Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 11 grudnia 2017 r. Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
 Wiadomości lokalne
» "Szlachetna paczka" już u rodzin
» Trafił do aresztu za napad na kobietę
» W Centrum Edukacji Zawodowej "skutecznie szukali pracy"
» Modernizacja placu Piłsudskiego. Kierunki wytyczył nam Szczecin
» Jelcz dostarczy podwozia do systemu PILICA
» Lipowa - ulica krótka ale jasna
» Do domu kultury Mikołaj przyjechał dwa razy
» Do Stalowej Woli przyjedzie poseł Krystyna Szumilas
» 14-letnia dziewczyna potrącona na przejściu dla pieszych
» DW-856: matka z 11-letnim dzieckiem dachowały na śliskiej drodze
» DK77: poważny wypadek na Podskarpowej. 4 osoby ranne
» Gala Wolontariatu dla dobrych serc
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Wasze dyplomy poświadczają wiedzę, umiejętności, to że obcowaliście z ekspertami aby sami stać się nimi w przyszłości"
Dr hab. Marcin Tkaczyk, prof. KUL.
 Imprezy w mieście
» Teatr OKNA: Obroty rzeczy
» Chłopcy - spektakl ATD im. J. Żmudy
» Wyspiański w Muzeum Regionalnym
» Wigilia Zaklikowska w MDK
» Walczyli o Polskę, w którą wierzyli - żołnierze "Tarzana"
» Noworoczna Gala Wiedeńska w MDK
» Podwieczorek przy fortepianie: Tryumfy Króla Niebieskiego - Bartosz Hadała
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»W straży otwarto zmodernizowane stanowisko kierowania
»Uwaga TVN w Stalowej Woli
»Nożownik w galerii handlowej VIVO!
»KUL: Inauguracja roku akademickiego 2017/2018
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Sobota, 12 sierpnia 2017 r. godz. 19:35     /Jarosław Jarecki/
W ocieplanym wieżowcu interweniowali strażacy i PINB

Strażacy przy użyciu wysokościowej drabiny weszli na pierwsze piętro i zabezpieczyli w miarę możliwości paczki styropianu. Teren został odgrodzony taśmami.
Strażacy przy użyciu wysokościowej drabiny weszli na pierwsze piętro i zabezpieczyli w miarę możliwości paczki styropianu. Teren został odgrodzony taśmami.
Fot. Jacek Rodecki
W sobotę, 12 sierpnia 2017 r. około godz. 17:00 na numer alarmowy 998 wpłynęło zgłoszenie o niezabezpieczonych materiałach budowlanych, które latały w powietrzu.

Do incydentu doszło na ocieplanym wieżowcu na ulicy księcia Józefa Poniatowskiego 80. Firma wykonująca remont źle zabezpieczyła materiały budowlane, które latały w powietrzu. Styropian, mający być użyty do ocieplenia bloku został zmagazynowany na wolnej powierzchni nad sklepami na pierwszym piętrze. Porywisty wiatr rozerwał kilka paczek.

Na miejsce wezwana została straż pożarna z wysokościową drabiną. Wezwany został także Inspektor Nadzoru Budowlanego. Na bloku znajduje się tablica informująca o remoncie. Próbowano skontaktować się telefonicznie na podane numery telefonu z osobami odpowiedzialnymi za remont jednak bezskutecznie. Strażacy przy użyciu wysokościowej drabiny weszli na pierwsze piętro i zabezpieczyli w miarę możliwości paczki styropianu. Teren został odgrodzony taśmami.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega o możliwości wystąpienia burz z gradem w dzień i w nocy. Opady deszczu prognozowane są do 40 mm a porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie może wystąpić także grad.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 15 sierpnia 2017 r. godz. 20:23
kabi
Mieszkaniec, a tyś myślał że oni to dla ludzi robią? Politycy łącznie z Weberem to wszyscy jak jeden obłudnicy. Ja nawet nie uwierzę jak będzie na łożu śmierci a tym bardziej jak jest zdrowy i młody ... było zrobić zdjęcie Weberowi i wysłać do gazet

Poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r. godz. 13:38
spółdzielca
Czy w tym mieście ktokolwiek cokolwiek kontroluje, planuje? Modernizują Poniatowskiego, a wyjazdu dla mieszkańców Skarpy III nie odblokowali. Parkingowicze postawili ogrodzenie, na stałe zamknęli przejazd i ludzie z tego osiedla mają jedynie wyjazd do ulicy KEN i muszą krążyć przez całe osiedle. Dziwię się, że mieszkańcy Poniatowskiego 88 siedzą cicho, przecież wszyscy im smrodzą przez to pod oknami. Ale to jest wspólnota więc zarządca nie interesuje się, ma ważniejsze zajęcia w spółdzielni. Ciekawe czy parkingowicze dostali pozwolenie na to ogrodzenie? Czy to nie zagraża bezpieczeństwu mieszkańców? Pan starosta przechadzał się po tym terenie to chyba widział zdaje się tą parkingową samowolkę?

Niedziela, 13 sierpnia 2017 r. godz. 22:29
Mieszkaniec
Nie ma żadnej kontroli nad firmami wykonującymi usługi dla spółdzielni, gminy lub powiatu. Wystarczy spojrzeć na Poniatowskiego. Brak przestrzegania BHP oraz zabezpieczenia placu budowy. Nikt nikogo nie kontroluje. Bajzel na kółkach! brak ciągów pieszych tylko czekać aż dojdzie do nieszczęścia. Z powodu zamknięcia odcinka drogi, banda kretynów jeździ pod prąd między blokami tylko po to żeby skrócić sobie drogę. Podobnie sprawa ma się przy układaniu chodników. Wpada ekipa z koparką, zgarnia płyty i zostawia na kilka dni a matki z wózkami i starsi ludzie się męczą. Można to wykonać etapami z zabezpieczeniem dojść. Są ludzie którzy biorą pieniądze za nadzór inwestorski lecz ich nie widać. Szanowni Państwo - czas ruszyć się zza biurka w teren. P.S. PiS chce ograniczyć handel w Niedzielę a tu proszę poseł Weber robi zakupy i to w zagranicznym hipermarkecie.... OBŁUDA!!!

Niedziela, 13 sierpnia 2017 r. godz. 16:18
Byznesłumen
Dzidek z Czarnieckiego nygusie!!Mam dla Ciebie lepszą fuchę.W dni targowe w Rozwadowie ślepe psy na suki wsadzać.50 zeta od sztuki.Ubranie robocze,buty i rekawice zapewniam.

Niedziela, 13 sierpnia 2017 r. godz. 13:06
Skandal
Jeśli w poniedziałek nie dojdzie do kontroli wszystkich firm pracujących na wysokościach w tym mieście to nie ma co mówić o bezpieczeństwie. Notoryczne łamanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Brak pozwoleń na pracę powyżej 3m, brak zabezpieczeń, szelek, kasków.Brak kierownictwa -(białe kaski leżą gdzieś obok auta). Brak wyznaczonych stref, brak oznaczeń. Gdzie zasady BHP? Chamskie odzywki i pokrzykiwania z rusztowań i wind zawieszonych na blokach. W dodatku większość pracuje na czarno. Dlaczego czekacie na tragedię? przecież to nie jest czepianie się, te przepisy powstawały latami aby dbać o bezpieczeństwo!

Niedziela, 13 sierpnia 2017 r. godz. 10:33
lokator 80tki
a ma kto namiary poprzedniej ekipy docieplajacej ten unikatowy obiekt nr.80 to dopiero byla robota mówie wszystkim MISTRZOWIE ŚWIATA

Sobota, 12 sierpnia 2017 r. godz. 21:43
dzidkababa
"dzidek z ..." z psychiatryka(?). A tyś jołopie dzisiaj zalecone psychotropy zażył? Jak nie to ... szybciutko, biegiem dozownik i spać głupolku. Spać! I nie pisać głupot.

Sobota, 12 sierpnia 2017 r. godz. 21:26
byznesmen
"dzidek z cz." mam dla ciebie fuche.Jestes bezrobotnym wiec cie to zainteresuje.Praca akordowa, stawka wysoka za m3 ...16 zeta. A praca bedzie polegać na zbieraniu psich i kocich odchodów i układaniu w pusągi obok remontowanej drogi na poniatowskiego czyli blisko twego lokum. Dostaniesz pojazd słuzbowy (taczka) i ubranie słuzbowe(dawne op1 wojskowe) .Co ty na to?? chyba jestes wniebowziety bo oferta w sam raz na twe kwalifikacje i poziom jaki prezentujesz.Po osuszeniu materiał przez ciebie zebrany bedzie paliwem ekologicznym w Naszej elektrowni.Tym samym przyczynisz sie w koncu do czegos co przyniesie korzysc miastu i tobie tez bo ogrzeje ci mieszkanie w zimie.

Sobota, 12 sierpnia 2017 r. godz. 21:24
Krzysiek
Pozdrawiam chłopaków z budowy, ciężko pracują w pocie czoła, każdemu sie zdarzy zapomnieć o takich rzeczach. Nie świrujcie , przynajmniej jest dobry news :D

Sobota, 12 sierpnia 2017 r. godz. 21:14
Generator
W całej Polsce MSWiA wydaje ostrzeżenia o nawałnica burzach i trąbach powietrznych wzywa do odwoływania wszystkich imprez plenerowych! Ale nie w Stalowej Woli bo prezydent organizuję zabawy imprezy

Sobota, 12 sierpnia 2017 r. godz. 19:57
dzidek z czarnieckiego
Mnie by się taki steropian pszydal,tobym se chałupy docieplil,bo zimno w zimie many z babom

Sobota, 12 sierpnia 2017 r. godz. 19:52
ChceBycAnonimem
A mógł ktoś zginąć.. Haha..

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2017 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.