Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 5 sierpnia 2020 r. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
 Wiadomości lokalne
» Centrum Aktywności Seniora już za pół roku
» Koronawirus w powiecie stalowowolskim. Zakażony mężczyzna
» PEC z dofinansowaniem na budowę i modernizację sieci ciepłowniczej
» Stalowa Wola. Wiadomo już kto jest poszkodowany przez kasę zapomogową
» Ruszają zwolnienia w LiuGongu. Związki będą bronić swoich członków
» Koronawirus w powiecie. Kolejne zachorowania
» Modernizacja "Sokoła" na finiszu
» Hala pneumatyczna przykryje jedno z boisk PCPN-u
» Nowy dyrektor szpitala przedstawiony załodze
» Młodzież pomoże wybrać najlepsze spektale V edycji Relacji
» Uwaga! Przez koronawirusa zmiany w przyjmowaniu wniosków o świadczenia
» Wzrost zachorowań. Kolejne osoby z koronawirusem
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» #polasowiacku - panel dyskusyjny
» Piotr "Żagiel" Dobosiewicz i Jan Guran - Dobre Granie Przy Fontannie
» Pocztówki dźwiękowe
» XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2020
» Elementarz polskiego dizajnu
» AMATOPASJA 19
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta. Wysta
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: San zalewa błonia w Stalowej Woli
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
»Minister Sportu w Stalowej Woli
»KARAKAL-20 w Radomyślu nad Sanem
»Stalowa Wola: Andrzej Duda w Parku Miejskim
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 14:57     /Tomasz Błażejowski/
Korwin-Mikke: Startuję po to aby ludzie prawicowi mogli zagłosować i się nie wstydzić

Kandydata na urząd Prezydenta RP przywitał gospodarz miasta Andrzej Szlęzak.
Kandydata na urząd Prezydenta RP przywitał gospodarz miasta Andrzej Szlęzak.
Fot. Jacek Rodecki
W poniedziałek, 31 maja 2010 roku Stalową Wolę odwiedził Janusz Korwin-Mikke. Podczas konferencji prasowej kandydat na Prezydenta RP odniósł się do kilku ważnych spraw, w tym do prywatyzacji zakładu Huty Stalowa Wola.

- Od razu mówię, że przyjechałem na tereny powodziowe. Nie zajmuje się powodzią i mówię o tym uczciwie. Radzę wszystkim powodzianom aby wzięli widły i pogonili tych polityków, którzy przyjeżdżają zbijać sobie kapitał i żerują na cudzym nieszczęściu. Uważam, że celem prezydenta jest myślenie o tym aby zapobiec następnej powodzi - rozpoczął dość ostro Janusz Korwin-Mikke, który jak sam stwierdził jest jedynym prawicowym kandydatem na urząd prezydenta - Startuję po to aby ludzie prawicowi mogli zagłosować i się nie wstydzić. Żeby ci ludzie nie tracili głosów na tych, za których później będą się wstydzić.

Kandydat odniósł się również do prywatyzacji zakładu Huty Stalowa Wola oraz możliwości wykupienia go przez firmę z Chin. Korwin-Mikke stwierdził, że problemem w Polsce są zbyt wysokie podatki, które rujnują polski przemysł. - Jeżeli w Polsce dalej będą takie podatki i takie przepisy to nawet pamiątki góralskie będą robili Chińczycy. Ten system do ruiny doprowadza polski przemysł. Ja chcę aby Huta produkowała i mi jest wszystko jedno w czyich rękach ona jest. Ona ma produkować i płacić państwu podatki. Huta nie jest po to aby dać zatrudnienie ludziom tylko po to aby produkować. Dla przykładu, szewc nie jest po to abyśmy mieli pracę tylko po to abyśmy mieli buty. Mnie interesuje w Polsce konsument, który jest najważniejszym elementem gospodarki. Jest tutaj 38 mln konsumentów i ja muszę i będę dbał o te 38 mln konsumentów, a nie o 12 mln ludzi pracy. Najważniejszym elementem gospodarki jest konsument - tłumaczył Korwin-Mikke.

Szef prawicowej partii o charakterze konserwatywno-liberalnym i eurosceptycznym - Wolność i Praworządność - poruszył także sprawę ograniczenia kompetencji prezydenckich o jakich od dłuższego czasu mówi Platforma Obywatelska. Kandydat podchodzi do sprawy sceptycznie gdyż jest on zwolennikiem francuskiego modelu prezydenckiego. - To jest model zdecydowanie lepszy od niemieckiego, gdzie prezydent jest czystą marionetką. Przypominam że PO jest partią niemiecką, która wzoruje się na Niemczech. Nie może być tak, aby partia w Polsce forowała interesy sąsiadów, w tym wypadku Niemiec - dodał Korwin-Mikke

Z obecności Korwina-Mikke zadowolony był sam prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak, który uczestniczył w poniedziałkowej konferencji prasowej. - Cieszę się, ponieważ mamy chyba jedynego kandydata w tych wyborach prezydenckich, który zechciałby odwiedzić Stalową Wolę. Ja się osobiście cieszę z tego, że jest to właśnie Janusz Korwin-Mikke, któremu chciałbym i udzielam, na tyle ile będę potrafił, poparcia w tych wyborach prezydenckich - powiedział sternik miasta.

Przypominamy, że w dniu dzisiejszym, o godzinie 19:00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Stalowej Woli odbędzie się spotkanie Janusza Korwina-Mikke z mieszkańcami miasta.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 3 czerwca 2010 r. godz. 12:14
~bolo
JKM jest jedynym człowiekiem, który od kilkudziesięcioleci nie zmienia swoich poglądów. Gdyby chciał brać udział w rozkradaniu Polski już dawno mógłby zmienić front i ssać z tego koryta ile wlezie, a na które my wszyscy się składamy. JKM jest człowiekiem, który walczy o słuszne idee, ma ambicje, za co ciągle obrywa po uszach. Państwa Europejskie powinny ze sobą konkurować na wolnym rynku, a nie tkwić w wielkiej socjalistycznej bańce, która musi pęknąć. Tylko wolny rynek gwarantuje rozwój gospodarczy. Już na przykładzie Grecji widać co się zaczyna dziać. Niedługo dotknie to również Portugalię i Hiszpanię. Unia Europejska to sen Adolfa Hitlera. Niemcy już w I-szej Wojnie Światowej miały w planie stworzenie mitteleuropy, w której gospodarką centralną byłyby Niemcy, a reszta miała być zależnymi peryferyjnymi państewkami ekploatowanymi i germanizowanymi przez Niemcy. Ciężko jest się przebić do ludzi, którzy nie znają histori, mają blade pojęcie o ekonomii, gospodarce i mechanizmach działania państwa, a jedyną wolność jaką znają to jest ta od pasa w dół.
+0-0
Czwartek, 3 czerwca 2010 r. godz. 05:34
~rst
W sondzie Onet-u JKM ma 23 % poparcia. Jest drugi! Coraz bardziej rozbudowany system podatkowy i parapodatkowy niszczy naszą gospodarkę. Dodatkowo osłabia ją walka z globalnym ociepleniem oraz inne proekologiczne działania, które zostały już doprowadzone do absurdu. Niekorzystny jest bilans rozliczeń z UE. Stan finansów publicznych zbliża się do maksymalnego progu określonego konstytucją. Brak pieniędzy na drogi, wały przeciwpowodziowe, ochronę zdrowia, oświatę, policję, emerytury i renty. Nie mamy żadnej polityki zagranicznej. Prowadzimy dwie bezsensowne wojny. Mamy coraz więcej złego prawa, które paraliżuje różne sfery naszego życia. Tak łatwo dajemy się uwieść wizją pełnej lodówki i przekonać mediom, że walka o fotel prezydencki toczy się jedynie pomiędzy dwoma kandydatami. JKM jest jak źródło świeżej wody. Prezydent ma prawo inicjatywy ustawodawczej i prawo weta. To nie chodzi o żyrandole, czy ktoś ma chudą, czy grubą żonę albo kota ! Korwin jest najbardziej wyrazistym spośród wszystkich kandydatów. Jego propozycja dla Polski jest kompleksowa i obejmuje perspektywę dłuższą niż jedna kadencja. Pracuję i chcę pracować. Chcę, żeby innym, którzy pracują było lepiej niż tym, którzy wyciągają rękę po to, co "im się należy" z moich podatków. Nie chcę, aby państwo decydowało zamiast mnie o ważnych aspektach mojego życia. Chcę mieć prawo wyboru tego, co kupię za swoje pieniądze. Chętnie też dzielę się z innymi owocami mojej pracy. Nie trzeba mnie do tego zmuszać. Czy nie zasługuję na trochę więcej wolności? Wierzę, że tak! Dlatego z przyjemnością kolejny raz oddam na niego swój głos!
+0-0
Wtorek, 1 czerwca 2010 r. godz. 19:12
~cycu
Jakoś nie udało mi się wkleić adresu strony, dlatego proszę na youtub'ie wpisać hasło "rzetelność TVP)" będzie to pierwszy dostępny filmik.
+0-0
Wtorek, 1 czerwca 2010 r. godz. 19:04
~cycu
Jeszcze odnośnie "niezależności" mediów, a w tym przypadku TVP, proszę wkleić powyższy link do przeglądarki internetowej i oglądnąć (nie będzie długo, ale bardzo ciekawie)
+0-0
Wtorek, 1 czerwca 2010 r. godz. 15:11
~Marek K.
Dokladnie cycu. Ciesze sie ze sa ludzie, ktorzy mysla rozsadnie i zalezy im na dobru Polski. JKM na prezydenta!
+0-0
Wtorek, 1 czerwca 2010 r. godz. 14:40
~cycu
Odnośnie TVP i sondaży przedwyborczych przytoczę swój wcześniejszy wpis: Z sondażami to jest tak, że wykorzystuje się je do wpływania na opinię publiczną poprzez tak zwany "efekt stada", gdzie większość niezorientowanych i niezdecydowanych "owieczek" pędzi za wykreowanym przewodnikiem, bo podświadomie czy też świadomie nie chcą być w drużynie przegranych. Sondaże przedwyborcze powinny być całkowicie zakazane, gdyż szkodzą tak wielbionej przez większość demokracji. Zamiast konkretnych debat politycznych i wymiany poglądów między kandydatami bombarduje się ludzi sondażami. W tej chwili tłumaczy się to tym, że jest aż 10-ciu kandydatów i niemożliwe jest zorganizowanie debaty bo powstałby chaos. Tu mówi się tylko i wyłącznie o Komorowskim i o Kaczyńskim, a resztę się pomija, bo lepiej żeby "odpowiedni" kandydat, oczywiście wspierany przez odpowiednie służby nie miał za dużo rywali. PO kiedyś miała się za partię liberalną, ale dzisiaj już chyba nikt nie ma złudzeń. Ci, którzy kiedyś dali się nabrać dzisiaj powinni głosować na UPR czy WiP, jeżeli mamy na myśli przyszłe wybory parlamentarne:), a jeżeli chodzi o teraźniejsze - prezydenckie, to tylko Janusz Korwin-Mikke może uchodzić za prawicowca. To, że media są sterowane to daje się prosto wywnioskować. Zamiast zapraszać kandydatów i dawać im możliwość merytorycznej wypowiedzi, to media ograniczają się jedynie do komentowania sondaży i prób wyjaśniania widzom dlaczego jednemu czy drugiemu rośnie czy też maleje poparcie, a to przecież nie telewizja tylko każdy sam powinien mieć możliwość ocenienia kandydata. Powinniśmy pójść za przykładem Francji i u siebie również zakazać sondaży przedwyborczych. Skoro jest przepis, który mówi o tym, że jeżeli kandydat zbierze 100tyś głosów to może ubiegać się o fotel prezydenta, to dajmy możliwość takim kandydatom pokazać się ludziom, żeby wiedzieli z kim mają do czynienia. W przeciwnym razie wprowadźmy inny zapis, że np. kandydować mogą tylko ci, którzy w sondażach mają co najmniej 10%, a może 20% poparcia. Swoją drogą, chciałbym zobaczyć starcie Korwina z Komorowskim. Wyszłoby na to, że Komorowski jak i całe PO powinno raczej konkurować o tytuł największego lewaka razem z SLD, a nie równać się z Korwinem jako liberałowie.
+0-0
Wtorek, 1 czerwca 2010 r. godz. 09:18
~Zbig
W TVP często przekręca się jego wypowiedzi. Korwin mówi o internecie dobrze a pokazano go tak, że wyszło że mówi źle.śmieszne ale smutne. JKM chce zlikwidować TVP i TVP chce go zwalczać i to widać.
+0-0
Wtorek, 1 czerwca 2010 r. godz. 00:45
~Marek K.
Drogi wyborco - piszac o tvp "bo o Korwinie czesto wspominaja" myslisz sie. Wspomianaja bo taki jest ich psi obowiazek pokazania kazdego z kandydatow. A ze pokaza go srednio przez 3 sek, podczas gdy o innych kandydatach mowia setki razy dluzej to juz inna strona tejze telewizji publicznej. Jesli mamy na celu zwyciestwo nie powinnismy ulegac naciskom "publicznej" "ajtiaj" czy innym tylko zwawo oddac glos na najrozsadniejszego z kandydatow, ktory wyszedl dzis na spotkanie z mieszkancami Stalowej Woli, miasta, ktorego mieszkancy tak bardzo narzekaja na swoja i miasta sytuacje - ludzie! - teraz los w waszych rekach, pomyslcie nie tylko o sobie ale i o waszych dzieciach, nastepnych pokoleniach, kandydat jest i czeka na twoj glos!
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 23:42
~wyborca
Niestety, Korwin zniechęcił i sfrustrował połowę elektoratu swoimi wypowiedziami na temat kobiet i niektórych zagadnień. Mógł to naprawić w 2010 roku w czasie obecnej kampanii. Dalej kontynuuje postulaty: odebrać prawa wyborcze kobietom i nie tylko im, dostęp do broni... Jednak nie bójcie się. Korwin nie odbierze Wam praw, bo nawet sam powiedział, że wszystkich postulatów nie zrealizuje. Nie przejdzie nawet przez Sejm, ktokolwiek by go tam pchnął. Dzisiaj nie było mowy na ten temat. Nawet dobrze, bo jednak kilka kobiet przyszło i miejmy nadzieję na duże poparcie w Stalowej Woli. Szkoda, że tak mało osób przybyło!!! Wypowiem się na temat obecnego ustroju. Mam na ten temat trochę inne zdanie niż Korwin, ale większość jego uwag podzielam. Jak sami widzicie, republika jest jednym z najlepszych ustrojów, w którym władzę wybiera się w demokratycznych wyborach. Niestety, nie działa w naszym państwie i... nie tylko w naszym. Naszym celem jest po prostu uzdrowienie ustroju. Sam Korwin nic nie zrobi. Musimy wybrać odpowiednich ludzi - zostaje pytanie - kogo? Kiepsko u nas ze świadomością polityczną. Media w rzeczywistości NIE są niezależne - to IV władza, jak ktoś określił nawet w TV! Ale bezskutecznie... bo są luki w obecnym systemie, które trzeba załatać. My sobie tutaj piszemy, ale ile osób wiedziało o dzisiejszej konferencji w szkole muzycznej? Kto interesuje się polityką i nie wierzy mediom? Chyba TVP jest najbardziej bezstronną stacją, bo o Korwinie często wspominają. Niestety, nadal Komorowski cieszy się wielkim zainteresowaniem. Populizm i nic więcej. Czy ktoś mógłby opublikować pełny zapis dzisiejszej konferencji? Nie wszystko zapamiętałem, a niektóre tematy chciałbym rozważyć ponownie. Na pewno inni też będą zainteresowani.
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 23:21
~obywatel
Nawet gdyby mial 50% poparcia to i tak wynik zalezy od tych co licza glosy :) Watpie zeby PO czy Pis pozwolili mu zostac prezydentem. Za duzo afer by wyplynelo z ich udzialem :)
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 21:54
~moralistka
Jeśli o prezydenta chodzi to... Nie darzę go szczególną sytuacją. W wielu, a nawet większości kwestii się z nim nie zgadzam ale... Uderzanie w to jak wygląda jest dla mnie chore, chamskie i po prostu prostackie... Jak ktoś nagle chudnie to każdemu do głowy przychodzi choroba... A jak ktoś gruby to już spaślak przejedzony. Dla wiadomości tych, którzy nie wiedzą - choroby powodują również otyłość nawet jeśli jesz mniej niż przeciętna szczupła osoba. Uderzanie więc w tuszę jest zwyczajnie bezmyślne i głupie.
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 20:58
~Marek K.
Nie narzucam nikomu co ma robic ale apeluje do kazdego kto ma na celu dobro Polski - powinien w wyborach okazac to glosujac na JKM. Zostawiam decycje do rozwiazania osobiscie w swoim sumieniu.
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 18:56
~WŁADEK
shreck na diete bo jest tragedia hahahaahah....
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 18:28
~promocja
Zbig- Kandydaci mają szczegółowy plan gdzie jechać i jaki te wyjazdy mogą przynieść skutek. Ludzie którzy układają taki plan kieruja się znaczeniem poszczególnych ośrodków, a najprościej odczytać ważność miast na mapach. I co ciekawe na mapach, drogowskazach i w mediach o wiele łatwiej np o Tarnobrzeg niż o Stalową Wolę. Gdybyśmy przeprowadzili sądę uliczną lub spytali polityków: czy ważniejsza, większa jest StW czy Trnb odpowiedzi brzmiałyby - Tarnobrzeg. Tam kandydatów na urząd pojawi się prawdopodobnie więcej niż jeden. Do wzmocnienia pozycji na mapie służy promocja. Nie wiem kto się zajmuje promowaniem naszego miasta, ale oceniając wyniki pozostaje jeszcze dużo do zrobienia!
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 18:14
~Elwira
Prezydent Stalowej Woli też powinien nosić muszkę. Oryginalny pomysł.
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 17:18
~stalowy
JKM NA PREZYDENTA!
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 17:15
~Zbig
koszykarz stali - A czy pretendenci do fotela prezydenta RP zapomnieli o Stalowej Woli ? Przecież nie trudno wziąć i przyjechać. Przynajmniej jeden kandydat zechciał przyjechać i przedstawić własne pomysły na rządzenie.
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 17:11
~Koszykarz Stali
Drugie do niedawna miasto Podkarpacia i tylko jeden kandydat nas odwiedza. Miasto idzie na dno. Panie Prezydencie Andrzeju gdzie Pana osiagnięcia promocyjne Naszego Miasta?
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 16:54
~aass
chętnie pójdę ;]
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 16:46
~Mocart
Jak Flip i Flap
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 16:38
~callist
malo sie cenisz zenon...
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 15:39
~Zenon
karol - płacą mi 25 000 za reklamę. Lewaczku idź na odwyk bo na rozum za późno.
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 15:29
~karol
ty zenon! a ile ci placa za reklame? ten pan ma tak samo zryty beret jak i cala reszta POpaprancow i PISomatołów!
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 15:29
~juzió
Zenon - obawiam się, że tutaj jest zbyt wielu ludzi, którym to, co wymieniłeś nie pasuje. I szkoda, bo właśnie przez to jest u nas tak, jak jest.
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 15:18
~Zenon
Sugeruję ludziom przyjść i zapoznać się z normalnym i realnym programem który może postawić na nogi państwo. Bo tylko Wolny rynek może przywrócić normalność w tym chorym socjalistycznym kraju.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.