Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Piątek, 24 listopada 2017 r. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
 Wiadomości lokalne
» Uchronieni przed wychłodzeniem
» Dlaczego ta lampa nie świeci?
» Rozrachunek HSW S.A.
» Prokuratura zawiesza śledztwo bo czeka na opinię
» Mostostal i Metalowiec na sprzedaż
» Dzień Pracownika Socjalnego
» Ogłoszono przetarg na nową halę na miejskim targowisku
» Maria Rehorowska otrzyma tytuł Zasłużony dla miasta Stalowa Wola
» Jubileuszowa moneta dla mieszkańców Stalowej Woli
» Rewolucja drogowa w Stalowej Woli
» Policjanci uchronili przed wychłodzeniem dwóch mężczyzn
» Policjanci odzyskali skradziony rower
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Wasze dyplomy poświadczają wiedzę, umiejętności, to że obcowaliście z ekspertami aby sami stać się nimi w przyszłości"
Dr hab. Marcin Tkaczyk, prof. KUL.
 Imprezy w mieście
» Wielki Finał Międzymiastowego Turnieju Wiedzy o COP
» Piotr Bałtroczyk - Mężczyzna z kijowym peselem
» Koncert Zakopower
» Wyspiański w Muzeum Regionalnym
» Walczyli o Polskę, w którą wierzyli - żołnierze "Tarzana"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»W straży otwarto zmodernizowane stanowisko kierowania
»Uwaga TVN w Stalowej Woli
»Nożownik w galerii handlowej VIVO!
»KUL: Inauguracja roku akademickiego 2017/2018
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 19 maja 2017 r. godz. 19:29     /UM Stalowa Wola/
Bezpłatne przejazdy dla osób na świadczeniach przedemerytalnych

Już od lipca tego roku osoby pobierające świadczenia przedemerytalne, które ukończyły 55 rok życia będą jeździć komunikacją miejską za darmo.
Już od lipca tego roku osoby pobierające świadczenia przedemerytalne, które ukończyły 55 rok życia będą jeździć komunikacją miejską za darmo.
Fot. Jacek Rodecki
Już od lipca tego roku osoby pobierające świadczenia przedemerytalne, które ukończyły 55 rok życia będą jeździć komunikacją miejską za darmo. Taką uchwałę jednogłośnie podjęli radni Rady Miejskiej podczas dzisiejszej Sesji.

- Jesteśmy jednym z nielicznych samorządów w Polsce, który dba o seniorów, osoby, które swoją pracą na rzecz miasta zasłużyli na to, żeby mieć ich w opiece. Dlatego też w Stalowej Woli obowiązują darmowe przejazdy dla osób będących na emeryturze. W toku prowadzenia konsultacji doszliśmy do wniosku, że jest konieczne rozszerzenie naszego zobowiązania i stworzenie warunków rozwojowych dla osób, które przebywają na świadczeniach przedemerytalnych. To również forma podziękowania i wsparcia dla nich a także realizacja programu radnego Jerzego Augustyńskiego i wspólnego programu samorządowego dla Stalowej Woli - mówił podczas Sesji Rady Miejskiej Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

W ramach wspomnianej uchwały na dotychczasowym poziomie pozostają ceny biletów jednorazowych i okresowych, oraz dobowego i okresowego wakacyjnego. Zmiany odczują przede wszystkim mieszkańcy Stalowej Woli, którzy ukończyli 55 lat i pobierają świadczenia przedemerytalne. Obecnie są to 502 osoby. Od 1 lipca zostaną oni objęci bezpłatnymi przejazdami komunikacją miejską. Zniżka obowiązuje na podstawie biletu wolnej jazdy wydanego przez operatora publicznego transportu zbiorowego po okazaniu zaświadczenia o przyznaniu prawa do świadczenia przedemerytalnego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i innego dokumentu potwierdzającego zamieszkanie w Stalowej Woli.

Ulgami zostali objęci także uczniowie, którzy pobierają naukę wyłącznie w zakładach rzemieślniczych zrzeszonych w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Stalowej Woli (obecnie jest to 30 osób). Z 50% ulgi skorzystają więc teraz uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i policealnych nie dłużej niż do ukończenia 24 roku życia oraz uczniowie pobierający naukę wyłącznie w zakładach rzemieślniczych, nie dłużej niż do 21 roku życia. Dokumentem uprawniającym do przejazdu jest ważna legitymacja szkolna, a w przypadku uczniów zakładów rzemieślniczych ważna legitymacja uczniowska wydana przez Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Stalowej Woli.

Zmianie uległy także stawki opłat za przewóz rowerów i zwierząt. Zostały one ustalone na poziomie ceny biletu jednorazowego normalnego dla przewozu zwierząt (za wyjątkiem zwierząt przewożonych w koszach, klatkach, słoikach, itp. oraz psów przewodników osób niewidomych) i dwukrotności tej stawki w przypadku przewozu rowerów (za wyjątkiem rowerków dziecięcych).

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 22 maja 2017 r. godz. 12:00
stefek
do mieszkaniec, lemingu podaj jeden przykład jedno miasto które otworzyło jakiś zakład produkcyjny i zatrudniło mieszkańców tego miasta. O czym ty wypociłeś nie ośmieszaj się i nie kompromituj.

Niedziela, 21 maja 2017 r. godz. 19:57
obserwator 48
Jak tu się nie cieszyć z tak wspaniałego Prezydenta i "swiatłych" Radnych Miejskich . Za pieniądze podatników, mieszkańców Stalowej Woli ,którzy jeszcze nie wyjechali i płacą podatki zasilając budżet miasta zafundował grupie osób bezpłatne przejazdy miejskie. Naprawdę należy zastanowić się nad przytoczonym w artykule cytatem Prezydenta " ...jako jeden z niewielu Samorządów w Polsce wprowadzamy... bezpłatne przejazdy....." W związku z tym nasuwa się pytanie : Czy ta większość Samorządów jest zarządzana przez nieudaczników, zimnokrwistych , pozbawionych empatii Prezydentów i Radnych ? A może właśnie odwrotnie : Większość Samorządów jest zarządzana przez odpowiedzialnych , umiejących liczyć , dbających o dobro wspólne ,odpowiedzialnych za wydawanie środków publicznych (czyli naszych pieniędzy ) Prezydentów, Burmistrzów, Wójtów , dla których "lans" i PR jest mało istotne ? Jak myślicie...?

Niedziela, 21 maja 2017 r. godz. 15:03
mieszkanie..c/ka
Obiektywny: Dawne rządy zniszczyły... Nowe rządy...co? Ręce z dupy wyrosły? Wielki mi problem stworzyć zaklad pracy za kasę co idzie na MKS czy ekolawki czy jakieś tam kur....skie donice... 2000zl za donice... do kamieniolomu bym wysłał tego co wydał za coś takiego Wracając do... poprzednia władza... przez 8 lat... masakra... a co to... obecna władza niby co zrobiła by żyło się lepiej... tańsze bilety na pociąg czy autobus wy wyjechać daleko stąd...

Niedziela, 21 maja 2017 r. godz. 14:13
Obiektywny
Uważam,iż większość społeczeństwa w sile wieku wolałaby pracować.Niestety dawne rządy zlikwidowały polskie zakłady pracy ,uznając to za ich ogromny sukces. Jest jednak wiele osób ,które całe swoje życie uważają ,że wszystko im się należy , i korzystają na wszelkie sposoby.

Niedziela, 21 maja 2017 r. godz. 08:34
***
Więcej naszych podatków idzie na 500 plus niż na te bilety.

Niedziela, 21 maja 2017 r. godz. 07:33
Centrum4
Ale po pierwsze ... to że przepracowac 35..40 lat to wielkie mi tam jakieś... każdy z nas tyle przepracowac ... ciągle narzekanie... nic wam się nie podoba? Po drugie Ja wolę by prezydent dawał darmowe bilety niż nic nie dawał Mamy jeszcze kilkanaście hektarów przy alutec to będzie co sprzedać. Tylko proszę już nie mqrzekajcie i napiszcie coś pozytywnego bo ja nie wiem co?

Sobota, 20 maja 2017 r. godz. 23:23
Julka
Aby ktoś miał coś za darmochę, to ktoś inny lub on sam musi za to zapłacić. Dziś jak widać każdy urzędnik może zostać św. Mikołajem tylko za prezenty płaca podatnicy.

Sobota, 20 maja 2017 r. godz. 22:19
**(
Jasio idź do pracy przepracuj 35 lub 40 lat i wtedy się wypowiesz na temat niewypracowanych świadczeń przedemerytalnych.

Sobota, 20 maja 2017 r. godz. 19:52
obserwator
@mieszkaniec :Podziwiam tych ludzi ,którzy swoją praca osiągnęli sukces i chwała im za to.Jednak najwięcej "milionerów" dorobiło się na złodziejstwie,nieuczciwości i układach.Oglądamy w TV co się działo po 89 roku w Polsce ,kto zarobił na prywatyzacji polskich zakładów pracy.

Sobota, 20 maja 2017 r. godz. 19:46
stw
JASIU TY SAM SOBIE LEPIEJ PRACY POSZUKAJ ;)

Sobota, 20 maja 2017 r. godz. 17:34
reks
Właśnie...nic za darmo...przecież zapłacą podatnicy,co się nie robi po wybory...autobusy niech dalej jeżdżą puste!!

Sobota, 20 maja 2017 r. godz. 16:49
mieszkaniec
A ja popieram jasia. Przede wszystkim każdy decyduje o swoim życiu. Ile ludzi osiągnęło sukces, są milionerami i miliarderami (wśród nich są osoby z Polski i jest ich nawet sporo). Powiecie "hehe farta miał", "bogaty tata", "miał pomysł, ja to tak nie umiem". No to jak nie umiesz to żyj za 1000zł miesięcznie. Każdy może coś osiągnąć, jedyne co do tego trzeba to trochę rozumu i charakteru. Niestety jeszcze długo będziemy żyć w tępym społeczeństwie, popatrzcie na posty na facebooku na tych wszystkich grupach typu "sprzedam/kupie/stalowa wola", gdzie ludzie się za jakieś naklejki z biedronki potrafią pozabijać.

Sobota, 20 maja 2017 r. godz. 16:27
jasio
albo napiszczie co umiecie robic to znajde wam prace

Sobota, 20 maja 2017 r. godz. 16:23
jasio
wiem co pisze sam jestem na bezrobociu bo nierobem jestem

Sobota, 20 maja 2017 r. godz. 16:21
Emeryt
Jak można pisać ,że emerytura jest darmowa.To są długie lata ciężkiej pracy.Nie wszyscy uczciwie i ciężką pracą zapracowali na swoje emerytury,ale myślę,że większość społeczeństwa zapracowała. A reszta to sprawa ich sumień.

Sobota, 20 maja 2017 r. godz. 16:15
Stalowiak
Jasiu- Jeżeli nie wiesz, to przed świadczeniami trzeba zaliczyć bezrobocie ,co najmniej pół roku .Takie są wymogi, i 40 ,albo 35 lat pracy .Popracowałeś tyle?

Sobota, 20 maja 2017 r. godz. 16:09
emerytka
@jasiu chciałbyś za 700 zł odejść na zasłużoną według ciebie emeryturę?

Sobota, 20 maja 2017 r. godz. 15:37
jasio
emerycie i stalowiaku jak się wam darmowa emerytura nie podoba zawsze możecie iac na bezrobocie tylko musicie tam isc bo dla bezrobotnych darmozjadow bilecików brak

Sobota, 20 maja 2017 r. godz. 12:57
olo
Dziękujemy Panie Prezydencie i Rado Miasta

Sobota, 20 maja 2017 r. godz. 12:51
Hocholek
A ja wam powiem tak... Lucek. Przyjacielu. Nie poddawaj się. Niech gadają... ale tak dobrze to nie mieli za komuny jak teraz. Działaj chłopie tak dalej. Ja bym w niedzielę zrobił darmowe linie 33..39 co by wozi li za darmo do kosciola...

Sobota, 20 maja 2017 r. godz. 12:47
Realista
@Qwerty: Zapewniam Cię ,że alkoholicy ,którzy nie splamili się nigdy nauką i pracą mają większe przywileje.

Sobota, 20 maja 2017 r. godz. 12:34
Stalowiak
Nareszcie Ktoś pomyślał o tej grupie ludzi ,którzy nie z własnej winy stracili pracę,a dochody mają dużo mniejsze od emerytów. Jest wiele samotnych osób ,którzy utrzymują się tylko z tego zasiłku.Są przypadki z dawnego M2 ,że oboje stracili pracę ,a dzieci mają na studiach. Tylko współczuć takim osobom,bo nie wiadomo co was w życiu spotka.

Sobota, 20 maja 2017 r. godz. 12:23
emeryt HSW
@janek 82: Nie życzę ci abyś po 40 latach uczciwej pracy wylądował na głodowych świadczeniach ! To nie jest niechęć tych ludzi do pracy tylko polityka dawnego rządu. Pracownicy zostali zmuszeni przez pracodawców do odejścia na bezrobocie.Jak będziesz miał 50, czy 60 lat to inaczej będziesz pisał,bo ciekawe kto cię zatrudni w tym wieku?

Sobota, 20 maja 2017 r. godz. 12:10
Podatnik
@Dzidek weź się za robotę ! Jak nie płacisz podatków to nie za twoje !

Sobota, 20 maja 2017 r. godz. 11:41
Stalowowolanin
Przejazdy za darmo, a pracownicy stalowowolskiego MZK zarabiają najniższą krajową. Brawo dobrej zmianie.

Sobota, 20 maja 2017 r. godz. 10:30
jasio
i już mamy 500 potencjalnych nierobów wyborców co już dostają niewypracowana emeryturke teraz dostali jeszcze bileciki a np. dzieci musza bulic jak za zboze bo nie maja prawa glosu

Sobota, 20 maja 2017 r. godz. 09:33
Moher49
Nie chcę nic darmowego, za bilety płacę.

Sobota, 20 maja 2017 r. godz. 07:14
Lidia
PiSowskie igrzyska i kampania wyborcza idzie pełna parą. Lud się raduje i na PiS zagłosuje. Ludu, obudź się.

Piątek, 19 maja 2017 r. godz. 23:00
hart
Janku 82 wtedy gdy ci ludzie ciężko pracowali,to twój stary czytal poradnik jak wyrzezbic cos z drewna,chyba wiesz co Mu wyszlo

Piątek, 19 maja 2017 r. godz. 22:36
aaa
Polska=wariatkowo, a stalowa to chyba oddział zamknięty...

Piątek, 19 maja 2017 r. godz. 22:18
janek82
Qwerty - a jakim to sposobem alkoholicy piją za twoje? bo za moje darmozjady na świadczeniach przedemerytalnych będą jeździć autobusami.

Piątek, 19 maja 2017 r. godz. 22:14
dzidek z czarnieckiego
Za moje podatki

Piątek, 19 maja 2017 r. godz. 21:15
Qwerty
Stalowiak wolę żeby tacy ludzie jezdzili zmks za moje pieniądze niż alkoholicy pili za moje!

Piątek, 19 maja 2017 r. godz. 21:11
stalowiak
Ile NAS TO PODATNIKÓW będzie kosztować?

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2017 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.