Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
 Wiadomości lokalne
» Komunikat MZK
» 120 mkw. nowo wyremontowanej powierzchni w Karpińskim
» Oświetlenie na Poniatowskiego do poprawy?
» Kolejna spektakularna metamorfoza w Projekt Zdrowie - Pani Basia schudła 24 kilogramy!
» W michalickiej parafii mają relikwię świętej Rity, patronki spraw beznadziejnych
» Ruszyła budowa Parku Zimnej Wody
» Wracali pijani z imprezy. Pod opieką mieli dziecko
» Uzyskaj pomoc w transporcie do punktu szczepień
» Edukacja w dobie pandemii. Najmłodsze dzieci wracają do szkół
» Firma FIREKO gra z Młodziczkami Vega MOSiR Stalowa Wola
» Zdrowie nie jest na zawsze! Musisz o niego dbać…
» Magdalena Wrońska-Bulec nowym naczelnikiem Wydziału Edukacji i Zdrowia
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Ferie w Muzeum 2021 - online
» Megality w Polsce. Idea megalityczna w obrządku pogrzebowym kultury pucharów lejkowatych
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Serca na nakrętki
»Serca na nakrętki
»Ford Ranger dla OSP Jastkowice
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: wyścig na Słowacji
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Poniedziałek, 27 marca 2017 r. godz. 15:31     /Informacja prasowa/
Ruszyły konsultacje odnośnie 10 i nowej linii

Proponowane rozdzielenie trasy dziesiątki na dwie linie pozwoli docierać pasażerom w miejsce docelowe podróży bez niepotrzebnego robienia tak zwanej pętli. Ulice, które zostaną wyłączone z trasy starej dziesiątki przejmie nowa linia o numerze 24.
Proponowane "rozdzielenie" trasy "dziesiątki" na dwie linie pozwoli docierać pasażerom w miejsce docelowe podróży bez niepotrzebnego robienia tak zwanej "pętli". Ulice, które zostaną wyłączone z trasy starej "dziesiątki" przejmie nowa linia o numerze "24".
Fot. Jacek Rodecki
Ruszają konsultacje społeczne dla mieszkańców Stalowej Woli korzystających z komunikacji miejskiej. Korekty dotyczą zarówno zmian w godzinach kursowania linii nr 10, jak i modyfikacji trasy jej przejazdów. Powstanie też nowa linia, obsługująca osiedle Hutnik.

- Chodzi o poprawę jakości usług komunikacyjnych dla mieszkańców tego osiedla. 
W wyniku wprowadzonych zmian, linia nr 10 podzielona zostanie na dwie trasy 
o numerach "10" i "24". Pozwoli to znacznie skrócić czas podróży pasażerów, przy jednoczesnym zwiększeniu liczby odjazdów autobusów z osiedla Hutnik. Natężenie ruchu na trasie kursów "dziesiątki", świadczy o dużej popularności tego połączenia, stąd zamysł modyfikacji dotychczasowej siatki połączeń w kierunku optymalnym dla pasażerów tego osiedla - wyjaśnia Anna Pasztaleniec, zarządzająca Miejskim Zakładem Komunalnym, do którego należy Zakład Komunikacji Miejskiej.

Proponowane "rozdzielenie" trasy "dziesiątki" na dwie linie pozwoli docierać pasażerom w miejsce docelowe podróży bez niepotrzebnego robienia tak zwanej "pętli". Ulice, które zostaną wyłączone z trasy starej "dziesiątki" przejmie nowa linia o numerze "24".

Projekt rozkładu jazdy linii nr "10" w nowej wersji, zakłada przebieg jej trasy następującymi ulicami: Sosnową, Tarnowskiego, Jagodową, Wańkowicza, Wrzosową, Energetyków, Staszica, Popiełuszki, Hutniczą, Kwiatkowskiego, Orzeszkowej, Ofiar Katynia, K.E.N., Niezłomnych, Podleśną, 1-go Sierpnia, Okulickiego, K.E.N., Al. Jana Pawła II, Staszica, Energetyków, Wrzosową, Wańkowicza, Jagodową, Tarnowskiego, Sosnową.

Linia nr "24" będzie obsługiwać pasażerów na przystankach zlokalizowanych przy ulicy: Sosnowej, Tarnowskiego, Jagodowej, Wańkowicza, Wrzosowej, Energetyków, Żwirki i Wigury, Poniatowskiego, Chopina, Okulickiego, Hutniczej, Ofiar Katynia, Mickiewicza, Staszica, Energetyków, Wrzosowej, Wańkowicza, Jagodowej, Tarnowskiego, Sosnowej.

Natomiast trzecia proponowana zmiana, dotyczy wprowadzenia nowej linii nr "22", która ma na celu poprawę dostępności komunikacyjnej mieszkańców osiedla Poręby 
z lokalnymi zakładami pracy, zlokalizowanymi przy ul. Przemysłowej i Niezłomnych. Projektowana trasa linii nr "22" będzie przebiegać ulicami: Rynek, Al. Jana Pawła II, K.E.N., 1 Sierpnia, Podleśną, Niezłomnych, Przemysłową, Klasztorną, Rynek.

Wszelkie uwagi i sugestie dotyczące zarówno przebiegu proponowanych tras, jak 
i godzin ich obsługiwania przez autobusy komunikacji miejskiej, należy kierować na adres mailowy: mzk@um.stalowawola.pl, za pośrednictwem portalu społecznościowego FB w Wydarzeniu, pn.: Powiedz nam jak chcesz podróżować "10", lub telefonicznie pod numerem: (15) 842 34 11 wew.412. Na Państwa opinie czekamy do 7 kwietnia b.r.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 31 marca 2017 r. godz. 11:38
~Trumniarz
Trochę ludzi pracuje na Uniwchelsie i trochę na Os. Hutnik i dobrze by się stało aby linia 10 bądź 24 kursowała właśnie tam na 5 rano! Można wówczas puścić mniejszy autobus tzw. Bolek elektryczny bądź jego brata Lolka. Ja tam często dojeżdżam kilka dni w tygodniu rowerem ale teraz chodzą ze stalowej Woli na piechotę bo biedniejsi niż ja pożyczyli go sobie na wieczne oddanie. Płacę podatki więc może by tak mnie posłuchać i piszę to w imieniu innych ludzi. Ja po prostu o to tylko proszę aby linia 10 bądź 24 była na Os. Hutnik na 5 rano.
+0-0
Środa, 29 marca 2017 r. godz. 06:01
~Krzysiek z Hutnika
Zrobiłem to samo co Tomek!!Ale jaja!!
+0-0
Wtorek, 28 marca 2017 r. godz. 13:01
~Krzysiek z Hutnika
Bardzo dobry pomysł, mam kilka pomysłów, jurto wyślę majla.
+0-0
Wtorek, 28 marca 2017 r. godz. 11:18
~kierowca
Najważniejsza sprawa to zakupić nowe małe busy i niech te pojazdy jeżdżą w godzinach po za szczytem . Bo w tej chwili jest tak że te duże autobusy jeżdżą puste i marnują paliwo. Te duże autobusy powinny jeździć tylko w godzinach kiedy ludzie jadą do pracy albo kiedy wracają. Skończyć z marnowaniem paliwa a także zatruwaniem powietrza bo te duże autobusy używają ropy i bardzo smrodzą.
+0-0
Wtorek, 28 marca 2017 r. godz. 10:37
~Tomek z Ozetu
Na cześć konsultacji i Pani Prezes zrobiłem kleksa w nowe rajtuzki!!Niech żyje!!
+0-0
Wtorek, 28 marca 2017 r. godz. 09:45
~Zosia
A może coś przez teren rozgrodzonej huty? Od obecnych przystanków do zakładów wewnątrz kawałek drogi jest...
+0-0
Wtorek, 28 marca 2017 r. godz. 08:09
~grazyna
Zanim dyrekcja weźmie się za linie, niech najpierw uporządkuje nazwy przystanków, żeby wiadomo było który przystanek jest który i z której strony ulicy. Teraz w rozkładzie jazdy są następujące przystanki: na ul. Poniatowskiego-Lidl, Lidl, Skarpa, Skarpa, Szkoła, Szkoła; na ul. KEN - Hotel Stal, Parking, Rondo, Sanepid, Skrzyżowanie, ZKM, ZKM; na ul. Okulickiego-Wiadukt, Górka, Hala Targowa, PKS, Wiadukt, ZBR, Nads, Bank; na Jana Pawła II-Poręby 1, Górka, Centrum, Górka, Poręby, Centrum, Straż. Tylko kilka z nich można rozszyfrować od razu, pozostałe to loteria i zanim znajdę odpowiedni przystanek to odechciewa mi się jechać albo już nie zdążę. Podałam przykłady, pewnie więcej jest takich "kwiatków".
+0-0
Wtorek, 28 marca 2017 r. godz. 07:38
~aaa
a ja jak zwykle jestem przeciwko: należy zlikwidować wszystkie linie, zwolnić kierowców i całą resztę, a dotacji od miasta ostanie w sam raz dla prezesa ...
+0-0
Poniedziałek, 27 marca 2017 r. godz. 22:14
~Marko
Bardzo dziękuję za informację o konsultacjach, wyślę maila. W końcu ktoś słucha mieszkańców...
+0-0
Poniedziałek, 27 marca 2017 r. godz. 21:11
~Konsultant
Jeziorak. Popieram twój postulat. Dziś byłem świadkiem jak się pasażerowie prawie pobili o miejsce w Radomyslu. Kierowca poinformował pasażerów na przystanku by byli cierpliwi bo za kilka minut przyjedzie bis Podobnie jest jak jeżdżę na Piaski. Tam to znowu po pięć razy się zastanawiają... jechać przez Rozwadow czy Dzielnica Przemysława. A w szczycie to dodam jeszcze zatłoczone kursy linii 17 po 16.... dla czego zlikqidowaliscie do Klyzow a kursy... tam jeszcze ktoś jechał. Konsultacje. Jeszcze jedna linia do Rozwadow a. Ludzie. Czy ktoś nas obserwuje... i nic nie piszecie. Rano 3...4...5...11 na Górkę i się bijemy o dwie osoby. Ludzie. Czy nikt nie widzi jak wozimy powietrze a tu co dziennie jakieś bzdury o MOF czy podziale 10 na linie w koło się kręcone... Panie Dyrektorze prosimy o zastanowienie się nad Nim... on przynosi same straty. Do niska w nocy z terenów hsw nie ma autobusu.
+0-0
Poniedziałek, 27 marca 2017 r. godz. 20:28
~RST
Jestem osobą niepełnosprawną na wózku. Najczęściej jeżdżę linią 10, 8 ale nie tylko... W związku z konsultacjami publicznymi dotyczącymi rozkładu jazdy komunikacji miejskiej mam kilka uwag: 1. Autobusy w Stalowej jeżdżą zdecydowanie za rzadko (np. raz na 2-4 godziny) i nie punktualnie. 2. Brak ogólnodostępnej informacji (w Internecie, w aplikacji na smartfony, na przystankach) który autobus i której godzinie jest niskopodłogowy, przystosowany do przewozu osoby na wózku. Więc jest to loteria na jaki się trafi i czy uda się do niego wsiąść czekając wcześniej 2 godziny na przystanku. (Tak, wiem kierowca może pomóc wnieść po schodach ale to nie jest miłe dla osoby niepełnosprawnej i ryzykowne, a poza tym wózka elektrycznego ważącego 150 kg nikt nie wniesie). 3. Kierowcy są nie chętni do pomocy, spieszą się i nie raz trzeba ich niemal siłą zmusić żeby dojechał precyzyjnie blisko do krawężnika, "wyrwać" z szoferki i zmusić aby obniżył autobus, wysiadł rozłożył platformę do wjazdu wózkiem, która notabene często jest "zabita" piachem lub nie działa. 4. Niektóre przystanki (jak np. koło Banku spółdzielczego, koło dworca PKS, "Metalowca"... itp) są źle usytuowane, zatoczki są zbyt krótkie, wąskie lub nie ma ich wcale, zaraz obok jest parking gdzie stoją auta które blokują dojazd, a krawężnik na przystanku jest zbyt niski lub zbyt wysoki... co skutecznie utrudnia odpowiedni dojazd i postój autobusu, a tym samym uniemożliwia wjazd na pokład pasażera na wózku. 5. Brak lini umożliwiającej swobodny dojazd na mecz na Stadion, do kina Ballada, Wrzos (w weekendy godzinach 19:30 - 22:30). 6. Brak częstego prostego, krótki dojazd i powrót w godzinach wieczornych z Al. Jana Pawła II (okolice Carrfour’a) lub Okulickiego (SAN BANK) do centrum handlowego VIVO. 7. Brak współpracy MZK Stalowa Wola z aplikacja na telefon "Jak Dojade". 8. Brak czytelnej wizualnej mapy z układem tras poszczególnych lini i przystanków. 9. Zmana/aktualizacja nazw przystanków oraz dodanie numerów przystanków do nazwy np. Okulickiego ZBR- Gdzie tam jest ZBR? Jeśli już to np. przystanek nr. 7, Okulickiego, DOM GAZ. 10. Brak w Stalowej Woli TAXI z przynajmniej 1 samochodem przystosowanym do przewozu osoby niepełnosprawnej na wózku (wjazd do auta osoby na siedząco razem z wózkiem elektrycznym, bez przesiadania się na fotel).
+0-0
Poniedziałek, 27 marca 2017 r. godz. 20:26
~jeziorak
dodajcie jeszcze dwie linie na CHWALOWICE bo taki jest tlok ze ludzie mdleja w tym miesiacu padnie rekord ponad milion osob skorzysta z tej lini
+0-0
Poniedziałek, 27 marca 2017 r. godz. 17:12
~Tomek z Ozetu
MAN Co ty głupi jesteś? Pod kilkoma nickami wklejasz jakieś głupoty. Tu poważne konsultacje odnośnie rozdwojenia linii mają być wypisane a ty o tym MOF. Myślę że dobry pomysł na rozdwojenia linii nr 10. Powinno się też to zrobić z 20. Parzyste godziny to 0 a nieparzyste to 20. Myślę że fajnie by było. Albo 15 na 15 i 23 ... Kursy do południa to 15 a po 12 to 23. Zawsze to więcej będzie linii na mapie komunikacyjnej. Super pomysł. Pani Prezes ma łeb nie od parady jak to mówią w firmie.
+0-0
Poniedziałek, 27 marca 2017 r. godz. 16:24
~BĘDZIE DOBRZE :)
DĄŻMY DO TEGO, ŻEBY W RAMACH MOBILNEGO PROJEKTU MOF Z GŁÓWNĄ LINIĄ nr 4 Z NISKA DO ZALESZAN (do Zaleszan, bo w ramach mobilnego MOF'u będzie uczestniczyła też Gmina Zaleszany) BYŁO TAK: Zwracam uwagę na wprowadzenie taktu PÓŁGODZINNEGO w BEZPOŚREDNICH kursach w godzinach od 5:30 do 23:30 na głównej trasie w ramach mobilnego MOF'u liczącej ok. 25 km z Niska do Zaleszan prowadzącej po drodze krajowej nr 77 z małym odchyleniem do stacji kolejowej Stalowa Wola Rozwadów i potem WYJAZD przy MUZEUM i znów po drodze krajowej nr 77 przy niedługo budowanym PERONIE dla pociągów m.in. pośpiesznych w CHARZEWICACH aż do Zaleszan. Pracownicy mieszkający od Niska po Zaleszany i pracujący np. w Elektrowni Stalowa Wola, Uniwheels, Armatoora w Nisku byliby szczęśliwi z powodu bezpośrednich kursów w takcie PÓŁGODZINNYM np. od 5:30 do 23:30 pod drodze krajowej nr 77. Pasażerowie kolei RÓWNIEŻ. Pamiętajmy o szpitalach w Nisku i Stalowej Woli przy drodze krajowej nr 77 i wielu innych generatorach ruchu jak np. szkoły. Jeśli będzie na tej trasie z Niska do Zaleszan częstotliwość dowozu BEZPOŚREDNIEGO DOWOZU do dworca PKP Stalowa Wola Rozwadów i do peronu w Charzewicach w wymiarze CO PÓŁ GODZINY, a być może, że taka częstotliwość będzie dzięki działaniom podjętym przy okazji projektu MOF, to SKOMUNIKOWANIE samo się ZROBI pod każdy regionalny czy pośpieszny pociąg BEZ WZGLĘDU na zmieniający się kilka razy w roku rozkład jazdy pociągów. Ta wspomniana u góry trasa to główna oś komunikacyjna przecinająca centra 3 z 4 gmin biorących udział w mobilnym projekcie MOF, czyli Gminy Nisko, Stalowa Wola i Zaleszany, które to gminy zgodnie z MOF będą współfinansować miejską komunikację publiczną przy pomocy MZK między sobą, przy której to osi mieszka w sumie w tych miejscowościach ok. 80 - 85 tys. osób. STAĆ NAS NA TAKI TAKT W BEZPOŚREDNICH 25 KM KURSACH NA GŁÓWNEJ LINII Z TAKĄ LICZBĄ MIESZKAŃCÓW, bo transport autobusem elektrycznym jest dużo tańszy niż autobusem na olej napędowy, więc ZNACZNIE obniży się cenę po stronie kosztów paliwa. Do tego większe OBŁOŻENIE PASAŻERSKIE z powodu PÓŁGODZINNEGO TAKTU z Niska do Zaleszan spowoduje wzrost dochodu dla MZK po stronie biletów z tego PÓŁGODZINNEGO TAKTU z Niska do Zaleszan
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.