Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Piątek, 26 kwietnia 2024 r. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
 Wiadomości lokalne
» Podsumowanie działań sfinansowanych ze środków norweskich
» Częste awarie sygnalizacji na skrzyżowaniu Chopina i Okulickiego
» Na Swołach zawalił się mostek
» Sklep Gentleman obchodzi 15 urodziny!
» Dyskusja nad wycinką lasu pod nową strefę gospodarczą. Jak przebiegała?
» Co można podarować mamie na urodziny?
» Majówka 2024 - PROGRAM
» Andrzej Szlęzak będzie mówił o problemach powiatu. Wiele spraw jest "bagnistych"
» Pędził 132 km ulicą Energetyków
» Co się dzieje z pnączami na ekranach akustycznych?
» Powstanie budynek z mieszkaniami treningowymi
» Roszady w Zarządzie Powiatu?
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» COP: pokazy mody
» MR: rodzinna niedziela
» Majówka 2024
» Jubileuszowa Gala Gałązki Sosny
» Kabaret Nowaki w nowym programie
» Krwią Bohaterskiej Młodzi Zroszony
» Maria Kozłowa 1910-1999
» Muzeum COP: Matematyczny pociąg
» Z muzealnego skarbca
» Fikaj z Koziołkiem Matołkiem
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli
»Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli
»Piknik w Parku Jordanowskim
»Otwarcie Parku Jordanowskiego
»SPS ze wsparciem Elżbiety Łukacijewskiej
»Kamień węgielny pod nowe osiedle Ogrodowe
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 11 sierpnia 2017 r. godz. 17:08     /Marta Mazur/
Stalowa Wola placem budowy. Kierowcy nie będą mieć łatwo

Na długości ulicy Solidarności w kierunku ulicy Energetyków będą znajdować się dwa wiadukty, pomiędzy którymi będą tunele, w UM doprecyzowano, że będą to dwie ściany oporowe w zagłębieniu ulicy pod płaszczyzną Solidarności i torami kolejowymi.
Na długości ulicy Solidarności w kierunku ulicy Energetyków będą znajdować się dwa wiadukty, pomiędzy którymi będą tunele, w UM doprecyzowano, że będą to "dwie ściany oporowe w zagłębieniu ulicy pod płaszczyzną Solidarności i torami kolejowymi".
Fot. Rafał Bieńkowski
Po ulicy Poniatowskiego, skrzyżowaniu Sandomierskiej i Lipowej, na kierowców czekają kolejne objazdy i utrudnienia w ruchu. Rusza kolejna inwestycja. Tym razem związana z budową tunelów pod ulicą Solidarności i torami kolejowymi.

Przysłowiowe zęby należy będzie zagryźć juz od 17 sierpnia kiedy rozpoczną się prace przy budowie łącznika drogowego pomiędzy ul. Grabskiego i ul. Energetyków. Z ruchu zostanie wyłączony odcinek ul. Solidarności.

Prace budowlane przeprowadzane będą na odcinku od skrzyżowania z ulicą Władysława Grabskiego do zjazdu na teren HSW - dawna brama nr 5 (droga obok tlenowni) i ten fragment będzie nieprzejezdny. Zaleca się korzystanie z dojazdu i wyjazdu ze strefy ekonomicznej poprzez ulicę Centralnego Okręgu Przemysłowego oraz drogami przejętymi przez Miasto od HSW. W przypadku tych ostatnich również należy liczyć się z niespodziankami, gdyż jak się okazuje miasto przejęło główne ciągi. Natomiast na niektórych - bocznych ich właściciele, w związku że były prywatne zagrodzili je szlabanami. Warto też nie przekraczać prędkości, mając na względzie stan zawieszenia naszych pojazdów. Ciągi co prawda zostały wyremontowane ale w dużej mierze na zasadzie załatania dziur.

Na długości ulicy Solidarności w kierunku ulicy Energetyków będą znajdować się dwa wiadukty, pomiędzy którymi będą tunele, w UM doprecyzowano, że będą to "dwie ściany oporowe w zagłębieniu ulicy pod płaszczyzną Solidarności i torami kolejowymi".

Od turboronda na ulicy Energetyków (ma być dofinansowane kwotą 5 milionów złotych) będzie można dojechać do obwodnicy Stalowej Woli, która ma powstać w 2021 roku oraz drogi szybkiego ruchu S-19. Inaczej mówiąc - od obwodnicy będzie można dojechać łącznikiem do ulicy Solidarności oraz strefy przemysłowej i do dworca kolejowego. Roboty budowlane miałyby się zakończyć w 2018 roku. Gmina posiada już wszystkie pozwolenia. Inwestycja ma wartość 21,4 miliona złotych, dofinansowanie wyniesie 10 milionów złotych. 
 
Jednak zadanie ma kosztować miasto więcej niż zakładano. Po otwarciu ofert wiadomo, że nie będzie to kwota 21,1 miliona złotych. Najdroższa opiewa na 28,3 miliona złotych, kolejne: 26,4 miliona złotych, 25,8 miliona złotych i 25,6 miliona złotych. Różnica jaką miasto będzie musiało dołoży ma pochodzić z oszczędności na innych przetargach, niekoniecznie drogowych, jakie będą się pojawiać
 
Do tej pory samorządy były w o tyle w korzystnej sytuacji, że na większości przetargów zostawały oszczędności. Trend zdaje się odwracać a czynnikami, które mają na to wpływ są przede wszystkim wzrost cen kruszyw oraz duża liczba procedur przetargowych za sprawą możliwości pozyskania środków rządowych i unijnych na inwestycje w nowej perspektywie.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 13 sierpnia 2017 r. godz. 20:55
~@cccp
@cccp Napisz który to zakład a ja przyjdę do pracy.
+0-0
Niedziela, 13 sierpnia 2017 r. godz. 18:03
~@mieszkaniec
Taka właśnie wygląda brak nadzoru nad inwestycjami. Prezydent zajmuje się zjazdami partyjnymi i kampanią wyborczą, więc brakuje czasu na zarządzanie miastem. Bardzo chętnie będzie pozował do zdjęć podczas konferencji prasowej na otwarciu ulicy, ale zupełnie przemilczy nieuzasadniony bałagan w trakcie budowy czy nadmierne wydłużenie czasu realizacji spowodowane cięciem kosztów. Robotników na budowie jak na lekarstwo, wszystko stoi, trzeba jeździć naokoło - mieszkańcy na tym tracą. Tylko kogo to obchodzi?
+0-0
Niedziela, 13 sierpnia 2017 r. godz. 15:22
~Zorro
Nagle wszystko drozsze: kruszywa, paliwo, ubezpieczenia, maslo, uslugi itd. Wszyscy sie tez ciesza ze jest pińcet plus.
+0-0
Niedziela, 13 sierpnia 2017 r. godz. 14:17
~Mieszkaniec
Nikt k...a nad tym nie panuje! Ciagi piszych rozpiepszone nie ma zastępczych! Nie m żadnego nadzoru? Ludzie mają latać? Teraz na Poniatowskiego jest masakra, między 19 i 21 jest jednokierunkowa a kretyni ciągle jeżdżą pod prąd. Za co biorą pieniądze ludzie od inwestycji? Mają minimalną wiedzę na temat BHP i przepisów budowlanych? Sprawdzają wykonywane czynności?
+0-0
Niedziela, 13 sierpnia 2017 r. godz. 12:03
~szacunek
sznurkowe f16 - jak ktoś wyraża swoje zdanie i nie jest po Twojej myśli, według ciebie jest opozycją? Skąd aż tak idiotyczny wniosek? Po Twojej wypowiedzi widać, że jesteś typowym katolickim pisowcem. Byłeś w kościele, przyjąłeś komunię i musisz wylać na kogoś swój jad. Potem zjesz rosół i znowu wrócisz do internetu obrażać dalej. Jakie to dla Was typowe.
+0-0
Niedziela, 13 sierpnia 2017 r. godz. 09:04
~Adam
Czy ktoś może mi wytłumaczyć gdzie te wiadukty mają być, i ile tych tuneli ma być.
+0-0
Sobota, 12 sierpnia 2017 r. godz. 19:55
~Sznurkowe
To buduje się dla nas, dla naszych dzieci i wnuków. Patologia opozycyjna może się zamknąć
+0-0
Sobota, 12 sierpnia 2017 r. godz. 19:39
~f16
Miasto pieknieje tylko POpaprancom się nie podoba bo koryto odsunięto
+0-0
Sobota, 12 sierpnia 2017 r. godz. 17:01
~ja
Nikt myślący normalnie i poruszający się samochodem po ulicach miasta nie pozamykałby ulic z każdej strony. Cała Stalowa rozkopana. I to dosłownie. To nie są remonty, tylko utrudnianie ludziom życia. Każdy dobry gospodarz kończy jedno, zaczyna drugie. Ale może to celowe działanie? Oddadzą ulice do użytku przed wyborami? I przypiszą sobie zasługi? Toż to szok, jak mówił w radio jakiś człowiek.
+0-0
Sobota, 12 sierpnia 2017 r. godz. 15:46
~lokalny gawędziarz
do kolegi bez "nicku" co wywołał temat granic miasta@ Pamiętam z przed lat kiedy poprzedni włodarz poddał debacie publicznej możliwość poszerzenia granic miasta. Dzięki takiej debacie mieliśmy szanse poznać wady i zalety owego rozwiązania. Była też szansa aby poznać obawy mieszkańców zarówno miasta jak i okolic. Niestety kontrofensywa pisowskiej braci wylała na okoliczne wioski strach i niepokój. Pamiętam jak dziś kiedy u nas w Jastkowicach straszono sąsiadów że Szlęzak to wróg i będzie wam chciał podnieść podatki i opłaty za wywóz śmieci. Dziś po latach aż się serce kraje kiedy widzę jak sąsiedzi wywożą śmieci do lasu by uniknąć kilkuzłotowej opłaty. Strach pomyśleć jaką bombę ekologiczną zostawiamy naszym dzieciom. I to wszystko dzięki naszej szlachcie zaściankowej. Taki analfabetyzm wtórny doprowadził jedynie do dezintegracji społeczeństwa. A na temat poszerzenia granic nadal nic nie możemy powiedzieć. Bez burzy mózgów, bez naszych za i przeciw, bez naszych pragnień i lęków możemy jedynie "kury szczać prowadzać..."
+0-0
Sobota, 12 sierpnia 2017 r. godz. 14:31
~piket
@p1. ty tak serio. co chcemy od prezia? no w sumie masz rację. nie można oczekiwać od niego starań o rozwój miasta. przecież został wybrany nie po to aby rozwijać miasto, rozmawiać z inwestorami, sprowadzać ich, pomnażać majątek miasta. wybraliśmy go do lansu własnej osoby, fotek, doniczek i ławeczek za 10 tyś. miesięcznie i wożenia się za nasze na zjazdy partyjne.
+0-0
Sobota, 12 sierpnia 2017 r. godz. 14:27
~@mieszkaniec
20 lat zastoju? Może po prostu pieniądze szły na budowę dróg zamiast na artykuły sponsorowane
+0-0
Sobota, 12 sierpnia 2017 r. godz. 12:46
~Mieszkaniec
O bardzo dobrze, bo przez ostatnie 20 lat był zastój
+0-0
Sobota, 12 sierpnia 2017 r. godz. 11:18
~@p1
To bardzo wygodna wymówka: brak terenów inwestycyjnych. Jeszcze wygodniejsze jest przerzucanie winy na lasy państwowe. Tymczasem rozwiązanie problemu jest banalnie proste - poszerzenie granic administracyjnych miasta. Okoliczne miejscowości mają setki hektarów nieużytków, ale nie mają pieniędzy na ich uzbrojenie. Chęci też nie mają - niech Stalowa Wola płaci, a my będziemy spijać śmietankę. Jednak powiększanie wymagałoby zaangażowania i wielu trudnych negocjacji, na co nie ma czasu prezydent zajęty kampanią wyborczą i sprawami partyjnymi. Był projekt budowy nowego ciągu drogowego od Sezamu aż do Brandwicy, jednak został zaniechany przez władze. 150 mln z budżetu województwa zostało rozdysponowane między inne miasta.
+0-0
Sobota, 12 sierpnia 2017 r. godz. 10:50
~emigrowałem z miasta dziś nad ranem :)
do wszechwiedzących szalonych mędrców pracodawców, a pocałujcie się w 4 litery za te wasze 2000 brutto. Co to z was za biznesmeny co szczekacie na ludzi oferując pensje głodowe. Dziwne jest też to że macie tyle czasu żeby tu siedzieć i komentować. Pamiętaj jeden z drugim że biały nie może być bardziej czarny niż czarny, a po za tym niewolnictwo jest zakazane. Aha jeszcze jedno - mam gdzieś tłumaczenie ze poprzednicy byli gorsi.
+0-0
Sobota, 12 sierpnia 2017 r. godz. 10:36
~hodowla lemingów
Stalowa Wola to jakiś ewenement na skalę światową. 2000 brutto - stres, upokorzenie, wyzysk i brak czasu i energii na szukanie lepszej pracy. Sorry mówimy tu o pensjach głodowych, a te dwa tysiące brutto to w pewnym sensie kajdany i poprzeczka której nie przeskoczysz. Zamydlą ci oczy socjalem i tak siedzisz jeden z drugim w "zamknięciu". Zarobisz więcej to ci 500+ nie przysługuje i tak z każdej strony kupa. A teraz rozejrzyjcie się dookoła ilu tatusiów co tydzień wyjeżdża z miasta aby na czarno tyrać na "petro budowach". Wracają na weekend co by poudawać "rodzinę". Ani to polityka pro rodzinna ani to socjalizm, tosz to k...a "niewolnictwo ukryte".
+0-0
Sobota, 12 sierpnia 2017 r. godz. 10:28
~p1
Leon a powiedz mi co ma prezydent do tworzenia miejsc pracy ma Ci wybudować za swoje albo miejskie pieniądze zakład pracy żebyś mógł w nim pracować ? Dla nowego inwestora który będzie w przyszłości szukał terenu pod inwestycje liczy się między innymi dobra komunikacja a o to w tej inwestycji chodzi. Dodatkowym problemem w STW jest wielkość działek inwestycyjnych i ich ilość (czytaj małe działki i mała ilość) teren jest ale porośnięty lasem, którego lasy państwowe nie chcą wyciąć przez co blokują rozwój miasta więc pretensje o brak nowych miejsc pracy powinno się kierować do leśników P. a nie prezydenta, który stara się poprawić coś w tym mieście żeby żyło się lepiej. Do tego w Stalowej są miejsca pracy tylko ludzie nie chcą pracować i marudzą że nie ma gdzie się przyjąć. Na 15 osób które ostatnio miały przyjść do mnie na rozmowę o prace przyszło 2 z czego jeden powiedział że przyszedł na rozmowę bo żona kazała i nie chce pracować a drugi powiedział że od 3 lat szuka pracy i nie będzie pracował za mniej niż 3 tys netto na start bo kiedyś gdzieś tyle zarabiał. Tak więc wbrew pozorom to pracodawca ma większy problem ze znalezieniem pracownika niż bezrobotny pracy.
+0-0
Sobota, 12 sierpnia 2017 r. godz. 09:02
~cccp
Mało pracy ? Chyba sobie zartujecie ! U mnie na zakładzie jest problem ze znalezieniem pracowników na jedną zmianę bo za 2300 netto nikt robić nie będzie.
+0-0
Sobota, 12 sierpnia 2017 r. godz. 08:52
~Wyborca PiS
Lex Szyszko i wszystko jasne
+0-0
Piątek, 11 sierpnia 2017 r. godz. 21:10
~Adam
Henry: koło poczty jest dołek-próg bo nie ma jeszcze położonej warstwy ścieralnej.
+0-0
Piątek, 11 sierpnia 2017 r. godz. 21:08
~Kokosy to w afryce
Dla chcących pracować pracy w stalowej woli jest w h......a jeszcze więcej jest nierobów co za 1500zł nie chcą robić
+0-0
Piątek, 11 sierpnia 2017 r. godz. 20:51
~Henry
Zgadza się. Łatwo nie będzie. Jak widzę jeszcze jednego do końca nie skończyli a zaczęli już dwa następne. Wątpię bardzo żeby w tym trybie wyrobili się do zimy. Poza tym łączą nową nawierzchnię z istniejącą za pomocą "dołka-progu" - gratuluję technologii - vide ulica Poniatowskiego koło poczty.
+0-0
Piątek, 11 sierpnia 2017 r. godz. 20:43
~Patrycja
Super że udało się pozyskać sporo kasy. Jak ktoś chce to niech popatrzy na Tarnobrzeg, Nisko, Rudnik Nad Sanem< Leżajsk tam jest lepiej. Zawsze można się przeprowadzić :) Mi tutaj się podoba a co do pracy to oczywiście zawsze mogłoby być lepiej. Niemniej jednak jak pytam znajomych to jak się chcę to pracę można znaleźć bez problemu. Natomiast na całym świecie jest tak, że bardzo dobrze płatana praca jest w dużych ośrodkach i nie sposób tego łatwo zmienić. Natomiast krytykować i owszem jest łatwo.
+0-0
Piątek, 11 sierpnia 2017 r. godz. 20:33
~boi
To miasto zaczyna pachnieć koszmarem
+0-0
Piątek, 11 sierpnia 2017 r. godz. 20:32
~inna
Sam tytuł informacji jest kpiną z inwestycji. Bo inwestycji tyle co kot napłakał ale robi się z tego medialny gigant inwestycyjny. To nie są inwestycje a gnioty inwestycyjne. Owszem utrudniają życie każdemu, nie tylko zmotoryzowanemu użytkownikowi i to doprawia się jeszcze szczyptą niepewności a ich twórcy jak za PRL-u czekają by się pochwalić, że przed terminem wykonano 110% normy. Gdzie my jesteśmy i dlaczego kit jest balsamem?
+0-0
Piątek, 11 sierpnia 2017 r. godz. 19:28
~Leon
Bo nie ilością ulic, chodników, śmietników mierzy się rozwój miasta ale ilością i atrakcyjnością miejsc pracy. Tylko nasz prezydent tego za h.. nie jest w stanie zrozumieć. Bawcie się póki co na imprezach a wasze dzieci zostaną z palcem w d...
+0-0
Piątek, 11 sierpnia 2017 r. godz. 19:13
~dzidek z czarnieckiego
Miasto się rozwija a a roboty dalej nie ma ,czy to niedziwne jest?
+0-0
Piątek, 11 sierpnia 2017 r. godz. 18:41
~Gregor
Super. Będzie łatwiej spierd... z tego upadającego miasta!
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.