Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 11 grudnia 2017 r. Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
 Wiadomości lokalne
» "Szlachetna paczka" już u rodzin
» Trafił do aresztu za napad na kobietę
» W Centrum Edukacji Zawodowej "skutecznie szukali pracy"
» Modernizacja placu Piłsudskiego. Kierunki wytyczył nam Szczecin
» Jelcz dostarczy podwozia do systemu PILICA
» Lipowa - ulica krótka ale jasna
» Do domu kultury Mikołaj przyjechał dwa razy
» Do Stalowej Woli przyjedzie poseł Krystyna Szumilas
» 14-letnia dziewczyna potrącona na przejściu dla pieszych
» DW-856: matka z 11-letnim dzieckiem dachowały na śliskiej drodze
» DK77: poważny wypadek na Podskarpowej. 4 osoby ranne
» Gala Wolontariatu dla dobrych serc
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Wasze dyplomy poświadczają wiedzę, umiejętności, to że obcowaliście z ekspertami aby sami stać się nimi w przyszłości"
Dr hab. Marcin Tkaczyk, prof. KUL.
 Imprezy w mieście
» Teatr OKNA: Obroty rzeczy
» Chłopcy - spektakl ATD im. J. Żmudy
» Wyspiański w Muzeum Regionalnym
» Wigilia Zaklikowska w MDK
» Walczyli o Polskę, w którą wierzyli - żołnierze "Tarzana"
» Noworoczna Gala Wiedeńska w MDK
» Podwieczorek przy fortepianie: Tryumfy Króla Niebieskiego - Bartosz Hadała
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»W straży otwarto zmodernizowane stanowisko kierowania
»Uwaga TVN w Stalowej Woli
»Nożownik w galerii handlowej VIVO!
»KUL: Inauguracja roku akademickiego 2017/2018
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Imprezy w mieście

Wtorek, 4 kwietnia 2017 r. godz. 12:20     /MDK/
Podwieczorek przy fortepianie z duetem Pianoptikum

23 kwietnia 2017 r. o godz. 16.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbędzie się "Podwieczorek przy fortepianie".

W programie arcydzieła muzyki kameralnej na 4 ręce, m.in. Fantazja f -moll F. Schuberta i Rapsodia hiszpańska M. Ravela oraz transkrypcje znanych utworów A.Chaczaturiana, A.Piazzoli, S. Rachmaninowa i innych.

Duet fortepianowy Pianoptikum tworzy małżeństwo pianistów: Agata Nowakowska-Gumiela i Tomasz Gumiela. Muzycy związani są zawodowo z Akademią Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, gdzie jako adiunkci prowadzą klasy fortepianu i kameralistyki. Oboje są laureatami licznych konkursów pianistycznych i kameralnych. Koncertowali w wielu miastach Polski, Austrii i Kanady, a w różnorodnych projektach artystycznych współpracowali z wieloma innymi artystami młodego pokolenia. Tomasz Gumiela ma w swym dorobku dwie płyty z pieśniami polskich kompozytorów współczesnych, a za współudział w nagraniu płyty kameralnej z instrumentalnymi utworami współczesnymi otrzymał nominację do nagrody Fryderyka. Agata Nowakowska-Gumiela wydała płytę kameralną z wiolonczelistką Katarzyną Polonek oraz płytę solową z dziełami fortepianowymi różnych kompozytorów.

Jako duet Pianoptikum artyści wystepowali w wielu salach koncertowych w Polsce, między innymi w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Łodzi i Wrocławiu, Pałacu Czartoryskich w Puławach i innych koncertach pałacowych, Bibliotece Polskiej w Paryżu, Konserwatorium Muzycznym w Alicante (Hiszpania). W 2015 roku wystąpili na prestiżowym koncercie plenerowym w ramach Festiwalu "Rzeka muzyki" w Bydgoszczy.

Muzycy posiadają w swoim repertuarze oryginalne utwory na 4 ręce i dwa fortepiany, a także liczne transkrypcje i opracowania wielu znanych utworów w wersji na duet fortepianowy. Dzięki ciekawemu repertuarowi, doskonałemu zgraniu kameralnemu oraz pełnym ekspresji występom ich koncerty cieszą się zawsze ogromnym uznaniem publiczności.

Agata Nowakowska-Gumiela jest cenioną pianistką i kameralistką. Swoją drogę zawodową związała z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy, gdzie prowadzi zajęcia z fortepianu i kameralistyki fortepianowej. W 2011 roku uzyskała tytuł doktora sztuki i pracuje obecnie na stanowisku adiunkta. Ma w swoim dorobku liczne nagrody na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych (między innymi im. F. Liszta we Wrocławiu - III nagroda, im I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy - wyróżnienie, Konkursie w San Sebastian w Hiszpanii - II nagroda), a także stypendia kilku ważnych instytucji kultury (m. in. TIFC w Warszawie, Karajan Centrum w Wiedniu, Ministerstwa Kultury). Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Bydgoszczy w klasie fortepianu Prof. Katarzyny Popowej - Zydroń, a następnie Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu w klasie fortepianu Prof. Noela Floresa. Koncertowała w wielu miastach w Polsce, a także w Austrii, Niemczech, Włoszech, Francji, Rosji i Chile. Ma w swoim dorobku dwie płyty: kameralną (wraz z wiolonczelistką Katarzyną Polonek) oraz solową (zawierającą Fantazje fortepianowe różnych kompozytorów). Pianistka posiada w repertuarze wiele dzieł solowych, a także znaczną część literatury kameralnej, w szczególności utwory na wiolonczelę i fortepian. Wraz z mężem Tomaszem współtworzą duet fortepianowy i mają dwóch wspaniałych synów: Jakuba i Jędrzeja.
Tomasz Gumiela - pianista, kameralista, pedagog. Ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy pod kierunkiem Prof. Marii Murawskiej i Prof. Jerzego Sulikowskiego, a następnie doskonalił swoje umiejętności w mistrzowskiej klasie Prof. Dang Thai - Sona w Montrealu. Współpracuje z wieloma muzykami młodego pokolenia, w szczególności specjalizując się w kameralistyce wokalnej. Był wielokrotnie nagradzany jako kameralista na prestiżowych konkursach wokalnych (w Warszawie, Krakowie, Nowym Sączu), brał udział w licznych festiwalach muzycznych oraz projektach multimedialnych (m.in. w nagraniu DVD z muzyką na żywo do oskarowego filmu "Piotruś i wilk"). Ma w swoim dorobku prawykonania utworów współczesnych, za które otrzymał m.in. nagrodę na Festiwalu Laureatów Konkursów w Bydgoszczy oraz nominację do nagrody Fryderyka (w 2008 roku), a także dwie płyty z pieśniami współczesnych kompozytorów polskich. Pianista posiada szeroki repertuar, w szczególności dzieła pianistyki solowej XIX wieku, liczne utwory kameralne oraz znaczącą część literatury na głos i fortepian. W 2015 roku Tomasz Gumiela uzyskał tytuł doktora sztuki, pracuje obecnie jako wykładowca w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Bilety: 10 zł / rodzinny 20 zł (maksymalnie do 4 osób)

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 17 kwietnia 2017 r. godz. 09:40
Jazz
Ruszył zakup biletów na festiwal w Łańcucie na maj 2017r - najlepsza artystka to Ive Mendes. Prosiłbym aby spiewaczka o aksamitnym głosie i korzeniach brazylijsko-indiańskich zagościła w Stalowej Woli - zaproście ją a sami zobaczycie ilu będzie chętnych.

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2017 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.