Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 8 maja 2024 r. Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława
 Wiadomości lokalne
» Prezydent Nadbereżny bryluje w mediach społecznościowych. Znalazł się w pierwszej dziesiątce
» Cyrk Korona zaprasza! Nowe show jak z bajki!
» Komunikat MZK
» Radni i prezydent ślubowali pracować dla dobra i na rzecz miasta
» Agata Krzek przewodniczącą Rady Miasta
» Szpital z Radą Kobiet zapraszają na badania z okazji Dnia Matki
» Co się dzieje w sprawie remontu ulicy Komisji Edukacji Narodowej?
» Pijany i z podrobionym prawem jazdy przekroczył prędkość
» Stalowa Wola licznie reprezentowana w Sejmiku Województwa Podkarpackiego
» Miasto przygotowuje się do budowy parkingów przy bloku na Poniatowskiego 80
» Renata Knap wiceprzewodniczącą w Sejmiku Województwa Podkarpackiego
» Bez zaskoczenia? Zarzeczny starostą, Sobieraj wicestarostą
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Kraina Śpiochów - spektakl
» Jubileuszowa Gala Gałązki Sosny
» Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Muzeum COP
» Skrzypek na dachu
» MBP: opowiedzą, jak zdobyli Kilimandżaro
» Monodram: Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki
» Kabaret Nowaki w nowym programie
» Krwią Bohaterskiej Młodzi Zroszony
» Maria Kozłowa 1910-1999
» MBP: Teresa Monika Rudzka
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Rada Miasta 2024-2029
»Rada Miasta 2024-2029
»Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli
»Piknik w Parku Jordanowskim
»Otwarcie Parku Jordanowskiego
»SPS ze wsparciem Elżbiety Łukacijewskiej
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelnika

Czwartek, 21 lutego 2013 r. godz. 12:01     /SAI/
Unijny próg niezgody. Miasto zapłaci odszkodowanie mieszkańcowi?

Próg zwalniający, a właściwie wyniesione przejście dla pieszych na ul. Brandwickiej w Stalowej Woli, stało się przysłowiową kością niezgody między panem Stanisławem a miastem.
Próg zwalniający, a właściwie wyniesione przejście dla pieszych na ul. Brandwickiej w Stalowej Woli, stało się przysłowiową "kością niezgody" między panem Stanisławem a miastem.
Fot. Jacek Rodecki
Pan Stanisław, który od lat mieszka w jednym z domów przy ul. Brandwickiej w Stalowej Woli uważa, że od zakończonego w 2011 roku remontu drogi, jego spokój w domowym zaciszu jest stale zakłócany przez pojazdy pokonujące z dużą prędkością próg zwalniający obok jego posesji. Ponadto drgania, jakie wywołują samochody w tym miejscu rujnują murowaną część budynku. Poszkodowany chce, aby miasto zlikwidowało próg albo zrekompensowało mu straty.

Sprawa pana Stanisława ciągnie się już od półtora roku. - "To dla mnie utrapienie. Mieszkanie, które powinno być oazą wypoczynku po pracy, przestało tą funkcję pełnić przez zastosowanie na wyremontowanej drodze wyniesionego przejścia dla pieszych obok mojego domu" - żali się pan Stanisław.

Wyniesione przejście dla pieszych w świetle przepisów jest progiem zwalniającym. Umieszczono przed nim znak informujący o ograniczeniu prędkości do 20 km/h, ale jak zauważa pan Stanisław, niewielu kierowców stosuje się do niego. To z kolei jest bezpośrednią przyczyną dochodzących do domu poszkodowanego przez całą dobę hałasów oraz drgań, które powodują pękanie murów budynku.

- "Wojewódzki Urząd Ochrony Środowiska stwierdził, że przekroczona tu jest norma hałasu o 9 decybeli. Poza tym zastosowanie tego podniesienia właśnie w tym miejscu jest naruszeniem przynajmniej czterech przepisów ustawy" - podkreśla pan Stanisław i dodaje, że nikomu ono nie służy. - "Tamtędy nikt nie chodzi. Może zające" - stwierdza.

Mieszkaniec Stalowej Woli zwracał się z prośbą o pomoc do wielu instytucji, w tym urzędu miasta, Wojewody Podkarpackiego, Komisji Europejskiej, Najwyższej Izby Kontroli i Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Póki co jednak jego problem pozostaje nierozwiązany i jeśli tak dalej będzie, pan Stanisław zamierza pójść z tym do sądu, ponieważ uważa, że naruszone zostały jego konstytucyjne prawa.

ZWIĄZANE RĘCE DO 2015 ROKU

Naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w stalowowolskim urzędzie miasta Sylwester Piechota, podkreśla, że sprawa jest skomplikowana, ponieważ ul. Brandwicka została zmodernizowana przy wsparciu środków unijnych.

- "Nie możemy teraz usunąć tego przejścia lub przenieść go w inne miejsce. Skutkiem tego mogłaby być konieczność zwrotu otrzymanego dofinansowania do Urzędu Marszałkowskiego wraz z odsetkami naliczanymi od dnia przekazania pieniędzy do urzędu miasta" - wyjaśnia naczelnik. - "To za duże ryzyko, a trwałość projektu wygaśnie dopiero w 2015 roku" - dodaje.

Aktualnie pan Stanisław czeka na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które otrzymało od poszkodowanego odwołanie od decyzji prezydenta miasta, który na początku lutego umorzył postępowanie w jego sprawie. Miasto natomiast zwróciło się do stalowowolskiej komendy policji z wnioskiem o częstsze kontrole prędkości na ul. Brandwickiej. Naczelnik wydziału ruchu drogowego Krzysztof Gawlas, zapowiedział wzmożone kontrole miernikiem laserowym, ale jego zdaniem niewiele to zmieni.

- "Rozwiązaniem tej sytuacji byłoby ograniczenie ruchu pojazdów ciężarowych do 3,5 lub nawet 2,5 tony, może z wyjątkiem autobusów miejskich. Można też zmienić kąty najazdu na wyniesienie, które wyeliminowałoby w znacznym stopniu normy drgań i hałasu" - uważa Gawlas.

SZUKAJĄ TYMCZASOWEGO ROZWIĄZANIA

Jak poinformował Piechota, prezydent nie wyraził zgody na zamknięcie drogi dla tirów ze względu na istniejący przy ul. Topolowej skład budowlany i protesty przedsiębiorców z tej okolicy. Radny Rafał Weber proponuje, aby zakaz ruchu dla tirów dotyczył odcinka od ul. Sandomierskiej do Topolowej. To z kolei zdaniem naczelnika, może wiązać się z ryzykiem, że kierowcy będą jeździć przez Charzewice, aby dostać się na Lipową.

Natomiast wiceprzewodniczący rady Dariusz Przytuła uważa, że miasto powinno zainwestować w diody na podwyższeniu, które byłyby widoczne z daleka. W urzędzie miasta był też pomysł ustawienia w okolicy przejścia radaru informującego kierowców o przekroczeniu prędkości. Prezydent nie zgodził się jednak na jego instalację ze względu na koszty sięgające ok. 20 tys. zł.

Modernizacja ul. Brandwickiej kosztowała ponad trzy miliony złotych, z czego ponad 1,6 mln dofinansowała Unia Europejska w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Po obu stronach drogi powstały ciągi pieszo-rowerowe. Przebudowano także oświetlenie i kanalizację teletechniczną. Miasto wykonało również odwodnienie, dzięki któremu będzie możliwa modernizacja kolejnych rozwadowskich ulic. 

Zobacz więcej:
- Koniec remontu. Brandwicka już otwarta dla ruchu
- Brandwicka odebrana, ale wciąż czeka na otwarcie
- Kierowcy pojadą Brandwicką we wrześniu; miasto planuje kolejne remonty

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 20 marca 2013 r. godz. 14:38
~gabryś
ten pan jest nader pretensjonalny z tego co się orientuję jemu kropki na biedronce też przeszkadzają, widocznie jak by nikt nie zauważył prócz zajęcy ja z rodziną też tam przechodzę bo główne skrzyżowanie dla dzieci niezbyt jest przyjezdna , no cóż takie uroki mieszkania przy granicy z drogą , a może i ze wszystkich innych wiosek progi przeszkadzają krowom w oddawaniu mleka i kurom w noszeniu jaj no nie róbmy sobie z tego kolejnego politycznego cyrku
+0-0
Niedziela, 17 marca 2013 r. godz. 22:17
~wladek
Prezydent dba o Rozwadów na przekór jego mieszkańców!Mają nowoczesne przejście z progiem zwalniającym.Teraz chce obwodnicę Rozwadowa budować,ale na przeszkodzie stoi jakaś chałupa i kapliczka!Zawsze mu ten kler coś na drodze postawi!
+0-0
Poniedziałek, 11 marca 2013 r. godz. 09:54
~Ar
do szwer za wysoko go cenisz to tylko sługus prezia działający pod jego dyktando on sam niema nic do gadania.
+0-0
Niedziela, 24 lutego 2013 r. godz. 12:17
~rex
Oj ! coś ta władza złośliwa i pewnie nielubi Rozwadowa ,a to jednemu pod domem próg zrobi drugiemu pod oknami przystanek autobusowy postawi innym chce działki poobcinać pod drogę, boczne uliczki nie remontowane od czasów Franciszka Józefa.Budynek Sokoła stacja kolejowa budynki w parku pewnie też się niedługo rozsypią itd. oj nie lubią,nie lubią Rozwadowa ale my to odwzajemnimy przy wyborach.
+0-0
Sobota, 23 lutego 2013 r. godz. 18:46
~Stone
Tak musieli dać ten próg, aby otrzymać dofinansowanie, ale mieli 300m na jego umiejscowienie a zrobili go idealnie pod oknem jakiego domu. Mogli go zrobić pare metrów wcześniej skoro już musiał być i tak tam stoją 3 nieużytki.
+0-0
Sobota, 23 lutego 2013 r. godz. 17:38
~KAWA
tuaregg, dziurę to ty masz w mózgu i to większą niż ozonowa! A co do festynów to odbywają się tylko w takich dziurach z jakiej pewnie pochodzisz.
+0-0
Sobota, 23 lutego 2013 r. godz. 16:16
~Czesio
Historia progu jest taka że pomógł zdobyc punkty w wyścigu po środki unijne. W projekcie był to próg z tworzyw sztucznych któy mógł być łatwo zdemontowany, wykonano próg z kostki niby trwalszy ale tez trudniej go usunąć
+0-0
Sobota, 23 lutego 2013 r. godz. 09:17
~napomucyn
kola i dlatego teraz miasto będzie bulić musi być zachowany interes każdej ze stron konfliktu gdyż niemożna sobie wytrzeć tyłka mieszkańcem
+0-0
Sobota, 23 lutego 2013 r. godz. 06:32
~kola
Proponuję czytać ze zrozumieniem. Jężeli jednym z warunków uzyskania dotacji unijnej na przebudowę tego odcinka ul. Brandwickiej było zaprojektowanie i wykonanie urządzenia zwiększającego bezpieczeństwo pieszych ( wyniesionego przejścia dla pieszych ), to jakie wyjście mieli urzędnicy z Urzędu Miasta i projektant? 1/ Zaprojektować i wykonać takie urządzenie aby miasto dostało 1,6 mln z Unii, narażając się na protesty sąsiadów, 2/ Nie zaprojektować tego ustrojstwa i nie dostać kasy z Unii. Tertio non datur. Pola na dyskusję z urzędnikami Urzędu Marszałkowskiego nie ma. Zasady uzyskiwania kasy unijnej są jasne. Albo przygotowujecie projekt zgodnie z zasadami, które zostały wcześniej opracowane i zatwierdzone przez Brukselę, Ministerstwo i Zarząd Województwa albo szukajcie na swoje pomysły kasy gdzie indziej. To tak jak z rozmową w banku. Albo spełniasz nasze warunki i dostajesz kredyt, albo idź do Providentu.
+0-0
Piątek, 22 lutego 2013 r. godz. 22:29
~tuaregg
kawa zeby taka dziure w zapryszczonej ruskiej dupie jaka sa pulawy nazywac cywilizacja to trzeba chyba miednica na festynie miedzy oczy dostac.buhahahahahaha
+0-0
Piątek, 22 lutego 2013 r. godz. 21:10
~szfer
Piechota niczego wcześniej nie przewidział, o myślenie też go nie posądzajcie. To ewidentna jego wina.
+0-0
Piątek, 22 lutego 2013 r. godz. 18:42
~green
tez mi urzednicy hehe smiac sie chce. w tym kraju faktycznie sa rowni i rowniejsi postawili prog wbrew przepisom ustawy ale co tam nikt za to nie odpowie bo przeciez hajs sie musi zgadzac
+0-0
Piątek, 22 lutego 2013 r. godz. 18:00
~Epikur
Próg i przejście w tym miejscu to jakaś komedia po prostu. Nikt tak nie przechodzi przez ulice odkąd pamiętam, ale na planie ładnie wyglądało to trzeba było je***ć. Zresztą zwalnianie w tym miejscu też jest bezcelowe zaraz skrzyżowanie więc i tak się zwalnia, a w drugą stronę przecież nawet się nie zdąży rozpędzić porządnie. No ale urzędasy do błędu przecież się nie przyznają i będą się facetowi do 2015 samochody tłukły pod domem.
+0-0
Piątek, 22 lutego 2013 r. godz. 16:59
~kotekx13
Piękna droga, mieszkańcy czelaki na nią długo. Znaków tylu się nie spodziewali sami mieszkańcy a kierowcy nie mają szans prowadząc samochód odczytać i zinterpretować wszystkich. Dlatego w gąszczu znaków ograniczenie do 20km/h i informacja o progu ginie w lesie znaków. Wspomnę jeszcze gdzie pan, który rysował tą śliczną drogę chciał zgubic chodnik przy skrzyzowaniu z ulicą Topolową, przecież oś jezdni mozna było przesuną i chodnik nie wchodzł by komuś w posesję. Ale na papierze ładnie wyglądało jak to zwykle bywa. Za to nikt nie odpowiada nigdy. Znam z autopsji.
+0-0
Piątek, 22 lutego 2013 r. godz. 14:09
~rozwadowianin
Ale upierdliwy gość
+0-0
Piątek, 22 lutego 2013 r. godz. 14:00
~Rafal
Ten próg to taki strup !! Zawsze jak przez taki jade to najpierw poprzedzam ostrym "piskliwym" chamowaniem a zeby kazdy wiedzial ze zwolnilem.
+0-0
Piątek, 22 lutego 2013 r. godz. 11:05
~olo
do KAWA też tak uważam tylko widzę że nieznasz sytuacji w Stalowej Woli przeczytaj tekst ze zrozumieniem a zobaczysz że lokalizacja w tym miejscu takiego przejścia łamie cztery punkty ustawy i jest tam potrzebne jak most gdzie niema rzeki nie licząc że zatruwa to życie mieszkańcowi poza tym jestem za takimi rozwiązaniami jeśli są wzgodzie z prawem i zdrowym rozsądkiem
+0-0
Piątek, 22 lutego 2013 r. godz. 10:38
~num
Takich przejść powinno być więcej dla bezpieczeńśtwa pieszych i zmniejszenia prędkości pojazdów na drodze. Ten pan skarzący powinien powiedzieć, kto go kieruje, które biuro senatorskie/poselskie lub europoselskie? w kierowaniu skarg do róznych instytucji ? również tych unijnych?
+0-0
Piątek, 22 lutego 2013 r. godz. 09:48
~KAWA
Każde przejście powinno tak wyglądać.Z pewnością byłoby bezpieczniej!
+0-0
Piątek, 22 lutego 2013 r. godz. 09:46
~KAWA
Ludzie, w Puławach na głównej drodze każde przejście jest zrobione w ten sposób i nikomu to nie przeszkadza. Ale tam dotarła cywilizacja, a tu jeszcze trochę brakuje!
+0-0
Piątek, 22 lutego 2013 r. godz. 08:39
~mamuska
te znaki po prawej jak jakis las tam wyrosły ale takie siupy to tyko w naszym kraju
+0-0
Piątek, 22 lutego 2013 r. godz. 06:21
~jan
.... jak już pan Stanisław wydrze pieniądze za garb na drodze, zacznie go boleć głowa od ,,promieniowania" z masztu telefonii komórkowej w Charzewicach.
+0-0
Czwartek, 21 lutego 2013 r. godz. 21:23
~thanki
Jagody, komiksy, transformers i do tego próg na drodze. No i mówienie że tu jest wiocha. Nie zgadzamy się na takie fajności. Referendum może to zmienić. Wyborcy, do urn. Myślenie wskazane.
+0-0
Czwartek, 21 lutego 2013 r. godz. 19:22
~tomalla
O co wam chodzi, mieszkamy w stolicy Polski oczywiście jagodowej. Rządzi nami Dziad Borowy syn Puszczy i Dąbrowy więc takie rzeczy tu są na porządku dziennym
+0-0
Czwartek, 21 lutego 2013 r. godz. 17:10
~miecz
ten prog to jest pikus w stosunku do skrzyzowania brandwickiej z podskarpowa czy ktorys kierowca przeliczyl ile slupow i slupkow jest na tej krzyzowce zeby nie sklamac to okolo 40 tak czterdiesci ,w przypadku ucieczki przed zderzeniem zawsze zahaczysz o ktorys z z nich i to jest zaslugatych debilnych drogowcow
+0-0
Czwartek, 21 lutego 2013 r. godz. 16:10
~aregersi
A kto na tego obecnego prezydenta głosował? Zastanawiajcie się przed głosowaniem, a nie po. Przyjdą nowe wybory to na niego nie głosujcie.
+0-0
Czwartek, 21 lutego 2013 r. godz. 16:01
~mela
A najbardziej zaje**ste jest to, że tym przejściem nikt nie chodzi, bo skrzyżowanie z główną ulicą jest sporo wcześniej, więc pieszy przechodzi tam na drugą stronę. Natomiast przystanek jest dużo dalej:-) No ale przecież przejście nie jest dla pieszych, tylko dla inżynierów z dupy wyjętych, którym przejście w tym miejscu ładnie się komponowało w projekcie. Naprawdę, nie ma znaczenia czy jest potrzebne użytkownikom ruchu, he he
+0-0
Czwartek, 21 lutego 2013 r. godz. 15:54
~miglanc
Podsumujmy informacje. "Tęgie głowy" z urzędu(którym płacimy pensje) zmarnowały nasze pieniądze z podatków i fundusze unijne na wyprodukowanie niezgodnego z prawem progu. A teraz ich strategią jest uciszanie obywateli, bo do 2015 roku musimy ten bubel hodować. Będziemy więc na kierowców zastawiać zasieki, straszyć policją z laserówkami i obkładać próg diodami, zamiast to gówno naprawić. Rządzenie iście po polsku! Drodzy Panowie z urzędów: zamiast oczekiwać, że za waszą głupotę będzie cierpiał ktoś inny, to zróbcie spotkanie ze stronami sporu i poszukajcie rozwiązania dobrego dla wszystkich... Ale to wymaga wyjścia z zaścianka umysłowego
+0-0
Czwartek, 21 lutego 2013 r. godz. 15:50
~Kierowca
Z tym progiem niezle jaja sa, ostatnio jadac sobie ta droga podwoziem lekko zawadzilem bo nie zauwazylm w nocy tego progu
+0-0
Czwartek, 21 lutego 2013 r. godz. 15:34
~Kibol
Ten próg jest zaduży i słabo oznakowany. Pierwszy raz sam się na niego nadziałem - powinni go usunąć!
+0-0
Czwartek, 21 lutego 2013 r. godz. 14:39
~Piotr
Ludzie narzekają i będa narzekać tylko to jest chore i bardzo prostackie to narzekanie najpierw się głosowało lub nie głosowało(Wybory na radnych) a Teraz ma się pretensje nie wiem do kogo! Pomyśl człowieku za nim wybierzesz kto jest rzeczywiście dobry dla Ciebie! Życze tym mieszkańcom którzy tak narzekają aby mieli więcej oleju w głowie!
+0-0
Czwartek, 21 lutego 2013 r. godz. 14:24
~less
Na króciutkim odcinku ulicy znaków drogowych ci dostatek wielki, znaki obrodziły nadspodziewanie pięknie.
+0-0
Czwartek, 21 lutego 2013 r. godz. 14:22
~Stnisław II
Jak czegoś nie ma narzekamy, jak jest - tez narzekamy. Ja uważam że próg ten jest potrzebny i jeśli zostanie zlikwidowany będe pisał pisma aby zbudować go na nowo. Też mam na imię Stanisław
+0-0
Czwartek, 21 lutego 2013 r. godz. 14:05
~roxyy
W Anglii takim progiem jest każde przejście dla pieszych, i nikt nie narzeka. Człowiek czuje się bezpieczniej kiedy wie że nikt nie przywali w niego 120km/h. Jeżdżę tamtędy i nie zauważyłam żeby ktoś pełną parą przejechał przez niego, inaczej miałby po podwoziu.
+0-0
Czwartek, 21 lutego 2013 r. godz. 13:19
~zasmażka
Najfajniejsze jest to że na odcinku jaki widać na zdjęciu jest tak mało znaków,które są napewno bardzo tanie. Polska oszczędność.
+0-0
Czwartek, 21 lutego 2013 r. godz. 13:02
~Mieczysław
"Miejska Rada Dziecinada" - oni myślą że pieniądze podatnika to zabawa w piaskownicy. Jak nie wyjdzie to przebudujemy zamek z pisaku. Czy nie można czegoś zrobi raz a dobrze? Kogo my wybieramy? Kosmos!
+0-0
Czwartek, 21 lutego 2013 r. godz. 12:58
~gość
Próg zwalniający to pikuś,policzcie sobie jadąc od muzeum do skrzyżowania z obwodnicą ile jest znaków drogowych,,,chyba z 17 sztuk, to jest parodia.
+0-0
Czwartek, 21 lutego 2013 r. godz. 12:47
~wobis
Do niedawna wielu postronnych obserwatorów ruchu na tej ulicy najzwyczajniej zazdrościło takieeego progu! A tu masz babo placek. Panie naczelniku a nie mógłby pan zapytać kompetentnego urzędnika w UM w Rzeszowie czy tylko zmiana lokalizacji "spowalniacza" ruchu może skutkować cofnięciem dotacji. To takie proste i ludzkie. Niech pan nie czeka z problemem 5 lat bo tak się nie godzi!
+0-0
Czwartek, 21 lutego 2013 r. godz. 12:46
~qw
Ogranicenie prędkości do 20 km/h stoi przed przejściem wyniesionym jakieś 10-20 metrów. Kontrole prędkości miernikiem laserowym to polowanie na kierowców. Bo niby jak policjant udowodni, że złapał nas na ograniczeniu do 20, a nie przed, czy już za ograniczeniem. Proponuję wideoradar postawić. No chyba, że pan naczelnik zasugeruje, żeby drogą poruszały się pojazdy jednośladowe napędzane siłą mięśni. I koniecznie zakazać ruchu tandemów. Bo dwa pedały w rowerze, to nie cztery i mniejsza szansa na przekroczenie prędkości.
+0-0
Czwartek, 21 lutego 2013 r. godz. 12:18
~kierowca
ten próg to istna głupota na takiej drodze gdzie jeżdża autobusy i ruch jest dosyć duży to tylko mogły wymyśleć te dewoty radne .
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.


X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.