Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 20 listopada 2017 r. Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała
 Wiadomości lokalne
» Autosan wyprodukuje autobusy dla wojska
» Szlachetna pomoc
» Areszt dla 32-letniego nożownika
» Lasowiackie zabawy andrzejkowe
» Świętowali na złoto i diamentowo
» Liść Demokracji w Stalowej Woli
» Mężczyzna i kobieta zatrzymani w sprawie ataku z użyciem noża
» Policja o bezpiecznej jeździe
» Mężczyzna ciężko ranny po ataku nożownika. Sprawca zatrzymany
» Zaparkował na dwóch miejscach dla niepełnosprawnych
» Dzień Otwarty Notariatu w Stalowej Woli
» WOŚP szuka wolontariuszy
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Wasze dyplomy poświadczają wiedzę, umiejętności, to że obcowaliście z ekspertami aby sami stać się nimi w przyszłości"
Dr hab. Marcin Tkaczyk, prof. KUL.
 Imprezy w mieście
» Promocja książki o Katyniu
» Wielki Finał Międzymiastowego Turnieju Wiedzy o COP
» Piotr Bałtroczyk - Mężczyzna z kijowym peselem
» Koncert Zakopower
» Wyspiański w Muzeum Regionalnym
» Walczyli o Polskę, w którą wierzyli - żołnierze "Tarzana"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»W straży otwarto zmodernizowane stanowisko kierowania
»Uwaga TVN w Stalowej Woli
»Nożownik w galerii handlowej VIVO!
»KUL: Inauguracja roku akademickiego 2017/2018
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Poniedziałek, 11 września 2017 r. godz. 09:51     /Magdalena Rodecka/
Zadebiutował Innowator COP

W niedzielę odbyła się Gala Finałowa Obchodów Ogólnopolskiego Finału 80-tej rocznicy powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli. Po raz pierwszy wręczono statuetki Innowatora COP, symbolizujące wiedzę oraz otwartość na innowacyjność.
W niedzielę odbyła się Gala Finałowa Obchodów Ogólnopolskiego Finału 80-tej rocznicy powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli. Po raz pierwszy wręczono statuetki "Innowatora COP", symbolizujące wiedzę oraz otwartość na innowacyjność.
Fot. Jacek Rodecki
W niedzielę odbyła się Gala Finałowa Obchodów Ogólnopolskiego Finału 80-tej rocznicy powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli. Po raz pierwszy wręczono statuetki "Innowatora COP", symbolizujące wiedzę oraz otwartość na innowacyjność.

Galę poprzedziła polowa Msza Święta w intencji Ojczyzny i Budowniczych COP koncelebrowana przez księdza biskupa Edwarda Frankowskiego. Jednym z prowadzących imprezę był dziennikarz prowadzący Wiadomości w TVP 1.

Głos zabrał Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, który mówił o tym, że między COP-em a czasami współczesnymi jest wiele analogii a wszystko za sprawą Strategii Rozwoju Mateusza Morawieckiego. Minister mówił o patriotyzmie gospodarczym i zrównoważonym rozwoju. Zapowiedział wsparcie dla średnich miast takich jak Stalowa Wola oraz dla polskich przedsiębiorców. - To biznes ma się przyczynić do rozwoju polskich miast ażeby ludzie nie musieli wyjeżdżać za granicę - zapewniał Hamryszczak.

- Bez talentu ludzi z przeszłości nie byłoby teraźniejszości. Budujmy Polskę i cieszmy się, że mamy dookoła młodych ludzi, dzięki którym zbudujemy nasz kraj sami, bez zewnętrznych sił - mówiła senator Janina Sagatowska. Poseł Rafał Weber przypomniał, że COP był wybiciem się na nowoczesność militarną, gospodarczą, ekonomiczną i społeczną. Program zapewnił budowę fabryk i pracę dla ludzi w regionie. Jubileusz jest szczególną okazją kiedy można oddać hołd i szacunek wszystkim jego twórcom. Na ręce prezydenta Stalowej Woli poseł przekazał treść uchwały rocznicowej przyjętej w Sejmie 8 czerwca 2017 roku z okazji 80-lecia COP-u.

Marszałek Władysław Ortyl mówił i wielkich dokonaniach COP-u w kontekście województwa podkarpackiego i kraju. Podobnie jak przedmówcy jego zdania, że polska gospodarka powinna opierać się na rodzimym potencjale. Poinformował również, że Sejmik Województwa Podkarpackiego przyznał Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu tytuł "Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego". Akt nadania zostanie wręczony wnuczce premiera w listopadzie podczas Kongresu 590 w podrzeszowskiej Jasionce.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny w swoim przemówieniu odniósł się do historii. Przypomniał, że 14 czerwca 1939 roku po 26 miesiącach i 26 dniach na stadionie MOSiR, w miejscu gdzie dziś świętujemy jubileusz 80-lecia odbywały się uroczystości z okazji zakończenia inwestycji. Zaproszeni na nie zostali nie tylko budowniczy ale wszyscy mieszkańcy Stalowej Woli. - COP ukazuje siłę polskiego narodu. COP-u by nie było gdyby nie wcześniejszy tragiczne doświadczenia Polaków - mówił prezydent.

INNOWATORA COP-U - AKTYWACJA

80-lecie stało się okazją do wręczenia po raz pierwszy w historii miasta statuetki "Innowatora COP", która jest dedykowana dla osób, podmiotów działających w sferze przedsiębiorczości, biznesu i nauki oraz organizacji i instytucji promujących innowacyjność w gospodarce na terenach związanych historycznie z Centralnym Okręgiem Przemysłowym.

Statuetki "Innowator COP" wręczono: Hucie Stalowa Wola dwukrotnie: jako projekt produktowy systemu wieżowego moździerza samobieżnego i jako projekt technologiczny: linia technologiczna produkcji luf o kalibrach od 30 do 150 mm i długościach od 1000 do 9000 mm; Zakładowi Porcelany Elektrotechnicznej Zapel S.A. z Boguchwały; Fibrain Sp. z o.o. z Rogoźnicy; Cewar Sp. z o.o. z Lublina; Palacar Michał Pala ze Skarżyska - Kamiennej; Delfin Sp. z o.o z Kielc; IC Complex Sp. z o.o. z Rzeszowa; Bosh Service Pawlik ze Stalowej Woli; Cervi Robotics z Jasionki. Wręczono również nagrodę specjalną od prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., która powędrowała do firmy PPH Cerkamed Wojciech Pawłowski ze Stalowej Woli.

Trzeci, ostatni dzień 80-lecia jubileuszu COP zakończyły koncerty: Krzesimira Dębskiego z orkiestrą i chórem, zespołu Raz, Dwa, Trzy i Modern Talking.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Lucjusz Nadbereżny Prezydent Stalowej Woli, Fundacja Elementum Art, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli. Komitet organizacyjny obchodów: Ewa Leniart Wojewoda Podkarpacki, Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego, Lucjusz Nadbereżny Prezydent Stalowej Woli. Partnerzy strategiczni Jubileuszu: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., HSW S.A. PGZ, PKO Bank Polski, LiuGong, Tauron oraz Dressta.

Zobacz więcej:
- Fotoreportaż: Gala i koncerty na zakończenie jubileuszu COP

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 14 września 2017 r. godz. 21:56
aleksy
WŚRÓD WSZYSTKICH NIEMIECKICH WYKONAWCÓW - ZAPROSZENIE PANA ANDREASA NA OBCHODY 80-LECIA COP-U - TO STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ - NAJPRZYSTOJNIEJSZY PRAWDZIWY NIEMIEC - BEZWĄTPIENIA PRAWDOPODOBNIE PAN PREMIER KWIATKOWSKI BYŁBY ZADOWOLONY Z KRZEWIENIA POLSKIEJ KULTURY PODCZAS TAKIEJ NIEZWYKŁEJ UROCZYSTOŚCI

Środa, 13 września 2017 r. godz. 13:57
edward
@ wielki wstyd A BYŁEŚ TAM LEMINGU W CZWARTEK CAŁY POMNIK ZAWALONY KWIATAMI.

Wtorek, 12 września 2017 r. godz. 23:13
WIELKI WSTYD...
...ŻEBY NIE ZŁOŻYĆ WIĄZANKI KWIATÓW PRZY POMNIKU TWÓRCY CENTRALNEGO OKRĘGU PRZEMYSŁOWEGO! HAŃBA, TYLKO SOBIE WRĘCZAJĄ STATUETKI, MEDALE - TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI QŹWA.

Wtorek, 12 września 2017 r. godz. 10:10
Tyuiop
A prezydent pojechał do Chin przyglądnąć modelowi wolności, demokracji.

Wtorek, 12 września 2017 r. godz. 07:09
Lansik polityczny
Darek, daj już spokój :D

Wtorek, 12 września 2017 r. godz. 00:39
E.K.
Czyżby Nadbereżnemu brakło kasy na kwiaty pod pomnikiem Kwiatkowskiego przy ul. Staszica? Kiedyś śpiewał tam pieśni a teraz co zapomniał? Czy to mało medialne?

Wtorek, 12 września 2017 r. godz. 00:13
Potiomkin
Same tuzy innowacyjnego biznesu, poseł, senator, marszałek, minister, prezydent.

Poniedziałek, 11 września 2017 r. godz. 15:18
piket
edek pisowski trollu. nic nie robią ani nie wytwarzają. pensje mają z naszych podatków i jeśli podatki płacą to też dzięki nam. więc błaźnisz się ty próbując siać propagandę.

Poniedziałek, 11 września 2017 r. godz. 14:42
piotr
Po koncercie finałowym wracałem do domu "pieszo" i zauważyłem mnóstwo pouczeń czy mandatów dla kierowców,którzy źle zaparkowali swoje samochody,idąc na koncert.Informowałem media,ale każdy milczy. Ty może zasponsorujesz ten koncert ,albo przycisz się do wycinki polskich lasów

Poniedziałek, 11 września 2017 r. godz. 14:07
edek
@ piket, nie masz pojęcia o czym bredzisz bo urzędnicy akurat najwięcej płacą podatków bo lepiej zarabiają Swoje pseudo analizy to trzymaj w ukryciu bo się błaźnisz na całe miasto.

Poniedziałek, 11 września 2017 r. godz. 11:52
piket
a ja myślę, że organizatorami byli wszyscy podatnicy miasta Stalowa Wola. a ci co się wymieniają podpięli się nic nie dając zwłaszcza urzędasy, bo firmy pewnie coś rzuciły.

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2017 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.