Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Piątek, 24 listopada 2017 r. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
 Wiadomości lokalne
» Uchronieni przed wychłodzeniem
» Dlaczego ta lampa nie świeci?
» Rozrachunek HSW S.A.
» Prokuratura zawiesza śledztwo bo czeka na opinię
» Mostostal i Metalowiec na sprzedaż
» Dzień Pracownika Socjalnego
» Ogłoszono przetarg na nową halę na miejskim targowisku
» Maria Rehorowska otrzyma tytuł Zasłużony dla miasta Stalowa Wola
» Jubileuszowa moneta dla mieszkańców Stalowej Woli
» Rewolucja drogowa w Stalowej Woli
» Policjanci uchronili przed wychłodzeniem dwóch mężczyzn
» Policjanci odzyskali skradziony rower
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Wasze dyplomy poświadczają wiedzę, umiejętności, to że obcowaliście z ekspertami aby sami stać się nimi w przyszłości"
Dr hab. Marcin Tkaczyk, prof. KUL.
 Imprezy w mieście
» Wielki Finał Międzymiastowego Turnieju Wiedzy o COP
» Piotr Bałtroczyk - Mężczyzna z kijowym peselem
» Koncert Zakopower
» Wyspiański w Muzeum Regionalnym
» Walczyli o Polskę, w którą wierzyli - żołnierze "Tarzana"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»W straży otwarto zmodernizowane stanowisko kierowania
»Uwaga TVN w Stalowej Woli
»Nożownik w galerii handlowej VIVO!
»KUL: Inauguracja roku akademickiego 2017/2018
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Niedziela, 13 kwietnia 2014 r. godz. 15:35     /Magdalena Rodecka/
Noc Konfesjonałów w Stalowej Woli. Zapraszają na nocną spowiedź

W tym roku po raz pierwszy w Stalowej Woli będzie prowadzona Noc Konfesjonałów. Uczestnictwo w ogólnopolskiej akcji zgłosiła Bazylika Konkatedralna.
W tym roku po raz pierwszy w Stalowej Woli będzie prowadzona "Noc Konfesjonałów". Uczestnictwo w ogólnopolskiej akcji zgłosiła Bazylika Konkatedralna.
Fot. Jacek Rodecki
W tym roku po raz pierwszy w Stalowej Woli będzie prowadzona "Noc Konfesjonałów". Uczestnictwo w ogólnopolskiej akcji zgłosiła Bazylika Konkatedralna.

W nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę, w godzinach od 20:00 do 6:00 chętne osoby będą mogły się wyspowiadać. - "Intensywne życie zawodowe, materializm, konsumpcjonizm i mnogość rozrywek "wypłukują" z ludzi wiarę i głębokie wartości. Z myślą o nich powstała akcja Noc Konfesjonałów" - tłumaczy ks. Grzegorz Adamski, koordynator akcji.

W Polsce "Noc konfesjonałów" organizowana jest od 2010 roku. Od dwóch lat akcja otwarta jest na wszystkie parafie, które zadeklarują przeprowadzić spowiedź w okresie Triduum minimum do północy oraz dokonać oficjalnej rejestracji na stronie akcji. Pomysłodawcy i organizatorzy akcji uważają, że okres wieczorny i nocny sprzyja skupieniu i refleksji nad własnym życiem i pozwala w spokoju i ciszy dokonać aktu skruchy i pojednania poprzez spowiedź. Z tej formy spowiedzi mogą skorzystać wszyscy chętni, lecz szczególne zaproszenie kierowane jest do ludzi zagubionych, zniechęconych i często zaniedbujących udział w sakramentach.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Sobota, 19 kwietnia 2014 r. godz. 11:57
Mozets
cytuję: a nie chcę więcej pisać na ten temat Ksiądz odpuszcza grzechy ?. Bozia powiedział ."komu grzechy odpuścicie będą im odpuszczone itd." I co chłop taki jak ja będzie mi odpuszczał np. złodziejstwo,napad, wyłudzenie? Jeśli poszkodowany nie odpuści winy bandycie to ksiądz może tylko wziąć pieniądze za taką usługę. **************************** Tutaj w prawie 99% wypowiadają się w taki właśnie sposób renegaci wiary katolickiej. Albo ludzie nieszczęśliwi i nie rozumiejący podstawowych prawd wiary. Za których trzeba się modlić. Są oni ochrzczeni, przyjęli komunię, ich rodzice, babcie i prababcie brały (li) ślub kościelny. W Boże Narodzenie ustawiają choinkę i śpiewają kolędy. Przeflancowanie na miejski grunt zmąciło im w łepetynach wiarę ojców i ukąsiła ich "proletariacka ideologia". Coś tam słyszeli na lekcji religii o zasadach chrześcijaństwa. Ale wyleciało im to drugim uchem. Ich niechęć do "naziemnego personelu Pana Boga" jakim są kapłani - podobna jest do złoszczenia się na rodziców - którzy nas mądrze i słusznie napominają. Myślą - że grzech odpuszczony - to darowany. Nic błędniejszego. I dobre uczynki i złe zostaną wszystkim zważone i wtedy dopiero okaże się kto zasługuje na wybaczenie. Spowiedź jest 1 aktem do poprawy. Przyznaniem się do winy. Jeśli nie rozumiemy tego- spowiedź nie ma sensu i jest stratą czasu i kapłana i tego nieszczęśnika z drugiej strony. Żaden "porządny" złodziej nigdy nie przyzna się ,że ukradł. Jeśli zrobi to - nie jest już złodziejem. Alkoholik , który przyzna się, że jest alkoholikiem - jest na dobrej drodze do porzucenia nałogu. I o to chodzi w spowiedzi.

Wtorek, 15 kwietnia 2014 r. godz. 21:35
aaaaaaa
To co na tym forum piszą rzymscy katolicy skłania mnie do przyjęcia innego "odłamu" też chrześcijaństwa np. prawosławia, greko katolików ,i innych.Oni nie mają tyle nienawiści co wierni rzymscy katolicy z księdzami na czele. Katolicy to ciekawy naród agresywny ,i zdolny do odwetu.

Wtorek, 15 kwietnia 2014 r. godz. 21:17
a nie chcę więcej pisać na ten temat
Ksiądz odpuszcza grzechy ?. Bozia powiedział ."komu grzechy odpuścicie będą im odpuszczone itd." I co chłop taki jak ja będzie mi odpuszczał np. złodziejstwo,napad, wyłudzenie? Jeśli poszkodowany nie odpuści winy bandycie to ksiądz może tylko wziąć pieniądze za taką usługę.

Wtorek, 15 kwietnia 2014 r. godz. 12:10
ksiądz
oho - na innych portalach kłamią. Tu piszą prawdę. Jak nie wiesz komu wierzyć wejdź na stronę jakiejś parafii i poczytaj ogłoszenia.

Wtorek, 15 kwietnia 2014 r. godz. 11:55
oho
to z piątku na sobotę czy z czwartku na piątek ma być ta spowiedź... na innym portalu jest że z czwartku na piątek...

Wtorek, 15 kwietnia 2014 r. godz. 06:57
janek
@bogdan-leśnik podaj priv to cosik ci wyłożę. I nie kalaj tej profesji wpisując "leśnik". Wstyd mi za ciebie jak cholera. Ty z naturą prawdopodobnie obcujesz i nic z tego nie wyniosłeś ? ? ?. To już nie wyniesiesz ! ! ! .

Wtorek, 15 kwietnia 2014 r. godz. 01:47
Roberta
To wyjdę z szafy!

Wtorek, 15 kwietnia 2014 r. godz. 00:10
beba
Zaraz padnę ze śmiechu.

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014 r. godz. 22:38
NIE_dla_penetratorów
co nie zmienia faktu, że to obleśny facet w sukience i do tego idol wielu z tego forum.... jak widać, słychać i czuć, a przede wszystkim czuć, bo jak ktoś lubi penetrować odbyt, to musi śmierdzieć!!!

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014 r. godz. 20:18
niemoher
Oj, moher, moher, szkoda mi ciebie, jakis glupi! Myslisz ze latwo facetowi sukienke zalozyc? To nie jest proste, w tym tez jest palec bozy...Ile taki czlowiek musial przezyc zanim jest w zgodzie ze soba....Anna Grodzka to byl Krzysztof Bęgowski a nie jakis Grodzki....Mało wiesz.....

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014 r. godz. 19:06
aaa
do wesołego jajka: nawet gdybym był ateistą, to co mi szkodzi pójść poświęcić jajka?? ładna tradycja, a z tego co wiem to nie grozi mi, że wasz Bóg razi mnie piorunem?? ani NKWD też mnie nie rozstrzela... (choć bardzo wiele osób, właśnie tego ostatniego by mi życzyło...)

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014 r. godz. 17:33
Wesołego jajka!
Spojrzałam w komentarze żeby zobaczyć jak tam się spinają. Nie zawiodłam się.... Moi kochani, jak podejrzewam... do zobaczenia przy święceniu jajka... Ahh Ci ateiści...

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014 r. godz. 12:00
Mozets
Cytuję : Bogdan-leśnik Taki teatr to odbywa się tylko w Ciemnogrodzie-Polsce. ************************* Dzięki takim jak leśnik - poziom intelektualny Stalowej Woli wydatnie wzrośnie. A być może zniknie zupełnie ciemnota i zacofanie ( dzięki leśnikowi) . Szkoda, że tak światłych , inteligentnych Jasnogrodzian jest tak mało. Promieniujących swą boską inteligencją. Nikt nie każe im chodzić do spowiedzi - a proszę - poświęcają swój cenny czas dla ratowania ludzkości w tak małym mieście. Powinni zmienić teatr działań na Nowy Jork, Paryż, Londyn. Tutaj się marnują... Świat teatrem - gra wszystko aktorowie wszędzie kto nie gra - może patrzeć ale płacić - BĘDZIE... /W.Shakespeare/

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014 r. godz. 11:37
sd
anu-brednie opowiadasz, choroba jest chorobą i może dopaść wszystkich niezależnie od tego czy są bogobojni czy nie. Gdyby było inaczej, wierzący wszystkich religii na tym świecie byli by wybitnie zdrowi. Syfilis był przyczyną jego choroby.

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014 r. godz. 10:35
borys ivanowitz
Spowiadam się w tym kościele od X lat. Bardzo fajnie że księża uruchomili ten projekt nocnej spowiedzi, bo w końcu każdy będzie miał na to czas i jestem przekonany, że frekwencja będzie OGROMNA.

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014 r. godz. 10:15
...
@Bogdan-leśnik, nawet nie pamiętasz jaki tu był cyrk od czasów wojny, nieśmieszny a straszny

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014 r. godz. 10:14
K2
Pójdę.

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014 r. godz. 10:07
dana
Kiedyś przed laty zapytałam księdza czy wraz z odpuszczeniem grzechów i zadaniem pokuty moje grzechy "znikają" z pamięci duchownego. Odpowiedź była szczera i pouczająca, odpuszczam grzechy ale i zapamiętuję! Nie trzeba nic dodawać.

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014 r. godz. 09:25
icek
Ile tych konfesjonałów tam jest? W każdym będzie ksiądz siedział czy jeden konfesjonał i kolejka przez cały kościół?

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014 r. godz. 09:17
Katolik
Świetny pomysł dużo osób z zagranicy przyjeżdża na święta,nie zawsze jest czas się wyspowiadać, a przed świętami zawsze kolejki do konfesjonału.W handlu też pracują do końca.

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014 r. godz. 08:15
Moher
O ho, ho ależ tu się palikociarni namnożyło. Przecież Imam i świątobliwy Rebe też w sukienkach chodzą. Ksiądz to się przynajmniej nie wypiera - w sukience chodzę ale jestem chłop i już. A taki Grodzki od Palikota to głupa udaje. Sukienkę ubrał, ptoka ma pod sukienką, ale mówi że on Anna i po rękach go Palikot i Biedroń i Kalisz i Miller całują jak babcie proboszcza. W Stalowej też się podobno taki jeden w sukienki ubiera, zazdrości proboszczowi. Sodoma i Gomora.

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014 r. godz. 02:38
Bogdan-leśnik
Taki teatr to odbywa się tylko w Ciemnogrodzie-Polsce.

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014 r. godz. 01:30
haha
Wszyscy przyjdą na spotkanie z Panem, czy chcą czy nie chcą :-) No może dla Tego jednego co ma tyle energii i wszędzie popisuje się swoja niechęcią będzie zorganizowane naprawdę bardzo gorące przyjecie powitalne, takie bez końca i z ogniami..

Niedziela, 13 kwietnia 2014 r. godz. 23:25
anu
Gdyby Nietsche się spowiadał to nie skończyłby w domu dla obłąkanych z głupoty....

Niedziela, 13 kwietnia 2014 r. godz. 22:48
aaa
do klawego: a CO BIDULKU ZROBISZ JAK CI KIEDY ŻONA ODWINIE???

Niedziela, 13 kwietnia 2014 r. godz. 22:23
ZeZ
Sama już postawa klęcząca wiernego przed księdzem w konfesjonale napawa zastanowieniem. Duchowny jest również takim samym grzesznikiem jak świecki i to nieważne, że występuje in persona Christi, a jednak uklęknąć wypada, choć to może wywołać uczucie upokorzenia. Nie dość, że na kolanach, to należy komuś obcemu nad wyraz wylewnie opowiadać o nawet najbardziej prywatnych chwilach życia. "Pół biedy", gdy ksiądz tylko wysłucha…powie kilka niegroźnie brzmiących słów moralizujących…rozgrzeszy…i tyle. Gorzej się dzieje, jeżeli w konfesjonale będzie siedział "rasowy" spowiednik, specjalizujący się w ganieniu swoich wiernych za grzechy. Wtedy stosuje on rodzaj socjotechniki w formie rozkazowego moralizatorstwa z podniesionym tonem głosu. Efekt jest taki, że za swą szczerość wobec księdza nieraz nagrodą jest daleko posunięta nagana. Księża w konfesjonale, również podczas głoszenia homilii, wczuwają się w rolę oświeconych mężów, których pouczenia i wywody mają charakter prawdy absolutnej. Należy postępować wedle wskazań duszpasterskich, a jeśli pojawi się głos kwestionujący retorykę duchownych…natychmiast jest on piętnowany. W konfesjonale nie wypada wszelako wchodzić z księdzem w dyskusje, bo przecież on wie lepiej.

Niedziela, 13 kwietnia 2014 r. godz. 22:11
Dec
Czyżby to jakaś watykańska inwazja?? :)) Polecam wam wczorajszy film,który wyemitowałeTVN24 o waszych autorytetach moralnych.

Niedziela, 13 kwietnia 2014 r. godz. 21:32
Nietsche
Moim zdaniem, to nie krucjaty, inkwizycje, fałszerstwa i wyłudzenia są największymi zbrodniami KK. Największą zbrodnią jest obowiązek spowiedzi ze względu na jego masowość i trwałość. Nakaz spowiadania się z najintymniejszych,najbardziej skrytych marzeń i fantazji, jest poniżaniem godności ludzkiej i nie mieści się w ramach żadnej moralności.To jest upodlenie człowieka.Mimo tego, temat ten zajmuje wiele miejsca w krytyce Kościoła.

Niedziela, 13 kwietnia 2014 r. godz. 21:17
alberta
Nie pójdę na rozmowę z chłopem i do tego kawalerem aby opowiadać o swoich "grzechach" nie wiedząc czy nie jest pedofilem ,który ma powołanie natchnione przez Ducha Świętego. To są chłopy w kieckach i spodniach i czekają na zabawę.

Niedziela, 13 kwietnia 2014 r. godz. 20:53
Maja
Współczuję żonie...

Niedziela, 13 kwietnia 2014 r. godz. 20:29
klawyŹdzich
Ja jak dam żonie w mordę, to później idę do spowiedzi i wychodzę z kościółka z czystym sercem. Alleluja !

Niedziela, 13 kwietnia 2014 r. godz. 20:25
AS
Tylko krew Jezusa ma moc oczyścić was z waszych grzechów. Czytajcie Pismo Święte a nie wierzcie we wszystko co głosi kościół katolicki.

Niedziela, 13 kwietnia 2014 r. godz. 20:04
aaa
do jan: jak cię nie interesuje, to nie znaczy, że każdy chce znać twoją zrypaną opinię o tym!!

Niedziela, 13 kwietnia 2014 r. godz. 20:01
alfred
A ten kawaler w spodniach i w sukience słuchając młodą panią trzyma rękę w okolicy rozporka i co?.

Niedziela, 13 kwietnia 2014 r. godz. 19:34
Jan
Jakim trzeba być zrypanym aby staremu kawalerowi w sukience klepać swoje grzechy!!!

Niedziela, 13 kwietnia 2014 r. godz. 18:18
alee
A wstęp jest darmowy???

Niedziela, 13 kwietnia 2014 r. godz. 17:21
Moher
To dla tych co oficjalnie pyszczą na kościół a nieoficjalnie wierzą i praktykują jak milicjanci i sekretarze w PRL. Tofila to biskup Frankowski będzie osobiście spowiadał. Podobno Senyszyn ma nawet przyjechać, ona już się modli, ale też ukradkiem.

Niedziela, 13 kwietnia 2014 r. godz. 16:55
gendrot
fajna sprawa dla tych co mają mało czasu a chcą mieć czyste serce

Niedziela, 13 kwietnia 2014 r. godz. 16:32
cdmoher
tak tak szczególnie typy w czarnych sukienkach co siedzą całe dnie i nic nie robią, wiedzą co mi potrzeba...cóż za akcja ! ! ! ha ha ha !

Niedziela, 13 kwietnia 2014 r. godz. 16:11
Gonzo
Niebywałe...

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2017 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.