Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 18 listopada 2017 r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
 Wiadomości lokalne
» Policja o bezpiecznej jeździe
» Mężczyzna ciężko ranny po ataku nożownika. Sprawca zatrzymany
» Zaparkował na dwóch miejscach dla niepełnosprawnych
» Dzień Otwarty Notariatu w Stalowej Woli
» WOŚP szuka wolontariuszy
» W wypadku ucierpiała rowerzystka
» Utrudnienia w wydziale komunikacji
» ZUS apeluje: płatniku odbierz list!
» Niewybuch w lesie
» Miasto wydało biografię Piłsudskiego - ojca niepodległości
» W szpitalu powstają nowe gabinety POZ
» Mieszkańcy nie chcą pracować dłużej
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Wasze dyplomy poświadczają wiedzę, umiejętności, to że obcowaliście z ekspertami aby sami stać się nimi w przyszłości"
Dr hab. Marcin Tkaczyk, prof. KUL.
 Imprezy w mieście
» Weź się, zmień się!
» Piotr Bałtroczyk - Mężczyzna z kijowym peselem
» Koncert Zakopower
» Wyspiański w Muzeum Regionalnym
» Walczyli o Polskę, w którą wierzyli - żołnierze "Tarzana"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»W straży otwarto zmodernizowane stanowisko kierowania
»Uwaga TVN w Stalowej Woli
»Nożownik w galerii handlowej VIVO!
»KUL: Inauguracja roku akademickiego 2017/2018
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 14:46     /Magdalena Rodecka/
To będzie koniec "perszinga"?

Za dwa miesiące miasto będzie miało gotową ekspertyzę w sprawie przebudowy i zmiany przeznaczenia budynku przy ulicy 1-go Sierpnia 11.
Za dwa miesiące miasto będzie miało gotową ekspertyzę w sprawie przebudowy i zmiany przeznaczenia budynku przy ulicy 1-go Sierpnia 11.
Fot. Jacek Rodecki
Za dwa miesiące miasto będzie miało gotową ekspertyzę w sprawie przebudowy i zmiany przeznaczenia budynku przy ulicy 1-go Sierpnia 11.

Budynek o którym mowa to blok mieszkalny zwany popularnie perszingiem. Obiekt owiany jest sławą ze względu na mieszkających w nim lokatorów oraz zdarzające się w nim incydenty: od libacji alkoholowych po pożary i morderstwa.

- Ten budynek nie może funkcjonować w takim kształcie jakim jest obecnie - mówi prezydent Stalowej Woli, nawiązując do planów jakie ma względem rewitalizacji Placu Piłsudskiego i Miejskiego Domu Kultury. Komu i jakim celom będzie służył okaże się niebawem. W grę wchodzą miedzy innymi cele hotelowe i restauracyjne.

W bloku znajduje się 42 lokale. Narazie nie wiadomo gdzie mieliby zostać przeniesieni jego mieszkańcy.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 12:20
stasiu
DO anonymus, kabanie milion razy już tu mądrzejsi komentatorzy komentowali że żaden inwestor do STALOWEJ nie przyjdzie bo u nas brakuje rąk do pracy. Inwestorzy działający na terenie strefy ekonomicznej muszą sprowadzać pracowników z UKRAINY. Po za tym jeśli masz jakiekolwiek kwalifikacje ja znajdę ci robotę już od jutra np. w zakładach produkujących felgi.

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 10:33
elle
Podoba mi się pomysł na hotel i restaurację. Koło MDK powinno być ładnie, bo to wizytówka miasta. Mieszkańcy "perszinga" nie muszą mieszkać koło MDK. co nie znaczy ze trzeba wyrzucić ich na ulicę.

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 10:22
ania
ola ,na miłość trzeba zasłużyć,nie każ mi kochać nierobów i pasożytów

Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 09:24
olka
ile w tych komentach katolickiej miłości do drugiego człowieka

Niedziela, 19 marca 2017 r. godz. 19:35
paloololo
Aście się na kiełbachę wyborczą rzucili! przerzucą patoli za jednego miejsca w drugi i wielkie "hurra" że cokolwiek robią. oim prywatnym zdanie powino się postawić takiego "nowego" perszinga w jakiejś naprawdę rzadko uczęszczanej okolicy, na absolutnych peryferiach miasta, tak zeby ta patola nie miał jak się pchać wszędzie. Teraz mamy w centrum dwa piękne miejsca jeden perszing drugi wieżowiec koło skaremu. Najfajniej jest latem jak ta cała patola wylega obsiadywać okoliczne miejsca i zaczepiać kogo sie da.

Niedziela, 19 marca 2017 r. godz. 13:35
Czesław Łonek
Mogę zadzwonić do MZK i popytać, ile mogłoby kosztować podstawienie paru śmieciarek pod Perszinga. Być może w mieście znajdzie się na ten cel kilka tysięcy i mieszkańców będzie można w łatwy sposób zutylizować. Po co miasto ma wydawać pieniądze na jakieś mieszkania, kontenery...

Niedziela, 19 marca 2017 r. godz. 11:08
stalowiak
Panie Prezydencie ma Pan moje pełne poparcie - najwyższy czas skończyć z tą hołotą w środku Stalowej Woli. Jeśli mieszkają tam jakieś normalne rodziny - przekwaterować ich do innego lokum. Reszta (czyli znakomita większość) na zbity pysk - skoro piją, zaśmiecają i dewastują, No i oczywiście NIE PŁACĄ!

Niedziela, 19 marca 2017 r. godz. 08:53
Do Miasto Nie jesty Nasze
Do Miasto nie jest nasze, to może ty byles na tych libacjach i ciebie przez okno śmignęli i dlatego poronienie na głowie ci zostało. A co z kolegi kolega siostre jego,...... a teraz o tym piszesz.. Ty z Okulickiego 28 nie cwaniakuj!

Niedziela, 19 marca 2017 r. godz. 06:22
@
Nie płaczcie - pamiętajcie że jest jeszcze "Pershing2" a tam też nie lepsze rzeczy się dzieją :D

Sobota, 18 marca 2017 r. godz. 19:54
Karlay
Bardzo dobrze że Pan Prezydent chce ich wywalić z tego miejsca, nie raz różne wydarzenia kulturowe są zakłócane przez tą patologię która tam mieszka, tacy ludzie(nie wrzucam wszystkich do jednego worka) są zagrożeniem dla reszty społeczeństw, powinni być gdzieś na uboczu miasta aby nie przeszkadzali, ale też powinno się im pomóc wyjść z takiej sytuacji... tylko ze oni sami muszą tego chcieć.

Sobota, 18 marca 2017 r. godz. 17:49
Gabi
@wrr.Chcesz własne mieszkanie proszę bardzo tak jak większość ludzi,weź kredyt i kup sobie.Komuna się skończyła nie ma darmowych mieszkań za przynależność do partii.Mieszkania socjalne powinny być tylko dla chorych ,niedołężnych i samotnych ludzi .Dość rozdawnictwa mieszkań dla leni i ,cwaniaków i kombinatorów.

Sobota, 18 marca 2017 r. godz. 17:23
Yio
Hotel i restauracja się marzy, chyba robotniczy i stołówka z zupką regerenacyjną.

Sobota, 18 marca 2017 r. godz. 16:47
mieszkaniec
ania, tak, masz racje! Mieszkalismy tu w 1971- 1972, prawie rok, było w porządku, podwórko, małe dzieci, wózek pod blokiem, nic nie ginęło, życzliwie, z usmiechem, fajni ludzie! Do dzis sie odzywamy jak sie spotkamy przypadkiem.....

Sobota, 18 marca 2017 r. godz. 14:37
ania
W tym perszingu nie od razu była taka patologia,jeszcze w latach 70-siątych mieszkali w nim ludzie,którzy czekali w kolejce na większe spółdzielcze mieszkania i jak je dostali ,.to się wyprowadzali ,a zostały nieroby.

Sobota, 18 marca 2017 r. godz. 13:21
Józek z Sandomierza
Panie Alfonsie dlatego że trzeba Pan każe sługa musi

Sobota, 18 marca 2017 r. godz. 11:05
2 sort
Jak to tak, tam mieszkają wyborcy 1 sortu

Sobota, 18 marca 2017 r. godz. 11:00
duraf
ten budynek cały czas ma w ofercie imprezy i noclegi

Sobota, 18 marca 2017 r. godz. 10:42
Anonymus
A może by tak zacząć walczyć z nieuczciwymi pracodawcami, zdrowa konkurencja to najlepszy sposób na wyzysk. Kiedy ściągniecie do miasta inwestorów. Czy w magistracie jest jakiś ekonomista z krwi i kości czy tylko mistrzowie populizmu? Zarobki w tym mieście od 15 lat stoją w miejscu - dla tęgich głów - nie pisze tu o minimalnej płacy! A w miejskich spółkach wszędzie tylko obsadzeni swoi. I to twardo idą w zaparte że to w imię Boga honoru itp. Koniunktura na populistów się kończy! Skończą się rodzinne czatowania i pilnowania komentarzy na lokalnych stronach. Nie martwcie się mieszkańcy nie zostaniecie sami!

Sobota, 18 marca 2017 r. godz. 07:03
Alfons
why?

Sobota, 18 marca 2017 r. godz. 00:10
tomala
Najpierw napis nad brama matki huty a teraz perszing , najwieksze symbole stalowej , niestety to nastepstwo uplywajacego czasu I przemian ale wiekszosci mieszkancow perszinga to niedotyczy bo oni sa ponadczasowi l potrafia swoja historia I uzaleznieniami zarazac nowe pokolenia tego wspanialego bloku . Szkoda Krzyska pomimo tego ze odebral nam 3 wspanialych mieszkancow tego bloku , a moglo sie dziac

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 23:34
MISTO JEST NASZE
fakt budynek owiany zla slawa W 96-98 roku bylo to najgorsze osiedle w Polsce obok Pragi w Warzsawie Jezyc w Poznaniu i tzn. trojkata bermuckiego we Wroclawiu Tak to prawda poniewaz przeliczano liczbe mieszkancow danego miasta i ilosc przestepstw jaka jest w danym miescie Wyszlo im ze w Stalowej Woli ten jeden blok tzn.perszing i okolica generuje tyle patologii ze kladzie na lopatki najwieksze miasta w Polsce Morderstwa rozboje kradzieze pijackie libacje i gwalty Patologia na najwyzszym poziomie Tyle lat minelo a tam nic sie nie zmienilo Fakt wiele lat temu wiecej zlych incydentow tam sie dzialo niz teraz poniewaz wiecej ludzi jest swiadomych co moze sie wydarzyc kiedy tam sie znajda Tylko patologia tam wchodzi Normalny czlowiek tam nie wejdzie jesli wchodzi to tylko na swoja wlasna odpowiedzialnosc 1.Libacja jak to koles nie mial na wodke a cala impreze stawial to go potem oknem wyrzucili,nastepna jak sie obudzili nikt nic nie pamieta pytaja typa a ty kto? co ty tu robisz? oczywiscie pobili gosci i za okno glowa w dol masakra typ ktory tam mieszkal swoja siostre no wiecie co......dewiacja kryminal i patologia A ty dzidek masz sie czym chwalic ze masz tam znajomych widac ze jestes taki sam patus jak oni

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 21:33
zolo
Nie macie prawa im ubliżać niema lepszych ani gorszych Są ludzie tej samej Ojczyzny co ja i ty a to tylko świadczy o nas że się nie dzielisz z bratem i siostrom .Co powiesz gdy podczas wojny ludzie mieszkali w jednym domu jeszcze właściciel posortował aby nie było problemu . Człowiek biedny jest czysty jak łza .Moja Ciocia mieszka w Australii od1966 r. i nie zapomniała o biednych , sierotach posyła ubrania pieniądze. Dziś ma 100 lat i co nie opłaci się być dobrym .

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 21:24
wrrrr
Dajcie im szybko mieszkania!!! A ja dalej będę czekać na liście

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 19:22
Józek z Sandomierza
jest gut ja ja

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 19:04
Staaa
Wy...bać ich! A nie utrzymywać dziadów za nasze podatki.!

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 18:29
kosibaf
a może zorganizowac krucjatę dreszczy i degeneratów do Aleppo ?? dać im kołatki, fioletowe chorągiewki i wódkę w proszku ?? i dorzucić środę szczukę i resztę nowoczesnej plus grodzką wymieszać z dreszczami i jako awangarda feninomłokosów wódą i szczuką obłaskawić hufce alaha ??? co wy na to??

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 17:10
Pershing
Blisko Sanu, jest szansa ze pójda się kąpać.

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 17:05
Lekop
Margines pod most, albo jak karaluchy... gdzieś się rozlezie. Tam może ze 2 rodziny są normalne. Reszta to patologi, dzieci odebrane, nawet do domu dziecka nie zajrzą, wolą pić choć to rzut beretem. ZNAKOMITA DECYZJA PREZYDENTA!

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 17:01
dzidek z czarnieckiego
Mam kumpli w perszingu.szkoda mi ich.fajne były tam imprezy

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 16:41
aaa
więcej hipokryzji niż w komentarzach pod tym artykułem nie widziałem... nawet na łonecie.... HIPOKRYCI!!! ZAKŁAMANE KOCZKODANY...

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 16:33
Rtyuii
Baraki to dobry pomysł tani i wygodny w miarę bezpieczny tylko gdzie ????

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 16:25
pisowiec
Panstwo powinno dac jakies kwoty dla tych ludzi tak jak dostali ludzie z 500 +. wtedy wynajeliby sobie mieszkania . przeciez tszeba pomagac sobie nawzajem a nasz prezydeny cos wymysli . Moze baraki na chucie .

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 15:56
Burak Oba ma
dO BARAKÓW KOLO WYSYPISKA ŚMIECI!!tAM MIEJSCE TEJ SWOŁOCZY!!

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 15:55
DZIDEK Z cZARNIECKIEGO
Ze złości na tyh psących popuściłem kleksa W GATKI!!

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 15:42
urlek
Cale towarzystwo z perszinga pojdzie do barakow.Najlepiej nie podpinac im pradu zeby nie bylo pozarow.

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 15:41
mieszkaniec
Mieszkańców przenieść do lasu, tam jest miejsce dla dziczy.

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 15:21
dzidek z czarnieckiego
Wy swolocz.jakie baraki.same idzta do Charzwic cwoki

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 15:17
Roman
Dobra decyzja, tam powinien być hotel i restauracja, która by miał w ofercie taż imprezy okolicznościowe jak wesela itp.

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 15:15
Oko
Tak jest,dziadostwo patologiczne do barakow

Piątek, 17 marca 2017 r. godz. 15:01
Seba
Mozna ich przeniesc na Charzewice i postawic im tam baraki.

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2017 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.