Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 25 maja 2019 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
 Wiadomości lokalne
» Premier RP Mateusz Morawiecki z wizytą w Bojanowie
» Dzień Matki w Galerii Handlowej City Park
» Renata Butryn, kandydatka Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego
» Wybory do Parlamentu Europejskiego - 26 maja 2019
» Janina Sagatowska - kandydatka do Parlamentu Europejskiego
» W Przyszowie zerwał się budowany wał. Kilkadziesiąt hektarów zalane
» Podtopione domy, zalane drogi, przedszkolaki ewakuowane. Do gminy Bojanów ściąga straż z całego powiatu
» W Stalowej Woli wprowadzono pogotowie przeciwpowodziowe
» W "ekonomiku" odbyła się konferencja o prawach konsumenta
» Miasto z Nadleśnictwem odnowiło grzybek na Ciemnym Kącie
» Minister MON Mariusz Błaszczak z wizytą w miejscach zagrożonych powodzią
» Rzeka Łęg wylewa. W Bojanowie ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Postacie. Spektakl z muzyką Gintrowskiego.
» "Przed wyrokiem" z Wiesławem Hopem
» Kolorowe wakacje w MDK
» Secesja
» Czytelnik Roku 2019
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Powódź w gminie Bojanów
»Powódź w gminie Bojanów
»Wbito łopatę pod budowę obwodnicy Stalowej Woli i Nisko
»Stalowa Wola: Piknik Rodzinny z okazji Dni Otwartych UE
»XII Rowerowa Masa Krytyczna
»Jarmark Wielkanocny 2019
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Gospodarka

Czwartek, 18 września 2014 r. godz. 20:35     /Magdalena Rodecka/
Chiński inwestor uczci 40-lecie Zakładu Zespołów Napędowych

31 października 2013 roku w Stalowej Woli został podpisany akt notarialny dotyczący zakupu od syndyka spółki HSW - Zakład Zespołów Napędowych w upadłości przez spółkę LiuGong Machinery Poland.
31 października 2013 roku w Stalowej Woli został podpisany akt notarialny dotyczący zakupu od syndyka spółki HSW - Zakład Zespołów Napędowych w upadłości przez spółkę LiuGong Machinery Poland.
Fot. Jacek Rodecki
W tym roku przypada 40 rocznica powstania Zakładu Zespołów Napędowych w Stalowej Woli. Mimo zawirowań związanych z upadłością przedsiębiorstwa, jej obecny właściciel LiuGong Dressta Machinery Sp. z o.o. postanowili uczcić jubileusz zakładu.

Oficjalne uroczystości odbędą się w piątek, 19 września 2014 roku. Zaprezentowanie zostanie historia ZZN-u, a swoją obecność zapowiedzieli między innymi David Beatenbough, przewodniczący zarządu LiuGong Machinery oraz Jordan Huang, prezes zarządu LiuGong Europe.

Przypomnijmy: 31 października 2013 roku w Stalowej Woli został podpisany akt notarialny dotyczący zakupu od syndyka spółki HSW - Zakład Zespołów Napędowych w upadłości przez spółkę LiuGong Machinery Poland.

HSW - ZZN była spółką z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w produkcji zespołów napędowych. Do upadłości doprowadziło załamanie sprzedaży w listopadzie 2010 roku. Miesiąc później ogłoszono jej likwidację. Od 1 czerwca 2011 roku od syndyka HSW - ZZN wydzierżawiła Huta Stalowa Wola S.A., która nie tylko utrzymała istniejące ale i pozyskała nowe zlecenia dla ZZN-u, zatrudniając ponad 500 osób. Wraz ze sprzedażą części cywilnej HSW S.A. specjalizującej się w produkcji maszyn budowlanych, na mocy podpisanej umowy nowym dzierżawcą został LiuGong Machinery Poland. Po niemal dwóch latach Chińczycy nabyli ZZN na własność.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 19 grudnia 2014 r. godz. 18:53
~Oficer LWP
WIERZYC SIE NIE CHCE ZE DO TAKIEJ SPOSCIZNY DOPROWADZILY ZJEDNOCZONE RZADY POLSKICH MASONOW. BRONIC SIE TERAZ BEDZIEMY TAK JAK ZA KOSCIUSZKI KOSAMI I WIDLAMI........ EX.GENERALNY PROJEKTANT HSW-BUMAR W LATACH 1966-1976
+0-0
Środa, 24 września 2014 r. godz. 21:10
~HALNY GRZEGORZ
Gdzie jest Solidarność Regionu Sandomierskiego...czy sąsiedztwo pismatołów wam nie przeszkadza..? , a może zaszkodziło...kto wam związał ręce...cisza w mediach...! Czy nie przeszkadza wam nowy rząd popaprańców...a może od czasu AWS uważacie , że nie warto się wychylać...Huta od lat upada a wy co ...grzejecie d... w siedzibie regionu , albo na wycieczki jeżdzicie...z atrakcjami..! Tylko POLSKA oparta na polskim kapitale da gwarancję stałej pracy i rozwoju huty. Wykopać k..k..opacz..i robić swoje bez popaprańców i innych politycznych kreatur..Ps...tyko apolityczny RZĄD OBRONY NARODU może jeszcze coś dla POLSKI zrobić..czarne berety są zdolne go stworzyć...!Postaramy się pogodzić lub wyczyścić skłócone polityczne elity ..od prawicy po lewicę...królewskie sny HALNEGO są do realizacji gotowe...! ! !
+0-0
Środa, 24 września 2014 r. godz. 07:55
~HALNY GRZEGORZ
Moje kochane karlusy...akcja na piątkę...Zablokujemy jeszcze dostawy stali...! ! !....Pamiętna akcja z blokadą węzła kolejowego Tarnowskie Góry i Łaziska przyniosła efekty... Teraz ....k..k..opacz ..zamiast w ukryciu przygotowywać expose..może zacznie gasić pożar...k.... , ..przecież ma....!. Jak zmarzniecie dzwońcie...załatwię coś ciepłego do jedzenia i picia....Ps....popaprańcy muszą odejść...koniec eurobaranów.... czas na narodowe wartości...! ! !..Szczęść Boże...!
+0-0
Poniedziałek, 22 września 2014 r. godz. 11:47
~HALNY GRZEGORZ
Pisałem już o potrzebie radykalnego zwrotu w polityce i gospodarce...postawić na to co ma sens i rację bytu...Poprzednie rządy wiele zaprzepaściły....Prezes PGE..mówi , że czarne złoto jeszcze będzie długo podstawą energetyki... Zadbajmy więc o to , aby nie zamykano wciąż kopalń...zlikwidować mafię węglową , sprawniej zarządzać przemysłem węglowym i około węglowym..!...Wreszcie w polityce..otwarcie na wschodni bufor...Powstała POLSKA GRUPA ZBROJENIOWA...W radiu ZET..informacja ministra SIEMONIAKA , że POLSKA jest przygotowana i będzie sprzedawać broń Ukrainie...i tak powinno być od..już...! Litwa też jest zainteresowana naszymi produktami z zakładów zbrojeniowych...A więc produkować i sprzedawać jak najwięcej.....niech ta nasza gospodarka nabierze rozpędu...Może , jeszcze jedna rzecz...szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego powiedział , że POLSKA jest przygotowana na czarny scenariusz...wierzę na słowo... K..k..opacz niech dalej płacze , a Wy róbcie swoje...!. Może PREZYDENTOWI spadnie żyrandol na głowę i skutek będzie podobny jak po lewatywie...zaskoczy na pewno..! ! ! Ps....już wiele dziewcząt płakało w naszympueblo....tam zbuduje dla nas dwojga nowy dom....
+0-0
Niedziela, 21 września 2014 r. godz. 13:38
~HALNY GRZEGORZ
@czarny beret...ja proponuję od jakiegoś zakonnego , może księdza ...może coś pod czarnym beretem żaświta w czarnym harakterze...Ps...kończę dyskusję , bo jeszcze po łączach jakie pluskwy dostanę...a w bastionie HALNEGO dopinanie szczegółów ....Warszawa czeka....jak wiosna jaskółki ....
+0-0
Niedziela, 21 września 2014 r. godz. 08:59
~czarny beret
Co siem burzyrz to nie moja wina że beret był stary jeszcze z czasóf OC ale bez łorzełka i Marynia wziena....kupie se nowy na chali w st.woli. Nie chcem od ciebie bo może zawszany.....
+0-0
Sobota, 20 września 2014 r. godz. 22:59
~HALNY GRZEGORZ
@czarnyberet...to co napisałeś odszczekasz jeszcze jak niewierny pies...!...czarne berety będą górą jak BIAŁE ORŁY ...3:1 z niemcami... i pozamiatane... BIAŁE ORŁY rządzą w Europie , POLSKA też będzie jak one...! ! !. Ps...jak tu miło i spokojne , tylko z nagła coś pier.... no i ..... zaczyna mi się czkać , pewnie tęskni....
+0-0
Sobota, 20 września 2014 r. godz. 21:33
~czarny beret
HALNY GRZEGORZU tyś jest mąsz opaczniosciowy 40 i 1/4 ps. nie masz zapasowej czarnej beretki ? bo tom com miał moja Marynia wyglancowała lakierki...a fuj
+0-0
Sobota, 20 września 2014 r. godz. 20:36
~HALNY GRZEGORZ
@putinada...ja mam oczy z przodu głowy , z tyłu głowy i w d... u murzyna... no i jeszcze czarne berety , ułanów jakich jeszcze POLSKA nie miała....dam radę polskiej mafii , dam radę putinowi ...jak się wychyli... RHONR...ma projekt naprawy państwa na sprawdzonych wzorcach...żadnych eksperymentów popaprańców już nie będzie...Będzie liczyło się dobro POLSKI i POLAKÓW a nie naszych wielkich sąsiadów...wyp...z rządu tych zdrajów NARODU , to warchoły jak za Polski gdzie króla wybierali na elekcjach...! ! !...który z kasą więcej postawił gorzołki tak nap...szlachta wybierała króła....fantazje o wladzy polskiej mafi z pod znaku popaprańców , pismatołów i czarnych owiec z psl się kończą...pójdą pod pręgierz NARODU... POLSKA potrzebuje RZADU ODNOWY NARODOWEJ , który udbuduję ojczyznę po tych sprzedajnych warchołach ...POLSKA ma być silna jak za JAGIEŁŁY...z którym liczyły się wszystkie państwa w Europie . Wyp...k..k..opacz i jej sznureczki pociągające przez ryżego ch...! ! ! Ps...czas budować POLSKĘ jak to robił MARSZAŁEK z rządem na miarę WITOSA , KWIATKOWSKIEGO i GRABSKIEGO...jak trzeba to rozpieprzyc sejm darmozjadów...Mamy ostatnią szansę , aby nie było IV rozbioru POLSKI...czarne berety ...patrioci , narodowcy wyprowadzą OJCZYZNĘ z upadku finansowego i gospodarczego...Postawimy na NARÓD i jego możliwości , damy sobie radę beż merkel ...i gazu putina...Mamy zasoby naturalne , dobry potencjał intelektualny na światowym poziomie.. i POLAKÓW jak mówią w Europie..,, złote rączki " do pracy...trzeba to wszystko tylko wykorzystać...!. . Odbudować stary COP i Stocznie...zniszczone przez rządy zapoczątkowane zdradą przy okrągłym stole...! ! !...,, bolek " z gdańska niech się powiesi na kratach stoczni gdańskiej albo utopi w Nogacioe...za to co zrobił POLAKOM ...na tego Nobla niech sobie nasika ten polski Judasz...Ps...mamy polską złotą jesień z jej owocami i barwami , niech tak będzie z POLSKA na miarę snów HALNEGO ...królewskich snów...! ! !...za dzień , może dwa ...za noc może trzy...przyjdą dobre dni...dla POLSKI , dla NARODU...HALNY GRZEGORZ w to wierzy...bo ....tak jest zapisane w gwiazdach...!...zawsze prognozom gwiazd... pomogą czarne berety...
+0-0
Sobota, 20 września 2014 r. godz. 18:31
~putinada
Lepper też mówił o polskich inwestycjach i go załatwili
+0-0
Sobota, 20 września 2014 r. godz. 18:29
~krytec
Chiński mason ! a nie inwestor!
+0-0
Sobota, 20 września 2014 r. godz. 12:40
~HALNY GRZEGORZ
@aaa...no to odwalimy paranoję putina....Gratuluję wygranej / STOP / , gaz /STOP / , ropa / STOP / , a tak na poważnie piszę w języku Aniołów Prawa i Sprawiedliwości... jeszcze nie dla wszystkich zrozumiałym , ale jak na warunki małej konspiracji więcej nie mogę ....ludziska , mali ludkowie już zapomnieli co to jest prawo , co to jest sprawiedliwość... i nie mają wiary w zmiany...Ps..HALNY GRZEGORZ ten cud zmian uczyni...! ! !
+0-0
Sobota, 20 września 2014 r. godz. 09:55
~aaa
dobra halny, tabletki działają, tylko poprcuj jeszcze nad tymi... stop... bo... stop/ nie... wszyscy .... stop/// wiedzą w jakim języku piszesz.... stop///...
+0-0
Sobota, 20 września 2014 r. godz. 07:10
~HALNY GRZEGORZ
Jeszcze w tym roku zostanie chyba wybrany producent 3 okrętów podwodnych dla naszej armii , Francuska firma DCNS zaproponowała budowę okrętów razem z gdyńską stocznią NAUTA ....czy może być lepszy wybór ? Znając życie mafijna klika popaprańców i pismatołów , będzie długo nad tym debatować i przekładać w czasie.../ przetargi dla wojska mają już długą historię przekrętów ..../ ...efekt może być tylko taki jak z budową fregaty dla marynarki....! ! !...budowac długo i jak najdrożej .., a potem złom przerobić na holownik...Ps. Tylko Rząd Odrodzenia Narodowego może te praktyki przerwać ....Dać k..k..opacz kopa razem z jej gotowym do rosołu gabinetem...inspirowanym , de fakto przez ryżego ch... Król jest nagi / ten od Inków / , umarł król papierowy księżyc , niech żyje nowy SŁOŃCE... Ps....możecie kłamać o rosnącym poparciu , o tym , że tym razem będzie inaczej....NARÓD już wam nie wierzy , Bo POLSKA to kraj mądrych ludzi , którzy potrafią wyciągać wnioski z historii...POLSKA na miarę KRÓLA JAGIEŁŁY i MARSZAŁKA ...POLSKA NARODOWA...jaką chce budować RHONR i jego czarne berety...będzie i o to postara się HALNY GRZEGORZ...Ps. A mury runą , runą , runą i przywalą stary świat...adijos polska mafio, adijos ..!
+0-0
Piątek, 19 września 2014 r. godz. 22:12
~HALNY GRZEGORZ
Chiński inwestor , niemiecki inwestor , rosyjski inwestor...a może tak polski ...Polska Grupa Zbrojeniowa ma być priorytetem POLSKI...motorem całej gospodarki ...RHONR ma pomysł na odbudowę POLSKI...czarne berety nie wymyślają nowych bajek dla NARODU ...sięgają do sprawdzonych korzeni ....JAGIEŁŁO , MARSZAŁEK i nic tylko to realizować...nowy rząd nie popaprańców , ale RZĄD ODRODZENIA NARODOWEGO..! ! ! .... .jak PANU PREZYDENTOWI przejdzie podane opium...to będzie dobrze...HALNY GRZEGORZ wie , że będzie dobrze...widziałem to w gwiazdach...he...he...!. Ps...serce moje płacze , jest mi bardzo żle , bo dziewczyna , którą kocham jest we mgle... !
+0-0
Piątek, 19 września 2014 r. godz. 10:23
~franek
40 lat masy upadłościowej skończyło już jako wydział produkcyjny w LiuGong, reszta to ściema
+0-0
Piątek, 19 września 2014 r. godz. 08:59
~..........
No głupie to to fakt..... Pracownicy nie chcą chleba ale igrzysk.
+0-0
Piątek, 19 września 2014 r. godz. 08:00
~Wstyd!
Brawo! Zwolnieni pracownicy przez Carka i syndyka po upadłości na pewno się cieszą razem z chińczykami. Chińczycy nie mają za grosz taktu
+0-0
Czwartek, 18 września 2014 r. godz. 22:22
~Bartosz
@analiza bywam często w zakładach huty typu zzn itp. Nic dziwnego że huta upadła jak tam nikt nie inwestował od lat siedemdziesiątych... Ludzie za komuny robili nie wiadomo co bo jakoś nigdzie produktów nie mozna było kupić. Chyba to co wyprodukowali, po obróbce szło jeszcze raz do pieca i tak w kołko. Zeby ludzie mieli robote. Bo jak wytłumaczyć to że nic nie było a tyle osób robiło. Jak taki twor komunistyczny mogł konkurować po 89? Huta upadła bo nikt tego "radzieckiego" złomu nie chciał za granicą...
+0-0
Czwartek, 18 września 2014 r. godz. 22:05
~Irmina
Czy na uroczystościach będzie Ortyl albo kudłaty odczyta list od niego?
+0-0
Czwartek, 18 września 2014 r. godz. 21:57
~analiza
DS Jedynie w Ussuri z kawałkiem ziemi mocowali się kilka lat z Rosjanami. Pamiętam ostrzeżenia idące w setki o naruszeniu granicy obu państw nadawane przez Polskie Radio. Każda ze stron coś wygrała a jednocześnie przegrała.Taki wniosek jest, że p. Chińczycy nie wiedzą , co czują ludzie wywaleni z Z-2 nie mający nic wspólnego z właścicielami.
+0-0
Czwartek, 18 września 2014 r. godz. 21:54
~Psikus
Nie moga ich zaprosic, oni sa w Angli, Irlandi, w Niemczech!!!!!!!!!!!!
+0-0
Czwartek, 18 września 2014 r. godz. 21:34
~Kazek
A zaprosza takze tych co zostali zwolnieni?
+0-0
Czwartek, 18 września 2014 r. godz. 21:08
~DS
Co to znaczy Chińczycy przegrywali coś ze swojego terytorium, ale nie całe państwo! Mogą nas wspierać bez stresu?
+0-0
Czwartek, 18 września 2014 r. godz. 20:53
~analiza
Znam ZZN- Z-2 od początku jego budowy aż do upadku. To jest tak jak świętowanie w Polsce rocznic przegranych powstań wolnościowych,rocznic wybuchu wojen i innych klęsk. Chińczycy przegrywali coś ze swojego terytorium, ale nie całe państwo! Mogą nas wspierać bez stresu.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.