Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 29 lutego 2024 r. Imieniny:
 Wiadomości lokalne
» Pierwszy Czterogwiazdkowy Smile Hotel w Stalowej Woli!
» Badanie liczby osób bezdomnych. Ujawniono ich w Stalowej Woli pięcioro
» Jest wykonawca schroniska dla zwierząt
» Psycholog online - dlaczego warto skorzystać z jego usług?
» Meble z drewna mangowego
» Pozytywna drużyna PIS. Poznaj kandydatów do Rady Miasta
» Były i obecny prezydent spięli się o koreańskiego inwestora. Będzie pozew w trybie wyborczym?
» Ulica Wolności: zmiana organizacji ruchu
» Trwają prace przy realizacji "ogródków społecznych"
» "Psi park" już na ukończeniu
» W całej Europie protesty rolników. A w Stalowej Woli?
» Kierowała pojazdem mając ponad 3 promile alkoholu
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Widocznie tak. Malarstwo Marzeny Kaspieruk
» Kolacja dla głupca
» Andrzej Piaseczny - koncert
» IX Krakowski Salon Poezji w Stalowej Woli
» Pod Dachami Paryża - koncert
» Wystawa z okazji 85 lat Stalowej Woli
» Czas dla nas
» Metallica symfonicznie
» Koncert Wiedeński - Orkiestra Księżniczek
» Grupa MoCarta - Ale Kino!
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: PiS zaprezentował kandydatów do Rady Miasta w Stalowej Woli
»PiS zaprezentował kandydatów do Rady Miasta w Stalowej Woli
»Inauguracja kampanii Lucjusza Nadbereżnego
»Damian Marczak (SPS) kandydatem na prezydenta Stalowej Woli
»Punkt Paszportowy w Stalowej Woli
»Miejskie Mikołajki na Rozwadowskim Rynku
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 12 lutego 2016 r. godz. 20:38     /Magdalena Rodecka/
Zakochaj się w Stalowej Woli!

Specjalnie wyprofilowana ławka ma zbliżyć do siebie zakochane pary. Serce natomiast ma służyć jako miejsce do zawieszenie kłódki symbolizującej trwałość uczuć. Romantycznego nastroju dodawać ma podświetlana donica.
Specjalnie wyprofilowana ławka ma zbliżyć do siebie zakochane pary. Serce natomiast ma służyć jako miejsce do zawieszenie kłódki symbolizującej trwałość uczuć. Romantycznego nastroju dodawać ma podświetlana donica.
Fot. Magdalena Rodecka
Park miejski w Stalowej Woli nabiera nowego charakteru. Oprócz strumyczka, rzeźb, terenowej siłowni, trwa montaż kącika zakochanych. Instalacja ma być gotowa na niedzielne święto zakochanych.

Specjalnie wyprofilowana ławka ma zbliżyć do siebie zakochane pary. Serce natomiast ma służyć jako miejsce do zawieszenie kłódki symbolizującej trwałość uczuć. Romantycznego nastroju dodawać ma podświetlana donica.

Jak powiedział w rozmowie z Stalowka.NET prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny pomysł pojawił się przy okazji remontu alejek i sugestii mieszkańców aby stworzyć miejsce do wypoczynku wzorując się na dużych miastach. A że zbliża się Święto Zakochanych postanowiono właśnie w taki oto sposób je zasygnalizować. Kącikowi towarzyszy hasło "Zakochaj się w Stalowej Woli". Prezydent ma nadzieję, że kącik będzie często odwiedzany przez młode pary, które szukają oryginalnych miejsc do pamiątkowych zdjęć. A nabierze on niepowtarzalnego charakteru po ostatecznym nasadzeniu zieleni.

W Polsce i na świecie atrakcją turystyczną stały się mosty zakochanych. Nie trzeba jechać do Paryża czy Wenecji. Kłódki z inicjałami par wiszą między innymi w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Bydgoszczy czy Szczecinie. Stalowa Wola znalazła swój własny pomysł "na miłość".

Prezydent zdradził nam, że w parku będą sukcesywnie pojawiać się nowe atrakcje. - To konsekwencja budowania wizerunku parku jako miejsca przyjaznego mieszkańcom z różnymi formami rekreacji.

Będzie patriotycznie, sportowo, zabawowo a wszystko po to aby mieszkańcy i przyjezdni zakochali się w Stalowej Woli!
Zdjęcia
Specjalnie wyprofilowana ławka ma zbliżyć do siebie zakochane pary. Serce natomiast ma służyć jako miejsce do zawieszenie kłódki symbolizującej trwałość uczuć. Romantycznego nastroju dodawać ma podświetlana donica.Specjalnie wyprofilowana ławka ma zbliżyć do siebie zakochane pary. Serce natomiast ma służyć jako miejsce do zawieszenie kłódki symbolizującej trwałość uczuć. Romantycznego nastroju dodawać ma podświetlana donica.Specjalnie wyprofilowana ławka ma zbliżyć do siebie zakochane pary. Serce natomiast ma służyć jako miejsce do zawieszenie kłódki symbolizującej trwałość uczuć. Romantycznego nastroju dodawać ma podświetlana donica.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 16 lutego 2016 r. godz. 09:16
~czesiek z zatorza
"Miłość to uczucie głupie, zaczyna się w głowie, a kończy na d..." ;)
+0-0
Poniedziałek, 15 lutego 2016 r. godz. 14:53
~fola
Tak na marginesie, uczucie miłości to stan choroby psychicznej mający swój numer statystyczny z uwagą : nie podlega leczeniu, jej się nie leczy!
+0-0
Poniedziałek, 15 lutego 2016 r. godz. 14:51
~tutka
Pięknie panie prezydencie tego tylko do szczęścia było potrzeba! Przy okazji niech pan pomyśli o ławeczce "złamanych serc", takich ławeczek potrzeba więcej! Powinny być też ławeczki odrzuconych dzieci i inne w/g pana uznania!
+0-0
Niedziela, 14 lutego 2016 r. godz. 23:50
~starsza pani
To fajne:) wyluzujcie! Nie samym chlebem żyje człowiek! Wielu cudownych i szczęśliwych chwil dla wszystkich, którzy kochają! Bo miłość jest najpiękniejszą rzeczą jaka nas dotyka!
+0-0
Niedziela, 14 lutego 2016 r. godz. 22:09
~terefere
ławka już jest zniszczona, dzieciarnia ją z tyłu markerami pomazała...
+0-0
Niedziela, 14 lutego 2016 r. godz. 21:52
~stal
co by nie zrobili to i tak niedogodzi najlepiej nic nie robic i krytykowac tych co chca cos zrobic dla was
+0-0
Niedziela, 14 lutego 2016 r. godz. 20:38
~Grzegorz
A z drugiej strony powiniem byc dla singli
+0-0
Niedziela, 14 lutego 2016 r. godz. 20:07
~Chodnik
Manukum klamiesz kacik kosztowal 3 tysiące zlotych. A alejka z kostki ktora jest obok musiała byc zrobiona bo zagrazala bezpieczenstwu. Skad w was tyle jadu i klamstwa ?
+0-0
Niedziela, 14 lutego 2016 r. godz. 19:16
~manukun
@Praktyczny Jeśli Ci powiem, że na tę ławkę magistrat wydał niemal 30.000 zł, to dalej będziesz bronił gospodarności prezydenta?
+0-0
Niedziela, 14 lutego 2016 r. godz. 14:55
~Praktyczny
Przepraszam Cię ale wiedząc to że prezydent nie robi wszystkiego sam to nie dziękuję mu w komentarzach za jego decyzję. Takie inwestycje należą do jego obowiązków i nie ma co mu dziękować. A do tego by to przeczytał to szansa jest minimalna, więc nie rozumiem ludzi którzy to piszą. A w komentarzach odzywam się wtedy kiedy takie mohery krytykują wszystko o wszystkim którzy chcieli by mieć wszystko dla siebie. Nie osądzaj mnie o coś czego nie jesteś pewien, mimo że jest to w kontekście mocno przesadzonym.
+0-0
Niedziela, 14 lutego 2016 r. godz. 13:48
~human
Sami mordercy w mieście, a kiedy władze wymyśla, zaangażuja fajne miejsce to robicie problem. Cieszcie się MIESZKAŃCY bo te miasto nie słynie z niczego dobrego! Pomysł bardzo dobry, coś dla ludzi, tylko obawiam się, że jedna ławka to zbyt mało :P
+0-0
Niedziela, 14 lutego 2016 r. godz. 13:35
~Majster Klepka
Dziś jest moje święto! WALĘ TYNKI
+0-0
Niedziela, 14 lutego 2016 r. godz. 10:31
~do Praktyczny
70% piszesz? heh z tego co czytam to te 70% to są same twoje wpisy! To nieprawda że ta ławka i ten kawałek chodnika kosztował mniej niż 1 tysiąc. Lepiej nie zdradzać prawdziwej ceny bo będzie burza. To że zrobiliście tę ławkę to ok, ale żeby za takie g.wno od razu się tak gloryfikować i na piedestały pchać. Wszystko co się dzieje w mieście to zaraz "dziękuję Panu Panie Prezydencie L.N" a co to on własnymi rękami wszystko robi? co to nikt nie pracuje w tym mieście, nikt projektów nie wymyśla nikt tego nie realizuje tylko wszystko jeden robi?
+0-0
Niedziela, 14 lutego 2016 r. godz. 08:45
~ron jeremy
ale wiocha
+0-0
Niedziela, 14 lutego 2016 r. godz. 01:49
~Praktyczny
Oczywiście polska cebula (czyli 70% poniżej wypowiadających się) z drobnej inwestycji robią inwestycję na skalę światową. Wy, samoluby, lenie, potrafiący tylko anonimowo krytykować wszystko, byście zaakceptowali to że są ludzie zakochani. Co z tego że za waszych czasów inaczej to wyglądało, teraz są inne, a gdyby wszystko stało w miejscu to świat by się nie rozwijał. Wszystko chcielibyście dla siebie, a choć przyjdzie to z czasem, to tak trudno wam znieść ukłon w stronę ludzi innych niż wy mohery. To miasto niech będzie miastem - tętniącym życiem, gdzie ludzie się spotykają i rozmawiają gdzie jest przyjemny nastrój, a nie miastem tylko na papierze, a jak przyjdzie miniaturowa inwestycja to zaraz gó#noburza z byle ławki. Gdy czasem miliardy złotych na coś są marnowane to nie jęczycie, a tak szkoda wam inwestycji wartej może mniej niż 1 tys. zł. Skąpstwo nic więcej.
+0-0
Sobota, 13 lutego 2016 r. godz. 16:46
~Ach
Trochę to głupie, tak jak te sterczące z ziemi ręce przed UM, których się zawsze boję jak przechodzę. Szkoda ławki, bo ktoś w średnim wieku lub starszy na niej nie usiądzie, bo się będą śmiali. Dajcie spokój i faktycznie lepiej za tę forsę zrobić kawałek chodnika lub alejki w tym parku.
+0-0
Sobota, 13 lutego 2016 r. godz. 16:08
~Ewa
Tylko proszę poszanujcie to co jest zrobione!
+0-0
Sobota, 13 lutego 2016 r. godz. 13:57
~Nadbrzeżny
A co z Ogródkiem Jordanowskim? Panie Augustyński czekamy na realizację obietnic. Chyba, że został już klepnięty KUL-owi.
+0-0
Sobota, 13 lutego 2016 r. godz. 13:05
~jA
że-na-da oby jak najmniej takich kiczowatych miejsc w Stalowej. Żeby już nigdy nikt nie wpadł na tak paskudny pomysł!
+0-0
Sobota, 13 lutego 2016 r. godz. 11:50
~małgosia
ja piernicze zima a tu kwiatki kwitną
+0-0
Sobota, 13 lutego 2016 r. godz. 11:25
~666
I za co odsądzacie Szlęzaka od czci i wiary za te ławki,tu dopiero pomysł pana prezydenta.Zobaczymy jaki bedzie następny pomysł,może również nas zaskoczy.Oj zastanówcie się nad kazdą złotówką.
+0-0
Sobota, 13 lutego 2016 r. godz. 11:06
~obcy i zdrowy
Byłem kiedys w Stalowej widzałem w tym parku pare osob i dobrze ale na wąskich krzywych nierównych i dziurawych chodnikach widziałem tysiace ludzi /mpze lepej by było zrobic cos dla tych tysiecy ludzi
+0-0
Sobota, 13 lutego 2016 r. godz. 10:32
~floks
Przede wszystkim brakuje w parku sanitariatów. Od tego należało zacząć jego zagospodarowanie. Tak jest wszędzie w cywilizowanym świecie.
+0-0
Sobota, 13 lutego 2016 r. godz. 09:53
~do hiuf
A śmietnik na puszki po piwie po batonikach soczkach itp. Zapomnieli
+0-0
Sobota, 13 lutego 2016 r. godz. 09:41
~piket
a czy będzie ławeczka dla singli, rozwodników, nieszczęśliwie zakochanych, samotnych matek tatusiów, zwolenników pis no i ławka dla drugiego sortu? niech każda grupa ma swój kącik. koniec z dyskryminacją. :)
+0-0
Sobota, 13 lutego 2016 r. godz. 08:02
~salowowolanin
strumyczek w którym nie wolno zamoczyć rąk; alejka wybrukowana na "ostro" strach sie przewrócić; przerażające,ponure rzeźby i teraz ławeczka...żenada..
+0-0
Sobota, 13 lutego 2016 r. godz. 07:59
~Irek
Fajny pomysł, fajna ławka, donica i reszta miejsca. Na chwilę na pewno będzie można się w lecie tam zatrzymać i usiąść.. oczywiście nie samu :)
+0-0
Sobota, 13 lutego 2016 r. godz. 00:10
~Maj
Kochajmy komendantów - tak szybko odchodzą!
+0-0
Piątek, 12 lutego 2016 r. godz. 22:42
~Azyl dla gejów?
To teraz geje w Stalowej będą mieć kryjówkę do spotkań ;)
+0-0
Piątek, 12 lutego 2016 r. godz. 22:32
~hrabia
To będzie dla wszystkich zakochanych par? A tęcza będzie? Jeśli tak to super.
+0-0
Piątek, 12 lutego 2016 r. godz. 22:12
~Radio ZET
Co sprawia, że ludzie są blisko siebie? Co sprawia, że się uśmiechają? Obejmują? Przytulają?..To.. ławka. A dokładnie kilkadziesiąt intrygujących czerwonych ławek Radia ZET. Nad morzem, w górach, na Mazurach i w wielkich miastach. Przez całe lato. To magiczne miejsca dla zakochanych i nie tylko. Dla starszych i młodszych. Bliskich i całkiem obcych. Choćbyście siedli na dwóch rożnych końcach za chwilę i tak będziecie razem. I tak już zostańcie - blisko siebie. Radio ZET jest zawsze blisko Was!Zobaczcie co Łączy, Angażuje, Wiąże, Kontaktuje i Adoruje:
+0-0
Piątek, 12 lutego 2016 r. godz. 22:10
~ŁAWKA
Ł ączy; A ngażuje; W iąże; K ontaktuje; A doruje
+0-0
Piątek, 12 lutego 2016 r. godz. 22:06
~wariacino
typowe podejście - a na co to komu, a zaraz to zniszcza, a to nic nowego - zamiast docenić, że władze chcą nadać miastu uroku dzięki takim drobnym inwestycjom, to lepiej narzekać na wszystko. nic się nie dzieje - źle, coś sie zaczyna rozwijać - jeszcze gorzej
+0-0
Piątek, 12 lutego 2016 r. godz. 21:48
~POpis
Kto pierwszy kupe zrob do doniczki? Ale tam jest ciemno
+0-0
Piątek, 12 lutego 2016 r. godz. 21:38
~Radio
Radio Zet pod hasłem Zbliżamy Ludzi robiło tą akcję bezpłatnie z zymi zgiętymi ławkami już kilka lat temu. Ławki stoją od lat dziś w większości miast. Stalowa Wola nic oryginalnego nie wymyśliła tylko pomałpowała
+0-0
Piątek, 12 lutego 2016 r. godz. 21:37
~jampik
czy beda kamery w tym miejscu?,bo wandale juz szykuja sie na to miejsce.
+0-0
Piątek, 12 lutego 2016 r. godz. 21:08
~jasio
takie cus powinno byc na kazdym skwerku
+0-0
Piątek, 12 lutego 2016 r. godz. 21:04
~mieszkankaSTW
fajnie ale czy juz nie maja na co kasy wydawac ?
+0-0
Piątek, 12 lutego 2016 r. godz. 20:48
~ha ha ha
To musi być taka misja....... Seksmisja!!!
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.