Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 5 sierpnia 2020 r. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
 Wiadomości lokalne
» Centrum Aktywności Seniora już za pół roku
» Koronawirus w powiecie stalowowolskim. Zakażony mężczyzna
» PEC z dofinansowaniem na budowę i modernizację sieci ciepłowniczej
» Stalowa Wola. Wiadomo już kto jest poszkodowany przez kasę zapomogową
» Ruszają zwolnienia w LiuGongu. Związki będą bronić swoich członków
» Koronawirus w powiecie. Kolejne zachorowania
» Modernizacja "Sokoła" na finiszu
» Hala pneumatyczna przykryje jedno z boisk PCPN-u
» Nowy dyrektor szpitala przedstawiony załodze
» Młodzież pomoże wybrać najlepsze spektale V edycji Relacji
» Uwaga! Przez koronawirusa zmiany w przyjmowaniu wniosków o świadczenia
» Wzrost zachorowań. Kolejne osoby z koronawirusem
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» #polasowiacku - panel dyskusyjny
» Piotr "Żagiel" Dobosiewicz i Jan Guran - Dobre Granie Przy Fontannie
» Pocztówki dźwiękowe
» XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2020
» Elementarz polskiego dizajnu
» AMATOPASJA 19
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta. Wysta
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: San zalewa błonia w Stalowej Woli
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
»Minister Sportu w Stalowej Woli
»KARAKAL-20 w Radomyślu nad Sanem
»Stalowa Wola: Andrzej Duda w Parku Miejskim
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 18 maja 2010 r. godz. 12:51     /Tomasz Błażejowski/
Błądek: Podejmowane działania i zapowiedzi Premiera Tuska niestety nie dały żadnych znaczących efektów

- Pismo to niewiele wyjaśnia. Jest mowa o podjęciu różnych działań ale efektem końcowym jest to co jest - mówi poseł Błądek.
- Pismo to niewiele wyjaśnia. Jest mowa o podjęciu różnych działań ale efektem końcowym jest to co jest - mówi poseł Błądek.
- Nie ma tutaj niczego nowego, co gorszę są nawet przekłamania - tak Poseł na Sejm RP Antoni Błądek ocenia pismo, jakie dostał z Ministerstwa Gospodarki w sprawie pogarszającej się kondycji gospodarczo-finansowej największych zakładów w Stalowej Woli.

W lutym bieżącego roku stalowowolski Poseł na Sejm RP Antoni Błądek zwrócił się z interpelacją do Premiera Donalda Tuska na temat pogarszającej się kondycji gospodarczo-finansowej największych zakładów w Stalowej Woli. W zamian otrzymał dość, jak sam stwierdził "lakoniczną i niekonkretną odpowiedź, z której nic nie wynika". - Pismo to niewiele wyjaśnia. Jest mowa o podjęciu różnych działań ale efektem końcowym jest to co jest. W tej chwili szykują się dalsze zwolnienia. Okazuje się zatem, że działania jakie miał podjąć rząd nie spowodowały zahamowania rosnącej lawiny bezrobocia na terenie Stalowej Woli, a szczególnie w Hucie Stalowa Wola S.A. Dużym problemem jest także program osłonowy, którego jak na razie nie widać. Jakie osłony zastosowano? Można powiedzieć żadne, które w jakikolwiek sposób złagodziłyby sytuację materialną zwalnianych pracowników - tłumaczy poseł Błądek.

Idąc dalej poseł odniósł się również do kwestii wylesienia terenów przemysłowych HSW SA. bez odszkodowania. - Jeśli chodzi i sprawę wylesienia odpowiedź była tego typu, "Jeśli będzie jakiś poważny inwestor to do tematu można podejść". To są bzdury - oburza się poseł i dodaje - Jeżeli pojawiłby się inwestor to musiałby być projekt jakiejś ustawy, która dopuszczałaby możliwości wylesień . Takie deklaracje nie mają żadnego znaczenia. Szkoda, że urzędnik zawraca sobie głowę i odpisuje, a z tego nic nie wynika. Ma to tylko charakter czysto deklaracyjny.

O tym, że pismo, jakie poseł otrzymał z Ministerstwa Gospodarki jest niestarannie przygotowane i tak naprawdę nie ma w nim nic co mogłoby dawać jakąkolwiek nadzieję na poprawę, ukazuje brak rozeznania w sprawie sprzedaży maszyn budowlanych do Kazachstanu. W piśmie można przeczytać następująco. - Obecnie Zarząd widzi szansę na wzrost sprzedaży maszyn budowlanych, dzięki podpisaniu przez "Dressta" Sp. Z o.o. Kontraktowi na sprzedaż do Kazachstanu produktów wytwarzanych zarówno przez HSW S.A. jak i inną stalowowolską spółkę "Mista: Sp. z o.o. Czytając to poseł Błądek mówi następująco - Jest to absolutną nieprawdą, ponieważ Huta przegrała ten kontrakt, który wygrali Chińczycy. Widać zatem, że brak jest staranności w tego typu odpowiedziach.

Oburzony takim obrotem sprawy, były starosta powiatu stalowowolskiego zamierza, tym razem już osobiście w Sejmie poruszyć wyżej wspomniane problemy. - Przygotowałem już propozycję pytań bieżących, o które będę pytał bezpośrednio Ministra Gospodarki. Chodzi tutaj o kwestię powiększającego się nie tylko na rynku stalowowolskim bezrobocia ale także ogólnie na wschodniej ścianie Polski. Wszystko dlatego, ponieważ podejmowane działania i zapowiedzi Premiera Tuska niestety nie dały żadnych znaczących efektów, które zahamowały by niekorzystne procesy - kończy poseł.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 21 maja 2010 r. godz. 23:09
~bobi
Większą pomoc można okazać zakasując rękawy do ratowania zakładów pracy przed... zalaniem wodami potopu! Z tych konferencji nie załatana zostanie ani jedna dziura w wale!
+0-0
Piątek, 21 maja 2010 r. godz. 14:07
~TOmI
ANTOŚ PRZESTAŃ JUŻ SEPLENIĆ I BIERZ SIĘ Z ABORYGENEM ZA UMOCNIENIA WAŁÓW BO WODA CIĄGLE GROŹNA NA RZECE!
+0-0
Czwartek, 20 maja 2010 r. godz. 19:02
~kompas
Żenada to tłumaczenie posła! Dla dobra mieszkańców, swoich wyborców winien pan zrobić dużo a może nawet wszystko. Kto panu broni dla dobra sprawy/chodzi głównie o HSW/ zmienić barwy polityczne i przystąpić do ...PO? Byłby pan w ekipie rządzącej i wówczas chyba lepiej by się przysłużył sprawom huty! Przecież z PiSem pan ślubu nie brał i nie ślubował dozgonnej wierności "wodzowi" IV RP! Niech pan oceni swą małostkowość sam...Co przez tą konferencję zyskuje pana wyborca? NIC, zero!
+0-0
Czwartek, 20 maja 2010 r. godz. 11:01
~TiNa
Antoś przestań bredzić bo tylko głupi cię wysłucha. Ludzie widzą i mają swój rozum. Chyba że to kierujesz do PiSomatołó, a to tak, mów im mów. Co zrobiłeś dla huty, dla miasta? Wielkie gówno a teraz krytykujesz? A kto cie widział na mównicy w Sejmie, coś tam wniósł. Tylko "interpelujesz" z Aborygenem bo się tego słowa nauczyłes i nic wiecej. I tak PiSotłuki przerżną wybory bo ludzie maja rozum!
+0-0
Środa, 19 maja 2010 r. godz. 22:38
~gościu spoza
Wielu zapomniało że kilka miesięcy po wizycie Tuska w HSW i hucznych jego zapowiedziach pomocy, na bruk poszło 1000 ludzi z ZZM. Dziwne, że w Stalowej Woli, zapomnianym przez rząd PO mieście bezrobocia, Tusk i jeszcze cieszy się poparciem a poseł PiS-u jest dołowany, choć jako jedyny z Podkarpacia wielokrotnie wołał w Sejmie o Stalowej Woli.
+0-0
Środa, 19 maja 2010 r. godz. 14:13
~Misza
jak się chce to się potrafi, nawet w opozycji
+0-0
Środa, 19 maja 2010 r. godz. 12:34
~Gościu
Zamiast komentarzy na temat, jest atak na Błądka. Zapomnieli wszyscy,że jako poseł PiS-u jest on w opozycji. Coś tu śmierdzi fanatykami Tuska.
+0-0
Wtorek, 18 maja 2010 r. godz. 20:25
~stalowiak
Prawda taka, że Błądek czuje się zagrożony ponieważ chodzą słuchy, że prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak będzie chciał powalczyć o krzesło poselskie,a zasługi Błądka, jako starosta i teraz jako posła są zerowe. Więc takie konferencje teraz będą częste, czyli narzekanie a nie działanie, a jak już działanie to puste interpelacje.
+0-0
Wtorek, 18 maja 2010 r. godz. 19:10
~Zwo-ny.
Chyba się zbliżają wybory bo pan poseł się uaktywnił. Jesteś Pan bardzo miernym posłem , takich ludzi nie warto wybierać, szkoda pieniędzy na takich darmozjadów , którzy nic nie potrafią załatwić dla tego biednego regionu. Zgadzam się że DONALD naobiecywał w ubiegłym roku że powoła sztab który będzie rozwiązywał problemy kryzysowe HSW i nić z tego nie wynika!. Pan jesteś od tego aby mu przypominać za każdym razem w sejmie co zrobili a nie czekać aż wszystkich zwolnią z pracy.
+0-0
Wtorek, 18 maja 2010 r. godz. 18:06
~S80
Panie pośle, czy nie warto byłoby panu zrobić coś w rodzaju żalu za grzechy? Będąc przy "władzy" w radach nadzorczych godził się pan na ustawianie równi pochyłej po której kolejne Zarządy puszczały Hutę w dół. Teraz nie szkoda róż gdy płoną lasy. PANA BŁYSKOTLIWA KARIERA podobna jest do racy świetlnej. Za chwilę będzie po panu szaro a nawet ciemno!
+0-0
Wtorek, 18 maja 2010 r. godz. 17:26
~emeryt
No Pan Błądek ma już doświadczenie w poprawie sytuacji HSW zwłaszcza jak był na etacie HSW, członkiem Rady Nadzorczej HSW i Rady Nadzorczej ZUS. Wtedy to już robił wszystko by nic nie robić. Teraz napewno dużo zrobi przed wyborami żeby zaistnieć. Co sie nie robi na pokaz. Paranoja.
+0-0
Wtorek, 18 maja 2010 r. godz. 17:08
~były pracownik HSW
Pan Błądek już pokazał co potrafi jak był w Zarządzie HSW i ZUS /w obu był w jednym czasie/ Brał wysokie wynagrodzenie a nic nie robił bo brakowalo mu czasu na pracę, za która też nie mało dostawał. Wreszcie może pokazać jak zadziałać, aby przyniosło efekt. A nie tylko bla,bla .. do wyborów.
+0-0
Wtorek, 18 maja 2010 r. godz. 16:13
~Misza
deficyt maleje, gospodarka kręci się, nie czeka nas Grecja do puki przy władzy PO-PSL, widząc pana posła Błądka pracę dla naszego miasta, to bida była by w naszym kraju. Panu już podziękujemy, tak jak podziękowała Stalowa Wola byłemu posłowi Gargasiowi, który obecnie jest radnym - bezradnym
+0-0
Wtorek, 18 maja 2010 r. godz. 15:15
~HUCIAK
Huta przewiozła się już na takich samorodnych talentach związkowo-partyjnych, którzy gdy nadarzyła się okazja dawali nogi na parlamentarne stołki. Z perspektywy lat widać dobrze jak wspaniale "wpływali" na rozkwit huty. Tym razem nie będzie inaczej...Od ilości mikrofonów przed parlamentarzystą nie przybędzie nowych stanowisk pracy w mieście! Jest to działanie pozorne!
+0-0
Wtorek, 18 maja 2010 r. godz. 14:28
~beny
w HSW pracuje około 1500 osób większość to osoby z poza Stalowej Woli
+0-0
Wtorek, 18 maja 2010 r. godz. 14:22
~kitajec
Do WiFi: w hucie nie trzeba pytać. wystarczy spojrzeć na to co się dzieje. Niedługo chinole zaleją stalową wolę. heh nawet się zrymowało :)
+0-0
Wtorek, 18 maja 2010 r. godz. 14:13
~zigi
napisali mu spadaj p..., ale czytać tez nie potrafi:)
+0-0
Wtorek, 18 maja 2010 r. godz. 14:12
~WiFi
A może by tak kogoś w hucie zapytać, czy przyniosło, czy też nie...
+0-0
Wtorek, 18 maja 2010 r. godz. 13:55
~mieszkaniec
Niech poseł zgłosi interpelacje, to jego zasługa ! ble ble ble tyle potrafi, to przykład człowieka bez charyzmy
+0-0
Wtorek, 18 maja 2010 r. godz. 13:32
~wyborca
A czy Pan Błądek poza gadaniną jakąś aktywność tej kwestii przejawia??? Ja wątpię, mieliśmy Gargasia. Pokazał co potrafił. MASAKRA
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.