Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Niedziela, 30 kwietnia 2017 r. Imieniny: Balladyny, Lilli, Mariana
 Wiadomości lokalne
» 34-latek ukradł rower
» PGZ wszedł we współpracę ze światem nauki
» Profesjonalny sport wymaga pieniędzy
» Powrót do korzeni w Ogrodzie Jordanowskim
» 6 kierowców przekroczyło prędkość
» Witaj majowa jutrzenko
» Dni Stalowej Woli w nowej formule
» Stalowowolska PO krytykuje przyzwolenie Rady Powiatu na zwolnienie z pracy Roberta Fili
» PSP nr 4 świętuje 55 lat
» Działacze PO w Stalowej Woli: trzeba zapobiec dalszej degradacji państwa
» Kupujesz na własną odpowiedzialność
» Uwaga pasażerowie! Od maja nowa linia i przystanki komunikacji miejskiej
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Robimy to szczerze, od serca, dajemy z siebie maksymalnie dużo. Nas to bawi, chcemy żeby ludzie którzy tutaj przychodzą bawili się razem z nami".
dr Bartłomiej Belcarz, inicjator Sikorski Model Show
 Imprezy w mieście
» Dni Miasta 2017! Program imprezy
» MDK na Dniach Stalowej Woli
» Finał konkursu czytelniczego. Kto za spaghetti wygra 1000 złotych?
» Świat motyli - wystawa przyrodnicza
» Wieczór autorski Anny Janko
» Noc Bibliotek z lekką nutką PRL-u
» Obroty rzeczy OKNA
» Podwieczorek przy fortepianie - IMPROMPTUS
» Wystawa "Połącz się!"
» Bóstwa i ofiary. Zwierzęta starożytnego Egiptu
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Stalowowolski
»Stalowowolski "Sokół" na rocznicowych obchodach w Senacie
»Co można znaleźć na stalowowolskim Jarmarku Wielkanocnym?
»Targi Pracy 2017
»Bieg Wiosenny w Rozwadowie
»My Stalowowolanie - koncert z okazji 80. rocznicy budowy Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Środa, 18 kwietnia 2012 r. godz. 09:17     /Jarosław Jarecki/
Potężna wyrwa na zalewie w Zaklikowie. Woda przerwała wał

Wyrwa powstała najprawdopodobniej wskutek ingerencji zwierząt.
Wyrwa powstała najprawdopodobniej wskutek ingerencji zwierząt.
Fot. Jacek Rodecki
Od środy, 18 kwietnia 2012 roku od godziny 7:00 strażacy walczą z potężną wyrwą, jaka utworzyła się na wale przy śluzie w Zaklikowie w powiecie stalowowolskim. Doszło do rozszczelnienia wału. Obecnie pracuje tam pięć zastępów straży pożarnej.

Wyrwa, która początkowo miała około 4 metrów szerokości i 10 metrów długości, powstała najprawdopodobniej wskutek ingerencji zwierząt. Strażacy rozważają całkowite opróżnienie zbiornika z wody.

Jak powiedział w rozmowie z reporterem Stalowka.NET wał oddziela wodę z zalewu, od reszty wsi. Zbiornik jest zasilany wodą z Sanny.

Woda z zalewu wypływa do rzeki Sanna. Zwierzęta na tyle osłabiły wał, że wypłukała resztę ziemi, gdzie doszło do jego rozmycia.

- "Jest to bodajże drugie takie zdarzenie na tym terenie. W ten sam sposób, już kiedyś część tego wału zabrała woda" - wyjaśnił nam dowodzący akcją Jerzy Lipko, ze stalowowolskiej straży pożarnej.

Wejście na zaporę zabezpieczał policjant ubrany w dżinsy i bluzę. Obecnie pięć zastępów pracuje na uszczelnianiem wału. Ewentualnemu zalaniu może dojść na części stadionu. Mogą także wystąpić lokalne podtopienia.

Mieszkańcy pamiętają podobną sytuację sprzed lat. Po tamtym zdarzeniu zapewnienia władz lokalnych miały doprowadzić do poprawienia sytuacji.

Żywioł okazał się silniejszy

Intensywne działania straży pożarnej nie pomogły w opanowaniu żywiołu. Strażacy w ostatniej chwili zdążyli uciec z wału. Wyrwa poszerzyła się do 15 metrów. Obecnie jest zagrożone 8 gospodarstw. Z 3 są prowadzone intensywne działania ratunkowe. Akcja trwa nadal.

Dowodzący akcją jednak uspokaja. Woda systematycznie opada. Strażacy przystąpili do jej wypompowywania z podtopionych gospodarstw. W ciągu trzech godzin sytuacja powinna się unormować.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 20 kwietnia 2012 r. godz. 10:24
GW
ZAKLIKÓW , to przecież byłe miasto położone na ziemiach Zdziechowskich. Jest miasteczkiem żydowskim z dzielnicą cyganów.Wcześniej było tu zbudowane więżienie dla najgrożniejszych przestępców i kryminalistów w całym kraju. Oni wydrapały mury i wydostały się na wolność i stąd zaklikowianie słyną jako - drapacze chmur- Po dzisiejszy dzień, za pewnie ten niedobry duch ma wpływ na mieszkańców Zaklikowa, bo tu jest najwięcej pijaczków, osób z wykroczeniem prawa i rozwiedzionych .małżeństw. Po uzyskaniu praw miejskich powinni odbudować to więżienie i postawić na środku rynku jako zabytek świadczący o dziejach w Zaklikowie....;)

Piątek, 20 kwietnia 2012 r. godz. 09:31
SENIOR
To wina Tuska ,a do tego woda była zbyt rzadka. To przecież jest zjawisko normalne w życiu, że woda przychodzi, zalewa, a potem odpływa do Wisły i nic takiego się nie dzieje, to przecież jest zjawisko normalne - to słowa naszego prezydenta Komorowskiego wypowiedziane podczas największej katastrofy powodziowej w naszym kraju, widząc największą rozpacz ludzi. Przecież prezydent i premier to największe autorytety w Polskim kraju, z nich trzeba ten dobry przykład brać..... To osoby,które bardzo kochają i czynią wszystko dla dobra Polski,a obywatelom chleba i bezpieczeństwa brak....

Piątek, 20 kwietnia 2012 r. godz. 00:04
Inżynier Mamoń
To wszystko kara za Tuska, Bolka, Litwina .

Czwartek, 19 kwietnia 2012 r. godz. 19:56
Zbyszek
ŻAL SERCE ŚCISKA JAK SIĘ CZYTA TE WPISY .. CZY NAPRAWDĘ NIKT TYCH LUDZI NIE NAUCZYŁ SZACUNKU DLA DRUGIEGO CZŁOWIEKA ??? ŻENADA , MAM NIESMAK JAK TO CZYTAM .. A TAK WOGÓLE .. CZY NIKT TEGO NIE MODERUJĘ ? JAK MOŻNA PUSZCZAĆ COŚ TAKIEGO ?!

Czwartek, 19 kwietnia 2012 r. godz. 19:51
KROWA
Ja bym tym czterem ręce z kieszeni wyciągnął. Jak w Zaklikowie woda przerywa wały to nie wiem jak będzie większa woda na Sanie.

Czwartek, 19 kwietnia 2012 r. godz. 19:15
POL
To jest kara Boska, ale tylko zaklikowianie wiedzą za co...

Czwartek, 19 kwietnia 2012 r. godz. 18:56
kkk
Zaklikowian masz coś do zaklikowiaków? jeżeli coś ci nie pasuje nie wchodź i nie obrażaj ludzi. Ciekawe skąd pochodzi Ty że taki mądry? Na drugi raz troszeczkę wiecej inteligencji.

Czwartek, 19 kwietnia 2012 r. godz. 10:27
Stalowiak
Stalowa Wola teraz nie jest funkcjonalnym miastem i nie ma duszy, bo prezydent tego miasta też duszy nie ma. No i tak już jest JAKI PREZYDENT TAKIE MIASTO....

Czwartek, 19 kwietnia 2012 r. godz. 10:13
Zaklikowiak
Staloweczka całkowicie Cię popieram , bo to jest fatum nad Zaklikowem. Najpierw zalany nowy budynek , następnie zalana hala w Zaklikowie, teraz zalew i stadion. Bo tam 3/4 ludności jest tak walnięta jak kilo gwoździ bez łebków....pewnie pisakiem ich rysowali, ale zabrakło atramentu na mózg, bo po nocach biegają po lesie z wilkami i łowią ryby językiem ,a wszystkie polskie kwiatki nazywają januszkami, a te w kuchni donkami. Nic tylko siąść i płakać i do kompletu tych nieszczęść powinni zalać się w trupa. to dla nich codzienny chleb powszechny. :)

Czwartek, 19 kwietnia 2012 r. godz. 09:39
pit114
Do stalóweczki. Zaklików jest jaki jest, ale to na pewno najładniejsza miejscowość z tych liczących ok 3000 mieszkańców w powiecie stalowowolskim, a Stalowa Wola? To chyba najbrzydsze miasto w podkarpackim. Chodzi mi o miasta pow 40 tys mieszkańców. Co do zatapiania, nie grozi to nam. To, że Stalowa Wola jest funkcjonalnym miastem nie zawsze coś znaczy. Brak mu duszy.

Czwartek, 19 kwietnia 2012 r. godz. 09:19
pit114
Gdyby na przykład molo się spaliło to byłby jakiś pożytek, a tak to szkoda ryb i boiska. Może, kiedyś przez przypadek do tego dojdzie, bo to najohydniejsza budowla w Zaklikowie (wiem co mówię)

Czwartek, 19 kwietnia 2012 r. godz. 09:16
pit114
Wszystko przez to, że Zaklikowski zalew, zawsze był traktowany w dwojaki sposób. Aspekty wypoczynkowe były, choć mizernej jakości. Na dodatek zarybiano go, dlatego bardziej staw przypominał. Myślę, że usytuowanie odpływu i jego forma jest zła. Ktoś musi coś porządnego wymyślić, bo jak tylko zasypią, to kiedyś znowu się to powtórzy.

Czwartek, 19 kwietnia 2012 r. godz. 09:12
pit114
Szkoda tylko ryb, które już drugi rok rosły. Wszystkie poszły do rzeki. Wszystko będzie musiało zaczynać się od nowa. No i boisko:( Jaka liga jest to jest, ale zawsze coś, a tak, to na jakiś czas będzie zamknięte, bo całe było pod wodą.

Czwartek, 19 kwietnia 2012 r. godz. 09:09
pit114
Niestety, stało się, nie wszystko można przewidzieć. Może tym razem ktoś pomyśli jak zabezpieczyć to miejsce. Poprzednim razem zasypano piachem i miało wystarczyć. Ciśnienie na to miejsce jest największe, no i te zwierzęta, choć to dziwne (?) ale skoro tak mówią ludzie którzy się tym zajmowali niech tak będzie

Czwartek, 19 kwietnia 2012 r. godz. 01:04
WIKI
Do PiSdeczki....Ty jesteś jak pomyłka genetyczna pijanego naukowca...

Środa, 18 kwietnia 2012 r. godz. 23:29
zzzz
A ja mieszkam w prawobrzeżnym Sandomierzu i współczuję tym których dotknął zywioł .

Środa, 18 kwietnia 2012 r. godz. 19:53
okolice stalowej
Staloweczka zgadzam się z tobą :D

Środa, 18 kwietnia 2012 r. godz. 19:32
ułan
czyli sie nie pokapiemy :((

Środa, 18 kwietnia 2012 r. godz. 19:09
Bit
piękny widok w porównaniu z tym co jest tam teraz :( dosłownie przepaść...szkoda tylko pracy która była włożona w remont zalewu no i oczywiście ludzi którzy zostali zalani

Środa, 18 kwietnia 2012 r. godz. 17:08
Kazim
Do staloweczka. Nie dziwi mnie że tak piszesz. Takie wiejskie porachunki to domena niedouczonych wieśniaczków, a po błędach widzę że raczej brak Ci wykształcenia podstawowego.

Środa, 18 kwietnia 2012 r. godz. 17:05
współczujący stalowowolanin
A może ciebie zalejemy ?? najlepiej betonem. Mając tylko tyle do powiedzenia powinieneś się zamknąć i to na amen. Jestem ze Stalowej Woli i wstydzę się że to miasto ma takich mieszkańców jak ty. Zaklików to piękne choć trochę zaniedbane miasteczko z mnóstwem wspaniałych osób i wiele mam pozytywnych wspomnień co do tego miejsca i tych ludzi.

Środa, 18 kwietnia 2012 r. godz. 17:02
xxx
do staloweczki: Ty miastowa odwal się od Zaklikowa, bo wp...l dostaniesz jak sie dowiem kim jestes....

Środa, 18 kwietnia 2012 r. godz. 16:44
staloweczka
bardzo dobrze tym dziadom. caly zaklikow powinno zatopic hahahah

Środa, 18 kwietnia 2012 r. godz. 15:38
śledź
biedne rybki :((

Środa, 18 kwietnia 2012 r. godz. 13:47
gosc1234
:) o jak pieknie praca im idzie... 5 robi a 10 sie patrzy:) Często spotykany widok...

Środa, 18 kwietnia 2012 r. godz. 13:24
ugajuga
ale peszek, o ale trudno, ktos powinien te waly przeciez na biezaco tez monitorowac

Środa, 18 kwietnia 2012 r. godz. 13:09
anula
Do PiSdeczka: Aleś głupia!!! Szkoda gadać...

Środa, 18 kwietnia 2012 r. godz. 12:31
Zbyszek
Czytam ten artykul i zastanawiam się czy to akurat zwierzęta ( pewnie ktoś mial na myśli bobry ) przyczyniły się do przerwania tego wału w tym miejscu ... Dużo chodzę po okolicznych stawach i widzę rozmaite miejsca gdzie te zwierzęta robią szkody .. Widzialem też i na Zalewie takie miejsca ale całkiem po drugiej stronie ..Nie wydaje mi się aby akurat w tej sytuacji to było przyczyną .. Zresztą to nie istotne , szkoda tylko bo Zalew zaczął już żyć a ja mogłem robić fajne fotki ...

Środa, 18 kwietnia 2012 r. godz. 12:20
Kazio
Ma to też dobre strony. W Sannie będzie duuużo rybek.

Środa, 18 kwietnia 2012 r. godz. 12:06
Zbyszek
Widok jest tragiczny i niesamowity ! Wczoraj wieczorem jeszcze tamtędy spacerowalem ...

Środa, 18 kwietnia 2012 r. godz. 11:43
PiSdeczka
To PiSdziory tak wszędzie ryją więc i tu narobiły zamętu. Niech przyślą Macierewicza do wyjaśnienia sprawy.

Środa, 18 kwietnia 2012 r. godz. 10:46
ssss
wał już przerwał nie opanowali sytuacji.

Środa, 18 kwietnia 2012 r. godz. 10:39
Henio
Ale urwał...

Środa, 18 kwietnia 2012 r. godz. 10:05
K.....
Skutki prac modernizacji eletrowni i walu!

Środa, 18 kwietnia 2012 r. godz. 10:00
Wiejski Sołtys
Sytuacja się poprawiła. Wyrwa w wale jest zdecydowanie mniejsza. Dlatego polecamy się w nadchodzących wyborach

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2017 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.