Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 12 grudnia 2017 r. Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
 Wiadomości lokalne
» Wielkie otwarcie 4-salowego kina Helios w Stalowej Woli!
» Posłanka Szumilas o polskim sądownictwie i edukacji
» Warsztaty muzyczne z nową klasą i dobroczynnym zabarwieniem
» Kolizja na Czarnieckiego. Ktoś przestawił znak
» Shanty rozkołysały festiwal na wodzie
» Piękne choinki powstały w bibliotece
» By być lepszym…
» Dwóch pijanych mężczyzn mogło zamarznąć
» "Szlachetna paczka" już u rodzin
» Trafił do aresztu za napad na kobietę
» W Centrum Edukacji Zawodowej "skutecznie szukali pracy"
» Modernizacja placu Piłsudskiego. Kierunki wytyczył nam Szczecin
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Wasze dyplomy poświadczają wiedzę, umiejętności, to że obcowaliście z ekspertami aby sami stać się nimi w przyszłości"
Dr hab. Marcin Tkaczyk, prof. KUL.
 Imprezy w mieście
» Chłopcy - spektakl ATD im. J. Żmudy
» Mikołajkowy turniej szachowy
» Wigilia Miejska w Stalowej Woli
» Wyspiański w Muzeum Regionalnym
» Wigilia Zaklikowska w MDK
» Walczyli o Polskę, w którą wierzyli - żołnierze "Tarzana"
» Noworoczna Gala Wiedeńska w MDK
» Podwieczorek przy fortepianie: Tryumfy Króla Niebieskiego - Bartosz Hadała
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»W straży otwarto zmodernizowane stanowisko kierowania
»Uwaga TVN w Stalowej Woli
»Nożownik w galerii handlowej VIVO!
»KUL: Inauguracja roku akademickiego 2017/2018
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Środa, 9 sierpnia 2017 r. godz. 13:20     /Marta Mazur/
Miasto szuka Agenta…

Pozyskane z emisji środki jak informowaliśmy na naszych łamach będą służyły finansowaniu deficytu budżetowego w związku z realizacją wydatków majątkowych, w tym z Unii Europejskiej jako wkład własny oraz spłatę wcześniejszych zobowiązań.
Pozyskane z emisji środki jak informowaliśmy na naszych łamach będą służyły finansowaniu deficytu budżetowego w związku z realizacją wydatków majątkowych, w tym z Unii Europejskiej jako wkład własny oraz spłatę wcześniejszych zobowiązań.
Fot. Jacek Rodecki
…nie tajnego ale do emisji obligacji komunalnych dla Stalowej Woli, na których wypuszczenie zgodzili się radni miejscy nadzwyczajnie obradując 31 lipca 2017 roku.

Pozyskane z emisji środki jak informowaliśmy na naszych łamach będą służyły finansowaniu deficytu budżetowego w związku z realizacją wydatków majątkowych, w tym z Unii Europejskiej jako wkład własny oraz spłatę wcześniejszych zobowiązań.

Zobowiązanie nie jest nowe, było już zatwierdzane przez Radę Miejską. Jego celem jest zamiana kredytu długoterminowego na obligacje komunalne, które również w swej istocie spełniają funkcje kredytu. Są one jednak korzystniejsze dla miasta bo obowiązuje uproszczona procedura uzyskania z nich środków pieniężnych, koszt emisji można negocjować, nie ma konieczności ustanawiania zabezpieczeń, okres ich finansowania jest dłuższy.

Emisja obligacji ma nastąpić w 2017 roku w 11 seriach: dwie po 2 mln. zł; 4 po 3 mln zł; 4 po 5 mln zł oraz jedna w wysokości 4 mln zł. Łączna wartość obligacji to 40 mln. zł. Ich spłata ma nastąpić maksymalnie do 2025 roku. Można w każdej chwili zrezygnować z poszczególnych serii, nie realizując zobowiązania w takiej wysokości jaka jest w uchwale.

Przy okazji procedury emisyjnej można zapoznać się z informacją na ile gmina jest zadłużona i z jakiego tytułu. Z przedstawionego załącznika wynika, że 2013 roku zaciągnięto kredyt w wysokości 16 mln. zł, 2014 - 24,6 mln. zł, 2015 - 10 mln. zł, 2016 - 18 mln. zł co daje łączną kwotę - 68,6 mln. zł. Saldo zadłużenia gminy na koniec lipca 2017 roku wynosi 61,4 mln. zł.

Pod koniec 2015 roku zawarto ze spółką Apollo Film umowę na zakup budynku kina "Ballada" za kwotę 830 tys. zł (do spłaty pozostało 175 tys. zł), w lutym 2017 z HSW S.A. na zakup budynku dyrekcji o wartości 4,8 mln. zł (do spłaty pozostało 4,5 mln. zł).

W 2008 roku gmina udzieliła poręczenia MZK na kwotę 9,4 mln. zł ze spłatą do 2019 roku (kwota pozostała do spłaty 9,4 mln. zł). W 2017 r. planowane jest udzielenie dla MZB poręczenie w wysokości 15,1 mln. zł oraz gwarancja 1,1 mln. zł, co ma związek z budową dwóch bloków komunalnych przy ulicy Orzeszkowej.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 11 sierpnia 2017 r. godz. 19:15
Serum
@K 15 masz sto procent racji. W przyszłym roku znów festiwal obietnic wg. starego powiedzenia jak za komuny: "zasypiemy sklepy konserwami jak będziemy mieli mięso, ale nie mamy też blachy na puszki" A długi to nie my to tamci.

Piątek, 11 sierpnia 2017 r. godz. 12:00
K 15
Jesteśmy podzieleni, skłóceni. Szczególnie służy temu sprytnie wyreżyserowany przez POPIS konflikt: lewica kontra prawica. Elity nie lubią gdy myślimy samodzielnie. Zamiast sprawdzać, które poglądy się sprawdzają i jakie dają rezultaty - wolimy wierzyć w obietnice bez pokrycia. Powinniśmy pragnac normalności, dobrobytu i spokoju, a nie ideologicznych mrzonek z lewa czy prawa. Podstawowa wada każdej ideologii to to, ze są to utopie oderwane od realnego życia. Jak nie ma normalności, dobrobytu, spokoju, to urządza się igrzyska i karmi się ludzi ideologiami promujac walke między nimi - co widac dokladnie w Stalowej Woli w dzialaniach dobrej zmiany. Chleba i igrzysk nigdy za dużo jak nie ma sie pomyslu na rzadzenie. Dziewietnastu jednomyslnych nawiedzonychi i ich ideologiczny przywodca dokoń­czy dzieła wygaszania miasta narażonego na wszystkie następstwa związane ze starzeniem się społeczeństwa w wymiarze ekonomicznym, społecznym i kulturowym.Nie sa oni w stanie zaoferować swoim mieszkańcom atrakcyjnej pracy, perspektyw stabilizacji, awansu zawodowego i społecznego. W efekcie osoby młode, dobrze wykształcone nie wiążą swojej przyszłości z tym miastem i regionem . Opuszczają Miasto i często deklarują, że nigdy tu nie wrócą. Władze samorządowe Miasta nie tracą dobrego samopoczucia. Czekają na cudowne rozmnożenie budżetu .

Piątek, 11 sierpnia 2017 r. godz. 09:00
aldona
Agent, agentem ale ja mam niewielką ale ważną propozycję do radnych miejskich. Jako wasz wyborca wnoszę za pośrednictwem tego medium projekt rozwiązania mającego na celu zwolnienie z podatku od posiadania psa tych właścicieli "czworonoga", którzy zdecydują się na jego "adopcję" z 'Psiej Przystani". Uzasadniać w zasadzie nie trzeba bo samo się uzasadnia. Miasto bowiem jest zobowiązane do opieki nad zwierzętami więc każdy adoptujący niesie wymierna pomoc nie tylko zwierzęciu ale także budżetowi. Stąd powinien być zwolniony z podatku psiego. Dokumentem potwierdzającym zasadność zwolnienia powinna być dokumentacja adopcyjna sporządzona przez wolontariat "Przystani". Mała rzecz a cieszy. Im mniej psiaków w schronisku tym mniejsze wydatki z budżetu. Proste?

Piątek, 11 sierpnia 2017 r. godz. 07:11
James Błąd
007 zgłoś się

Czwartek, 10 sierpnia 2017 r. godz. 11:18
AS
Może antek macierewicz. Podobno agent

Czwartek, 10 sierpnia 2017 r. godz. 09:56
verta
Do "precz z pisem" wg moich wyliczeń dług miasta jest taki, że gdy dotrwa ten facet do końca kadencji to sięgnie ok 100 mln PLN. Jaki był sens wybierać populistę, lansera i "dłużnika'? Dowodzi, że nie ma pojęcia o zarządzaniu a tylko mu w głowie "kicz, lans i fajans". Uszczęśliwia nas jak ten bogacz, który beznogiemu kupił na gwiazdkę rower!

Czwartek, 10 sierpnia 2017 r. godz. 08:45
leoniasty
Stało się , rządy Pana Nadbereżnego sięgają dna. Widzimy że mimo swoich buńczucznych zapewnień król jest nagi. Niech to będzie przestrogą dla innych, da wyborcom do myślenia.

Czwartek, 10 sierpnia 2017 r. godz. 08:25
wolfino
"karolina" nasz bawidamek nie liczy się z naszymi podatkami i opłatami w różnej wysokości. Szasta publicznym groszem, że poprzednik mógłby mu tylko pozazdrościć. Jakoś dziwnie cicho jest jest z jego kolejnym 'sztandarowym" projektem o fotowoltaice i solarach. Czyżby i to okazać by się miało falstartem? On się tak zachowuje jak gdyby nikogo nad nim nie było, zresztą to nie tylko jego przymiot ale całej formacji. Totalne olewanie wszystkiego i wszystkich dookoła. Czyż nie jest tak? Ktoś kiedyś powiedział, ze nic po tupecie kiedy w głowie śmiecie...

Czwartek, 10 sierpnia 2017 r. godz. 07:54
lola
To w tych 60 zatrudnionej za Nadbereżnego ponad stan młodzieżówki pisowskiej nie znajdzie się kilku agentów? Panie Nadbereżny toż to najlepsi z najlepszych i to w dodatku na umowach "śmieciowych" to pójdą jak burza z obligacjami by w przyszłym roku otrzymać stałe umowy o pracę. Przecież tak się pan z 'młodzieżówką" umawiał. Czy może inne były warunki umowy? Niech pan wyjaśni!

Czwartek, 10 sierpnia 2017 r. godz. 01:46
do przewidzenia 100
Rozpoczyna się finansowa równia pochyła... Miasto wpada w pułapkę finansową ,która wynika bądź co bądź z obietnic Pana Prezydenta ,który realizuje swój program wyborczy. Nieśmiało pragnę zwrócić uwagę,że właśnie dzięki temu programowi został Prezydentem Miasta. Gdy ówcześni adwersarze próbowali zwrócić uwagę na koszty tego programu , w większości byli hejtowani jako "beton", "lemingi","kolesie" ,"sitwa" i temu podobne stwory nie rozumiejący potrzeb Stalowej Woli. A teraz larum..., Miejmy odwagę przyznać, że wrzucając kartę na "dobrą zmianę " do urny wyborczej lub nie idąc na wybory sami jesteśmy sobie winni... Może za rok będziemy ostrożniejsi ,bardziej racjonalni , mniej populistyczni - zobaczymy ...

Środa, 9 sierpnia 2017 r. godz. 21:59
KWML
To kukułcze jajo dla następnych zarządców miasta. Miasto spłaca długi zaciągając następne. I to wszystko na wykupienie zbędnych dla miasta budynków, które trzeba utrzymywać i generują kolejne koszty lub budowę mieszkań dla pseudo socjalsów o powierzchni do 106 m2. Komuna, nacjonalizacja i socjalizm wraca w najczystszej postaci. Dzieciaki nie bedą się musiały uczyć co to komuna, będą ją miały na codzień. Masakra intelektualna sięga granic absurdu.

Środa, 9 sierpnia 2017 r. godz. 20:35
precz z PISem
Dobre ha ha Jak radny Hausner wyliczał radnemu Bajkowi kredyty to pojechały trolle dobrej zmiany po Hausnerze a teraz okazuje się że wyliczył dobrze. "2015- 10 mln. zł, 2016- 18 mln. zł co daje łączną kwotę - 68,6 mln " do tego jeszcze "Ballada za kwotę 830 tys...... budynek dyrekcji 4,8 mln. zł " Świetnie prezydencie i radni się bawcie a obwinialiście Szlęzaka za 60 mln. kredytu a trzeba przypomnieć ze Szlęzak robił to 12 lat a wam zajęło to zalewie 2. lata.

Środa, 9 sierpnia 2017 r. godz. 18:44
karolina
i co trolle ,opozycja nie ma racji, jak mówi o zadłużaniu sie miasta/ Ciekawe ile prezydent dopłaca do "Lata z radiem", bo ta impreza , drodzy mieszkańcy jest tylko w tych miastach , które wykładaja kasę? A ile będą kosztować obchody COP-u i jaka firma je robi? Czy stać nas na to wszystko , łącznie z szaleństwem inwestycyjnym prezydenta?

Środa, 9 sierpnia 2017 r. godz. 15:19
Moher49
Najpierw ktoś posprzedawał nasze wspólne dobra wybudowane za pieniądze z naszych podatków, teraz miasto je odkupuje za pieniądze z naszych podatków, oczywiście większe pieniądze. Napychamy kieszenie kombinatorom, którzy mają"dojścia".

Środa, 9 sierpnia 2017 r. godz. 14:34
piket
miasto szuka agenta czyli człowieka, któremu będzie trzeba pewnie dużo zapłacić (z naszych podatków) aby znalazł jeleni na kupno obligacji. a ile tych "cennych" obligacji kupią ci, którzy wpędzają nas w coraz to większe tarapaty finansowe ( nadbereżny i rada miejska)????

Środa, 9 sierpnia 2017 r. godz. 14:09
wyborca
jak "kukiz" głosował w sprawie obligacji? bo to ma znaczenie w kolejnych wyborach :)

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2017 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.