Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 4 marca 2024 r. Imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława
 Wiadomości lokalne
» Pierwszy Czterogwiazdkowy Smile Hotel w Stalowej Woli!
» Badanie liczby osób bezdomnych. Ujawniono ich w Stalowej Woli pięcioro
» Jest wykonawca schroniska dla zwierząt
» Psycholog online - dlaczego warto skorzystać z jego usług?
» Meble z drewna mangowego
» Pozytywna drużyna PIS. Poznaj kandydatów do Rady Miasta
» Były i obecny prezydent spięli się o koreańskiego inwestora. Będzie pozew w trybie wyborczym?
» Ulica Wolności: zmiana organizacji ruchu
» Trwają prace przy realizacji "ogródków społecznych"
» "Psi park" już na ukończeniu
» W całej Europie protesty rolników. A w Stalowej Woli?
» Kierowała pojazdem mając ponad 3 promile alkoholu
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Widocznie tak. Malarstwo Marzeny Kaspieruk
» Familijny Koncert Symfoniczny
» Maria Kozłowa 1910-1999
» Zakładamy Izbę Pamięci im. Józefa Żmudy
» Kolacja dla głupca
» Andrzej Piaseczny - koncert
» IX Krakowski Salon Poezji w Stalowej Woli
» Pod Dachami Paryża - koncert
» Jarmark Wielkanocny w Rozwadowie
» Wystawa z okazji 85 lat Stalowej Woli
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: PiS zaprezentował kandydatów do Rady Miasta w Stalowej Woli
»PiS zaprezentował kandydatów do Rady Miasta w Stalowej Woli
»Inauguracja kampanii Lucjusza Nadbereżnego
»Damian Marczak (SPS) kandydatem na prezydenta Stalowej Woli
»Punkt Paszportowy w Stalowej Woli
»Miejskie Mikołajki na Rozwadowskim Rynku
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Gospodarka

Piątek, 29 sierpnia 2008 r. godz. 14:29     /Piotr Niećko/
Nie zapomnij o podwyżce cen biletów

Siedziba ZMKS w Stalowej Woli.
Siedziba ZMKS w Stalowej Woli.
Fot. Jacek Rodecki
Od 1 września ZMKS w Stalowej Woli wprowadza nowy cennik za świadczone usługi. Za przejazd w obrębie miasta zapłacimy 2 zł, a poza jego granicami - 3 zł. Połowę tych stawek kosztować będą bilety ulgowe. Nowością będzie również bilet dobowy w cenie 8 zł.

A jeśli posiadamy jeszcze zapas biletów w starych cenach, będą one nadal ważne, pod warunkiem, że dokupi się do nich w kiosku bilet za 10, 20 lub 40 gr, który wyrównujące do nowej stawki. W przeciwnym wypadku przejazd będzie traktowany jako jazda "na gapę".

Kary dla gapowiczów również wzrosną, chyba, że mandat zostanie zapłacony w ciągu tygodnia od jego otrzymania. W takim wypadku kara wyniesie tak jak do tej pory - 100 zł, w przeciwnym - 300 zł. Natomiast gdy do gapowicza będzie musiała być wezwana policja, zapłaci 500 zł mandatu.

Nowością jest także bilet w cenie 8 zł, upoważniający do nieograniczonej liczby przejazdów w ciągu doby. Bilet należy skasować tylko raz, a od tego momentu jest ważny przez 24 godziny. Jest na okaziciela, co oznacza, że przez dobę może być przekazywany także innym osobom do użytku.

Podwyżce ulegną również bilety okresowe. Przykładowo, sieciowy (na wszystkie linie) w obrębie miasta, ważny przez 30 dni, będzie kosztował 90, a nie 72 zł jak dotychczas.

Nowy cennik jest jednym z szeregu działań przedsiębiorstwa, mającym na celu poprawienie jakości świadczonych usług oraz unormowanie sytuacji jego finansowej. Kroki w tym celu przedsięwzięte objęły już np. ujednolicenie ubioru kierowców, którzy od kilku dni zasiadają za kierownicą w niebieskich koszulach z logo ZMKSu.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 1 września 2008 r. godz. 07:28
~Poor
Ruszmy z kampanią "Miasto bez podwyżek cen". Może wtedy miasto będzie "na dobrej drodze", bo ta obecna droga prowadzi do biedy.
+0-0
Sobota, 30 sierpnia 2008 r. godz. 17:55
~jeszcze pasazer
wszystko pieknie sie zapowiada ale haos napewno 1 wrzesna bedzie dzis widzialem jak rozklejali nowe rozklady jazdy trasy pozmieniane godziny rowniez a zeby ludzi tydzien wczesniej nie powiadomic o tym i co np. jezdze do pracy liniom nr 7 rano 6.26 okazuje sie ze gdyby nie przypadek dzisiejszego dnia ze widzialem ze cos robia to w poniedzialek na przystanku bylbym 6.24 a ty ci niespodzianka niema juz 7 o tej godzinie jest zato o 6.16 no spoko pozazdroscic tylko takich pracownikow co byli odpowiedzialni za poinformowanie opini publicznej ale stego co sie orientuje ze wczesniejszych komentazy o strajkach w zmks to u was normalka by nie wyciagac z tego zadnych konsekwencji OBY TAK DALEJ TO ZAMIAS PRZYBYWAC NIESTETY BEDZIE UBYWAC PASAZEROW
+0-0
Piątek, 29 sierpnia 2008 r. godz. 18:23
~Change
Nie ma co narzekać tylko trzeba brać się do działania. Na początek wybory prezydenta miasta. Trzeba zmieniać Stalową Wolę.
+0-0
Piątek, 29 sierpnia 2008 r. godz. 17:48
~dojeżdżający do pracy
Stwierdzam, że od lat nie zmienia sie nic na lepsze w rozkładach MKS Stalowa Wola. Może też trzeba by opracować nową mapę połączeń. Przecież wiele nowych ulic, nowych potrzeb mieszkańców, a w MKS bez zmian. Czy ktoś zastanawia się nad bezsensem linii "1". Koszmar jechać z Niska do Rozwadowa, gdy w tym czasie nie ma nic innego. Dobry pomysł niżej, bilet na pokrywającą się trasę, np. linią "3" czy "4" jechać tym co się pokrywa, przesiadam się i jadę. Oszczędzam czas. Oszczędzam pieniądze, bo kupuje miesięczny, nie jeżdżę busami czy PKS, a MKS ma klienta. A tak to szukam czym taniej. Wiadomo o której zaczynamy i kończymy pracę. A jak nie dajcie możliwość busom niech opanują Stalowa Wolę, tak jak jest w Kraśniku. Nikt nie narzeka. itd itd ...
+0-0
Piątek, 29 sierpnia 2008 r. godz. 15:35
~cytat
Nowy rozkład jazdy MKS w Krośnie (mapa) 1 września, nastąpi rewolucja w krośnieńskim MKS. Zmienią się oznaczenia i liczba linii, przebieg tras, lokalizacja przystanków. Spółka MKS opracowanie nowego rozkładu zleciła prywatnej firmie z Wrocławia. Jej ankieterzy objechali trasy, sprawdzając ich popularność. (FOT. TOMASZ JEFIMOW) PRZECZYTAJ WIĘCEJ MKS w Krośnie: nowe linie, przystanki i ceny biletów 4-08-2008 Wprowadzony na początku sierpnia nowy rozkład jazdy nie spodobał się korzystającym z miejskiej komunikacji. Pasażerowie narzekali na chaos i niedogodne połączenia. Dyrekcja MKS uspokaja: to był rozkład jazdy w wersji wakacyjnej. Od pierwszego września pojawi się więcej połączeń i dodatkowe linie. Efektem jest prawdziwa rewolucja w rozkładzie jazdy. Spółka MKS opracowanie nowego rozkładu zleciła prywatnej firmie z Wrocławia. Jej ankieterzy objechali trasy, sprawdzając ich popularność. Zmieniły się oznaczenia i liczba linii, przebieg tras, lokalizacja przystanków. Jak tłumaczą specjaliści - to konieczne, bo do tej pory komunikacja miejska opierała się na realiach z lat 80, a przez ostatnie 20 lat większość mieszkańców przesiadła się do własnych samochodów. Jednak pasażerowie byli zdezorientowani, gdy na rozkładach nie znaleźli swoich kursów i autobusów. Mieszkańcy os. Markiewicza narzekali np. na likwidację autobusów dojeżdżających do szpitala (taka linia będzie uruchomiona od 1 września). Mieszkańcy dzielnicy Krościenko Niżne - na brak dojazdu do kościoła, podobny problem zgłaszali mieszkańcy dzielnicy Turaszówka. Dyrekcja MKS tłumaczy, że niezadowolenie może wynikać z przyzwyczajenia i niedokładnym zapoznaniu się z nową ofertą. Przyznaje jednak, że nie wszystkich da się zadowolić. - We wrześniu, gdy dojdą nowe kursy a pasażerowie lepiej poznają rozkład, będą mogli lepiej go ocenić - mówi Adam Lazarowicz z MKS.
+0-0
Piątek, 29 sierpnia 2008 r. godz. 15:31
~cdn
komunikacja w stalowej woli to zenada!!!!!co godzine,nie ma przemyslanych dogodnych tras.Nie dziwie sie ze jest deficytowa az tak.To chyba dla samego istnienia a nie dla ludzoi ona jest utrzyywana.Nikomu taka komunikacja jest niepotrzebna
+0-0
Piątek, 29 sierpnia 2008 r. godz. 14:45
~zosia
we wroclawiu jest tak ze jesli sie kupi bilet na dana linie to mozna jezdzic tez innymi pod warunkiem ze dany fragment trasy pokrywa sie z trasa lini na ktora bielt miesieczny mamy zakupiony, takze kupujac bilet na jedna linie nie koniecznie trzeba czekac az przyjedzie tez autobus, moze i tu by cos takieg wprowadzic,
+0-0
Piątek, 29 sierpnia 2008 r. godz. 14:35
~Zenon
Kierowcy wyglądają elegancko, dobry pomysł. Ale autobusy są byle jakie, a to wpływa na mój komfort dojazdu do pracy. I jednak - niedostosowany rozkład jazdy do potrzeb. Dlaczego tak jest ułożony, że nie można dojeżdżać jedną linią, inną jeżdżę tam, a inną z powrotem, chyba że długo czekam. Uderza to w kieszeń klienta. A może tak bilety na daną trasę, a nie na numer. Dbajcie o klienta.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.