Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 24 lutego 2021 r. Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
 Wiadomości lokalne
» Kliknij i pomóż przedszkolakom wygrać meble i zabawki
» Na krajówkach ma być bezpieczniej. DK77 w Stalowej Woli drogą wojewódzką
» Uwaga na oszustów podających się za pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej
» Na rysunkach pokazali, jak unikać zagrożenia w sieci
» Zatrzymano dwóch pijanych kierowców. Mieli ponad dwa promile
» Laboratorium Robotyki w Stalowej Woli uczy programowania robotów
» Spacerowa nie nadaje się do jazdy
» MZK z PEC-em mają budować instalacje odzysku energii i uzbrajać tereny
» W Stalowej Woli będą produkowane komponenty do baterii fotowoltaicznych i elektrycznych
» Dbajmy o czyste powietrze w Stalowej Woli
» Wymodeluj sylwetkę z IMoos w EstetClinic!
» Podróż do Japonii w Galerii Karpińskiego
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Tango" Sławomira Mrożka - premiera Amatorskiego Teatru Dramatycznego im. Józefa Żmudy
» Megality w Polsce. Idea megalityczna w obrządku pogrzebowym kultury pucharów lejkowatych
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Wicepremier Gowin w Stalowej Woli o budownictwie mieszkaniowym
»Serca na nakrętki
»Ford Ranger dla OSP Jastkowice
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 12 października 2010 r. godz. 10:17     /Marta Wnuk/
Wiceminister Styczeń o planach w zakresie budownictwa mieszkaniowego

Od lewej: poseł Zbigniew Rynasiewicz, członek zarządu PO Robert Fila, wiceminister Piotr Styczeń oraz posłanka Renata Butryn.
Od lewej: poseł Zbigniew Rynasiewicz, członek zarządu PO Robert Fila, wiceminister Piotr Styczeń oraz posłanka Renata Butryn.
Fot. Jacek Rodecki
Piotr Styczeń, wiceminister w Ministerstwie Infrastruktury, odpowiadający m.in. za budownictwo mieszkaniowe oraz Zbigniew Rynasiewicz, przewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury byli uczestnikami konferencji zorganizowanej przez Koło Platformy Obywatelskiej w Stalowej Woli.

- "Sprawy związane z budownictwem mieszkaniowym, wielorodzinnym są niezwykle istotne. Myślę, że jest to problem, który dotyczy naszego miasta. W Stalowej Woli w ostatnich latach inwestycji związanych z budownictwem wielorodzinnym praktycznie nie było. Zapotrzebowania jest. Jako samorządowcy często przyjmujemy od mieszkańców zapytania dlaczego tak jest? Chciałbym, aby w najbliższych latach powstało przynajmniej jedno osiedle mieszkaniowe." - wyjaśnił cel spotkania Robert Fila, członek Zarządu PO, kandydujący na urząd prezydenta Stalowej Woli.

Na przestrzeni najbliższych lat powinno w Polsce powstać 140 tysięcy lokali mieszkalnych

Na przestrzeni ostatnich 9 lat jak poinformował wiceminister Styczeń rząd wydał na budownictwo mieszkaniowe ponad 19 miliardów złotych, z czego od 2005 roku dotowane jest przede wszystkim budownictwo socjalne, komunalne, termomodernizacja budynków mieszkalnych oraz remonty obejmujący tzw. zaszłości historyczne. W roku 2008 oddano w Polsce do użytku około 165 tysięcy mieszkań, w roku 2009 - 160 tysięcy, w tym roku osiągnięto już pułap 140 tysięcy lokali mieszkalnych. - "Moim marzeniem jest, żeby te 140 tysięcy mieszkań było najmniejszą liczbą mieszkań budowanych w Polsce w przestrzeni od 3 do 5 lat." - zdradził Styczeń.

"Rodzina na swoim" także dla "singli"

Z danych jakie przedstawił Styczeń wynika, że w ramach pomocy w formie tzw. "Rodziny na swoim" udzielono 71 tysięcy kredytów mieszkaniowych, czego ponad połowa dotyczy rynku wtórnego. W ciągu najbliższych kilku lat program czeka reforma, dość nowoczesna. - "Rodzina na swoim" funkcjonowałaby do 2010 roku. Rynek wtórny wygasilibyśmy od 1 stycznia 2011, w zamian dokładając grupę "singli" i ograniczając go dla ludzi młodych, do 35 roku życia. Program ma mieć charakter prorodzinny i prorozwojowy dla rodzin, którzy chcieliby uczynić małżeństwo wartością w swoim życiu, a także, dodatkowo, aby pobudzić rynek inwestycji. Obecnie "Rodzina na swoim" jest tylko dla tych, którzy mają zdolność kredytową, a my chcemy dotrzeć do osób, które zdolności kredytowej nie mają, ale docelowo mogą dojść do prawa własności w oparciu o trwający stosunek najmu." - stwierdził wiceminister.

Piotr Styczeń to wybitnej klasy fachowiec jeżeli chodzi o budownictwo wielorodzinne. Od 1992 pracował w spółdzielniach mieszkaniowych, zajmując m.in. stanowisko prezesa zarządu SM "Włókno" w Gorzowie Wielkopolskim. Dwa lata temu został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 14 października 2010 r. godz. 07:20
~mirek
Kundelki to Wy - ludzie z nadgorliwości i wszczepianej wam agresji w kanale TUSK24, obrażający ludzi. (Szacunek za kulturalny ton wypowiedzi - u wyznawców PO to ewenwment). O lotnictwie wiem wystarczająci dużo , by wiedzieć na jaki temat mogę się wypowiadać a na jaki nie. Ten lot do Gruzji - owszem nerwowy - URATOWAŁ TEN KRAJ PRZED UTRATĄ SUWERENNOŚCI - DO TEGO TRZEBA BOHATERSTWA. (Przypominam słowa Kukiełki Wpadki Komorowskiego - "Jaki prezydent - taki zamach" i inny cytacik z wywiadu w RMF FM w zeszłym roku ""To wie pan przyjdą wybory prezydenckie, albo prezydent będzie gdzieś leciał i to się wszystko zmieni." - mam to nagrane. To właśnie Kaczor Donald i jego banda zchamiałych degeneratów wprowadzili do polityki prymitywizm, chamstwo, obłudę i brak tolerancji dla poglądów innych ludzi. Teraz My - ludzie popierający PiS , patryjoci - musimy się bronić. POLECAM ZEZNANIA ZAŁOGI Jaka-40, który lądował przed Tu-154M. Polecam też zeznania pilotów, którzy od kwietnia zostali zmuszeni do odejścia po tym jak zaczęli opowiadać jak się zachowują członkiwie partii "rządącej" w czasie lotów. Polecam zainteresowac się ile osób w Polsce i w Rosji powiązanych z "katastrofą" lub ze śledzywem"zginęło" w dziwnych okolicznościach. Mam to gdzieś że pomyślałeś sobie że jestem zmanipulowany :):):), Bo PiS nie zajmuje się manipulacją, za to niemiecka mafio-partia robi to na szeroką skalę (mają do dyspozycji praktycznie całe media - a postulowali odpatryjnienie telewizji publicznej HAHA. Miłego Dnia :):):)
+0-0
Środa, 13 października 2010 r. godz. 19:10
~Jack
Wiesz co "mirek" po ostatnich Twoich słowach jestem pewien że , jesteś wzorowo zmanipulowanym żołnierzykiem pisu . Tylko nie doczytałeś dokładnie tego co napisałem . Dlaczego nazywasz ludzi kundlami ? czyż nie za to że , myślą inaczej . W prostej linii wychodzi Twoja ksenofobiczna zaściankowość " małpa w czerwonym " , " ja panią załatwię " itd . Mniemam że , pojęcia o lotnictwie nie masz ale polecam dokładnie zapoznać się z zeznaniami pilotów lecących do Gruzji z Twoim prezydentem . Zapomniałeś o zaproszeniu które Ci złożyłem byś naocznie przekonał się o pracy Twojej partii w terenie .
+0-0
Środa, 13 października 2010 r. godz. 11:21
~mirek
Celowa nieudolność, łamanie prawa, wykorzystywanie dziur prawnych, celowe działania by RP nie prowadziłą tego śledztwa, usuwanie z internetu materiałów przez ABW lub inne służby, dotyczących "katastrofy", fakt ,że Donald Tusk nienawidził śp Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, umożenie w lipcu przez Pawlaka 45 mld USD Gazpromowi za transfer gazu na zachód (fakt, że Prezydent, prowadził twardą politykę wobec Rosji, i próbował nas uniezależnić od rosyjskiego gazu, że domagał się wypłaty 45 mld USD, że robił wszystko, żeby zablokować budowę Northstream), aż wreszcie celowe sprowadzenie samolotu na zły kurs podczas podchodzenia. To wszystko wskazuje że Platforma Obywaletska na czele z Donaldem Tuskiem we wspópracy z Putinem zamordowali 96 osób. WYRAZIŁEM SIĘ WYSTARCZAJĄCO JASNO? Oczywiście proces myślowy zmanipulowanych kundelków od razu każe mnie traktwowac jako świra węszącego Spiskową Teorię Dziejów. Mam to gdzieś. Zbieram fakty i wypowiedzi, których autentyczność potwierdza nie tylko logika układanki, ale fakt, że są na bieżąco usuwane z serwerów nie tylko w Polsce ale i poza granicami kraju. Argumentów oczywiście jest o wiele więcej - podałem przykładowe.
+0-0
Środa, 13 października 2010 r. godz. 10:14
~dogi
Ci ludzie reprezentują partię PO która zapowiedziała podniesienie podatku VAT. Trzeba zbojkotować partię podnoszącą podatki. Polska i Stalowa Wola ma dość drożyzny i bezrobocia.
+0-0
Środa, 13 października 2010 r. godz. 09:59
~Jack
"mirek" jakie duchy co za bajeczki opowiadasz . I raz jeszcze pytam o te morderstwa o których piszesz . Mocnych słów używasz więc chyba coś wiesz . I za Naród Polski ja na Twoim miejscu bym się nie wypowiadał . O moje manipulowanie możesz być spokojny .
+0-0
Środa, 13 października 2010 r. godz. 07:13
~mirek
A propos wieńców przed Pałacem Prezydenckim. Co powiedziałaby "intelektualistka" Anna , żona Kukiełki Wpadki Komorowskiego, jakby jej medialno - poklaskowy znicz i wieniec postawiony z teatralną miną w Smoleńsku, został zgaszony wodą ze strażackiej pompy i szuflą wrzucony do wora razem z wieńcem jeszcze w nocy , gdy czekała na drugi samolot, bo scenariusz zakładał, że pierwszy ma mieć "awarię" ? Tak właśnie uczyniono ze zniczami pozostawionymi przez NARÓD POLSKI, przed Pałącem Prezydenckim, wieńce udało im się uratowac bo tam czuwali. Żona Kukiełki, na pewno nie czuwała w nocy na miejscu katastrofy - duchy zamordowanych tam przez partię jej mężunia osób doprowadziły by ją do szaleństwa.
+0-0
Środa, 13 października 2010 r. godz. 07:05
~mirek
No cóż "Jack" nie będę komentował twoich tez, bo każda jest błędna lub w dużym stopniu zakłamana. Widać jakie kanały w TV najbardziej cię interesują i jak bardzo jesteś zmanipulowany. Tematu S 74 nie znam. Trzymam się zdala od kleru, nie popieram stalowowlskiego PiSu (to chańba dla PiSu w skali kraju), do mediów pana Rydzyka podchodzę sceptycznie. Ty jak widać masz już zakodowany wizerunek, fanatycznego, klerykalnego pisiora (a ja do PiSu nie należę) . Poczytaj o powiązaniach członków niemieckiej mafio-partii, zacznij się interesować np umową gazową (o której na polecenie Kaczora Donalda w mediach całkowita cisza), zacznij się interesowac na poważnie "katastrofą" w Smoleńsku. Jeśli masz choć odrobinę rozsądku i odpowiedzialności za ten kraj, to przestaniesz kochać morderców, złodziei i zdrajców, których najwyraźniej wielbisz , przestaniesz też posłusznie nienawidzieć wszystkiego co PiSowskie.
+0-0
Środa, 13 października 2010 r. godz. 01:01
~napinacze
Po co tyle agresji? Czy ktokolwiek przyeczytał wogóle ten artykuł? Jeżeli się nie podoba to ok, jeżeli się podoba to ok. Po co wytaczać jakieś działa, po co tyle złośliwości? Przecież każdy odczyta sobie to jak chce, mi się akurat to podoba że Fila może półsłówkami ale rozmawia z konretnymi ludźmi na konkretne tematy. Bo nie widzę żeby którykolwiek inny kandydat to robił.
+0-0
Wtorek, 12 października 2010 r. godz. 22:39
~omibo
znowu przypalacie tanie kurczaki na patelni z polityką miłości, na oczach uśmiechniętych i dobrze zarabiających nauczycieli. Teraz żyje się lepiej. Wszystkim.
+0-0
Wtorek, 12 października 2010 r. godz. 20:07
~Jack
Drogi " mirku " kogo Ci zamordowali ? Teraz kolejna sprawa obarczanie rządu z zalania jest co najmniej na naszym terenie śmieszne . Jeżeli chcesz się przekonać jak wygląda stan rowów melioracyjnych to zapraszam na wycieczkę tylko wcześniej sprawdź kto za te rowy odpowiada w naszym powiecie . Napinasz się ciągle tutaj i jest to tak samo bezsensu jak składnie wieńców przed pałacem prezydenckim w ostatnich dniach . Ja rozumiem Twoją potrzebę prowadzenia Ciebie przez życie ludzi w koloratkach ale wyluzuj trochę mamy XXI wiek , Europę i nie wszyscy mają ochotę na takie życie . Naucz się życia w społeczeństwie wielopoglądowym i szanuj je . Zapytam o opinię Twoją wcześniej zanim pojawi się artykuł ; co sądzisz o przyśpieszonych pracach nad S 74 , to pomysł zły czy dobry ?
+0-0
Wtorek, 12 października 2010 r. godz. 19:58
~wyborca PO
bucu ja wolę porównania np ilu ministów przyjeżdża na zaproszenie bladka z bandą, nawet jak rządzili sobie nie przypominam, miarą polityka jest jego skuteczność, jaka jest skuteczność bandy pisu ze stalowej a jaka po? porównanie wypada zdecydowanie na rzecz po i te pierdoły jakie tu piszecie pisiaki w swej bezsilności mnie radują
+0-0
Wtorek, 12 października 2010 r. godz. 19:02
~antybuc
KOCHANE PRYSZCZE !!! Serce się raduje jak ten stalowowolski tuskoFila się rozwija! Tydzień temu został najmłodszym, bo dwuletnim, członkiem Solidarności walczącym w 1980 roku z komuną, parę dni temu sprowadził do strefy 5 nowych inwestorów, a dziś awansował na majstra budowlanego. Kolejnym etapem w burzliwej karierze pryszcza tuskowego będzie wyświęcenie na biskupa! P.S. O nowych obietnicach przedwyborczych czyli bredniach butrynowskich szkoda nawet pisać, bo Platformie Oszustów nie ufają już nawet klakierzy od szechtera i miecugowa!
+0-0
Wtorek, 12 października 2010 r. godz. 17:45
~ok
Myślę że Fila niedługo odpowie na wiele pytań. Tych związanych z budownictwem mieszkaniowym i innych.
+0-0
Wtorek, 12 października 2010 r. godz. 14:18
~Ala
Panie Fila. Czy to nowe osiedle będzie zbudowane z kontenerów takich samych jak mają powodzianie? Partia, której jest Pan członkiem tylko obiecuje "gruszki na wierzbie" a realizacji tych obietnic nie widać. Dlaczego PO nie zaprosiła na spotkanie powodzian tylko "swoich" i zorganizowała spotkanie zamknięte?! Czyżby obwialibyście się trudnych pytań?
+0-0
Wtorek, 12 października 2010 r. godz. 14:13
~MORS
Do franek: "Fila to gość który umie rozmawiać tylko o konkretach..." O jakich konkretach mówi Fila?! Fila powiedział: "Chciałbym, aby w najbliższych latach powstało przynajmniej jedno osiedle mieszkaniowe." - wyjaśnił cel spotkania Robert Fila, członek Zarządu PO, kandydujący na urząd prezydenta Stalowej Woli. " Przed wyborami każdy z kandydatów chce, ale chcieć nie jest konkretem! Niech Fila wskaże teren pod to nowe osiedle, niech powie ile mieszkań to osiedle będzie miało, jaki będzie termin oczekiwania i jaki szacunkowy koszt a także skąd miasto weźmie na to pieniądze. Jeśli odpowie na te pytania to przyznam Ci rację i powiem, że Fila to konkretny gość.
+0-0
Wtorek, 12 października 2010 r. godz. 14:08
~amadeusz
Słodkie pierdzenie. W naszym mieście nie ma terenów pod budownictwo wielorodzinne, więc nic z tego przynajmniej dla nas nie będzie. Pan Fila mówi że chciałby... większość młodych małżeństw też by chciała, ale na chęciach się skończy bo to jest po prostu nie wykonalne. Miasto nie ma swoich terenów. Jedyne miejsce, które można by przeznaczyć pod budownictwo wielorodzinne to lasek przy ul. Orzeszkowej i ul. Hutniczej, ale kto wyłoży pieniądze za wylesienie tych terenów?
+0-0
Wtorek, 12 października 2010 r. godz. 12:25
~siembidaout
A ja zagłosuje na Filę i PO w kampanii na złość tym wszystkim pisowskim ujadaczom, którzy na swojego reprezentanta dali kolesiowatego i mało inteligentnego kandydata, jakby akczyński widział jaki jest siembida to by dostał zawału i musiał znowu brac leki
+0-0
Wtorek, 12 października 2010 r. godz. 12:23
~franek
Fila to gość który umie rozmawiać tylko o konkretach - dlatego pogubi się w tej kampanii, bo tu w tej dziurze pisu, liczą się proste zagrywki ala wawrzyn dla siembidy, czy samochód dla policji... Mimo wszystko życze gościowi powodzenia bo może mało wyględny, ale konkretny jest i tyle.
+0-0
Wtorek, 12 października 2010 r. godz. 12:19
~beny
PO rządzi więc jest nadzieja że coś zrobią dla naszego miasta, bo co może taki Siembida? nic siedzieć i pierdzić w stołek i zatrudniać swoich kolesi ! jak to teraz zrobił ! z Sibigą i Kozielewiczem
+0-0
Wtorek, 12 października 2010 r. godz. 12:12
~dobrze
Można się zgadzać lub nie, ale gość rozmawia o konkretach - a u innych kandydatów tego nie ma, albo prezentują piękne przemowy, albo kupują na pokaz raz na 4 lata sprzęt dla policji - brawo fila tak dalej
+0-0
Wtorek, 12 października 2010 r. godz. 11:29
~rysiek
i dobrze, ja nie mam ochoty zakladac rodziny i nie rozumiem dlaczego mialbtym byc z tego powodu dyskrymoniwany...pracuje stac mnie na wynajem, a mieszkanie ktore kiedys stanie sie moja wlasnoscia bede mogl na przyklad podarowac corce mojej siostry
+0-0
Wtorek, 12 października 2010 r. godz. 11:15
~mirek
Program "Rodzina na swoim" przez niemiecką mafio-partię został znacznie ograniczony. To oni obostrzyli zasady tak, aby jak najmniej rodzin mogło starać się o te dopłaty. O osobach samotnych mowy niema! Nie ma tego po prostu w ustawie! To są bezczelne kłamstwa, świadczące o tym że ci mordercy i złodzieje, uważają mieszkańców podkarpacia za debili.
+0-0
Wtorek, 12 października 2010 r. godz. 11:12
~brrrr
I znowu tuskoFila, ..... aż strach otwierać deski klozetowej.
+0-0
Wtorek, 12 października 2010 r. godz. 11:11
~mirek
DZIESIĘĆ ZOBOWIĄZAŃ PLATFORMY Polska zasługuje na cud gospodarczy 1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy 2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty 3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic 4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ 5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych 6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012 7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku 8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce 9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet 10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.
+0-0
Wtorek, 12 października 2010 r. godz. 11:11
~student
Przynajmniej coś zdecydowanego dla mieszkańców i Stalowej Woli, brawo
+0-0
Wtorek, 12 października 2010 r. godz. 11:10
~mirek
I co??? Partia Obłudników nam bloki wybudujee???? Co za głupoty. Niech powodzianom pomogą - bo jest to ich zasranym obowiązkiem - kłamcy i mordercy a nie przyjeżdżają tu kity ludziom wciskać.
+0-0
Wtorek, 12 października 2010 r. godz. 10:31
~torr
i co z tego wynika kolejne obietnice... kredyt to ja sobie panie Fila mogę pójść w kazdej chwili wziąć , nawet u pana partyjnego kolegi z banku... gdzie Pan chce budować te bloki proszę wskazać dokładnie ?? na terenach zalewowych nad Sanem ? kto podpowiada panu tak kiczowate pomysły nie do zrealizowania ? a jeszcze taki wicek ministra co przyjechał i powiedział że będą kredyty które są śmiech na sali ostatni sondaż dający panu Fili w Echu 5 procent poparcia to nie była jednak żadna pomyłka ... z takimi rewelacjami to może pan i tych 5% nie dostać w wyborach
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.