Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 11 grudnia 2017 r. Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
 Wiadomości lokalne
» "Szlachetna paczka" już u rodzin
» Trafił do aresztu za napad na kobietę
» W Centrum Edukacji Zawodowej "skutecznie szukali pracy"
» Modernizacja placu Piłsudskiego. Kierunki wytyczył nam Szczecin
» Jelcz dostarczy podwozia do systemu PILICA
» Lipowa - ulica krótka ale jasna
» Do domu kultury Mikołaj przyjechał dwa razy
» Do Stalowej Woli przyjedzie poseł Krystyna Szumilas
» 14-letnia dziewczyna potrącona na przejściu dla pieszych
» DW-856: matka z 11-letnim dzieckiem dachowały na śliskiej drodze
» DK77: poważny wypadek na Podskarpowej. 4 osoby ranne
» Gala Wolontariatu dla dobrych serc
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Wasze dyplomy poświadczają wiedzę, umiejętności, to że obcowaliście z ekspertami aby sami stać się nimi w przyszłości"
Dr hab. Marcin Tkaczyk, prof. KUL.
 Imprezy w mieście
» Teatr OKNA: Obroty rzeczy
» Chłopcy - spektakl ATD im. J. Żmudy
» Wyspiański w Muzeum Regionalnym
» Wigilia Zaklikowska w MDK
» Walczyli o Polskę, w którą wierzyli - żołnierze "Tarzana"
» Noworoczna Gala Wiedeńska w MDK
» Podwieczorek przy fortepianie: Tryumfy Króla Niebieskiego - Bartosz Hadała
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»W straży otwarto zmodernizowane stanowisko kierowania
»Uwaga TVN w Stalowej Woli
»Nożownik w galerii handlowej VIVO!
»KUL: Inauguracja roku akademickiego 2017/2018
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 16 czerwca 2017 r. godz. 11:40     /Karol Mocny/
Parkowy drzewostan przejdzie rewitalizację. Obejmie ponad 1600 drzew

Za kwotę około pół miliona złotych zabiegom pilęgnacyjno - konserwacyjno - zabezpieczającym poddanie zostanie 1613 sztuk drzew. Wszystkie będą wykonywane z wykorzystaniem technik alpinistycznych.
Za kwotę około pół miliona złotych zabiegom pilęgnacyjno - konserwacyjno - zabezpieczającym poddanie zostanie 1613 sztuk drzew. Wszystkie będą wykonywane z wykorzystaniem technik alpinistycznych.
Fot. Jacek Rodecki
Dzięki pozyskanej przez gminę dotacji na rewitalizację zieleni miejskiej, po wyłonieniu wykonawcy, drzewostan zespołu parkowo - pałacowego w Stalowej Woli - Charzewicach przejdzie zabiegi pielęgnacyjne.

Za kwotę około pół miliona złotych zabiegom pilęgnacyjno - konserwacyjno - zabezpieczającym poddanie zostanie 1613 sztuk drzew. Wszystkie będą wykonywane z wykorzystaniem technik alpinistycznych.

Po przeprowadzonej w inwentaryzacji zabytkowego parku w Charzewicach naliczono w sumie 2066 drzew i krzewów. Wśród nich jest 8 pomników przyrody: 2 jesiony wyniosłe, 2 dęby szypułkowe, 1 lipa drobnolistna, 1 buk pospolity oraz 2 sosny wejmutki.

Ogólnie stan drzewostanu w parku wydaje się być ogólnie zadowalający. Posusz w koronach drzew (martwe gałęzie i konary) występuje dosyć często ale nie jest on nadmierny. W miejscach oddalonych od ścieżek spacerowych zaleca się nawet pozostawienie część okazów obumarłych ze względu na miejsca bytowania oraz żerowania rzadkich gatunków bezkręgowców, zwierząt oraz ptaków.

Podstawowe zabiegi jakie powinny być wykonywane systematycznie w parku to cięcia pielęgnacyjne, zabezpieczanie ubytków, zastosowanie wiązań konarów oraz leczenie przeciw szkodnikom i chorobom drzew.

Zagrożeniem dla pałacowego drzewostanu są huby i żółciak siarkowy, które w ramach wykonanej rewitalizacji zostaną usunięte i spalone.

W ubiegłym roku po latach przerwy w parku w Charzewicach popłynęła rzeczka zasilana wodą z kanału deszczowego nieopodal "kamiennej górki".

Przypomnijmy, że prace zostaną wykonane w ramach 10 mln. dofinansowania, które gmina z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej na rewitalizację miejskiej zieleni. Łączny koszt inwestycji to 13 mln. zł. obejmie również rewitalizację nadsańskich błoni i skarpy nad zbiornikiem wodnym Oczko.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 21 czerwca 2017 r. godz. 11:52
Bławat
Te, szwagier- śledzisz trochę to co piszesz? Przeczytaj swoje posty i wskaż jedno pytanie, które zadałeś pod tym nickiem. Polecam troszkę logicznego myślenia, choć jeżeli to bolesne, lepiej nie.

Wtorek, 20 czerwca 2017 r. godz. 23:47
Szwagier leśnika
@blawat, miałem wrażenie, że jak ci zadawałem pytanie to myślisz, ale jak odpisałeś to pozostało tylko wrażenie.

Wtorek, 20 czerwca 2017 r. godz. 13:00
norek
do ''bławat'' nic dodać nic ująć posumowałeś to bydło co przez 8 lat POLSKĘ rozkradało.

Wtorek, 20 czerwca 2017 r. godz. 07:47
Bławat
@szwagier- widzę, że naprawdę jesteś szwagrem leśnika, który głowę w dębowy wieniec ubierał i dzięki śmierci prezydenta objął jego obowiązki organizując potem dla siebie wybory. Próbowałem żartem pominąć Twoje nachalne aluzje, ale nie rozumiesz kiedy przestać. Kłamstwo spowszedniało i o wartości człowieka świadczą czyny i ich konsekwencje. Jak to się stało, że wdrożono program 500+ (przez opozycję negowany, ale pobierany przez majętne osoby, gdzie niektórzy z PIS-u skierowali swoje należności na stypendia dla biedniejszych) i w efekcie budżet się nie zawalił? Wystarczy nie kraść kolego. W zeszłym roku z uszczelnienia podatków uzyskano tyle pieniędzy co całe ,,dotacje'' unijne za 2015 rok. Wcześniej zamiast uszczelniać, podwyższano podatki. Wystarczy nie kraść. Czy komunizm został obalony? Wy dogadaliście się z komunistami (jak to powiedział Czarzasty) i uwłaszczyli na państwowym mieniu.

Poniedziałek, 19 czerwca 2017 r. godz. 23:28
Szwagier leśnika
@bławat taki postami reprezentujesz dno dna. Jak ci brakuje argumentów to posługujesz się tępym komunistycznym bełkotem próbując obrażać, ale co tu się dziwić jak ktoś braki w wychowaniu i wiedzy próbuje nadrabiać chamstwem.

Poniedziałek, 19 czerwca 2017 r. godz. 23:06
Bławat
Te, szwagier, a co tam pijesz? Nie chlej tyle, bo na welcome legniesz. Będziesz musiał na krzesełku stawać i w okienko pukać ;)

Poniedziałek, 19 czerwca 2017 r. godz. 22:51
Szwagier leśnika
@bławat to nie kwestia straszenia, to los jaki czeka "rządy ciemniaków", pokazuje to historia.

Poniedziałek, 19 czerwca 2017 r. godz. 22:16
Bławat
Te, szwagier- nie strasz tym w co nie wierzysz, a to korytko tak w gnoju zagrzebałeś, że niech sobie pod nim sczeźnie. Posadzimy na tym oxytree i w trzy lata będzie piękne drzewo.

Poniedziałek, 19 czerwca 2017 r. godz. 19:42
Szwagier leśnika
@bławat w ogniu piekielnym to będziecie się smażyć wy, ale jeszcze na ziemskim łez padole zajmnie się wami trybunał i sądy. Żubry zostaną, puszcza przeżyje dojną zmianę, po was tylko popiół i czarne karty w historii zostaną. Tłumaczysz nie wytłumaczalne i bronisz wszystkiego byle zachować koryto, ale na wszystko przychodzi koniec i to szybciej niż myślisz. Śmieszni, chciwi i nieudolni zawsze kończyli marnie i szybko.

Poniedziałek, 19 czerwca 2017 r. godz. 18:54
Bławat
Te, szwagier- jeszcze trochę to natura ześle ogień na ten posusz i będzie pieczyste z żubra. Pojedziesz oglądać narodziny lasu pierwotnego. A `propos żubra; nikt nie chce parki na rozmnożenie? Za darmo!

Poniedziałek, 19 czerwca 2017 r. godz. 15:06
Szwagier leśnika
@leśnik, piszesz że w kolejce w twojej przychodni nie spotkałeś równego tuza intelektu jak ty, a z tego co piszesz to często tam przesiadujesz i nic w tym dziwnego, musisz się zastanowić dlaczego. A jak puszczę dała radę przetrwać miliony lat bez pis, szyszki i ich dobrej zmiany. Teraz w kolejce łosie i żubry do odstrzału przez dojną zmianę.

Poniedziałek, 19 czerwca 2017 r. godz. 14:56
@leśnik czy inni klakierzy
Zmiana nazwy użytkownika nie pomoże, i tak już wszyscy wiedzą, że jesteś skompromitowanym aktywem partyjnym czekającym na ciepły stołek w urzędzie. Nikt nie bierze na poważnie twoich bieda-komentarzy, bo w każdym z nich udowadniasz swoje wazeliniarstwo i brak obiektywizmu. Ty się tak znasz na leśnictwie, jak Nadbereżny na prowadzeniu przedsiębiorstwa - coś się obiło o uszy. Samo patrzenie nic nie daje - trzeba mieć jeszcze wiedzę i doświadczenie.

Poniedziałek, 19 czerwca 2017 r. godz. 12:42
leśnik
do córka leśnika, trollu takiego idioty to nawet na WYSZYŃSKIEGO w tej przychodni ciężko by było znaleźć. Z twojej propagandy nawet lemingi się śmieją co do puszczy to tylko 10 procent drzew musi być wyciętych po to żeby ta puszcza przetrwała. Wiem o czym mówię bo mam w rodzinie leśniczych co najlepiej na puszczach się znają. Tak że PIS robi bardzo mądrze że usuwa te chore drzewa bo z drzewami jest tak że jak się nie wytnie tych chorych drzew to zarażają zdrowe.

Poniedziałek, 19 czerwca 2017 r. godz. 11:15
stalowa
Ten poniżej komentarz nie jest mój.

Poniedziałek, 19 czerwca 2017 r. godz. 10:12
stalowa
A ja się pytam ,gdzie się podział Dzidek z Czarnieckiego a tu tyle sie dzieje,pojechał do Irlandii i tam zap...,on znowu nie taki robotny,takie dobre stanowisko-vice prezesa PZU u mu umknelo sprzed nosa.

Poniedziałek, 19 czerwca 2017 r. godz. 07:39
@bławat
@blawat, o miłości jaką pałacie do PRL i komuny to sam piszesz, więc nic ci nie wmawiam, to widać, słychać i zaczyna już czuć. No i te metody walki proletariatu, na których się wzorujecie i są waszymi ideałami rządzenia. Odnośnie komuchów to o prokuratora, ambasadora, prezesa cpn mam pytać. Co tam u was robią i jak się mieli 40 lat temu i jak się maja dzisiaj, a mieli się dobrze dawniej , a dzisiaj jeszcze lepiej.

Niedziela, 18 czerwca 2017 r. godz. 18:58
pandora
"Prawdziwe paniska" urządzili z Polski swój folwark, chapią garściami, g.ę.b.y pełne frazesów!! Huuura nareszcie rządzimy o.g.ł.u.p.i.a.ł.y.m ,c.i.e.m.n.y.m ludem!!Mam radę dla moherów-łykajcie powoli, bo się u.d.ł.a.w.i.c i.e!!

Niedziela, 18 czerwca 2017 r. godz. 17:30
Bławat
@@ wmawiać to możesz sobie, żeś piękny i młody. Broń dalej SB- ckich emerytur i wmawiaj innym komunizm.

Niedziela, 18 czerwca 2017 r. godz. 15:05
@Rupert
Ale jak to drzewko sadzone przez opozycję wyrośnie to weź ze sobą sznurek i poszukaj na nim mocnej gałęzi by ciężkiego od głupoty utrzymała.

Niedziela, 18 czerwca 2017 r. godz. 08:07
@blawat
@blawat, poruszyłeś temat drzew i przy okazji pokazałeś jak kochacie komunę, jej ideały i wzorce.

Sobota, 17 czerwca 2017 r. godz. 22:26
!!!!!
Jak pisiory wezmą się za rewitalizację parku to będzie taka sama sytuacja jak w puszczy białowieskiej,jak na ul. Lipowej gdzie wycięto wszystkie drzewa i to samo będzie w parku. Miało powstać centrum piłki nożnej i co kasa poszła na bloki komunalne. Mop zadłuża miasto a nowych inwestorów nie ma. Samo dno,ale zwolennicy pisu beda krzyczeć potem że następca lucka jest złym gospodarzem a to lucek i pisowska rada miasta sprowadza miasto na bankruta. Ale lucek już prezydentem nie będzie ,rozliczymy go z obietnic. Precz z PiSem , po i innymi żłoboryjami. Na wycinkę drzew nie ma zgody

Sobota, 17 czerwca 2017 r. godz. 18:41
Rupert
Do kompletu proponuję opozycji lokalnej wybrać się tam z jednym drzewkiem do zasadzenia. Tak żeby lans jak ostatnio był to sadzą trzy prominentne osoby i wszystkie media trzeba zaprosić. Oj, znowu lans na całego pokaże partyjka nieobywatelska!

Sobota, 17 czerwca 2017 r. godz. 16:55
Bławat
Poruszyłem temat o wiosennym cięciu drzew, a Ty całą ideologię dopisujesz. po wojnie prywatne zakłady zostały upaństwowione, a później to wszystko sprywatyzowano, ale w jaki sposób? Komuniści uwłaszczyli się na państwowej własności, a Polakom roztrwonili papiery wartościowe, maklerzy.

Sobota, 17 czerwca 2017 r. godz. 16:10
Tawariszcz
Do Bławat, marzysz o PRL-u jak twój wódz i właśnie jesteśmy na ścieżce i kursie do PRL-u. Jeden wódz, jedna partia, ręka podniesiona na władze .... czerpiesz pełnymi garściami z towarzysza Wiesława i jego następców. Ale to se ne wrati, lud nie jest taki ciemny jak myślicie, propaganda w jednej tv i paru lewacko/socjalistycznych gazetach to za mało. Bój to jest wasz ostatni ....

Sobota, 17 czerwca 2017 r. godz. 15:36
licznik
Podana ilość to chyba wliczony nie tylko drzewostan ale też chwastosan albo sad kogoś zaprzyjaźnionego z lokalnym towarzyszem I Sekretarzem.

Sobota, 17 czerwca 2017 r. godz. 13:45
Kolesie
@blawat i na tym polega dobra zmiana, na TKM przy korycie? Dobre w końcu fajna dziewczyna ha ha ha.

Sobota, 17 czerwca 2017 r. godz. 11:50
bbb
A ja wróce do parku przy Szkole Muzycznej,zaniedbany drzewostan ,połamane ławki,byle jakie ścieżki, a w planie były amfiteatr,zadbane otoczenie Szkoły Muzycznej,to serce miasta i takie niechlujstwo,wstyd Panie Prezydencie,wstyd Panie Dyrektorze!!!

Sobota, 17 czerwca 2017 r. godz. 09:43
Bławat
@@- to żeś walnął. Dopiero objęła stanowisko i już jej konto penetrujesz. Wcześniej PZU była prowadzona przez wolontariuszy? Prowadzona przez lata polityka ubezpieczeniowa, spowodowała rezygnację wielu klientów z usług PZU. Teraz to prawie wydmuszka z tego co było w PRL. Fotki z drzewami, powinny się pojawić jako fakty do prowadzonej wiosną polemiki. Pokazałyby czy mieszkańcy mieli uzasadnione obawy do korekty drzew, czy też pracownicy znają się na swoim fachu i nie chodzi o to czyja była racja, ale żeby dokonać rewizji swoich postępowań.

Sobota, 17 czerwca 2017 r. godz. 07:31
@blawat
Drzewa tzw. szkielety mają się zdecydowanie gorzej niż p. Sadurska jako vice prezes PZU z poborami 90 tysięcy. Może podeslesz jakieś zdjęcia pani w nowej służbowej limuzynie?

Piątek, 16 czerwca 2017 r. godz. 22:09
Bławat
A`propos drzew; jak się mają ,,okaleczone szkielety'' tak opłakiwane wiosną. Może jakieś fotki?

Piątek, 16 czerwca 2017 r. godz. 20:34
ania
pilnej rewitalizacji wymaga park tuż koło siedziby prezydenta miasta,w samym środku Stalowej,jest naprawdę w opłakanym stanie,żadna przyjemność tam spacerować,porównajcie sobie do parków w innych miastach,pięknie zrewitalizowanych,ludzie faktycznie wypoczywają ,vide Tomaszów Lubelski.miasto dużo mniejsze od Stalowej.

Piątek, 16 czerwca 2017 r. godz. 18:09
parodia
pół miliona na przycięcie drzew haha kpina dajcie mi piłe zwyzke wynajmnijcie 1 tys złoty dlamnie za robote i sam przytne wszystkie

Piątek, 16 czerwca 2017 r. godz. 18:03
stalowa
Do tego parku przyjeżdżam rowerkiem z drugiego końca Stalowej Woli. Dobrze , że drzewa zostaną "zaopiekowane".

Piątek, 16 czerwca 2017 r. godz. 17:45
Pilarz
Aż strach się bać, jak zaczną rewitalizować to skończy się jak w puszczy Białowieskiej

Piątek, 16 czerwca 2017 r. godz. 17:40
ja
Za to co dzieje się w Charzewicach, ktoś kiedyś władze rozliczy. Jak tak można?

Piątek, 16 czerwca 2017 r. godz. 14:30
rogal
A co tak łapiecie się za Charzewice.Wygląda to na wielki pośpiechm czyzby p. Madej nachapał jak najwięcej. Obyście się nie pomylili.Jeszcze nie zaczęta rewitalizacja w Rozwadowie, a już w Charzewicach pelną para.A gdzie w parku pójdzie kostka brukowa?Libet Platinium już przebiera nóżkami.

Piątek, 16 czerwca 2017 r. godz. 12:43
córka leśnika
... a kornika drukarza tam nie ma? Na wszelki wypadek proponuje wyrżnąć wzorem Puszczy Białowieskiej wszystkie drzewa, posadzić nowe a za 100 lat będą takie same. Kornika już nie będzie.

Piątek, 16 czerwca 2017 r. godz. 12:06
jasio
tak zwani zieloni - do boju

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2017 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.