Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 28 marca 2017 r. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
 Wiadomości lokalne
» 11 firm chce budować obwodnicę Stalowej Woli i Niska
» Uwaga! Zmiana organizacji ruchu w związku z przebudową Poniatowskiego
» Ruszyły przetargi na dokończenie bloku gazowo - parowego
» Sprzęt od WOŚP-u w stalowowolskim szpitalu
» Chór Kameralny wystąpił we Lwowie
» DW-871: kolejne poważne potrącenie na ulicy KEN
» Ciołkosz i Krzek dyrektorami powiatowych szkół
» Ruszyły konsultacje odnośnie 10 i nowej linii
» W Rozwadowie biegacze powitali wiosnę
» Przedszkole ze żłobkiem i basenem? Jak najbardziej!
» Rozstrzygnięto konkurs na dyrektora żłobka integracyjnego
» Ruszyło pozimowe łatanie dziur
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Robimy to szczerze, od serca, dajemy z siebie maksymalnie dużo. Nas to bawi, chcemy żeby ludzie którzy tutaj przychodzą bawili się razem z nami".
dr Bartłomiej Belcarz, inicjator Sikorski Model Show
 Imprezy w mieście
» Wygraj 1000 złotych za Spaghetti i miecz
» Stalowowolski Festiwal Tańca Orientalnego - Odcienie Orientu
» Zrób w bibliotece rodzinną kartkę i ozdobę wielkanocną
» Szkło i porcelana art déco
» Targi Pracy 2017
» Wsparcie dla Alicji
» Miłosierdzie Boże - koncert upamiętniający katastrofę smoleńską
» Świat motyli - wystawa przyrodnicza
» Wystawa "Połącz się!"
» Walczyli o Polskę, w którą wierzyli - żołnierze "Tarzana"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Bieg Wiosenny w Rozwadowie
»Bieg Wiosenny w Rozwadowie
»My Stalowowolanie - koncert z okazji 80. rocznicy budowy Stalowej Woli
»Groźny pożar w Rozwadowie
»Tropem Wilczym w Stalowej Woli
»O sztuce i narodzie w Bibliotece Międzyuczelnianej
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Poniedziałek, 9 stycznia 2017 r. godz. 10:34     /Magdalena Rodecka/
Schronisko dla bezdomnych oblężone

Według danych na terenie Stalowej Woli przebywa około 80 bezdomnych mężczyzn. Co roku ta liczba się zwiększa.
Według danych na terenie Stalowej Woli przebywa około 80 bezdomnych mężczyzn. Co roku ta liczba się zwiększa.
Fot. KPP Stalowa Wola
Schronisko dla bezdomnych mężczyzn im. św. Brata Alberta w Stalowej Woli przeżywa oblężenie. Mimo limitu miejsc przebywa w nim 28 osób.

Osoba bezdomna, która zgłosi się do schroniska w okresie zimowym zawsze otrzyma pomoc w postaci środków czystości, możliwości skorzystania z kąpieli, gorącego posiłku czy odzieży. Jeśli osoba bezdomna jest pod wpływem alkoholu jest umieszczana w policyjnej izbie zatrzymań do wytrzeźwienia, a później kierowana do schroniska.

W wyniku braku miejsc osoby przebywające w obiekcie śpią na świetlicy i korytarzu. Wśród nich są mężczyźni z gmin ościennych. Odkąd nastały mrozy nad ich bezpieczeństwem czuwa również policja, patrolując tereny gdzie bezdomni mogą przebywać lub te wskazane przez mieszkańców. Nie wszyscy decydują się na pomoc a głównym powodem odmowy jest alkohol, którego nie można w schronisku spożywać.

Rozwiązaniem tej sytuacji byłaby planowana od lat rozbudowa schroniska. A ta nie odbędzie się bez dofinansowania ze źródeł zewnętrznych. Po modernizacji miałoby powstać 60 miejsc w ramach zlokalizowanej na poddaszu noclegowni. Byłoby to oddzielne skrzydło, dobudowane do już istniejącego obiektu, w którym mieściłaby się kuchnia ze stołówką, magazyny i gdy starczy miejsca pokój do rehabilitacji. Inwestycje oszacowano na około 2 miliony złotych.

Niestety osób bezdomnych w Stalowej Woli jest coraz więcej. Do niedawna było to charakterystyczne dla dużych aglomeracji. Według danych na terenie Stalowej Woli przebywa około 80 bezdomnych mężczyzn. Co roku ta liczba się zwiększa. Pojawiają się coraz to młodsi.

Z pomocy stalowowolskiego schroniska korzysta rocznie około 80 bezdomnych głownie z terenu miasta i województwa podkarpackiego. Są to panowie w wieku od 20 do 75 lat, posiadający różne schorzenia, uzależnieni od alkoholu, narkotyków, hazardu, bez rodziny, często wchodzący w konflikt z prawem.

W placówce mogą liczyć nie tylko na dach nad głową ale i wyżywienie środki czystości oraz kontakt z lekarzem rodzinnym. Dyżuruje psycholog i terapeuta. Każdy mieszkaniec schroniska jest zarejestrowany w PUP co pozwala na aktywne poszukiwanie pracy, uczestnictwo w kursach zawodowych oraz organizowane raz na rok spotkania z doradcą zawodowym.

W Stalowej Woli pomoc osobom bezdomnym od 25 lat świadczy Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, które oprócz schroniska dla bezdomnych mężczyzn prowadzi dom dziecka "ochronka" oraz mieszkania chronione dla dorosłych wychowanków domu dziecka.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 13 stycznia 2017 r. godz. 20:04
Edek
Za bajzel wokół smietników winni są mieszkancy i Ci buszujący w nich.Teraz śmietniki są pozamykane ale bydło dalej śmieci czyli mieszkańcy.Ekipa posprząta lecz tępoty nie wyplewisz z ludzi

Czwartek, 12 stycznia 2017 r. godz. 18:25
anty
janek, japa , bo całą słomę z butów pogubisz... światowiec się znalazł... z 500+ sfinansowałeś se tę wycieczkę...

Czwartek, 12 stycznia 2017 r. godz. 15:30
janek
Do anty , lemingu w du..pie byłeś i gó.. no widziałeś a chcesz się wypowiadać o naszych ławkach zrobionych z kontenerów. Byłem nie dawno w STANACH i widziałem szczególnie w LOS ANGELES dużo takich ławek. Gamoniu gdybyś był światowcem to takich bzdur i głupot byś nie wypocił.

Czwartek, 12 stycznia 2017 r. godz. 10:40
anty
janek, ja tylko kulturalnie zwróciłem uwagę, że pieniądze także twoje (chyba że żyjesz za moje podatki) są marnotrawione na bzdury typu śmietnikoławki, które de facto są obrzydliwe, wskazałem też winnych tej sytuacji... gratuluję ci małpiego rozumu i musisz mieć bardzo krotki łańcuszek, skoro tak po chamsku mnie atakujesz... brzydzę się tobą i tobie podobnymi i mam do tego prawo, bo ponoć mamy demokrację i wolność słowa... dla mnie jesteście dno pod kilometrem mułu... brzydzę się każdą biurwą, która siedzi, w stołek pierdzi i nic nie robi (UM i wszystkie spółki miejskie), jedna wielka sitwa mająca się za kastę lepszych... bez odbioru gimbusie ze spranym mózgiem, jedyne co możesz to obciągnąć swojemu idolowi.

Czwartek, 12 stycznia 2017 r. godz. 08:26
janek
Do anty, człowieku chory z nienawiści do mieszkańców naszego miasta dyskutujemy o śmietnikach a ty lemingu wyjeżdżasz coś nie na temat. Ciebie już nawet przychodnia na WYSZYŃSKIEGO nie uratuje stałeś się błaznem w naszym mieście.

Środa, 11 stycznia 2017 r. godz. 19:38
anty
waldek... ty chyba w stalowej nie mieszkasz... jan, a komu ty nadstawiasz rzyć, bo to co napisałeś nie jest bynajmniej normalne... sam jesteś leming patentowany, a mnie nie interesuje kto rządzi byle robił to dobrze, niestety przyszedł młody siurek, który o niczym nie ma pojęcia, a doradcą ekonomicznym jest sprzedawca butów, co mu nawet sklep splajtował... najpierw dowiedz się, potem POMYŚL ( pewnie w twoim spranym beretku to niemożliwe), potem po pysku się wytrzaskaj... a potem i tak japa, jamochłonie, nadstaw rzyć i wiedz gdzie twoje miejsce... PS ja się dziwię, albo i nie , że poprzedniej ekipy na przydrożnych drzewach nie powywieszali, ale to taka chora patologia, dziadek pił, ojciec pił, to i syn pije (to o tobie dziecko resortowe)... jak widzę co się dzieje, to jestem pewien, że doczekam samosądów jak za czasów rewolucji francuskiej ...

Środa, 11 stycznia 2017 r. godz. 14:39
jan
Do anty, lemingu nie masz pojęcia o czym wypociłeś śmietniki w naszym mieście są wyjątkowo czyste za SZLĘZAKA to przy tych śmietnikach był syf dzień i noc. A twoi adwersarze dobrze co skomentowali że jak nie masz pojęcia o temacie to siedź cichutko bo się kompromitujesz i ośmieszasz.

Środa, 11 stycznia 2017 r. godz. 13:35
Waldek
Do anty, nie do końca się zgodzę z Tobą w sprawie porządku przy śmietnikach. Miejski Zakład Budynków dba o porządek przy śmietnikach. Niemalże codziennie czteroosobowa ekipa podjeżdża samochodem firmowym i sprząta okolice śmietnika. Zbierają przy tym butelki, puszki po napojach. Kiedyś był zatrudniony gość, który jeździł rowerem i robił to samo. Było taniej. Dziś jest drożej i ta sama robota zrobiona.

Środa, 11 stycznia 2017 r. godz. 11:00
anty
lepiej wydać na śmietniki udające ławki... ot polityka siu.. i jego sprzedawcy butów... PS: a pod każdym śmietnikiem jak syf był, tak syf jest...

Środa, 11 stycznia 2017 r. godz. 02:42
AS
Prawda jest taka, że w dobie wydawania milionów na lewo i prawo przez rządzących te dwa miliony nie powinny być problemem...ale widocznie są...

Wtorek, 10 stycznia 2017 r. godz. 23:52
ile nasz dostanie???
Micha zupy dla bezdomnych a prawie milion pracowników budżetówki w Polsce do końca marca może liczyć na wypłatę dodatkowej pensji. Na trzynastki w budżecie przewidziano około 6 mld zł. Po 10 tys. i więcej otrzymają prezydenci miast!

Wtorek, 10 stycznia 2017 r. godz. 23:33
Waldek
Do anty, jak nie masz argumentów do dyskusji to się przynajmniej się nie odzywaj i nie obrażaj adwersaży. To co jest na plebanii i w kościele to nie własność księży. Nie zapracowali na to. Jest to wypracowane przez wiernych.

Wtorek, 10 stycznia 2017 r. godz. 20:23
abc
Czy wiecie coś o zatrzymaniu w Stalowej przez CBA? Stalówka nie ściemnia.

Wtorek, 10 stycznia 2017 r. godz. 20:23
anty
młody1, a czemu pokoju nie oddasz... cudzym zarządzać każdy lewak potrafi, tfu parchu...

Wtorek, 10 stycznia 2017 r. godz. 17:15
bbb
TAK,NA PLEBANIE,TAM CIEPŁO I WYGODNIE!!!!

Wtorek, 10 stycznia 2017 r. godz. 08:44
mlody 1
plebanie sa puste tam bezdomnych lokowac.

Wtorek, 10 stycznia 2017 r. godz. 08:19
Gengar
@Heilig Seele a.k.a @Nacht Ja nie dostrzegam problemu lewusie. Idz tam na wolontariusza cwaniaku skoro i tak nie pracujesz i nie płacisz podatków.

Poniedziałek, 9 stycznia 2017 r. godz. 15:02
Heilig Seele
W schronisku dla bezdomnych w Stalowej Woli jest 20 miejsc, a bezdomnych w Stalowej Woli jest 80. Dostrzegacie problem ?

Poniedziałek, 9 stycznia 2017 r. godz. 12:23
ja
Nawet jak bezdomny jest trzeźwy nie ma możliwości go umieszczenia w ośrodku gdyż jak kierownik twierdzi nie ma miejsc pomimo niskich temperatur

Poniedziałek, 9 stycznia 2017 r. godz. 12:01
jasio
czyli doradca zawodowy daje wedke i zeglujrze se zeglarzu

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2017 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.