Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Piątek, 24 listopada 2017 r. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
 Wiadomości lokalne
» Uchronieni przed wychłodzeniem
» Dlaczego ta lampa nie świeci?
» Rozrachunek HSW S.A.
» Prokuratura zawiesza śledztwo bo czeka na opinię
» Mostostal i Metalowiec na sprzedaż
» Dzień Pracownika Socjalnego
» Ogłoszono przetarg na nową halę na miejskim targowisku
» Maria Rehorowska otrzyma tytuł Zasłużony dla miasta Stalowa Wola
» Jubileuszowa moneta dla mieszkańców Stalowej Woli
» Rewolucja drogowa w Stalowej Woli
» Policjanci uchronili przed wychłodzeniem dwóch mężczyzn
» Policjanci odzyskali skradziony rower
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Wasze dyplomy poświadczają wiedzę, umiejętności, to że obcowaliście z ekspertami aby sami stać się nimi w przyszłości"
Dr hab. Marcin Tkaczyk, prof. KUL.
 Imprezy w mieście
» Wielki Finał Międzymiastowego Turnieju Wiedzy o COP
» Piotr Bałtroczyk - Mężczyzna z kijowym peselem
» Koncert Zakopower
» Wyspiański w Muzeum Regionalnym
» Walczyli o Polskę, w którą wierzyli - żołnierze "Tarzana"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»W straży otwarto zmodernizowane stanowisko kierowania
»Uwaga TVN w Stalowej Woli
»Nożownik w galerii handlowej VIVO!
»KUL: Inauguracja roku akademickiego 2017/2018
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 10:58     /Anna Tomczyk/
Radni będą interweniować w sprawie "szwendających się psów"

Błąkające się psy bez smyczy, kagańca i opiekunów oraz nieodpowiedzialni właściciele czworonogów to spory problem Stalowej Woli.
Błąkające się psy bez smyczy, kagańca i opiekunów oraz nieodpowiedzialni właściciele czworonogów to spory problem Stalowej Woli.
Fot. archiwum
Na najbliższej sesji rady miasta pojawi się punkt, w którym stalowowolscy radni będą próbowali rozwiązać problem wolno chodzących po ulicach, często agresywnych psów - poinformował przewodniczący rady Antoni Kłosowski.

Miejscy radni zajmą się tematem wałęsających się po ulicach Stalowej Woli psów, po tym jak 11 listopada na terenie Rozwadowa dotkliwie pogryziona została 6-letnia dziewczynka.

Radni będą chcieli podjąć na ten temat dyskusję z policją, aby nie bagatelizowała zgłoszeń z prośbą o interwencję w sprawie wolno chodzących psów, których w naszym mieście nie brakuje.

- "Chciałabym zapytać pana komendanta, dlaczego policja nie reagowała kiedy ludzie wielokrotnie zgłaszali problem chodzącej po ulicach watahy psów tego człowieka, który jest na nieszczęście jest również moim sąsiadem" - mówiła radna Maria Rehorowska. - "Za bezpieczeństwo mieszkańców miasta odpowiada policja. Dotyczy to również błąkających się psów, które jak się okazuje również mogą być niebezpieczne, a tych psów w całym mieście jest bardzo wiele" - podkreśliła.

Przewodniczący rady miejskiej Antoni Kłosowski, przyznał rację radnej i zapowiedział, że na najbliższej sesji pod koniec listopada zostanie poświęcony czas na dyskusję na ten temat.

- "Szkoda, że po raz kolejny powodem takiej dyskusji jest czyjaś tragedia, choć można było jej zapobiec" - podsumowała radna Rehorowska.

Przypomnijmy, właściciele psów ponoszą pełną odpowiedzialność za ich zachowanie. Bezwzględnym obowiązkiem opiekunów czworonogów jest wyprowadzanie ich na smyczy, w przypadku dużych i agresywnych psów obowiązkowy jest również kaganiec. Właściciel powinien także mieć swojego pupila pod stałą kontrolą. Psy nie powinny swobodnie biegać w miejscach, gdzie znajdują się inni ludzie, aby uniemożliwić im podbieganie do nich czy skakanie.

Według art. 77 Kodeksu Wykroczeń: "Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany". Mandat w wysokości od 20 do nawet 500 zł należy się także właścicielom psów, którzy po swoich pupilach nie sprzątają.

Zobacz więcej:
- 300 szwów na 6-latce. Prokuratorskie zarzuty dla karanego już 35-latka
- 6-latka pogryziona przez psy w stanie ciężkim. Kto uratował dziecko?

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 19 listopada 2013 r. godz. 16:50
funia22
propnuje radnych zamknac w klatce z wyzywienie jak psy a psy bezdomne zeby mialy tyle kasy co radni ,jak ktos je wezmie to kase za radnych wezmie i problem zniknie.

Wtorek, 19 listopada 2013 r. godz. 13:56
Marysia
ciekawe co psy by o nas pisaly o tych dewotkach jaki kolor beretu jej na leb wsadzic kaganiec w zaleznosci od dlugosci jezyka jak zaglada w cudze zycie zeby okien nie brudzila lancuch powinna miec taki zeby do lawki nie dostala

Wtorek, 19 listopada 2013 r. godz. 10:43
rozsadny
jak by bezdomny pies pogryzl by napastnika co ograbil ksiedza z koledy albo radnego po wyplacie zostal by bohaterem albo gwiazda jak Lessi wszystko ma swoje przeznaczenie wlascicie muchomorow maja swiadomosc jak saper pomyli sie raz ze grzybow tych bezpansko nie zostawia sie byle gdzie bo konsekwencje znaja dlatego wlasciciele psoe terz musza poniesc konsekwencje nie naraza sie nie tylko swoich ale i innych na niebiezpieczenstwo z powodu ego wlasnego czy hobby sa treserzy i koneserzy o tym trzeba ludzi uswiadamiac a nie obwiniac nature czy stworzenie nie masz pojecia nie biez sie za to co do ciebie nie nalezy i nie pakuj sie tam gdzie inni maja cos wiecej do zaoferowania

Wtorek, 19 listopada 2013 r. godz. 08:49
Iiiiiii
Radni, zacznijcie przestrzegać ustawy o ochronie zwierząt!!!!!!!! Najlepiej zwalić wszystko na policję, a samemu umyć ręce!! Bezdomne psy też mają chodzić na smyczy i z kagańcem?? A prawda, bezdomne psy należy zabijać. Pożyczcie przenośne krematoria od ukraińców! Mnóstwo wieśniaków ze Stalowej podejmie się zabijania bezdomnych psów. Ale będą mieć radochę.

Wtorek, 19 listopada 2013 r. godz. 07:29
stalowolaninka
każdy z komentatorów ma trochę racji. jednak ani kaganiec, ani uśpienie nie jest rozwiązaniem. moją sukę (malutką) prawie zagryzł amstaf na smyczy i w kagańcu. bo ze smyczy się wyrwał a kaganiec nie był metalowy. ale winna była moja suka, bo szła przy nodze bez smyczy i kagańca i nawet nie popatrzyła się na tego drugiego. problemem są właściciele i podejście do psa. a gdzie mają wychodzić na spacer psy i pobiegać skoro nie ma parku dla psów? skoro płacimy podatek za psa czyli również za sprzątanie po nim. tak jak z drogami. płacę podatki za drogi w benzynie ale sama dróg nie naprawiam. to głęboki temat i wiele jest tu do omówienia

Wtorek, 19 listopada 2013 r. godz. 05:18
ania
Mam tak samo, sąsiadka twierdzi, że nie założy psu kagańca, bo zwierzę się męczy, a to, że nie mogę wejść do mieszkania, bo na klatce pies bez kagańca, który warczy i wyrywa się właścicielowi, to mój problem. Ale to nie założony kaganiec, lecz właściciel męczy psa, przetrzymując ogromne zwierzę w bloku. Problemem nie są bezpańskie psy, lecz postępowanie bezmyślnych właścicieli psów więzionych w blokach.

Wtorek, 19 listopada 2013 r. godz. 00:48
Agit
Daj im cos do szamania, ale tak zebys nie stal nad nimi, nigdy cie nie pogryzie.

Wtorek, 19 listopada 2013 r. godz. 00:12
maria83
Witam.Ja mam sasiadke ,która ma bardzo dużego psa i pies jest bardzo agresywny,poniewaz nie raz przechodzac obok tego psa, warczal na mnie ,co z tego ze pies jest na smyczy jak nie ma kaganca .wielokrotnie zgłaszalam na policje ale bez skutku.Musiala stac sie tragedia ,by ktoś sie tym zajoł.

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 23:41
Agit
Czekamy na efekty.

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 22:27
Akwarium ...rybki to jest to
czas najwyższy z włascicielami kundlów coś zrobić.Policja za brak u psa kagańca i smyczy mandat wysoki.A jesli pies chodzi bez własciciela to złapać i do uśpienia.Nie ma tłumaczenia że..nie gryzie ..spokojny .A i za nieposprzątanie po "pupilu" mandat dla własciciela i praca społeczna np. sprzątanie psich odchodów. A jak nie to nauczyć kundli załatwiać sie w łazience albo do buta. PSIARZE otrząśnijcie sie , powinniscie miec rozum za siebie i psiaka czy kota.

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 20:22
złotousty-bis
nasi radni są rozbrajający, sami powinni rozbrajać miny

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 19:53
ninka
a czy ktoś będzie interweniował w sprawie szwendających się po szmateksach urzędniczek, kocham psy, uwielbiam jak mój piesek liże mi stopy i paluszki i grzeje mnie w nocy w nóżki

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 19:42
martar
Do Ed.Te psy, bo chyba wiem, o które chodzi nie są agresywne.Dwa mają obroże.Jeden z nich ponoć ma właściciela.Drugiego ( największego) porzucono.Jest bardzo przyjazny.W sforze jednak jest inaczej, one są głodne, zmarznięte, dziczeją.Ktoś im zgotował taki los.Wśród nich jest suczka, która rodzi niechciane szczenięta.Przecież wiadomo, że szczeniaki umierają.Problem zgłaszany był już dawno do UM, do TOZ-u w Rzeszowie i organizacji prozwierzęcych.Nikt nie pomógł.Najlepiej udawać, że problemu nie ma, prawda? Sam się rozwiąże. A usypianie jest niezgodne z ustawą, na szczęście.To nie Ukraina i Białoruś, bycie w UE do czegoś nas zobowiązuje. Bardzo jestem natomiast ZA prowdzeniem psów na smyczy i sprzątaniem po swoich pupilach.Kaganiec już wtedy niekoniecznie, a ten szmaciany, zaciskowy jest dla psa torturą.On powinien być używany tylko u weterynarza podczas zabiegów, dla bezpieczeństwa. I podkreśłam, ZAWSZE winien jest człowiek, nie zwierzę.

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 19:27
tata
A czy ktoś będzie interweniował w sprawie/szwendających/ wałęsających się radnych?!Radni popatrzcie się gdzie mieszkacie ,a psy będą najmniejszym problemem.Nie wszystkich ten wpis dotyczy.

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 19:17
observer
Udałem się dzisiaj na spacer i chociaż przez cały czas patrzyłem pod nogi żeby nie wdepnąć w psie G..O to i tak w nie wdepnąłem... But mimo czyszczenia cały czas wali, apeluję do smrodziarzy aby nie wyprowadzali swych kundli na spacery tylko niech kundle srają im do butów, zobaczą jak to fajnie jest z psim gównem w bucie.

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 18:46
BEZRADNA I ZNERWICOWANA
JA TEZ JUZ ZGLASZALAM POLICJIZE SASIADKI BARDZO DUZY PIES CIAGLE LATA BEZ SMYCZY I KAGANCA WYPUSZCZ GO ZEBY SIE ZALATWIL NIEKIEDY BYWA AGRESYWNY ALE NIKOGO TO NIE INTERESUJE I ONI DOPIERO COS ZROBIA JAK MI ODGRYZIE NOGE?

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 17:58
Agnieszka.
Uważam,że ten problem powinien zostać poruszony już dawno, a nie dopiero teraz. Myślę też,że dobrze by było gdyby gdzieś w pobliżu powstało schronisko dla zwierząt, o ile się nie mylę kiedyś był już taki pomysł, jednak chyba nie wypalił.

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 17:48
jan
.... a za stwierdzenie ,,on nie gryzie" powinno być 1000 zł mandatu.

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 17:11
Pieszy
Mamy tez problemy z agresywnymi rowerami...

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 17:08
Flet
@Mozets, pies nie wyczuwa kto dobry. Psy są agresywny lub nie, niezależnie od ludzi po drugiej stronie ulicy. Jeden się podporządkuje, inny będzie warczał. Alfa samiec atakuje, ciota samiec podwija ogon i szczeka-skomli. Tresura zmienia zachowania psów.

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 15:43
Mozets
Cytuję:~seter do Maria83 Pies wyczuwa który człowiek jest dobry i lubi zwierzęta. Widocznie pani nie lubi psów i jest wrogo do niego nastawiona , dlatego ten pies sąsiadki na panią warczy. ****************************** Sąsiedzi Pani Marii twierdzą - ze kocha ona psy jak mało kto. A ten pies , o którym ona pisze - właśnie warczy z miłości do niej. Podkreślam - z miłości.

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 15:38
miecz
rechorowska chce wprowadzic nowy zawod ,policjant-hycel

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 14:41
Jeniffer
dedek -tacy u nas "katolicy";do kościoła chodzą bo co powiedzą inni, a o bezbronnych braciach mniejszych zapominają.Do kościoła chodzi jeden z drugim, a po kościółku kotki utopić....brak słów

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 14:21
12345
Chyba (Bez)Radni :)

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 14:03
człowiek
za zwierzęta odpowiada czlowiek od kad podparzadkował swiat pod swoje potrzeby

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 13:35
Azorek
W przypadku tej pani z Rozwadowa to powinno obok jej obejscia więcej psów biegać. Może jak się będzie bała to nie wyjdzie z domu i oszczędzi nam słuchania jej głupot na sesjach?

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 13:33
Betty
Wieśniaki przywożą do miasta psiny i wyrzucaja sam mi jeden gościu opowiadał jak to sie robi ! wieś nie ma serca! co ma psina zrobić sam w obcym miejscu!!!!!!!!!!ludzi to mina nie zwierząt!

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 13:25
ania
Ja proponuję pamiętać o jednym. Nie ważne co zrobi zwierzę i jak się zachowuje - winny jest TYLKO CZŁOWIEK. Nie miejcie pretensji do psów tylko do ich WŁAŚCICIELI. Psy to nie dzikie zwierzęta, one nie żyją na dziko "tak o". Każdy pies - nawet bezdomny, kiedyś miał głupiego, nieodpowiedzialnego właściciela. I to on odpowiada, on jest winny zachowaniu PSA.

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 13:23
dedek
Czytając komentarze widać jak ludzie strasznie boją się psów- przez to są jeszcze bardziej agresywni od nich. Byli by gotowi strzelać i ranić dla przyjemności każdego psa. Ale w konfrontacji człowiek pies wykręcają się policją. Tacy są mocni- ci słabeusze. A psa też stworzył Pan Bóg, a św. Franciszek nakazał ich szanować- drodzy katolicy którzy tak dostojnie siedzicie w kościołach pomyślcie o tym.

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 13:15
~seter
do Maria83 Pies wyczuwa który człowiek jest dobry i lubi zwierzęta. Widocznie pani nie lubi psów i jest wrogo do niego nastawiona , dlatego ten pies sąsiadki na panią warczy.

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 12:43
Widz
Wieśniaki z okolicy Stalowej przywożą niechciane psy do miasta i je porzucają.Stąd problem.Wyrzucają w okolicach Tesco i Kauflandu.

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 12:41
Jaśkówsyn
Ed - co to znaczy "są bezradni"? Każda napotkana osoba, która idzie z psem bez smyczy powinna zostać ukarana mandatem, a bezpańskie psy powinny zostać wyłapane i umieszczone w schronisku. Jeśli nie ma hycla to z pewnością można gdzieś wynająć taką firmę/usługę. Jak właściciele zaczną płacić za te swoje "co to nigdy nie gryzą" to się nauczą porządku.

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 12:34
Mozets
Istotnie w okolicach Nowej Kuźni i byłego poligonu HSW ( Z-5 M31 – P1) od końca lata można zauważyć wałęsającą się po drogach , lesie i przesiekach grupę dużych kundli. Są brudne i zdziczałe. Ich agresywność podlega nastrojom chwili. Są nieprzewidywalne. Prawdopodobnie opanowały sztukę życia w lesie poprzez atakowanie zwierzyny leśnej. Pies który posmakuje krwi i świeżego mięsa – jest bardzo niebezpieczny. Możliwe, że schronienie znajdują w byłej pracowni do badań armat S-100 i transporterów opancerzonych MTLB. Pracownia jest w ruinie – jest tam ogromna ilość otwartych pomieszczeń – łącznie z podziemiami. Wszystkie drzwi są powyrywane – co umożliwia swobodne wejście. To samo dotyczy 3 kulochwytów do badań armat. Prawie nikt nie sprząta odchodów po swoich psach. A nieliczni co to robią – wrzucają je do koszy na śmiecie. Co stwarza zagrożenie sanitarne. Stalowa przypomina typową wioskę – jeśli chodzi o zachowanie właścicieli psów. Była kiedyś Straż Miejska – ale oni mieli ambicje bycia policją a nie strażnikami od zaprowadzania zwykłych porządków na ulicach, chodnikach i trawnikach. Utworzenie instytucji hycla – jest od dziesiątków lat w Stalowej nie do przeskoczenia.

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 12:31
Lika
Właścicieli psów chodzących bez kagańca i smyczy karać bezwzględnie m.in karą robót społecznych na rzecz miasta.

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 11:39
antyburakteam
Wałęsające się psy oraz te biegające bez smyczy i kagańca należy wyłapywać i natychmiast likwidować. Może po parunastu takich przypadkach reszta zasrańców się opamięta i przestanie puszczać luzem swoje kundle, bo przecież "on nie gryzie".

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 11:33
maria83
Witam.Ja mam sasiadke ,która ma bardzo dużego psa i pies jest bardzo agresywny,poniewaz nie raz przechodzac obok tego psa, warczal na mnie ,co z tego ze pies jest na smyczy jak nie ma kaganca .wielokrotnie zgłaszalam na policje ale bez skutku.Musiala stac sie tragedia ,by ktoś sie tym zajoł.

Poniedziałek, 18 listopada 2013 r. godz. 11:29
Ed
Wczoraj wataha psów zaatakowała mnie przy rondzie koło Nowej Kuźni. Widuję je tam od jakiegoś czasu. Zagrażają biegającym i jeżdżącym tam na rowerze ludziom. Dzwoniłęm na policję, ale są bezradni. Ja sobie poradziłem. Ktoś inny może sobie nie poradzić.

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2017 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.