Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 28 marca 2024 r. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
 Wiadomości lokalne
» Polski Elvis Presley na fotelu u Doktora Piotra Trafidło!
» Pierwszy Festiwal Kwiatów za nami. Jeszcze w tym roku druga edycja
» Zapomniane Zasanie
» Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe: co mają do zaoferowania mieszkańcom?
» Odebrano prace konserwatorskie w zabytkowym kościele w Woli Rzeczyckiej
» Komunikat MZK
» Pijany rowerzysta zderzył się z motorowerem
» Kamila Piech, kandydatka do Sejmiku Województwa Podkarpackiego
» Komunikat MZK
» Renata Butryn: Podkarpacie w naszych sercach
» Plac Piłsudskiego będzie zielony. 8,8 mln zł z Funduszu Ochrony Środowiska
» Koniec z zalewaniem miasta. Ponad 6 mln na retencję
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Metallica symfonicznie
» Koncert Wiedeński - Orkiestra Księżniczek
» Grupa MoCarta - Ale Kino!
» Kabaret SMILE
» Kabaret Nowaki w nowym programie
» Maria Kozłowa 1910-1999
» Z muzealnego skarbca
» Fikaj z Koziołkiem Matołkiem
» Wieczór panieński plus
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: SPS ze wsparciem Elżbiety Łukacijewskiej
»SPS ze wsparciem Elżbiety Łukacijewskiej
»Kamień węgielny pod nowe osiedle Ogrodowe
»Akcja sadzenia drzew w Stalowej Woli
»PiS agitował na rynku w Rozwadowie
»Damian Marczak (KWW SPS) zaprezentował swoją drużynę
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 2 lipca 2010 r. godz. 21:26     /Marta Wnuk/
Butryn i Błądek - swoi za swoimi

Od lewej: posłanka Renata Butryn (PO) oraz poseł Antoni Błądek (PiS).
Od lewej: posłanka Renata Butryn (PO) oraz poseł Antoni Błądek (PiS).
Fot. Jacek Rodecki
Już w najbliższą niedzielę, 4 lipca 2010 roku Polacy pójdą do urn wyborczych oddać swój głos podczas II tury wyborów prezydenckich. Redakcja Portalu Stalowka.NET postanowiła zapytać naszych lokalnych przedstawicieli Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, posłankę Renatę Butryn (PO) oraz posła Antoniego Błądka (PiS) dlaczego warto głosować na kandydata z ich ugrupowania, co sądzą o kontrkandydacie oraz dlaczego warto iść na wybory?

Renata Butryn (PO), poseł na Sejm RP

Redakcja: Dlaczego warto głosować na Bronisława Komorowskiego?

Butryn: - Uważam, że to jest człowiek naprawdę prawy. Jest osobowością, która nie świeci może od razu blaskiem, nie zaskakuje, nie ujmuje, jest typem gwiazdora, nawet politycznego. Jest człowiekiem konsekwentnym, opanowanym. Przez trzy lata go obserwowałam jako Marszałka Sejmu i jestem pełna podziwu jego kultury, sposobu bycia, otwartości dla innych ludzi. Jest pro państwowcem. To będzie kontynuacja jaką reprezentował Tadeusz Mazowiecki oraz pierwszy rząd, który z lękiem podejmował odpowiedzialność za Polskę, jednocześnie robił to z wielką odwagą. To człowiek, który buduje mosty i chce być prezydentem wszystkich Polaków.

Redakcja: Jak Pani Poseł oceni jego przeciwnika, Jarosława Kaczyńskiego?

Butryn:- Mam w zasadzie cały czas to samo zdanie. Odkąd się zetknęłam z rządami PiS-u jako nauczyciel. Wtedy kiedy był ogromny wzrost gospodarczy nie dostałam ani złotówki podwyżki. Pod koniec jeśli się zbliżały wybory, to było to tak minimalne, że prawie niezauważalne. Teraz obserwując go w kampanii wyborczej, a miałam do czynienia z Panem Kaczyńskim jako członkiem komisji do spraw kontroli państwowej, nie wierzę w tę przemianę. Uważam, że w kontekście tego co mówił wcześniej, jest to tylko wyborczy chwyt, retoryka, co potwierdził jeden z jego posłów. Artur Górski napisał w swoim blogu: jest to retoryka wyborcza. Mam mu za złe to, że przyjechał na Podkarpacie i mówił o biedzie, że jesteśmy biednym regionem (tak jak byśmy tego nie wiedzieli). Nie docenił starań wielu ludzi, samorządowców, również swojego marszałka PiS-u, który ostatecznie pracuje na rzecz tego regionu, i który ma najwięcej pieniędzy do wydania, z funduszy chociażby unijnych. Przekreślił również jego pracę i zarządu województwa. To był bardzo zły znak dla inwestorów. Ja wiem ile wysiłku wymaga, aby przekreślić schemat myślenia o Podkarpaciu, że jest to region zaniedbany, biedny. On nas cofnął w tym momencie.

Redakcja: Dlaczego warto iść na wybory i co by Pani powiedziała osobom, które twierdzą, że nie wezmą udziału w głosowaniu, bo "nie ma na kogo głosować"?

Butryn: - Prawa demokracji są takie, że do II tury przechodzi dwie osoby. Trzeba się zastanowić, który z nich ma być prezydentem oraz który, ma chociaż jeden punkt wspólny z naszym. Nie pójście na wybory to jest anty obywatelska postawa. Na wybory trzeba iść i oddać głos na tego, który stwarza lepszą szansę dla rozwoju. Dla nas nie ma czasu walki, bo my już wywalczyliśmy sobie wolność, tylko czas utrwalania demokracji.

Antoni Błądek (PiS), poseł na Sejm RP

Redakcja: Dlaczego warto głosować na Jarosława Kaczyńskiego?

Błądek: - Na Jarosława Kaczyńskiego warto głosować, ponieważ darzy on do realizacji zrównoważonego rozwoju kraju, czyli tzw. wyrównania szans wszystkich Polaków a nie tylko najbogatszych. Dzisiaj w Polsce występuje rozwarstwienie społeczne pod względem zamożności, przybiera patologiczne rozmiary. Ogromna rzesza Polaków klepie biedę, ma problemy z zaspokojeniem tych minimalnych potrzeb. Jarosław Kaczyński to prawdziwy mąż stanu, patriota, człowiek kompetentny z ogromnym doświadczeniem jako polityk i premier. Szef ogromnej partii.

Redakcja: Jak Pan Poseł oceni jego przeciwnika, Bronisława Komorowskiego?

Błądek:- Bronisław Komorowski i jego obóz polityczny Platforma Obywatelska proponuje Polakom rozwój metropolii, które w przyszłości, pewnie bardzo odległej powinny pociągnąć za sobą regiony uboższe. Takiemu procesowi rozwoju musi towarzyszyć dalsze rozwarstwienie społeczeństwa i poszerzanie sfery ubóstwa, co jest już widoczne, chociażby w naszym regionie. Program ten jest anty dla tzw. ściany wschodniej, takich miast jak Stalowa Wola, gdzie bezrobocie rośnie z dnia na dzień, a obietnice Tuska w ratowaniu Stalowej Woli okazały się jak zwykle pijarem PO. Zakłady już ogłaszają kolejne zwolnienia swoich pracowników. Takie są efekty działania kandydata na prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Redakcja: Dlaczego warto iść na wybory i co by Pan powiedział osobom, które twierdzą, że nie wezmą udziału w głosowaniu, bo "nie ma na kogo głosować"?

Błądek: - Zachęcam wszystkich do pójścia na wybory, ponieważ jest to podstawowe prawo, a nawet powiedziałbym moralny obowiązek uczestniczenia w życiu publicznym. Nie może być tak, że pewna grupa osób narzeka, że to niczego nie zmieni, bo nie jest to do końca prawdą. Społeczeństwo musi zrozumieć, że jest demokracja i te wybory przesądzają o pewnych sprawach, ich przyszłości, bycie. To jest niezwykle ważne, dlatego jeszcze raz bardzo gorąco zachęcam do głosowania.

Redakcja przypomina o obowiązującej od północy ciszy wyborczej. Wszelkie komentarze nawołujące do głosowania na wybranego kandydata nie będą emitowane.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 19 czerwca 2011 r. godz. 22:40
~s
Prezes p.Błądka ma ciekawą publikację na Google pt. kim są kaczyńscy. AKIM JEST ten facio.
+0-0
Poniedziałek, 5 lipca 2010 r. godz. 14:51
~kasia
Wredne języki /niewyparzone!/ mielą, że to biuro w ...Kamieniu to ze względu na osadzenie się tam właśnie zamężnej córki p. Błądka! A może to nie jest prawda??
+0-0
Niedziela, 4 lipca 2010 r. godz. 21:29
~andrzej
Poseł Błądek pojawia się w Stalowej Woli na uroczystościach kościelnych , a swoje biuro poselskie ma w Kamieniu Pomorskim. Nie liczcie więc na niego , on niczego nie załatwi dla naszego miasta.
+0-0
Niedziela, 4 lipca 2010 r. godz. 11:25
~Malwina
Antoś, jak twój Kaczor dąży do zrównoważonego rozwoju kraju jak on am niezrównoważony? Raz przeciw postkomunie, to znowu za. Raz przeciw Ruskim, o znowu za. Raz przecie Gierkowi, teraz za. Zapytaj go (jeśli cię dopuszczą do niego) za kim w końcu jest. Myślę, że to nie zmiana, to za wszelką cenę parcie do władzy. Po trupach, po lewicy, byle do koryta. Wszyscy w P(i)Siarni tacy jesteście.
+0-0
Sobota, 3 lipca 2010 r. godz. 23:07
~joanna
Panie pośle Błądek niech pan będzie skuteczny ale w zahamowaniu zwolnień ludzi z hsw, bo przecież ta "masa" wyniosła pana na wyżyny władzy! Proszę nie dżwigać tego czego pan udźwignąć nie może. Kamień Pomorski także czeka na pana!
+0-0
Sobota, 3 lipca 2010 r. godz. 20:11
~ziomalnik
Partie prawicowe to partie, które wyrażają zdecydowany sprzeciw odnośnie nadmiernego interwencjonizmu państwa, czyli miedzy innymi sprzeciwiają się rozbudowanej polityce socjalnej oraz regulacjach rynku. Partie prawicowe wyrażają również szacunek do tradycji i religii. Partie prawicowe mogą skupiać ludzi ze środowisk monarchistycznych, chrześcijańsko - demokratycznych, konserwatywno-liberlanych. W Polsce istnieją obecnie tylko dwie takie partie, są to: Unia Polityki Realnej oraz Wolność i Praworządnąść. Partie te są konserwatywno - liberalne czyli takie, które w życiu społecznym promują konserwatyzm, czyli wartości takie jak: rodzina, religia, naród, tradycja, poszanowanie własności prywatnej. Natomiast jeżeli chodzi o gospodarkę to partie prawicowe promują liberalizm, czyli mówiąc najogólniej wolność gospodarczą, która wyraża jak najmniejszym wpływem państwa na gospodarkę: jak najmniej regulacji, koncesji, socjalu, gdyż liberalizm wyżej stawia prawa jednostki niż wspólnoty. Chodzi o to żeby rząd nie zakłócał wolności jednostki, chyba że ta zagraża innej jednostce lub nastaje na czyjąś własność. Liberalizm gospodarczy polega na znoszeniu wszelkich barier, które ograniczają wolną konkurencję. Państwo ogranicza się głównie do zapewnienia bezpieczeństwa zewnętrznego (wojsko) oraz bezpieczeństwa wewnętrznego (policji), oraz wkracza w te dziedziny życia, w których kapitał prywatny nie jest w stanie sobie poradzić. Takie państwo liberalne nazywane jest "państwem minimum", gdyż państwo ograniczając swoje interwencje w gospodarkę i prywatne życie obywateli nie potrzebuje rozbudowanych administracji, które się tym wszystkim zajmują, co prowadzi do tego, że państwo nakłada niskie podatki (które nękają gospodarkę) co prowadzi do wzrostu gospodarczego. Zacytuję tutaj słowa Janusza Korwina Mikke obecnego prezesa partii Wolność i Praworządność, który mówi w skrócie na czym polega różnica pomiędzy lewicą a prawicą: "... Lewica uważa człowieka za idiotę nie umiejącego decydować o sobie (np.: ubezpieczyć się emerytalnie, odkładać do banku czy może przepijać), ale i za geniusza, który w referendum potrafi bezbłędnie wybrać np. najlepszą konstytucję. Prawica - odwrotnie: każdego traktuje jak odpowiedzialnego za siebie i swoją rodzinę - natomiast odmawia mu prawa do decydowania za innych". Pozdrawiam
+0-0
Sobota, 3 lipca 2010 r. godz. 17:58
~babcia
do no.name: Chyba Ci sie cos pokrecilo albo mozg wypral Ci ks.Warchol albo inna klecha. Marszalek Pan Komorowski to nie pisior- zastanow sie co piszesz.
+0-0
Sobota, 3 lipca 2010 r. godz. 14:35
~ja86
A ja chciałabym wiedzieć co to jest lewica i prawica. Ale tak naprawdę. KONKRETNIE. Które partie są po prawej, a które po lewej stronie. Bez owijania w bawełnę.
+0-0
Sobota, 3 lipca 2010 r. godz. 13:36
~MieszkanieSTW
Posły-osły, senatory!A na torach tłok był spory.
+0-0
Piątek, 2 lipca 2010 r. godz. 23:31
~ziomalnik
Platforma Obywatelska nie jest partią liberalną, a Prawo i Sprawiedliwość nie jest partią konserwatywną. Nie są to partie czysto prawicowe, są to chimery – jakieś pomyłki genetyczne. Ideologicznie nie ma tu żadnej różnicy. Są tylko różnice rodowodów grup, które za nimi stoją. Glosując czy to na Komorowskiego, czy to na Kaczyńskiego nie wyzbędę się uczucia obrzydzenia. Komorowski nie był za likwidacją Wojskowych Służb Infromacyjnych i nie wiadomo do końca ile ma wspólnego z tą organizacyją, a ja wolę nie ryzykować. Po drugie im mniej ten rząd będzie starał się robić tym mniej zepsuje, a prezydent i rząd z jednej opcji PO da tutaj szerokie pole działania razwiedczykom. Z dwojga złego wybiorę chyba Kaczyńskiego chociaż boję się, że pan Jarosław wygrywając może nie pojąć, że masa ludzi będzie głosowała na niego tylko dlatego, żeby PO nie miała zbyt dużej swobody, że jest mniejszym złem (ale tylko troszeczkę mniejszym) . Człowiek ten może zbytnio uwierzyć w siebie i gotów pomyśleć, że jest ojcem dla uciśnionego narodu, a wtedy nie wiadomo co może mu do łba strzelić. Te umizgi do SLD, mi się nie podobają i boję się żeby się coś z tego nie wykluło bo późniejsza myśl, że przyłożyłem do tego rękę by mi spać nie dała po nocach. Druga myśl to taka żeby w tej turze w ogóle nie głosować. Teraz jeszcze odnośnie samego już głosowania. Nie jest to żaden obowiązek, jest to przywilej i wcale nie musimy wybierać pomiędzy lwem czy hieną, bo nie ma różnicy w czyim żołądku wylądujemy. Druga sprawa jest taka, że na wybory powinni głównie iść ludzie, którzy interesują się gospodarką, ekonomią, polityką i znają mechanizmy działania państwa, a nie ludzie którzy nie mają na ten temat pojęcia, w ogóle ich to nie interesuje i nie wiedzą na kogo głosować. To namawianie ludzi i odwoływanie się do ich sumień poprzez wzywanie do tzw. obowiązku obywatelskiego służy właśnie tym, którzy trzymają media za gębę, które to bombardują ludzi fałszywymi sondażami przedwyborczymi. Zawsze większy procent spośród tych niezdecydowanych wybierze kandydata, którego „niezależne” media lepiej przedstawią, a to da parę procent, które mogą zaważyć. Druga sprawa to taka, że iście na wybory daje rządzącym rozgrzeszenie w przypadku złego gospodarzenia i tłumaczenia, że to ludzie na nas głosowali, a my tylko realizujemy ich wolę. Było tak odnośnie podpisania traktatu lizbońskiego, gdy nie pozwolono wypowiedzieć się ludziom w referendum, bo przecież Tusk mówił coś w rodzaju, że on jest głosem tych co na niego głosowali. W Irandii referendum się odbyło i za pierwszym razem zostało odrzucone, jednak nie podobało się to tym unijnym federastom i później było drugie podejście. Pewnie byłoby i trzecie i czwarte aż do skutku bo demokracja to tylko fikcja. Jest to taki teatr pozorów, gdzie stwarza się ludziom wrażenie, że mają coś do powiedzenia. Gdyby wybory naprawdę coś zmieniały to pewnie by ich zakazano. Myślę, że Donald Tusk obawiał się, że ludzie nie zagłosują za tym traktatem lizbońskim i zdecydowali, że nie ma co ryzykować. Tak czy siak wybory od 1989 roku kręcą się wokół partii okrągło-stołowych, czyli takich, które gwarantują zachowanie kontroli państwa przez byłe służby, które całą tą szopkę z okrągłym stołem przygotowały i przeprowadziły. Pozdrawiam.
+0-0
Piątek, 2 lipca 2010 r. godz. 22:59
~klos
n0 cóż Błądek ma racje to u was chyba na portalu pisało, że idą zwolnienia w HSJ ponad 200 osób więc faktycznie cuda Tuska dloa Stalowej WOli to PR który ruszył przed kampanią do euro a teraz na prezydenta ! ale spokojnie wyborcy wiedzą kto co dla nich zrobił....
+0-0
Piątek, 2 lipca 2010 r. godz. 22:49
~el.Banan
Może mi ktoś spokojnie wytłumaczyć dlaczego Jarek K. używa nadal bez żadnego zażenowania hasła "Solidarność" po zrobieniu z Gierka bohatera :/ po wylizaniu zadka Napieralskiemu i Oleksemu. Śniadek złamasie zawłaszczyłeś sobie związki dla siebie to zmień im nazwę i nie rób wstydu ludziom dla których "Solidarność" to świętość (np. dla mojego ojca ) ja mogę tylko się cieszyć w tej chwili że podczas mojego 5 letniego epizodu z hutą do takiej solidarności nie należałem
+0-0
Piątek, 2 lipca 2010 r. godz. 22:04
~ciekawe
o co walczyła Solidarność ?
+0-0
Piątek, 2 lipca 2010 r. godz. 21:58
~zibi
gościu nawet nie rozumie pojęcia zrównoważonego rozwoju kraju, poszukaj sobie Tony chociażby w goglach, żenada
+0-0
Piątek, 2 lipca 2010 r. godz. 21:58
~and
Fabryki trzeba budować tam gdzie jest blisko do surowca jak i do źródeł energii. Po drugie trzeba budować tam, gdzie jest dobrze rozwinięta infrastruktura. Kto wybuduje fabrykę w Bieszczadach? NIKT. Rodzaj terenu też jest ważny. Zakłady zatem będą istniały tam, gdzie się to opłaca i nie ma problemów z ich postawieniem. Wielu ludzi myśli, że wszystko można wszędzie postawić... może i tak ale jakim kosztem i czy będzie się opłacało? Wszyscy patrzą na zysk. W biznesie tylko to się liczy, reszta to sprawy poboczne. Zatem "oczywistą oczywistością", że tak powiem jest to że przemysłu nie powinno się rozpraszać. Tylko w aglomeracjach ludzie będą mieli dobre pieniądze za pracę w przemyśle. Tego nie zmienicie, bo drobne zakłady mają małe zyski jednostkowe na produktach finalnych. Wieś. Jeśli ludzie pozbędą się kompleksu "ojcowizny" może coś się w tym kraju. Małe gospodarstwo nie ma szans na siebie zarobić. Niech ta ziemia na siebie zarabia a nie leży odłogiem! Dzierżawcie sprzedawajcie, MYŚLCIE! 80lat temu w tej kwestii było lepiej! PISIORY w instytucjach koscielnych maja swoje zaplecze NIE DAJCIE SIĘ ZBAŁAMUCIĆ KITEM i NIE DAJCIE SIĘ WZIĄĆ NA WSPÓŁCZUCIE!!!
+0-0
Piątek, 2 lipca 2010 r. godz. 21:55
~mirek
Pan błądek i p siembida, stali przed bramą HSW w czwartek i rozdawali ulotki. Tylko że oni nie walczyli o poparcie dla Kaczyńskiego, - oni próbując skorzystać z popularności Kaczyńskiego, walczyli o poparcie dla siebie. Myślę że w Stalowej Woli nikt na nich nie zagłosuje.
+0-0
Piątek, 2 lipca 2010 r. godz. 21:53
~kasia
fajne foty :) nawet ładnie wyglądają
+0-0
Piątek, 2 lipca 2010 r. godz. 21:47
~no.name
"Zakłady już ogłaszają kolejne zwolnienia swoich pracowników. Takie są efekty działania kandydata na prezydenta Bronisława Komorowskiego." - co za prostackie słowa, pośle i pan jest posłem i takie bzdury opowiada, manipulacje, co za chamstwo. Co zrobiłeś dla tych zakładów PiSowczyku no co, nic tylko siejecie nienawiść.
+0-0
Piątek, 2 lipca 2010 r. godz. 21:38
~Daro
PANIE POŚLE BŁĄDEK, CZY LEGALNIE POWIESILIŚCIE PLAKATY JAROSŁAWA JACZYŃSKIEGO NA SŁUPACH ENERGETYCZNYCH WSZĘDZIE TAM GDZIE SĄ LOKALE WYBORCZE? PRAWIE PRZY SAMYCH WEJŚCIACH DO LOKALI ? I KTO WYSTAWIŁ FAKTURY ZA POWIESZENIE NA SŁUPACH ENERGETYCZNYCH ??
+0-0
Piątek, 2 lipca 2010 r. godz. 21:37
~Obywatel-1977
Mnie zastanawia jak tylko czy w najbliższych wyborach samorządowych trafi ktoś ze stalowej woli do sejmu. Będzie dramat jak nie będzie ogromy miała stalowa wola poparcia w sejmie.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.