Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 16 lipca 2020 r. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
 Wiadomości lokalne
» LiuGong zapowiada zwolnienia 120 osób w montowni maszyn
» Powiat poręczy kredyty dla szpitala i PKS-u na ponad 15 mln. zł
» Wizja Stalowej Woli za 30 lat
» Stalowa Wola przypomni o Tyrmandzie na wrześniowym festiwalu
» 61-latek wyskoczył z białych domów
» Na Hutniku rozpoczyna się wymiana wodomierzy
» Eye Fusion na piękne i świeże spojrzenie!
» Mordy polityczne w internetowych wpisach?
» I po wyborach. Czas podziękowań i rozliczeń w Koalicji Obywatelskiej
» Masz pomysł na kulturalną inicjatywę? Zgłoś się do MDK
» W związku z przypadkiem koronawirusa MOPS ogranicza obsługę interesantów
» Nowe zakażenie koronawirusem. Kobieta w szpitalu
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Koronawirus zabija ludzi a my pracowaliśmy na ich rzecz. Mamy wielki wkład w rozwój małych ojczyzn. Dziś przyrównuje się nas do... pandemii".
Marek Rząsa, poseł Platformy Obywatelskiej.
 Imprezy w mieście
» Towarzyskie spotkanie literacko - automobilowo - muzyczne Tyrmand i samochody
» Targ Staroci
» XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2020
» TARAS DLA WAS czyli Wakacyjna Strefa Spotkań
» TARAS DLA WAS - Aktywne poranki
» Elementarz polskiego dizajnu
» AMATOPASJA 19
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta. Wysta
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: San zalewa błonia w Stalowej Woli
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
»Minister Sportu w Stalowej Woli
»KARAKAL-20 w Radomyślu nad Sanem
»Stalowa Wola: Andrzej Duda w Parku Miejskim
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelnika

Środa, 7 października 2009 r. godz. 23:46     /Marta Wnuk/
Rodzice skarżą się na brak połączeń autobusowych z Jasną Polaną w Pysznicy

ZMKS złożył wniosek o zakup nowych autobusów. Wówczas zostaną uruchomione nowe połączenia.
ZMKS złożył wniosek o zakup nowych autobusów. Wówczas zostaną uruchomione nowe połączenia.
Fot. Jacek Rodecki
Mieszkańcy osiedla Jasna Polana w Pysznicy oddalonej od Stalowej Woli o około 5 kilometrów skarżą się na złe połączenia miejskiej komunikacji samochodowej ze Stalową Wolą. Chodzi konkretnie o dowóz i przywóz dzieci uczęszczających do szkoły.

"Największy problem jest w godzinach porannych. Rodzice muszą sami dowozić dzieci prywatnymi samochodami. Zgłaszałem to już wielu instytucjom, lecz nikt nie podjął odpowiedniego działania." - żali nam się czytelnik.

Jak się okazuje temat podejmowany przez naszego czytelnika rzeczywiście nie należy do "najświeższych". Poruszał go nawet na jednej z sesji Rady Miasta, radny Marian Kolasa. Dyskusja skończyła się na tym, że skoro "podatki są płacone tam, to rodzice muszą ponieść koszty związane z dowozem dzieci do szkół".

Zdaniem Wójta Pysznicy, Tadeusza Bąka gmina nie ma pieniędzy, aby wynająć szkolny autobus i pokryć koszty związane z dowozem, czy też nawet ponieść taki wydatek na spółkę z rodzicami. - Dzieci chodzą do szkoły do Stalowej Woli. Subwencja idzie za dzieckiem, więc ja też na tym tracę. Próby uruchomienia nowej linii komunikacji miejskiej do Stalowej Woli były, ale prezydent nie wyraził na to zgody, gdzie byłaby wówczas obsługiwana również "Jasna Polana". Na chwilę obecną to co jeździ ja dofinansowuję. A na więcej mnie nie stać. - powiedział nam wójt Pysznicy.

Wyjaśnił też, że nie wszystkie jak twierdzono na sesji miejskiej podatki, wpływają do pysznickiej kasy. - Podatki płacone są za posiadanie działki, lecz nie wszyscy są zameldowani u mnie. Część jest zameldowana w Pysznicy, część w Stalowej Woli. To jest problem na dużą skalę. Bo ja podejrzewam, że zameldowane są do oddania budynku jedna lub dwie osoby. Ludzie mieszkają, ale nie wszystkie jednak podatki trafiają do Pysznicy. Oprócz podatku gruntowego jest przecież odpis z podatku dochodowego. Nikt nie sprawdza przecież zameldowania. Każdy powinien być zameldowany w nowym miejscu, ale jeżeli utrzymuje w Stalowej Woli mieszkanie to pozostaje zameldowany właśnie tam.

Jest jednak cień szansy, że uda się za kilka miesięcy rozwiązać problem, za sprawą wniosku jakie złożył Zakład Miejskiej Komunikacji Samochodowej na zakup nowych autobusów. - Dyrektor Sokołowski już się tym zajął. Linie są rozpracowane, ale do czasu rozstrzygnięcia konkursu nie da rady uruchomić nowych linii. Tam jest między innymi deklaracja ZMKS-u by uruchomić linię przez Rozwadów, w drugą stronę przez Nisko, więc problem ten się rozwiąże. - powiedział nam na zakończenie rozmowy Tadeusz Bąk.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 25 listopada 2010 r. godz. 14:39
~Stalowolanin
Ktoś płaci do banku, aby drugi ktoś pracujący w banku miał pieniądze, ktoś siada za kóło autobusu, aby drugi ktoś mógł wsiąść i dojechać........ Ludzie żyjemy w kręgu zamkniętym. Im więcej będziemy płacić do banku to znaczy, że nam więcej płacą, jeżeli nam więcej płacą to więcej kupimy, więcej zapłacimy do miejskiej kasy....... Miasto się rozwija, ludziom jest lepiej - wiem to utopia, bo Polak nie potrafi zrozumieć, jak komuś może być lepiej. Lepiej narzekać i mówić, że jest żle, że nie mamy pieniędzy, że w innym miastach mają lepiej!!!!! Totalna bzdura!!!! Jeżeli kogośstać na.... Ten kto to pisze to człowiek zawistny i wywodzący się z głębokiego PRL-u - bo jemu się też należy, ale mu nie dali.
+0-0
Niedziela, 1 listopada 2009 r. godz. 14:28
~cyklista
rowerek miasta nie stać na utrzymanie przedszkoli a mamy dokładać do mks
+0-0
Sobota, 10 października 2009 r. godz. 15:51
~stalowianka
dlaczego tyle jadu i nienawiści jest w tych wypowiedziach,a czy nikomu nie przyjdzie do głowy,ile trudu i poświęcenia i wyrzeczeń trzeba by dom postawić,dlaczego zaraz takie obraźliwe słowa,może to egoizm,zazdrość i typowa postawa wielu dobrych Polaków,mi jest źle dlaczego innym ma być lepiej
+0-0
Piątek, 9 października 2009 r. godz. 20:55
~Stalowiak
Skoro rodziców stać na dom za 500 000 zł na Jasnej Polanie w Pysznicy to powinno ich stać na dowóz dzieci do szkoły własnym samochodem albo nająć szofera do ich przewozu
+0-0
Piątek, 9 października 2009 r. godz. 20:47
~STALOWIAK
SKORO RODZICÓW STAĆ NA DOM ZA 500 000 ZŁ NA JASNEJ POLANIE W PYSZNICY TO POWINNO ICH STAĆ NA DOWÓZ DZIECI DO SZKOŁY WŁASNYM SAMOCHODEM ALBO NAJĄĆ SZOFERA DO ICH PREZWOZU
+0-0
Piątek, 9 października 2009 r. godz. 20:23
~strong women
Ja przez 9 lat chodziłam pieszo 1,5 km do szkoły, czy śnieg czy deszcz i raczej do osłabionych tym doświadczeniem nie należę. A jak kogoś stać 1000 zł miesięcznie do banku to gratuluję, niektórzy tyle mają na utrzymanie rodziny
+0-0
Piątek, 9 października 2009 r. godz. 10:25
~jacek
Witam Problem mozna szybko rozwiazac, prosze na e-maila napisac ilosc osob ktore bede jezdzic z Jasnej Polany do Stalowej Woli, godziny polaczenia i czy to ma byc odobior spod domu czy z wyznaczonego miejsca i dokladnie gdzie, czy kazde dziecko pod szkole czy wszystkie osoby na jeden konkretny przystanek.
+0-0
Czwartek, 8 października 2009 r. godz. 22:40
~bepe
jeżeli dziecko będzie uczeszczac do szkoły średniej w lublinie to tez stalowa wola ma zapewnic dojazd tak ???? może żądajcie przyłączenia polany do stalowej to autobusy będa
+0-0
Czwartek, 8 października 2009 r. godz. 21:29
~Johny
@Diana idiotko, w Pysznicy jest tylko gimnazjum, a tu chodzi o wszystkich uczacych sie. Jeżeli ktos ukonczy gimnazjum to czy tego chce czy nie musi zacząc jezdzic do stalowej.
+0-0
Czwartek, 8 października 2009 r. godz. 18:36
~opik
Żadnego przedłużania trasy!! niektóre MKS własnei wczęsniej wyjeżdzają od pewnego czasu żeby ludzi mogli zdarzyc do pracy (głownie zakłady połozone kawąłek od bramy huty). Teraz jeszcze ktoś chce to zepsuc bo mu nie chce sie przejsc 10 minut na piechotę. Ludzie, w naszym wojewodztwie sa rejony gdzie dzieci ida na piechotę kilka kilometrów do szkoły (rejon Bieszczad) i żyją.
+0-0
Czwartek, 8 października 2009 r. godz. 17:59
~asa
heh, jeszcze będą im wszystkich podjeżdżać pod furtkę :D
+0-0
Czwartek, 8 października 2009 r. godz. 17:28
~kombinator
np ostatni przystanek na tym odcinku jest koło centrum dajmy na to jedzie o 7:22 nastepnie skręca w strone Rudy JASTKOWSKIEJ---> ||dlaczego 7 nie może jechać w strone Rudy Jastkowskiej tam gdzie zroblii nowy asfalt|| ---> tam jest zaraz skręt w lewo na os.Jasna Polana jedziemy dalej tam zrobic jeden przystanek np 7:24 koło tego nowszego osiedla,a potem dopiero koło domków wybudowanych przez pana S..... tam powinien byc drugi przystanek 7:26 i wyjeżdzamy na głowną ulice która prowadzi w kierunku Jastkowic ale nie skręcamy na Jastkowice tylko w strone Pysznicy tzn w lewo tu na tym odcinku wyjazdu z os Jasna Polana do głownej krzyzówki do zakładu krawieckiego ,,Marysienka" zrobić trzeci przystanek na tym odcinku 7:28 i juz dalej jest przystanek koło cmentarza na pdb. Tak powinno być jak zrobili do Kłyżowa to niech zrobią na os Jasna Polana. A spowrotem ze Stalowej Woli na przystanku koło cmentarza jedzie o 13:30 powienien skręcać nie pod centrum tylko w strone Jastkowic na tym odcinku jeden postój 13:32 a potem skręcamy na os Jasna Polana koło tej wilii a następny przystanek koło domków pana S........ 13:34,trzeci przystanek na tym nowszym osiedlu 13:36 dojeżdzamy do drogi która prowadzi do Rudy Jastkowskiej i skręcamy w prawo w strone głownej krzyzówki. Na krzyżowce skręcamy w lewo w strone Pysznicy nastepny przystanek jest juz pod centrum 13:38 i dalej jest juz normalnie. Najlepsze już by było takie rozwiązanie a nie robienie nowej lini tak JUŻ Gmina Pysznica tyle kasy łąduje w ten ZMKS co by ich zbawiło 8 minut dłuższej jazdy i wszyscy by byli zadowolenie prędzej i tak musi byc tam autobus. Jeden problem że a Jasnej Polanie nie ma w całości asfaltu ale wójt by się o to napewno postarała :D co nie fajny pomysł:D
+0-0
Czwartek, 8 października 2009 r. godz. 17:07
~maxiflo
biedni ludzie tam raczej nie mieszkają, niech dowożą.
+0-0
Czwartek, 8 października 2009 r. godz. 17:05
~miastowy :)
przeciez to nie wiessssss......
+0-0
Czwartek, 8 października 2009 r. godz. 16:18
~JO aśka
Jak przeprowadziliście sie na wieś to dzieci niech pasą krówki a nie choza do szkoły. Będziecie mieć świeże mleczko i syrek.
+0-0
Czwartek, 8 października 2009 r. godz. 14:50
~ja
Ela, swoje to będziesz mieć za 30 lat. Gratuluję.
+0-0
Czwartek, 8 października 2009 r. godz. 14:39
~zabula
do przystanku autobusowego z Jasnej polany jest 10 min drogi, wiec to wcale nie daleko. A wójt nigdy wam nic nie zrobi bo zawsze ta sama wymowka ze kasy nie ma. A to ze jest tam kilka wypasionych chat i ludzie maja kasy po uszy to nie znaczy ze kazdy tam tak zyje. wiekszosc bierze kredyt i zyje z mies na miesiac
+0-0
Czwartek, 8 października 2009 r. godz. 13:43
~becia
niektorzy maja 1000 tylko na przezycie wiec nie przesadzaj ze jestes biedna
+0-0
Czwartek, 8 października 2009 r. godz. 13:01
~elka
jestescie w bledzie jak myslicie ze tam mieszkaja sami bogaci ludzie, wzielam z mezem kredyt mieszkaniowy na 30 lat, place rate po okolo 1000 zlotych miesiecznie, ale przynajmniej mam swoje i nie musze wynajmowac
+0-0
Czwartek, 8 października 2009 r. godz. 12:03
~lucky
a kto wam kazał sie tam budowac? stac na dom, samochod a na benzyne juz nie?
+0-0
Czwartek, 8 października 2009 r. godz. 10:35
~Wujek Władek spod Lublina
Pysznica,to gestia PKS i Pana Śmigulskiego,a nie MKS
+0-0
Czwartek, 8 października 2009 r. godz. 09:16
~Dina
A CO TO W PYSZNICY NIE MA SZKOŁY?
+0-0
Czwartek, 8 października 2009 r. godz. 09:11
~mark
Kompletnie nie rozumiem: dlaczego dotychczas żaden prywatny przedsiębiorca nie uruchomił wahadła komunikacji busowej np. St. Wola MDK- Jasna Polana-Jastkowice- Ruda Majdan- Pysznica- Stalowa Wola MDK. A jak nie prywatny, to czy nie byłby to biznes dla PKS...?
+0-0
Czwartek, 8 października 2009 r. godz. 09:03
~Karool
Widocznie taki jest menager w mksie...
+0-0
Czwartek, 8 października 2009 r. godz. 08:50
~Verba
Jak stać ich było wybudować domy to stać ich na samodzielny dowóz dzieci do szkoły. Albo gmina Pysznica niech pokryje koszty dowozu! tam mieszkają tam płacą podatek za grunt! nie do stalowej woli.
+0-0
Czwartek, 8 października 2009 r. godz. 08:27
~Hergut
NA całym świecie komunikacja miejska dąży do tego,aby pasażer został zawieziony do punktu docelowego swojej podróży JAKNAJSZYBCIEJ.Stąd linie o krótkim kilometrażu.Robienie takich linii -tasiemców o jakich mowa w artykule mija sie z celem.Jeśli ktoś zdecydował sie na mieszkanie na Jasnej Polanie.powinien liczyć sie z wszelkimi konsekwencjami tego zamieszkania znając dotychczasowy rozklad jazdy.Wiedząc o tym,ze MKS jest na dopłatach budżetu miasta powinien zdawać sobie sprawę z trudności w uruchomieniu nowej linii dojazdowej.
+0-0
Czwartek, 8 października 2009 r. godz. 07:55
~wąs
stać na wypasione chaty to wozic dzieciory samochodem a nie skamleć
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.