Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Piątek, 24 listopada 2017 r. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
 Wiadomości lokalne
» Uchronieni przed wychłodzeniem
» Dlaczego ta lampa nie świeci?
» Rozrachunek HSW S.A.
» Prokuratura zawiesza śledztwo bo czeka na opinię
» Mostostal i Metalowiec na sprzedaż
» Dzień Pracownika Socjalnego
» Ogłoszono przetarg na nową halę na miejskim targowisku
» Maria Rehorowska otrzyma tytuł Zasłużony dla miasta Stalowa Wola
» Jubileuszowa moneta dla mieszkańców Stalowej Woli
» Rewolucja drogowa w Stalowej Woli
» Policjanci uchronili przed wychłodzeniem dwóch mężczyzn
» Policjanci odzyskali skradziony rower
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Wasze dyplomy poświadczają wiedzę, umiejętności, to że obcowaliście z ekspertami aby sami stać się nimi w przyszłości"
Dr hab. Marcin Tkaczyk, prof. KUL.
 Imprezy w mieście
» Wielki Finał Międzymiastowego Turnieju Wiedzy o COP
» Piotr Bałtroczyk - Mężczyzna z kijowym peselem
» Koncert Zakopower
» Wyspiański w Muzeum Regionalnym
» Walczyli o Polskę, w którą wierzyli - żołnierze "Tarzana"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»W straży otwarto zmodernizowane stanowisko kierowania
»Uwaga TVN w Stalowej Woli
»Nożownik w galerii handlowej VIVO!
»KUL: Inauguracja roku akademickiego 2017/2018
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Środa, 11 stycznia 2017 r. godz. 09:58     /ZS/
Altany z prądem

W mroźne wtorkowe południe w murowanej altance Rodzinnego Ogrodu Działkowego Hutnik II w Stalowej Woli zaświeciła nocna lampka i strzeliły korki szampana. Tak uczczone zostało zelektryfikowanie pierwszej działki.
W mroźne wtorkowe południe w murowanej altance Rodzinnego Ogrodu Działkowego Hutnik II w Stalowej Woli zaświeciła nocna lampka i strzeliły korki szampana. Tak uczczone zostało zelektryfikowanie pierwszej działki.
Fot. ZS
W mroźne wtorkowe południe w murowanej altance Rodzinnego Ogrodu Działkowego Hutnik II w Stalowej Woli zaświeciła nocna lampka i strzeliły korki szampana. Tak uczczone zostało zelektryfikowanie pierwszej działki.

W ubiegłym roku zarząd ogrodu podpisał umowę z Rejonem Energetycznym w Stalowej Woli na realizację I etapu elektryfikacji Rodzinnego Ogrodu Działkowego Hutnik II. Wkrótce powstał projekt elektryfikacji. Po zainstalowaniu głównych przewodów do 12 stacji licznikowych działkowcy doprowadzili przewody do skrzynek z podlicznikami, a następnie do poszczególnych działek w pierwszym sektorze od numerów 181 - 344 i od numerów 1146 - 1149, o ile ich użytkownicy wnieśli opłatę podłączeniową w wysokości 215,50 złotych.

Zebranie chętnych do elektryfikacji nie było łatwe, na co zżymał się prezes Jacek Małkiewicz. O ile młodsi wiekiem działkowcy chętnie korzystali z oferty, to starsi zupełnie jej nie akceptowali. A im więcej działkowiczów byłoby chętnych do podpięcia się do sieci, tym koszty przyłączenia byłyby mniejsze.

- O ile działkowcy chcą zminimalizować koszty elektryfikacji, mają na to wpływ przez liczniejsze przystąpienie do akcji i w związku z tym ponownie przedłużony został termin wnoszenia opłat podłączeniowych do 30 września. Termin ten jest ostateczny i po nim praktycznie nie będzie żadnej możliwości dokonania elektryfikacji dodatkowych działek - powiedział prezes Jacek Małkiewicz w połowie września na działkowych dożynkach.

- Niestety, muszę jednoznacznie stwierdzić, że ilość działkowców chętnych na elektryfikację jest nadal niezadowalająca. Po terminie 30 września nie będzie możliwości wykonania podłączeń, gdyż nikt nie zezwoli na ponowne rozkopywanie alejek, a ponadto, o ile zaistniałyby takie przypadki, wszystkie koszty związane z podłączenie do stacji z podlicznikami, będzie ponosił działkowiec - ostrzegał prezes.

I dodał: - Jeśli ktoś liczy na podłączenie się do sąsiada, to jest w dużym błędzie, gdyż taki sąsiad zostanie natychmiast odłączony od sieci bez zwrotu jakichkolwiek poniesionych kosztów, co zresztą wynikać będzie z umowy, którą działkowiec będzie podpisywał z zarządem. Poza tym niezelektryfikowane działki będą miały zdecydowanie niższą wartość od zelektryfikowanych i nie będą atrakcją dla kolejnych dzierżawców. Liczymy na rozsądek jeszcze niezdecydowanych działkowców i wniesienie opłat podłączeniowych w terminie.

Po takich ostrzeżeniach na 173 działki w pierwszym sektorze, zgłosiło się 102 chętnych do elektryfikacji czyli blisko 60 procent. Koszt elektryfikacji jednej działki wyniósł 1 tysiąc 265,40 złotych. Ale dzięki wsparciu otrzymanemu od miasta i zarządu ogrodu, działkowcy płacili tylko 545,50 złotych, co stanowiło 43 procent kosztów elektryfikacji.

Na uroczyste włączenie żarówki do pierwszej altanki państwa Jakuba i Eweliny Tworzydłów przybyła prezes Okręgowego Zarządu Podkarpackiego Polskiego Związku Działkowców w Rzeszowie Agnieszka Sycz. Rodzinny Ogród Działkowy Hutnik II to największy ogród na Podkarpaciu i czwarty w Polsce - jest tu 1113 działek.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 15 stycznia 2017 r. godz. 11:16
Beata T. 1500Sto900
dlaczego za śmieci spod Domu Działkowca płacą działkowicze spod Rozwadowa?

Niedziela, 15 stycznia 2017 r. godz. 10:29
adaho
a co z dzialkami ktorych ogrodzenia podczas prac zostaly zniszczone

Piątek, 13 stycznia 2017 r. godz. 20:36
osia
ja chcę prąd i wodę!!!

Czwartek, 12 stycznia 2017 r. godz. 18:55
Muhamad Ali
Panie Bławat. Wolę wodę. W oazach na pustyni nie ma prądu a jest woda.

Czwartek, 12 stycznia 2017 r. godz. 18:53
Jerzy T.
jacy 'starsi'. Wypraszam sobie. Ja mam zaledwie 67 i nie chcę prądu. Wole wodę.

Czwartek, 12 stycznia 2017 r. godz. 18:15
@jan
Do pisowskiego trolla: Zobaczysz, jak ludzie będą zachwyceni, kiedy trzeba będzie płacić długi po najgorszym prezydencie Nadbereżnym. 128 mln długu i najwyższa możliwa pensja przy braku dochodowych inwestycji. To przejdzie do historii jako najbardziej nieudana kadencja.

Czwartek, 12 stycznia 2017 r. godz. 17:15
@bławat
Jedni mają zegarki inni stodoły warte 500 tysi. lub wspierają uczelnie, w ktorych sami są pseudo wykladowcami za nie małą kasę, albo są na urlopie bezpłatnym w na swojej uczelni, ale maja czas, aby wykładać i zarabiać na prywatnej uczelni i do tego podróże opłacić z poselskiej czyli naszej kasy. Osobiście wolę sam zatroszczyć się o swoje pieniądze i chcę aby urzedniczo polityczni analfabeci ekonomiczni zabierali mi mniej i nie musieli oddawali ich części w postaci zasiłków, dotacji lub innej jałmużny. @jan zdrowia życzę.

Czwartek, 12 stycznia 2017 r. godz. 16:29
Marek
To nieprawda. Prezydent Szlęzak ma prawo jazdy od bardzo dawna. Możesz to sprawdzić w urzędzie lub na Policji, albo sam ci pokaże. Po co ci takie kłamstwa? Czy Prezydent Szlęzak cię skrzywdził? Czy skrzywdził kogokolwiek? Po co siejesz taką nienawiść do człowieka, któremu wiele zawdzięczamy?

Czwartek, 12 stycznia 2017 r. godz. 12:13
jan
Do leminga piszącego coś nie na temat o kocie, powiem całą prawdę w naszym mieście był przez 12 lat prezydentem człowiek który nigdy nie miał prawa jazdy i jeżeli on dał radę być prezydentem to każdy kto ma prawo jazdy byłby o 100 procent lepszym prezydentem. Do ''bławat'' tylko ty komentujesz mądrze.

Czwartek, 12 stycznia 2017 r. godz. 11:41
Bławat
Woda? Do podlewania woda chlorowana nie jest wskazana. Myślę, że nie jest głęboko, żeby wykopać studnię i zamontować pompę. Okoliczni mieszkańcy, pewnie są w temacie. Nie ma na działkach wody, czy każdy chce mieć u siebie?

Czwartek, 12 stycznia 2017 r. godz. 11:22
Eugeniusz K.
woda a nie prąd

Czwartek, 12 stycznia 2017 r. godz. 11:21
żona Wieśka
ważniejsze od prądu byłoby podciągnięcie wody.

Czwartek, 12 stycznia 2017 r. godz. 11:20
Wiesiek
będą robić herbatkę z prądem.

Czwartek, 12 stycznia 2017 r. godz. 11:20
Wiesiek
Lenin twierdził, że elektryfikacja jest ważna dla narodu.

Czwartek, 12 stycznia 2017 r. godz. 10:31
Bławat
@@ Do serca posła, trafia się przez kieszeń, a mówiąc symbolicznie; przez zegarek. Krzywonos tylko przez wizję utraty diety, zwinęła się z mównicy. @J-m- Panie Mierzwa, obserwowałem arogancję obecnej opozycji przez 8 lat rządzenia i nie dostrzegłem żeby działali w interesie zwykłych obywateli, czy brali pod uwagę zastrzeżenia wyborców. Będąc za granicą, ma Pan bardzo wybiórcze informacje z tego co dzieje się w Polsce i nie odczuwa tego bezpośrednio. Popularne jest powiedzenie; do sądu nie idzie się po sprawiedliwość, tylko po wyrok. Trzeba to zmienić. Panowie Marszałkowie; pora dosiąść osła!

Środa, 11 stycznia 2017 r. godz. 23:14
@bławat
Ten pojazd jedzie bez hamulców i na dodatek kierowcą jest facio bez prawa jazdy z kotem na kolanach, więc kolejna katasrofa gwarantowana :-) ps. Przez żołądek do serca, a nie przez kieszeń.

Środa, 11 stycznia 2017 r. godz. 21:48
j-m
Pora stawić czoło temu problemowi, bo ten pojazd, którym jest Polska, nie może buksować w brei jaką stwarza opozycja. ```````````````````````````````````` Czy lepiej jest jezeli ten "pojazd" (Polska) podaza gdzies na manowce, prowadzony drzaca reka szalonego prezesa?

Środa, 11 stycznia 2017 r. godz. 18:15
Adam
Kazał mózg sobie do głowy podłącz

Środa, 11 stycznia 2017 r. godz. 18:05
baw
Bezdomni będą gdzie mieli mieszkać....

Środa, 11 stycznia 2017 r. godz. 16:31
kazek
Ja se podłoncze mojom altanki ze sasiadem.juz się ugadslismy.wykopie się rów i pociągnie kabel i po bulu

Środa, 11 stycznia 2017 r. godz. 16:00
Bławat
Ja natomiast czekam na pracę Sejmu. Jestem ciekawy jak zareagują okupanci, na trzepanie kieszeni. Kiedyś było; przez kieszeń do serca. Teraz trzeba; przez kieszeń do rozumu. Innego wyjścia nie ma. Pora stawić czoło temu problemowi, bo ten pojazd, którym jest Polska, nie może buksować w brei jaką stwarza opozycja.

Środa, 11 stycznia 2017 r. godz. 15:30
Login
Czy wiecie gdzie leży taki kraj , gdzie ogłasza się obniżkę cen za energię elektryczną o ok. 4 procent , jednocześnie informując , ze opłaty za prąd wzrosną średnio o 5 procent ? Chyba każdy z Was , bez dłuższego namysłu odpowie sobie na to pytanie !

Środa, 11 stycznia 2017 r. godz. 15:09
Oglądacz
Odechce się dzialkowcom prądu jak wejdzie ustawa medialna . Od każdego licznika prądu będzie pobierana oplata za media ( dzisiejszy abonament ). I nie będzie ważne czy korzystasz z radia lub tv na działce . Masz licznik , masz tą opłatę wliczoną do rachunku za prąd .

Środa, 11 stycznia 2017 r. godz. 11:39
jan
To może już nie będą spalać śmieci aby się ogrzać

Środa, 11 stycznia 2017 r. godz. 11:23
Bławat
Opłaty to jedno, a obawa przed korzystaniem z prądu przez niepowołane osoby, to drugie. Zdesperowany, bezdomny, którego nie chcą w schronisku z wiadomych powodów, chętnie skorzysta. Wystarczy drucik, żyletki i zabawa trwa.

Środa, 11 stycznia 2017 r. godz. 10:37
osia
@elektryk, dobre

Środa, 11 stycznia 2017 r. godz. 10:19
elektryk
Pytanie czy Im będą strzelać korki od szampana jak przyjdą rachunki do płacenia za energie za licznik za przesyłanie energii i tak dalej .

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2017 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.