Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 20 listopada 2017 r. Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała
 Wiadomości lokalne
» Autosan wyprodukuje autobusy dla wojska
» Szlachetna pomoc
» Areszt dla 32-letniego nożownika
» Lasowiackie zabawy andrzejkowe
» Świętowali na złoto i diamentowo
» Liść Demokracji w Stalowej Woli
» Mężczyzna i kobieta zatrzymani w sprawie ataku z użyciem noża
» Policja o bezpiecznej jeździe
» Mężczyzna ciężko ranny po ataku nożownika. Sprawca zatrzymany
» Zaparkował na dwóch miejscach dla niepełnosprawnych
» Dzień Otwarty Notariatu w Stalowej Woli
» WOŚP szuka wolontariuszy
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Wasze dyplomy poświadczają wiedzę, umiejętności, to że obcowaliście z ekspertami aby sami stać się nimi w przyszłości"
Dr hab. Marcin Tkaczyk, prof. KUL.
 Imprezy w mieście
» Promocja książki o Katyniu
» Wielki Finał Międzymiastowego Turnieju Wiedzy o COP
» Piotr Bałtroczyk - Mężczyzna z kijowym peselem
» Koncert Zakopower
» Wyspiański w Muzeum Regionalnym
» Walczyli o Polskę, w którą wierzyli - żołnierze "Tarzana"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»W straży otwarto zmodernizowane stanowisko kierowania
»Uwaga TVN w Stalowej Woli
»Nożownik w galerii handlowej VIVO!
»KUL: Inauguracja roku akademickiego 2017/2018
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Imprezy w mieście

Niedziela, 3 września 2017 r. godz. 17:54     /MDK/
60 lat Kina Wrzos - Jubileuszowy weekend filmowy

Od 15 do 17 września 2017 roku w kinie Wrzos odbędzie się jubileuszowy weekend filmowy.

Magia kina trwa. Niezmiennie od ponad stu lat, kino dostarcza nam niezapomnianych emocji. To właśnie w kinie przeżywamy historie opowiadane za pomocą ruchomych obrazów: wzruszamy się,
śmiejemy, złościmy, boimy. Pomimo współczesnych możliwości oglądania filmów w domu, wciąż przychodzimy do kina, aby tak naprawdę wspólnie doświadczyć emocji jakie chce nam ono przekazać.

Dlatego dobierając repertuar Jubileuszowego weekendu filmowego szukaliśmy filmów oddających te emocje, których najczęściej doświadczamy: smutek - "La Strada" reż. Federico Fellini; radość -
"Nietykalni" reż. Olivier Nakache, Eric Toledano; gniew - "Rozstanie" reż. Asghar Farhadi; oraz strach - i tu proponujemy Państwu film, który wszyscy dobrze znamy, ale nie zdradzimy tytułu z nadzieją na dobrą zabawę. Zapraszamy zatem do obejrzenia klasyki kina (projekcja z taśmy, z projektora analogowego!!!), jak i współczesne filmy, które właśnie piszą jego historie i na miano klasyków kiedyś zasłużą.

W programie "Jubileuszowego koncertu muzyki filmowej", w wykonaniu orkiestry złożonej z uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli, usłyszymy kompozycje pochodzące z polskich filmów. Gośćmi specjalnymi koncertu będą: Dorota Kośmicka - Gacke i Maciej Zakościelny. Pani Dorota, pochodząca z Rozwadowa, jest znanym i cenionym producentem filmowym. Podczas rozmowy z Maciejem dowiemy się o jej pracy przy powstawaniu filmów, seriali. Aktualnie Dorota I Maciej współpracują przy produkcji bardzo oczekiwanego przez widzów serialu "Diagnoza". Dorota Kośmicka - Gacke otrzyma tytuł Ambasadora Stalowej Woli.

15 września / piątek

Godz. 18.00 - "La Strada" reż. Federico Fellini - projekcja analogowa - klasyczna projekcja klasyki kina, czyli jak to kiedyś grano filmy z taśmy 35 mm

"La strada" została nagrodzona m. in. weneckim Srebrnym Lwem i przyznanym po raz pierwszy, w tej kategorii, Oscarem za najlepszy film nieanglojęzyczny w 1957 roku. Kiedy w 1993 roku Fellini odbierał honorowego Oscara, podczas ceremonii wyświetlono jej fragment. "La strada" oglądana dzisiaj, po prawie sześćdziesięciu latach od premiery, nadal urzeka poruszającą historią Gelsominy i Zampano. Biedni cyrkowcy wędrują - jak wskazuje tytuł - bez wytchnienia; nie tylko przez włoskie bezdroża, ale
i życie: trudne, pełne gniewu i goryczy, gdzie miłość, tak dla nich ważna, pojawia się zbyt późno.

Godz. 20.00 - " ? ", czyli jakim filmem zaskoczy nas kino

Lubimy się bać? Horrory cieszą się zawsze ogromną frekwencją w kinach. Aby odzwierciedlić właśnie ten rodzaj emocji przygotowaliśmy dosyć przewrotny tytuł, ale nie… nic nie zdradzimy! Trzeba przyjść i się przekonać. Przygotowany przez nas seans może okazać się dla widzów zaskoczeniem jako odzwierciedlenie strachu, a może i nie?

16 września / sobota

Godz. 17.00 - "Wspominamy Kino Wrzos" - premiera krótkometrażowego filmu dokumentalnego*

Zebraliśmy wspomnienia o Kinie "Wrzos", dzięki grupie zapaleńców, wolontariuszy, którzy w lipcu przeprowadzili wywiady z byłymi i obecnymi pracownikami kina, dawnymi członkami DKF-u, widzami.

Chcieliśmy pokazać różne spostrzeżenia odnoszące się do naszego kina, różne emocje, doświadczenia związane z kinem widziane z perspektywy jego pracowników oraz widzów.

*Zrealizowano przy wsparciu PISF w ramach projektu "Kino społeczne" realizowanego z Siecią Kin Studyjnych i Lokalnych Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego oraz Towarzystwem Inicjatyw Twórczych "ę"

oraz

"Nietykalni" reż. Olivier Nakache, Eric Toledano
Komedia, na punkcie której oszalała cała Europa

Światowa krytyka nazwała film komediowym arcydziełem. "Nietykalni" już wkrótce mają szansę stać się najbardziej kasowym francuskim filmem wszechczasów, pobijając wynik takich przebojów jak "Jeszcze dalej niż północ", czy "Amelia".

Ta historia zdarzyła się naprawdę. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która czyni ich… nietykalnymi!

Godz. 20.00 - "Rozstanie" reż. Asghar Farhadi
Film został okrzyknięty przez światową krytykę arcydziełem i nagrodzony Oscarem w 2012 roku dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. "Rozstanie", w reżyserii twórcy głośnego "Co wiesz o Elly?", to opowieść o dwóch rodzinach, których losy w dramatyczny sposób splatają się ze sobą. Film w doskonały sposób łączy elementy thrillera i dramatu psychologicznego, trzymając w napięciu do nieoczekiwanego finału.

17 września / niedziela

Godz. 17.00 - Jubileuszowy koncert muzyki filmowej - w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I J. Paderewskiego.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 17 września 2017 r. godz. 11:50
MaKatka
>jan Jeśli jest tak, że kino Wrzos, do którego bardzo lubię chodzić, tak ustawia seanse niektórych filmów /przede wszystkim takich, które nie są "po obowiązującej aktualnie w naszym kraju linii" to nie dziwię się, że sale świecą pustkami, a seanse są odwoływane. Jakiś czas temu dosłownie leciałam z wywieszonym jęzorem z pracy, żeby zdążyć na film, który chciałam oglądnąć - był to wtorek, a seans był na godzinę 16. Dodam, że film był "na afiszu" tylko kilka dni. Na niektóre filmy wogóle nie zdążyłam, a niektórych wcale nie było w repertuarze. Więc, pomimo tego, że bardzo lubię Wrzos, a w szczególności seanse na małej sali, to cieszę się, że w StW będzie Helios, bo może to pozwoli mi na spokojne wybranie się do kina w jakiś sensownych dniach i godzinach.

Czwartek, 14 września 2017 r. godz. 07:20
jan
.... to chyba ostatni taki jubileusz, następne będą w ciszy i z garstką widzów albo bez, sprowadzenie do miasta Heliosa, to kolejny koń trojański wymierzony w miejscowy biznes, kino Ballada już może się zwijać, Wrzos jest miejski będzie istniał z dotacji ( MDK ), będzie miał wywieszony repertuar tylko seansów nie będzie z braku widzów.

Środa, 13 września 2017 r. godz. 08:14
Osa
Jeżeli Rozstanie jest tak dobre jak'' Co wiesz o Elly ,to warto oglądnąć.

Poniedziałek, 4 września 2017 r. godz. 23:53
el.mutant
>>"Nietykalni" reż. Olivier Nakache, Eric Toledano Komedia, na punkcie której oszalała cała Europa.<<< Oszalał chyba autor tego tekstu...

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2017 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.