Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 11 grudnia 2017 r. Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
 Wiadomości lokalne
» Posłanka Szumilas o polskim sądownictwie i edukacji
» Warsztaty muzyczne z nową klasą i dobroczynnym zabarwieniem
» Kolizja na Czarnieckiego. Ktoś przestawił znak
» Shanty rozkołysały festiwal na wodzie
» Piękne choinki powstały w bibliotece
» By być lepszym…
» Dwóch pijanych mężczyzn mogło zamarznąć
» "Szlachetna paczka" już u rodzin
» Trafił do aresztu za napad na kobietę
» W Centrum Edukacji Zawodowej "skutecznie szukali pracy"
» Modernizacja placu Piłsudskiego. Kierunki wytyczył nam Szczecin
» Jelcz dostarczy podwozia do systemu PILICA
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Wasze dyplomy poświadczają wiedzę, umiejętności, to że obcowaliście z ekspertami aby sami stać się nimi w przyszłości"
Dr hab. Marcin Tkaczyk, prof. KUL.
 Imprezy w mieście
» Chłopcy - spektakl ATD im. J. Żmudy
» Mikołajkowy turniej szachowy
» Wigilia Miejska w Stalowej Woli
» Wyspiański w Muzeum Regionalnym
» Wigilia Zaklikowska w MDK
» Walczyli o Polskę, w którą wierzyli - żołnierze "Tarzana"
» Noworoczna Gala Wiedeńska w MDK
» Podwieczorek przy fortepianie: Tryumfy Króla Niebieskiego - Bartosz Hadała
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»W straży otwarto zmodernizowane stanowisko kierowania
»Uwaga TVN w Stalowej Woli
»Nożownik w galerii handlowej VIVO!
»KUL: Inauguracja roku akademickiego 2017/2018
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Niedziela, 8 października 2017 r. godz. 14:47     /Magdalena Rodecka/
Wraca temat budowy trzeciego mostu na Sanie

Budowa mostu na Sanie była jedną z najważniejszą inwestycji minionej kadencji. Miał on połączyć miasto z gminą Pysznica a konkretnie z Chłopską Wolą, otwierając tym samym nowe tereny.
Budowa mostu na Sanie była jedną z najważniejszą inwestycji minionej kadencji. Miał on połączyć miasto z gminą Pysznica a konkretnie z Chłopską Wolą, otwierając tym samym nowe tereny.
Fot. Jacek Rodecki
Budowa łącznika do obwodnicy Stalowej Woli i Niska z drogą powiatową - ulicą Czarnieckiego, stała się okazją do wywołania tematu budowy trzeciego mostu na Sanie na terenie naszej gminy.

Budowa mostu na Sanie była jedną z najważniejszą inwestycji minionej kadencji. Miał on połączyć miasto z gminą Pysznica a konkretnie z Chłopską Wolą, otwierając tym samym nowe tereny. Argumentowano, że Stalowa Wola nie rozwinie się bez udziału gmin sąsiednich. Plany spełzły na niczym bo most nie znalazł się na liście do dofinansowania w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim.

Po czterech latach do tematu wrócono. Przy okazji wspólnej sesji radnych Stalowej Woli, Pysznicy i Powiatu Stalowowolskiego, parlamentarzyści i samorządowcy stwierdzili, że po obwodnicy i łączniku przyszła kolej na most przez San. - Dzisiejsze otwarcie komunikacyjne jest z myślą o przyszłości. Ono spowoduje, że będzie trzeba na przykład budować trzeci most. Tyle jest samochodów, mamy wielki rozwój państwa, naszych "małych ojczyzn", że teraz trzeba myśleć o kolejnych sprawach - mówiła senator Janina Sagatowska.

Tego samego zdania jest były marszałek i wicemarszałek województwa podkarpackiego, obecnie radny powiatowy Zygmunt Cholewiński: - Trzeci most na Sanie jest koniecznością. W sytuacji katastrofy budowlanej, jakiegokolwiek zdarzenia na innym moście, strona wschodnia powiatu jest zablokowana.

Kiedy budowę mostu planowano mówiono, że do mostu na Sanie zjeżdżałoby się ulicą Szopena na wysokości rozwadowskiej górki. Po przejechaniu wjeżdżałoby się do Chłopskiej Woli. Koszty szacowano na 100-150 milionów złotych.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 11 października 2017 r. godz. 12:03
kadzidlo
andziejek 8 lat budowal i nie wybudował haha pozdro kmioty haha. jak tam roma chula haha. witamy was łobuziaki od andziejka

Wtorek, 10 października 2017 r. godz. 13:14
40 groszy za wpis
Panie Andrzej Szlęzak czekamy na Pana kandydaturę w wyborach na prezydenta miasta Stalowa Wola. Ma Pan na 100% mój głos. Czas pożegnać człowieka realizującego wytyczne centrali PiS w Warszawie.

Wtorek, 10 października 2017 r. godz. 08:13
manukun
Powtórzę kolejny raz. Gdyby Nadbereżny nie zrezygnował z tych 150 milionów złotych na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej, most byłby już gotowy. Co ciekawe, zrezygnował z tych pieniędzy, nie chcąc niczego w zamian. Ot, taka partyjna przysługa dla kolegi marszałka, któremu sondaże się zepsuły w Mielcu. W związku z tym, most budowany przez województwo powstanie nad Wisłoką.

Poniedziałek, 9 października 2017 r. godz. 21:42
anonim
Lepiej późno niż wcale. Budować, budować i jeszcze raz budować. Każdy to chyba rozumie. Tereny po drugiej stronie Sanu mają wtedy szansę się rozwinąć. Inaczej, Stalowa cofnie się w rozwoju, co jest realne, patrząc na inne źle zarządzane miasta, jak Przemyśl, czy może bliższy i bardziej jaskrawy przykład - Tarnobrzeg. Tam bodajże jeden radny, dr inż. Zych forsuje różne fajne pomysły, na które zwracają uwagę mieszkańcy Tarnobrzegu, ale na sesjach rady miasta jest tylko wyśmiewany i robią z niego wizjonera-wariata, bo ich elita wie lepiej co jest dobre (nawiasem mówiąc przydałby się taki człowiek w Stalowej). W efekcie, jest to co jest, aż żal się robi tego miasta, gdy się przez nie przejeżdża. Z drugiej strony, lepiej dla Stalówki, dawna konkurencja do ośrodka regionalnego całkowicie odpadła i wymiera, przez co jest skazana na zależność. Trzeba się uczyć na cudzych błędach i dbać o własny rozwój, bo każda gmina patrzy tylko na siebie.

Poniedziałek, 9 października 2017 r. godz. 19:40
Konkretny
Dobry pomysł z tym mostem ale kiedy realny.

Poniedziałek, 9 października 2017 r. godz. 19:09
Maxx
Tyle jest samochodów, mamy wielki rozwój państwa, naszych "małych ojczyzn", że teraz trzeba myśleć o kolejnych sprawach - mówiła senator Janina Sagatowska. ````````````````````````````````````` Czy ta pani wie co i o czym mowi?

Poniedziałek, 9 października 2017 r. godz. 14:18
XoX
Mam nadzieję, że temat zostanie pozytywnie załatwiony i za pare lat most będzie.

Poniedziałek, 9 października 2017 r. godz. 10:12
gama
Powinien temat powrócić niczym bumerang i... walnąć w tego co 'wycofał" uprzedni projekt. Znowu temat nierealny, wręcz zastępczy. Panie prezydencie, dlaczego pan odpuszcza sobie skanalizowanie ulicy Brandwickiej? Przecież tam też mieszkają mieszczanie i oni są już z góry zakwalifikowani jako II SORT? Wizyta 'namiotowa " w Osiedlu Charzewice dowiodła, że nie możemy liczyć na pana dobroć. Jak długo jeszcze mamy czekać? A pan znowu buja w obłokach snując plany o jakimś nowym moście. My chcemy rury do odprowadzenia fekalii i innych nieczystości.

Poniedziałek, 9 października 2017 r. godz. 09:22
ewka
powinien być most i obwodnica po drugiej stronie sanu.

Poniedziałek, 9 października 2017 r. godz. 09:18
lolo
a może jak tak chcą skrótu może ktoś postara się o koncesję i przywróci przeprawę promową ! nie piszę o wodolocie ale może poduszkowcu ? nawet w Nowym Yorku są takie przeprawy przez rzekę a co nie możemy iść z duchem czasu ? kiedyś przepraw promowych pomiędzy Brandwicą a Stalową wolą było kilka ! teraz będzie park nad Sanem to i prom by się przydał

Poniedziałek, 9 października 2017 r. godz. 09:16
silwer
korzystam codziennie z mostu na Sanie i nie ma tam korku, korek jest na wjeździe do Stalowej Woli na rondzie rotmistrza Pileckiego. Teraz budowa prawoskrętu to super pomysł rozładuje częściowo korek. Po wybudowaniu obwodnicy Stalowej Woli i S19 w całym regionie zmieni się natężenie i rozkład ruchu. Teraz przez Pysznice przebiega cały ruch tranzytowy od Zarzecza i od Janowa Lubelskiego, później ten ruch będzie w większości przejęty przez obwodnicę Stalowej Woli szczególnie że z niej będzie dogodny wjazd do strefy przemysłowej. Mam nadzieje także że nie wybudują łącznika z Czarnieckiego (od Pysznicy) do obwodnicy, wtedy most na Sanie będzie mało obciążony i Pysznica przestanie być wsią tranytową dla dalszych wiosek. Budowa trzeciego mostu to całkowity bezsens. Koszt 100-150 mln jest ogromny (obwodnica Stalowej i Niska to niecałe 200 mln). Lepiej połączyć ulice Przemysłową z obwodnicą kolejnym wiaduktem lub tunelem. Pamiętać też trzeba że kiedyś bedzie budowana S74 i kolejny most będzie w jej ciągu.

Poniedziałek, 9 października 2017 r. godz. 08:41
osia
budujcie, budujcie co się da bo jak nas wywalą z UE, nie będzie już za co budować

Poniedziałek, 9 października 2017 r. godz. 08:40
juanes
hhehehehe dobre Kit a nie most Ile juz lat wciskacie nam to ze budujecie ten most

Poniedziałek, 9 października 2017 r. godz. 07:45
Igor
I niech budują. Przynajmniej ktoś chce. Bo od wymachiwania kanistrem przed CPN em albo rozdawania konstytucji pod halą targową oraz lansu przy wsadzaniu drzewka w trzy osoby, co robi nasza pożal się Boże opozycja, żadnych mostów nie będzie

Poniedziałek, 9 października 2017 r. godz. 05:41
jan
... ,, mamy wielki rozwój państwa, naszych "małych ojczyzn"... powiedziała p. Sagatowska,... coś takiego, a trzy lata temu wszystko było w ruinie, rozkradzione, państwo bezbronne ...

Poniedziałek, 9 października 2017 r. godz. 04:03
danio
Wybudujmy jeszcze 4 most w gminie Radomyśl nadsanem tam się bardziej przyda

Niedziela, 8 października 2017 r. godz. 21:06
Vcd
Trzeba będzie to zrobić w następnej kadencji.

Niedziela, 8 października 2017 r. godz. 20:58
Bob budowniczy
Wybudujmy most wzdłuż Sanu i po sprawie.

Niedziela, 8 października 2017 r. godz. 20:37
Gumowy członek
Będziemy mieć największe natężenie mostów na mieszkańca haha.ile mostów jest w Warszawie? A ile w stalowej woli 3 miałoby być + jeden w Nisku i drugi radomyslu. Wydaje mi się że ktoś ma działki budowlane do sprzedaży i dlatego formuje budowę mostu

Niedziela, 8 października 2017 r. godz. 19:56
Mathis
Tylko zeby to te ekipy co w przyszowie nie byly ;)

Niedziela, 8 października 2017 r. godz. 18:52
manukun
Mieliśmy 150 mln zł na ten projekt, ale był to projekt politycznych konkurentów. Gdyby Nadbereżny miał choć odrobinę oleju w głowie, mógłby już przecinać wstęgę na nowo wybudowanym moście. Tymczasem znowu wykorzystuje pomysły poprzednika, którego tak mocno krytykował za niegospodarność. Albo Nadbereżny kłamał, albo jest nieudolnym prezydentem, skoro chce "załatwiać" dofinansowanie na most będący objęty tym dofinansowaniem jeszcze w 2014 r. Dopiero wtedy Nadbereżny zrezygnował ze 150 mln, w zamian otrzymując - no właśnie, czy ktoś potrafi wskazać?

Niedziela, 8 października 2017 r. godz. 16:19
zły
DZIADEK NIE PĘKAJ Z RADOŚCI NIE TAKIE PADŁY OBIECANKI pomału narazie stawia namioty

Niedziela, 8 października 2017 r. godz. 16:15
Gumowy członek
Haha a ile byłoby metrów do mostu na brandwicy 800 m? A z drugiej strony most na prysznice w odległości max 2 km. Kto ma takie pomysły żeby budować most na moście w mieście które się cofa w rozwoju

Niedziela, 8 października 2017 r. godz. 16:07
FABRYCZNY
PANIE ŚLĘZAK NADESZŁA PORA ABY temu panu od obiecanek POKAZAĆ GDZIE jego MIEJSCE PEŁNA MOBILIZACJA . W poniedziałek znowu ogłosi rewitalizację Fabrycznego tego nie da się słuchać więc nie idę

Niedziela, 8 października 2017 r. godz. 16:02
kabi
haha, a co masz do poprzednika, jak dobry projekt to i wróg skorzysta

Niedziela, 8 października 2017 r. godz. 16:00
Bławat
Że niby większy ruch na stodołę skierować? Cepy czekają na klientów i chcą zwiększyć omłot. Nie widzę, żeby istniejące mosty były zakorkowane, a odległości nie są tak wielkie. Chyba, że chłopska wola stanie się miastem, ale nie wiem na ile geologia i warunki hydrologiczne pozwalają na poważniejsze budowy. Tu potrzebni są eksperci do stwierdzenia przydatności terenu i jego ewentualnym zagrożeniu. Można będzie tam stawiać bloki, dociągnąć sieć ciepłowniczą? Jakie jest natężenie ruchu na tych mostach? Sięga 14 tys na dobę, na jednym moście? Mnie się wydaje, że dużo brakuje.

Niedziela, 8 października 2017 r. godz. 15:22
Dzidek z czarnieckiego
Wreszcie cos sie bendzie dzialo na mojej ulicy.dzienkuje panie Lucjuszu,ale I tak na was nje zaglosuje.

Niedziela, 8 października 2017 r. godz. 15:18
prezes
Most jest potrzebny,tak jak był dawno planowany,na Sanie,ale w Czekaju Pniowskim.

Niedziela, 8 października 2017 r. godz. 15:10
Giza
W końcu poszli po rozum do głowy, chyba że chcą skończyć jak Tarnobrzeg bez mostów i bez perspektyw

Niedziela, 8 października 2017 r. godz. 15:09
Porównanie
W Rzeszowie prezydent Ferenc wybudował most że stał się 2 symbolem Rzeszowa po pomniku Wielkiej... W Stalowej Woli buduje się 400 metrów nakładki ścieżki rowerowej

Niedziela, 8 października 2017 r. godz. 15:03
haha
Czyli cały czas PIS jedzie na pomysłach poprzednika :)

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2017 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.