Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 20 listopada 2018 r. Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała
 Wiadomości lokalne
» DK77: 42-letni obywatel Ukrainy potrącony na przejściu w Stalowej Woli
» W powiecie bez zmian. Duet Zarzeczny i Sołtys
» Rozpoczęcie nowej kadencji rady gminy i wójta w Pysznicy
» Radni złożyli ślubowanie i zaczęli od zgrzytu
» Podsumowanie IX edycji konkursu zbiórki makulatury i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego!
» "Wielcy nieobecni" na scenie MDK
» 2-letnie dziecko pod opieką pijanej kobiety
» Nastolatka potrącona na Poniatowskiego
» Ruszyły przygotowania do XXVII finału WOŚP
» Prezydent i przewodniczący na Kongresie 590
» Ciemno na Młodyniu
» Młodzi filmowcy dla Niepodległej
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Godzinami o książkach - Skrawki
» Droga do niepodległości - koncert Stalowej Orkiestry
» Święty Mikołaj i wielki atak zimy
» Wielka Wojna nad Dolnym Sanem
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Rada Miasta 2018-2023
»Rada Miasta 2018-2023
»100-lecie Niepodległej w Stalowej Woli
»Miasteczko ruchu drogowego w Rozwadowie
»80-lecie harcerstwa w Stalowej Woli
»Minister Sportu Witold Bańka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Środa, 6 grudnia 2017 r. godz. 11:20     /Informacja prasowa/
Stalowa Wola coraz bardziej skomunikowana

Znane są oferty cenowe firm zainteresowanych realizacją trzech odcinków drogi ekspresowej S19 od Niska do Sokołowa Małopolskiego, będącej częścią przyszłej trasy Via Carpathia. Wszyscy Wykonawcy zadeklarowali 10-letni okres gwarancji oraz skrócenie czasu realizacji do 34 miesięcy. Komisja przetargowa sprawdzi teraz oferty i wyłoni najkorzystniejsze. Podpisanie umów z wykonawcami planowane jest na II kwartał przyszłego roku.
Znane są oferty cenowe firm zainteresowanych realizacją trzech odcinków drogi ekspresowej S19 od Niska do Sokołowa Małopolskiego, będącej częścią przyszłej trasy Via Carpathia. Wszyscy Wykonawcy zadeklarowali 10-letni okres gwarancji oraz skrócenie czasu realizacji do 34 miesięcy. Komisja przetargowa sprawdzi teraz oferty i wyłoni najkorzystniejsze. Podpisanie umów z wykonawcami planowane jest na II kwartał przyszłego roku.
Znane są oferty cenowe firm zainteresowanych realizacją trzech odcinków drogi ekspresowej S19 od Niska do Sokołowa Małopolskiego, będącej częścią przyszłej trasy Via Carpathia. Wszyscy Wykonawcy zadeklarowali 10-letni okres gwarancji oraz skrócenie czasu realizacji do 34 miesięcy. Komisja przetargowa sprawdzi teraz oferty i wyłoni najkorzystniejsze. Podpisanie umów z wykonawcami planowane jest na II kwartał przyszłego roku.

Odcinek S19 od Niska do Sokołowa Małopolskiego realizowany będzie w systemie "projektuj i buduj". Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie zaprojektowanie poszczególnych odcinków drogi ekspresowej S19, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wybudowanie drogi wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą, opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w II połowie 2019r. a zakończenie w 2021r.

Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.), wskazuje budowę szlaku jako główny priorytet inwestycyjny.

Korytarz Via Carpathia, którego głównym elementem jest droga ekspresowa S19 od granicy ze Słowacją w Barwinku aż do Białegostoku (Knyszyn), i dalej na północ stanowi priorytet w następnych latach, w szczególności w zakresie przyspieszenia prac przygotowawczych, tak by była możliwa jak najszybsza realizacja tego ciągu, łączącego kraje Bałtyckie z resztą Unii Europejskiej oraz jej wschodnimi sąsiadami.

W Polsce szlak Via Carpathia będzie miał długość ponad 700 km i przebiegał będzie przez województwa: podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie. Cały jej przebieg ma zapewnione finansowanie.

Droga ekspresowa S19 w województwie podkarpackim będzie miała docelowo długość ok. 169 km. Równolegle prace nad realizacją S19 prowadzone są także na terenie woj. lubelskiego.

Zakończenie wszystkich prac i udostępnienie kierowcom do ruchu drogi ekspresowej S19 pomiędzy Rzeszowem a Lublinem planowane jest w 2021r. Odcinki, które będą realizowane przewidziane są do współfinansowania ze środków Unii Europejskiej.

Tymczasem w czwartym kwartale 2018 roku nastąpi rozpoczęcie prac budowy obwodnicy dla Stalowej woli i Niska. Termin zakończenia wszystkich prac to połowa 2021 roku.

Obwodnicę o długości 15,3 km w ciągu drogi krajowej 77 z 5 wiaduktami i jednym mostem wybuduje Konsorcjum firm Mostostal Warszawa i Acciona. Wartość inwestycji to 200 milionów złotych. Umowa przewiduje realizację zadania w formule "zaprojektuj i wybuduj". W ramach tej formuły należy opracować dokumentację projektową, uzyskać decyzje administracyjne, opracować dokumentację powykonawczą i uzyskać pozwolenia na użytkowanie. Przed rozpoczęciem prac budowlanych należy przygotować infrastrukturę towarzysząca (obiekty inżynierskie, drogi zjazdowe, system odwodnienia, oznakowanie) oraz usunąć elementy infrastruktury technicznej, które kolidują z inwestycją (demontaż słupów wysokiego napięcia).

Na obwodnicę jadąc w kierunku Niska wjedziemy na rondzie u zbiegu ulic Podskarpowej i Chopina, dalej droga przebiegać będzie wzdłuż rzeki San. W miejscowości Przędzel koło Rudnika (planowany węzeł komunikacyjny), trasa połączy się z drogą ekspresową S19, stanowiącą część międzynarodowego szlaku Via Carpatia.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 8 grudnia 2017 r. godz. 02:16
~hutnik na emeryturze
Jejku to tam wszyscy do komunii teraz chodzom? Jejku jak tak można długo bez grzechu. Toć przecież macie tam jakieś pokusy bo jak inaczej możę być jejku. To jak wy siem nawracacie?
+0-0
Piątek, 8 grudnia 2017 r. godz. 00:51
~GDZIE SĄ EKOLODZY?
S19 ma przeciąć Lasy Janowskie.
+0-0
Czwartek, 7 grudnia 2017 r. godz. 21:06
~@rozbawiony
Chciałbyś budować tory do Radomyśla w momencie gdy brakuje chętnych na autobus? A co do S74 - obowiązuje rozporządzenie ministra w sprawie jej przebiegu.
+0-0
Środa, 6 grudnia 2017 r. godz. 23:08
~Rozbawiony
Tylko dla czego ta droga jest tak daleko od Stalowej . ONA POWINNA BYĆ MIĘDZY NISKIEM A STALOWĄ . BO dziś to jest tak Jak W Radomyślu mają tory na Kępie. PS. Dopiero S-74 skomunikuje Stalową Ale podobno PIS od puszcza na rzecz Kraśnika i Annopola Wydruki nowych map i atlasów drogowych.
+0-0
Środa, 6 grudnia 2017 r. godz. 23:03
~Big John
Wkurzony - nie lecz się w Stalowej! Są lepsze ośrodki psychiatrii w Polsce.
+0-0
Środa, 6 grudnia 2017 r. godz. 21:52
~Wkurzony
Ty rygiel zarygluj się bo oszczędności w drogach to wymysl pisuaru. To te debile wymyślili a właściwie malpuja francuskiebrozwiazanie z nationalek , które Francuzi już odpuscili wiedząc że w tych czasach to patent na korki. Ale miało być taniej żeby mogło być dużo. Jak na razie to za wrednego PO powstało kilka tysięcy km dróg a nasza obwodnica miała być gotowa do 2018 roku. No ale oni kradli. A św PiS nie. To znaczy nie buduje, nie inwestuje i cieszy się a właściwie to durnym pislamistom wmawia że mają nadwyżke.
+0-0
Środa, 6 grudnia 2017 r. godz. 21:25
~@Rygler
S19 Rzeszów-Lublin będzie w całości dwujezdniowa z wyjątkiem obwodnicy Sokołowa Małopolskiego. Korki będą raptem na kilku kilometrach - nie tak tragicznie. Była wybór - albo budowa 2+1 i oddanie do użytku w 2017, albo zmiana projektu i kolejne 4 lata utrudnień w Sokołowie
+0-0
Środa, 6 grudnia 2017 r. godz. 21:21
~Niunio
Droga ekspresowa S19 będzie miała po dwa pasy w każdym kierunku. Platforma Obywatelska była za rozwiązaniem 2+1 mamy tego efekt na odcinku Sokołów Mlp w kierunku Stobiernej. Dobrze ze PISiory nie są za dalszą taką budową. Jednojezdniowa będzie obwodnica StalowaWola Nisko z szerokimi poboczami jak obwodnica Grębowa
+0-0
Środa, 6 grudnia 2017 r. godz. 19:28
~Basia
Moze ktos wyremontowac ten jeb..y odcinek obwodnicy od vivo do świateł?
+0-0
Środa, 6 grudnia 2017 r. godz. 16:47
~Winnicki
Swiry. Stalowa Wola... skomunikowana... czy naprawdę nie wiecie co to znaczy? Przecież mamy te same drogi do Niska od 100lat więc czym wy towarzysze się chwalicie... Ciekawe czy w magistracie tak przy paleniu papierosów tak sobie mówicie do siebie
+0-0
Środa, 6 grudnia 2017 r. godz. 14:54
~Zdenek
Nie ważne kto,ważne że to bubel. Takie rozwiązanie jest katastrofą komunikacyjną. Zwłaszcza,że to tranzyt pomiędzy Okręgiem Kaliningradzkim, Krajami Bałtyckimi, Białorusią a Rumunią, Bułgarią, Turcją, Węgrami oraz krajami byłej Jugosławii. Już teraz widuje się wiele Tirów z tych krajów, a co będzie gdy oddadzą do użytku całość?
+0-0
Środa, 6 grudnia 2017 r. godz. 13:39
~@ Rygler
Decyzja o której piszesz że ma być taka wąska droga zapadła za poprzedniej władzy... Im podziękuj
+0-0
Środa, 6 grudnia 2017 r. godz. 13:05
~Rygler
Szkoda tylko, że ta droga ekspresowa nie będzie miała dwóch pasów ruchu w obydwu kierunkach - czyli będzie się korkować i za jakiś czas będzie konieczne przebudowa, to moim zdaniem niegospodarne niestety.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2018 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.