Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 25 maja 2019 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
 Wiadomości lokalne
» Premier RP Mateusz Morawiecki z wizytą w Bojanowie
» Dzień Matki w Galerii Handlowej City Park
» Renata Butryn, kandydatka Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego
» Wybory do Parlamentu Europejskiego - 26 maja 2019
» Janina Sagatowska - kandydatka do Parlamentu Europejskiego
» W Przyszowie zerwał się budowany wał. Kilkadziesiąt hektarów zalane
» Podtopione domy, zalane drogi, przedszkolaki ewakuowane. Do gminy Bojanów ściąga straż z całego powiatu
» W Stalowej Woli wprowadzono pogotowie przeciwpowodziowe
» W "ekonomiku" odbyła się konferencja o prawach konsumenta
» Miasto z Nadleśnictwem odnowiło grzybek na Ciemnym Kącie
» Minister MON Mariusz Błaszczak z wizytą w miejscach zagrożonych powodzią
» Rzeka Łęg wylewa. W Bojanowie ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Postacie. Spektakl z muzyką Gintrowskiego.
» "Przed wyrokiem" z Wiesławem Hopem
» Kolorowe wakacje w MDK
» Secesja
» Czytelnik Roku 2019
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Powódź w gminie Bojanów
»Powódź w gminie Bojanów
»Wbito łopatę pod budowę obwodnicy Stalowej Woli i Nisko
»Stalowa Wola: Piknik Rodzinny z okazji Dni Otwartych UE
»XII Rowerowa Masa Krytyczna
»Jarmark Wielkanocny 2019
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Poniedziałek, 27 lipca 2015 r. godz. 14:12     /Magdalena Rodecka/
Byli pracownicy ZZM-u czekają na wypłaty

Luty 2009: pracownicy gdy dowiedzieli się o upadłości spółki rozpoczęli protesty. Domagano się terminowych wypłat i kontynuowania działalności.
Luty 2009: pracownicy gdy dowiedzieli się o upadłości spółki rozpoczęli protesty. Domagano się terminowych wypłat i kontynuowania działalności.
Fot. Jacek Rodecki
Mimo że od upadłości Zakładu Zespołów Mechanicznych w lutym 2015 roku minęło 6 lat, pracownicy spółki wciąż nie doczekali się wypłaty zaległych pieniędzy.

W związku z tym poseł Antoni Błądek (PiS) organizuje spotkanie z byłymi pracownikami spółki, które odbędzie się w najbliższy piątek, 31 lipca o godzinie 17:00 w biurze poselskim przy ul. KEN 4 w Hotelu "Stal". Przyjść może każdy zainteresowany.

- Tematem spotkania będzie omówienie bieżącej sytuacji byłych pracowników zatrudnionych w spółce oraz planów dotyczących dalszych działań w tej sprawie. Na spotkanie zostali zaproszeni syndyk masy upadłości HSW - Zakład Zespołów Mechanicznych Sp. z o.o. Anna Brzozowska oraz sędzia komisarz Marek Bajak - wyjaśnia poseł Antoni Błądek.

Zakład Zespołów Mechanicznych w Stalowej Woli był jedną z prężniej działających spółek produkującą maszyny budowlane. Niestety przedsiębiorstwo nie wytrzymało gospodarczego krachu, podczas którego zagraniczni odbiorcy zaczęli wycofywać się z zamówień. W 2009 złożono wniosek o upadłość. Spółka zatrudniała 1000 osób.

Pracownicy gdy tylko dowiedzieli się o upadłości wystąpili do Huty Stalowa Wola jako właściciela większościowego o terminowe wypłaty wynagrodzenia za miesiąc styczeń 2009. Domagano się także kontynuowania działalności gospodarczej po wejściu syndyka do spółki. Pracownicy zagrozili także zaostrzeniem strajków jeżeli ich postulaty nie zostaną spełnione. Pod protestem podpisało się kilkaset osób.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 30 lipca 2015 r. godz. 11:30
~Hutnik
Mnie akcje stoczniowców nie interesują tylko moje własne i byłych kolegów pracujących ciężko w HSW,a nie karierowiczów i sprzedawczyków .
+0-0
Środa, 29 lipca 2015 r. godz. 23:11
~anty_leming
asa... to, że nikt cię nie zjechał, za tę wypowiedź, świadczy tylko o niewiedzy i głupocie forumowiczów... nie to, żebyś nie miał racji, ale wiesz jak to jest, ci - te niby wykształcone (czytaj: wytresowane) małpy wiedzą lepiej...
+0-0
Środa, 29 lipca 2015 r. godz. 23:02
~Nikt ci tyle nie da
NIKT CI NIE DA TYLE co ci PiSlam naobiecuje naiwniaku!
+0-0
Środa, 29 lipca 2015 r. godz. 09:44
~JÓZEF WISARIONOWIZ STALIN & Siekiera
Mówiąi się mylnie że państwo okradło swoich obywateli a to zrobił rząd PO. Kiedyś lata temu byli oni z Szejnfeldem na czele właśnie w Hucie z propozycją a w zasadzie z informacją że Hutę trzeba sprywatyzować i nikt nie straci. Do dziś byli pracownicy ZZM klepią biedę i nie mogą dostać pracy a niektórych już wśród nas nie ma bo po prostu nie wytrzymali tej galopki biedy i wyrzeczeń. Z Huty zostali zwolnieni ludzie ze stażem ponad trzydziestoletnim a niejednokrotnie były to małżeństwa których łączny staż przekracza nawet 60 lat! To 60 lat ciężkiej pracy za które nie ma nawet ułamka na stare lata pieniędzy. W takim przypadku powinna być to tzw. emerytura łączona ale nikomu nie jest na rękę walczyć o nasze dobro bo lepiej obiecywać. Myślę więc że na takich obietnicach rozpocznie się i trwać do końca będzie spotkanie z Panem Błądkiem podłóg mnie-żadnym on politykiem ani też osobą wpływową nie jest i nie będzie. Pani Renatka również w tej materii może jedynie by pogadać i doradzić ale tylko tyle i to u fryzjera i manikurzystki. Istny wysyp dobroci i zainteresowania nami wszystkimi osiągnie swój szczyt niebawem a od obiecanek postradają niektórzy rozumy! Polityka to świat uwodzenia i zawodzenia, wycia i skowycia ale i korupcji i niedotrzymania obietnic. To świat podróży i przygód często erotycznych ale i jazdy za nasze pieniądze bez trzymanki i o takie tylko życie chodzi aby upajać się bezkarnością. Rząd okradł i nadal okrada nas z pieniędzy i w tym obszarze jest cisza. To zły rząd i złe prawo które stworzył z Sejmem dla gnębienia a ten piękny kraj, piękniejszy w niektórych obszarach za PRL-u jest teraz dla mnie niebezpiecznym miejscem do życia pod każdym niemal względem! Miller z SLD ten sam co był członkiem zbrodniczej PZPR wprowadzł nas do UE obiecując za parę lat poziom życia jak w Niemczech. Minęło 10 lat a my coraz bardziej biedniejemy i stajemy się coraz więcej i bardziej tanią siłą roboczą wykorzystywaną przez najbogatsze państwa!!! I ani trochę nie cieszy mnie wyjazd za granicę za chlebeb bo tu w Polsce chcę pracować i cieszyć się radością i szczęściem tak sam jak i z najbliższymi! Nawet moja Mariolka nie pocieszy mnie swoim ciałkiem, ani też wódeczka czy winko więc chyba dopalę się w inny sposób i... jak Ikar odlecę rzucając się z mojego parteru w przyblokowe bratki! Wasz trzeźwy dzisiaj Józek. torach
+0-0
Środa, 29 lipca 2015 r. godz. 08:01
~asa
Największy upadek Huty nastąpił po objęciu władzy przez PO.To wtedy wywali poprzedniego prezesa(którego nawet Pis nie ruszył) i implantowali najgorszego z najgorszych karierowicza z OBRZiT
+0-0
Wtorek, 28 lipca 2015 r. godz. 20:03
~do "Hutnika"
Akcje to wyślijcie Rydzykowi. On zebrał akcje stoczniowców i wszelki ślad po nich zaginął. Ciekawe czy jak PiSlam będzie rządził to zapyta Rydza o te akcje. Nieprawdopodobne, bo ePiSkopat nie wyrazi zgody.
+0-0
Wtorek, 28 lipca 2015 r. godz. 19:44
~HSW-owiec
"Bidulka Renia" robi dla HSW bardzo dobrą robotę, a nie przed wyborami jak niektórzy sieją propagandę na którą tylko idiota może się nabrać. Ale cóż ty możesz o tym wiedzieć jak tobie kacze łajna zafajdały mózg i oczy?
+0-0
Wtorek, 28 lipca 2015 r. godz. 19:36
~historia
"Chodźcie z nami!Chodźcie z nami!......" Do tych na żołdzie cia się zwróćcie po wypłatę.
+0-0
Wtorek, 28 lipca 2015 r. godz. 19:25
~to do ,,,,lol
oooooooo no dobra A GDZIE POSEŁANKA RENIA ,,,,,,,,,,,,,,,,,CZY BIDULKA MA CO DO POWIEDZENIA
+0-0
Wtorek, 28 lipca 2015 r. godz. 10:51
~Hutnik
A co z akcjami pracowniczymi mamy je sprzedawać nie wiadomo komu,czy dawny pracodawca zapłaci za nie uczciwą cenę.
+0-0
Wtorek, 28 lipca 2015 r. godz. 10:17
~lol
ooooooooo "Bladek" sie pojawił?! Nasz "Super Poseł", a gdzie Jaśka?
+0-0
Wtorek, 28 lipca 2015 r. godz. 09:20
~mieszkaniec
pracownik a możesz jaśniej? Bo w ten sposób to tylko oczerniasz wszystkich uczciwych pracodawców. Napisz konkretniej o co chodzi. Jeśli jakiś pan W. nie zapłacił to dlaczego nie podano go do sądu? A poza tym łatwo się domyślić o kogo chodzi i nie zdziwił bym się jak by ci pan W. zrobił koło tyłka za oczernianie. Nie myśl że jesteś anonimowy w sieci. Jeśli masz dowody to podaj je aby już pan W. nikogo nie oszukał. Tylko czy starczy ci odwagi?
+0-0
Wtorek, 28 lipca 2015 r. godz. 08:08
~pracownik
nie tylko oni nie dostali wynagrodzenia za pracę. Są u nas pracodawcy, którzy nie wypłacili wynagrodzeń swoim pracownikom a jeszcze chodzą i głoszą, że to oni są pokrzywdzeni. Pracodawcy mianujący się bohaterami Solidarności - a nikogo nie szanują, okradli ludzi którzy dla nich pracowali - pierwszy to pan W.
+0-0
Wtorek, 28 lipca 2015 r. godz. 07:14
~Nikerpluiton437
To istna tragedia, z 6 miesięcy robi się 6 lat, to możliwe tylko w Stalowej Woli.
+0-0
Wtorek, 28 lipca 2015 r. godz. 05:34
~jan
.... Błądek zna się na wszystkim, geniusz, nawet na przemyśle spożywczym, oto jego nowy produkt wędliniarski, ,,kiełbasa upadłościowa"
+0-0
Wtorek, 28 lipca 2015 r. godz. 00:30
~Emil
Syndyk to najgorszy złodziej w Polsce sprzedaje i rozkrada majątek tak stało sie z zakładami miesnymi w Nisku i wieloma innymi firmami sprzedaje majątek zakladów po znajmosci rodzinie po cenach zaniżonych i nikt tego nie widzi gdzie sa władze miasta ?
+0-0
Wtorek, 28 lipca 2015 r. godz. 00:16
~edek Texas
Zblizaja sie wybory wiec PISozyty zwiekszaja aktywnosc i nagle interesuja sie zaleglymi wyplatami dla pracownikow hehehe jakie to zalosne!
+0-0
Poniedziałek, 27 lipca 2015 r. godz. 20:52
~anty_leming
te, żenada, a co zrobiła twoja miss-macior 2015 w ciągu ostatnich 5 lat?? odpowiedź: wielkie NIC, a nawet śmierdzące gówno...
+0-0
Poniedziałek, 27 lipca 2015 r. godz. 19:20
~syndykkk
Syndyk liczy kase z wynagrodzenia
+0-0
Poniedziałek, 27 lipca 2015 r. godz. 19:08
~ciekawy
To co robi syndyk????
+0-0
Poniedziałek, 27 lipca 2015 r. godz. 18:01
~poszkodowany
a ja was piepr.e z waszymi groszami!!!
+0-0
Poniedziałek, 27 lipca 2015 r. godz. 17:04
~olo
ale Bladek , starosta , prezydent i reszta wyplaty maja wiec co ich to obchodzi :)
+0-0
Poniedziałek, 27 lipca 2015 r. godz. 16:52
~Żenada
Czym bliżej wyborów to PiSlam będzie się uaktywniał jak to niby broni spraw robotników. Żenujące.
+0-0
Poniedziałek, 27 lipca 2015 r. godz. 15:47
~powazne sprawy
Brak wyplat to rzeczywiscie jakies powazne realne problemy.... a nie jakies Lady D. Butrynowej (what the fuc....k!)szanujcie cenny czas wyborcow
+0-0
Poniedziałek, 27 lipca 2015 r. godz. 15:41
~do zwolnionego
do zwolnionego z ZZM z tego co się orientuje to Błądek jest chyba od roku Posłem, więc należało by zapytać Butrynowej, co zrobiła w tej sprawie chyba dłużej jest w sejmie....Gdybym to ja był zwolniony to zrobiłbym wszystko, żeby odzyskać pieniądze a jak Ciebie na to stać to rzeczywiście sobie odpuść... kilka stówek w te czy w te co to za różnica....
+0-0
Poniedziałek, 27 lipca 2015 r. godz. 15:24
~do wyborcow PO
Jakby nic nie robil to by byly pretensje ze nic nie robi jak robi tez problem :-) ot...polska mentalność. Wedlug zwolennikow tej teori na kilka miesiecy przed wyborami poslowie nie powinni robic nic... bo jak robia to wszystko na potrzeby kampani :-)
+0-0
Poniedziałek, 27 lipca 2015 r. godz. 15:10
~JAK ZYC?? NO JAK ZYC ??
LUDZIE ODDAJCIE LUDZIOM PINIADZE ZA PRACE I TO JEST POLSKA DZIADOSTWO BO TAK TRZEBA PO IMIENU NAZWC BYLYCH PREZESOW I SYNDYKOW WLASNIE TERAZ ZA WASZA KASE BAWIA SIE NA IBIZIE I NA BORNEO A WY NIE MACIE NADAL CIEZKO ZAROBIONYCH PINIEDZY GDZIE MY ZYJEMY?? NASTEPNA SPRAWA KTO DOPROWADZIL DO UPADKU TAK DOSKONALY ZAKLAD JAK TO KTO?? PREZESI I ICH KOLEDZY TO BYLO CELOWE PRZEZ LATA WYWOZILI MASZYNY ZA KTORE HUTA NIE MIALA KASY BO JAK MILA MIEC JAK NA LEWO SZLO SPOSOBOW BYLO WIELE NAWET PRZEZ OGROSZENIE WIELE OSOB DOROBILO SIE NA TYM W MIESCIE Z LAPOWEK 1MASZYNE SPRZEDAJE 50 OSOB I TAK NIE MOGA JEJ SPRZEDAC TO PO CO ICH TRZYMAC NA BRUK TYLKO KASE TRZA IM DAWC NA WYPLATY ZLE TRAKTUJA PRACOWNIKOW ZATRUDNIAJA MLODYCH BEZ DOSWIADCSENIA PO ZNAJOMOSCI A STARYCH PRACOWNIKOW POMIATAJA A MLODZI MAJA NAWET WIEKSZE STAWKI DO STARSZYCH GZDIE TU LOGIKA ZARAZ JAK UPADLA KOMUNA 1989r.DYREKTORKI PREZESI POZABIERALI MASZYNY I SOBIE POOTWIERALI FIRMY WIADOMO PRYWATNE WLASNIE W TAKI SPOSOB ROZPIERDZIELILI HUTE A SOLIDARNOSC PATRZYLA PRZEZ LATA TO JAK MA BYC KASA??? A TERAZ NIE MA KASY DLA PRACOWNIKA BANDA ZLODZIEJI ODDAWAC LUDZIOM PIENIADZE I TO JUZ ZARAZ A CO JEST NAJLEPSZE ZE KAZDY W MIESCIE WIEDZIAL CO I JAK SIE DZIEJE NA HUCIE ALE NIE BYLO TAKIEGO CO BY SIEPRZECIWSTAWIL MOZE BAL SIE A GDZIE BYLA WLADZA SLUZBY ITP A TERAZ ORGANIZUJA SPOTKANIA DAJA ZLUDNE NADZIEJE I TO PRZED WYBORAMI PANIE BLADEK NA TO SPOTKANIE TO PRZYPROWADZ PAN TYCH PREZESOW CO HUTE ROZKRADLI I JA SPRZENIEWIEZYLI LUB PRZYNIES PAN WALIZKE PIENIEDZY ZEBY ODDAC KASE PRACOWNIKOM LUDZIE ONI PRZED WYBORAMI BEDA GADALI POCIAGNA SPRAWE DO WYBOROW A POTEM I TAK BEZ KASY ZOSTANIECIE CIEKAWE CO BEDZIE MIAL PAN BLADEK DO POWIEDZENIA WARTO ISC POSLUCHAC JA BEDE PS. PO PIS SLD PSL UW AWS RZADZILY POPATRZCIE JAK WYGLADA NASZ MATKA HUTA DO TAKIEGO STANU DOPROWADZILY RZADY I ZLODZIEJE KASA DLA PRACOWNIKOW
+0-0
Poniedziałek, 27 lipca 2015 r. godz. 14:42
~zwolniony z ZZM
Błądek przed wyborami sobie przypomina o Stalowej Woli? O HSW? A gdzie był przez ten czas? Teraz czas na zmiany! ie mam zamiaru uczestniczy w jego szopce
+0-0
Poniedziałek, 27 lipca 2015 r. godz. 14:38
~Krzysztof
Kiedyś to Szostak robił manifestacje. Był cel, idea, wspólny interes. A dziś?
+0-0
Poniedziałek, 27 lipca 2015 r. godz. 14:20
~ZZM
A co się dzieje ze Stowarzyszeniem akcjonariuszy Huty Stalowa Wola, którego Błądek był prezesem?
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.