Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 18 listopada 2017 r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
 Wiadomości lokalne
» Policja o bezpiecznej jeździe
» Mężczyzna ciężko ranny po ataku nożownika. Sprawca zatrzymany
» Zaparkował na dwóch miejscach dla niepełnosprawnych
» Dzień Otwarty Notariatu w Stalowej Woli
» WOŚP szuka wolontariuszy
» W wypadku ucierpiała rowerzystka
» Utrudnienia w wydziale komunikacji
» ZUS apeluje: płatniku odbierz list!
» Niewybuch w lesie
» Miasto wydało biografię Piłsudskiego - ojca niepodległości
» W szpitalu powstają nowe gabinety POZ
» Mieszkańcy nie chcą pracować dłużej
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Wasze dyplomy poświadczają wiedzę, umiejętności, to że obcowaliście z ekspertami aby sami stać się nimi w przyszłości"
Dr hab. Marcin Tkaczyk, prof. KUL.
 Imprezy w mieście
» Weź się, zmień się!
» Piotr Bałtroczyk - Mężczyzna z kijowym peselem
» Koncert Zakopower
» Wyspiański w Muzeum Regionalnym
» Walczyli o Polskę, w którą wierzyli - żołnierze "Tarzana"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»W straży otwarto zmodernizowane stanowisko kierowania
»Uwaga TVN w Stalowej Woli
»Nożownik w galerii handlowej VIVO!
»KUL: Inauguracja roku akademickiego 2017/2018
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 17 lutego 2017 r. godz. 18:50     /Magdalena Rodecka/
Stalowa Wola w innowacyjnym programie elektromobilności

Miasto planuje zakup elektrycznych autobusów. Ma to być jeden z elementów walki ze smogiem.
Miasto planuje zakup elektrycznych autobusów. Ma to być jeden z elementów walki ze smogiem.
Fot. MZK
W najbliższy poniedziałek w imieniu Stalowej Woli prezydent Lucjusz Nadbereżny podpisze w Warszawie list intencyjny z Ministerstwem Rozwoju i Ministerstwem Energii.

Stalowa Wola jako jeden z nielicznych samorządów w Polsce został zakwalifikowany do ogólnopolskiego projektu pilotażowego elektromobilności miast. Dzięki temu nasze miasto zyska między innymi możliwość testowania elektrycznych autobusów, poszerzenia oferty roweru miejskiego czy udoskonalenia infrastruktury pieszo - rowerowej.

— To wielkie wyróżnienie dla miasta, które otworzy nam ścieżkę do pozyskiwania kolejnych środków z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Miasto planuje zakup elektrycznych autobusów. Ma to być jeden z elementów walki ze smogiem.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 20 lutego 2017 r. godz. 11:11
jasiek
Naprawdę "rządzący" (wydający NIE SWOJE A NASZE PIENIEĄDZE) mają problem z myśleniem. Tutaj wystarczy kłaść nacisk na naukę. Smog? Sprawdźcie zakłady przemysłowe. Każny mówi, że pozamyka i pójdzie gdzie indziej. Gó..no prawda, nigdzie nie będą mieli tak taniej siły roboczej robiących na 130% obrotach. Smog? Dlaczego po drogach jeżdżą stare PKS-y, STAR-y? Jadą za nimi nic nie widać tyle jest spalin. Powycinane katalizatory, DPF-y.... Chcą zakazać palenia węglem bo idzie czarny dym.... To jest kwestia braku chęci poszukiwania wiedzy i odpowiednich rozwiązań. Wiem po sobie. Palę w piecu na paliwo stałe węglem od góry z PP i PW i z komina nie widać żadnego dymu. Kto chce się czegoś dowiedzieć to proszę bardzo: czysteogrzewanie.pl

Niedziela, 19 lutego 2017 r. godz. 13:13
obserwator 48
Interesujące. Z jednej strony słyszę " że energetyka węglowa jest podstawą rozwoju naszego kraju" a tu wdraża się" pilotażowy program autobusów oraz pojazdów elektrycznych" Czy ktoś zastanowił się jak jest sprawność takich napędów ? Czy ktoś pomyślał o utylizacji zużytych akumulatorów żelowych i żelo podobnych oraz utylizacji tzw. energii odnawialnej tj. ogniw fotowoltaicznych (sprawność maks. 20%) ogniw słonecznych i innych elementów trudno utylizowalnych . A może chodzi o to aby z Polski zrobić jedyne europejskie "składowisko" lub "spalarnię" toksycznych elementów z wyżej wymienionych "cudownych " Odnawialnych Źródeł Energii ? No cóż , moje gratulacje dla wszystkich decydentów !!! Po raz kolejny jesteśmy "nabijani w butelkę" w myśl zasady,że jak dają ( może jeszcze za darmo lub z dopłatą) to bierzmy !!!!

Niedziela, 19 lutego 2017 r. godz. 10:38
Centrum4
Ropuch. To artykuł o autobusie a ty strzeliles wykład jak na uniwersum. Idź do kosciola Linie są do dupy. Odjazdy masakra a ty o gornikach... tu jest o sensie zakupu i zadłużenia miasta na 100 lat a ty o Belgii i W. Brytania... już widzę jak Hanysi idą do fabryki felg.

Sobota, 18 lutego 2017 r. godz. 22:19
Ropuch
@chloe Pozwolę sobie odpisać. Na początku powiem, że akurat wpis Centrum4 usiłowałem zrozumieć czytając kilkukrotnie, i nawet nie chodzi mi o te błędy wynikłe z używania słownika przy pisaniu. Chodzi mi o sens, który ciężko uchwycić. Popierając gani, gani popierając... A z Ochuckim to w ogóle się zgadzam, co, zdaje mi się nawet napisałem. A teraz do sedna... Piszesz chloe, że nie mam pojęcia o emisji zanieczyszczeń w El. Stalowa Wola. Mam. I wiem ile się zmieniło na przestrzeni lat. W ciągu nieco ponad 20 lat szkodliwe emisje różnych zanieczyszczeń zmalały o ponad 95%!. O tym nawet traktowała moja praca magisterska, kiedyś tam... Ale nie chodzi tylko o elektrownię. Trzeba pomyśleć szeroko. Nie można funkcjonowania elektrowni odseparować od wszystkich innych gałęzi przemysłu, od których jej działalność zależy, a więc górnictwo, transport kolejowy, utylizacja lub powtórny przerób pozostałości po produkcji energii (głównie pyły) itp. A co do górników... No przecież prędzej czy później i tak ich praca przejdzie do historii. I argumenty, że górników ktoś chce pozbawić pracy są absurdalne. To, że nie będą pracować jako górnicy nie oznacza, że w ogóle nie będą pracować. Potrzebna jest mądra polityka przekwalifikowywania z pracy w kopalni na inną. Poradziły sobie z tym problemem Belgia, W. Brytania, Francja, Niemcy, częściowo USA. Trzeba tylko stworzyć dobry program. W wymienionych przeze mnie krajach, dawne okręgi górnicze wciąż prosperują. W większości są centrami nowoczesnych technologii. Choć w każdym z tym krajów były początkowo protesty, oj, nawet gorąco czasem było... Rozpisałem się. A więc kończę. Pozdrawiam :-)

Sobota, 18 lutego 2017 r. godz. 20:30
chloe
Nie mogę co niektórych komentarzy czytać. Ropuch i Ula... widać, że erudycja na wysokim poziomie ale widzę też, że wiedzę o energetyce macie nikłą lub wcale. Macie pojęcie chociaż szczątkowe o emisji zanieczyszczeń z elektrowni w Stalowej Woli? Po co Polska ma pozbawiać się paliwa kopalnego, którego ma dużo i jest też podstawą pracy wielu osób w Polsce? Czym chcecie wykarmić rodziny ludzi, którzy robią przy węglu? Zaraz się odezwie ktoś... hola, hola... ale te czternastki itp. Ok, rozumiem i mnie to też boli, chodź praca przy urobiskach są niebezpieczne i po części górników rozumiem. Za dużo w Was informacji z TVM-SAT eko społeczniaki. Ochucki i Centrum4 dobrze piszą. Przeczytajcie ze zrozumieniem i się zastanówcie. A dzidek niech posłucha mieszkanki.

Sobota, 18 lutego 2017 r. godz. 17:33
Centrum4
Jesteście walniety. Co to za łańcuch pokarmowy... prąd..węgiel... kur...a mac. A może skoro mamy San to zróbmy rowy i zróbmy druga Wenecja. Masakra. Lucek chce zasłużyć miasto na calego kupić elektryczne autobusy na które stać tylko wielkie miasta by wozić stare duńska za free a wy pierdoli...cie głupoty. Serio nie przeszkadza wam ten syf w stalowej woli. Te kałuże? Ciemne ulice? Co się z wami dzieje?. Kioski likwidują. WC miejskiego nie ma. W szpitalu na obiad łyżka ziemniaków że starym kotlety co nie poszły w jednej z barów. A wy problem bo prąd z węgla..a węgiel z ziemi a my... to kur..wa gdzie się schowamy na końcu. Ludzie. Jak ktoś tam napisał... zmień cie dealera... i napięcie się wina a nie taniego piwka VIP z biedronki

Sobota, 18 lutego 2017 r. godz. 15:55
Ropuch
No właśnie, jak już napisała Ula, autobus na prąd, a prąd z węgla... Dochodzi po prostu jedynie dodatkowe ogniwo w łańcuchu przyczynowym, jeśli o ocenę "ekologiczności" chodzi. A efekt dla środowiska w zasadzie taki sam. Istotą rzeczy w ocenie wpływu na środowisko jest kwestia JAKIE JEST PIERWOTNE ŹRÓDŁO POZYSKANIA ENERGII. Drugą kwestią jeet efektywność pracy silników wraz z zastosowanymi filtrami. I na poziomie miasta czy gminy to jest kwestia, na którą można mieć wpływ. A co do smogu i wpływu na jego zmniejszenie dzięki wymianie autobusów. Toż to totalne dyletanctwo intelektualne. Ktoś przede mną opisał co należy zrobić by NAPRAWDĘ zmniejszyć problem smogu, nie będę więc powtarzał.

Sobota, 18 lutego 2017 r. godz. 10:46
Ochucki
Kupując klika autobusów to element walki ze smogiem, to jakaś mega kosztowna bzdura. 90% smogu to ogrzewanie piecami w których pali się wszystkim, brak norm jakości węgla i kotłów oraz przemysł w tym elektrownia napędzana wągłem.

Sobota, 18 lutego 2017 r. godz. 10:15
popo
Autobus jadący raz na godzinę !!! Sorry porażka lepiej się przejść...

Sobota, 18 lutego 2017 r. godz. 08:51
Pokemon
@Ula Na pewno wszyscy w domu zdrowi? Ilość głupot w jednym poście jakie napisałaś poraża. Eko energia z atomu buahahahahaha...!

Sobota, 18 lutego 2017 r. godz. 08:28
alfz
moze by z aluminium cos Wlodarz zrobil

Sobota, 18 lutego 2017 r. godz. 06:37
Ula
Hipokryci, autobus na prąd, a prąd z węgla, ale ekologia. Mobilna rura wydechowa zamieniona na stacjonarny komin elektrowni. Ekologicznie jest jak prąd jest z OZE lub z atomu, a u nas póki co mamy prąd i będziemy mieli z "najnowszych" technologi górniczych na które stawia nasz ukochany rząd, wspierając i licząc na glosy braci gorniczej, a obywatel za to wszystko zapłaci.

Piątek, 17 lutego 2017 r. godz. 23:12
Ropuch
@Dzidek z Czarnieckiego Nie licząc braku dwóch przecinków, nie widzę błędów! Komentujesz na każdy temat, no bo czas masz, skoro roboty nie masz i efekty widać. Polszczyzna się wyrabia. Pomalutku... :-) Zrobi się z Ciebie prawdziwy Dzidek - erudyta. A kto to taki erudyta, pewnie jeszcze nie wiesz... Nie szkodzi. W każdym razie, to nic obraźliwego :-)

Piątek, 17 lutego 2017 r. godz. 21:00
wert
A w Stalowej jest smog?

Piątek, 17 lutego 2017 r. godz. 20:16
mieszkanka
to se dziadek poszukaj jej. w powiecie jest 7.1% bezrobocia. nie pracuje ten kto nie może albo ten komu sie nie chce. chyba nalezysz do tej drugiej grupu

Piątek, 17 lutego 2017 r. godz. 20:03
ehh
A to teraz miasto nie może testować autobusów? Przecież co parę tygodni pojawia się u nas jakiś autobus na testach.

Piątek, 17 lutego 2017 r. godz. 19:39
Hutnik
Brawo, wida¢, że miasto się rozwija, że ktoś myśli dla mieszkańców! Tego wcześniej nie było...

Piątek, 17 lutego 2017 r. godz. 19:29
Dzidek z czarnieckiego
Wszystko ładnie pięknie a ja roboty dalej nie mam więc po co mi autobus?

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2017 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.