Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 5 sierpnia 2020 r. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
 Wiadomości lokalne
» Centrum Aktywności Seniora już za pół roku
» Koronawirus w powiecie stalowowolskim. Zakażony mężczyzna
» PEC z dofinansowaniem na budowę i modernizację sieci ciepłowniczej
» Stalowa Wola. Wiadomo już kto jest poszkodowany przez kasę zapomogową
» Ruszają zwolnienia w LiuGongu. Związki będą bronić swoich członków
» Koronawirus w powiecie. Kolejne zachorowania
» Modernizacja "Sokoła" na finiszu
» Hala pneumatyczna przykryje jedno z boisk PCPN-u
» Nowy dyrektor szpitala przedstawiony załodze
» Młodzież pomoże wybrać najlepsze spektale V edycji Relacji
» Uwaga! Przez koronawirusa zmiany w przyjmowaniu wniosków o świadczenia
» Wzrost zachorowań. Kolejne osoby z koronawirusem
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» #polasowiacku - panel dyskusyjny
» Piotr "Żagiel" Dobosiewicz i Jan Guran - Dobre Granie Przy Fontannie
» Pocztówki dźwiękowe
» XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2020
» Elementarz polskiego dizajnu
» AMATOPASJA 19
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta. Wysta
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: San zalewa błonia w Stalowej Woli
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
»Minister Sportu w Stalowej Woli
»KARAKAL-20 w Radomyślu nad Sanem
»Stalowa Wola: Andrzej Duda w Parku Miejskim
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Niedziela, 30 maja 2010 r. godz. 21:31     /Marta Wnuk/
...bo urzędnik nie jest służącym

To nie jest tak, że radni sobie życzą, że urząd ma być na ich usługach. Nie! - powiedział Franciszek Zaborowski, wiceprezydent Stalowej Woli.
"To nie jest tak, że radni sobie życzą, że urząd ma być na ich usługach. Nie!" - powiedział Franciszek Zaborowski, wiceprezydent Stalowej Woli.
Fot. Jacek Rodecki
O zakres czynności zatrudnionych w Urzędzie Miasta pracowników poróżnił się wiceprezydent miasta Franciszek Zaborowski z radnym miejskim Bronisławem Żakiem. Po słownych utarczkach między Panami nasuwa się pytanie: czy urzędnik ma służyć Urzędowi, czy też Urząd urzędnikowi?

Zaczęło się od niewinnej prośby...

Komisja Gospodarki Komunalnej, Geodezji, Architektury i Ochrony Środowiska czasami musi zadać sobie trud i opuścić mury Urzędu Miasta. Wizja lokalna to jedna z form pracy, dzięki której rajcom jest łatwiej podjąć taką a nie inną uchwałę. - "Wynikła sytuacja, że kilkanaście minut szukaliśmy jednej działki, żeby można było ją obejrzeć. Moja prośba do pana prezydenta. Na przyszłość jeżeli będą wizje lokalne, prosimy żeby urzędnika z Urzędu Miasta wysyłał na taką wizję lokalną." - zwrócił się na forum Rady Miasta, radny Jerzy Kozielewicz, kontynuując: - "Następna wizja lokalna jest w poniedziałek (31.05.2010 r.) na "świńskim ryju" - tak to się nazywa. Nie ja to wymyśliłem. Różne są głosy: że pan prezydent nie pozwala wysłać urzędnika, ale proszę dla dobra pracy Rady Miasta".

Urząd nie jest na usługach radnych

Prośba Kozielewicza zdaje się, na tyle rozjuszyła wiceprezydenta Franciszka Zaborowskiego, iż ten sprowadził rajców "na ziemię": - "To nie jest tak, że radni sobie życzą, że urząd ma być na ich usługach. Nie!" Oznajmiająco-rozkazujący ton wypowiedzi zastępcy sternika miasta przerwał radny Bronisław Żak: - "Urząd ma służyć Panie Prezydencie. Ja przepraszam...". Tą wypowiedzią Żak naraził się na gniew Zaborowskiego i to na tyle, że ten kazał mu wyjść, skoro nie może słuchać co ma on do powiedzenia. Dla załagodzenia dosyć mocno napiętej atmosfery wiceprezydent Zaborowski zaczął tłumaczyć, kto to jest urzędnik, jaką ma rolę w urzędzie i jak by nie patrząc niezależnie od wydziału...to też jest człowiek, który ma rodzinę wymagającą także poświęcenia jej czasu. - "Każda komisja może sobie życzyć, aby być obsłużoną przez urzędnika, ale forma tego życzenia jest albo przez przewodniczącego, albo przeze mnie. Jeżeli chodzi o moje wydziały to proszę do mnie się zwrócić, ja pracownika udostępnię. Nie może być tak, że Państwo mówicie, że nasi pracownicy są do waszej dyspozycji i on jak służący ma być na każdy gwizdek. Przepraszam, ale na takie coś ani urzędnik, ani prezydent się z pewnością nie zgodzi z uwagi nawet na to, że ci ludzie mają też rodziny. Kiedy oni te godziny odbiorą?" Żak postanowił zaryzykować i odezwać się jeszcze raz, tym razem ostatni w tej sprawie: "Rada została sprowadzona do roli petenta. Jak by ktoś przeczytał status to czemu ma ten urząd i urzędnik służyć?"

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 1 czerwca 2010 r. godz. 07:54
~LOL
Co to za radani? Siedzą w komisji gospodarki komunalnej a działki nie potrafią znaleźć?? Szkoda że mamy takich światłych reprezentantów
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 15:49
~taki...
jest taka strona w necie...geoportal bez trudu mozna znalezc dzialke majac namiary nie potrzeba adresu, no ale radni sa bezradni bo skad takie rzeczy moga wiedziec jak pojada i najlepiej jak ktos im pokaze ze to tu ale zero wysilku z wlasnej woli....
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 13:39
~Patryk
Chodzi o to aby radni nie wiedzieli o które działki chodzi i głosowali w ,,ciemno" , aby można robić różne machloje! Cały czas tej kadencji brak współpracy między prezydentem a radą. Jeżeli prezydent miasta zarabia 150 tys.zł rocznie to mógł by się wysilić i zadbać o lepszą współpracę między urzędasem a radą! Chyba że tak ma być aby nie wiedzieć nić ! Kozielewicz ma rację , to nie pierwszy raz radni głosują w ciemno nie widząc jaka ta działka jest i gdzie się znajduję (brak adresu) to jest niedopuszczalne! Niektórym wydaje się że jak dorwali się do władzy to mogą patrzeć na innych z góry i rozkazywać im bo się już dorobili i mogą im ,,naskoczyć".
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 13:36
~Mozets
Człowiek dopiero wtedy jest szczęśliwy, gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać. Władza imponuje tylko małym ludziom, którzy jej pragną, by nadrobić swoją małość. Człowiek naprawdę wielki, nawet gdy włada, jest sługą. Ks. Kardynał Stefan Wyszyński
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 12:25
~obywatelSTW
do Sabbik: I służą mieszkańcom, zawsze znajdzie się osoba, która popsioczy bo nie poszło tak jak ona by chciała. Ale radni też otrzymują wynagrodzenie, tak zwaną dietę i jest ona większa niż najniższa emerytura czy renta tak jak napisał "mieszkaniec" więc jak zjawi się w urzędzie to na pewno uzyska taki radny informację jaką chce od danego urzędnika.
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 11:30
~Maria
"ZygM" popieram cię całkowicie. Kozielewicz niech kupi sobie GPSa i nauczy obsługiwać. Żok zwany "Tamok" swoim zachowaniem kompromituje (podobnie jak jecze kilku) całą radę. Brunek tylko macha "ręcamy" i mamrocze niezrozumiale chyba że ktoś mu napisze na kartce wtedy się jąka. Rehora jak zacznie piepszyć to wszyscy radni ziewają (dokładnie to widać w lokalnej TV). Czas tych pajaców rozpędzić na działki do pielenia. Dość juz kompromitacji maista. Brawo panie Zaborowski, won z takimi!
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 10:04
~aaa
a ekspedientka w sklepie jest służąca ???
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 10:04
~Sabbik
I prezydent i urzędnik w Urzędzie Miasta ma służyć ludziom. TAK, MA SŁUŻYĆ LUDZIOM, bo bierze co miesiąc wypłatę z naszych podatków, z podatków mieszkańców Stalowej Woli. To są nasze pieniądze i my mamy prawo wymagać służby i od prezydenta i od urzędników. I tu nie ma żadnego ale. Podczas wyborów przypomnimy wszystkim o tym.
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 09:42
~mieszkaniec
jak sie nie myle to radni zarabiają 900 zł za jedną sesje ok 8 godzin w miesiącu i jedno spotkanie w miesiącu, w pozostałe dni moga ruszyć swoje dupcie do urzędu porozmawiać z urzędnikami. A pan Kozielewicz jako przewodniczący zarabia chyba z 1100 zł ? więc o co chodzi ?
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 06:36
~ZygM
Żak i jego chamski język na sesji jaki możemy słyszeć w TV Stella to norma, tylko komentarze pod nosem. na chamstwo trzeba odpowiadać chamstwem BRAWO PANIE ZABOROWSKI ! takim małym ludziom trzeba pokazywać gdzie ich miejsce. A pan Kozielewicz niech sobie kupi GPSa jak nie może trafić na działkę wizji lokalnej, radni mają na tyle czasu aby ruszyć dupsko do urzędu i popatrzeć na mapy gdzie dana działka się znajduje, kiedyś radna Rehorowska zarządała zawiezienia ją na miejsce wizji lokalnej. Pytam a od czego pani ma dietę radnej ? czy czasami nie na działalność radnej ? czy może na nowe ciuszki i fryzurkę ? Większośc radnych to emeryci więc nie wierze że nie mają czasu aby przyjść do urzędu w ciągu dnia i spytać się o interesującą im sprawę, oj nie to urzędnik ma przyjść do nich!! czy ci radni z PiSu czy Forum mieszkańców i Naprzód Stalowa Wola to święte krowy ?
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 05:59
~Icek Szetina
Urząd Miasta,Urząd pracy,rzadko mozna tam spotkać urzędnika przyjaznego petentowi,Zasiedziałe mumie i nowe twarze z okolicznych przysiółków .
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 00:22
~Fik
Jeszcze w Polsce nie ma obowiązku bycia urzędnikiem i pobierania wynagrodzenia z publicznych pieniędzy za zatrudnienie w magistracie. Przypomnimy to podczas wyborów zmieniając prezydenta.
+0-0
Poniedziałek, 31 maja 2010 r. godz. 00:14
~Elvis żyje
Trzeba zacząć od tego że w Urzędzie Miasta nie ma urzędników! idąc coś załatwić idzie się jak na skazanie. Żenada!
+0-0
Niedziela, 30 maja 2010 r. godz. 23:55
~Agata
Urzędnik jest dla ludzi. Radny jest dla ludzi. a Urzędnik dla Rady.
+0-0
Niedziela, 30 maja 2010 r. godz. 22:55
~taki...
O ile wiem to urzednik ma byc dla petentow a nie dla radnych ktorzy sobie w godzinach pracy swoje sprawy zalatwiaja a o godz 17 lub pozniej chca robic wizje lokalne jak dla mnie urzednicy byli pomocni wystarczy poprosic i rozmawiac ale w godzinach pracy a nie po pracy . Brawo Panie Zaborowski kazdy ma tez zycie prywatne. Niech sobie radni robia wizje lokalne w godzinach pracy ale nie dezorganizuja pracy urzednikow bo petenci czekaja a radni niech sobie mapki wezma z urzedu i znajda kazda dzialke a jak nie wiedza jak znalezc niech sie doucza a pozniej niech sie garna do wladzy.
+0-0
Niedziela, 30 maja 2010 r. godz. 21:49
~.
Cały dowcip leży w kulturze (bycia). Jak czegoś mamusia nie wytłumaczyła, to się chłopu nijak nie kojarzy. Czy biurwa, czy bezradny...
+0-0
Niedziela, 30 maja 2010 r. godz. 21:47
~renia
nie pierdzistołek, tylko ciasteczkowy potwór :)
+0-0
Niedziela, 30 maja 2010 r. godz. 21:36
~callist
nie mowi sie urzędnik, tylko pierdzistołek :)
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.