Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 12 grudnia 2017 r. Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
 Wiadomości lokalne
» Wielkie otwarcie 4-salowego kina Helios w Stalowej Woli!
» Posłanka Szumilas o polskim sądownictwie i edukacji
» Warsztaty muzyczne z nową klasą i dobroczynnym zabarwieniem
» Kolizja na Czarnieckiego. Ktoś przestawił znak
» Shanty rozkołysały festiwal na wodzie
» Piękne choinki powstały w bibliotece
» By być lepszym…
» Dwóch pijanych mężczyzn mogło zamarznąć
» "Szlachetna paczka" już u rodzin
» Trafił do aresztu za napad na kobietę
» W Centrum Edukacji Zawodowej "skutecznie szukali pracy"
» Modernizacja placu Piłsudskiego. Kierunki wytyczył nam Szczecin
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Wasze dyplomy poświadczają wiedzę, umiejętności, to że obcowaliście z ekspertami aby sami stać się nimi w przyszłości"
Dr hab. Marcin Tkaczyk, prof. KUL.
 Imprezy w mieście
» Chłopcy - spektakl ATD im. J. Żmudy
» Mikołajkowy turniej szachowy
» Wigilia Miejska w Stalowej Woli
» Wyspiański w Muzeum Regionalnym
» Wigilia Zaklikowska w MDK
» Walczyli o Polskę, w którą wierzyli - żołnierze "Tarzana"
» Noworoczna Gala Wiedeńska w MDK
» Podwieczorek przy fortepianie: Tryumfy Króla Niebieskiego - Bartosz Hadała
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»W straży otwarto zmodernizowane stanowisko kierowania
»Uwaga TVN w Stalowej Woli
»Nożownik w galerii handlowej VIVO!
»KUL: Inauguracja roku akademickiego 2017/2018
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Kronika Kryminalna

Czwartek, 12 października 2017 r. godz. 17:25     /ZS/
Potrącenie rowerzysty na KEN

Przy zjeździe z wiaduktu nad torami w kierunku centrum Stalowej Woli na przejściu na pieszych na ulicy Komisji Edukacji Narodowej, rowerzysta został potrącony przez renault clio.
Przy zjeździe z wiaduktu nad torami w kierunku centrum Stalowej Woli na przejściu na pieszych na ulicy Komisji Edukacji Narodowej, rowerzysta został potrącony przez renault clio.
Fot. ZS
Przy zjeździe z wiaduktu nad torami w kierunku centrum Stalowej Woli na przejściu na pieszych na ulicy Komisji Edukacji Narodowej, rowerzysta został potrącony przez renault clio.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 14. Kobieta prowadząca clio nie zdążyła zahamować przed rowerzystą, który nagle wjechał na przejście dla pieszych, bez śluzy dla rowerów. Pojazd zatrzymał się kilka metrów za przejściem, po tym jak młody rowerzysta siłą uderzenia znalazł się na masce pojazdu, a pod jego ciężarem została odkształcona przednia szyba.

Rowerzysta został zabrany do szpitala przez karetkę pogotowia. Kobieta prowadząca clio twierdziła, że nie widziała chłopaka, który nagle wjechał na przejście dla pieszych. Mimo wypadku w czasie szczytu ruchu pojazdów, nie było potrzeby kierowania samochodów na objazdy. Pojazdy zwalniały tylko, aby bezpiecznie przejechać jednym pasem.

Jeżeli przez przejście dla pieszych obok również prowadzi ścieżka rowerowa, wówczas rowerzysta może przez nie przejechać. Nie powinien jednak zapominać, aby zwolnić i upewnić się, że nie ma w pobliżu samochodu, który może nie ustąpić mu pierwszeństwa. Natomiast jeżeli na przejściu dla pieszych nie ma wyznaczonej ścieżki rowerowej, należy zejść z pojazdu i przeprowadzić go przez przejście.
Zdjęcia
Przy zjeździe z wiaduktu nad torami w kierunku centrum Stalowej Woli na przejściu na pieszych na ulicy Komisji Edukacji Narodowej, rowerzysta został potrącony przez renault clio.Przy zjeździe z wiaduktu nad torami w kierunku centrum Stalowej Woli na przejściu na pieszych na ulicy Komisji Edukacji Narodowej, rowerzysta został potrącony przez renault clio.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 16 października 2017 r. godz. 11:45
Alicja
WNIOSKUJĘ O WPROWADZENIE ZAKAZU PRZEKRACZANIA PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH JADĄC NA ROWERZE!

Sobota, 14 października 2017 r. godz. 18:37
Zdziśka
Taki jeden - to daj ze swoich wszystkim żulom w Stalowej po stówce, bo oni tacy słabsi są!

Sobota, 14 października 2017 r. godz. 09:31
KTR
Często w w naszych lokalnych mass mediach chwalą się statystykami nasi policjanci: -ilu to zatrzymali pijanych kierowców samochodów -ilu ukarano mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości -itp. Czy kiedykolwiek podali w tych chwalebnych statystykach ilu ukarali rowerzystów za nieprzepisową jazdę przez przejścia dla pieszych lub ilu pieszych za przechodzenie w miejscach niedozwolonych

Piątek, 13 października 2017 r. godz. 21:45
Taki jeden
Nieistotne jest czy rowerzysta przejezdza przez przejscie dla pieszych czy rower przeprowadza : zawsze moze zostac potracony na przejsciu przez durnia za kierownica.Tych zas , w Stalowej Woli i na innej polskiej prowincji nie brakuje. Pieszy czy rowerzysta zawsze i wszedzie im przeszkadza.Cywilizacja bardzo opornie przyjmuje sie w Polsce .Czlowiek cywilizowany i na pewnym poziomie intelektualnym , zawsze i wszedzie chroni slabszego.

Piątek, 13 października 2017 r. godz. 18:19
xXx
Dalej niech gówniarze rzucają się pod auta, żeby mieć wolne od szkoły

Piątek, 13 października 2017 r. godz. 14:07
Mozets
Od wielu lat proponowałem policji by uczniowie szkół policyjnych na praktyce ( nie potrzebny żaden aspirant czy co tam jest w policji) od czasu do czasu stali z gwizdkiem na ulicy i zatrzymywali łamiących przepisy pieszych i rowerzystów. Pouczali publicznie przez co najmniej 3 minuty. To by wystarczyło przemądrzałym Jaśkom z Konkolewa Dolnego. Ale nie ma co na to liczyć. Więc proponuję kierowcom donośne używanie sygnału dźwiękowego w takich wypadkach. Taksówkarze już to stosują. I bardzo dobrze. Policja nie będzie mogła nas za to karcić gdyż zachowanie pieszego lub rowerzysty łamie przepisy i stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze (patrz KPRD).

Piątek, 13 października 2017 r. godz. 10:15
HARTFORD , stan CT
Do odpowiadajacych na moj komentarz. Fakt mieszkam w Polsce niedawna . Wielu rowerzystow wierzdza na przejscia dla pieszych, nie zwracajac uwagi na ruch samochodow, uwazaja sie za uprzywilejowanych. Wiec sami sobie sa winni Jezeli przepisy zabraniaja rowerzystom wjazd na przejscie dla pieszych, sprawa kest bardzo prosta,. Wystarczy radiowoz stojacy kilkadziesiat metrow dalej, i delikwent jest latwo namierzony. W ciagu godziny zlapia wiecej rowerzystow niz samochodow przykraczajcych przepisy. Tylko trzeba chciec. A rowerzysci nie stosujacych sie do przepisow ruchu drogowego .... coz pewnie chca zostac honorowymi dawcami organow do przeszczepow. i tyle w temacie madrale.

Piątek, 13 października 2017 r. godz. 08:31
Mozets
W artykułach prasowych zamiast jasnego stawiania sprawy ciągle używa się eufemizmów. A należy jednoznacznie mówić o przepisach. Rowerzysta nie ma prawa jechać rowerem po przejściu dla pieszych. Ma przechodzić przez przejście prowadząc rower. Za przejazd rowerem po pasach dla pieszych jest ustalony mandat, a jeśli otrzymuje go posiadający prawo jazdy - również punkty karne do skarbonki. Piesi nie powinni wchodzić na przejście dopóki samochody się nie zatrzymają. Proponowałem dawno temu we wnioskach zbieranych przez zespół opracowujący przepisy ruchu drogowego, by pieszy mając zamiar przejścia przez jezdnię podnosił rękę do poziomu i wtedy pojazdy miałyby obowiązek zatrzymania się. Prawdopodobnie obawiano się podobieństwa do adolfowego "dotąd na olejno!" I pomysł umarł śmiercią "bohaterskiego lotnik" jak mawiają starozakonni. Polityczna poprawność ogłupia ludzi.

Piątek, 13 października 2017 r. godz. 07:18
Jan
Wypadek wyglądał nieciekawie ale sam jest sobie winny. Kobieta bardzo to przeżywała. Piesi,rowerzysci rozglądajcie się ....

Czwartek, 12 października 2017 r. godz. 21:50
Październik 2017
Ile masz dzisiaj w portfelu, esbeku?!

Czwartek, 12 października 2017 r. godz. 21:07
Gumowy członek
Haha hartford ty masz prawa jazdy????? Pewnie taki sam mądry jak ty znawcy przepisy wjechał rowerem na przejście dla pieszych....

Czwartek, 12 października 2017 r. godz. 21:01
123
HARTFORD to teraz kodeks drogowy i pokaż mi w którym miejscu jest przepis , że rowerzysta może jeździć po przejściu. K...a do tej pory wiedziałem że po śluzie obok przejścia, a że wg Ciebie po przejściu może to chcę zobaczyć jak sam to sprawdzasz i na wieniec już zaczynam zbierać.

Czwartek, 12 października 2017 r. godz. 20:50
bobsonek
HARTFORD - Ty lepiej nie wychodź z domu bo pojęcia o przepisach nie masz. NIE WOLNO rowerzyście wjeżdżać na pasy jeżeli nie jest to przejazd dla rowerów. Na zwykłym przejżciu mają obowiązek przeprowadzić rower NA PIECHOTĘ!

Czwartek, 12 października 2017 r. godz. 19:10
Praktyczny
@HARTFORD co ty gadasz, nie ma żadnego przepisu pozwalającego na wjazd rowerem na przejście dla pieszych, chyba że jest to przejście wraz z przejazdem dla rowerów, ale w tamtym miejscu takiego przejazdu nie ma

Czwartek, 12 października 2017 r. godz. 18:23
HARTFORD
Debilny przepis pozwalajacy rowerzystom wjezdzac na przejscie dla pieszych , wczoraj byl tez wypadek z rowerzysta. wymusil pierszenstwo przejazdu. Ktos kto wprowadzil przepis zezwalajacy na przejazd rowerem przez przejscie dla pieszych jest winny smierci i kalectiwe tych rowerzystow. (wiekszosc rowerzystow to swiete krowy

Czwartek, 12 października 2017 r. godz. 18:23
Dzidek z czarnieckiego
Dlatego ja nie lubie roweruw,wole se na piehote pochodzic

Czwartek, 12 października 2017 r. godz. 18:10
wkurzony
Ku*wa pajacom nie chce sie zwolnic przed przejsciem i sie rozejrzec czy cos jedzie (pisze o rowerzystach) to w ich interesie jest to czy przejdostana sie na druga strone bezpiecznie ale nie...po uja.... lepiej zapieprzac nie patrzac a moze sie uda heh temu sie nie udalo na pecha. Ku*wa swiete krowy

Czwartek, 12 października 2017 r. godz. 17:46
Toronto
Może jakoś wyjdzie chłopaczek z tego

Czwartek, 12 października 2017 r. godz. 17:41
dzidek z mopsu
co sie dzieje w tej stalowej, tyle wypadków

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2017 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.