Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 20 listopada 2017 r. Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała
 Wiadomości lokalne
» Autosan wyprodukuje autobusy dla wojska
» Szlachetna pomoc
» Areszt dla 32-letniego nożownika
» Lasowiackie zabawy andrzejkowe
» Świętowali na złoto i diamentowo
» Liść Demokracji w Stalowej Woli
» Mężczyzna i kobieta zatrzymani w sprawie ataku z użyciem noża
» Policja o bezpiecznej jeździe
» Mężczyzna ciężko ranny po ataku nożownika. Sprawca zatrzymany
» Zaparkował na dwóch miejscach dla niepełnosprawnych
» Dzień Otwarty Notariatu w Stalowej Woli
» WOŚP szuka wolontariuszy
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Wasze dyplomy poświadczają wiedzę, umiejętności, to że obcowaliście z ekspertami aby sami stać się nimi w przyszłości"
Dr hab. Marcin Tkaczyk, prof. KUL.
 Imprezy w mieście
» Promocja książki o Katyniu
» Wielki Finał Międzymiastowego Turnieju Wiedzy o COP
» Piotr Bałtroczyk - Mężczyzna z kijowym peselem
» Koncert Zakopower
» Wyspiański w Muzeum Regionalnym
» Walczyli o Polskę, w którą wierzyli - żołnierze "Tarzana"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»W straży otwarto zmodernizowane stanowisko kierowania
»Uwaga TVN w Stalowej Woli
»Nożownik w galerii handlowej VIVO!
»KUL: Inauguracja roku akademickiego 2017/2018
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Gospodarka

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 14:36     /Magdalena Rodecka/
Czy miejski program gospodarczy pobudzi przedsiębiorczość?

Założenia programu gospodarczego przedstawił dziś na spotkaniu z dziennikarzami prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny w należącym do miasta budynku po dawnej Dyrekcji Huty Stalowa Wola. Dlaczego 20 marca? Bo dziś mija 80 lat od ścięcia pierwszej sosny pod budowę Stalowej Woli.
Założenia programu gospodarczego przedstawił dziś na spotkaniu z dziennikarzami prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny w należącym do miasta budynku po dawnej Dyrekcji Huty Stalowa Wola. Dlaczego 20 marca? Bo dziś mija 80 lat od ścięcia pierwszej sosny pod budowę Stalowej Woli.
Fot. Jacek Rodecki
Drogi, ulgi podatkowe dla przedsiębiorców, powierzchnie biurowe pod wynajem, nowe tereny inwestycyjne oraz uruchomienie żłobka i przedszkola na ulicy Hutniczej na wzór "zakładowego" w miejscu, gdzie mieściła się niegdyś szkoła specjalna - to tylko niektóre założenia programu gospodarczego dla miasta pod nazwą "Stalowowolska Strefa Gospodarcza".

Jego zarys przedstawił dziś na spotkaniu z dziennikarzami prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny w należącym do miasta budynku po dawnej Dyrekcji Huty Stalowa Wola. Dlaczego 20 marca? Bo dziś mija 80 lat od ścięcia pierwszej sosny pod budowę Stalowej Woli.

Nazwa programu "Stalowowolska Strefa Gospodarcza" bezpośrednio nawiązuje do nazwy miasta, zaś jej znak rozpoznawczy, przygotowane specjalnie na tę okazję logo "SSG", w kolorach zieleni, czerwieni i stali nawiązywać ma kolejno do lasu, "serca" Stalowej Woli jaką jest strefa gospodarcza oraz funkcjonującego tu przemysłu.

Mówiąc o nowym układzie komunikacyjnym, prezydent wspomniał o budowie łącznika do obwodnicy, obwodnicy, rondzie na Energetyków i drodze przez rozgrodzone tereny po Hucie Stalowa Wola. Wskazał także na niewykorzystany potencjał transportowy lotniska w Turbi.

Pod roboczą nazwą "Technopolis" dziennikarze usłyszeli o dzielnicy innowacji i rozwoju, zaczynającej się od budynku KUL przy ulicy Kwiatkowskiego, poprzez gmach Politechniki Rzeszowskiej, Inkubatora Technologicznego aż po budynek dawnej dyrekcji HSW S.A. Funkcjonujące w Stalowej Woli uczelnie miałyby pełnić rolę centrów badań i rozwoju. W planach jest budowa nowej hali dla przedsiębiorców oraz budynku żłobka i przedszkola (rządowy program Maluch) na działce, gdzie znajduje się budynek po szkole specjalnej. Za obie inwestycje miałby odpowiadać Miejski Zakład Komunalny. Kolejne miejsca pod prowadzenie działalności gospodarczej miałyby w przyszłości powstać w miejscu zajezdni autobusowej.

Budynek po dyrekcji HSW S.A. miasto planuje przeznaczyć pod funkcjonowanie tzw. Kuźni Przedsiębiorczości, w której znajdowałaby się pierwsza w regonie strefa do tzw. coworkingu. W dwóch salach, w których znajdowałoby się kilkanaście biurek ze sprzętem komputerowym, osoby mogłyby pracować samodzielnie lub w grupie, wymieniać się doświadczeniem na rzecz prowadzenia działalności gospodarczej. Tam też mogłyby rejestrować firmy i zakładać skrzynki pocztowe.

Prezydent ma nadzieję, że w Stalowej Woli powstanie klaster informatyczny a młodzi informatycy będą przyjeżdżać do naszego miasta i chcieć w nim pozostać aby dalej rozwijać się w tym kierunku. Zachętą ma być zwolnienie ich na dwa lata z opłat czynszowych w budynku po HSW S.A. Na preferencyjne warunki będą mogli liczyć także studenci KUL i PRZ, którzy są na studiach i rozważają założenie swojej firmy, podobnie jak pełnoletni uczniowie szkół technicznych i zawodowych. Dla tych ostatnich jest także szykowana uchwała dająca im prawo ulgowych przejazdów komunikacją miejską. Nabyty przez gminę obiekt ma być też zapleczem dla startupów. Do dyspozycji oprócz biur będą trzy sale konferencyjne z wyposażeniem komputerowym/multimedialnym. Każdy kto zdecyduje się tam prowadzić działalność a branża będzie inna niż IT, może liczyć na zwolnienie z czynszu przez rok. Pomocna ma być też porada księgowej i prawnika.

Z Urzędu Miasta do obiektu przeniesiony zostanie Referat Promocji Gospodarczej. Będzie on działał jako Centrum Obsługi Inwestora, koordynował działania programów gospodarczych, inicjował spotkania i szkolenia. Inwestor, który zdecyduje się na skierowanie tu swoich kroków będzie miał przydzielonego tzw. pilota inwestycyjnego.

Do życia w miejsce Inkubatora Technologicznego zostanie powołany nowy podmiot "Stalowowolska Stefa Gospodarcza" Sp. z o.o., która będzie w stu procentach należała do Miejskiego Zakładu Komunalnego. Ma funkcjonować jako instytucja otoczenia biznesu, być wyposażona w majątek składający się z terenów wniesionych do tej pory do MZK i dotychczasowego majątku Inkubatora Technologicznego na kwotę ponad 17 mln. zł. Spółka będzie miała możliwość pozyskiwania środków unijnych. Za jej obsługę będzie odpowiedzialne MZK aby nie tworzyć nowej, dodatkowej administracji.

W Stalowej Woli będzie obowiązywał program "Nowe miejsca pracy" z ofertą: Start (nowa działalność gospodarcza, możliwość zwolnień podatkowych na dwa lata); Rozwój (istniejące podmioty gospodarcze, decydujące się na inwestowanie w swoje firmy, wysokość zwolnień podatku od nieruchomości, nawet do 15 lat ma być uzależniona od utworzonych miejsc pracy) oraz Da Vinci (wsparcie dla innowacji, projektów badawczo - rozwojowych, przy znacznym ulepszaniu swoich produktów).

Prezydent mówił też o wyczerpujących się zasobach inwestycyjnych i braku nowych terenów pod inwestycje. Ogłaszane obecnie przetargi wygrywają w większości lokalne firmy, które chcą się rozbudowywać. Wolnych jest zaledwie 15 hektarów. Urząd Miasta wytypował kolejne 175 hektarów, które miałyby zabezpieczyć Stalową Wolę na kolejne lata. Wśród nich jest 30 hektarów na Jelni o dobrym, niepodmokłym gruncie, do których miałaby prowadzić droga, biegnąca przez tereny przemysłowe a nie jak to jest teraz osiedle Hutnik. W tej sprawie trwają rozmowy z Tauronem. Dialog prowadzony jest także z Lasami Państwowymi, do której również należy kilkadziesiąt hektarów. - Musimy utworzyć nowe tereny inwestycyjne. To jest proces trudny ale niezbędny - mówił Lucjusz Nadbereżny.

Na wyżej wymienione działania miasto już pozyskało środki. Chodzi głównie o budowę dróg. Na sfinansowanie reszty planów mają być składane kolejne wnioski. Wykorzystywane będą także środki własne.

Wspomniano także o rewitalizacji osiedli Fabrycznego i Rozwadowa, modernizacji Hali Targowej, ulicy Okulickiego i Energetyków. Większość tych inwestycji ma się zakończyć w 2018 bądź 2019 roku.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 23 marca 2017 r. godz. 13:17
leming
do mina, lemingu czy ty jesteś poczytalny to pełowskie trolle bez przerwy w swoich wypocinach obrażają władze naszego miasta. A co gorsze obrażają wszystkich mieszkańców naszego miasta, komentatorzy sympatyzujący z PIS to cienkie bolki do chamstwa pełowskich trolli.

Środa, 22 marca 2017 r. godz. 16:37
mina
"aaa' czytając twoje wpisy odnosi się wrażenie, że nic się nie nauczyłeś w pisie, przede wszystkim brak ci ogłady i elementarnego wychowania, które powinieneś wynieść z... domu! Wam wszystkim tylko w głowie, wyzwiska, poniżanie, epitety i skok do gardła każdemu kto stanie na waszej drodze. Niczym się nie różnicie id swego mentora. Nauczcie się kultury a potem zabieraj głos.

Środa, 22 marca 2017 r. godz. 12:44
Tomasz Szwedo
Przyjdzie walec i wyrówna.

Środa, 22 marca 2017 r. godz. 11:32
Dec
Niech ktoś dostarczy mu więcej piachu do piaskownicy, lepsze łopatki i wiadereczka.

Środa, 22 marca 2017 r. godz. 08:45
aaa
@pasażer: jak nie rozumiesz co czytasz to może też i nie pisz!!! następny do kolekcji, dlatego też, traktuje się was jak niewolników....

Wtorek, 21 marca 2017 r. godz. 21:08
Piero
na wszystko program ,,kapitał nieludzki destrukcja narodowa '' współczesne niewolnictwo

Wtorek, 21 marca 2017 r. godz. 18:45
Pasażer
@aaa wyprzedaliście pod różnymi szyldami partyjnymi prawie wszystko. Oprócz lasów. Daruj sobie te pouczające wywody i zgłoś się do prokuratury.

Wtorek, 21 marca 2017 r. godz. 14:50
aaa
@laki, to jest tylko twoje zdanie, ja nie znoszę złodziejstwa i oszustów bardziej niż megalomanów... Poza tym poparcie dla obecnej ekipy jest na takim poziomie, o jakim poprzednia mogła tylko na mokro pomarzyć we śnie... także, że śmiem twierdzić, żeś po prostu idiota i nie rozumiesz co czytasz...

Wtorek, 21 marca 2017 r. godz. 14:22
laki
'aaa" -moim zdaniem lepszy pożytek był z konsumpcji ośmiorniczek aniżeli z pomysłów megalomana, prawda? Nikt z tego tytułu syty nie będzie!

Wtorek, 21 marca 2017 r. godz. 12:46
aaa
@heca: ja tam nie narzekałem przed i w trakcie i po dobrej zmianie, podatki jak płaciłem tak płacę, przedtem szły na ośmiorniczki teraz na pomysły megalomana...

Wtorek, 21 marca 2017 r. godz. 12:13
heca
Czy zauważyliście komu w tym mieście po "dobrej zmianie " się dobrze powodzi? Załączony obrazek naszego prezydenta - okazały brzuszek którego dotychczas TRUDNO BYŁO UŚWIADCZYĆ NO I PAN STAROSTA, TEN WYGLĄDA JAK KSIĘŻYC W PEŁNI! DWA TAKIE SŁODZIAKI, PĄCZUSZKI! Reszta jak padło byle im było dobrze.

Wtorek, 21 marca 2017 r. godz. 10:13
@ Bolek
Nie interesują nikogo twoje zapatrywania seksualne, erotyczne i samogwałty. A także wyobrażenia pornograficzne. No ale tak ty oderwany od koryta, duzo czasu wolnego, to się trzeba podzielić czym się obecnie zajmujesz. ŻENADA!

Wtorek, 21 marca 2017 r. godz. 09:50
aaa
@roksana: podejrzewam, że jakakolwiek dyskusja z tobą nie sensu, jednakże przybliżę ci nieco sytuację w jakiej znajduje się płatnik podatku netto, czyli nie kwalifikujący się na żadne dopłaty i tym podobne bzdury. Otóż mój podatek, najpierw jest okradany przez biu..y w US, potem w UE, by na końcu jeszcze go okraść prze z b..rwy, które rządzą dotacjami. Teraz klaster informatyczny: jaki sens ma tworzenie klastra informatycznego w stalowej jeżeli ty nie ma żadnego zaplecza akademickiego w tym kierunku, ani też nie ma żadnych poważnych "firm" branżowych... no chyba, że te wszystkie sklepy pseudokomputerowe... Czy myślisz, że jak powiedzmy studenci (wsparcie jest skierowane do ludzi młodych) z Krakowa będą mieli jakiś pomysł to powiedzą jedźmy do stalowej, bo tam nam dadzą biurko i komputer?? Dla mnie to: ktoś zapłacił, żeby kupić u niego zalegające komputery (do poważnych projektów, potrzebne też jest zaplecze sprzętowe, nie sądzę, żeby takowe powstało, nawet nie ze względu na koszt zakupu, tylko późniejszego utrzymania)... Tak, że zapłacenie przeze mnie jakiegokolwiek podatku i w jakikolwiek sposób mija się z celem, bo te pieniądze będą marnotrawione w 99,9%. PS: "poważne firmy" z siedzibą, a nie filią w Stalowej Woli, jak ktoś takowe zna może podać, chętnie bym powiedział, że się myliłem tym razem... miałem jeszcze małe porównanie do planowanego zakupu autobusów, ale zapewne 99% czytających nie zrozumie co napisałem, a z pozostałych 99% napisze, że przecież od czegoś trzeba zacząć, tylko, że nie zaczyna się budowy domu od dachu...

Wtorek, 21 marca 2017 r. godz. 09:33
Bolek
Roksana te płatne komentarze muszą być takie długie? wklejasz ten sam na różnych portalach.... zmień nicka bo Roksana kojarzy mi się z lafiryndą za wschodniej granicy :)

Wtorek, 21 marca 2017 r. godz. 09:26
@ MW - pozdrawiam "piąte piętro"
No właśnie czytam pod tym tekstem te pomyje nie pisane przez jak ich to nazywasz pisiorów tylko przez drugą stronę. jak to Hutnik napisał "piąte piętro w Metalowcu".

Wtorek, 21 marca 2017 r. godz. 08:16
MW
Do Roksana: ... po owocach ich poznamy... a wcześniej pomyje na innych. Tak to jest z tymi pisiorami. W pierwszych ławach w kościele, rączki splecione w modlitwie. A zaraz po wyjściu za próg kościoła, zaraza.

Wtorek, 21 marca 2017 r. godz. 07:20
Roksana
Żenujące jest, że pod pomysłami na rozwój miasta dwóch imbecyli pod różnymi nickami wylewa pomyje. Bo "so z inny parti". Przez ostatnie 20 lat tyle się nie zrobiło co teraz przez 2, a jak to wypali, to Stalowa Wola będzie naprawdę ciekawym i niezwijającym się miastem. Te "szczekaczki" nie byłyby takie ujadające, gdyby przyszło mordki pokazać, oj nie. Panie prezydencie, proszę się kundelkami dwoma nie przejmować, tylko skutecznie pracować dalej. Po owocach ich poznacie... Powodzenia!

Wtorek, 21 marca 2017 r. godz. 00:59
Kowalska AAa
Wszystko ładnie pięknie ale dlaczego pomaga na starcie się nowym przedsiębiorca i tylko w tej strefie ekonomicznej .????jestem mieszkanka stalowej woli prowadzę działalność gospodarczą od 5lat jestem osobą młodą bezdzietna dostałam na wsparcie na początku pieniądze po 2latach zus wzrósł i kredyt kredytem splacalam a teraz zagranica czeka na.mloduch ludzi bo. W Polsce nie pomaga się mikro przedsiębiorca w takiej sytuacji jak ja jest wiele ludzi i to jest przykre że się młodym.nie pomaga każdy na chłopski rozum wie Z na rozwoj firmy trzeba 5lat ale jak ktoś nie ma zusu do opłacenia ukrytych kosztów itp. Ci co funkcjonują na rynku pracy w.mikro przedsiębiorstwach to osoby "niepełnosprawne psychicznie" bo tego się nie udowodni na ile.czlowiek jest chory smutne że w innych krajach łatwiej się prowadzi działalność gospodarczą!!!

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 22:59
do:"Hutnik"
ale PiSdolisz!

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 22:58
@Adam
Ty idź w PiSduuuu. Szczekaj tymi swoimi kulfonami gdzie indziej. Może w "Wasz Dziennik"? No bo przecież nie nasz...

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 22:38
@Hutnik
...a kaczki dalej w bagnie się taplają!

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 22:36
święte słowa
PATRZ KWIATKOWSKI NA NAS Z NIEBA PiSOWIEC SKANDOWAŁ I POPATRZYŁ SIĘ KWIATKOWSKI I SIĘ ...ZWYMIOTOWAŁ

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 20:45
Hutnik
Widać, że 5 piętro "metalowca" dzielnie dzisiaj pracuje. :) Odstawienie od koryta boli nadal...

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 20:21
:p
"Prezydent ma nadzieję, że w Stalowej Woli powstanie klaster informatyczny a młodzi informatycy będą przyjeżdżać do naszego miasta i chcieć w nim pozostać aby dalej rozwijać się w tym kierunku."..... buahahahaha WIĘKSZEJ BZDURY DAWNO NIE SŁYSZAŁEM, WIEDZIAŁEM, ŻE ON JEST GŁUPI, ALE AŻ TAK???

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 19:51
Sabina
Lucek, lepiej ci w tych krótszych włosach ale brzuch to ci rośnie niezły.

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 19:32
@bryza
Masz rację, pisze się przez "CH"poprawnie i też dlatego, że dłuższy.

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 19:30
piket
Przecież wszyscy w PiSlamie są oderwani od rzeczywistości. 27:1 to przecież wielki sukces? Czy ktoś przy zdrowych zmysłach może tak stwierdzić. Chyba po andropauzie jego i kota!

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 19:10
jasio
już 80 lat wycinają drzewa a zieloni nic nie robia darmozjady jedne

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 18:59
piket
sama ściema i populizm. chłopczyk oderwany od rzeczywistości dalej mydli oczy.

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 18:51
Pakero26
Zobaczmy co z tego wyjdzie. Czy nie z dużej chmury mały deszcz.

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 18:50
podatnik
lans za pieniądze podatników, PROKURATOR DLA TEGO PANA I TYLE W TEMACIE.

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 18:36
Marko
Jeśli to wszystko wypali, to stalowa Wola będzie kwitła.

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 18:27
Not
Brawo, widać że szarlotki się nie pije tylko pracuje!

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 18:23
Tadeus
Teraz to wszystko nazywa się jednym słowem: POST-PRAWDA. Zdaje się że stalowowolski włodarz staje się mistrzem w stosowaniu.

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 17:53
Dyzma
Znowu slajdy a gdzie konkrety???

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 17:14
mlody czlowiek
Do "mix" Ci wielcy inwestorzy sa w Katarze. Tusk jak wroci to ich przyprowadzi. Pomogl stoczni to I Stalowej pomoze.

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 17:11
Nina
Do "wzrok tęskniący za rozumem" A co sie dzieje z tym krajem?

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 16:59
wzrok tęskniący za rozumem
Nie wierzę, że młody człowiek nie widzi tego co się dzieje w kraju. Nie wierzę, że to popiera. Może ktoś mu nakazuje, może jest wierny mimo wszystko? To niepojęte.

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 16:46
bryza
"OLEGUNAR" TO CO MIAŁEŚ NA MYŚLI PISZE SIĘ PRZEZ "CH". Zapamiętaj żebyś błędu ortograficznego nie strzelił! Tak jest, ludzi traktują na równi ze śmieciami!

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 16:22
olegunar
kuźwa usuńcie zmowę płacową w Stalowowolskich zakładach, pracowałem w jednym z zakładów produkcyjnym przy spalarni śmieci, na COP i powiem że jak w ludzi robią przy milionowych dochodach w za przeproszeniem w h.... tak mi się odechciało pracować w Stalowej Woli. Praca na zmiany za najniższą krajową albo 2 zł podwyżki po.....GENIALNE ! obecnie bardziej opłaca się siedzieć na bezrobociu brać 500 plus i ośrodek pomocy co tydzień odwiedzać !! BRAWO PIS brawo dobra zmiana, brawo Lucjusz

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 16:00
Bolek
to co on mówi to nie pobudzie:) ale miło popatrzeć jak jego pobudziło :)

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 15:59
mix
A gdzie są ci wielcy inwestorzy?

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 15:51
Ola
Brakuje mu tylko łopatki do lepienia piaskowych babek. Niech ktoś z obsługi mu wytrze gila..

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 15:27
SZOKO
Panie prezydencie rozwój ponad miarę biurokracji czyli tworzenie nowych stanowisk urzędniczych z wykorzystaniem biurowca DN HSW nigdy się nie przekładał i teraz również się nie przełoży na zainteresowanie tym terenem inwestorów. To nie jest żadna magia tego budynku i on samym tym , że urząd w niego wejdzie nie przysporzy inwestorów! Dlaczego pan ciągle patrzy przez różowe okulary? Przez nie świat zawsze będzie kolorowy i przyjazny... Przyczyna spowolnienia gospodarki leży w gestii... rządu i usłużnego parlamentu! To za rządzenia super ministra Morawieckiego PKB w 2016 r. z zakładanego 3,8% zatrzymał się na 2,7%. Nikt o zdrowych zmysłach, a do takich należą przedsiębiorcy nie zainwestuje swoich pieniędzy w cokolwiek gdy nie będzie stabilności prawnej w Polsce. Niech pan nie uprawia populizmu bo nikt poważny z panem nie będzie rozmawiał no bo i o czym? Wygląda pan przy tej prezentacji jak chłopczyk w krótkich spodenkach w piaskownicy! Polityka rządu zmierza do tzw. "samowystarczalności" i separacji we wspólnocie europejskiej to nikt nie zaryzykuje. To jest więcej niż pewne. Szkoda pana wysiłków i bezsensem jest zakup budynku po siedzibie DN!

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 15:26
dzidek z czarnieckiego
Jeszcze wiencej stołów dla urzedasow,będą se na komputerach w karty grać i fejsbukowac he he

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 15:13
Adam
Dobrze, że są dziania i władze miasta pracują na rzecz pobudzania i rozwoju gospodarczego Stalowej Wolo... bo jeśli się uda do wszyscy na tym skorzystamy. Pozdrawiam wszystkich

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 15:06
ja23
Bardzo dobry gospodarz!!! Oby jak najdłużej:)

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 15:02
dana
plany a realizacja ich to dwie rozne rzeczy a ja już slysze dwa lata plany plany i co nic

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 14:57
pisowiec
Pierdu, pierdu, srutu tutu !!! Kto za to wszystko zapłaci? "Klienci" po wykorzystaniu ulg wypie.rzą ze Stalowej woli i tyle ich będzie widać. Prezydent=Naiwność przedszkolaka.

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 14:57
Dobra zmiana
Czyli uodsumowywując to o ile złotych będzie nam żyło lepiej?

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2017 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.