Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 20 listopada 2018 r. Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała
 Wiadomości lokalne
» DK77: 42-letni obywatel Ukrainy potrącony na przejściu w Stalowej Woli
» W powiecie bez zmian. Duet Zarzeczny i Sołtys
» Rozpoczęcie nowej kadencji rady gminy i wójta w Pysznicy
» Radni złożyli ślubowanie i zaczęli od zgrzytu
» Podsumowanie IX edycji konkursu zbiórki makulatury i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego!
» "Wielcy nieobecni" na scenie MDK
» 2-letnie dziecko pod opieką pijanej kobiety
» Nastolatka potrącona na Poniatowskiego
» Ruszyły przygotowania do XXVII finału WOŚP
» Prezydent i przewodniczący na Kongresie 590
» Ciemno na Młodyniu
» Młodzi filmowcy dla Niepodległej
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Godzinami o książkach - Skrawki
» Droga do niepodległości - koncert Stalowej Orkiestry
» Święty Mikołaj i wielki atak zimy
» Wielka Wojna nad Dolnym Sanem
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Rada Miasta 2018-2023
»Rada Miasta 2018-2023
»100-lecie Niepodległej w Stalowej Woli
»Miasteczko ruchu drogowego w Rozwadowie
»80-lecie harcerstwa w Stalowej Woli
»Minister Sportu Witold Bańka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Poniedziałek, 4 grudnia 2017 r. godz. 19:21     /Magdalena Rodecka/
Rozpoczęły się przygotowania do Marszu Milczenia

13 grudnia 2017 roku będziemy obchodzić 36 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przez reżim komunistyczny. Z tej okazji ulicami Stalowej Woli przejdzie Marsz Milczenia.
13 grudnia 2017 roku będziemy obchodzić 36 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przez reżim komunistyczny. Z tej okazji ulicami Stalowej Woli przejdzie "Marsz Milczenia".
Fot. Jacek Rodecki
13 grudnia 2017 roku będziemy obchodzić 36 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przez reżim komunistyczny. Z tej okazji ulicami Stalowej Woli przejdzie "Marsz Milczenia".

Tegoroczne uroczystości rozpoczną się pod krzyżem koło zajezdni autobusowej bramy nr 3 Huty Stalowa Wola o godzinie 17:15. Następnie uczestnicy przemaszerują ulicami ulicami miasta do Bazyliki pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski na mszę świętą o godzinie 18:30. Po mszy przewidziane jest wyświetlenie filmu przygotowanego przez Ewę Kubernę i Julię Butryn w kinie Ballada.

Organizatorami upamiętniającymi wydarzenia z 1981 roku są Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ "Solidarność" Huty Stalowa Wola i Zarząd Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ "S". - Gromadząc się tu pod krzyżem, symbolem walki i męczeństwa pracowników Huty Stalowa Wola, który został postawiony w 1980 roku, przypominamy o tamtej haniebnej dacie. Składamy także hołd tym wszystkim, którzy oddali życie za idee "Solidarności" - twierdzi Henryk Szostak, szef hutniczej Solidarności.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 6 grudnia 2017 r. godz. 15:51
~jan
...@Hexx .... pewnie że będzie dużo, wszyscy co skorzystali finansowo na ,,dojnej zmianie" przyjdą całymi rodzinami i to trzy pokolenia, wszyscy uczniowie klas mundurowych też przyjdą ,,dobrowolnie" a ze szkoły 11-tki to pewnie przyjdzie ,,dobrowolnie" połowa uczniów czyli jakieś 300 osób, pewnie ,,dobrowolnie" przyjdą harcerze ZHR z calego powiatu, pracownicy UM te maj liczne rodziny, radni pis te maja liczne rodziny, bedzie kupa patriotow .....
+0-0
Środa, 6 grudnia 2017 r. godz. 15:25
~Zdenek
Będę czekał, tylko napisz ile?
+0-0
Środa, 6 grudnia 2017 r. godz. 10:28
~mieszkanka stw
nie zapomnijcie wziąć różańców średniowieczne barany i nie wyjcie za głośno po drodze bo mieszkają w tym patomieście ludzie, którzy mają te wasze przedstawienia gdzieś i chcą mieć po pracy ciszę i spokój
+0-0
Środa, 6 grudnia 2017 r. godz. 08:30
~Moher49
Panie wyborco PO. Ani ONR, ani Młodzieży Wszechpolskiej przy okrągłym stole nie było. Marsz milczenia organizowany przez tych co zniszczyli Solidarność i zniszczyli, sprzedali zakłady pracy to obłuda. Wstydu nie macie, jeszcze Balcerowicza i Lewandowskiego i te wszystkie Thuny i Butryny zaproście na ten marsz. Najpierw wypędzili z kraju 5 mln młodych, zdolnych, myślących, przeputali wszystko co się dało teraz fałszywa żałość.
+0-0
Środa, 6 grudnia 2017 r. godz. 06:51
~@Hexx
Tak tak, znamy to - "raz zdobytej władzy nie oddamy już nigdy". Właśnie do tego zmierzają wszystkie działania rządzących, najpierw Trybunał Konstytucyjny, potem sądy, następnie kodeks wyborczy, a na koniec media. Obudź się.
+0-0
Środa, 6 grudnia 2017 r. godz. 04:38
~Hexx
Na marszu będzie setki ludzi, nie 30 jak na opozycyjnym proteściku pod sądem. Droga opozycja się bulwersuje bo ludziom już się niedobrze robi od tego wywyższania się? Już ludzie nie wierzą? Oderwali od stanowisk i stołków? Pora się przyzwyczaić, to będzie już na stałe...
+0-0
Środa, 6 grudnia 2017 r. godz. 02:09
~@Zdenek
Poczekaj jeszcze trochę. Na razie masz oczy kaczym łajnem zachlapane i oczadzony jesteś smoleńską mgłą. Jak wzrok i rozum wróci może być za późno...
+0-0
Wtorek, 5 grudnia 2017 r. godz. 23:43
~palestynczyk grzeczny
kaczynski to kalkstein, no tak
+0-0
Wtorek, 5 grudnia 2017 r. godz. 23:36
~white underground
nwo is coming
+0-0
Wtorek, 5 grudnia 2017 r. godz. 18:29
~bombo
Te marsze, wiece, sztandary, pochody z pochodniami, ogniska i wszędobylski kościół jako żywo przypomina późny czas II RP. Jak i czym tamto się skończyło już wiemy...
+0-0
Wtorek, 5 grudnia 2017 r. godz. 17:19
~Czesiek
Kaczyński i jego rodzina to wytwór sowiecki . Co jego ojciec wykładał ? Typowe bolszewickie pochodzenie czyli "przyszedł nie wiadomo skąd " A stan wojenny to dobry okres dla Polski i nie myślę milczeć w marszu padalców . Generał Jaruzelski bardzo dobrze zrobił wprowadzając stan wojenny , a teraz przybłędy z PiS chcą mu zabrać tytuł generalski pośmiertnie . Takie praktyki tylko w bolszewickim państwie sukcesu jakim jest polska obecnie . Nasze miasto niczym nie różni się od czasów PRL owskich . Rządzi sekretarz ,klakier , malarz wyrobów gotowych i banda popaprancow którzy godzą się na wszystko co powie główny ekonomista stalowej woli .
+0-0
Wtorek, 5 grudnia 2017 r. godz. 16:16
~opozycjonista
...uczestnicy przemaszerują ulicami miasta do bazyliki na mszę św. a następnie do słoneczka jak co roku ... ciekawe w jakim celu?
+0-0
Wtorek, 5 grudnia 2017 r. godz. 15:10
~Cin
Trzeba wspierać polskie więziennictwo.
+0-0
Wtorek, 5 grudnia 2017 r. godz. 13:26
~MOCCIEK
DO MOCIEK. JAK KTOŚ BYSTRY TO ODPOWIEDZ DAŁES W PIERWSZYM ZDANIU. A DLA MNIEJ ZORIENTOWANYCH; PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ A NAWET WCZEŚNIEJ WŁADZE PRZEJELI W ROSJI I POLSCE ŻYDZI,A NASZ KACZYŃSKI 100 PROCENTOWY PO MATCE ŻYD.
+0-0
Wtorek, 5 grudnia 2017 r. godz. 10:01
~mociek
Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich-Kalksteinów … 1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR. 2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce. 3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV. 4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji kręgu doradców Lecha Wałęsy, nie zostaje internowany. 5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989. 6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy. 7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym? Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską. Opowieściami o wykańczaniu bolszewików? Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał?
+0-0
Wtorek, 5 grudnia 2017 r. godz. 09:58
~Zdenek
No. Straszny totalitaryzm dziś się dzieje. Strach wychodzić z domu. Ciągłe łapanki, godzina policyjna, zlikwidowali TVN i Wyborczą za głoszenie jedynie słusznej prawdy. Na ulicach strach się wypowiadać bo wszędzie milicja i zamykają za byle co. W sklepach pustki, gorzała od 13-tej. Wczoraj nawet prąd wyłączyli na 2 godziny. Jak żyć?!
+0-0
Wtorek, 5 grudnia 2017 r. godz. 04:13
~jan
.... niech nie zapomną potępić Jaruzelskiego za to że olał największego patriotę IV RP i go nie internował. Widocznie ów patriota był dla władzy mniej groźny niż panie Kuberna i Rehorowska.
+0-0
Poniedziałek, 4 grudnia 2017 r. godz. 23:49
~PreczZpisemIsolidarnością
Walczyliśmy za wolnymi, demokratycznymi wyborami, walczyła o to Solidarność. Dziś Solidarność SPREDAŁA SIĘ PiSowi, który nawet nie dopuści do wyborów wolnych i demokratycznych, w tym do wyborów prezydenta, wójta i burmistrza, TO PARTIA WYBIERZE SWOJEGO WODZA. Jak za KOMUNY. TAK DZIŚ SŁUŻY SOLIDARNOŚĆ PiSowi, dla mnie sprzedawczyki i to nie to samo co SOLIDARNOŚĆ 80' Dorwali się stołków. a czy ten przewodniczący solidarności co miał rozprawę w sądzie i go sąd uznał za winnym DALEJ BĘDZIE PRZEWODNICZĄCYM ZIEMI SANDOMIERSKIEJ ??? PYTAM TO JEST SPRAWIEDLIWOŚĆ ??? SOLIDARNOŚĆ WSTYD gorzej niż KOMUNIŚCI !!!!
+0-0
Poniedziałek, 4 grudnia 2017 r. godz. 23:05
~Szechter
Zależy dla kogo normalny i co kto za normalność uważa. Parafrazując Roosevelta, który komentował systemy totalitarne, można powiedzieć, ze to co proponuje PiS nie jest ani niczym nowym ani niczym dobrym wbrew temu co jej przedstawiciele i protagoniści twierdzą.
+0-0
Poniedziałek, 4 grudnia 2017 r. godz. 22:54
~Bławat
Taka to demokracja; pod sądami nikt demonstrantów nie niepokoi, a na wspomnienie stanu wojennego, przyleci jaki Maleńczuk i może przyjdzie mu ochota, uczestnikowi z liścia dowalić. Wierzę jej?
+0-0
Poniedziałek, 4 grudnia 2017 r. godz. 22:29
~rrrebbuut
Poj..o was calkiem z tym rezimem.Tak moze tylko powiedziec ktos kto nie zyl w komunizmie.TDzieki bogu ze mamy ten PIS.Moze nareszcie ten kraj bedzie normalny.
+0-0
Poniedziałek, 4 grudnia 2017 r. godz. 22:13
~Stalowka
........ znowu zaczną się marsze, protesty i stajki - komuna wróciła......
+0-0
Poniedziałek, 4 grudnia 2017 r. godz. 22:02
~Szechter
Szczyt hipokryzji. Pisiory, którzy prowadzaja reżim podobny do komunizmu, w którego władzach wiodą prym indywidua pokroju komunistycznego prokuratora piotrowicza, gdzie ich generalisimmus kaczka nr 2 spał do południa 13 grudnia, maja czelność obchodzić rocznice tego dnia. No chyba, ze to dla was świętowanie.
+0-0
Poniedziałek, 4 grudnia 2017 r. godz. 21:28
~WyborcaPO
TAK MILCZENIA z flagami ONR i Młodzieży wszechpolskiej bo mają pozwolenie PiSu
+0-0
Poniedziałek, 4 grudnia 2017 r. godz. 20:23
~szczęśliwy
o co chodzi,nareście komuna wróciła a tu smutek ,RADOWAĆ SIĘ POWINNO /
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2018 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.