
+0-1
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 09:57
~Bławat
@Rak- posiadasz wybitnie rozbudowaną elokwencję! Dalej, załóż sobie czapkę z Aurory i daj sygnał do ataku. Sam wrzucałem do puszek, to dziwne, że wymagam przejrzystości wydawania pieniędzy? Złoty Melon, Mrówka Cała- po co te firmy? Przeczytaj; jak Mrówka Cała wynajmowała WOŚP i Złotemu Melonowi lokale. Czy pomysłodawca WOŚP i KOD-u to nie jedna i ta sama osoba?
+0-0
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 07:41
~10.2.37.78
Zamiast na kolęde w tym roku dam na WOŚP.
+0-0
Wtorek, 9 stycznia 2018 r. godz. 04:29
~Rak
Bławatek zostań ty Judymem masz szanse pisowski parobku
+0-0
Poniedziałek, 8 stycznia 2018 r. godz. 19:01
~Siema
brawo dla Jurka, wolontariuszy i darczyńców. Do zobaczenia w niedzielę i na przystanku Woodstock. Będzie się działo i dobrze. Jedni maszerują każdego 10 i wydają miliony i tylko biorą, a inni potrafią się dzielić i dawać, na szczęście tych drugich jest więcej.
+1-0
Poniedziałek, 8 stycznia 2018 r. godz. 17:54
~Tedy
Pozdrawiamy Stalowowolski Sztab WOŚP. Podobno wystawiacie swojego kandydata w wyborach do rady miasta ? Filip życzymy powodzenia i trzymamy kciuki .
+0-0
Poniedziałek, 8 stycznia 2018 r. godz. 17:39
~sbgs
emerytka- rozmawiałem z kobietą ze szpitala, sprzęt w szpitalu po zbiórce jest ten sam, ale naklejki nowe...
+0-1
Poniedziałek, 8 stycznia 2018 r. godz. 17:23
maniac
Eh... jak jednemu z drugim się nie podoba WOŚP/Owsiak/Zbórka/Światełko to zdradzę wam tajemnicę. Nie musicie nic wrzucać do puszek. Nikt też nie będzie sprawdzał czy wrzuciliście jak będą Was ratować sprzętem zakupionym przez WOŚP. Owsiak nic nie kupuje? A i pewnie, ale może jeden z drugim sam zorganizuje zbiórkę na jakiś szczytny cel. Za trudne? No to może jednak jakieś wyrazy uznania temu przebrzydłemu Owsiakowi się jednak należą. Aaa... może chodzi o to że "Przystanek Woodstock jest organizowany z puszek"? No to gdyby jeden z drugim poświęcił choćby 2 minuty to by się dowiedział, że koszty organizacji tak jak koszty działalności administracyjnej są pokrywane z darowizn celowych oraz wpłat sponsorów. Wkleiłbym linka do sprawozdania byś jeden z drugim nie musiał się wysilać, ale nie przejdzie moderacji ;) No i na koniec... chcesz rzucić do puszki lub przelać na konto WOŚP? Nikt Ci nie broni. Nie chcesz? Nikt Ci nie karze. Chcesz wspomóc Caritas? Nikt Ci nie broni. Nie chcesz? też nikt Ci nie karze. A w ogóle najlepiej będzie jak wspomożesz obie te organizacje.
+0-0
Poniedziałek, 8 stycznia 2018 r. godz. 16:22
~emerytka
Do kilku komentatorów poniżej. Nie odpowiada Wam Owsiak i jego akcja, nie wrzucajcie do puszek, tylko sami spróbujcie wymyślić i zrealizować akcję podobną do WOŚP -powodzenia życzę. Ja wolę dać na WOŚP, której sprzęt widzę wszędzie niż do Caritas. Każdy ma wybór.
+1-0
Poniedziałek, 8 stycznia 2018 r. godz. 14:53
~aga
Owsiak to cwaniak w czerwonych portkach
+0-2
Poniedziałek, 8 stycznia 2018 r. godz. 14:27
~Bławat
@Akcja- jeśli zbiórka jest prowadzona w konkretnym celu, to tak powinna być wydatkowana wraz z wszelkimi odsetkami. Woodstock nie jest zawarty w haśle przewodnim! To źle, gdy ktoś tego wymaga? Bezinteresowni są wolontariusze, dzieci, rodzice tych dzieci, natomiast nie mogę tego powiedzieć o Owsiaku! Na pewno nie jest Judymem.
+0-1
Poniedziałek, 8 stycznia 2018 r. godz. 13:56
~Plan Petru
To nie Owsiak kupuje sprzęt, ale ci którzy dają do puszek, zrozumcie w końcu. Owsiak nie daje z własnej kieszeni, ale z tego co wrzucicie! nie mogę już słuchać o tym ile Owsiak robi dla dzieci...
+0-1
Poniedziałek, 8 stycznia 2018 r. godz. 13:21
~Akcja
Rusza akcja rozdawania deklaracji pod kościołami, przeciwników WOŚP Prosi się o noszenie tejże deklaracji przy sobie z dokumentami która to informuje służby medyczne że nie życzymy sobie korzystania z sprzętu zakupionego przez WOŚP
+0-0
Poniedziałek, 8 stycznia 2018 r. godz. 13:19
~Zbychu
Uważajcie na Dzidka z czarneckiego. On będzie zbierał na piwo.
+0-1
Poniedziałek, 8 stycznia 2018 r. godz. 12:13
~allo
Tak trzeba dać perę melonów na bzdetne światełko do nieba fajerwerki dla idiotów pare set na festiwal tarzania się w błocie zidiociałej ni to młodzieży i ideologom głębokiej komuny. A wreszcie prywatny biznes oszołoma resertowego dziecka jak Mrówka Cała itp a na koniec wypożyczony sprzęt dla szpitali. Wykorzystywanie dzieci do zbierania kasy Żenada
+0-2
Poniedziałek, 8 stycznia 2018 r. godz. 11:36
~123321
wosp łączy pis i kościół dzielą...brawo !!
+0-0
Poniedziałek, 8 stycznia 2018 r. godz. 09:42
~dumdum
To jedyny moment by byc społecznie zjednoczonymi, więc nie żałujmy grosza dla szczytnego celu. Naszym malusińskim też ta pomoc może być potrzebna. W niedziele wesprzyjmy Jurka Owsiaka oraz wolontariuszy.
+1-0
Poniedziałek, 8 stycznia 2018 r. godz. 09:33
~Blackwood
To nie jest sprzęt Owsiaka. Owsiak łaski nie robi, że część tego co zbierze przekaże Szpitalom.
+0-1
Poniedziałek, 8 stycznia 2018 r. godz. 08:57
~mieszkanka
cały rok wrzucałam do pudełka po moich ulubionych butach 50 zł, teraz tą kasę oddam Owsiakowi, ponieważ jego sprzęt uratował życie mojego wnuczka, na tacę g
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2018 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.