Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 20 listopada 2018 r. Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała
 Wiadomości lokalne
» DK77: 42-letni obywatel Ukrainy potrącony na przejściu w Stalowej Woli
» W powiecie bez zmian. Duet Zarzeczny i Sołtys
» Rozpoczęcie nowej kadencji rady gminy i wójta w Pysznicy
» Radni złożyli ślubowanie i zaczęli od zgrzytu
» Podsumowanie IX edycji konkursu zbiórki makulatury i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego!
» "Wielcy nieobecni" na scenie MDK
» 2-letnie dziecko pod opieką pijanej kobiety
» Nastolatka potrącona na Poniatowskiego
» Ruszyły przygotowania do XXVII finału WOŚP
» Prezydent i przewodniczący na Kongresie 590
» Ciemno na Młodyniu
» Młodzi filmowcy dla Niepodległej
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Godzinami o książkach - Skrawki
» Droga do niepodległości - koncert Stalowej Orkiestry
» Święty Mikołaj i wielki atak zimy
» Wielka Wojna nad Dolnym Sanem
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Rada Miasta 2018-2023
»Rada Miasta 2018-2023
»100-lecie Niepodległej w Stalowej Woli
»Miasteczko ruchu drogowego w Rozwadowie
»80-lecie harcerstwa w Stalowej Woli
»Minister Sportu Witold Bańka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Czwartek, 7 grudnia 2017 r. godz. 11:07     /Magdalena Rodecka/
Prezydent pyta: czy w Stalowej Woli powinien powstać park linowy?

Park jest wzorowany na obiekcie jaki powstał w Czechach. W Stalowej Woli miałby być ulokowany w miejscu alejki prowadzącej od ulicy Mickiewicza do Państwowej Szkoły Muzycznej.
Park jest wzorowany na obiekcie jaki powstał w Czechach. W Stalowej Woli miałby być ulokowany w miejscu alejki prowadzącej od ulicy Mickiewicza do Państwowej Szkoły Muzycznej.
Fot. UM Stalowa Wola
Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny ogłosił kolejne internetowe referendum w sprawie budowy w naszym mieście miejsca rekreacji. Tym razem chodzi o innowacyjny park linowy z wewnętrznymi labiryntami, przeszkodami oraz wieżami widokowymi pośród drzew.

Post umieszczony przez prezydenta na jego profilu FB spotkał się z ogromnym odzewem. Doczekał się po 14 godzinach 405 udostępnień, 123 komentarzy praz ponad 1100 polubień. Zdecydowana większość mieszkańców jest za budową parku linowego. Pomysł miał pojawić się po rozmowach z mieszkańcami, którzy zgłaszali zapotrzebowanie na tego typu atrakcję.

Jak tłumaczy prezydent Lucjusz Nadbereżny, wszystkie wiszące pomosty, pomiędzy wieżami oraz drzewami są odpowiednio zabezpieczone, umożliwiając swobodny spacer oraz bezpieczne pokonywanie przeszkód. Wewnętrzne labirynty umożliwiają świetną zabawę, połączoną z wysiłkiem fizycznym i ćwiczeniami z koordynacji ruchowej. Park będzie posiadał dwa piętra, będąc jeszcze bardziej atrakcyjnym dla różnych grup wiekowych. Świetnym elementem będzie wielka spiralna zjeżdżalnia, umożliwiająca zjazd z najwyższego piętra na sam dół. Projekt zakłada wybudowanie wież widokowych, które poprzez specjalne podjazdy, umożliwią podziwianie krajobrazów dla osób niepełnosprawnych oraz rodziców z wózkami dziecięcymi.

Park jest wzorowany na obiekcie jaki powstał w Czechach. W Stalowej Woli miałby być ulokowany w miejscu alejki prowadzącej od ulicy Mickiewicza do Państwowej Szkoły Muzycznej. Inwestycja ma być realizowana po uzyskaniu przez Urząd Miasta dofinansowania w wysokości 30%.


Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 11 grudnia 2017 r. godz. 13:14
~@Tomek
30% dofinansowania do placu zabaw za 200.000 zł to raptem złotówka na mieszkańca dofinansowania. Te 60.000 zł to jest nic w porównaniu do wpływów z podatków. Samo vivo płaci pół miliona złotych, a obecny prezydent był bardzo przeciwny budowie. Obecnie miasto całkowicie zrezygnowało z uzbrajania nowych terenów. Znaczy to, że nie będzie kolejnych płatników podatku, z którego moglibyśmy sfinansować tereny rekreacyjne. I tutaj jest sedno problemu, nie w samych parkach i placach zabaw.
+0-0
Niedziela, 10 grudnia 2017 r. godz. 23:45
~a
A czy można prosić o dostęp do morza z piaszczystą plażą, najlepiej jakiegoś ciepłego i alpejski kurort narciarski?
+0-0
Niedziela, 10 grudnia 2017 r. godz. 08:30
~kropek
wysłać bydło ze stalowej do lasu to to samo po co im park? zaraz i tak zniszczą
+0-0
Sobota, 9 grudnia 2017 r. godz. 21:41
~CzcZ
Do fuks:pracował!ja pamietam go jak studiowałam w Lublinie,pracował w Call Center Orange!Tez dorabiałam sobie tam i właśnie stamtąd pamietam tego człowieka
+0-0
Sobota, 9 grudnia 2017 r. godz. 09:26
~mieszkanka stw
@Trzydziestolatek, ja muszę jeździć z dzieckiem na basen do Nowej Dęby bo w jesienią i zimą remont krytej pływalni a latem remont odkrytej, kupa dziadostwa
+0-0
Sobota, 9 grudnia 2017 r. godz. 00:40
~mango-tango
Moze podeslac prezydentowi St. Woli plany Disneyland'u? Moze cos z tych planow wykorzysta??
+0-0
Sobota, 9 grudnia 2017 r. godz. 00:28
~PAD
Szanowny "nicku"! Dzoana robi to na co ja stac, tzn. powoli rozwala dobra szkole. Pominawszy radykalne poglady polityczne oraz ultra-katolicyzm tej pani - to ona nie ma zupelnie zadnych kwalifikacji, by zarzadzac jakakolwiek instytucja oswiatowa!!
+0-0
Piątek, 8 grudnia 2017 r. godz. 18:48
~nick
Prezydent na facebook. Nie dziwię się Dżoanie, bo ona bierze z niego przykład. Inni też by tak mogli.
+0-0
Piątek, 8 grudnia 2017 r. godz. 15:39
~realista 38
Nie rozumiem jednego??? Po co tyle jadu??? Ludzie ruszcie się z tej cholernej stalówki i rozejrzyjcie!!! My nadganiamy wieloletnie zaniedbania i nie interesuje mnie kto rządzi, ale w jaki sposób to robi. Pewnie, że wiąże się to z pewnym zadłużeniem, ale to ostatni dzwonek, niebawem skończą się dotacje unijne w takim stopniu jak teraz i nic już nie zrobimy w tym mieście!!! Zauważcie, że do każdej inwestycji idą dofinansowania i dzięki temu możemy poprawić wizerunek i cechy użytkowe tego miasta, sam mam dzieci i wreszcie będę miał gdzie z nimi wyjść, a nie jeździł po innych mniejszych miejscowościach i w pewnym sensie zazdrościł. W komentarzach sami finansiści pytający o pracę, a ja mówie właśnie ona powstaje!!! Coraz łatwiej z założeniem własnej działalności gospodarczej, ba nawet dofinansowanie na start, a w stalowej powstają miejsca, gdzie będą gromadzili się ludzie i do tego z dziećmi( które potrzeby mają) w konkretnych miejscach- park,błonia... Ruszyć makówki i pomyśleć trochę, a gwarantuje, że "kilka" miejsc pracy będzie tego. A ja po pracy będę miał z dziećmi gdzie pójść i skorzystać z udogodnień jakie tam powstaną, może podpowiem w lecie to mogą być napoje,lody,wata.... Wystarczy pomyśleć, a nie tylko jączyć!!!! Cieszę się , że wreszcie ktoś pomyślał o najmłodszych mieszkańcach tego miasta!!! A tym co mówią o braku pracy to proponuje zabrać się do pracy, bo ona jest, tylko dla tych co naprawdę chcą!!! Pozdrawiam gorąco wszystkich rodziców z dziećmi
+0-0
Piątek, 8 grudnia 2017 r. godz. 13:40
~Trzydziestolatek
Popieram w 100%!!!! To żałosne, że muszę w lecie jeździć z dzieciakami do Janowa Lubelskiego do parku Zoom Natury, bo w tym naszym betonowym mieście dzieciaki nie mają po prostu co robić!!! Czekam z również z niecierpliowością na wodny plac zabaw. Panie Prezydencie, takimi inwestycjami imponuje Pan NAM MŁODYM LUDZIOM!! Proszę nie słuchać słów krytyki. W naszym mieście nareszcie zaczyna się coś dziać! Dziękujemy!
+0-0
Piątek, 8 grudnia 2017 r. godz. 13:30
~Iwona P.
Pomysł bardzo fajny! Jestem jak najbardziej ZA. W Stalowej Woli brakuje obiektów do zabaw dla dzieci i młodzieży. Mówię to z perspektywy młodej mamy! W innych miastach, często dużo mniejszych niż Stalowa Wola, już DAWNO powstawały takie inwestycje! Cieszę się, że i w naszym mieście nareszcie powstaną tego typu obiekty. Oby tak dalej Panie Prezydencie!
+0-0
Piątek, 8 grudnia 2017 r. godz. 10:57
~jura
lucjusz nadberezny porzadny gosc bardzo duzo robi la miasta szacun dla niego .w nastepnych wyborach glosujmy na niego ,warty jest tego wyboru.
+0-0
Piątek, 8 grudnia 2017 r. godz. 09:40
~alexis
Co jakiś czas zabierze głos aktywista pis-u i coś tam powie na temat rozwoju miasta i roli dłużnika... Mam obowiązek zapytać go czy on we własnym domu robiłby wszystko z pożyczek, od sąsiadów, krewniaków, kas zapomogowo pożyczkowych czy też banków? Przecież to jest takie proste odpowiedzieć, że nie. Wykazałby się troską o dzień jutrzejszy, skąd wziąć środki na spłatę długów? Wykazałby troskę i roztropność, ktorej niestety brakuje p. Nadbereżnemu, szkoda! Nie ciesz się z tego co zrobił a popatrz ile długów zostawia!
+0-0
Piątek, 8 grudnia 2017 r. godz. 09:15
~kornik
Do "szkoda słów" ten człowiek żyje z naszych podatków i co chce to wyrabia, bo nie ma żadnych hamulców. Po prostu puszcza miasto po... brzytwie! Wie, że prezes prezesów kombinuje przy ordynacji wyborczej by tylko były dwie kadencje dla tzw. samorządowców i on się z tym liczy. Po nim choćby zgliszcza i ruiny pozostaną! Jest człowiekiem bez wyobraźni nastawionym na lans i samouwielbienie. Typowy przykład narcyza!
+0-0
Piątek, 8 grudnia 2017 r. godz. 08:07
~grzech
Chleba nie igrzysk ! Kto za to płaci ? PiS-owska dziczy obudzcie się ! Na mikołaja dostaliście podwyżkę prądu na przyszły rok i na park z 500+ wam już braknie . Przecież to co robi swawolny aborygen jest na kredyt który później splacicie że swoich podatków ! Ludzie ....
+0-0
Piątek, 8 grudnia 2017 r. godz. 00:07
~Kandahar
TOMEK- Ty aktywisto niskiego intelektu, zainwestuj w słownik języka polskiego, a następnie używając poprawnej polszczyzny, spróbuj sklecić zdanie, w którym odpowiesz mi z jakich to "FUNDUSZÓW" prezydent pozyskał środki i co masz na myśli, pisząc rozwój / rozwija się, bo nowy chodnik, czy rewitalizacja skweru ma niewielkie znaczenie ekonomiczno- gospodarcze dla regionu.
+0-0
Czwartek, 7 grudnia 2017 r. godz. 23:08
~_______
Wstyd mi za poziom opozycyjnego hejtu... Prymityw na potęgę... Plują na swoje miasto.
+0-0
Czwartek, 7 grudnia 2017 r. godz. 22:53
~benek123
Aquapark by się przydał Mniejsze miasta mają np Dębica..
+0-0
Czwartek, 7 grudnia 2017 r. godz. 20:49
~500+
Zabrakło pytania do mieszkańców, czy łabądkowi z republiki RONDO nie należałoby dostawić samiczki, tak, aby wkrótce mogły doczekać się szczęśliwego potomstwa...
+0-0
Czwartek, 7 grudnia 2017 r. godz. 20:45
~Młodzież ze Stalowej
Bardzo dobry pomysł! Jesteśmy za! Brakuje w Stalowej miejscu gdzie mogą bawić się dzieci .
+0-0
Czwartek, 7 grudnia 2017 r. godz. 20:44
~Fuks
Podatnik Masz racje . Ten człowiek nigdy nie pracował . Tatuś dawał i mamusia karmiła bobasa z uroda ..... to co może wiedzieć na temat utrzymania , wiec wydaje pieniądze na lewo i prawo . Robi jakieś punkty gdzie ludzie będą wypoczywać ale czy będą mieli ci ludzie na wypoczynek . Zamiast budować nowe miejsca pracy ,sprowadzać nowych poważnych inwestorów to doprowadza ze to miasto wymiera Na tych błoniach będzie miała tylko robotę i zgłoszenia policja aby przepędzić pijaczków i żuli stalowowolskich . A ich przybywa roku na rok . Szydło właśnie zrezygnowała , może to samo zrobi włodarz miasta bo tez już nie daje rady . Wróć do mamy i taty
+0-0
Czwartek, 7 grudnia 2017 r. godz. 20:14
~M
Kudłate małpy będa miały swój wybieg i będą mogły poskakać
+0-0
Czwartek, 7 grudnia 2017 r. godz. 18:46
~Tomek
Aktywiści PO jak w amoku z nienawiści powtarzają bajkę o zadłużeniu tak jak samo jak wrogą propagandę o marszu niepodległości. PRAWDA JEST TAKA ŻE PREZYDENT BARDZO DUŻO ŚRODKÓW ZAŁATWIŁ NA WIELE INWESTYCJI W STALOWEJ WOLI Z RÓŻNYCH FUNDUSZÓW - dzięki czemu Stalowa Wiola się rozwija i skorzystają wszyscy mieszkańcy miasta i okolic. Pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej woli, złymi niem się co przejmować i zajmować.
+0-0
Czwartek, 7 grudnia 2017 r. godz. 18:25
~mieszkaniec
Sikorka - a co, ty tak się w życiu napracowałaś, że na mieszkanie nawet nie stać? No tak, jak się kończy "CKU" i robi jakieś kursy na cukiernika czy ch.. wie kogo to faktycznie nie ma pracy, a na pewno nie dobrze płatnej. Najlepiej nic nie robić i dostać pracę za 5000 netto bez żadnych umiejętności. Mieszkania socjalne? Żeby dać za darmo nierobom? Każdy urodził się taki sam, więc czemu tyle ludzi stać na mieszkanie, tyle osób jest bogatych i są też milionerami, a ty nie? Bo ci się nie chciało dupy ruszyć i zawodu nauczyć, albo przynajmniej rozplanować mądrze życie i otworzyć dobry biznes.
+0-0
Czwartek, 7 grudnia 2017 r. godz. 18:19
~szkoda słów
Prezydent pyta mieszkańców NA PRYWATNYM PROFILU NA FACEBOOKU? Toż to szok. Czy jako mieszkaniec miasta mam obowiązek założyć konto na komercyjnym portalu, żeby wiedzieć co się dzieje w mieście i na co mam wpływ? Ten człowiek żyje w realu???????
+0-0
Czwartek, 7 grudnia 2017 r. godz. 17:32
~andrzej d..a
W calej Polsce takie parki budują i prowadzą prywatne firmy Po co niby miasto ma na to wydawać kasę ?
+0-0
Czwartek, 7 grudnia 2017 r. godz. 16:45
~vitsu
Skoro nie ma pomysłu gospodarz miasta na jego rozwój to będzie wrzucał kosztowne tematy zastępcze byle pogrążyć miasto w długach. Po co nam park linowy gdy w mieście coraz mniej ludzi, nie ma klimatu dla przedsiębiorców, to za bezsens uważam zaciągać kolejne kredyty by zbudować coś co nie jest nośnikiem przedsiębiorczości. Bezsens!
+0-0
Czwartek, 7 grudnia 2017 r. godz. 16:38
~Zygmunt
Bez sensu zadłużać miasto na coś takiego. Lepiej zainwestować w coś co zatrzyma tu młodych mieszkańców, np. bloki komunalne i wybudować jakieś małe osiedle szeregówek i domów jednorodzinnych.
+0-0
Czwartek, 7 grudnia 2017 r. godz. 16:31
~Saw
@ hello kitty o ogródku poczytasz w innym texcie dzisiaj się pokazał w necie...
+0-0
Czwartek, 7 grudnia 2017 r. godz. 16:20
~Kandahar
ŚWIETNY POMYSŁ! Nareszcie myślą perspektywicznie. Gdy kolejne pokolenia zobaczą jak zadłużone jest miasto, będą mogły skrócić mękę w Parku Samobójców. Zawsze to kilka nowych miejsc pracy, bo jednej osobie ciężko będzie sciagac wisielcow. Moja aprobata
+0-0
Czwartek, 7 grudnia 2017 r. godz. 14:37
~Sikorka
W Stalowej Woli potrzebne są socjalne mieszkania i dobrze płatna praca. Park linowy nie zatrzyma w mieście młodych ludzi ani nie zapewni podstawowych potrzeb do życia w tym mieście ludziom, którzy uczciwie w swoim życiu pracowali, a teraz na starość tułają się po wynajmach, bo nie stać ich na zakup drogich mieszkań z rynku wtórnego czy u deweloperów za marne emerytury czy świadczenia. Panie Prezydencie proszę pomyśleć o tych którzy uczciwie pracowali dla Ojczyzny, a nie korzystali ciągle z ofert opieki społecznej. W naszym społeczeństwie są ludzie, którzy całe życie nie splamili się pracą, a mieszkają w mieszkaniach socjalnych lub komunalnych i jeszcze miasto płaci im opłaty i daje pieniądze na drobne wydatki. Z tego wniosek, że nie warto się uczyć, uczciwie pracować tylko być pasożytem, a miasto da wszystko za darmo.
+0-0
Czwartek, 7 grudnia 2017 r. godz. 14:09
~podatnik
Nadberezny a może tak coś co przynosi zyski miastu. Samo utrzymanie roczne błoni nadsanskich to kosz przeszło 100 tysięcy roczni, rowery 100 tysięcy, park miejski 100 tysięcy i tak dalej i tak dalej. Gościu nigdy uczciwie nie pracował. Nie zarabiał z pracy uzyskanej samodzielnie.
+0-0
Czwartek, 7 grudnia 2017 r. godz. 13:54
~Stalll
Do Jacenty a to brakuje pracy w Stalówce czy pracować się nie chce.
+0-0
Czwartek, 7 grudnia 2017 r. godz. 13:46
~hello kitty
ja pytam pana prezydenta kiedy zrobi podjazdy na ścieżkach rowerowych i kiedy doprowadzi do przyzwoitego stanu Ogródek Jordanowski
+0-0
Czwartek, 7 grudnia 2017 r. godz. 13:23
~Iwona
Wreszcie w Stalowej dzieje sie cos pozytywnego, smutno bylo patrzec jak to miasto coraz bardziej przygnebia miszkancow. Potrzeba tu nowej energii! O nowych miejscach pracy Pan Prezydent tez na pewno mysli. Robi duzo dobrego i zasluguje na szanse.
+0-0
Czwartek, 7 grudnia 2017 r. godz. 13:05
~jacenty
Gościu przechodzi samego siebie zapytaj się lepiej czy nie potrzeba ludziom nowych miejsc pracy bo jeszcze jedna kadencja tego pana w Stalowej zostaną sami emeryci
+0-0
Czwartek, 7 grudnia 2017 r. godz. 12:42
~piket
tak chcemy. jeszcze skocznie narciarską, wesołe miasteczko, oceanarium i planetarium. i obowiązkowo wszystko na kredyty. a tak na poważnie, który odpowiedzialny i poważny prezydent pyta na fejsie mieszkańców. przecież wiadomo, że użytkownikami są zazwyczaj ludzie młodzi. a to łatwy narybek do manipulowania i obiecanek, niezastanawiający się skąd na te fanaberie weźmie się pieniążki. duży dzieciak a nie prezydent. szkoda miasta.
+0-0
Czwartek, 7 grudnia 2017 r. godz. 12:03
~helios875
panie prezydencie bardzo dobry pomysł z tym parkiem liniowym
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2018 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.