Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Piątek, 24 listopada 2017 r. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
 Wiadomości lokalne
» Uchronieni przed wychłodzeniem
» Dlaczego ta lampa nie świeci?
» Rozrachunek HSW S.A.
» Prokuratura zawiesza śledztwo bo czeka na opinię
» Mostostal i Metalowiec na sprzedaż
» Dzień Pracownika Socjalnego
» Ogłoszono przetarg na nową halę na miejskim targowisku
» Maria Rehorowska otrzyma tytuł Zasłużony dla miasta Stalowa Wola
» Jubileuszowa moneta dla mieszkańców Stalowej Woli
» Rewolucja drogowa w Stalowej Woli
» Policjanci uchronili przed wychłodzeniem dwóch mężczyzn
» Policjanci odzyskali skradziony rower
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Wasze dyplomy poświadczają wiedzę, umiejętności, to że obcowaliście z ekspertami aby sami stać się nimi w przyszłości"
Dr hab. Marcin Tkaczyk, prof. KUL.
 Imprezy w mieście
» Wielki Finał Międzymiastowego Turnieju Wiedzy o COP
» Piotr Bałtroczyk - Mężczyzna z kijowym peselem
» Koncert Zakopower
» Wyspiański w Muzeum Regionalnym
» Walczyli o Polskę, w którą wierzyli - żołnierze "Tarzana"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»W straży otwarto zmodernizowane stanowisko kierowania
»Uwaga TVN w Stalowej Woli
»Nożownik w galerii handlowej VIVO!
»KUL: Inauguracja roku akademickiego 2017/2018
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 10:38     /Magdalena Rodecka/
Nie rezygnują z budowy miejskiej stacji paliw

W IV kwartale tego roku powinny zakończyć się prace projektowe wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę miejskiej stacji paliw.
W IV kwartale tego roku powinny zakończyć się prace projektowe wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę miejskiej stacji paliw.
Fot. Jacek Rodecki
W IV kwartale tego roku powinny zakończyć się prace projektowe wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę miejskiej stacji paliw. Przebudowany miałby zostać cały plac przy ul. Komisji Edukacji Narodowej gdzie stacjonuje flota komunikacji miejskiej i komunalnej. Inwestycję koordynuje Miejski Zakład Komunalny.

Jak wyjaśniał podczas obrad sesji Rady Miasta prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny stację paliw, która obecnie służy do użytku wewnętrznego MZK trzeba będzie dostosować do obsługi przez klientów zewnętrznych. Konieczna będzie również modernizacja placu i organizacja nowego ruchu pojazdów tak aby przejazd pojazdów MZK nie kolidował z samochodami mieszkańców.

Niestety to wszystko wymaga czasu i pieniędzy. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. milion złotych. Zgodnie ze wcześniejszymi planami na stacji będą dystrybutory benzyny, oleju napędowego oraz gazu CNG.

Stacja byłaby bezobsługowa. Kierowca deklaruje za jaką kwotę chce zatankować, płaci, a potem z dystrybutora nalewa dokładnie tyle paliwa, za ile wcześniej zapłacił. W razie problemów z elektroniką, będzie pracownik, który usunie awarię.

Inwestycja miałaby przełamać cenowy monopol i wpłynąć na ceny komercyjnych podmiotów.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 19 lipca 2017 r. godz. 20:55
gree
Ale łatwo za publiczne budować , łatwo strasznie .jakby miał swoje wydać to nic by tam nie zrobił.

Środa, 19 lipca 2017 r. godz. 17:50
@j23
@ j23, wiesz jaka jest średnia pensja w USA? To ci napisze około 13000 pln. Cena paliwa w USA 2,22 pln za litr. Większej bzdury, głupoty nie słyszałem, że paliwo coś wspólnego z średnią miesięczną pensją. To ile powinno kosztować paliwo w bieszczadzkiej wsi? Do szkoły wracaj i przeproś nauczycieli, ponieważ jest im jest wstyd.

Środa, 19 lipca 2017 r. godz. 09:22
J 23
Rzeszów ma średnie wynagrodzenie na mieszkańca o wiele wyższe niż w Stalowej Woli a cena paliwa taka sama? Szok. U nas mniejsze podatki, mniejsze wynagrodzenia dla pracowników stacji i cena też taka sama? Szok. Człowieku wiesz co to jest oligopol? Poczytaj bo nic nie wiesz w sprawie cen paliw w Stalowej Woli!

Środa, 19 lipca 2017 r. godz. 05:45
Hutnik
@ indy nie masz pojęcia o czym piszesz. Lepiej milczeć niż się kompromitować!

Wtorek, 18 lipca 2017 r. godz. 21:46
@j23
@j23 jak pisałem w Rzeszowie jest cena identyczna jak u nas mimo ze mają takową stację. Nie zgadzam się na wydawanie pieniędzy z moich podatków na lanserskie bicie piany. Lepiej niech zajmują się naprawą dróg, zieleni, oświetlenia, oświatą, służbą zdrowia, a nie biorą się za biznes nie mając o tym pojęcia. Fajnie się inwestuje nie swoje. Jeśli tak prezydent chce to niech zrezygnuje z stanowiska, wybuduje stacje za swoje i sprzedaje bez marży. Komuniści też wiedzieli jak prowadzić biznes, a prywatne inicjatywy tępili i jak to się skończyło to widać.

Wtorek, 18 lipca 2017 r. godz. 08:53
J 23
Do ~Indy. To Ty masz problem z percepcją. W przypadku sklepów spożywczych, a jest ich dużo jest konkurencja, a w przypadku stacji paliw są uzasadnione podejrzenia, że tworzy się oligopol. Masz przykład Rzeszowa, gdzie jest taka stacja i nikt nie chce jej zamykać. W pełni popieram inicjatywę władz miasta w tym temacie jako formę zabezpieczenia nas przed ewentualnymi nieuczciwymi praktykami wynikającymi z oligopolu.

Wtorek, 18 lipca 2017 r. godz. 07:39
Tik tak
@do roboty, współczuje ci serdecznie, ze musiś łazić do roboty, gdy inni chodzą do pracy. Musisz bidaku "bronić instrumentów" nacisku na krwiopijców, burżuazję, całą to myślącą i świadomą cześć społeczeństwa dzięki, której reszta ma gdzie chodzić do roboty.

Wtorek, 18 lipca 2017 r. godz. 05:40
Do roboty!
Ten opozycyjny hejter cierpi na jakąś schizofrenię. Tydzień temu wylewał żale, żeby nie podnosić cen paliwa, dzisiaj jak miasto pokazuje, że będzie miało instrument, którym można na to wpływać, narzeka, że źle. Totalnie się pogubiliście "opozycjonisty". Lepiej posadźcie jakieś drzewko w trzy osoby. Przynajmniej oprócz lansu, będzie z tego jakiś pożytek!

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 23:28
bravissi
Brawo opozycja! Brawo stalowowolska.Nowoczesna i Platforma! Podwyżki cen paliwa nie będzie.

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 23:05
Wreszcie123
Życzę powodzenia! Inicjatywa, mająca na celu wskazanie krwiopijców, burżujów, "wrednych" prywaciarzy ,którzy zarabiają fortuny na paliwie we wszechobecnej "zmowie cenowej" I dzięki Panu Prezydentowi to się skończy! Będziemy tankować tanio, społecznie sprawiedliwie i zgodnie z duchem dobrej zmiany . A raz w miesiącu ( może częściej) biorąc przykład z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską Pan Prezydent zafunduje paliwo "za darmo" A co stać nas (nas czyli podatników) Ps. A milion w tą czy w tamtą co za różnica przy planowanym wielomilionowym zadłużeniu Miasta. Nieprawdaż?

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 21:38
Indy
Dzisiaj tankowałem cena paliwa ON na Bp w Rzeszowie on 4,17, Orlen St. Wola 4,17. USA cena benzyny za litr 2,22 pln i wszystko od wydobycia, rafinerie, stacje jest prywatne, podobnie energia elektryczna i gaz - i wszystko w temacie. Przed wyborami czekam na obietnice otwarcia miejskiej spożywczej stalowostonki np. w budynku byłej dyrekcji hsw, za której utrzymanie zapłacą podatnicy :-)

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 19:52
@ Indy
Jeśli ty porównujesz piekarnie do stacji paliw, to chyba nie trafię do ciebie. Sklepy spożywcze, a zwłaszcza piekarnie to u nas tną się cenowo. Natomiast realia na stacjach paliw wyglądąją tak: rano pracownik stacji X dzwoni na stację Orlen i zadaje jedno pytanie "po ile macie dzisiaj 95,98,ON? Po czym ustawia u siebie to samo. Miejska stacja paliw pozwoli nieco rozbić ten układ, bo że sobie zawyżali ceny to pisały media z 10 lat temu. Jest lepiej ale do ideału daleko. Taka stacja istnieje choćby w Rzeszowie, także przy miejskim przewoźniku. Prezydent Ferenc dawno by zamknął ją gdyby generowała straty.

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 19:52
Wikary Madeja
Do jebar:Jestem ćwok,ale interes kwitnie.rtegeneruje 100 podpasek i 100 prezerwatyw dziennie.Zysk niesamowity.Satysfakcja gwarantowana

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 19:37
Indy
@j23, latarnie, pasy i inne to infrastruktura i nikt nie prowadzi konkurencyjnego biznesu. Jak masz problem z percepcją to nic nie poradzę. Odpowiedz na pytanie dlaczego miasto nie otworzy własnych sklepów też nie musi zarabiać i będzie taniej dla Obateli? Ja ci odpowiem ponieważ podatnicy za to zapłacą wszyscy co do jednego, czy mają samochód czy nie. Dlaczego miasto nie wybuduje i nie prowadzi piekarni też chleb byłby tańszy? Ogarniasz, czy to za dużo jak na jeden raz.

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 19:05
@ kabi
Wyobraź sobie, że dzisiejsze dystrybutory różnią się znacznie od tych z czasów głębokiego PRL-u... Bardzo dobry pomysł z tą stacją, tak przy okazji.

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 18:48
waldi
Ulka, ty wiesz co.

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 18:45
jabar
Wikary Madeja = ćwok

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 18:41
kabi
a co będzie jak ktoś źle obliczy?? reszta paliwa do kanału?? Tak było drzewiej na Ukrainie, pamiętam we Lwowie e czasach głębokiego ZSRR w budce zapłaciłem za 15 litrów i ok 13 weszło do zbiornika a 2 wylało się na posadzkę

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 18:39
Ulka
Odezwała się grupa komunistycznych roboli która nigdy nie prowadziła własnego biznesu i twierdzi że państwowe jest najlepsze. Śmieszni nieudacznicy tęskniący za komuną z pensyjkami urzędniczymi uzeleżnieni od tych co są akuratnie w danej chwili przy korycie. Używając starej komunistycznej i ubeckiej zasady, że jak się nie ma argumentów to obrzucają błotem, inwektywami oraz insynuacja typu zgniły zachód. Tylko jakoś większość chciała tych socjalistów chce zachodniego komfortu życia.

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 18:19
@ Tygrysek
Idź chłopczyku z jakimś kanisterkiem "protestować", albo posadź sobie drzewko. I zaproś media, żeby się polansować. Tylko to potraficie robić. I narzekać. Oderwanie od koryta boli.

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 16:46
Tygrysek
Proponuje aby wszyscy wyznawcy ekonomi realnego socjalizmu zainwestowali 2 miliny $ w wybudowanie stacji paliw, zatrudnili ludzi i sprzedawali bez marży lub rozdawali za darmochę. Jak wam PiS zafunduje podwyżkę 30 groszy to te 8 taniej można sobie w buty wsadzić. Następne będzie lotnisko i aut bo prezesowi się zamarzy i autostrada, peron do pikutkowa dolnego

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 16:43
@J-23
Będziesz dopłacać do paliwa dla wsioków zza Sanu?

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 16:02
J 23
Do ~Indy. Ale głupoty piszesz. Miasto jest dla mieszkańców i nie jest to przedsiębiorstwo, które ma generować zyski. A kiedy zwróci się ulica czy kosz na śmieci? Kiedy zwróci się latarnia na ulicy? Czy pasy namalowane na jezdni? Ja uważam, że jeśli stacja będzie "strażnikiem" rozsądnej ceny paliwa w mieście to mieszkańcy na tym zyskają i o to chodzi.

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 16:01
mopez
kolejna inwestycja której nie będzie widać ale czytać i słyszeć będziemy

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 15:28
Indy
A kiedy ta inwestycja się zwróci? Może miasto otworzy własne sklepy i będzie sprzedawać bez rachunku ekonomicznego. Komuna i socjalizm wraca, wszystkim po równo czyli nic.

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 14:39
J 23
Do ~chudy. Człowieku między stacjami paliw w okolicy jest różnica większa niż ta Twoja marża, więc pomysł jak najbardziej dobry. Może miasto nie będzie się bało ewentualnej zmowy cenowej :)

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 14:24
Wikary Madeja
Do posta z godz 13:42Fałszywy podszywaczu!!Nie podszywaj się podemnie i nuie przeszkadzaj mi w biznesie regeneracji prezerwatyyw!!

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 13:42
Wikary Madeja
Nie ma jak podszywać się pod czyjś nick. Bezrobotnych,tłustych erotomanów-fantastów nawet to cieszy.Co zrobić. Adminie, spij dalej.

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 13:36
ZNAJDŹ RÓŻNICĘ
Rok 2007: radni Lucjusz Nadbereżny i Dariusz Przytuła protestują przeciwko wysokim cenom paliw na stacjach benzynowych z kanistrami w dłoniach. Rok 2017: prezydent Lucjusz Nadbereżny wspólnie z MZK projektuje miejską stację paliw, Dariusz Przytuła nadal wymachuje kanistrem pod stacją benzynową...

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 13:31
stefek
Ale jaja przytula protestował razem z obecnym PANEM PREZYDENTEM L.N. na zmowę cenową naszych stacji paliw. A teraz gdy obecny PREZYDENT chce nam zbudować nie zależną stację paliw to lemingi szczekają że po co to robić. Jestem przekonany że żaden mądry mieszkaniec STALOWEJ nie ma nic przeciwko temu bo będziemy mieli bardzo tanie tankowanie. Ale jak mówią psy szczekają a karawana jedzie dalej.

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 13:11
chudy
Marża na stacjach benzynowych ok 0,08 gr na litrze, więc Prezydent będzie mógł zrobić konkurencyjną cenę. Ciekawe skąd paliwo będzie brał? No chyba e będą dopłaty do każdego litra.

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 12:44
Wikary Madeja
Zamiast handlować paliwem zajme się bardziej dochodowym interesem.Będę regenerował zużyte podpaski i kondomy.100% satysfakcji.Gwarancja 2 letnia

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 12:44
Centrum4
Masakra. Władze PiS mówią o podwyżkach a gość bez 5 klepki zwala winę na po i nowoczesna. Nie pojmuję jak może człowiek wbić do głowy taka zawiść do innej osoby? A niby katolik

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 12:42
lepszee
Nawaliłem piketowi w kieszeń

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 12:40
Wikary Madeja
Z emocji i zacietrzewienia zanieczysciłem sukienkę świeżym łajnem

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 12:01
BRAK 5 KLEPKI? Najwyraźniej...
Choć ceny nie podnieśli za paliwo, to dzień później pełowskie i nowoczesne protestowały z kanistrem. Teraz trollownia uruchomiona, bo taniej może być... Schizofrenia pełną gębą...

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 11:29
J 23
LPG też powinno być, w końcu to pro-ekologiczne i modne zasilanie. Nie rozumiem dlaczego w PL jest to synonim obciachu - może dlatego, że Niemcy nie zarobią ani na produkcji instalacji LPG do samochodów ani na sprzedaży LPG ;) a promują elektryki bo mają nadwyżki energii do sprzedania :)

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 11:27
darek
Inwestycja miałaby przełamać cenowy monopol i wpłynąć na ceny komercyjnych podmiotów. No to teraz wszystko jasne.W planach jest zakup tankowca?

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 11:27
piket
działanie pod publiczkę bliżej wyborów. po drugie potrzeba miliona??? wystarczyło panie nadberezny nie kupować budynku HSW i pieniądze by były. głupota i niegospodarność rządzących masakruje.

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 11:14
lpg
Zapomnieli o LPG ?

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 11:05
lepszee
Brawo opozycja za protest przeciwko podwyżce cen paliw!!! Brawo .N...Jest moc! Oby tak dalej.

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 11:03
Wikary Madeja
I będzie konkurować cenowo ze światowymi koncernami :) Komuna wraca. Czekać, aż Lucek zacznie kartki drukować.

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 10:57
on
A gdy kierowca będzie chciał zatankować do pełna??

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 10:52
@anrea
To nie ważne byle na wybory było czym się lansować

Poniedziałek, 17 lipca 2017 r. godz. 10:48
andre
czy wyliczył ktoś kiedy zwróci się ta inwestycja? i jaki koszt wypada na mieszkańca?

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2017 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.