Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 20 listopada 2017 r. Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała
 Wiadomości lokalne
» Autosan wyprodukuje autobusy dla wojska
» Szlachetna pomoc
» Areszt dla 32-letniego nożownika
» Lasowiackie zabawy andrzejkowe
» Świętowali na złoto i diamentowo
» Liść Demokracji w Stalowej Woli
» Mężczyzna i kobieta zatrzymani w sprawie ataku z użyciem noża
» Policja o bezpiecznej jeździe
» Mężczyzna ciężko ranny po ataku nożownika. Sprawca zatrzymany
» Zaparkował na dwóch miejscach dla niepełnosprawnych
» Dzień Otwarty Notariatu w Stalowej Woli
» WOŚP szuka wolontariuszy
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Wasze dyplomy poświadczają wiedzę, umiejętności, to że obcowaliście z ekspertami aby sami stać się nimi w przyszłości"
Dr hab. Marcin Tkaczyk, prof. KUL.
 Imprezy w mieście
» Promocja książki o Katyniu
» Wielki Finał Międzymiastowego Turnieju Wiedzy o COP
» Piotr Bałtroczyk - Mężczyzna z kijowym peselem
» Koncert Zakopower
» Wyspiański w Muzeum Regionalnym
» Walczyli o Polskę, w którą wierzyli - żołnierze "Tarzana"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»W straży otwarto zmodernizowane stanowisko kierowania
»Uwaga TVN w Stalowej Woli
»Nożownik w galerii handlowej VIVO!
»KUL: Inauguracja roku akademickiego 2017/2018
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Środa, 13 września 2017 r. godz. 16:27     /ZS/
Nowa wyciągarka w Aeroklubie Stalowowolskim

Aeroklub Stalowowolski kupił wyciągarkę do szybowców. Ułatwi organizację zawodów szybowcowych, które co roku odbywają się na lotnisku.
Aeroklub Stalowowolski kupił wyciągarkę do szybowców. Ułatwi organizację zawodów szybowcowych, które co roku odbywają się na lotnisku.
Fot. ZS
Aeroklub Stalowowolski kupił wyciągarkę do szybowców. Ułatwi organizację zawodów szybowcowych, które co roku odbywają się na lotnisku.

Wyciągarka szybowcowa WS-02-JK wyprodukowana przez firmę Moto-Hurt z Ropczyc, pozwala znacznie obniżyć koszty szkolenia w stosunku do szkolenia za samolotem. 2 stycznia 2016 roku pobity został na byłym wojskowym lotnisku w Białej Podlaskiej rekord świata w wysokości holu szybowca za wyciągarką, który wyniósł 1852 metry.

W tej sytuacji do marzeń zaliczyć można plany budowy betonowego pasa startowego. Ale jak nam powiedział prezes Aeroklub Stalowowolskiego Krzysztof Wasąg, obecnie są już technologie pozwalające na budowę pasa startowego nie z betonu, ale ze sztucznej nawierzchni. Taki pas pozwala na lądowanie samolotów dwudziestoosobowych, co już wystarczyłoby do obsługi ruchu. Koszt budowy pasa długości 950 metrów to około 5 milionów złotych. Aeroklubu na taki wydatek nie stać, prezes poprosił o wsparcie prezydenta miasta. Prezydent się zastanawia i kalkuluje.

W 2012 roku Aeroklub Stalowowolski, pod prezesurą Krzysztofa Wasąga stał się samodzielnym gospodarzem lotniska w Turbi. Największym problemem dla Aeroklubu Stalowowolskiego będzie teraz gromadzenie pieniędzy na unowocześnienie lotniska. Wieża lotnicza wymaga generalnego remontu, ocieplenia ścian, wymiany okien, unowocześnienia wnętrz. Podobnie jest z hangarami, częścią hotelarską i pomieszczeniami gospodarczymi. Nie mówiąc o przestarzałym sprzęcie lotniczym.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Sobota, 16 września 2017 r. godz. 14:33
Leon
Za te wasze pieniądze to można papier do kibla kupić a NA PCPN to Nadberezny zdrów się posliźnie, ludzie mają już dość głupoty tego pana, niewolnika garstka kiboli. Na pewno będą głosowali na kogoś rozsądnego, Np. Pan Zaborowskiedo., Pan Buraka.

Piątek, 15 września 2017 r. godz. 10:10
STALÓWKA
Do leon, nie kompromituj się na maksa bo właścicielem stadionu jest miasto to niby dlaczego kibice mają budować ten stadion. Co to za facet co na mecze naszej STALÓWKI nie chodzi to nie gość tylko bez jajec. Kibice sponsorują naszą STALÓWKĘ bo za każdym razem jak idą na mecz to kupują bilety. Tacy pseudo znawcy sportu najlepiej zrobią jak będą milczeć na temat naszej STALÓWKI.

Czwartek, 14 września 2017 r. godz. 22:08
Leon
@login to samo można powiedzieć o kibicach piłki kopanie, chcecie oglądać mecz wybudujcie sobie stadion za własne pieniądze no i oczywiście sami sponsorujcie drużynę. Jak równo to równo traktujemy wszystkich, zero sponsoringu. PS. Poczytaj o osiągnięciach Arooklubu Polskiego, ile młodzieży wyszkolił.

Czwartek, 14 września 2017 r. godz. 16:34
Login
O ile jeszcze budowę PCPN moża jako tako wytłumaczyć ( choć koszty utrzymania takiego obiektu dobiją budżet miasta ) , to zastanawianie się prezydenta miasta nad dofinansowaniem aeroklubu jest całkowicie chybione . Lotnictwo , szybownictwo i spadochroniarstwo są sportami tak drogimi że stać na nie tylko nieliczną grupę , kilkunastu / kilkudziesięciu ludzi . I to ludzi napewno nieżle sytuowanych . Wchodzenie miasta ze swoimi finansami w tą ekskluzywną rozrywkę niewielkiej grupy ludzi , jest naprawdę zbyteczne i nie zyska poparcia ludzi dla których ten sport będzie nigdy nieosiągalny . Są w mieście pasjonaci innych sportów , np. nocnych wyścigów samochodowych , ale oni zamiast wsparcia finansowego , są obiektem szykan ze strony policji . Jeśli ktoś pasjonuje się lotnictwem niech pokrywa koszty tej pasji ze swojej kieszeni , a nie ogląda sie na budżet miasta !

Czwartek, 14 września 2017 r. godz. 12:12
kibic
@ leon, lemingu o czym ty pleciesz nie nic bardziej potrzebnego w naszym mieście jak to CENTRUM SPORTOWE. Z tego lotniska to korzysta kilka osób w ciągu całego roku a na stadionie trenuje dziennie prawie tysiąc sportowców. Po za tym ten stadion to będzie wizytówką naszego miasta przez najbliższe 100 lat.

Czwartek, 14 września 2017 r. godz. 08:48
Adrian.
"Za komuny aeroklub mial sie dobrze,a teraz szkoda gadac" Tak jest bo komuna w aeroklubie przetrwałą. Sposób zarządzania i traktowania ludzi jednym słowem skansen lub jak kto woli "Miś" na żywo. Bareja trafnie zdiagnozował stan klubów Tęcza. Trudno się dziwić, że poza miastem i państwem nikt na to nie chce łożyć.

Środa, 13 września 2017 r. godz. 22:41
Dzidek z czarnieckiego
Za komuny aeroklub mial sie dobrze,a teraz szkoda gadac

Środa, 13 września 2017 r. godz. 22:08
jasio
przydalo by się jeszcze zoo z podgrzewanymi klatkami , wiezienie z chłodzonymi lochami żeby nie było duszno skoscznia dla skoszkow latem podgrzewana zima slodzona no i jeszcze jakiś dom publiczny najlepiej ze szpitalem zakaznym i klimatyzacja ni i jeszcze luk tyiumfalny tylko nie wiem czy podgrzrweany czy podswietlany no i szkocznia jajcarska z szubienica

Środa, 13 września 2017 r. godz. 21:46
pil. Mariola 1966
mnie wyciągała na 250m wyciągarka Tur 2.

Środa, 13 września 2017 r. godz. 21:44
Lucjusz
obwodnicę budujmy!!!! A nie pas dla Szydło.

Środa, 13 września 2017 r. godz. 21:36
bl
Dobrze jest nieco wiedzieć, o czym się pisze, a powszechne odóżnianie rządz od żądań przez komentujących to marzenie. Wyciągarka nie pomoże w poważnych zawodach szybowcowych, bo to nie to poletko działania. Utwardzony pas dla samolotów ma z szybowcami mało wspólnego, ale raczej im nie przeszkadza, szczególnie ten zamierzany - z trawą na powierzchni. Świadomość polityków co do związków rozwoju infrastruktury z ogólnym rozwojem regionu - to temat-rzeka, interesujący, ale nie bardzo na to miejsce, bo zdawkowy tekst bardziej zaszkodzi niż pomoże. I tak, do początku wracając - marnie brzmią teksty na nieznany autorowi temat, ale warto raczej temat zgłębić niż rzucać pisanie.

Środa, 13 września 2017 r. godz. 21:16
anuś
szkodasłow czytaj ze zrozumieniem w 2012-tym roku aeroklub stał się somodzielny

Środa, 13 września 2017 r. godz. 20:45
aeyouy
za chwile będą chcieli zrobić z Turbii drugi Radom haha

Środa, 13 września 2017 r. godz. 20:08
Leon
Co to jest 4 miliony na pas startowy w porównaniu do 50 milionów na nikomu nie potrzebne PCPN. Panie L. N zacznij Pan myśleć.

Środa, 13 września 2017 r. godz. 19:03
szkodasłów
To co jest niezbędne Aeroklubowi w wyliczeniu pana prezesa Wasąga miało swoje odzwierciedlenie w programach wyborczych dwóch pretendentów do ważnych samorządowych funkcji. Wójta gminy Zaleszany oraz prezydenta miasta Stalowa Wola. Obydwaj obiecywali dużo dla tego stowarzyszenia, obydwaj widzieli w lotnisku 'okno" na świat w rozwoju gospodarczym obydwu samorządów. Wyszło nieco ubogo bo prawie niczym się nie zainteresowali z chwilą gdy im mieszkańcy powierzyli stanowiska. Może poza dwoma zdarzeniami, pierwsze to w 2015 roku zaproszono (samorządowcy) do odwiedzin lotniska marszałka Ortyla. Pana marszałka zgodnie z rytuałem przyjęto godnie i w nagrodę urządzono mu spacer powietrzny 'Wilgą" i tyle go potem widziano. Nie pojawiał się na lotnisku sam prezydent bo nie miał z czym. Za to wójt Gardy Paweł nieco się ożywił wiosną tego roku i chciał pomóc Aeroklubowi tak jak umiał w ociepleniu budynku portu lotniczego ale w sposób nie bezinteresowny. Postawił zarządowi stowarzyszenia ultimatum, że to co mówi to zrobi ale... gdy Aeroklub stanie się jego czyli gminy własnością. Zarządał przekazania gminie Aeroklubu. Zarząd z dobrodziejstwa włodarza gminy nie skorzystał bo faktycznie przestałby istnieć. Pan wójt zabrał swoje zabawki i tyle go widziano na lotnisku. Zapomniał o jednym, że mógł bez karkołomnego żądania uczynić jedną pożyteczną rzecz stowarzyszeniu, otóż podłączyć go do gminnej sieci kanalizacyjnej. Uczynić na tyle dobrze na ile jego poprzednik(Guźla) nie zrealizował podpięcia pomimo opłaconej pełnej składki uczestnictwa w programie kanalizacji. Gdyby to uczynił to wyszedłby z twarzą ratując tym samym swój program wyborczy z 2014 roku w którym na pierwszym miejscu zawarł zobowiązanie do 'dokończenia kanalizacji w każdym sołectwie." Jest jeszcze nadzieja na rok 2018, których dla panów samorządowców będzie rokiem kolejnych obietnic wyborczych i zaklinania rzeczywistości, że tym razem to lotnisko w Turbi będzie mieć te wszystkie wymienione rzeczy przez prezesa "załatwione" Oni dadzą takie słowo , że nawet powieka nie drgnie.

Środa, 13 września 2017 r. godz. 18:24
Juras
Zamiast pilkarskiego CPN-u przeznaczyc kase na lotnisko , remont i wyposazenie !

Środa, 13 września 2017 r. godz. 17:31
jasio
a czy ten sztuczny pas bEdzie opodgrxewany dopóki kilmat się nie podgrzeje calkiem

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2017 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.