Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 20 listopada 2018 r. Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała
 Wiadomości lokalne
» DK77: 42-letni obywatel Ukrainy potrącony na przejściu w Stalowej Woli
» W powiecie bez zmian. Duet Zarzeczny i Sołtys
» Rozpoczęcie nowej kadencji rady gminy i wójta w Pysznicy
» Radni złożyli ślubowanie i zaczęli od zgrzytu
» Podsumowanie IX edycji konkursu zbiórki makulatury i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego!
» "Wielcy nieobecni" na scenie MDK
» 2-letnie dziecko pod opieką pijanej kobiety
» Nastolatka potrącona na Poniatowskiego
» Ruszyły przygotowania do XXVII finału WOŚP
» Prezydent i przewodniczący na Kongresie 590
» Ciemno na Młodyniu
» Młodzi filmowcy dla Niepodległej
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Godzinami o książkach - Skrawki
» Droga do niepodległości - koncert Stalowej Orkiestry
» Święty Mikołaj i wielki atak zimy
» Wielka Wojna nad Dolnym Sanem
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Rada Miasta 2018-2023
»Rada Miasta 2018-2023
»100-lecie Niepodległej w Stalowej Woli
»Miasteczko ruchu drogowego w Rozwadowie
»80-lecie harcerstwa w Stalowej Woli
»Minister Sportu Witold Bańka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 1 grudnia 2017 r. godz. 11:52     /Starostwo Powiatowe/
Kolejne inwestycje drogowe powiatu

Dwie drogi na granicach powiatu i województwa oraz ulica Jaśkiewicza w centrum Stalowej Woli - to najnowsze ukończone inwestycje drogowe zrealizowane przez Powiat Stalowowolski.
Dwie drogi na granicach powiatu i województwa oraz ulica Jaśkiewicza w centrum Stalowej Woli - to najnowsze ukończone inwestycje drogowe zrealizowane przez Powiat Stalowowolski.
Fot. Starostwo Powiatowe
Dwie drogi na granicach powiatu i województwa oraz ulica Jaśkiewicza w centrum Stalowej Woli - to najnowsze ukończone inwestycje drogowe zrealizowane przez Powiat Stalowowolski.

Tradycyjnie już, koniec roku kalendarzowego obfituje w kolejne odebrane inwestycje na drogach powiatowych. - Jeśli chodzi o realizowane obecnie przez Powiat Stalowowolski zadania drogowe, to niemal wszystkie oczy są skierowane na ulicę Poniatowskiego. I niedziwne, bo to nasza najpotężniejsza inwestycja drogowa w ostatnich latach. Ale dla nas ważne są również drogi położone poza Stalową Wolą - na terenie gmin wiejskich i je również staramy się remontować. Te odcinki nie zawsze są długie, ale mają duże znaczenie dla lokalnych społeczności - tłumaczy Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Tak właśnie jest w przypadku dwóch dróg na terenie gminy Zaklików, które przebudowywano w okresie październik - listopad. Mowa dokładnie o drodze powiatowej nr 1004R Zaklików - Borów, przebudowanej odcinku o długości 980 m, a także o drodze powiatowej nr 1001R Gościeradów - Zdziechowice - przebudowanej na odcinku o długości 810 m. W obu przypadkach wykonano zupełnie nowe warstwy drogowe: wyrównawczą, wiążącą i ścieralną oraz utwardzono pobocza i odmulono rowy. - To drogi położone nie tylko na granicy powiatów stalowowolskiego i kraśnickiego, ale też województw: podkarpackiego i lubelskiego. Obie znajdowały się wcześniej w bardzo kiepskim stanie. Dlatego cieszę się, że udało się je wyremontować. Tym bardziej, że na te inwestycje zdobyliśmy wsparcie finansowe zarówno ze strony Lasów Państwowych, jak i Gminy Zaklików, za co dziękuję - mówi starosta Zarzeczny.

Przebudowa 980-metrowego odcinka drogi powiatowej nr 1004R Zaklików - Borów kosztowała 342 tys. zł, z czego 137 tys. zł przekazały Lasy Państwowe za pośrednictwem Nadleśnictwa Gościeradów, 70 tys. zł - Gmina Zaklików, a 135 tys. zł pochodziło z budżetu Powiatu Stalowowolskiego. Natomiast na przebudowę 810-metrowego odcinka drogi powiatowej nr 1001R Gościeradów - Zdziechowice, z powiatowego budżetu wydano 97 tys. zł, taką samą kwotę dołożyły Lasy Państwowe za pośrednictwem Nadleśnictwa Gościeradów, a 50 tys. zł - Gmina Zaklików. Ta inwestycja kosztowała w sumie 244 tys. zł. Wykonawcą obydwu zadań drogowych było Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. ze Staszowa.

W ostatnich dniach listopada prace trwały również na ulicy Jaśkiewicza w Stalowej Woli. To krótki - 80-metrowy odcinek stanowiący dojazd od ulicy Mickiewicza do Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. W ramach inwestycji została ułożona nowa nawierzchnia asfaltowa. Koszt - 70 tys. zł, pokrył Powiat Stalowowolski.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 7 grudnia 2017 r. godz. 20:50
~Alfons
Hauzner na prezydenta !! Nadberezny niech zrezygnuje jak dziś szydło Beata
+0-0
Wtorek, 5 grudnia 2017 r. godz. 15:56
~wyborca
Rzygać się chce jak słysze o tych sukcesach w powiecie, o tych nowych drogach które z takim ogromnym trudem wybudowal pan Zarzeczny. Wystarczy, że powiem a upadku czterech małych firm w tym roku tylko ze względu na sławetny remont powiatowej ulicy Poniatowskiego. Tak, tak, aż cztery podmioty gospodarcze podniosły ręce do góry jak im pan starosta rychtował drogę, która dla niego jest sukcesem WĄTPLIWYM a dla nich była przyczyną upadku. To jest to zwycięstwo propagandy nad zdrowym rozsądkiem
+0-0
Wtorek, 5 grudnia 2017 r. godz. 04:13
~janka
Ludzie ! ! !. "Mądrujecie" myląc podstwowe fakty. Nadbereżny do ul. Poniatowskiego ma tyle do powiedzenia co tamten za ... . To droga powiatowa i zarządza tym rada/zarząd/powiatu. To, że za wąska to racja ale to problem ogólnopolski inwestorów i projektantów. Wystarczyło by włączyć tylko myślenie ale to w większości przypadków jest niewykonalne. Prywatny inwestor zapewne inaczej by ją przebudował, bo wydawałby SWOJE pieniążki. Amen.
+0-0
Niedziela, 3 grudnia 2017 r. godz. 19:07
~Emil Woś
To jednak wokół tego Nadbereznego to jedynie propagandowa machina się kręci . No cóż tak samo mi się wydaje że efekt "dobrej zmiany " to jakaś wielka ściema . Ciekawe czy zostanie ten Pan rozliczony za ten bałagan , a szczególnie za zadłużanie miasta . Obraz Pana prezydenta to osobnik bez wyobraźni , brak wykształcenia biznesowego ( KUL z całym szacunkiem dla magistrów to jednak poziom niski) a jeżeli on nie posiadam takowego wykształcenia albo praktyki to powinien mieć wokół siebie ludzi którzy się tym zajmują profesjonalnie . Z tego co mi wiadomo jego ręka jest malarz z huty stalowej woli bez żadnego wykształcenia a nawet z tego co piszą ludzie w komentarzach ,to człowiek który miał problemy z ukończeniem szkoły podstawowej ( nie został podobno promowany w 7 klasie ) Zaczynam już wątpić w działania naszych włodarzy miast . Wychodzi n to że jednak to tylko kłamstwo i czyste propaganda . A najciekawsze jest to czy ktokolwiek tych ludzi rozliczy za to marnotrawstwo ,bo inaczej tego nie można nazwać jeżeli zrobił ten człowiek modernizację ulic na Poniatowskiego( jeszcze nie skończony ) który tak jak widać nic nie daje nowego ,bo ulice są węższe i kilka łańcuchów . No może mąkę rondo koło Lidla było potrzebne że względu na trudny wyjazd z pod sklepu , ale przez te "inwestycje " warto zadłużać miasto jak piszesz Polka na 140 mln zł ( na dzień dzisiejszy ) Będziemy oddawać następne lata że swoich kieszeni Muszę się zastanowić i przemyśleć czy będę popierał te władze w następnych wyborach
+0-0
Niedziela, 3 grudnia 2017 r. godz. 18:47
~wit
Do POLKA ! Ani Slęzak ani Nadbereżny nie stworzyli żadnego zakładu pracy , bo nie są od tego !! Zapamiętaj to sobie i nie pisz takich bzdur .Ślęzak uzbroił tereny pod inwestycje , a Nadbereżny zajął się wyglądem miasta i chwała im obydwum za to .Twoje porównania nic nie wnoszą merytorycznego do sprawy , a tylko mącą w głowie ludziom pokroju tego barana Dzidka z Czarnieckiego
+0-0
Niedziela, 3 grudnia 2017 r. godz. 17:11
~polka
"Emil..." może tylko trochę wyjaśnię, ale tylko trochę. Szlęzak za 12 lat rządzenia miastem zostawił ok 72 mln złotych długu. Tyle potrzebował na wykonanie wielu wartościowych rzeczy w tym uzbrojenia terenow dla nowych inwestorów ktorzy teraz nie tylko zatrudniają pracowników ale także płacą nalezne podatki dla miasta. Nadbereżny jak dokończy kadencję w przyszłym roku to bilans jego długów za 4 laty wyniesie ok 140 mln. złotych. W tym zauważ, że nie stworzył ani jednego nowego zakładu pracy a tylko kupuje, opuszczone obiekty które będą w przyszłości obciążać budżet miasta. Wynik tego rządzenia będzie taki, że to my będziemy spłacać latami zaciągnięte przez niego długi. Jest się czego bać. Nadbereżny nie jest nawet cieniem Szlęzaka!
+0-0
Niedziela, 3 grudnia 2017 r. godz. 15:37
~Emil Woś
To znaczy że poprzednia władza była nieudaczników banda . Obecny prezydent to geniusz wraz z radnymi jakoś jest w stanie pchnąć to miasto i okolice w kierunku dobrobytu i przy okazji poprzez remonty dróg ulic, pomóc mieszkańcom w życiu codziennym . To tak na chłopski rozum jest i niech będzie . Chwała mu za to . Ale teraz drugie pytanie ? Czy to co robi jest naprawdę tak dobre ? Czy tylko propaganda sukcesu jak za czasów socjalizmu . Ponieważ ja obecne władze wychwalam za sukcesy a może się okazać ,że odbije mi się to czkawka albo dużą cowką . Niech ktoś mi to konstruktywnie wytłumaczy . Czy Ślęzak był "be " a obecny Lucjusz jest super ? Czy przypadkiem za kilka lat okaże się że Lucjan był nieudacznikiem któremu wydaje się że jest super hero stalowej woli?
+0-0
Sobota, 2 grudnia 2017 r. godz. 21:42
~cyca
Rzygać się chce jak słysze o tych sukcesach w powiecie, o tych nowych drogach które z takim ogromnym trudem wybudowal pan Zarzeczny. Wystarczy, że powiem a upadku czterech małych firm w tym roku tylko ze względu na sławetny remont powiatowej ulicy Poniatowskiego. Tak, tak, aż cztery podmioty gospodarcze podniosły ręce do góry jak im pan starosta rychtował drogę, która dla niego jest sukcesem a dla nich była przyczyną upadku. To jest to zwycięstwo propagandy nad zdrowym rozsądkiem. Czym się ludzie podniecacie? No czym?
+0-0
Sobota, 2 grudnia 2017 r. godz. 17:49
~Dzidek z czarnieckiego
Co z Czarnieckiego?
+0-0
Sobota, 2 grudnia 2017 r. godz. 08:53
~Bławat
Plandekotarka usunięta! Ten 810- metrowy dywanik miał chyba ze 40 lat.
+0-0
Sobota, 2 grudnia 2017 r. godz. 01:54
~janka
Dofinansowania potrzebne i wskazane tylko czy ... . Po 2-ch latach (z górą) nie zostaną tam ustawione zakazy tonażowe, które wyeliminują ruch pojazdów z drewnem. Wierzę, że szef Nadleśnictwa przed wpłatą dofinansowania ma stosowną umowę na dopuszczenie do ruchu w/w pojazdów. Informuję również, że samochody z drewnem są LŻEJSZE od innych Tirów (cementowozy itp.)a oni jakoś nic nie dopłacają do remonów dróg, chociaż kasy mają cho,cho i jeszcze trochę. A może tam mają inne myślenie ?. No może ... .
+0-0
Sobota, 2 grudnia 2017 r. godz. 01:39
~janka
Pozostała część tej drogi jest w powiecie Kraśnik ale oni mają "w poważaniu" ten odcinek.
+0-0
Piątek, 1 grudnia 2017 r. godz. 22:36
~as
droga z zaklikowa do borowa powinna byc zamknieta. po przejechaniu jej ok. 10 razy siadla mi elektronika w moim nowym mercu....komputery zwariowaly.....zrobili troche po 50 latach i zdjecia sobie robia... a reszta kiedy
+0-0
Piątek, 1 grudnia 2017 r. godz. 20:14
~kabi
dzidek, takich jak ty zatrudniają do kołysania bykom jajek
+0-0
Piątek, 1 grudnia 2017 r. godz. 19:17
~Dzidek z czarnieckiego
A roboty dalej nie ma
+0-0
Piątek, 1 grudnia 2017 r. godz. 18:14
~Użytkownik
MAM PYTANIE A KIEDY ZOSTANIE DOKOŃCZONA TA DROGA . POWIATOWA STALOWEJ WOLI POZOSTAŁO JESZCZE DO WYREMONTOWANIA TEJ ŻE DROGI POWIATOWEJ ZAKLIKÓW - BORÓW OKOŁO 2 KILOMETRY ZARZĄDZAJĄCY DOSKONALE WIEDZĄ W JAKIM STANIE JEST POZOSTAŁY ODCINEK.
+0-0
Piątek, 1 grudnia 2017 r. godz. 14:59
~do@Jan
Jan, co ci się nie podoba? Każda władza się chwali. Twoja po nie inaczej robiła tylko w Stalowej nic nie robili i nie mieli okazji się fotografować
+0-0
Piątek, 1 grudnia 2017 r. godz. 12:44
~Jan
strach się bać
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2018 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.