Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Niedziela, 30 kwietnia 2017 r. Imieniny: Balladyny, Lilli, Mariana
 Wiadomości lokalne
» 34-latek ukradł rower
» PGZ wszedł we współpracę ze światem nauki
» Profesjonalny sport wymaga pieniędzy
» Powrót do korzeni w Ogrodzie Jordanowskim
» 6 kierowców przekroczyło prędkość
» Witaj majowa jutrzenko
» Dni Stalowej Woli w nowej formule
» Stalowowolska PO krytykuje przyzwolenie Rady Powiatu na zwolnienie z pracy Roberta Fili
» PSP nr 4 świętuje 55 lat
» Działacze PO w Stalowej Woli: trzeba zapobiec dalszej degradacji państwa
» Kupujesz na własną odpowiedzialność
» Uwaga pasażerowie! Od maja nowa linia i przystanki komunikacji miejskiej
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Robimy to szczerze, od serca, dajemy z siebie maksymalnie dużo. Nas to bawi, chcemy żeby ludzie którzy tutaj przychodzą bawili się razem z nami".
dr Bartłomiej Belcarz, inicjator Sikorski Model Show
 Imprezy w mieście
» Dni Miasta 2017! Program imprezy
» MDK na Dniach Stalowej Woli
» Finał konkursu czytelniczego. Kto za spaghetti wygra 1000 złotych?
» Świat motyli - wystawa przyrodnicza
» Wieczór autorski Anny Janko
» Noc Bibliotek z lekką nutką PRL-u
» Obroty rzeczy OKNA
» Podwieczorek przy fortepianie - IMPROMPTUS
» Wystawa "Połącz się!"
» Bóstwa i ofiary. Zwierzęta starożytnego Egiptu
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Stalowowolski
»Stalowowolski "Sokół" na rocznicowych obchodach w Senacie
»Co można znaleźć na stalowowolskim Jarmarku Wielkanocnym?
»Targi Pracy 2017
»Bieg Wiosenny w Rozwadowie
»My Stalowowolanie - koncert z okazji 80. rocznicy budowy Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Imprezy w mieście

Wtorek, 4 kwietnia 2017 r. godz. 12:20     /MDK/
Podwieczorek przy fortepianie z duetem Pianoptikum

23 kwietnia 2017 r. o godz. 16.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbędzie się "Podwieczorek przy fortepianie".

W programie arcydzieła muzyki kameralnej na 4 ręce, m.in. Fantazja f -moll F. Schuberta i Rapsodia hiszpańska M. Ravela oraz transkrypcje znanych utworów A.Chaczaturiana, A.Piazzoli, S. Rachmaninowa i innych.

Duet fortepianowy Pianoptikum tworzy małżeństwo pianistów: Agata Nowakowska-Gumiela i Tomasz Gumiela. Muzycy związani są zawodowo z Akademią Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, gdzie jako adiunkci prowadzą klasy fortepianu i kameralistyki. Oboje są laureatami licznych konkursów pianistycznych i kameralnych. Koncertowali w wielu miastach Polski, Austrii i Kanady, a w różnorodnych projektach artystycznych współpracowali z wieloma innymi artystami młodego pokolenia. Tomasz Gumiela ma w swym dorobku dwie płyty z pieśniami polskich kompozytorów współczesnych, a za współudział w nagraniu płyty kameralnej z instrumentalnymi utworami współczesnymi otrzymał nominację do nagrody Fryderyka. Agata Nowakowska-Gumiela wydała płytę kameralną z wiolonczelistką Katarzyną Polonek oraz płytę solową z dziełami fortepianowymi różnych kompozytorów.

Jako duet Pianoptikum artyści wystepowali w wielu salach koncertowych w Polsce, między innymi w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Łodzi i Wrocławiu, Pałacu Czartoryskich w Puławach i innych koncertach pałacowych, Bibliotece Polskiej w Paryżu, Konserwatorium Muzycznym w Alicante (Hiszpania). W 2015 roku wystąpili na prestiżowym koncercie plenerowym w ramach Festiwalu "Rzeka muzyki" w Bydgoszczy.

Muzycy posiadają w swoim repertuarze oryginalne utwory na 4 ręce i dwa fortepiany, a także liczne transkrypcje i opracowania wielu znanych utworów w wersji na duet fortepianowy. Dzięki ciekawemu repertuarowi, doskonałemu zgraniu kameralnemu oraz pełnym ekspresji występom ich koncerty cieszą się zawsze ogromnym uznaniem publiczności.

Agata Nowakowska-Gumiela jest cenioną pianistką i kameralistką. Swoją drogę zawodową związała z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy, gdzie prowadzi zajęcia z fortepianu i kameralistyki fortepianowej. W 2011 roku uzyskała tytuł doktora sztuki i pracuje obecnie na stanowisku adiunkta. Ma w swoim dorobku liczne nagrody na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych (między innymi im. F. Liszta we Wrocławiu - III nagroda, im I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy - wyróżnienie, Konkursie w San Sebastian w Hiszpanii - II nagroda), a także stypendia kilku ważnych instytucji kultury (m. in. TIFC w Warszawie, Karajan Centrum w Wiedniu, Ministerstwa Kultury). Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Bydgoszczy w klasie fortepianu Prof. Katarzyny Popowej - Zydroń, a następnie Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu w klasie fortepianu Prof. Noela Floresa. Koncertowała w wielu miastach w Polsce, a także w Austrii, Niemczech, Włoszech, Francji, Rosji i Chile. Ma w swoim dorobku dwie płyty: kameralną (wraz z wiolonczelistką Katarzyną Polonek) oraz solową (zawierającą Fantazje fortepianowe różnych kompozytorów). Pianistka posiada w repertuarze wiele dzieł solowych, a także znaczną część literatury kameralnej, w szczególności utwory na wiolonczelę i fortepian. Wraz z mężem Tomaszem współtworzą duet fortepianowy i mają dwóch wspaniałych synów: Jakuba i Jędrzeja.
Tomasz Gumiela - pianista, kameralista, pedagog. Ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy pod kierunkiem Prof. Marii Murawskiej i Prof. Jerzego Sulikowskiego, a następnie doskonalił swoje umiejętności w mistrzowskiej klasie Prof. Dang Thai - Sona w Montrealu. Współpracuje z wieloma muzykami młodego pokolenia, w szczególności specjalizując się w kameralistyce wokalnej. Był wielokrotnie nagradzany jako kameralista na prestiżowych konkursach wokalnych (w Warszawie, Krakowie, Nowym Sączu), brał udział w licznych festiwalach muzycznych oraz projektach multimedialnych (m.in. w nagraniu DVD z muzyką na żywo do oskarowego filmu "Piotruś i wilk"). Ma w swoim dorobku prawykonania utworów współczesnych, za które otrzymał m.in. nagrodę na Festiwalu Laureatów Konkursów w Bydgoszczy oraz nominację do nagrody Fryderyka (w 2008 roku), a także dwie płyty z pieśniami współczesnych kompozytorów polskich. Pianista posiada szeroki repertuar, w szczególności dzieła pianistyki solowej XIX wieku, liczne utwory kameralne oraz znaczącą część literatury na głos i fortepian. W 2015 roku Tomasz Gumiela uzyskał tytuł doktora sztuki, pracuje obecnie jako wykładowca w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Bilety: 10 zł / rodzinny 20 zł (maksymalnie do 4 osób)

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 17 kwietnia 2017 r. godz. 09:40
Jazz
Ruszył zakup biletów na festiwal w Łańcucie na maj 2017r - najlepsza artystka to Ive Mendes. Prosiłbym aby spiewaczka o aksamitnym głosie i korzeniach brazylijsko-indiańskich zagościła w Stalowej Woli - zaproście ją a sami zobaczycie ilu będzie chętnych.

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2017 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.