Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 11 grudnia 2017 r. Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
 Wiadomości lokalne
» Posłanka Szumilas o polskim sądownictwie i edukacji
» Warsztaty muzyczne z nową klasą i dobroczynnym zabarwieniem
» Kolizja na Czarnieckiego. Ktoś przestawił znak
» Shanty rozkołysały festiwal na wodzie
» Piękne choinki powstały w bibliotece
» By być lepszym…
» Dwóch pijanych mężczyzn mogło zamarznąć
» "Szlachetna paczka" już u rodzin
» Trafił do aresztu za napad na kobietę
» W Centrum Edukacji Zawodowej "skutecznie szukali pracy"
» Modernizacja placu Piłsudskiego. Kierunki wytyczył nam Szczecin
» Jelcz dostarczy podwozia do systemu PILICA
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Wasze dyplomy poświadczają wiedzę, umiejętności, to że obcowaliście z ekspertami aby sami stać się nimi w przyszłości"
Dr hab. Marcin Tkaczyk, prof. KUL.
 Imprezy w mieście
» Chłopcy - spektakl ATD im. J. Żmudy
» Mikołajkowy turniej szachowy
» Wigilia Miejska w Stalowej Woli
» Wyspiański w Muzeum Regionalnym
» Wigilia Zaklikowska w MDK
» Walczyli o Polskę, w którą wierzyli - żołnierze "Tarzana"
» Noworoczna Gala Wiedeńska w MDK
» Podwieczorek przy fortepianie: Tryumfy Króla Niebieskiego - Bartosz Hadała
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»W straży otwarto zmodernizowane stanowisko kierowania
»Uwaga TVN w Stalowej Woli
»Nożownik w galerii handlowej VIVO!
»KUL: Inauguracja roku akademickiego 2017/2018
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelnika

Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 14:42     /Karol Mocny/
Niesprawnymi autobusami PKS chcieli wozić dzieci na wycieczkę

Od wczoraj do redakcji Stalowka.NET wpływają liczne sygnały od zaniepokojonych rodziców stanem floty stalowowolskiego PKS, który miał zawieść ich dzieci na wycieczkę.
Od wczoraj do redakcji Stalowka.NET wpływają liczne sygnały od zaniepokojonych rodziców stanem floty stalowowolskiego PKS, który miał zawieść ich dzieci na wycieczkę.
Fot. Jacek Rodecki
Od wczoraj do redakcji Stalowka.NET wpływają liczne sygnały od zaniepokojonych rodziców stanem floty stalowowolskiego PKS, który miał zawieść ich dzieci na wycieczkę.

- Odwołana została wycieczka dzieci niepełnosprawnych z Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych  w Stalowej Woli. Powód? Autobusy niedopuszczone do ruchu przez stalowowolska policję. I nie jeden a cztery - poinformował nas jeden z rodziców. Za nim kolejni.

Pojazdy na wniosek rodziców/opiekunów kontrolują stalowowolscy policjanci. Sprawdzają trzeźwość kierowcy i stan techniczny autobusów. Jak się dowiedzieliśmy wykrytych wczoraj usterek było kilka. Wśród nich: wybulona opona, uszkodzony amortyzator, uszkodzone koło kierownicy, obcięty pas bezpieczeństwa, nadmiernie skorodowana obudowa siłownika hamulca, skorodowana rama. Z tak przeprowadzonej kontroli został spisany protokół.

Rzeczywiście taki incydent z udziałem stalowowolskiego przewoźnika miał miejsce, potwierdza nam prezes PKS Stalowa Wola Tadeusz Bąk. Dodaje, że wykryte usterki nie zagrażały bezpośrednio bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Uchybienia zostały już usunięte a wszystkie pojazdy należące do spółki przechodzą regularnie badania techniczne w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. Poza tym niektóre z wad są normalne w trakcie eksploatacji pojazdu zwłaszcza w tej branży i nie zawsze są widoczne gołym okiem dla kierowcy. Nie jest prawdą, że usługa nie została wykonana bowiem PKS podstawił kolejne autobusy, którymi dzieci pojechały na wycieczkę.

Flota PKS-u liczy sto pojazdów. Niektóre z nich mają ponad 25 lat. Spółka chętnie zakupiłaby nowe autobusy ale musi liczyć się z kosztami mimo że pełni "misję społeczną" dowożąc pasażerów do okolicznych gmin. A te ostatnie nie dokładają się do połączeń.

Zobacz więcej:
- Z PKS łatwiej o dofinansowanie

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 5 lipca 2017 r. godz. 08:45
driver
w latach 80-tych pracowalem w pks jako kierowca jelcze i autosany jezdzily nad morze i do zakopanego bez klimy dvd toalet nikt nie marudzil a dzis na obojnie do gosp.agro-tyrystycznego musi byc dla dzieci ful wypas.dzis najemca ma wymagania ale usluge chce za grosze i nie mysli ze pks czy przewoznik prywatny ponosi ogromne koszty.dzisiejsz zachowaniw dzieci w autobusach to tragedia doswiadczam tego bo nadal swiadcze uslugi jako kierowca...dla mnie nie jest wazny rocznik pojazdu lecz jego stan techniczny ..kto jak dba tak ma...........

Poniedziałek, 19 czerwca 2017 r. godz. 12:12
dyspozytor
Panie Daga Pan chyba miałeś w tym dniu halucynacje, cały dzień pracuję na dworcu pks i nie widziałem w piątek po Bożym Ciele tłumów ludzi, wszystkie firmy przewozowe ograniczyły w tym dniu komunikację, nieładnie takie bzdury pisać

Niedziela, 18 czerwca 2017 r. godz. 11:00
DAGA
Tak po części każdy ma rację zarówno ci przeciwko jak i za PKS, ale CZADU DALI 16.06.2017r po Bożym Ciele gdyż 50 % ludzi normalnie pracowało a nasz kochany PKS stwierdził ze nie będzie żadnego autobusu w ten dzień i nie było . Tłumy ludzi przewalały się przez PKS i wyklinali jak się tylko dało. A prywaciarze mieli podwójne zarobki. Więc szanowny Panie prezesie PKS czekaj na podziękowania od prywaciarzy i samych obelg od pasażerów za brak kreatywności i logicznego myślenia.

Sobota, 17 czerwca 2017 r. godz. 21:01
Oskp
Ciekawe kiedy owe autobusy przechodzily ostanie badania techniczne, to można sprawdzić.

Sobota, 17 czerwca 2017 r. godz. 13:23
mieszkanie..c/ka
PKS reklamuje tanie wymiany opon

Sobota, 17 czerwca 2017 r. godz. 12:00
jzm
teraz bronicie PKS-u, ale jak by był nie dajBoże wypadek to winę ponosili by opiekunowie dzieci, tak? bo nie sprawdzili stanu technicznego autobusów

Sobota, 17 czerwca 2017 r. godz. 08:05
driver
Do "zapalony kierowca" Kaleka to ty jesteś. Tzw kaleka idita

Piątek, 16 czerwca 2017 r. godz. 21:39
Ela
Powinien zamknąć ten pks

Piątek, 16 czerwca 2017 r. godz. 20:50
kierowca zapalony
Prawda jest taka, że te kaleki miały roszczeniowe podejście. Ktoś wezwał gliny i donosił, z zazdrości pewnie. No i wycieczka się nie odbyła.

Piątek, 16 czerwca 2017 r. godz. 17:07
mieszkanie..c/ka
A ja mysle że to nagonka na PKS Pracują tam sami super kierowcy. Prezes fajny Tabor jest super przygotowany przez super mechaników na super stacji Nie dawno na tym portalu był artykuł o tym jak otwierają super nowoczesna stacja kontroli pojazdów więc co niby... komuś by robili dobrze

Piątek, 16 czerwca 2017 r. godz. 08:34
józef
Miał być tani transport to był tani. Idę o zakład, że podczas poszukiwań transportu był to jedyny warunek, na jaki patrzył organizator a rodzice radośnie temu przyklasnęli.

Piątek, 16 czerwca 2017 r. godz. 05:45
JA
@chepi, chcemy i zapraszamy tak jak i nas zapraszano. W czym jesteś lepszy od innych? Mi przeszkadza polski bełkot, takich teoretycznych chrześcijan ksenofobów bojących się własnego cienia z alergią na pracę.

Czwartek, 15 czerwca 2017 r. godz. 23:28
Rozgoryczona
Nie prawda ze PKS podstawił inne sprawne autobusy nasze dzieci które miały jechać do Sandomierza 12.06.17 były bardzo zawiedzione bo zamiast rożnych atrakcji musiały iść do kina w Stalowej Woli a rezerwacja i wejściówki procentowo trzeba było pokryć a PKS chce dać rabacie w Wrześniu niech dadzą autobus za darmo to choć pokryją cześciowo straty naszych dzieci

Czwartek, 15 czerwca 2017 r. godz. 18:59
chepi
Jesli chcecie slyszec ten ukrainski belkot to zapraszajcie ich dalej do naszej polski

Czwartek, 15 czerwca 2017 r. godz. 18:55
Olololo
A skat sie biora ci ukrancy w stalowej nasi pracodawcy maja nas za nic nas POLAKOW

Czwartek, 15 czerwca 2017 r. godz. 16:41
Centrum4
Ciekawe. Co się stało że stalówka.net napisała coś na PiS? Myślę że to jest uratowane abyście dowiedzieć kto co myśli o tym tworzę jak PKS. Jutro pewnie będzie o nierentownych MKS... bo nawet dziada z kulawą nogą nie ma w nich. A za miasto to wozi się powietrze wielkomiejskie Myślę że jak patrzę na kursy do Niska to z dnia na dzień topnieje zapotrzebowanie na MKS. A co do PKS... to Pan vi..ce starosta zostanie prezesem... ... A i dobrze.... daje rade ...

Czwartek, 15 czerwca 2017 r. godz. 13:25
stalowowolanin
A kto jeśli prezes jest po szkołach rolniczych, a ty "boguś ł" widzę że nadal lubisz prezesów.

Czwartek, 15 czerwca 2017 r. godz. 09:07
boguś ł
Z pustego to nawet salomon nie nalał, co dopiero prezes. A ty się czepiłeś tego człowieka jak suchej dupy popiół,pretęsje do właściciela.

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 23:07
abc
A co na te wpisy zastępca starosty powiatu stalowowolskiego p. Sołtys, który jest odpowiedzialny za działalność PKS w naszym mieście? Od początku przejęcia firmy od Skarbu Państwa nie został zakupiony ani jeden nowy, a nawet używany nie bardzo leciwy autobus. Czym Starostwo Powiatu Stalowa Wola (jako Urząd służebny wobec ludności) chce zabezpieczyć przewozy publiczne i nie tylko, do których jest ustawowo zobowiązane, do zabezpieczenia transportu ludności do urzędów użyteczności publicznej jak: Starostwo Powiatowe, urzędy wojewódzkie, czy stołeczne, łącznie z infrastrukturami szpitalnymi, szkolnymi , sądowniczymi i innymi. Panie Starosto czy pana zastępca i p. Kasia, która prawie przez 10 lat zalewała się łzami na swoim stołku w tut. PKS, bo nie wiedziała co i jak robić. A obecnie jest szefową do spraw transportu starostwa powiatowego w Stalowej Woli. Czy to właściwe osoby na tych stanowiskach gdy nie ma czym bezpiecznie przewozić: Dzieci na wycieczki, młodzieży do szkół, chorych do lekarza i pracowników do pracy? Panie Starosto, czy to nie wstyd dopuścić firmę do takiego stanu, przez kilka lat w nią nie inwestować. Transport, to nerw naszej gospodarki, trzeba o tym pamiętać, bardzo potrzebny Stalowej Woli.

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 21:56
9999
prezes to zero pion techniczny wlazi w dupe bez mydla

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 20:50
Qwert
Do kierowca, wskaż podstawe prawna obowiazku wzywania Policji przez szkoly, przedszkola itp lub zamilknij i nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo za chwile za uszkodzone pojazdy nie beda odpowiadac ich właściciele tylko dyrektorzy szkół... Czy czegos tam

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 20:13
boguś ł
Jak transport publiczny może oceniać rolnictwo, bo tu jest sama cebula i buraki. Pomyślcie trochę jak oceniacie swojego przewoźnika,pozostawiony sam sobie, złość wyładowujecie na zarządzie, a gdzie jest właściciel wypioł dupe oceńcie to w najbliższych wyborach. Na 105 autobusów usterki w 5 to taka afera. Afera to jak podstawia prywatny mając dwa autobusy i policja cofa obydwa , to wtedy do pks. Srajcie dalej na pks to będziecie zapieprzać na piechote bo wszystkie firmy i samorzady będą mieli was w głębokim poważaniu.Kończą się dopłaty małym przewoźnikom zobaczycie ile kosztuje przejazd .

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 19:06
lilaróż
z wszystkich przewoźników wybieram pks ze względu na to, że nie jeżdżą jak szaleńcy tak jak to robią prywatni

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 18:18
Kulfon
Do cebula Tak tak !! Nikt nie ma wiedzy technicznej oprócz twojej osoby . W normalnym kraju taki Buchacz smrodów i spalin jest nie ma prawa jazdy po drodze . Jak się nie ma pieniążków na nowe autobusy to niech firmę zamykają a nie reanimują trupa.

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 17:51
Fachowiec
A ja powtarzam i powtarzam. Tanio i dobrze to są dwie różne usługi.

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 16:59
ja
jechałem w zime o 4:30 ze stalowej do wawy nie dość że całą droge było +5 w autobusie to jeszcze sie spóznił prawie 2h totalna porażka

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 14:20
Tomasz
Najeżdżacie tak na PKS, a nikt nie mówi jak jeżdżą Busy prywatnych firm i jaki ich jest stan techniczny, i jak zapiernicz-ają łamiąc przepisy odnośnie przekroczenia prędkości i zasady bezpieczeństwa. byle by tylko podebrać z przystanku pasażerów PKS-owi, a o komforcie jazdy już nie wspomnę wstawiaj do tych busów dodatkowy rząd siedzeń i jedzie sie jak w klatce z podkulonymi nogami.

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 12:39
cebula
Chłopie, napisałem moją obiektywną opinie, Ty zacząłeś wypisywać jakieś bzdety o adwokacie prezesa, skąd bierzesz takie informacje? właśnie przez takie osoby jest pełno gówna w internecie, zero potwierdzonych informacji, tylko własne zdanie, i jak w tym przypadku, niezgodnie z prawda. Co do smrodu i oparów, zdajesz sobie sprawę z pojemności silników tych maszyn? Dużo znajomych chwali sobie stację paliw na terytorium PKS, a domyślam się, że właśnie tam tankują. Jedynie co może mieć sens w Twojej wypowiedzi to fakt, że były niepodomykane luki bagażowe, ale nie wydaję mi się, żeby to był jakiś duży problem, jak to się ma do stanu technicznego pojazdu?

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 12:06
Kulfon
-boli mnie serce jak patrzę....... Do Krakowa jeździsz autobusami PKS ? Tymi nawet nie dojechałbys do Pacanowa . Więc cebularzu nie porównuj tej trasy . Ogólnie PKS to syf kiła i mogiła . Jechałem za takim , smród opary ,nawet luki na bagaże nie podomykane . Adwokat PKS-u lub prezesa kłamcy się znalazł . WSTYD CEBULARZU

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 11:53
boli mnie serce patrząc na tą cebule w komentarzac
Witam, jestem stałym klientem PKS, głównie kursuję ze Stalowej Woli do Krakowa i na odwrót. Powiem tak, na tyle kilometrów ile zrobiłem, żadna usterka nie miała miejsca. Ja wiem, że Was(rodziców i typowych cebuli)boli fakt, że odstajemy od naszych zachodnich kolegów. Jednakże biorąc pod uwagę fakt, że firma PKS świadczy usługi do różnych gmin, nie zawsze kursy są opłacalne dla nich samych. Są jedyną możliwością aby dostać się do Stalowej i z powrotem. Żadne firmy transportowe nie prowadzą działalności na tak szerokim gruncie (może z wyjątkiem tych, które kursują do Krakowa i przejeżdżają przez Sandomierz i Tarnobrzeg). Pisanie komentarzy takich jak właśnie to robicie w swoim imieniu, często bez wcześniejszego przemyślenia sprawy i zaczerpnięcia języka także z innych źródeł. Drugą sprawą jest fakt, że żaden przewoźnik nie jest w stanie zaoferować tak tanich biletów miesięcznych. Ba, powiem więcej. Żaden przewoźnik nawet ich nie ma oprócz trasy Gorzyce-Stalowa Wola. Stan autobusów jest jaki jest, trzeba sobie zdawać sprawę z tego, jednakże założę się, że nieliczni z Was mają styczność z mechaniką samochodową. PKS zatrudnia tabor mechaników i wydaję mi się, że widzą co robią skoro dziennie odbywa się masa przejazdów, codziennie przez cały rok. Renowacja autobusu czasami wiąże się z kosztem kupienia nowszego autobusu, nie wszystkie firmy na to stać. PKS to monopol. I ratuje dupę ludziom, większości są to dzieciaki, które dojeżdżają do szkoły, a także pracownicy z huty.

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 11:22
pks
Pan starosta po sukcesie rocznej oceny pracy "absolutoryjnie" podpada pod jakis krzyż, a może już dostał tylko sie nie chwali? Czasami zaskakuje skromnością, ale rzadko mu się zdarza. Sukces, sukces goni takiego ma farta!

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 11:00
Polityk
Zarząd powiatu do odwołania. Organ kontrolny jakim jest rada nadzorcza tez do odwołania o prezesie PKS nie wspomnę!

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 10:54
Były pasażer
Szkoda tylko że bilety kosztują drugie tyle co prywatny bus. Jeszcze chwile i PKS będzie woził powietrze wiec oszczędzają na wszystkim

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 10:38
Pasażer PKS
Mimo wszystko ZAWSZE, jeśli możliwe wybieram PKS. Czasami nie ma takiej możliwości. Inny komfort jazdy niż Busami. Ale faktycznie, sami niszczymy PKS nie korzystając z jego usług.A jak się chce, to u wszystkich coś by się znalazło nie tak. Np prędkość

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 10:19
SKANDAL!
ludzie, po co się tak nakręcacie, w tym kraju tylko zygota święta a potem, kogo obchodzi jakaś wycieczka niepełnosprawnych dzieci?...

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 10:01
rodzic
pan prezes pks-u swoją wypowiedzią sięgnął dna !!!! Niepełnosprawne dzieci czekały od godziny 8.00 do godziny 10.00 (większość tego czasu na parkingu) i na wycieczkę nie pojechały !!!!!!!!!!!!!! Po tym jak czwarty autobus pks-u nie został dopuszczony do jazdy przez policję, wycieczkę odwołano !!!!!!

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 09:57
Ania
Skandal!

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 09:37
Mamaniepełnosprawnegosynka
Hahaha, chyba Pan dyrektor zrobił sobie wycieczkę swoim autem, bo dzieci z Ośrodka Rehabilitacji na żadną wycieczkę nie pojechaly :/ Wstyd normalnie.... Jak widzę, co wyjeżdża z tutejszego dworca to myślę, że gdyby tak sprawdzono każdy autokar, to ŻADEN by nie dostał pozwolenia na jazdę :/

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 08:27
abc
Popatrzmy jag wygląda tabor konkurencji. Oczywiście chodzi o przewozy lokalne. Ich stan nie jest lepszy od tego co ma PKS. A jak wyglądają przewozy busami. Ciasno, regularne przekraczanie prędkości i niebezpieczna jazda. Zdecydowanie bezpieczniej jest jeździć pekaesem . Zniknięcie tej firmy z naszego rynku może być potężna stratą dla regionu. Do tego nie można dopuścić. Chodzi tu o stabilność usług dla mieszkańców regionu.

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 08:15
Twardy
Tak diagnosci z pksu. Robią badania pojazdów widac jakie szroty jeźdźą po ulicach st woli. I nic sobie z tego nie robią a moze diag osci do wymiany

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 08:04
kabi
ponad 25 lat autobus????? Czy on jest głupi czy ludzi ma za głupich? Kto takie złomy trzyma w użytkowaniu i jeszcze wozi ludzi. Chyba tylko przestępca.

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 07:36
Caglak
Prezes Bąk do dymisji niech się poda !

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 06:51
Klient
Ja też wolę wynająć w PKS. Ale nie o tym. Ostatnio jako firma pozostawia wiele do życzenia. Nie radzi sobie. Sukcesywnie pozbywa się klientów i oddaje ich konkurencji Odwoływanie kursy,likwidowanie ,ogromne spóźnienia albo przyjazdy nawet na 10 minut przed czasem. Wygląda że klient nie jest ważny To po prostu złe zarządzanie, mało marketingu i brak poszanowania klienta. Jesteście dla ludzi a nie odwrotnie. Jeżdżę od 40 lat i coraz więcej korzystam z usług konkurencji. Temat do przemyślenia dla Prezesa

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 06:50
aaa
@Renata: bo jeszcze PKS'u a grosze nie sprzedali np chińczykom... nie wiesz o co chodzi, to na pewno chodzi o pieniądze...

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 06:43
Prezesuncio
Do kierowca Przedszkole Nie ma obowiązku wzywania policji Przewoźnik ma prawo odmówić takiej kontroli... co jednoznacznie znaczy że nie ma zamiaru brać udziału w wynajmie

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 06:41
Prezesuncio
Renata. Masz premie... dziś pracujesz do 15 w nagrodę. Braci ty Kobieto. Policja zatrzymała 4 autobusy... A Ty podwazasz ich kompetencje?

Środa, 14 czerwca 2017 r. godz. 03:28
Essa
E no szacun jeszcze 5 lat i zabytkami ludzie będą na wycieczki jeździć

Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 23:59
Niezadowoleni rodzice
Jak ta prezesina tak smie kłamać.dzieci ze szkoly nr 12 nigdzie nie pojechaly.żadamy zwrotu pieniedzy

Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 23:09
kłamczuch
Ciekawe jak dyrektor zamierza wynagrodzić dzieciom ,rodzicom i opiekunom tą sytuację. Znając życie to ukarze jakiegoś kierowcę ,tudzież mechanika lub diagnostę. Zawsze w takim wypadku winnym jest szeregowy pracownik a dyrektor oczywiście nic nie ma sobie do zarzucenia.

Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 22:58
Renata
A ja korzystam z wynajmów pks i nie mam uwag jestem zadowolona. Zawsze moźe w trakcie eksploatacji pojawić się jakaś usterka co to za panika rzeczywiście tabor nie najnowszy ale starają się dobrze wykonać usługi co tak się nakręcacie

Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 22:27
P.
Dzieci z Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych NIE pojechały na wycieczkę!!!

Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 22:27
Kierowca
Co to znaczy że nie zgadzają się na kontrolę policji. A co to ku..wa koncert życzeń? Organizator wycieczki dzieci ma OBOWIĄZEK zarządzić taką kontrolę ,przewoźnik MUSI się zgodzić a policja musi ją przeprowadzić. W przeciwnym razie organizator ponosi odpowiedzialność w przypadku zdarzenia drogowego. Napisz do którego przedszkola chodzi Twoje dziecko ,bo jeżeli tak się dzieje to BARDZO ŹLE i ktoś się musi tą sprawą zająć.

Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 22:04
marcelinda
Jak czytam ten tekst, to aż mnie strach ogarnia. Mój synek w przedszkolu był dwa razy na wycieczce autokarem prywatnego przewoźnika.Jaki stan tamtych autokarów może być, skoro podobno nie zgadzają się na kontrolę policji

Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 21:19
Egon
Tu się musiało coś stać ! Milicja , milicja !

Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 20:39
anonim
Autobusy PKS'u do wymiany razem z kierowcami

Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 20:08
Kierowca
Ktoś tam za coś odpowiada czy tylko bierze wypłatę i myśli, że się uda jakoś objechać złomem.

Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 19:53
mieszkaniec
Wybulona opona grożąca przebiciem, mocno skorodowana rama i siłownik hamulca. Nie no gdzie, jakie niebezpieczeństwo. K...niech się rowerami zajmie, bo o autach pojęcia nie ma.

Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 19:46
Licht
"Flota PKS-u liczy sto pojazdów. Niektóre z nich mają ponad 25 lat." Ja ostatnio jechałem do Hamburga autokarem marki Sentra, biura podróży "Sindbad - Eurobus". Gniazdko elektryczne przy siedzeniu, klimatyzacja, toaleta pokładowa... tak powinien wyglądać autobus.

Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 19:43
zbulwersowana matka
PANIE PREZESIE, DLACZEGO PAN KŁAMIE????? MOJE DZIECKO NIE POJECHAŁO NA WYCIECZKĘ, TYLKO PLĄTAŁO SIĘ Z KLASĄ TO DO KINA, TO NA WYSTAWĘ O PSZCZOŁACH, WIĘC NIE CHRZAŃ PAN, ŻE WYCIECZKI SIĘ ODBYŁY!!! DZIECI 6 I 7 LETNIE, ZUPEŁNIE NIE ROZUMIEJĄCE, O CO CHODZI PŁAKAŁY PRZED SZKOŁĄ, A PAN PERFIDNIE OPOWIADA, ŻE WSZYSTKO GRA????? SKANDAL!!!! ZA TO POWINIEN PAN ZAOFEROWAĆ GRATISOWY WYJAZD DLA POSZKODOWANYCH, A NIE SIĘ TU WYBIELAĆ!!!!!

Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 19:17
stalowowolanin
Nie prawdą jest iż wszystkie wynajmy zostały obsłużone, cztery autobusy zostały wysłane do szkoły nr 12 i cztery nie nadawały się do jazdy, w końcu nauczyciele musiały zorganizować czas dzieciom w Stalowej Woli, bo nie było czym pojechać do Sandomierza, przepadły pieniądze za przewodnika i rejs statkiem po Wiśle. A pan Prezes ma czelność pleść bzdury że wszystkie wynajmy zostały obsłużone, za samo to powinien podać się do dyspozycji starostwa.

Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 18:56
Majak.
Dno i wodorosty, sodomia i gomoria, Boże widzisz i nie grzmisz!

Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 18:49
rodzic dziecka niepełnosprawnego
Tak się złozyło ze dzieci i rodzice wcale nie pojechały na wycieczkę..az mnie zmroziło jakbym miała jechać kolejnym złomem.

Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 18:40
DO FRANCUZA
TO SIEĆ W TEJ SWOJEJ FRANCJI I NIE WPIERNICZAJ SIĘ W NASZE SPRAWY ZOBACZYMY JAK DŁUGO TAM POSIEDZISZ JAK MUZUŁMANY ZACZNĄ WAS TAM WYŻYNAĆ

Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 17:21
Emeryt
Mnie interesuje jakie zdanie ma w tej sprawie były radny Dariusz Przytuła. W radzie powiatu obecnie nie ma żadnej opozycji a pana Dariusza można przeczytać na portalu stalowka jako zdanie opozycji

Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 17:18
francuzzz
stalowa wola ....wstyd...żenada....brak perspektyw...upadłe ''miasto''

Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 17:10
Centrum4
Trzy usterki. Wyniki na opona i nie ma powodu do paniki... Panie prezes... przestań Pan pierd... Ma Pan syf i tyle. Zero podejścia do obecnej sytuacji Panika bo wójt nie dopłaca a może by tak ruszyć majówka i coś zarobić a nie tylko wydawać... Co do starostwa to nakazali nam wzywać tylko PKS na wynajmy... bo niby każdy grosz im jest potrzebny Nie ważne na której Ale normalnie taki wstyd był jak badali autobus i ewidentnie znaleźli takie usterki że szok. Autobus na hol się nadawał a drugiego nie mieli. Masakra jakas.

Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 17:06
Trade mark
" Nie jest prawdą, że usługa nie została wykonana bowiem PKS podstawił kolejne autobusy, którymi dzieci pojechały na wycieczkę." Proszę o dokładne sprawdzenie słów prezesa ,przez osobę która napisała artykuł a najlepiej potwierdzenie tego faktu w ośrodku rechabilitacji skąd miały być zabrane dzieci na wycieczkę

Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 16:00
flota
Brawo najlepszy starosto, kolejna wtopa po budowlance! Czy pan się zawziął ze swoimi słuzbami na to by czynić źle? Zupełnie nie pojmuje jak można tak lekceważąco podejść do transportu dzieci publicznym środkiem transportu? Starosta do dymisji pomimo uzyskanego absolutorium. Kto jest za tym???

Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 15:24
Ktoś z nikąd
Ciekawe dlaczego zawsze autobusy PKS przechodzą pozytywnie badania techniczne? Może dlatego, że SKP znajduje się na terenie bazy PKS?

Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 15:16
Tołdi
Moze starosta podzieli się passatem? Komuś każe jeździć zdezelowanym PKS a sam wozi się limuzyna?

Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 15:16
Kustosz
To jest skansen. Flota chyba zabytków i relikt minionej epoki.

Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 15:10
kierowca
Ja pier.... Wybulona opona nie zagraża bezpośrednio bezpieczeństwu jazdy????? A co zagraża?? Brak koła? Weź się człowieku nie kompromituj!

Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 15:07
kierowca STW
Policja powinna oddać sprawę do Prokuratury To jest narażanie zdrowia i życia Ludzkiego przez PKS -owskich urzędasów to że nie maja środków finansowych to nie upoważnia urzędasów do wysyłanie nie sprawnych autobusów na trasy Kierowcy też wiedzą jakim sprzętem robią usługi jedni i drudzy powinni stanąć przed SĄDEM .

Wtorek, 13 czerwca 2017 r. godz. 15:05
stalowiak
ale k... wstyd

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2017 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.